EKSTRA
MENÜ

Jen Psaki

Jen Psaki ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jen Psaki haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 305 Jen Psaki haberi bulunmuştur.

Jen Psaki Haberleri

ABDden Iraktaki saldırıya ilişkin gözdağı Gerekirse tekrar eyleme geçeriz

ABD'den Irak'taki saldırıya ilişkin gözdağı! 'Gerekirse tekrar eyleme geçeriz'

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Irak'ta ABD askerlerinin de konuşlu olduğu Ayn el-Esed Hava Üssü'ne düzenlenen ve bir kişinin yaşamını yitirdiği saldırıya yönelik adım atma haklarını saklı tuttuklarını ve gerekirse tekrar eyleme geçeceklerini açıkladı.

3.03.2021Dünya
Görüntüleri ABD yayınladı: İşte Kuzey Korenin yeni nükleer tesisleri

Görüntüleri ABD yayınladı: İşte Kuzey Kore'nin yeni nükleer tesisleri!

Amerika Birleşik Devletleri'nden Kuzey Kore ile ilgili çok çarpıcı bir iddia geldi. Amerikalı uzmanlar, Kuzey Kore’nin Kusong kenti yakınlarında yeni nükleer tesis inşa ettiğini iddia etti. Pyongyang yönetimi tarafından inşa edildiği iddia edilen yeni nükleer tesisler uydudan görüntülendi

3.03.2021Dünya
FBI Direktörü Wray, ABD Senatosunda Kongre baskınına ilişkin soruşturma kapsamında tanıklık edecek

FBI Direktörü Wray, ABD Senatosunda Kongre baskınına ilişkin soruşturma kapsamında tanıklık edecek

ABD Senatosu Yargı Komitesi üyeleri, Wray'e, FBI'nın baskına ilişkin istihbaratlarla ilgili diğer kolluk kuvvetleriyle yeterince iletişim kurup kurmadığına ilişkin sorular soracak.

2.03.2021Dünya
Beyaz Saray Sözcüsünü terleten Kaşıkçı sorusu

Beyaz Saray Sözcüsü'nü terleten Kaşıkçı sorusu!

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, CNN'de Dana Bash'in sunduğu "State of the Union" programında, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin raporda Veliaht Prens'in sorumlu tutulmamasına ilişkin soruya yanıt vermekte güçlük çekti. "Bu, suikastçıyı cezalandırıp çete liderini cezasız bırakmaya benzemiyor mu?" diye soran Bash'e yanıt veren Psaki, "Bunun (Kaşıkçı cinayetinin) yeniden yaşanmayacağından emin olmak için daha etkili yollar olduğuna ve aynı zamanda Suudilerle ortak konularda çalışma alanı bırakabileceğimize inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

28.02.2021Dünya
Beyaz Saraydan Cemal Kaşıkçı raporu açıklaması Ve yasak kalkıyor

Beyaz Saray'dan Cemal Kaşıkçı raporu açıklaması! Ve yasak kalkıyor!

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Suudi Arabistanlı Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin hazırlanan raporun kısa süre içinde açıklanacağını duyurdu.

24.02.2021Dünya
ABDde koronavirüs yası Bayraklar yarıya indiriliyor

ABD'de koronavirüs yası! Bayraklar yarıya indiriliyor

ABD Başkanı Joe Biden, corona virüsü (koronavirüs) sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 500 bini geçmesi dolayısıyla ülkedeki tüm federal binalarda bayrakların beş gün boyunca yarıya indirilmesi talimatı verdi.

22.02.2021Dünya
Flaş gelişmeyi BBC duyurdu... ABD-Suudi Arabistan ittifakında yeni dönem

Flaş gelişmeyi BBC duyurdu... ABD-Suudi Arabistan ittifakında yeni dönem!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, damadı ve danışmanı Jared Kushner aracılığıyla Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'la yakın ilişkiler kurmuştu. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki ise, bu hafta içerisinde yaptığı açıklamada, Başkan Biden'ın Suudi Arabistan'la ilişkilerini gözden geçirme niyetinde olduğunu aktardı. Son dakika haberine göre BBC, Suudi Veliaht Prens için Trump dönemindeki güzel zamanların sona erdiğini yazdı.

