EKSTRA
MENÜ

Jinekolog

Jinekolog haberleri sayfasında güncel ve son dakika Jinekolog hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.111 Jinekolog haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Jinekolog Haberleri

Kilo şikayetiyle doktora gitti Gerçek sonra ortaya çıktı

Kilo şikayetiyle doktora gitti! Gerçek sonra ortaya çıktı

Fazla kilo şikayeti bulunan Amerikalı kadının vücudundan 23 kilogram tümör çıkartıldı.

30.06.2018Dünya
İnce: Halkını bilen, hakkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım

İnce: Halkını bilen, hakkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Allah'ın izniyle cumhurbaşkanı olduğumda nasıl bir cumhurbaşkanı olacağım, halkını bilen, hakkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım ama aynı zamanda da haddini bilmeyenlere haddini bildiren bir cumhurbaşkanı" dedi.

20.06.2018Gündem
3 adımda vajinal hijyen nasıl sağlanır

3 adımda vajinal hijyen nasıl sağlanır?

Günlük akıntıları yoğun olan kadınlar için vajinal hijyeni korumak çok daha önemli… Peki, vajinal hijyeni sağlamak için nelere dikkat etmeli.

11.06.2018Advertorial
Vajinal akıntılarla ilgili doğru bilinen 3 yanlış

Vajinal akıntılarla ilgili doğru bilinen 3 yanlış

Vajinal akıntılar hemen hemen her kadının başına gelen, tıbbi olarak normal kabul edilen ve hatta sağlıklı bir bedenin habercisi olarak görülen bir hadise olmasına karşın, toplumda birçok yanlış anlaşılmaya da sebep oluyor. İşte doğru bilinen o yanlışlar!

10.06.2018Advertorial
Günlük ped kullanımıyla ilgili merak edilen 3 soru

Günlük ped kullanımıyla ilgili merak edilen 3 soru

Günlük ped kullanımı kadınlar arasında giderek yaygınlaşıyor ancak elbette soru işaretleri ve şehir efsaneleri de mevcut… Peki, günlük pedler neden tercih edilmeli, her zaman kullanılabilir mi; herhangi bir zararı var mıdır; işte en merak edilen 3 sorunun cevapları!

10.06.2018Advertorial
Cinsel ilişki ağrısının sebebi ve çözümü nedir

Cinsel ilişki ağrısının sebebi ve çözümü nedir?

Kadın cinsel problemlerinin başında cinsel ilişkide hissedilen ağrı sorunu geliyor. Her 10 kadından birisinin problemi olan cinsel ilişki ağrısı veya tıbbi ismi ile ‘disparoni’ hakkında bilgileri Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ cevapladı.

15.05.2018Sağlık
‘Ufak Tefek Cinayetler’ nasıl çığırından çıktı

‘Ufak Tefek Cinayetler’ nasıl çığırından çıktı?

Son yılların en sıradışı, enteresan, sürükleyici dizisi nasıl oldu da deli kadınların akıl dışı hezeyanlarına dönüştü?

Hymenoplasty hakkında bilinmesi gerekenler

Hymenoplasty hakkında bilinmesi gerekenler

Hymenoplasty operasyonunun mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Mustafa Alihanoğlu, operasyonun 15-30 dakika arasında sürdüğünü, geçici ve kalıcı olarak iki çeşidinin olduğunu belirtti.

7.05.2018Sağlık
Charlize Theron: Çocuklardan sonra ilişkiler acı çekiyor

Charlize Theron: Çocuklardan sonra ilişkiler acı çekiyor

Charlize Theron, yeni filmi “Tully”de üç çocuğuyla başa çıkmaya çalışan bir anneyi canlandırdı. Barbaros Tapan, Oscar’lı yıldızla Los Angeles’ta buluştu, hem film hem de yaklaşan Anneler Günü vesilesiyle anneliği konuştu.

5.05.2018Magazin
Ufak Tefek Cinayetler son bölüm sonrası 27. bölüm fragmanında şeytani plan devam ediyor

Ufak Tefek Cinayetler son bölüm sonrası 27. bölüm fragmanında şeytani plan devam ediyor

Ufak Tefek Cinayetler 27. yeni bölüm fragmanı saç baş yoldurtmaya devam devam ediyor. Jinekolog olmasına rağmen yıllar sonra ilk kez gördüğü üniversite arkadaşının onaylanmamış tedavisini kabul eden Oya, Merve'nin büyük oyununa düşmüştür. Ufak Tefek Cinayetler 27. yeni bölüm fragmanında Merve'nin tüm planlarının saat gibi işlemesi, Oya'nın ise başına onca olayın gelmesine rağmen hiçbir şeyin farkında olmaması izleyicilerin tepkisini çekti. Peki, Ufak Tefek Cinayetler son bölüm sonrası yayınlanan 27. yeni bölüm fragmanında Merve'nin asıl amacı ne olacak?

