EKSTRA
MENÜ

Japon Balığı

Japon Balığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Japon Balığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 454 Japon Balığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Japon Balığı Haberleri

Süs balığı felaketi Heves kaçınca atılıyor, bakın neye yol açıyor...

Süs balığı felaketi! 'Heves kaçınca' atılıyor, bakın neye yol açıyor...

Çin Sazanı, İsrail Sazanı derken göllerdeki istilacı balıklar, canlı çeşitliliğini tehdit etmeye devam ediyor. Tüm bunlara ev ve ofislerde beslendikten sonra 'hevesimiz kaçtı' denilip, göl ve barajlara salınan Japon balıkları da eklenince tehlikenin boyutu büyüyor. Onlarca balık çeşidinin bulunduğu göller birkaç türün yaşayabildiği dev akvaryumlara dönüşüyor... Uzmanların "Dünya genelinde bir buçuk trilyon dolara mâl oluyor" diye özetlediği soruna biraz yakından bakalım

17.07.2021Gündem
Sosyal medyadan çağrı yaptılar: Dev Japon balıkları istila etti

Sosyal medyadan çağrı yaptılar: Dev Japon balıkları istila etti!

ABD'de yaşanan tuhaf olay sosyal medyada büyük yankı getirdi. Vatandaşların su yollarına veya göletlere bıraktığı Japon balıkları, futbol topu büyüklüğüne ulaşarak istilacı türlere dönüşmeye başladı. Görevliler durumla başa çıkamayınca sosyal medyadan duyuru yapmak zorunda kaldı.

13.07.2021Dünya
Köpek balığı nasıl yazılır TDKya göre bitişik mi ayrı mı yazılır Köpek balığı yazımı

Köpek balığı nasıl yazılır? TDK'ya göre bitişik mi ayrı mı yazılır? Köpek balığı yazımı

Literatürdeki birçok balık ismi iki ya da üç kelimeden oluşur. Bu isimlerden bazıları Türkçeyken bazıları yabancı kökenlidir. İngilizce karşılığı ''shark'' ve ''gray fish'' olan köpek balıklarına, keskin dişlere sahip olduğu için bu isim verilmiştir. TDK'ya göre Köpek Balığı nasıl yazılır? Bitişik mi yoksa ayrı mı? Merak eden okurlar için örnek kelimeler ve cümlelerle ayrıntılı olarak derledik.

11.06.2021Sözlük
J Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

J Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

İsim şehir hayvan oyunu 90'lı yılların en popüler oyunları arasında yer almaktadır. Günümüzde ise hala oynanmaya devam edilmektedir. Siz de eğer isim şehir hayvan oyunu oynamak istiyorsanız öncelikle nasıl oynandığını bilmeniz gerekir. İsim şehir hayvan oyunu nedir? J harfi ile başlayan kelimeler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.04.2021Sözlük
Amik Ovasında süs balığı yetiştiriyorlar

Amik Ovası'nda süs balığı yetiştiriyorlar

HATAYda Amik Ovası’nın verimli topraklarında kurulan süs balığı üretim tesisinde yetişen binlerce akvaryum balığı, Türkiye'deki petshoplara pazarlanıyor.

5.10.2020Gündem
Konyada panik yaratmıştı Gizemli Amerikalı hakkında yeni detaylar

Konya'da panik yaratmıştı! Gizemli Amerikalı hakkında yeni detaylar

Konya'da, izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bırakan ve gece yarısı bomba paniğine neden ABD'li Chesterr Juall’ın (60), sınır dışı edilmek üzere Ankara'ya gönderildiği ortaya çıktı. Juall hakkında İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve Konya'da 'cinsel saldırı', 'yaralama', 'resmi belgede sahtecilik', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' ile 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından yasal işlem yapıldığı bildirildi.

4.06.2020Gündem
Konya gizemli Amerikalıyı konuşuyor

Konya gizemli Amerikalıyı konuşuyor

Konya'da izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bırakmasıyla gündeme gelen, bugün de bomba paniğine neden ABD'li Chesterr Juall’ın (60) kentte sık sık otel değiştirdiği ve çoğu zaman günlerce odasından çıkmadığı ifade edildi. Juall'in dışarı çıktığında ise tutarsız hareketler sergileyip kendi kendisine konuştuğu öğrenildi.

23.05.2020Gündem
İzinsiz Altınapa Baraj Gölüne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı

İzinsiz Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı

KONYA'da, ABD uyruklu Chesterr Juall'a (60), izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı. 10 bin lira idari para cezası uygulanarak gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyeden, adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Juall'ın kaldığı otelden bu sabah ayrıldığı öğrenildi. Amerikalı'nın balıkları baraj gölüne bırakma nedeni, susma hakkını kullanarak ifade vermemesi nedeniyle sırrını koruyor.

