EKSTRA
MENÜ

Japonya Gezisi

Japonya Gezisi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Japonya Gezisi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 292 Japonya Gezisi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Japonya Gezisi Haberleri

Eskiyle yeninin, Doğu’yla batının arasında Japonya

Eskiyle yeninin, Doğu’yla batının arasında Japonya

Adı ‘Yükselen Güneşin Ülkesi’… Geçmişin gelecek ile kucak kucağa, sakin bir uyum içerisinde yaşadığı bir ülke Japonya. Yüksek teknoloji eseri bir bina yanında bir kulübeyi görebiliyorsunuz. Bizlere pek fazla benzemeyen birçok geleneği ve düzeni var ülkenin. Batılı birisi için biraz anlaması zor bir ülke ama Orta Asya köklü genetik yapımız nedeniyle olsa gerek, bir bukalemun gibi uyum sağladım ben. Bu tip değişik kültür yumağı yerlerde iyi gözlemci olmak gerekiyor. Eski ve yeninin dansı bu kadar mı uyum içerisinde olur…

6.08.2018Seyahat
Japonyaya seyahat etmeyi düşünenlere çok kötü haber

Japonya'ya seyahat etmeyi düşünenlere çok kötü haber

Yakın zaman içinde Japonya'ya seyahat etmeyi düşünüyor ve Airbnb üzerinden kalacak yer aramayı planlıyorsanız size kötü bir haberimiz var. Yasal sıkıntılardan dolayı Airbnb'den binlerce ev kaldırılıyor. Halihazırda rezervasyonunuz varsa bile bu hakkınızı kullanamayabilirsiniz.

13.06.2018Seyahat
Trump: Teksas saldırganının akıl sağlığı yerinde değildi, bu silah meselesi değil

Trump: Teksas saldırganının akıl sağlığı yerinde değildi, bu silah meselesi değil

ABD Başkanı Donald Trump, Teksas eyaletinde 26 kişinin öldüğü saldırıyı düzenleyen kişinin akıl sağlığının yerinde olmadığını söyledi.

6.11.2017Dünya
Japonya hakkında bilinmeyen gerçekler

Japonya hakkında bilinmeyen gerçekler!

Japonya dünyadaki en ilginç ülkelerden biri… Kendilerine has kültürleri, muhteşem yemekleri, teknoloji konusundaki başarılarıyla hep popülerler. Son zamanlarda ülkemizden birçok gezginde bu güzel ada ülkesinin yolunu tutuyor. Bu listede size Japonya’nın bilinmeyenlerini listeledik. İşte o detaylar…

6.10.2017Seyahat
Rotamız Japonya

Rotamız Japonya!

Japonya’ya seyahat edip kısa bir sürede neler yapılabilir? İşte birkaç ipucu...

14.11.2016Hayat
Big in Japan...

Big in Japan...

Gözümü kararttım ve iki günlüğüne Tokyo’ya yol aldım. Halkı, mutfağı ve eğlence hayatıyla Japon kültürünü kısa sürede keşfetmeye çalıştım. İşte gözlemlerim ve kişisel deneyimlerim.

11.11.2014Seyahat
Bünyamin Aygün serbest

Bünyamin Aygün serbest

SURİYE’de kaçırılan Milliyet gazetesi foto muhabiri Bünyamin Aygün serbest bırakıldı.

5.01.2014Gündem
ERDOĞAN GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

ERDOĞAN GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Başbakan Erdoğan, Japonya gezisi öncesinde havalimanında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları; Japonya'yı 10 yıl aradan sonra ziyaret etmiş olacağım.Bu sürede Japonya Başbakanı ülkemizi 2 kez ziyaret etti. Japonya ile ilişkilerimizi her alanda daha da genişletmeyi düşünüyoruz. Japonya'nın ardından Singapur'a gideceğiz. Singapur'un ardından 9 Ocak'ta Malezya'ya gideceğiz.