25.04.2018Televizyon
Çifte beraat bozuldu o babaya 25 yıl

Çifte beraat bozuldu o babaya 25 yıl

ANTALYA Bölge Adliye Mahkemesi 8. Ceza Dairesi, çocuklara yönelik cinsel istismar davalarına yön verecek emsal bir kararın altına imza attı.

19.04.2018Gündem
Central Parktaki Dr. Sims heykeli kaldırıldı

Central Park'taki Dr. Sims heykeli kaldırıldı

ABD'de New York kent yönetimi, 19. yüzyılda Afro-Amerikan köle kadınlar üzerinde deney amaçlı ameliyatlar yapan doktorun Central Park'taki heykelini kaldırdı.

17.04.2018Dünya
Günlük Vajinal Akıntı Sağlıklı ve Normal Bir Floranın Göstergesidir

Günlük Vajinal Akıntı Sağlıklı ve Normal Bir Floranın Göstergesidir

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, kimi zaman kadınları endişelendiren vajinal akıntıların her sağlıklı kadında görülebilen normal bir durum olduğunun altını çiziyor. Günlük vajinal akıntının nemlendirme, koruma gibi özellikleri olduğunu anlatan Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, genital sağlık için yapılması gerekenlere dikkat çekiyor.

Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri

Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri

Günümüzde PRP’nin uygulama alanları giderek genişliyor. Genital bölgeye uygulanan PRP kadınlarda idrar kaçırma problemine çare olabiliyor.

19.02.2018Sağlık
Özel bölgeniz de gençleşebilir

Özel bölgeniz de gençleşebilir!

Tıpkı cildimiz gibi özel bölgemiz de zamanla genetik, bünyesel yapı veya doğumlar neticesinde deforme olabiliyor. Artık radyofrekans dalgalarıyla vajinada sıkılaşma, toparlanma ve bunun sonucunda his artışı sağlanıyor.

14.02.2018Sağlık
Vajinismus nedir Vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus nedir? Vajinismus tedavisi nasıl yapılır?

Vajinismus, (Vaginismus) kadının kendi arzusuna rağmen vajina içine fitil, parmak, tampon veya eşinin penisi gibi yabancı bir cismi alamaması olarak tarif ediliyor ve karşımıza genel olarak ‘Cinsel İlişkiye Girememe’ sorunu olarak çıkıyor. Vajinismus tanısının net olarak konulması, doğru tedavi şekli açısından oldukça önemli.

7.02.2018Sağlık
Gebelikte halsizliğin en büyük nedeni demir eksikliği

Gebelikte halsizliğin en büyük nedeni demir eksikliği

Gebelik döneminde yaşanan halsizliğin çok çeşitli nedenleri olabileceğini belirten Jinekolog Op. Dr. Filiz Candan Topuz, sık görülen nedenlerin başında demir eksikliğinden kaynaklanan anemi olduğunu ifade ediyor.

Hamilelikte orgazm erken doğuma neden olabilir mi

Hamilelikte orgazm erken doğuma neden olabilir mi?

Orgazm sırasındaki kasılmalar bebeğe zarar verir mi?

Almanyada kürtaj tanıtımı doktoru yaktı

Almanya'da 'kürtaj tanıtımı' doktoru yaktı

Almanya'da, internet sitesine kürtaj süreciyle ilgili bir tanıtım yerleştiren jinekolog Kristina Haenel, mahkeme tarafından 7.150 euro para cezasına çarptırıldı.

26.11.2017Dünya
Hamile kalmak için çok fazla seks yapmak şart mı

Hamile kalmak için çok fazla seks yapmak şart mı?

"Gebe kalmada zamanlama çok önemlidir, spermler iki veya üç gün canlı kalabilirler" diyen Jinekolog Op. Dr. A. Murat Emanetoğlu, hamile kalma konusunda merak edilen tüm soruları cevapladı.

‘Klitoris’ kadın cinselliğinde merkezi öneme sahip

‘Klitoris’ kadın cinselliğinde merkezi öneme sahip

Kadınların orgazm olmasında merkezi öneme sahip olan “klitoris” hakkında tüm bilinmeyenleri, Jinekolog Operatör Dr. Turgay Karakaya anlattı.

24.10.2017Ebeveyn
ABD’de eğitim almak isteyenlere öneriler

ABD’de eğitim almak isteyenlere öneriler

Türkiye ABD’ye en çok öğrenci gönderen 10 ülkeden biri. Peki ABD’de eğitim almak isteyen öğrencilerin odak noktaları ne olmalı?

15.08.2017Kampüs
Doğum ne zaman başlar Yalancı doğum sancısı nasıl anlaşılır

Doğum ne zaman başlar? Yalancı doğum sancısı nasıl anlaşılır?

