EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Jilet

Jilet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jilet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.599 Jilet haberi bulunmuştur.

Jilet Haberleri

Hazır giyim, el sanatına ihanet

Hazır giyim, el sanatına ihanet

Hazır giyimin modaya ağırlığını koyduğu bir dönemde unutulan bir meslek olan terzilik ülkemizde hálá çok önemseniyor. Bu meslekle ilgili olarak ‘ünlülerin terzisi’ Mustafa Küçükaslan bakın neler anlatıyor...

11.04.2005Kelebek
Her şey yalan        her şey balon

Her şey yalan her şey balon

Sizin hiç yakın bir arkadaşınız Cumhurbaşkanı oldu mu? Benim olmadı, o yüzden nasıl bir duygu bilmiyorum, merak ediyorum. Bu duyguyu yaşamış birine, Cengiz Çandar’a soruyorum, yakın arkadaşı ‘ekselans yoldaş’ Irak’a Cumhurbaşkanı oldu. Onun hakkında başka şeyleri de merak ediyorum.

23.04.2005Kelebek
Her şey yalan        her şey balon

Her şey yalan her şey balon

Sizin hiç yakın bir arkadaşınız Cumhurbaşkanı oldu mu? Benim olmadı, o yüzden nasıl bir duygu bilmiyorum, merak ediyorum.

23.04.2005Kelebek
İstanbulda enflasyon nisanda yükselişe geçti

İstanbul'da enflasyon nisanda yükselişe geçti

İstanbul Ticaret Odası’na göre, nisan ayında perakende fiyatlar yüzde 2, toptan eşya fiyatları yüzde 1.2 arttı. Aylık bazda enflasyon yükselişe geçerken, yıllık ortalama bazda geçen yıla göre düşüş eğilimi sürdü.

1.05.2005Ekonomi
İşkence yapıp sokağa attılar

İşkence yapıp sokağa attılar

İskenderun’dan iş bulmak için geldiği Alanya’da 3 gün önce ortadan kaybolan popçu Ozan Orhon’un sevgilisi şarkıcı İnci Doğan (33), dün sabah sokak ortasında yaralı halde bulundu.

13.05.2005Gündem
Takım elbise, rapçi karizmamı bozmaz

Takım elbise, rapçi karizmamı bozmaz

Ragga Oktay (29), yedi yıl önce Hollanda gurbetçisi bir garip rapçi olarak hayatımıza girdi. ‘Çukulata Kız’ şarkısıyla dillere pelesenk oldu, kısmi bir şöhret yakaladı. Ama ne zaman Turkcell reklamlarında Selo (Cell-o) karakteriyle karşımıza çıktı, işte onu tanımayan duymayan kalmadı, bir nevi ekol oldu.

14.05.2005Kelebek
İşkence gören şarkıcı gözaltında

İşkence gören şarkıcı gözaltında

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, geçen hafta yol kenarında baygın bulunan ve yüzünde, vücudunda jilet kesikleri ile sigara yanıkları tespit edilen şarkıcı İnci Doğan, menajeri ve vokalisti, “halkta infial oluşturacak şekilde adaleti yanıltma” suçundan gözaltına alındı.

16.05.2005Gündem
5 kişinin ölümü cinayet mi intihar mı çözülemedi

5 kişinin ölümü cinayet mi intihar mı çözülemedi

Gaziantep'te, 13 yaşındaki kızın 3 kardeşini uçurumdan attıktan sonra sevgilisiyle intihar ettiği iddia edilen olayla ilgili, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan soruşturma devam ediyor.

25.05.2005Gündem
Kuaför ve berberlerde AIDS riski

Kuaför ve berberlerde AIDS riski

HIV/AIDS dünyada ve Türkiye’de hızla yayılırken, hastalığı bulaştırma riski yüksek olan kuaför ve berberlerin söz konusu hastalığın bulaşma yolları ve bundan nasıl korunulabileceği konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığı belirlendi. Araştırma sonucunda kuaför ve berberlere şu önerilerde bulunuldu:

30.05.2005Kelebek
Agatha Christie’nin ipuçlarıyla İstanbul’u yeniden keşfettik

Agatha Christie’nin ipuçlarıyla İstanbul’u yeniden keşfettik

Chevrolet, küçük sınıfta yer alan yeni Spark modelinin tanıtımını İstanbul’da düzenlediği ilginç bir test sürüşüyle gerçekleştirdi. ‘Chevrolet Spark Hazine Avı’ adı verilen test sürüşüne katılan basın mensupları, verilen ipuçlarını çözerek, İstanbul’un tarihi yarımadasıyla Pera arasındaki üçgen içinde kalan, tarihi ve hikayeleriyle sembol olan bina ve mekanları bulmaya çalıştılar.

7.06.2005Kelebek
Pamuklu çamaşırları tercih edin

Pamuklu çamaşırları tercih edin

Genital hijyen, dış ve iç üreme organlarının temizlik, enfeksiyon ve dış tahrişlerden korunması anlamına geliyor. Deri, hava veya cinsel ilişki yoluyla her türlü enfeksiyon (mantar, AIDS, hepatit B ve C, herpes, HPV, frengi, bel soğukluğu gibi) hastalıklar gelişebiliyor.