5.01.2014Haber
Japonya Gezisi

Japonya Gezisi

Japonya gezisinden renkli kareler...

17.02.2013Diğer Videolar
Japonyada bir Mardinli

Japonya'da bir Mardin'li

Mardinli 21 yaşındaki Şebnem Zengin izlediği Japon yapımı “Komşum Totoro” adlı filmden etkilenerek Kayseri Erciyes Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde okumaya başladı.

9.09.2012Gündem
Ladynin gecesi

Lady'nin gecesi

Eski Endonezya diktatörü Sukarno’nun eşi Dewi Sukarno, İstanbul’un gece hayatını keşfe çıktı. Sukarno, önceki akşam Al Jamal adlı mekandaydı.

9.03.2010Gündem
Ertuğrul Firkateyninin cephaneliğine ulaşıldı

Ertuğrul Firkateyni'nin cephaneliğine ulaşıldı

JAPONYA'nın Oshima adası açıklarında, 118 yıl önce İmparator Meici’yi ziyaret ettikten sonra dönüş yolunda yakalandığı fırtınada 550 denizcisi ile batarak parçalanan Ertuğrul Fırkateyni'nde yapılan kazı çalışmalarında, askeri mühimmata ulaşıldı. Çok sayıda top mermisi, mayın ve cephanelik çıkarılırken, Japon Kara Kuvvetleri’ne ait timler incelemelerde bulundu.

29.01.2009Gündem
Ankarada Japonca konuşma yarışması

Ankara'da Japonca konuşma yarışması

Japonya Büyükelçiliğince, “Ankara Japonca Konuşma Yarışması” düzenlendi.

18.11.2007Eğitim
Türbanını Kutoğlu modernize edecek

Türbanını Kutoğlu modernize edecek

Abdullah Gül’ün Çankaya Köşkü’ne çıkması durumunda "First Lady" olacak Hayrünisa Gül’ün türbanının "modernize edilmesi" projesi, gerçeğe dönüşüyor. Viyana’da yaşayan Türk tasarımcı Atıl Kutoğlu, türbanını modernize etmek amacıyla önümüzdeki günlerde Hayrünisa Gül’le bir araya gelip yeni stil üzerinde çalışmayı planlıyor.

15.08.2007Gündem
Başkan Bush düştüğü Segway’i, Koizumi’ye hediye etti

Başkan Bush düştüğü Segway’i, Koizumi’ye hediye etti

ABD Başkanı George Bush, üzerinden düştüğü son teknoloji ürünü Segway’i Japon Başbakan Juniçiro Koizumi’ye hediye etti. Segway, ‘Üzerinden düşülmesi imkansız’ diye lanse edilmişti. Bush Segway’i, geçtiğimiz ay yaptığı Japonya gezisi sırasında Koizumi’ye armağan etmişti. Koizumi de, evinden yakındaki ofisine giderken Segway’e biniyor. Arkadaşlarına Segway’i gösteren Koizumi, ‘Bu çok güzel bir alet. Daha iyi binmeyi öğrenmeye başladım’ dedi.

16.12.2005Dünya
Barıştan sonra en çok tezahürat bana yapıldı

Barış'tan sonra en çok tezahürat bana yapıldı

Barış Manço hayranı Japonlar, şimdi de Umut Akyürek'i ayakta alkışlıyor. Japonya'daki Türk Gecesi'ne katılan Akyürek, Prens Mikasa'nın huzuruna çıktı. Hıncahınç dolu salonda, Manço'dan bu yana ilk kez bir Türk sanatçı böylesine büyük bir tezahüratla karşılaştı.

19.02.2003Gündem
Endişemiz Boğaziçi Köprüsü

'Endişemiz Boğaziçi Köprüsü'

Bayındırlık Bakanı Abdülkadir Akcan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'yle değil, Boğaziçi Köprüsü'yle ilgili endişeleri olduğunu söyledi.

