MENÜ

Jackson Hole

Jackson Hole ile ilgili tüm haberleri, son dakika Jackson Hole haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Jackson Hole haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 149 Jackson Hole haberi bulunmuştur.

Jackson Hole Haberleri

Yellen konuştu, dolar hareketlendi

Yellen konuştu, dolar hareketlendi

ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen, Jackson Hole’daki konuşmasına başladı.  Yellen, “ABD'de faiz artırımını destekleyen faktörler son aylarda güçlendi. Faiz artırımının kademeli olarak yapılması uygun” dedi. Dolar ilk tepki olarak yükselirken sonrasında yeniden düşüşe geçti.

26.08.2016Ekonomi
Dolar saat 17.00yi bekliyor

Dolar saat 17.00'yi bekliyor

Piyasalar dün oldukça sakin bir günü geride bırakırken, bugün yurtiçinde güvenlik konusundaki gelişmeler ile Fed Başkanı Janet Yellen'ın Jackson Hole konferansında yapacağı konuşmada faiz artışlarına ve para politikasına dair vereceği sinyaller izlenecek. Dün saat 16.43'te 2.9436/2.9435 seviyesinde olan dolar/TL, bu sabah saat 08.59'da 2.9370/2.9381 seviyesinde.

26.08.2016Ekonomi
Çeyrek altın fiyatlarında tarihi düşüş - Altının gramı 1,5 ayın en düşük seviyesinde

Çeyrek altın fiyatlarında tarihi düşüş! - Altının gramı 1,5 ayın en düşük seviyesinde!

Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? Altının ons fiyatı, dün yüzde 1'e yakın düşüşle günü tamamlaması sonrasında bugün de 1.323,22 dolarla 27 Temmuz'dan bu yana en düşük seviyeyi gördü. Altının gram fiyatı ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak 1,5 ayın en düşük seviyesini gördü. Peki, altın yatırımcısının en çok talep gösterdiği çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? İşte altın fiyatlarındaki son durum...

25.08.2016Ekonomi
Fed başkanlarından faiz artırımına yeşil ışık

Fed başkanlarından faiz artırımına yeşil ışık

Fed'in son faiz kararını açıkladığı 27 Temmuz 2016'dan bu yana bankanın 4 bölgesel başkanı, faiz artışını destekleyen açıklamalarda bulundu. Fed Başkan Yardımcısı Fischer de bu yıl faiz artırımı olabileceğine işaret etti. Berenberg Başekonomisti Schmieding, "Fed, faiz artırımı için açık kapı bırakmak istiyor" dedi.

25.08.2016Ekonomi
Dolar yarını bekliyor (Dolar ne kadar oldu)

Dolar yarını bekliyor (Dolar ne kadar oldu?)

Dün başlayan Cerablus operasyonunun ilk etapta jeopolitik riskleri artırmasıyla yükselen dolar/TL'de harekatın uluslararası koalisyon güçleri ile ortak ve ABD destekli yapılması tansiyonu tekrar düştü. Dolar güne 2,95 seviyesinin hemen altından başladı. Euro ise 3,31 seviyesinden işlem görüyor.

25.08.2016Ekonomi
Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu (Altın fiyatları düşüşe geçti)

Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? (Altın fiyatları düşüşe geçti)

Çeyrek altın fiyatları yatırımcısı tarafından yakından takip ediliyor. Altının ons fiyatı, uluslararası piyasada analistlerin destek olarak nitelendirdikleri 1.330 dolar desteğinin kırılmasının ardından etkisini artıran satışlarla 27 Temmuz'dan bu yana en düşük seviyesi olan 1.325,7 dolara kadar geriledi. gram altın da buna bağlı olarak 125,6 lira ile 17 Temmuz'dan bu yana en düşük seviyesine indi. Çeyrek Ziynet şu dakikalarda Kapalıçarşı'da 206 liradan satılıyor.

25.08.2016Ekonomi
Dolar ve euroda son durum

Dolar ve euroda son durum

Asya borsaları, erken saatlerdeki kazançlarını geri vererek karışık bir seyir izlerken; petrol fiyatları ABD stoklarındaki beklenmedik artışın ardından değer kaybetti. Peki dövizde son durum ne?

