EKSTRA
MENÜ

Jacinda Ardern

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 140 haberi bulunmuştur.

Jacinda Ardern Haberleri

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern uzun süredir birlikte olduğu erkek arkadaşıyla evleniyor

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern uzun süredir birlikte olduğu erkek arkadaşıyla evleniyor

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, uzun süredir beraber olduğu erkek arkadaşı Clarke Gayford ile evleneceğini duyurdu.

5.05.2021Dünya
Nüfusun yüzde 1ini aşılayan Yeni Zelanda korona savaşını nasıl kazandı

Nüfusun yüzde 1'ini aşılayan Yeni Zelanda korona savaşını nasıl kazandı?

Dünyada birçok ülke mutasyonlarla mücadele ederken, Yeni Zelanda'da vaka sayısı neredeyse sıfırlandı. Halk maskesiz sokaklarda ve hayat normale döndü. Üstelik nüfusun yüzde 1,2'si aşılanmışken... Peki tuvalet kağıdı stoklama psikolojisinden, konserlerle koronaya veda partisi yapılan aşamaya nasıl gelindi? Türkler’den de görüşler alarak detaylıca araştırdık. İşte korona savaşını kazanan Yeni Zelanda’nın hikâyesi…

4.05.2021Dünya
Dünyaya sevinçleri böyle yansımıştı Daha bir gün geçmeden üzücü haber geldi

Dünyaya sevinçleri böyle yansımıştı! Daha bir gün geçmeden üzücü haber geldi

Pandemiyle savaşan Yeni Zelanda ve Avustralya dün başlattıkları seyahat balonuyla kapılarını açmış ortaya duygusal görüntüler çıkmıştı. Ancak görüntüler üzerinden bir gün geçmeden bir görevlide koronavirüs tespit edildiği duyuruldu.

20.04.2021Ekonomi
400 gün sonra büyük kucaklaşma

400 gün sonra büyük kucaklaşma

Koronavirüs salgınını kontrol altına almayı başaran Yeni Zelanda ile Avustralya arasında ticari uçuşlara dün yeniden başlandı. Karantina şartı aranmaksızın 400 gün sonra ilk kez gerçekleşen uçuş, havalimanlarında duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.

20.04.2021Dünya
Yeşiller’den başbakanlığa kadın aday

Yeşiller’den başbakanlığa kadın aday

Almanya’da Yeşiller Partisi ilk kez başbakan adayı açıklayarak iktidara talip olduğunu ilan etti. Partinin ilk başbakan adayı Eşbaşkan Annalena Baerbock oldu. Anketlerde Yeşiller ikinci sırada gidiyor.

20.04.2021Dünya
2 ülke arası seyahat yeniden başladı İlk uçak indi, gözyaşları sel oldu

2 ülke arası seyahat yeniden başladı! İlk uçak indi, gözyaşları sel oldu

Koronavirüs sebebiyle birçok ülke uçuşlarını durdurdu. Bunlardan biri de Avustralya ve Yeni Zelanda'ydı. Her iki ülke de bugünden itibaren birbirlerine yeniden seyahate başladı. İlk uçak indiğinde gözyaşları sel oldu.

19.04.2021Ekonomi
Avustralya ve Yeni Zelanda arasında karantinasız uçuşlar başladı

Avustralya ve Yeni Zelanda arasında karantinasız uçuşlar başladı

Avustralya ve Yeni Zelanda'da yaşayanlar bugünden itibaren, karantinaya girmek zorunda kalmadan iki ülke arasında seyahat edebilecek.

19.04.2021Dünya
5 milyonluk takım dağılıyor mu 2 koronavirüs vakası Yeni Zelanda’yı karıştırdı

"5 milyonluk takım" dağılıyor mu? 2 koronavirüs vakası Yeni Zelanda’yı karıştırdı

Yeni Zelanda'daki ilk Covid-19 vakasının teyit edilmesinin üzerinden tam 1 yıl geçti. Bu süreçte ülke koronavirüsle mücadelede tüm dünyanın takdirini topladı. Ancak son günlerde işler pek iyi gitmiyor. Peki Yeni Zelanda’da neler oluyor?

7.03.2021Dünya
Yeni Zelanda’da tek vaka için 7 günlük karantina

Yeni Zelanda’da tek vaka için 7 günlük karantina!