11.03.2002Gündem
Dünyanın en etkileyici 10 tren yolculuğu... Hepsi birbirinden güzel

Dünyanın en etkileyici 10 tren yolculuğu... Hepsi birbirinden güzel

Tren, nostaljisi bir tarafa, raylarının içinden geçtiği doğa harikası manzaralarıyla adeta rüya gibi bir seyahat imkanı sunuyor. İşte Türkiye'den de bir rotanın olduğu, Güney Amerika’dan Afrika’ya kadar dünyanın en etkileyici 10 tren yolculuğu...

28.01.2021Seyahat
Türkiye Alman turizm profesyonellerini güvenli tatil için Egede buluşturacak

Türkiye Alman turizm profesyonellerini güvenli tatil için Ege'de buluşturacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile SunExpress, Almanya'nın önde gelen turizm acentelerini 16-19 Temmuz'da İzmir ve Kuşadası'nda ağırlayarak Türkiye'nin güvenli tatil seçeneklerini tanıtacak.

16.07.2020Seyahat
Türkiye Alman turizm profesyonellerini güvenli tatil için Egede buluşturacak

Türkiye Alman turizm profesyonellerini güvenli tatil için Ege'de buluşturacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile SunExpress, Almanya'nın önde gelen turizm acentelerini 16-19 Temmuz'da İzmir ve Kuşadası'nda ağırlayarak Türkiye'nin güvenli tatil seçeneklerini tanıtacak.

15.07.2020Keyif
Gastronomi turizmi çerçevesinde seyahat edenlerin yüzde 88i için iyi yemek önemli

Gastronomi turizmi çerçevesinde seyahat edenlerin yüzde 88'i için iyi yemek önemli

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Mersin, Adana, Antakya ve Gaziantep illerinde gastronomi ziyaretçi sayısının yılda 3 milyonu bulduğunu, hedeflerinin 3 yılda bunu 10 milyona çıkarmak olduğunu belirterek, "Türkiye'de gastronomi turizmi çerçevesinde seyahat eden turistlerin yüzde 88'i destinasyon tercihlerinde iyi yemeğin önemine vurgu yapıyor. Türkiye'de gastronomi turizmi turlarına katılanlar yüzde 25 daha fazla harcama yapıyor" dedi.

3 milyon kişi gastronomi için seyahat ediyor

3 milyon kişi gastronomi için seyahat ediyor

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya "Mersin, Adana, Antakya, Gaziantep illerinde gastronomi ziyaretçisi sayısı yılda 3 milyonu buluyor. Hedefimiz, 3 yılda bunu 10 milyona çıkarmak" dedi.

8.09.2019Ekonomi
Türkiye’nin iki katı olan bu dev ada hiç kimsenin ve herkesin

Türkiye’nin iki katı olan bu dev ada hiç kimsenin ve herkesin

Eylülün gelişiyle şehirde yaşam yeniden canlanıyor. Sadece İstanbul’un değil, dünya sanat haritasının önemli duraklarından biri olan İstanbul Bienali, 14 Eylül’de 16. kez kapılarını açacak. Bu yıl ‘Yedinci Kıta’ teması etrafında kurgulanan sergiler izleyiciyle buluşacak.

Bu hafta 8 film vizyona girecek - Sinemalarda bu hafta hangi filmler var

Bu hafta 8 film vizyona girecek - Sinemalarda bu hafta hangi filmler var?

Sinemaseverlerin vizyondaki filmler ile ilgili hafta sonu için araştırmaları haftanın son iş günüyle hızlandı. Kadrosu ve oyuncuları ile dikkat çeken 8 film bu hafta vizyona girecek. Peki, hangi filmler vizyona girecek? Sinemada hangi filmler var? İşte, izleyenleri film keyfine doyuracak olan vizyona giren 1'i yerli, 8 film ile ilgili bazı bilgiler.