20.02.2021Dünya
‘Biden Prens’i gözden çıkardı’

‘Biden Prens’i gözden çıkardı’

ABD Başkanı Biden’ın, Trump’ın gözdesi Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile alakalı selefinden farklı bir politika izleyeceği iddia edildi.

19.02.2021Dünya
ABD teşvik paketi ne zaman açıklanacak Gözler Şubat sonuna çevrildi

ABD teşvik paketi ne zaman açıklanacak? Gözler Şubat sonuna çevrildi

ABD Teşvik paketi için beklentiler sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda yönetimi resmen devralan Başkan Joe Biden, ilk icraatlardan birisinin teşvik paket olduğunu duyurmuştu. Bunun üzerine ABD ve uluslararası piyasanın gözü kulağı, çıkacak teşvik paketine çevrilmişti. Peki, son gelişmelere göre ABD teşvik paketi ne zaman çıkacak? İşte, uluslararası kaynaklardan edinilen bilgilere göre o detaylar

18.02.2021Gündem
ABDden Erbildeki roketli saldırıya ilişkin açıklama: Saldırılar karşılıksız kalmayacak

ABD'den Erbil'deki roketli saldırıya ilişkin açıklama: Saldırılar karşılıksız kalmayacak

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Irak'ın Erbil kentinde düzenlenen roketli saldırıların karşılıksız kalmayacağını söyledi.

18.02.2021Dünya
Biden Veliaht Prensi kenara itti

Biden Veliaht Prens'i 'kenara itti'

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden'ın yabancı ülke mevkidaşlarıyla görüştüğünü ve Suudi Arabistan'daki muhatabının Veliaht Prens Muhammed bin Selman değil, Kral Selman olduğunu belirtti.

16.02.2021Dünya
Biden’ın gazeteciyi tehdit eden o yaveri görevi bıraktı

Biden’ın gazeteciyi tehdit eden o yaveri görevi bıraktı

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı T. J. Ducklo, bir muhabirle olan ilişkisini haber yapan başka bir gazeteciyi tehdit ettiği için görevden uzaklaştırılmasının ardından istifa etti.

15.02.2021Dünya
Beyaz Sarayı karıştıran tehdit skandalı

Beyaz Saray'ı karıştıran tehdit skandalı

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı T. J. Ducklo, kendisinin bir muhabirle olan ilişkisini haber yapan bir gazeteciye cinsiyetçi söylemlerde bulunduğu ve hakaret ettiği gerekçesiyle bir hafta boyunca işten uzaklaştırıldı. Ducklo ardından görevinden istifa etti.

14.02.2021Dünya
Muhabiri tehdit eden Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı Ducklo istifa etti

Muhabiri tehdit eden Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı Ducklo istifa etti

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı T. J Ducklo, bir muhabirle olan ilişkisini haber yapan başka bir gazeteciyi tehdit ettiği için görevden uzaklaştırılmasının ardından istifa etti.

14.02.2021Dünya
ABDden Guantanamo hamlesi

ABD'den Guantanamo hamlesi

ABD'de Joe Biden yönetiminin tartışmalara neden olan Guantanamo tutukevini kapatmayı hedeflediği bildirildi. Guantanamo, 11 Eylül saldırılarının ardından açılmış ve mahkumlara yönelik yargısız infazlar ile insanlık dışı davranış raporları üzerine insan hakları savunucuları tarafından eleştirilmişti.

12.02.2021Dünya
Beyaz Saray açıkladı: Biden - Netanyahu görüşmesi yakında gerçekleşecek

Beyaz Saray açıkladı: Biden - Netanyahu görüşmesi yakında gerçekleşecek

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden'ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yakında görüşeceğini söyledi.

12.02.2021Dünya
ABD’den ‘Vuhan’ mesajı: ‘DSÖ’nün o raporunu yakından inceleyeceğiz

ABD’den ‘Vuhan’ mesajı: ‘DSÖ’nün o raporunu yakından inceleyeceğiz

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, koronavirüsün “Vuhan’daki bir laboratuvardan sızma ihtimalinin olmadığını” beyan eden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanının raporunu yakından inceleyeceklerini ancak kendi bağımsız verilerini toplayıp sonuca varmak istediklerini açıkladı.