30.04.2020Haber
Konya esrarengiz Amerikalıyı konuşuyor Susma hakkını kullandı...

Konya esrarengiz Amerikalı'yı konuşuyor! Susma hakkını kullandı...

Konya'da, ABD uyruklu Chesterr Juall'ın (60), izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı. 10 bin lira idari para cezası uygulanarak gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyeden, adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Juall'ın kaldığı otelden bu sabah ayrıldığı öğrenildi. Amerikalı'nın balıkları baraj gölüne bırakma nedeni, susma hakkını kullanarak ifade vermemesi nedeniyle sırrını koruyor.

30.04.2020Gündem
İç Anadoluda bir vaha: Japon Bahçesi

İç Anadolu'da bir vaha: Japon Bahçesi

Kırşehir iline bağlı, İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak bölgesinde bulunan çevizi ile ünlü Kaman ilçesi, aynı zamanda Japonya dışındaki en büyük Japon Bahçesine de ev sahipliği yapıyor.

2.03.2020Seyahat
Plastik ve metal atıklarla 200 kiloluk balık heykeli yaptı

Plastik ve metal atıklarla 200 kiloluk balık heykeli yaptı

HATAY’ın Reyhanlı ilçesinde, mozaik ve hurda sanatçısı Mervan Altınorak (50), denizden topladığı plastik ile hurdacılardan aldığı metal atıkları ile 200 kilo ağırlığında balık heykeli yaptı.

10.12.2019Gündem
Kuyumu kazanlar çok oldu

Kuyumu kazanlar çok oldu!

Ensesinde ejderha dövmesi bulunan güzel sunucu Burcu Esmersoy, düşmanlarına ayar verdi: Arkamda gözüm var, beni vurmayın.

27.10.2017Magazin
Hasta balığa ‘tekerlekli sandalye’ yaptı

Hasta balığa ‘tekerlekli sandalye’ yaptı!

İdrar kesesi rahatsızlığı olan balığa, ‘tekerlekli sandalye’ icat eden Derek adlı adam sosyal medyada fenomen oldu. Arkadaşı Taylor Dean adlı genç kadının yayınladığı görüntüler binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

16.03.2017Hayat
Akvaryumlar da akıllandı

Akvaryumlar da akıllandı

Son yıllarda gelecekçi tasarımlar oldukça moda! Tasarımcıların gece gündüz üzerine düşünüp ürettiği yeni tasarımlardan biri de AquaGarden. Kendi kendini temizleyebilen 9 litrelik bir akvaryum ile üzerinde bitki yetiştirilebilen yeni sistem görücüye çıktı.

2.02.2017Teknoloji
Boğazına çakıl taşı kaçan Japon balığı için 500 dolar harcayan hayvanseverin iyilik dolu hikayesi

Boğazına çakıl taşı kaçan Japon balığı için 500 dolar harcayan hayvanseverin iyilik dolu hikayesi

Hayatının küçük bir kısmında bile, bir evcil hayvanla evini paylaşan herkes iyi bilir ki; o hayvan kısa bir süre içinde sizin hayatınızın tamamı olur. Size sadece dost olmaz; anne- baba olmadan ebeveyn olmanın tadını yaşatır. Ailenizin en sevdiğiniz üyesidir artık o minnoş.

21.09.2016Hayat
Çift başlı Sarı Prenses rekora doğru koşuyor

Çift başlı 'Sarı Prenses' rekora doğru koşuyor!

Elazığ’da akvaryumda çift başlı olarak dünyaya gelen sarı prenses cinsi balık görenlerin ilgisini çekiyor. Sarı Prenses Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilecek mi?

25.09.2015Kelebek
Bu bebek ölen balığını öpmeden bırakamadı

Bu bebek ölen balığını öpmeden bırakamadı!

Japon balığı ölen küçük çocuk, balığından ayrılırken onu öpmeden bırakamıyor.

7.04.2015Eğlence
İşte 2014ün En Pinokyo Anneleri

İşte 2014'ün En Pinokyo Anneleri

Adil ışık'tan 750 TL'lik hediye çeki kazanan 40 Pinokyo Anne

29.12.2014Etkinlikler
Daha iyi yaşamak için Türkiyeyi seçiyorlar

Daha iyi yaşamak için Türkiye'yi seçiyorlar

Rusya'dan, Bosna Hersek ve Moldova'ya kadar her yıl birçok ülkeden yüzlerce insan farklı nedenlerle Türkiye'ye gidiyor. Farklı bir hikayeleri bulunsa da hepsinin ortak isteği daha iyi bir yaşam koşuluna sahip olmak, bunun için de iyi bir eğitim almak.