24.08.2016Ekonomi
Dolar iki haftanın zirvesinde

Dolar iki haftanın zirvesinde

TSK'nın Suriye'de özellikle Cerablus'taki DAEŞ hedeflerinin temizlenmesi amacıyla koalisyon hava kuvvetleri ile başlattığı operasyonunun ardından dolar/TL bu sabah 2.96 seviyesini aştı. Dolar/TL, 2,96'nın üzerine çıkarak yaklaşık 2 haftanın en yüksek seviyesi olan 2,9681'i gördü.

24.08.2016Ekonomi
Merkez Bankası’ndan beklenen karar geldi

Merkez Bankası’ndan beklenen karar geldi

Merkez Bankası bugün beklenen faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası beklentiler dahilinde marjinal fonlama faizini 25 baz puan indirdi. Dolar beklenen karar sonrasında hafif hareketlendi ve aşağı yönlü seyre geçti.

23.08.2016Ekonomi
Dolar bu konuşmaları bekliyor

Dolar bu konuşmaları bekliyor

Doların global olarak bir miktar değer kaybetmesiyle dolar/TL de yönünü aşağı çevirirken, piyasalar PPK toplantısına odaklandı. TCMB'nin koridorun üst bandında 25 baz puanlık indirime gitmesi bekleniyor. Dolar bu sabah güne 2,93 seviyesinden başladı. Euro ise 3,32'den işlem görüyor.

23.08.2016Ekonomi
Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu (23 Ağustos Altın fiyatları)

Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? (23 Ağustos Altın fiyatları)

Çeyrek altın fiyatları yatırımcısı tarafından bu hafta da yakından takip ediliyor. Altının gram fiyatı, yeni haftaya yatay bir başlangıç yaparak 126,4 lira seviyelerinde dengelendi. Cuma günü altının ons fiyatındaki gerilemenin etkisiyle düşüşe geçen gram altın, önceki kapanışa göre yüzde 0,75 değer kaybederek haftayı 126,3 liradan tamamlamıştı. Çeyrek altın şu dakikalarda Kapalıçarşı'da 207 TL'den satılıyor..

23.08.2016Ekonomi
Dolar yükseldi

Dolar yükseldi

Fed Başkan Yardımcısı Stanley Fischer'in açıklamalarının bu yıl faiz artırımı yapılabileceği beklentilerini artırmasıyla dolarda global değerlenmeye paralel dolar/TL haftaya yükselişle başlarken, piyasaları yarınki PPK toplantısını bekliyor.

22.08.2016Ekonomi
Dolarda son durum / (Dolar ne kadar oldu)

Dolarda son durum / (Dolar ne kadar oldu?)

Dolar/TL'de Fitch, Fed ve güvenlik endişelerinin baskısı görülüyor; PPK ve Fed Başkanı Yellen'ın konuşması izlenecek. Dolar, 2,95 seviyesinin altında işlem görüyor.

22.08.2016Ekonomi
2.90  neden olmasın

2.90 neden olmasın

Analistler, piyasalarda olumlu havanın Fitch’in notu değiştirmeyip görünümü negatife çevirmesiyle bozulmasını beklemiyor. Global piyasalarda sıkıntı olmadığı sürece doların yönünün 2.90 liraya ineceği görüşü hakim.

21.08.2016Ekonomi
Dolar o seviyeye inecek mi

Dolar o seviyeye inecek mi?

Piyasalarda olumlu havanın Fitch’in notu değiştirmeyip görünümü negatife çevirmesiyle bozulmasını beklemeyen analistlere göre global piyasalarda sıkıntı olmadığı sürece doların yönü 2.90 liraya gidiyor.

21.08.2016Ekonomi
Dolar, Türk Lirası karşısında sakin / (Dolar ne kadar oldu)

Dolar, Türk Lirası karşısında sakin / (Dolar ne kadar oldu?)

Petroldeki düşüş ve AKP'nin oyunda artışa işaret eden anket sonucu ile TL pozitif ayrıştı. Dolar, Türk Lirası karşısında 2,90 seviyesine yakın seyrediyor.

31.08.2015Ekonomi
Küresel merkez bankaları: Fedden gelecek karara hazırız, gecikmesin

Küresel merkez bankaları: Fed'den gelecek karara hazırız, gecikmesin

Piyasalar için en kritik Eylül ayı yarın başlıyor. Bu Eylül ABD Merkez Bankası Fed'den faiz artışı gelmesi bekleniyor. Böyle bir durumda, ABD'ye olan yatırımların artması ve gelişen ülkelerin durumdan olumsuz etkilenmesi bekleniyor. Ancak hafta sonunda yapılan Jackson Hole merkez bankaları konferansına katılan üst düzey yetkililer, ABD'li meslektaşlarına Fed'in yapacağı bir faiz artışına hazır olduklarını ve bu adımın daha fazla geciktirmeden atılmasını tercih ettiklerini belirtti.