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkenin en büyük şehri olan Auckland'de tespit edilen tek koronavirüs vakası nedeniyle kentte 7günlük karantina ilan etti.

27.02.2021Dünya
Türkiyede yakalanmıştı... Anzakların DEAŞ’lı kavgası

Türkiye'de yakalanmıştı... Anzakların DEAŞ’lı kavgası

Türkiye’nin Suriye sınırında yakalanan iki çocuklu DEAŞ’lı kadın, çifte vatandaşlığının bulunduğu ‘Anzaklar’ diye anılan Avustralya ve Yeni Zelanda yönetimlerini birbirine düşürdü. İki ülke de kadını almak istemiyor.

17.02.2021Dünya
Yeni Zelanda Kovid-19 nedeniyle sınırlarını 2021in büyük bölümünde kapalı tutacak

Yeni Zelanda Kovid-19 nedeniyle sınırlarını 2021'in büyük bölümünde kapalı tutacak

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında ülkesinin sınırlarının yılın büyük bir bölümünde kapalı tutulacağını bildirdi.

26.01.2021Dünya
Yeni Zelanda Cook Adalarıyla sınırlarını yeniden açıyor

Yeni Zelanda Cook Adaları'yla sınırlarını yeniden açıyor

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmaya başlamasıyla Mart 2020’de kapatılan iki ülke sınırlarının tek yönlü açılmasıyla Cook Adaları’ndan Yeni Zelanda’ya geleceklerin karantinaya alınmayacağını duyurdu.

15.01.2021Dünya
Yeni Zelanda, Kovid-19 testi pozitif çıkanları ülkeye kabul etmeyecek

Yeni Zelanda, Kovid-19 testi pozitif çıkanları ülkeye kabul etmeyecek

Yeni tip koronavirüse karşı aldığı sıkı tedbirlerle bilinen Yeni Zelanda, Avustralya, Antarktika ve bazı pasifik ülkeleri hariç yurt dışından gelecek yolculardan Kovid-19 testi pozitif çıkanları ülkeye almayacağını duyurdu.

12.01.2021Dünya
Dünya ABDdeki manzara karşısında şoke oldu Açıklamalar peş peşe geliyor

Dünya ABD'deki manzara karşısında şoke oldu! Açıklamalar peş peşe geliyor

ABD Başkanı Donald Trump taraftarlarının Kongre binasını basmasıyla gelişen olaylar siyasi krize dönüştü. Dünya yaşananlar karşısında adeta şoke olmuş durumda. Liderler peş peşe açıklamalar yapıyor.

6.01.2021Dünya
Kral da isyan etti

Kral da isyan etti

Babası, o daha 9 aylık bebekken bir uçak kazasında yaşamını yitirdiği için dedesinin ölümünden hemen sonra 1973 yılında tahta çıkan İsveç Kralı XVI. Carl Gustaf, hükümetin ‘sürü bağışıklığı’ yoluyla koronavirüsle mücadele politikasına isyan etti.

21.12.2020Avrupa
Dünyada 2020 işte böyle geçti

Dünyada 2020 işte böyle geçti

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19 virüsü, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılarak salgına dönüştü. ABD'nin Irak'ta havaalanına düzenlediği füze saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü. İran'da Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının "insani hata" ile düşürülmesi sonucu 176 kişi öldü. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu...

14.12.2020Dünya
Youtubedan, Christchurch saldırısı raporunun ardından aşırıcı içerikleri kaldırmada kararlılık vurgusu

Youtube'dan, Christchurch saldırısı raporunun ardından "aşırıcı içerikleri" kaldırmada kararlılık vurgusu

Youtube, Yeni Zelanda’da Christchurch bölgesinde Nur ve Linwood camilerinde Müslümanlara yönelik gerçekleşen terör saldırısıyla ilgili 8 Aralık’ta açıklanan 792 sayfalık Kraliyet Soruşturma Komisyonu raporunda saldırganın, sitenin radikal içeriklerinden etkilendiğinin ortaya çıkması sonrasında şiddet barındıran "aşırıcı içerikleri" kaldırmada kararlı olduklarını bildirdi.