11.02.2021Dünya
DSÖnün beyanları yetmedi... Kritik koronavirüs raporunu ABD de inceleyecek

DSÖ'nün beyanları yetmedi... Kritik koronavirüs raporunu ABD de inceleyecek

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) "Vuhan'daki bir laboratuvardan sızma ihtimalinin olmadığını" beyan eden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanının raporunu yakından inceleyeceklerini ancak kendi bağımsız verilerini toplayıp sonuca varmak istediklerini açıkladı.

9.02.2021Dünya
Biden’ın uranyum şartına Hamaney’den ret cevabı

Biden’ın uranyum şartına Hamaney’den ret cevabı

ABD Başkanı Joe Biden, CBS kanalına verdiği ilk televizyon mülakatında, uranyum zenginleştirme işlemini durdurana dek İran’a yaptırımları kaldırmayacaklarını açıkladı.

9.02.2021Dünya
‘Trump artık daha mutlu’

‘Trump artık daha mutlu’

ABD eski Başkanı Donald Trump’ın sözcüsü Jason Miller, Trump’ın başkanlık görevinden ayrılmasının ardından daha mutlu bir yaşam sürdüğünü söyledi.

8.02.2021Dünya
Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin rapor ABD Kongresine sunulacak

Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin rapor ABD Kongresi'ne sunulacak

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin ABD istihbaratının kapsamlı raporunun kısa sürede Kongre'ye sunulacağını bildirdi. Psaki, "Gizliliği kaldırılan ilgili raporu tam bir şeffaflık içinde Kongre'ye sunmaya hazırlanıyoruz. Bu, bir yasa ve biz de yasayı takip ediyoruz." diye konuştu.

5.02.2021Dünya
Küresel piyasalar, ABDnin teşvik paketini bekliyor

Küresel piyasalar, ABD'nin teşvik paketini bekliyor

ABD'de hayata geçirilmesi planlanan teşvik paketine ilişkin gelişmeler gündemin odağındaki yerini korurken, açıklanan şirket finansal sonuçları ve makroekonomik veriler, pay piyasalarında iç dinamiklerin öne çıkmasına neden oluyor.

4.02.2021Ekonomi
Petrol 59 dolara yaklaştı

Petrol 59 dolara yaklaştı

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 58,87 dolardan işlem görüyor.

4.02.2021Ekonomi
Myanmarda askeri darbe... Ordu, ülke lideri ve devlet başkanını gözaltına aldı

Myanmar'da askeri darbe... Ordu, ülke lideri ve devlet başkanını gözaltına aldı

Myanmar'da iktidar partisi Ulusal Demokrasi Birliği (NLD) Partisi Sözcüsü Myo Nyunt, Devlet Konseyi Başkanı ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii ile partinin diğer yöneticilerinin gözaltına alınmasının ardından ordunun, ülke yönetimine el koyduğunu bildirdi. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Myanmar'da ordunun yönetime el koymasını ve sivil hükümet yetkililerini tutuklamasını güçlü bir şekilde kınadı. Öte yandan, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD'nin Myanmar'daki darbe sürecinden endişe duyduğunu ve Myanmar'ın demokratik kurumlarını güçlü bir şekilde desteklemeye devam ettiğini açıkladı.

1.02.2021Haber
Myanmar ordusu yönetime el koydu

Myanmar ordusu yönetime el koydu!

Myanmar'da iktidar partisi Ulusal Demokrasi Birliği (NLD) Partisi Sözcüsü Myo Nyunt, Devlet Konseyi Başkanı ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii ile partinin diğer yöneticilerinin gözaltına alınmasının ardından ordunun, ülke yönetimine el koyduğunu bildirdi. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Myanmar'da ordunun yönetime el koymasını ve sivil hükümet yetkililerini tutuklamasını güçlü bir şekilde kınadı. Öte yandan, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD'nin Myanmar'daki darbe sürecinden endişe duyduğunu ve Myanmar'ın demokratik kurumlarını güçlü bir şekilde desteklemeye devam ettiğini açıkladı.

