MENÜ

Jacinda Ardern

Jacinda Ardern ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jacinda Ardern haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 107 Jacinda Ardern haberi bulunmuştur.

Jacinda Ardern Haberleri

Yeni Zelanda’da Kovid-19 vakası kalmadı

Yeni Zelanda’da Kovid-19 vakası kalmadı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkede yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan tüm hastaların iyileştiğini ve aktif vaka kalmadığını açıkladı.

8.06.2020Dünya
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, canlı yayında depreme böyle yakalandı

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, canlı yayında depreme böyle yakalandı

Katıldığı canlı yayında depreme yakalanan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, sarsıntı boyunca soğukkanlılığını korudu. Başbakan Ardern'in soğukkanlılığını koruduğu anların görüntüsü sosyal medyada hızla yayılarak kısa sürede viral oldu.

25.05.2020Haber
Yeni Zelandada yeni Kovid-19 vakası tespit edilmedi

Yeni Zelanda'da yeni Kovid-19 vakası tespit edilmedi

Yeni Zelanda'da martın ortasından bu yana ilk kez son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasına rastlanmadı.

4.05.2020Dünya
O ülke duyurdu: Koronavirüs salgınını yok ettik

O ülke duyurdu: Koronavirüs salgınını yok ettik

Dünya koronavirüs salgını ile mücadelesini sürdürürken güzel bir haber geldi. Bir ülke salgın ile savaşı kazandığını ilan etti.

27.04.2020Dünya
Forbes kadın liderlere dikkat çekti...  Kadınlar salgını daha mı iyi yönetti

Forbes kadın liderlere dikkat çekti... Kadınlar salgını daha mı iyi yönetti?

Amerikan Forbes dergisi, kadın devlet başkanlarının, koronavirüs (COVID-19) salgınını erkek liderlere kıyasla daha iyi yönettiğine ilişkin bir haber yayınladı.

15.04.2020 Dünya
Yeni Zelanda zafer ilan etti

Yeni Zelanda zafer ilan etti

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkesinin koronavirüs salgınının üstesinden gelmeye yaklaştığını ve bir hafta sonra yasakların kaldırılacağını söyledi.

10.04.2020Dünya
Yeni Zelanda’da Corona Virüsten ilk ölüm

Yeni Zelanda’da Corona Virüsten ilk ölüm

Yeni Zelanda’da yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) nedeniyle ilk can kaybının gerçekleştiği açıklandı.

29.03.2020Dünya
Yeni Zelanda Corona Virüs nedeniyle sokağa çıkmayı yasaklayacak

Yeni Zelanda Corona Virüs nedeniyle sokağa çıkmayı yasaklayacak

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek amacıyla 48 saat sonra ülke genelinde zorunlu haller dışında sokağa çıkmanın yasaklanacağını açıkladı. Yeni tip Corona Virüs nedeniyle can kaybının yaşanmadığı Yeni Zelanda’da son verilere göre 102 vaka bulunuyor.

23.03.2020Dünya
Yeni Zelanda’daki terör kurbanları unutulmadı

Yeni Zelanda’daki terör kurbanları unutulmadı

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine 15 Mart 2019’da düzenlenen terör saldırısının ilk yılında hayatını kaybeden 51 kişi, binlerce kişinin katılımıyla anıldı. Türk Dışişleri Bakanlığı, bu terör saldırısının birinci yılında, saldırının yapıldığı 15 Mart tarihinin “İslamofobiye Karşı Uluslararası Dayanışma Günü” olarak kabul edilmesi yönündeki çağrısını yineledi.

16.03.2020Dünya
Yeni Zelandada ilk koronavirüs vakası tespit edildi

Yeni Zelanda'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, İran'dan gelen 60 yaşlarındaki Yeni Zelanda vatandaşı bir kadında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini açıkladı.

28.02.2020Dünya
Koronavirüs nedeniyle Yeni Zelanda ve Kuzey Korede yeni önlemler alındı

Koronavirüs nedeniyle Yeni Zelanda ve Kuzey Kore'de yeni önlemler alındı

Yeni Zelanda, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın birçok bölgesine yayılan Kovid-19 salgınına karşı Çin'e uygulanan seyahat yasağını 8 gün daha uzattı. Kuzey Kore, 380 yabancıyı karantina altına aldı.