15.06.2005Kelebek
Bizi Fener-Galatasaray gibi rakip gösterdiler

Bizi Fener-Galatasaray gibi rakip gösterdiler

Kanal D’nin ilgiyle izlenen eğlence programı ‘Ajda Pekkan Show’a, Sezen Aksu konuk oldu. Müzik dünyasının iki dev sanatçısını buluşturan programa, ünlü isimler de telefonla bağlandı. İşte programdan akılda kalan önemli anlar:

15.06.2005Kelebek
Pamuklu çamaşırları tercih edin

Pamuklu çamaşırları tercih edin

Genital hijyen, dış ve iç üreme organlarının temizlik, enfeksiyon ve dış tahrişlerden korunması anlamına geliyor.

Iraklılar Türkleri komşu istemiyor

Iraklılar Türkleri komşu istemiyor

ABD’de yapılan bir ankete göre, Bush Yönetimi’nin özgürlük ve demokrasi modeli haline getirmek istediği Irak şu anda dünyada yabancı düşmanlığının en yoğun olduğu ülke. Halkın yüzde 80’i yabancıları reddediyor; yüzde 61’i Türkleri komşu olarak istemiyor.

3.07.2005Dünya
Hijyenik seks...

Hijyenik seks...

Sevişirken partnerinizin vücudundan yayılan kokular sizi nasıl etkiler? Pek de iyi hissetmezsiniz değil mi? O zaman seks öncesi temizliğe önem vermenizde fayda var...

22.07.2005Cinsellik
Hikmet Fidan

Hikmet Fidan

6 Temmuz sabahı Diyarbakır’ın Bağlar semtinde, ensesine susturucu tabancadan sıkılan tek kurşunla hayatına son verilmese, en büyük hayali 11 yaşında yazmaya başladığı romanı ‘Dedemin Hançeri’ni tamamlamaktı. Ailesini, Kürtleri, arzularını, PKK’yla başlayıp HADEP Genel Başkan Yardımcılığı’na uzanan, sadece ve sadece demokratik platformda yürütülmesini savunduğu mücadeleyi anlatacaktı ilk kitabında.

23.07.2005Gündem
Kadına şiddet evliliğin ilk günlerinde başlıyor

Kadına şiddet evliliğin ilk günlerinde başlıyor

Ankara’da 3 çocuk annesi Rabiye Özdemir’e 14 yıllık eşi tarafından uygulanan şiddet, kadına yönelik şiddetin hala devam ettiğini gözler önüne seriyor.

8.08.2005Gündem
Dövmeciler yasal kimlik istiyor

Dövmeciler yasal kimlik istiyor

Dövme (tattoo) işiyle uğraşanlar, yasal kimliğe kavuşmak istediklerini bildirdiler. Dövmeciler, bu sanatın meslek olarak kabul edilmesi halinde, sağlıklı koşullarda bu işi yapmayanların piyasadan çekileceğini ve denetleme imkanının doğacağını bildirdiler.

4.09.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Tıraş...

YÜZDE 20’ye varan dünkü ÖTV artışında tıraş malzemelerini de ‘lüks’ saydılar.

Ben zaten genelde tıraşın ‘lüks’ olduğunu biliyordum.

27.04.2005

Gülümseyin güzelleşin

Ne sık duyarız ‘Üzüntüden saçı dökülmüş’ ya da ‘Vah vah, sıkıntıdan bir gecede saçları bembeyaz olmuş’ sözlerini, değil mi? Güzellik ve sağlık birbirine çok sıkı bağlıdır.

2.06.2005

Palm Rezidans No: 6 sakinleri

‘Bu yazı işi zor. Bildiğiniz gibi değil. Disiplin gerekiyor. Sabahtan başlamak gerekiyor. Yoksa, kati surette bitmiyor...’

4.06.2005

Sizin tarzınız çocuğunuzun geleceği Ya size benzeyecek, ya da reddedecek

Geçen hafta babam artık dayanamayıp oğlumu berbere götüreceğini söyledi.

Benim oğlumu... Berbere!!!

1.07.2005

Aydın olmayan düşünürler ve Başbakan

BAŞBAKAN’la buluşan okumuşların neden ‘aydın’ olarak tanımlanmak istemediklerini bilemem. Bunun nedeni aydını hor görmek mi, yoksa abartılı bir alçakgönüllülük mü? Prof. Dr. Gencay Gürsoy, ‘Biz aydın değiliz, kendimizi öyle ifade etmiyoruz’ diyor.

12.08.2005

‘Kürt sorunu’ndan kim ne anlıyor?

POLİTİKADA her şeyden önce dilsel saydamlık gerekir: Jilet gibi bir dil, kavramlar ve sözcükler. Özel bir amaç için kullanılmıyorsa lastik gibi sünen bir dil her şeyi berbat eder. ‘Güneydoğu sorunu’nun içerdiği ve karşı karşıya bulunduğu tehlike bu işte.

15.08.2005