1.02.2021Dünya
ABDde GameSpot korkusu Risk büyüyebilir

ABD'de GameSpot korkusu! Risk büyüyebilir

ABD'de GameSpot hissesinde işlem yapan küçük yatırımcılar dev fon Melvin Capital'i büyük zarara soktu. Aslında mağazalarını kapatmak isteyen bir şirkete yatırım yapan küçük yatırımcılar para kazanmak isteyen Melvin Capital'i iflasa sürükledi. Hisseler de 400 dolar seviyesini aştı.

29.01.2021Ekonomi
‘Yüzyılın Planı’ beklemede

‘Yüzyılın Planı’ beklemede

ABD’de yeni yönetim, Trump’ın ‘Yüzyılın Planı’na ters yönde adımlar atmaya başladı. Yönetimin bu tutumu, Filistin cephesinde beklentilerin artmasına neden oldu.

29.01.2021Dünya
Çin, ticaret ve teknoloji konularında artan baskıyla karşılaşacak

Çin, ticaret ve teknoloji konularında artan baskıyla karşılaşacak

Uluslararası siyaset ve ekonomi uzmanları, yeni göreve başlayan ABD Başkanı Joe Biden döneminde, Çin-ABD arasındaki "ticaret savaşının" ve teknoloji alanında anlaşmazlıkların şekil değiştirerek süreceğini öngörüyor.

26.01.2021Tekno
ABDde Biden yönetiminden flaş banknot hamlesi

ABD'de Biden yönetiminden flaş banknot hamlesi!

ABD'de yeni başkan Joe Biden'ın yönetiminden flaş bir hamle geldi. ABD'de kölelik yanlısı 7. Başkan Andrew Jackson, 20 dolarlık kağıt paradan kaldırılıyor. Yerine ise siyahi aktivist ve hemşire Harriet Tubman'ın getirilmesi planlanıyor.

26.01.2021Dünya
Beyaz Saray iddiaları doğruladı Biden Rusyayla nükleer silah anlaşmasını uzatmayı teklif edecek

Beyaz Saray iddiaları doğruladı! Biden Rusya'yla nükleer silah anlaşmasını uzatmayı teklif edecek

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın, Rusya'ya, süresi şubatta bitecek "Yeni Stratejik Silahları Azaltma Antlaşması'nı" (New START) 5 yıl daha uzatma teklifinde bulunmayı planladığını teyit etti.

21.01.2021Dünya
Beyaz Sarayın yeni sözcüsü Psakiden ilk basın toplantısı

Beyaz Saray'ın yeni sözcüsü Psaki'den ilk basın toplantısı

ABD Başkanı Biden'ın yemin ederek göreve başlamasının ardından, yeni Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki bir basın toplantısı düzenledi.

21.01.2021Dünya
Son dakika haberi... Trump seyahat kısıtlamalarını kaldırdı

Son dakika haberi... Trump seyahat kısıtlamalarını kaldırdı

Son dakika haberine göre Trump, Şengen bölgesi, İngiltere, İrlanda ve Brezilya'ya yeni tip koronavirüsten dolayı uygulanan seyahat yasağını kaldırdığını açıkladı.

19.01.2021Dünya

Joe Biden'ın aşı olacağı gün belli oldu

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın pazartesi günü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olacağı bildirildi.

18.12.2020Dünya
Köpeğiyle oynarken ayağını kırdı

Köpeğiyle oynarken ayağını kırdı

ABD Başkanı seçilen Joe Biden, haftasonu köpeğiyle oynarken ayağını kırdı. Biden kırık geçene kadar özel ayakkabı giyecek.

1.12.2020Dünya
Joe Biden, tamamı kadınlardan oluşan basın ekibini açıkladı

Joe Biden, tamamı kadınlardan oluşan basın ekibini açıkladı

ABD'nin 46'ıncı Başkanı seçilen Joe Biden, üst düzey basın ekibinin tümünü kadınlardan oluşturdu. Biden'ın ofisi, bunun ülke tarihinde bir ilk olduğunu ileri sürdü.