24.02.2020Dünya
Avustralya ve Yeni Zelanda, Vuhandaki vatandaşlarını tahliye edecek

Avustralya ve Yeni Zelanda, Vuhan'daki vatandaşlarını tahliye edecek

Avustralya ve Yeni Zelanda, yeni tip koronavirüsün (2019-nCoV) ortaya çıktığı ve salgına dönüştüğü Çin'in Hubey eyaletinin Vuhan kentindeki vatandaşlarını tahliye etme kararı aldı.

29.01.2020Dünya
Yeni Zelanda’da 55 bin silah iade edildi

Yeni Zelanda’da 55 bin silah iade edildi

Yeni Zelanda’da 51 kişinin öldüğü cami saldırısı sonrası düzenlenen silahsızlanma kampanyasında 55 bin silah polise iade edildi.

22.12.2019Dünya
Yeni Zelanda’daki Whaakari Yanardağı patlamasından acı haber

Yeni Zelanda’daki Whaakari Yanardağı patlamasından acı haber

Yeni Zelanda’nın kuzeyindeki Whakaari Yanardağı'nın faaliyete geçmesi sonucu 8 kişiye ulaşılmayan Beyaz Ada'da herhangi bir hayat belirtisinin bulunmadığı açıklandı.

10.12.2019Dünya
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern: Nefret mesajının yayılmasını engellemek için çalışacağım

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern: Nefret mesajının yayılmasını engellemek için çalışacağım

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine mart ayında düzenlediği terör saldırılarında 51 kişiyi öldüren, 49 kişiyi yaralayan teröristin duruşması sırasında yaymaya çalışacağı "nefret mesajını" engellemek için elinden geleni yapacağını söyledi.

5.12.2019Dünya
Tüm dünyanın kanı donmuştu... Skandal patlak verdi

Tüm dünyanın kanı donmuştu... Skandal patlak verdi

Yeni Zelanda'da yetkililer, mart ayında Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerinde 51 kişinin hayatını kaybettiği, 49 kişinin yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren Brenton Tarrant'ın hücresinden 6 sayfalık propaganda içerikli mektup göndermesine izin verilmesinin hata olduğunu açıkladı.

14.08.2019Dünya
Başbakan Adern’e yerli isyanı

Başbakan Adern’e yerli isyanı

Yeni Zelanda’nın yerli halkı Maoriler kutsal arazileri üzerine tasarlanan 500 konutluk proje ve hükümetin çocuklarını devlet korumasına alma politikalarına karşı ayaklandı.

1.08.2019Dünya
Yeni Zelandada ateşli silahlara sıkı denetim

Yeni Zelanda'da ateşli silahlara sıkı denetim

Yeni Zelanda'da Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerinde 51 kişinin hayatını kaybettiği, 49 kişinin yaralandığı terör saldırısının ardından ateşli silahlarla ilgili sıkı denetimlerde ikinci aşamaya geçildi.

23.07.2019Dünya
Dünyayı kadınlar kurtaracak

Dünyayı kadınlar kurtaracak

Rock yıldızı gibi siyasetçiler, ikonik sporcular, tarihe yön veren gencecik kızlar... Hayatın her alanından, cesur kadınların sesi yükseliyor. Eski dünyanın kurallarını değiştiren kahramanlarla gelecek çok parlak, çok dişi...

14.07.2019Hürriyet Pazar
Yeni Zelanda askerleri Irak ve Afganistandan çekilecek

Yeni Zelanda askerleri Irak ve Afganistan'dan çekilecek

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Irak ve Afganistan’da görev yapan Yeni Zelanda birliklerinin kademeli olarak 2020 yılında geri çekileceğini açıkladı.

10.06.2019Dünya
Yeni Zelanda Başbakanı Ardernin şefkati siloya resmedildi

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern'in "şefkati" siloya resmedildi

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in ülkesindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısının ardından Müslüman bir kadına sarıldığı fotoğraftan hareketle çizilen ve "şefkatin sembolü" olarak nitelendirilen resim, Avustralya'nın Melbourne kentindeki bir silonun dış cephesinde dünyaya mesaj veriyor.

18.05.2019Dünya
Dev ortaklık İmzalar atıldı...

Dev ortaklık! İmzalar atıldı...

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye düzenlenen terör saldırılarının ardından birçok ülke ve şirketle internette terör ve nefrete karşı mücadele etmek için "Christchurch Çağrısı" adlı metni imzaladıklarını bildirdi.

