EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Jinekoloji

Jinekoloji ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jinekoloji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 738 Jinekoloji haberi bulunmuştur.

Jinekoloji Haberleri

J

J

.

15.09.2001İyi Yaşam
2004de tüm okullarda cinsel eğitim

2004'de tüm okullarda cinsel eğitim

Türkiye, Adölesan Çağı gençlik sorunlarının ele alındığı uluslararası bir sempozyuma ev sahipliği yapacak. Sempozyumda, gençlerin karşı karşıya kaldıkları cinsel sorunlar da tartışılacak.

18.09.2001Gündem
Meme kanseri ölümleri azaldı

Meme kanseri ölümleri azaldı

Birinci Uluslararası Meme Hastalıkları Kongresi'nde erken teşhis halinde meme kanserinin yüzde 90-95'inin tedavi edilebileceği belirtildi. Kongre'nin başkanlığını yapan Prof. Gürcan Ünal, nüfusun yaklaşık yarısını oluşturan kadınlarda en sık görülen ve en çok ölüme götüren hastalıkların başında meme kanserinin bulunduğunu ifade ederek, yeni tedavi yöntemlerinin tartışılacağını söyledi.

25.09.2001Kelebek
Bilimkurgu gibi

'Bilimkurgu gibi'

New York'ta bir hastanede görev yapan Türk doktor Kutluk Oktay'ın ilk yumurtalık nakliyle ilgili çalışması, tüm Amerika'da büyük hayranlık uyandırdı.

29.09.2001Gündem
Loğusa dönemi psikolojiyi bozuyor

Loğusa dönemi psikolojiyi bozuyor

Doğum yapan kadınların yüzde 50'sinde psikolojik rahatsızlık meydana geliyor.

Gebelikte yüksek tansiyon tehlikeli

Gebelikte yüksek tansiyon tehlikeli

Kadıköy Şifa Hastanesi'nin kuruluşunun 25'inci yılı nedeniyle düzenlenen bilimsel toplantıda konuşan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıza Madazlı, Türkiye'de gebelik sırasındaki anne ölümlerinin yüzde 60'ının yüksek tansiyon ve buna bağlı rahatsızlıklardan kaynaklandığını söyledi.

23.11.2001Gündem
Ultrason ‘solak’ yapıyor

Ultrason ‘solak’ yapıyor

İngiliz bilimadamlarının yaptığı bir araştırmada, hamileliğinde ultrasona giren annelerin çocuklarının beyninin etkilendiğine dair bulgular elde edildi. Ultrasona giren annelerin çocuklarının arasında solak sayısının dikkat çekici oranda yüksek olduğu ortaya çıktı.

9.12.2001Gündem
Yedek parça niyetine bebek

Yedek parça niyetine bebek

İngiltere'de bir doktor, laboratuvar kurarak, hasta çocuklara organ nakledebilecek, genetik olarak tıpa tıp aynı kardeşler üreteceğini açıkladı.

11.12.2001Gündem
Yedek parça niyetine bebek

Yedek parça niyetine bebek

İngiltere'de bir doktor, laboratuvar kurarak, hasta çocuklara organ nakledebilecek, genetik olarak tıpa tıp aynı kardeşler üreteceğini açıkladı. Kısırlık tedavisi uzmanı doktorun açıklamaları yeni bir tartışma başlattı.

11.12.2001Gündem
Erkek jinekolog mesleki deformasyona uğrarsa

Erkek jinekolog mesleki deformasyona uğrarsa

Bir erkek jinekolog, kadın hastalarını muayene ederken kendi içinde neler yaşar? Çıplak kadın bedeniyle farklı bir atmosferde karşılaşmak, bir doktor olarak değil ama bir erkek olarak onu paradoksa sürükler mi?

22.12.2001Kelebek

Yazar Sonuçları