30.11.2020Dünya
Biden, tamamı kadınlardan oluşan Beyaz Saray iletişim ekibini açıkladı

Biden, tamamı kadınlardan oluşan Beyaz Saray iletişim ekibini açıkladı

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, tamamı kadınlardan oluşan Beyaz Saray iletişim ekibini duyurdu.

30.11.2020Dünya
Yaşamındaki karanlık noktalar: Gizemli tutukluluk...

Yaşamındaki karanlık noktalar: Gizemli tutukluluk...

DEAŞ elebaşı terörist Ebubekir el-Bağdadi'nin yaşamına damga vuran olaylar dizisi, 2004'te Irak'ta ABD tarafından gözaltına alınıp serbest bırakıldığı dönemle başladı.

27.10.2019Dünya
ABD Dışişleri Sözcüsü John Kirby: Daha fazla medya özgürlüğü isteriz

ABD Dışişleri Sözcüsü John Kirby: Daha fazla medya özgürlüğü isteriz

ABD Dışişleri Sözcüsü John Kirby, geçen hafta Türk hükümetine yönelik yaptığı ve tartışma yaratan anayasa uyarısıyla ilgili sözlerinin ne anlama geldiğini ve Türkiye’de yaşananları nasıl değerlendirdiklerini Hürriyet’e anlattı. Türkiye’de ‘daha fazla medya özgürlüğü görmek istediklerini’ ve ‘bu konularda bastırmaya devam edeceklerini’ belirten Kirby, “Aynı zamanda, özellikle IŞİD tehdidi de dahil olmak üzere Türkiye’yle başka konularda da çalışmak zorundayız ve çalışacağız” diye konuştu.

18.09.2015Dünya
Arap ülkelerinden Yemen’e hava saldırısı

Arap ülkelerinden Yemen’e hava saldırısı

Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap ülkeleri, Yemen’de Şii Ensarullah Hareketi’nin (Husiler) ilerleyişini durdurmak için askeri müdahalede bulundu. Operasyona 100 savaş uçağı ve 150 bin asker ile katılan Suudi Arabistan, 10 ülkeden oluşan koalisyonun, kayıplara karışan Yemen Cumhurbaşkanı Abdurrabu Mansur Hadi’yi desteklemek için harekete geçtiğini açıkladı. Hadi'yi El Kaide'yle mücadelede önemli bir müttefik olarak gören ABD de operasyona lojistik yardım ve istihbarat desteği yaptığını duyurdu. Türkiye başlatılan askeri harekata destek verdiğini açıkladı.

26.03.2015Dünya
Yemen lideri Hadi tekneyle ülkeden kaçtı

'Yemen lideri Hadi tekneyle ülkeden kaçtı'

Associated Press, Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin Aden kentinden bindiği bir tekneyle ülkeden kaçtığını bildirdi. Hadi'nin Yemen'den kaçtığına dair daha önce ortaya atılan iddialar cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca yalanlanmıştı. Hadi'nin Aden'de terk ettiği sarayının ise savaş uçaklarınca vurulduğu belirtilmişti. ABD Dışişleri Bakanlığı, Yemen Cumhurbaşkanı el Hadi'nin konutundan gönüllü olarak ayrıldığını kaydetti.

25.03.2015Dünya
ABD: İsrail politikamızı yeniden gözden geçireceğiz

ABD: İsrail politikamızı yeniden gözden geçireceğiz

ABD Başkanı Barack Obama'nın, "Filistin devleti olmayacak" açıklamasıyla Amerikan yönetiminden sert tepki gören İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya, bu açıklamasının ardından ABD'nin, İsrail politikasına ilişkin seçeneklerini yeniden değerlendireceğini söylediği öğrenildi. Obama yönetiminin İsrail'e BM'de verilen desteği çekme tehdidinde bulunduğu iddia ediliyor.

20.03.2015Dünya
Büyükelçiye ölüm tehdidi

Büyükelçiye ölüm tehdidi

ABD'nin Japonya Büyükelçisi Caroline Kennedy ve Okinawa Başkonsolosu Alfred Magleby'nin kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından ölümle tehdit edildiği bildirildi.