15.05.2019Dünya
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern ejderha rüşvetini reddetti

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern ejderha rüşvetini reddetti

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, 11 yaşındaki bir kız çocuğunun, hükümetin ejderhalar konusunda araştırma başlatması için kendisine gönderdiği mektuptan çıkan 2.5 dolarlık 'rüşveti' geri çevirdi.

14.05.2019Dünya
Nişanlandılar

Nişanlandılar

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in (38) partneri ve kızı Neve Te Aroha’nın babası Clarke Gayford ile nişanlandığı belirtildi.

4.05.2019Dünya
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern nişanlandı

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern nişanlandı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in partneri ve kızı Neve Te Aroha'nın babası Clarke Gayford ile nişanlandığı belirtildi.

3.05.2019Dünya
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’den Türk aileye başsağlığı mesajı

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’den Türk aileye başsağlığı mesajı

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, Christchurch’teki terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden Zekeriya Tuyan için başsağlığı mesajı yayınladı.

3.05.2019Dünya
Prens William’dan iki camiye ziyaret

Prens William’dan iki camiye ziyaret

İngiltere tahtının iki numaralı vârisi Prens William, terör saldırılarına hedef olan Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki El Nur ve Linwood camilerini ziyaret etti.

27.04.2019Dünya
Prens Williamdan Nur Camisine ziyaret

Prens William'dan Nur Camisi'ne ziyaret

İngiltere tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William, terör saldırısına hedef olan Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Nur Camisi'ni ziyaret etti.

26.04.2019Dünya
Dedelere vefa

Dedelere vefa

Çanakkale Kara Savaşları’nda 104 yıl önce hayatlarını kaybedenler torunları tarafından anıldı. Üniversite, askeri lise ve harp okulu öğrencileri ile izciler ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 5 bin kişi 57’nci Alay’a Vefa Yürüyüşü gerçekleştirdi. Yeni Zelanda ve Avustralya’dan gelenler de ‘Şafak Ayini’yle dedelerini bir kez daha andı. Törenlerde hüzünlü anlar yaşandı.

26.04.2019Gündem
Sri Lanka katliamını DEAŞ üstlendi

Sri Lanka katliamını DEAŞ üstlendi

Terör örgütü DEAŞ, Sri Lanka’da pazar günü kilise ve lüks otellere düzenlenen, 312 kişinin öldüğü saldırının sorumluluğunu üstlendi. Sri Lankalı yetkililer ise soruşturmada biri Ulusal Tevhid Cemaati olmak üzere iki radikal grup üzerinde duruyor.

24.04.2019Dünya
Sri Lankadaki terör saldırılarına dünyadan tepkiler

Sri Lanka'daki terör saldırılarına dünyadan tepkiler

Sri Lanka'da kilise ve otelleri hedef alan terör saldırılarına tepki gösteren dünya liderleri kınama ve başsağlığı mesajı yayımladı.

21.04.2019Dünya
Prens William Christchurchü ziyaret edecek

Prens William Christchurch'ü ziyaret edecek

İngiltere Veliaht Prensi William, Anzak Günü dolayısıyla gideceği Yeni Zelanda'da Christchurch şehrini ve cami saldırısı kurbanlarının ailelerini ziyaret edecek.

18.04.2019Dünya
Time Dergisi Yılın en etkili 100 ismini açıkladı

Time Dergisi "Yılın en etkili 100 ismini" açıkladı

Amerikan Time dergisi, "Yılın Etkili 100 ismi"ni açıkladı.

17.04.2019Dünya
ABD Başkonsolosu Jennifer  Davis: Türk kadınlarının gücü karşısında çarpıldım

ABD Başkonsolosu Jennifer Davis: Türk kadınlarının gücü karşısında çarpıldım

ABD Başkonsolosu Jennifer Davis ve oyuncu Mert Fırat, kadının güçlendirilmesini ve cinsiyet eşitliğini merkeze alan bir sanat projesi için bir araya geldi. Amerikan Başkonsolosluğu ve A ‘Zero1’ işbirliğiyle InogarArt’ta gerçekleşen proje kapsamında, Davis ve Fırat’la InogarArt’ta buluştuk. Kadın haklarından ve cinsiyet eşitliğinden bahsederken ikisi de ‘Atatürk’ dedi.

14.04.2019Hürriyet Pazar
Yeni Zelandada yeni silah yasası meclisten geçti

Yeni Zelanda'da yeni silah yasası meclisten geçti

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısının ardından, ülkede tüm yarı otomatik askeri tarz silah ve saldırı tüfeklerini yasaklayan yasa bire karşı 119 oyla meclisten geçti.