16.12.2014Avrupa
İncir Reçeli 2 filmi fragmanı izle (Filmdeki ilginç detay)

İncir Reçeli 2 filmi fragmanı izle (Filmdeki ilginç detay!)

3 haftada, bir milyon 150 bin izleyiciye ulaşan İncir Reçeli 2'de ilginç bir detay ortaya çıktı. Başrollerini Halil Sezai Paracıkoğlu ve Şafak Pekdemir'in üstlendiği "İncir Reçeli 2" sinemada romantizm arayanlar için ilaç gibi geldi.

7.11.2014Keyif
Japon balığına tümör ameliyatı

Japon balığına tümör ameliyatı

Başında tümöre rastlanan Japon balığı George ameliyat edildi.

18.09.2014Sağlık
Japon balığına tümör ameliyatı yapıldı

Japon balığına tümör ameliyatı yapıldı

Avustralya'nın Melbourne kentinde bir veteriner, bir Japon balığının kafasındaki tümörü ameliyatla aldı.

15.09.2014Dünya
Çim üzerinde ödüllü filmler

Çim üzerinde ödüllü filmler

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, sinema tutkunlarını yaz akşamlarında Tarihi Havagazı Fabrikası'nın çimleri üstünde film izlemeye davet etti.

8.07.2014Ege
Çim üzerinde ödüllü filmler

Çim üzerinde ödüllü filmler

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sinema tutkunlarını yaz akşamlarında Tarihi Havagazı Fabrikası'nın çimleri üstünde film izlemeye davet etti.

30.06.2014Ege
Yaz akşamlarının vazgeçilmezi

Yaz akşamlarının vazgeçilmezi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sinema tutkunlarını yaz akşamlarında Tarihi Havagazı Fabrikası'nın çimleri üstünde film izlemeye davet etti.

28.06.2014Ege
Canlı balık yuttu para cezası aldı

Canlı balık yuttu para cezası aldı

İNGİLTERE’de bir iddia için canlı bir Japon balığı yutan Gavin Hope’a (22) hayvan hakları örgütü tarafından açılan dava sonucunda 300 sterlin (1100 TL) para cezası verildi.

28.04.2014Dünya
Sihirli Japon Balığı

Sihirli Japon Balığı

Vine fenomenlerinden Zach King, Japon balığını renkten renge sokuyor.

22.12.2013Eğlence
ÇİNLİ ARAŞTIRMACILARDAN GÖRÜNMEZLİK PELERİNİ

ÇİNLİ ARAŞTIRMACILARDAN GÖRÜNMEZLİK PELERİNİ

Çin ve Singapurlu araştırmacılar, 'görünmezlik pelerini' etkisi oluşturan bir aletle bir balık ve kediyi görünmez yapmayı başardı.Çin'in Zhejiang Üniversitesi ile Singapur'daki Nanyang Teknoloji Üniversitesi bilim adamları, iki hafta önce, saygın bilim dergisi "Nature Communications"da yayınlanan araştırmada, bir Japon balığı ile bir kediyi, altıgen şeklindeki alet içinde görünmez yapmayı başardı.Şeffaf haldeki aletin arka planındaki nesneler görünmeye devam ederken, aletin içine sokulan nesneler ışığın yansımaları kullanılarak görünmez hale getiriliyor.Zhejiang Üniversitesi araştırmacılarından Zheng Bin, görünmezliğin optik teknoloji ile mümkün olduğunu belirterek, "Bu alet, ışığı bükerek tekrar, bizim saklamak istediğimiz nesneye iletiyor, ışığın hapsolmasıyla nesne görünmez oluoyr" dedi.İHA

13.11.2013Haber
Japon balığı Bach’tan anlıyor

Japon balığı Bach’tan anlıyor

Hafızalarının çok kısa süreli olduğu söylenen balıkların klasik müzik eserlerinin bestecilerini bile ayırt edebildiği ortaya çıktı.

31.08.2013Gündem
İnanılmaz Yetenek 3 Boyutlu Balık Resmi

İnanılmaz Yetenek 3 Boyutlu Balık Resmi

İnanılmaz yetenekli arkadaşımız 3 boyutlu Japon balığı resmi çiziyor.

Öğrencilerin akvaryum sevinci

Öğrencilerin akvaryum sevinci

Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ndeki bir okulun yöneticileri koridora büyük bir akvaryum koydu. Okul Müdürü, öğrencilerin cüce köpek balıkları ve Japon balıklarından oluşan koloniyi izlemek için sabah erkenden okula koşmaya başladıklarını söyledi.