18.03.2015Dünya
Obamanın Özel Temsilcisi General Allen: ABDnin Esada ilişkin pozisyonu değişmedi

Obama'nın Özel Temsilcisi General Allen: ABD'nin Esad'a ilişkin pozisyonu değişmedi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin Şam rejimiyle "eninde sonunda müzakere etmek zorunda olduklarını" söylemesinin ardından Ankara-Washington hattında yaşanan 'Esad' gerginliğinde yeni perde... Dün ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin resmi Twitter hesabından yaptığı "ABD'nin Suriye konusunda konumu değişmemiştir" açıklamasından sonra bugün de Obama'nın IŞİD Özel Temsilcisi John Allen'dan mesaj geldi. Ankara'da Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirliğioğlu'yla bir araya gelen emekli General Allen, "ABD'nin Esad'a ilişkin pozisyonu değişmedi" dedi.

18.03.2015Dünya
ABDnin Ankara Büyükelçiliğinden Suriye açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden 'Suriye' açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, "Suriye rejimiyle müzakere etmek zorundayız" diyen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin sözlerine gelen tepkiler üzerine Twitter'dan bir açıklama yayımladı.

17.03.2015Dünya
ABD: Esad için Suriyede gelecek yok

ABD: Esad için Suriye'de gelecek yok

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, John Kerry'nin katıldığı bir televizyon programında Suriye konusunda rejimle müzakere yapılması gerektiği açıklamasıyla, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı kastetmediğini söyledi.

17.03.2015Dünya
ABD Dışişlerinden Esad açıklaması

ABD Dışişleri'nden Esad açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı, John Kerry’nin ABD’de katıldığı bir televizyon programında “Nihayetinde müzakere yapmak zorundayız.” ifadesi ile Esad’in kendisini kastetmediğini açıkladı.

16.03.2015Dünya
ABDyi karıştıran İran mektubu

ABD'yi karıştıran 'İran' mektubu

ABD'de 47 Cumhuriyetçi senatör, İranlı liderlere hitaben açık mektup kaleme alarak, "Amerikan yönetimiyle varacakları herhangi bir nükleer anlaşmanın ömrünün, Kongre bu anlaşmayı onaylamadığı müddetçe Başkan Barack Obama'nın iktidarda olduğu süreyle sınırlı kalabileceği" yönünde uyardı. ABD Başkanı Barack Obama mektubu, Cumhuriyetçiler ile İranlı muhafazakarların "tuhaf koalisyonu" olarak nitelerken; İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, mektubun yasal bir değeri olmadığını bildirdi. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ise "Bu mesaj, yanlış olduğu kadar tehlikeli de" dedi.

10.03.2015Dünya
Psaki: Türkiye önemli bir ortak olmayı sürdürüyor

Psaki: Türkiye önemli bir ortak olmayı sürdürüyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Türkiye'nin, IŞİD ile mücadelede önemli bir ortak olmayı sürdürdüğünü söyledi.

27.02.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Kozmik küre 2

Bu fotoğrafı hatırlayacaksınız... Özellikle sosyal medyada olay olmuştu. “Kozmik Küre” denilmiş, akıllara dünyaca ünlü çizgi roman dizilerinde imzası olan Marvel’ın “dünyayı ele geçirmeye çalışan örgütünü” akıllara getirmişti. Suudi Arabistan Kralı Selman, Riyad’da Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi ve dönemin ABD Başkanı Donald Trump’la Uluslararası Radikal Düşünceyle Mücadele Merkezi’ni açmış, üç ismin açılış töreninin yapıldığı alandaki dünya küresine dokunmalarının anı böyle fotoğraflanmıştı. Önce Suudi Arabistan ve ABD arası ilişkilere genel bir çerçeve ile bakalım:

5.03.2021

Süper güçlü beyazlatıcı: Beyaz Saray

Deterjan 20’nci yüzyılın başında Almanya’da bulundu, 1930’larda Alman ve Amerikan firmaları tarafından geliştirildi. İkinci Dünya Savaşı sonrası tüm dünyaya yayıldı. Her türlü kiri, lekeyi çıkaran, renkliler için üretilen çeşitleri ortaya çıktı.

3.03.2021