10.04.2019Dünya
Yeni Zelandadaki terörist saldırı ikinci 11 Eylül oldu

"Yeni Zelanda'daki terörist saldırı ikinci 11 Eylül oldu"

Yeni Zelanda'daki El Nur Camisi'nin imamı Gamal Fouda, "Christchurch terör saldırısını ikinci 11 Eylül saldırısı olarak adlandırıyorum. Dünyayı değiştirmek için bir dönüm noktası olacak." dedi.

7.04.2019Dünya
Teröristin ikinci duruşması

Teröristin ikinci duruşması

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerinde 15 Mart’ta 50 kişiyi katleden aşırı sağcı terörist Brenton Tarrant bugün ikinci kez hâkim karşısına çıkıyor.

5.04.2019Dünya
Yeni Zelanda Başbakanı cüzdanını unutan annenin parasını ödemiş

Yeni Zelanda Başbakanı cüzdanını unutan annenin parasını ödemiş

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in markette ödeme sırasında önünde bulunan iki çocuklu bir annenin cüzdanını unuttuğunu fark ederek aldıklarının parasını ödediği ortaya çıktı.

4.04.2019Dünya
‘Biz kötüye karşı birlikte duruyoruz’

‘Biz kötüye karşı birlikte duruyoruz’

Yeni Zelanda’da iki hafta önce terör saldırısına maruz kalan El Nur Camisi’nin imamı Gamal Fouda, Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen Avrupa Müslümanlar Forumu Konferansı’nda bir konuşma yaptı.

31.03.2019Avrupa
Yusuf İslam’dan Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’e övgü

Yusuf İslam’dan Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’e övgü

Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırısının ardından söylemleri, davranışları ve çıkardığı yasalarla tüm dünyanın takdirini kazanan Ardern’e bir övgü de dünyaca ünlü Müslüman sanatçı Yusuf İslam'dan geldi.

30.03.2019Dünya
Yeni Zelandada hayatını kaybedenler için ulusal anma töreni

Yeni Zelanda'da hayatını kaybedenler için ulusal anma töreni

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Al Nur ve Linwood camilerine düzenlenen terör saldırasında hayatını kaybeden 51 kişinin anısına Ulusal Anma Töreni düzenlendi.

29.03.2019Dünya
Yeni Zelanda Başbakanından kritik Facebook açıklaması

Yeni Zelanda Başbakanı'ndan kritik Facebook açıklaması

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Facebook'un beyaz milliyetçiliği ve ayrılıkçılığı öven ve destekleyen paylaşımları engelleme kararını olumlu karşıladığını açıkladı.

29.03.2019Teknoloji
Başörtüsü takmam insanlara güven verdi

"Başörtüsü takmam insanlara güven verdi"

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, iki camiye yönelik terör saldırısının ardından taziye ziyaretinde başörtüsü takmasıyla ilgili, "Başörtüsü takmamın insanlara bu kadar güven hissi vereceğini düşünmemiştim." dedi.

27.03.2019Dünya
Dünya onu konuşuyor Geçmişi herkesi şaşırttı

Dünya onu konuşuyor! Geçmişi herkesi şaşırttı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in geçmişi şaşırttı.

26.03.2019Dünya

Yazar Sonuçları

2020 yılında dünyanın hali

Dünyayı 2020 yılında neler bekliyor?

1.01.2020

Gençleşen beş portre ve yaşlanan popülizm

SAYFADA gördüğünüz beş kişi beş farklı ülkeden...

12.12.2019

‘En büyük günah’ı hiç işlemeyen futbolcu kim

TIME dergisi tam zamanında harika bir şey yaptı.

1.05.2019

Yerel seçimlerde bir kez daha kadının adı yok

KA-DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği) henüz resmi olmayan yerel seçim sonuçlarına göre sosyal medyada rakamları paylaşmış:1.389 Belediye Başkanı’nın sadece 37’si kadın.

4.04.2019

Philip Neville Arps ne kadar yatacak

EMİNİM başlığı okuyunca “Philip Neville Arps da kim” diyeceksiniz...

27.03.2019

Daha çok Jacinda lütfen

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, tıpkı Kanadalı meslektaşı Justin Trudeau gibi “rock yıldızı” olarak adlandırılan “yeni bir tür politikacı” modelinin simge isimlerinden.

26.03.2019