11.12.2020Dünya
Yeni Zelanda Başbakanından camilere yönelik saldırlarda hesap verebilirlik sözü

Yeni Zelanda Başbakanından camilere yönelik saldırlarda hesap verebilirlik sözü

Yeni Zelanda'da Başbakan Jacinda Ardern hükümeti, Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili Kraliyet Komisyonunun hazırladığı raporu kamuoyuyla paylaşacak. Kraliyet Soruşturma Komisyonunun hazırladığı 792 sayfalık rapor salı günü parlamentoda tartışılacak

7.12.2020Dünya
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, tek başına kuracağı hükümette Yeşillere yer açtı

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, tek başına kuracağı hükümette Yeşillere yer açtı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, partisinin tek parti hükümeti kurabilmek için yeterli oy almasına rağmen Yeşiller ile işbirliği anlaşması imzaladı. Seçim gecesi tüm Yeni Zelanda halkının hükümeti olmak istediklerini söylediğini hatırlatan Ardern, Yeşillere kabine dışı iki bakanlık verildiğini açıkladı.

1.11.2020Dünya
Yeni Zelanda’da Başbakan Ardern liderliğindeki İşçi Partisi genel seçimden galip çıktı

Yeni Zelanda’da Başbakan Ardern liderliğindeki İşçi Partisi genel seçimden galip çıktı

Seçimin galibi, geçen yıl Christchurch kentinde Müslüman cemaati hedef alan terör saldırısındaki duyarlı tavrı ve Kovid-19 salgınına karşı aldığı etkili tedbirlerle ülkesinde ve dünyada takdir toplayan Başbakan Jacinda Ardern oldu.

17.10.2020Dünya
Yeni Zelanda’da Ardern seçimi önde götürüyor

 Yeni Zelanda’da Ardern seçimi önde götürüyor

Yeni Zelanda’da Korona virüs önlemleri kapsamında Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan ancak bugüne ertelenen genel seçimlerde resmi olmayan ilk sonuçlara göre mevcut Başbakan Jacinda Ardern’in adayı olduğu İşçi Partisi seçimi önde götürüyor.

17.10.2020Dünya
Yeni Zelanda Başbakanından şok esrar açıklaması

Yeni Zelanda Başbakanı'ndan şok 'esrar' açıklaması!

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, "uzun zaman önce" esrar kullandığını kabul etti.

1.10.2020Dünya
Birleşmiş Milletler Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi başladı

Birleşmiş Milletler Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi başladı

Birleşmiş Milletler (BM) Biyoçeşitlilik Zirvesi bugün New York'ta başladı. Zirvede çevre kirliliği, sürdürülebilir ekonomik olanaklar, okyanus ve denizlerdeki plastik atıkları konuşulacak.

1.10.2020Teknoloji
Özgürlüğe ‘Evet’, düşmanlığa ‘Hayır’

Özgürlüğe ‘Evet’, düşmanlığa ‘Hayır’

Brenton Tarrant isimli Avustralyalı İslam düşmanı, ırkçı bir terörist, 15 Mart 2019’da Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında Nur ve Linwood camilerine silahlı saldırıda bulunarak, 1’i Türk 51 kişiyi acımasızca öldürdü, 2’si Türk 40 kişiyi de yaraladı. Christchurch Yüksek Mahkemesi’nde görülen davada suçunu itiraf eden aşırı sağcı terörist Tarrant, iki hafta önce ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Tahliye yolu da kapatıldı.

12.09.2020Avrupa
Son dakika haberi: Dalga konusu oldu Trump o ülkeyi işaret edince...

Son dakika haberi: Dalga konusu oldu! Trump o ülkeyi işaret edince...

ABD başkanı Donald Trump, yaptığı her açıklamayla olay olmaya devam ediyor. Kasımda yapılacak başkanlık seçimlerine hazırlanan Trump ülkeyi dolaşarak mitingler düzenliyor, burada yaptığı konuşmalarsa dünyada gündem oluyor. ABD dünyada koronavirüs salgınından en kötü etkilenen ülke olmaya devam ederken Donald Trump'ın salgınla başarılı bir savaş veren Yeni Zelanda'yla ilgili açıklaması duyanları şoke etti.