31.08.2015Ekonomi
Yellen’den gelişen ülkelere ‘Bizi izlemeye devam edin’ mesajı

Yellen’den gelişen ülkelere ‘Bizi izlemeye devam edin’ mesajı

FED Başkanı Janet Yellen, Jackson Hole konuşmasında iyi gelecek verilere göre faiz arttırımının erken gelebileceği sinyalini verdi. Konuşma Yellen’den ‘güvercin’ açıklama bekleyenleri tatmin etmezken, faiz arttırımı konusunda net tarih vermemesiyle ‘şahin’ açıklamabekleyenleri de hayal kırıklığına uğrattı.

22.08.2014Ekonomi
Yellen ne şahin ne güvercin

Yellen ne şahin ne güvercin

FED Başkanı Janet Yellen, Jackson Hole konuşmasında iyi gelecek verilere göre faiz artırımının erken gelebileceği sinyalini verdi. Önceki konuşmalarına göre farklı bir çizgi çizmeyen Yellen'in konuşması sonrası dolar yatay seyirde ilerledi.

22.08.2014Ekonomi
Borsa, dolar, altının kaderi Yellenin iki dudağının arasında

Borsa, dolar, altının kaderi Yellen'in iki dudağının arasında

Salı günü açıklanan ABD Merkez Bankası Açık Piyasa Komitesi tutanaklarında faiz artırımının erken yapılabileceğine yönelik yaşanan net tartışmalar Janet Yellen'in bugünkü Jackson Hole konuşmasını daha kritik hale getirdi. Genel kanı Yellen'in "faiz artırımı için acele edilmeyecek" mesajı vermesi, yani 'güvercin' bir konuşma yapması. Ancak Yellen'in piyasanın beklediği konuşmayı yapmaması durumunda dolar/TL, altın ve borsada büyük dalgalanmalar yaşanabilir. İşte konuşulan 3 senaryo ve senaryoların gerçekleşmesi durumunda gündeme gelecek fiyatlar...

22.08.2014Ekonomi
Dolar 5 ayın zirvesinde

Dolar 5 ayın zirvesinde

Amerikan Merkez Bankası Fed'in toplantı tutanaklarında istihdam piyasasındaki iyileşme halinde erken faiz artırımı gelebileceğine yönelik ifadeler doları son 5 ayın zirvesine yükseltti. Dolar 2.19 TL sınırına dayanarak 2.1890 TL'yi gördü.

21.08.2014Ekonomi
Barbekü arası faiz artırımı

Barbekü arası faiz artırımı

Fed, Jackson Hole’da faiz artırımının ipuçlarını verecek.

18.08.2014Ekonomi
St. Louis Fed Başkanı faiz artırımı için tarih verdi

St. Louis Fed Başkanı faiz artırımı için tarih verdi

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, Fed'in ilk faiz artırımını Mart 2015'de yapacağı yönündeki tahminini sürdürdüğünü bildirdi. Bu tarihte faizin artırılması piyasalarda 'olumsuz senaryo' olarak adlandırılıyordu. Eğer gelecek hafta Fed Başkanı Janet Yellen, Jackson Hole toplantısında benzer mesajlar verirse piyasalarda dalgalanma yaşanabilir.

15.08.2014Ekonomi
Dolar 2.16 TLyi zorluyor

Dolar 2.16 TL'yi zorluyor

Kredi derecelendirme kurumlarından gelen açıklamalar ve siyasi belirsizlik ile dolar yükselmeye devam ediyor. Dolar sabah saatlerinde 2.1620 TL'yi gördü.

12.08.2014Ekonomi
Dolar Mart ayından bu yana en yüksek seviyesinde

Dolar Mart ayından bu yana en yüksek seviyesinde

Cuma günü açıklanacak Moody's'in Türkiye not değerlendirilmesi ile ilgili olumsuz beklentiler ve ABD ekonomisinden art arda gelen iyi verilerle dolar 2.1750 TL'yi görerek 31 Mart'tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

6.08.2014Ekonomi
Dolar artık resmen 2 TL

Dolar artık resmen 2 TL

Fed’le birlikte yükselişi durdurulamayan dolar dün resmen 2 TL’yi aşarak tarihi seviyesine ulaştı. Artık gözler bundan sonra yeni seviyesini arayan dolara baskı yapacak gelişmelerde.