7.03.2013Eğitim
Ödülleri evcil hayvan oldu

Ödülleri evcil hayvan oldu

PARK Bornova’nın düzenlediği “Hayvanlar Benim En İyi Arkadaşım” temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı.

4.02.2013Ege
Canlı müzik eşliğinde alabalık sağımı

Canlı müzik eşliğinde alabalık sağımı

ÇANAKKALE’nin Bayramiç İlçesi’nde Kazdağları’ndaki Evciler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne ait alabalık tesisindeki damızlık alabalıkların sağımı, narkoz ile bayıltma yerine balıkların canlı çalınan Türk sanat müziği eserleri eşliğinde sakinleştirilmesiyle yapılıyor.

21.12.2012Ekonomi
Yerli ‘Japon’lar

Yerli ‘Japon’lar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü’nde “Altınbaş” cinsi Japon balığı da dahil, 18 çeşit akvaryum balığı üretiliyor.

25.08.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Yüzyılımızın ışıltıları...

Bu hafta sinema mönümüzde 2000’lerin en iyilerine yer veriyoruz... İlk olarak 2000-2009 aralığında dolaşıyoruz, haftaya da 2010’dan günümüze kadar izlediğimiz en iyi yapımların listesini sunacağız. İşte size fantastik, tarihi, dramatik ve de siyasi sularda gezinen bir grup kalburüstü film...

30.05.2020

Çocuğun duruşu, dikkat süresini bile etkiliyor

Günümüz çocukları zamanlarının büyük kısmını kapalı alanlarda tablet ve telefon başında geçiriyor. Gelişimleri için gerekli olan doğru duyusal ve duygusal uyaranları almıyorlar. Bu durum da pek çok fiziksel soruna sebep olabiliyor. Konuyu fizyoterapist Umut Aybarç ile konuştuk.

19.10.2019

Ben de Bizans’ı değil Malkoçoğlu’nu tutardım

Gazeteci, yazar, baba, komik adam, “gollik”, “dalgacı Mahmut”, müzmin muhalif, solcu, cemaatçi, derin devletçi... Hatta kimilerine göre hepsi birden! 300 bine dayanan takipçisi ve müthiş sarkastik diliyle Twitter fenomenlerine taş çıkaran bir sosyalist... Programlara “Ermeni konuk lazım olduğunda” çıkıp arkadaş ortamı muhabbetindeymiş gibi takır takır saydırıp, içindekileri olduğu gibi döken bir “salyangoz”... Peki aslında kim bu atarlı ve komik adam? Sosyal medyada, kitapçıda, gazetede ya da televizyonda hayatımızın içinden en az bir kere geçmiş Hayko Bağdat şimdi tam da burada...

8.03.2015

Emanet pet

Evin dokuz yaşındaki oğlu David’in iki Japon balığı, bir muhabbet kuşu, bir de hayatımda ilk defa gördüğüm bir hayvanı vardı bakmakla yükümlü olduğu.

1.07.2014

Çocuğa ad koyarken anneye dikkat

BAŞLIKTAN hiç bir şey anlaşılmadığının farkındayım.

7.06.2014

O hostese yazıyorum

Pazar 07.15 İstanbul Erzurum THY uçağı.

5.05.2014

Yufka ekmeği ve misafir ekmeği

MALİYE Bakanlarımızdan Sümer Oral’ı çoğunuz bilirsiniz.

13.04.2013

Ne konuymuş ama

Ne konuymuş, yazdık yazdık bitmedi. Hepimizin meğer ne çok söyleyeceği varmış, meğer hepimiz ne kadar muzdaripmişiz.

22.10.2012

Jigolo Mahmut

Bugün sizlerle daha önce yazdığım bir yazı dizisini tekrar paylaşacağım. Nedenini daha sonra açıklarım. Ancak hem daha önce okumamış olanlar okusun, hem de unutanlar hatırlasın istedim. Şimdi sizleri Jigolo Mahmut ile baş başa bırakıyorum.

10.09.2012

Kader mi? Keder mi? Yoksa hepsi aslında nasip, kısmet mi?

Küçükken birisinin başına bir şey geldi mi bir günahından dolayı ceza çektiğini düşünürdüm. Ailedeki büyükler hep derdi; “Cennet de cehennem de hep bu Dünya’da.”

12.07.2012

Daha da sizi dinlersem iki olsun sevgili okur dostlarım

Biliyorum bu başlık size yabancı gelmedi çünkü daha önce de bir sefer sizi dinlemiştim Veliyle ilgili, sonra da sonum hüsran oluvermişti.

22.12.2011