18.08.2020Dünya
Yeniz Zelanda Covid-19 nedeniyle seçimleri erteledi

Yeniz Zelanda Covid-19 nedeniyle seçimleri erteledi

Yeni Zelanda'da 19 Eylül’de yapılması planlanan genel seçimler Covid-19 salgını nedeniyle 17 Ekim'e ertelendi.

17.08.2020Dünya
Yasak aşk bombası patladı başbakan anında görevden aldı

Yasak aşk bombası patladı başbakan anında görevden aldı!

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, bakanlık çalışanıyla ilişkisi olduğu ortaya çıkan Göçmen Bakanı Iain Lees Galloway’ı görevden aldı.

22.07.2020Haber
Yasak aşk bombası patladı başbakan anında görevden aldı

Yasak aşk bombası patladı başbakan anında görevden aldı!

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, bakanlık çalışanıyla ilişkisi olduğu ortaya çıkan Göçmen Bakanı Iain Lees Galloway’ı görevden aldı.

22.07.2020Dünya
4 gün çalışma Dünya’yı kurtarır mı

4 gün çalışma Dünya’yı kurtarır mı?

İklim değişikliği şirketlerin en önemli gündem maddelerinden. Bir yandan şirketler karbon ayak izlerini azaltmak için taahhüt verirken, diğer yandan gezegenimizi kurtarmak için daha az çalışmayı savunan modeller üzerinde duruluyor. Yurtdışında bazı şirketlerde ve ülkelerde haftada 4 gün çalışma tartışılıyor. Pandemi, bu görüşü savunanların sayısını arttırdı.

12.07.2020Ekonomi
Yeni Zelanda’da Kovid-19 vakası kalmadı

Yeni Zelanda’da Kovid-19 vakası kalmadı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkede yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan tüm hastaların iyileştiğini ve aktif vaka kalmadığını açıkladı.

8.06.2020Dünya
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, canlı yayında depreme böyle yakalandı

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, canlı yayında depreme böyle yakalandı

Katıldığı canlı yayında depreme yakalanan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, sarsıntı boyunca soğukkanlılığını korudu. Başbakan Ardern'in soğukkanlılığını koruduğu anların görüntüsü sosyal medyada hızla yayılarak kısa sürede viral oldu.

25.05.2020Haber
Yeni Zelandada yeni Kovid-19 vakası tespit edilmedi

Yeni Zelanda'da yeni Kovid-19 vakası tespit edilmedi

Yeni Zelanda'da martın ortasından bu yana ilk kez son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasına rastlanmadı.

4.05.2020Dünya
O ülke duyurdu: Koronavirüs salgınını yok ettik

O ülke duyurdu: Koronavirüs salgınını yok ettik

Dünya koronavirüs salgını ile mücadelesini sürdürürken güzel bir haber geldi. Bir ülke salgın ile savaşı kazandığını ilan etti.

27.04.2020Dünya
Forbes kadın liderlere dikkat çekti...  Kadınlar salgını daha mı iyi yönetti

Forbes kadın liderlere dikkat çekti... Kadınlar salgını daha mı iyi yönetti?

Amerikan Forbes dergisi, kadın devlet başkanlarının, koronavirüs (COVID-19) salgınını erkek liderlere kıyasla daha iyi yönettiğine ilişkin bir haber yayınladı.

15.04.2020Dünya
Yeni Zelanda zafer ilan etti

Yeni Zelanda zafer ilan etti

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkesinin koronavirüs salgınının üstesinden gelmeye yaklaştığını ve bir hafta sonra yasakların kaldırılacağını söyledi.

10.04.2020Dünya
Yeni Zelanda’da Corona Virüsten ilk ölüm

Yeni Zelanda’da Corona Virüsten ilk ölüm

Yeni Zelanda’da yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) nedeniyle ilk can kaybının gerçekleştiği açıklandı.

29.03.2020Dünya
Yeni Zelanda Corona Virüs nedeniyle sokağa çıkmayı yasaklayacak

Yeni Zelanda Corona Virüs nedeniyle sokağa çıkmayı yasaklayacak

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek amacıyla 48 saat sonra ülke genelinde zorunlu haller dışında sokağa çıkmanın yasaklanacağını açıkladı. Yeni tip Corona Virüs nedeniyle can kaybının yaşanmadığı Yeni Zelanda’da son verilere göre 102 vaka bulunuyor.