23.08.2013Ekonomi
ABD’de işsizlik beklentilerin altında azaldı

ABD’de işsizlik beklentilerin altında azaldı

Piyasaların dört gözle beklediği ABD tarım dışı istihdam verisi açıklandı. Ülkede istihdam artışı Ağustos’ta azaldı. Buna rağmen işsizlik oranın gerilemesi piyasayı hareketlendirdi. Euro iki ayın zirvesine çıkarken, altın Mart’tan bu yana gördüğü en yüksek seviyeye çıktı.

7.09.2012Ekonomi
Piyasalarda sessiz yazdan sonra sonbahar fırtınalı geçecek

Piyasalarda sessiz yazdan sonra sonbahar fırtınalı geçecek

Piyasalar bu yaz oldukça sessiz bir dönemden geçti ancak gelen sonbaharla başlayacak bir dizi önemli ekonomik, finansal ve siyasi olay, piyasalarda sonbahar fırtınası estirecek.

4.09.2012Ekonomi
Sam Amca’dan Yunanistan’a kamyonla para

Sam Amca’dan Yunanistan’a kamyonla para

ABD’li finans devleri Yunanistan’ın Euro’dan vazgeçmesi halinde kamyon ve trenle Yunanistan’a para gönderecek. Yunanların Drahmi’ye dönüşüne hazırlık yapan Ford ise bilgisayar sistemini bu para birimine uygun hale getirdi.

3.09.2012Ekonomi
Küresel piyasalar gözünü ECBye çevirdi

Küresel piyasalar gözünü ECB'ye çevirdi

Jackson Hole toplantısının ardından piyasanın gözü 6 Eylül'de yapılacak ECB para politikası toplantısına çevrildi.

3.09.2012Ekonomi
Sürpriz yok umut var

Sürpriz yok umut var

FED Başkanı Ben Bernanke, merakla beklenen Jackson Hole konuşmasında parasal genişleme konusunda politik bir tavır izleyerek kapıları açık tuttu ama tarih vermedi. “Gerektiği takdirde daha fazla genişlemeye hazırız” diyen Bernanke, istihdam piyasasındaki durgunluğun ciddi bir endişe kaynağı olduğunu ifade etti.

31.08.2012Ekonomi
Bernanke: Gerekirse destek sağlarız

Bernanke: Gerekirse destek sağlarız

Fed Başkanı Bernanke, Jackson Hole'daki merakla beklenen konuşmasında işsizliğe vurgu yaparken gerektiği takdirde "Parasal genişleme imkanı yaratabiliriz" dedi. Bernanke'nin açıklamalarından pek etkilenmeyen küresel borsalar, günü artıda bitirdi.

31.08.2012Ekonomi
Nefesler tutuldu

Nefesler tutuldu

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke’nin bugün saat 17:00’de gerçekleştirmesi beklenen sunumu öncesinde piyasalar beklemeyi sürdürüyor. Bernanke’nin net parasal gevşeme mesajları vermesine ilişkin azalan beklentiler nedeniyle piyasada güçlü bir seyir gözlemlenmiyor. Euro, dolar karşısında 1.25'li seviyelerde bulunurken, içeride dolar 1.82 TL'nin üzerinde seyrediyor.

31.08.2012Ekonomi
Piyasalar Jackson Holea kilitlendi

Piyasalar Jackson Hole'a kilitlendi

Uluslararası piyasaların dört gözle beklediği Jackson Hole konferansı bugün başlıyor.

31.08.2012Ekonomi
Petrol fiyatlarında yukarı yönlü seyir

Petrol fiyatlarında yukarı yönlü seyir

Fed Başkanı Ben Bernanke'nin bugün yapacağı, piyasaların merakla beklediği konuşma öncesinde ham petrol fiyatları yükseliyor.

31.08.2012Ekonomi
Jackson Hole için nefesler tutuldu

Jackson Hole için nefesler tutuldu

Uluslararası piyasaların merkakla beklediği ‘Jackson Hole’ bugün gerçekleşecek.

30.08.2012Ekonomi
Fed Bej Kitap Raporu: “Ekonomi kademeli olarak büyüdü”

Fed Bej Kitap Raporu: “Ekonomi kademeli olarak büyüdü”

ABD ekonomisi temmuz ve ağustos aylarında “kademeli” olarak büyüdü.