4.07.2019Keyif
Pariste Ara Güler Sergisi açıldı

Paris'te 'Ara Güler Sergisi' açıldı

Paris’te açılışı geçen hafta yapılan Ara Güler sergisindeydik. Sanat eleştirmeni, yazar Hasan Bülent Kahraman’ın sergi çerçevesinde verdiği Ara Güler konferansını fırsat bilip hem sergiyi gezdik hem de Kahraman ile Güler ve eseri üzerine konuştuk.

27.05.2019Seyahat
Deri ihracatçıları Uzakdoğu pazarına odaklandı

Deri ihracatçıları Uzakdoğu pazarına odaklandı

Dünya genelinde sermayenin batıdan doğuya göçü ihracatçı sektörlerin Uzakdoğu’ya yönelmelerine yol açıyor. Deri ve deri mamulleri sektörü de önümüzdeki süreçte Güney Kore üzerinden Uzakdoğu’ya odaklanacak.

23.05.2019Ekonomi
Japonya, Cumhurbaşkanı Erdoğanın ziyaretlerine hazırlanıyor

Japonya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretlerine hazırlanıyor

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yıl Japonya'yı 2 defa ziyaret edeceğini belirterek, "Cumhurbaşkanı düzeyinde daha önce yılda 2 defa ziyaret olmamıştı. Dolayısıyla bunun en verimli bir şekilde gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız." dedi.

22.03.2019Dünya
MÜSİAD Başkanı Kaan: İçimizdeki çürük yapıları attıkça kimse önümüzde duramaz

MÜSİAD Başkanı Kaan: İçimizdeki çürük yapıları attıkça kimse önümüzde duramaz

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan "Türkiye, gerçekten savunma sanayisi, makine, gayrimenkul, gıda, tekstil, demir-çelik, bilişim ve yazılım altyapısı gibi birçok alanda dünya ile yarışır hale gelmiştir. Bu alanlardaki kabiliyetlerimizi Arap ülkelerine yaygınlaştırmak istiyoruz." dedi.

9.03.2019Ekonomi
Yükselen güneşin ülkesi: Japonya

Yükselen güneşin ülkesi: Japonya

Tüm seyahatler, özellikle yalnız yapılanlar öğretici, hatırlatıcıdır. Haliyle herkesin yolu ayrı, herkesin deneyimi, yaşadıkları farklı olacaktır. Ben biraz plansız, biraz da hızlı bir kararla 21 gün sürecek bir Japonya yolculuğuna çıktım. Ablam Meltem’in iş gezisi vardı, ilk hafta onunla sonraki iki hafta tek başıma seyahat ettim. Seyahate çıktınız mı bir kere, ya yola teslim olursunuz ve akıştasınızdır ya da her anı planlamaya çalışarak beklentiye girebilirsiniz. Japonya gibi yapılabilecek şeylerin çokluğu karşısında ben birinci yolu seçtim, kendimi daha da bir akışa bıraktım. İlk hafta gideceğimiz yerler konusunda fikrim vardı ama sonrasını hiç planlamadım.

1.10.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Siyasetçilere ders

MENGİR Mir Mehmet Fırat ne demişti?

"Herkes milli iradeye ram (tabi) olmak zorundadır."

5.06.2008

Lütfen ve zorla Japonya

JAPONLAR şaşkın. Bir değil, bir kaç kez şaşkın. Son üç, dört yıldır ve bugün, bizimle bağlantılı şaşkın.

2.06.2008

Arş yiğitler Japon çıkarmasına

GEMİNİN üzerinde yüz yirmi yıl önceki aslına uygun, Ertuğrul yazacak. Ama gemi, daha doğrusu büyük bir transatlantik bulunamıyor.

21.04.2008

’Vatanını seven kovboy’ teröre karşı

ARKADAŞIMIZ Faruk Bildirici’nin bugün Hürriyet’te başlayan yazı dizisi, Karadeniz’in güzel kenti Trabzon’un çok ilginç bir fotoğrafını çekiyor.