Jinekolog Nagihan Saz, özellikle gebeliğin son üç ayında hissedilen sancıları, anne adaylarının doğum sancısı sanıp paniğe kapıldıklarını söyledi.

26.07.2017Hamilelik

Geç gebelikte omega-3 desteği bebek için çok faydalı

35 ve üzeri yaşlarda hamilelik yaşayan kadınlarda anemi, diyabet, tansiyon problemleri, erken doğum, düşük görülebiliyor. Ayrıca bu annelerin bebeklerinde de zeka geriliği, anomaliler, çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkabiliyor. Jinekolog Doç. Dr. Ferit Saraçoğlu, geç gebeliklerde ve sonrasında kullanılan Omega-3’ün sadece anne değil bebek sağlığı için de büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Kızın adı çıkar, rapor yazamam

"Kızın adı çıkar, rapor yazamam"

Antalya'da yaşayan döner ustası Y.S.’nin, 12 yaşındaki üvey kızı A.K.’ya 3 yıl boyunca fiili livata yoluyla tecavüz ettiği iddiasıyla Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıp delil yetersizliği gerekçesiyle beraat etmesiyle ilgili gerekçeli karar yazıldı.

29.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Çocuklar sabrı öğretiyor

Charlize Theron, yeni filmi “Tully”de üç çocuğuyla başa çıkmaya çalışan bir anneyi canlandırdı. Barbaros Tapan, Oscar’lı yıldızla Los Angeles’ta buluştu, hem film hem de yaklaşan Anneler Günü vesilesiyle anneliği konuştu.

5.05.2018

Yuh olsun böyle iğrenç üvey babaya!

Yaz yaz bitmiyor. Sapıklıkların ardı arkası kesilmiyor.

30.04.2018

Aşıyla güzellik olmaz

Şu kesin: Güzellik ve gençlik zorla olmadığı gibi hyalüronik asit aşısıyla da olmaz!

9.04.2018

Sesimizi duyan yok mu?

Bursa’da görev yapan Uzman Doktor İnci Başol (Jinekolog-Kadın Doğum) bakınız ne diyor:

29.03.2018

Vajinismus tedavisi için 10 farklı yöntem

Vajinismus; istem dışı vajinal kasılmalara bağlı olarak cinsel ilişkiye girememe veya oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren bir cinsel sorundur. En son ve en güncel tanımı ise kadının kendi arzusuna rağmen, pelvik kaslarındaki istemsiz kasılmalara bağlı olarak vajinadan içeri yabancı bir cismi alamamasıdır. Jinekolog Dr. Süleyman Eserdağ, vajinismus tedavisi hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

15.03.2018
Vajinal kuruluğun nedenleri ve tedavisi

Vajinal kuruluğun nedenleri ve tedavisi

"Cinsel ilişkide vajenin yeterince ıslanması çok önemlidir. Islanma az olursa bu durumda cinsel ilişki ağrılı olur ve vajen rahatlıkla zedelenebilir” diyen Jinekolog Operatör Dr. Turgay Karakaya, vajinal kuruluğun belirtilerini, nedenlerini ve tedavisini anlattı.

25.01.2018

Mental orgazm nedir?

Mental orgazm, düşünce gücü ile orgazm olmak anlamına gelir. Herhangi bir cinsel uyaran olmadan orgazm olmak kulağa pek mümkün gibi gelmese de düşünce gücüyle orgazm olmanı mümkün olduğunu savunanlar var ve buna "mental orgazm" ya da "zihinsel orgazm" adı veriliyor.

18.10.2017

Jinekolojik muayene korkusu

Jinekolojik muayene koltuğuna ve muayene olmaya dair yaşanan fobik kaçınma çoğu kadını ve doktoru çaresiz bırakır.

2.10.2017

Sarışın fabrikası

İsmi, bir kıyısından 12 Eylül sorgulamalarına da karışan tarihi Ziverbey Köşkü artık yılda üç ton açıcı kullanılan dev bir kuaför salonu... Yılda 30 bin kadın kapıdan Esmeray gibi girip Marilyn Monroe gibi çıkıyor.

1.09.2017

Fiber tuzaklar kapatılıyor

Fiber optik alt yapı için kazılan yolların kapatılmamasına motosikletli kuryeler isyan etmiş... Ve şöyle demişlerdi: “Tamir parası vermekten, evimize ekmek parası götüremez olduk.”

27.08.2017

Emziren kadının seks hayatı nasıldır?

Doğum sonrası yatak odalarında çiftler arasında bir uzaklık peydah oluyor.

14.07.2017
Adet döneminde tamponla denize girmek sakıncalı mı

Adet döneminde tamponla denize girmek sakıncalı mı?

Tampon kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

23.06.2017