30.08.2012Ekonomi
Piyasalarda çifte fırtına

Piyasalarda çifte fırtına

PİYASALAR FED Başkanı Bernanke’nin yarın yapacağı konuşmaya kilitlenirken, petrol tesislerinin kapatılmasına neden olan ‘Isaac’ kasırgasının etkileri de takip ediliyor.

29.08.2012Ekonomi
Piyasalar Jackson Holeu bekliyor

Piyasalar Jackson Hole'u bekliyor

Uluslararası piyasalarda Fed Başkanı Ben Bernanke'nin cuma günü Jackson Hole konferansında vereceği mesajlar beklenirken, parasal genişleme konusunda işaret verip vermeyeceği yatırımcıların beklemede kalmasına neden oluyor.

28.08.2012Ekonomi
Arama-kurtarma çalışmalarındaki ilginç ayrıntılar

Arama-kurtarma çalışmalarındaki ilginç ayrıntılar

Suriye ile yaşanan uçak krizi sonrasında her gün yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. Genelkurmay Başbakanlığı'nın dün yaptığı "uçağın çıkarılan parçalarında yanıcı madde, mühimmat izi bulunmadı" açıklamasının ardından, arama kurtarma konusunda çok ilginç bir ayrıntı daha ortaya çıktı.

12.07.2012Gündem
Altının geleceği tek bir kuruma bağlı

Altının geleceği tek bir kuruma bağlı

“Merkez bankaları para basmadığı sürece altın düşecek. Türk lirasındaki düşüş, jeopolitik risklerden kaynaklanıyor. Bölgedeki en ufak bir siyasi gelişmenin ardından doların çok daha yüksek seviyelere çıktığını göreceğiz.”

29.09.2011Ekonomi
Filmdeki sahne gerçek oldu

Filmdeki sahne gerçek oldu

Amerikalı astronomlar, bilim kurgu dörtlemesi Yıldız Savaşları filmindeki Luke Skywalker'daki iki güneşli gezegeni Samanyolu'nda keşfettiler.

16.09.2011Gündem
Küresel piyasalarda geçen hafta ne oldu

Küresel piyasalarda geçen hafta ne oldu

Uluslararası piyasalarda geçen hafta, ABD Doları, önemli para birimleri karşısında değer kazanırken, altın fiyatları yükseldi. Haftanın son işlem gününde ABD ham petrolünün varil fiyatı 86 dolar seviyelerinde işlem gördü.

3.09.2011Ekonomi
ECB için fiyat istikrarı önemli

ECB için fiyat istikrarı önemli

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Jean-Claude Trichet, “ECB için fiyat istikrarının kesinlikle önemli olduğunu” söyledi.

28.08.2011Ekonomi
Piyasalar yine hızlı bir hafta yaşadı

Piyasalar yine hızlı bir hafta yaşadı

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, ABD ekonomisinin büyümesi üzerinde riskler bulunduğunu söyledi.

28.08.2011Ekonomi
Bernanke’den ‘bol para’ çıkmadı ‘Eylülü bekleyin’ mesajı verdi

Bernanke’den ‘bol para’ çıkmadı ‘Eylülü bekleyin’ mesajı verdi

Global piyasaların haftalardır nefesini tutarak beklediği ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke’nin yıllık konferans konuşması, ilk anda hayal kırıklığı yarattı.

26.08.2011Ekonomi
Bernanke: Kriz sonrası toparlanma kırılgan

Bernanke: Kriz sonrası toparlanma kırılgan

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Jackson Hole'da düzenlediği toplantıdan notlar basına sızdı. Fed Başkanı Ben Bernanke, küresel krizden sonra, ekonomik toparlanmanın beklenenden daha kırılgan olduğu belirtildi.

26.08.2011Ekonomi

Yazar Sonuçları

Vadiden yatıştırıcı ve çoğulcu mesaj

MERKEZ bankacılığının küresel çapta duayenleri, yaz sıcağında ABD’deki Wyoming eyaletindeki Jackson Hole adlı serin bir vadiye gidiyorlar.

26.08.2016

Parasal genişleme olsa da dert, olmasa da

KÜRESEL piyasalarda olduğu gibi bizde de, yeni beklentinin adı “Jackson Hole toplantıları” oldu.

29.08.2012