23.03.2020Dünya
Yeni Zelanda’daki terör kurbanları unutulmadı

Yeni Zelanda’daki terör kurbanları unutulmadı

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine 15 Mart 2019’da düzenlenen terör saldırısının ilk yılında hayatını kaybeden 51 kişi, binlerce kişinin katılımıyla anıldı. Türk Dışişleri Bakanlığı, bu terör saldırısının birinci yılında, saldırının yapıldığı 15 Mart tarihinin “İslamofobiye Karşı Uluslararası Dayanışma Günü” olarak kabul edilmesi yönündeki çağrısını yineledi.

16.03.2020Dünya
Yeni Zelandada ilk koronavirüs vakası tespit edildi

Yeni Zelanda'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, İran'dan gelen 60 yaşlarındaki Yeni Zelanda vatandaşı bir kadında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini açıkladı.

28.02.2020Dünya
Koronavirüs nedeniyle Yeni Zelanda ve Kuzey Korede yeni önlemler alındı

Koronavirüs nedeniyle Yeni Zelanda ve Kuzey Kore'de yeni önlemler alındı

Yeni Zelanda, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın birçok bölgesine yayılan Kovid-19 salgınına karşı Çin'e uygulanan seyahat yasağını 8 gün daha uzattı. Kuzey Kore, 380 yabancıyı karantina altına aldı.

24.02.2020Dünya
Avustralya ve Yeni Zelanda, Vuhandaki vatandaşlarını tahliye edecek

Avustralya ve Yeni Zelanda, Vuhan'daki vatandaşlarını tahliye edecek

Avustralya ve Yeni Zelanda, yeni tip koronavirüsün (2019-nCoV) ortaya çıktığı ve salgına dönüştüğü Çin'in Hubey eyaletinin Vuhan kentindeki vatandaşlarını tahliye etme kararı aldı.

29.01.2020Dünya
Yeni Zelanda’da 55 bin silah iade edildi

Yeni Zelanda’da 55 bin silah iade edildi

Yeni Zelanda’da 51 kişinin öldüğü cami saldırısı sonrası düzenlenen silahsızlanma kampanyasında 55 bin silah polise iade edildi.

22.12.2019Dünya
Yeni Zelanda’daki Whaakari Yanardağı patlamasından acı haber

Yeni Zelanda’daki Whaakari Yanardağı patlamasından acı haber

Yeni Zelanda’nın kuzeyindeki Whakaari Yanardağı'nın faaliyete geçmesi sonucu 8 kişiye ulaşılmayan Beyaz Ada'da herhangi bir hayat belirtisinin bulunmadığı açıklandı.

10.12.2019Dünya
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern: Nefret mesajının yayılmasını engellemek için çalışacağım

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern: Nefret mesajının yayılmasını engellemek için çalışacağım

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine mart ayında düzenlediği terör saldırılarında 51 kişiyi öldüren, 49 kişiyi yaralayan teröristin duruşması sırasında yaymaya çalışacağı "nefret mesajını" engellemek için elinden geleni yapacağını söyledi.

5.12.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Modi'nin inanç mağarasında fiyatlar neden böyle düştü

Hindistan’ın popülist başbakanı Narendra Modi’nin “seçim şovu meditasyon mağarasını” ilk defa Müslüman bir Hint asıllı Amerikalıdan öğrendim.

30.04.2021

O teröristin adını hatırlıyor musunuz?

Yeni Zelanda’da iki camiye silahlı saldırı düzenleyerek 51 kişiyi öldüren saldırganın adını hatırlıyor musunuz?

19.02.2021

Bir Big Lebowski atasözü: Bir gün bir adam gelir ve

Benim kült filmim “Big Lebowski”nin 3 bowlingci kahramanının yanında, bir de yan karakteri var...

7.01.2021

Hıristiyan bir kadın bir imam, bir polis bir hâkim ve iki cümle

Yeni Zelanda mahkemesi, önceki gün tarihinde bir ilke imza attı...

28.08.2020

2020 yılında dünyanın hali

Dünyayı 2020 yılında neler bekliyor?

1.01.2020

Gençleşen beş portre ve yaşlanan popülizm

SAYFADA gördüğünüz beş kişi beş farklı ülkeden...

12.12.2019