10.02.2006

Baraj üzerinde seyahat

BİR koşulu var, eğer ihtiyaç olursa... Böyle bir durumda, seçimlerde uygulanan yüzde 10’luk barajın düşürülmesi söz konusu.

21.04.2004

Uçakta rehine yoktu

TOKYO

ÜÇ
Japon rehine. Irak’ta. Türkiye onları kurtarıp, Başbakan Erdoğan’ın uçağında Tokyo’ya götürebilir mi? Erdoğan’ın Japonya gezisi öncesinde bu düşünce üzerinde duruluyor.

12.04.2004

Bugün itibarıyla...

DÜN dündür, bugün de bugün. Bugün itibarıyla artık umarım bazı konular toplum gündeminden çıkacak ve her şeye rağmen rasyonel olmaya çalışan insanların sinirini bozan düşünceler ortaya atılmayacak.

26.06.2002

Bir Çığır Açmak

Yüksek teknolojideki liderlik sadece ticari başarı değil, gerektiğinde jeopolitik liderlik ve tam bağımsızlık anlamına geliyor.

3.10.2020

Berat Albayrak: ‘Haberi aldığım an...’

Dün “büyük müjde”nin mimarlarından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sordum:

23.08.2020

Uzakdoğu’nun başkenti: Tokyo

Japonya’nın başkenti Tokyo, ülkenin en kalabalık şehri olmasının yanı sıra 36 milyonluk nüfusuyla dünyanın da en büyük şehri ve bir megapol. Başta Sumida Nehri’yle bağlantılı olarak, ‘Edo’ yani ‘Haliç Ağzı’ olarak adlandırılan şehir, daha sonra bir isim değişikliğiyle ‘Uzakdoğu’nun başkenti’ anlamına gelen ‘Tokyo’ ismini almış. Efsanevi Fuij Dağı’nın eşsiz manzarasının şehrin birçok yerinden görülebildiği Tokyo, bugün sayısız mabet, park ve hareketli caddeleri içinde barındırıyor ve tüm şehre yayılmış gökdelenleriyle birlikte yükseliyor. İşte size Tokyo gezi rehberi…

25.12.2019

Affedilmez hata

550 denizcinin içinde seçkin 56 subay ve muhtelif gemilerden seçilen mürettebat vardı. O yıl Bahriye Mektebi’ni bitiren genç teğmenlerin tamamı da gemideydi. Bu maalesef Hamidiye dönemi bahriyesinin başarısız eylemlerindendir. Bütün bir kuşağın adaylarını uzun bir deniz yolculuğu için bir sefineye yüklemek ve tehlikeye atmak affedilmez hatalardandır.

15.09.2019

Haftanın filmleri

Çin sinemasının ustalarından Jia Zhang Ke’nin Cannes’da yarışan filmi “Kül En Saf Beyazdır” ve Güney Koreli Park Hoon Jung’un özellikle çocuk oyuncusu Kim Da-mi’nin performansıyla dikkat çeken gerilimi “İntikam”, Uzakdoğu sineması tutkunlarını sinemalara bekliyor. Marvel evreninden yeni macera “Örümcek-Adam: Evden Uzakta” ve tek kişilik gerilim “Tekne”, haftanın diğer seçenekleri...

5.07.2019

Dönemeç

CUMHURBAŞKANI Erdoğan ile gittiğimiz Japonya ve Çin gezisi bitti ama aklımızda öyle unutamayacağımız şeyler kaldı ki...

3.07.2019

Buenos Aires G-20 zirvesi ve önemi

Bu hafta sonu Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te G-20 Zirvesi toplanacak. Uluslararası toplumun dikkatlerinin bu Zirve nedeniyle şimdiden Buenos Aires’e çevrildiği izleniyor.

29.11.2018