EKSTRA
MENÜ

J. K. Rowling

J. K. Rowling ile ilgili tüm haberleri ve son dakika J. K. Rowling haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 378 J. K. Rowling haberi bulunmuştur.

Joanne Kathleen "Jo" Rowling veya bilinen adıyla J. K. Rowling (d. 31 Temmuz 1965, Birleşik Krallık), Harry Potter fantastik bilim kurgu serisinin yazarı olarak tanınmış İngiliz yazar. Kathleen, kendisine verilen bir ad olmamasına rağmen, büyük annesinin onuruna bu adı almıştır.

 

J. K. Rowling Haberleri

Londraya Harry Potter’ın heykeli  dikildi

Londra'ya Harry Potter’ın heykeli  dikildi

Dünya genelinde pek çok hayranı bulunan, okunma ve izlenme rekorları kıran Harry Potter’ın heykeli İngiltere’nin başkenti Londra’da bir meydana konuldu.

1.10.2020Keyif
J.K. Rowling’in yeni hikâyesi internetten ücretsiz

J.K. Rowling’in yeni hikâyesi internetten ücretsiz

‘Harry Potter’ serisiyle tanınan İngiliz yazar J.K. Rowling’in kendi çocuklarına uyku öncesi anlatmak için yazdığı özgün bir masal ‘Ickabog’, Yapı Kredi Yayınları’nın (YKY) internet sitesinde dizi şeklinde ve ücretsiz olarak yayımlanmaya başladı. 16 Ekim’e kadar dizi şeklinde yayımlanacak ‘Ickabog’a 23 Ekim’e kadar http://www.ykykultur.com.tr/ickaboghikaye adresinden ulaşılabilecek.

2.09.2020Kitap Sanat
Avuçlarında kültürel kalıntılarla hikayesini anlatmayı bekleyen büyüleyici bir liman şehri: Porto

Avuçlarında kültürel kalıntılarla hikayesini anlatmayı bekleyen büyüleyici bir liman şehri: Porto

2001 yılında Avrupa Birliği Kültür başkenti olan Porto, şehre adımınızı attığınız ilk andan itibaren sizi atmosferiyle teslim alacak ve şehirde kaldığınız süre boyunca tarihinin ve yaşanmışlıklarıyla dolu ikliminin bir parçası olmanıza izin verecek.

24.06.2020Seyahat
Dengeli beslenin, 8 saat uyuyun

Dengeli beslenin, 8 saat uyuyun

Koronavirüs nedeniyle okullar uzaktan eğitim verirken, evde de ailelere büyük iş düşüyor. İşte bu süreçte neler yapılabilir? Hangi yaş grubuyla nasıl vakit geçirilebilir. Uzmanlar, sınava hazırlanan öğrencilere, dengeli beslenmeyi ve günde sekiz saat uyumayı öneriyor.

9.04.2020Eğitim
Harry Potterın yaratıcısı yazar J.K. Rowling: Corona virüs semptomlarını nefes egzersizleriyle yendim

Harry Potter'ın yaratıcısı yazar J.K. Rowling: Corona virüs semptomlarını nefes egzersizleriyle yendim

Dünyaca ünlü Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, iki hafta süreyle corona virüse dair tüm semptomları gösterdiğini, ancak bir doktorun önerdiği nefes egzersizlerini eşinin tavsiyesiyle yaparak tamamen iyileştiğini duyurdu.

BACKGRID UK, BACKGRID USA

7.04.2020Magazin
Harry Potter’ın yazarından Corona Virüs açıklaması

'Harry Potter’ın yazarından Corona Virüs açıklaması

İngiltere’nin İskoçya bölgesinde yaşayan ve 'Harry Potter' kitaplarının yazarı J.K. Rowling, Corona Virüs (Covid-19) belirtileri gösterdiğini söyledi. Doktor olan eşinin tavsiyeleriyle iyileştiğini iddia etti.

6.04.2020Dünya
Dünyanın en büyük çocuk kütüphane ve müzeleri

Dünyanın en büyük çocuk kütüphane ve müzeleri

30 Mart-5 Nisan’ı ‘Kütüphaneler Haftası’ olarak kutluyoruz. Oğlumla farklı yerlere yaptığımız seyahatlerde onu mutlaka kütüphanelere, kitap müzelerine ve çocuk kitapçılarına da götürüyorum. Bizimle bir kütüphane turuna çıkmayı ister misiniz?

Pandora Seni Harry Potter’ın Büyülü Dünyasına Çağırıyor

Pandora Seni Harry Potter’ın Büyülü Dünyasına Çağırıyor!

Pandora, Warner Bros. işbirliği ile Harry Potter temalı mücevherlerini sevenleriyle buluşturuyor.

28.11.2019Alışveriş
Bülent Yardan Dönüşen İş Yaşamında Başarı Kılavuzu: Kader Gayrete Aşıktır

Bülent Yar'dan Dönüşen İş Yaşamında Başarı Kılavuzu: Kader Gayrete Aşıktır

Bülent Yar, iş dünyasındaki 25 yıllık deneyimini, günümüzün dinamikleriyle süzerek, iş hayatına yeni atılacaklar, iş hayatının şifrelerini çözerek mutlu bir kariyer hedefindekiler ve yeni dünya düzeninde değişime ayak uydurmak isteyen iş uzmanları için ‘Kader Gayrete Aşıktır’ adlı kitabı kaleme aldı.

21.06.2019Alışveriş
Başarısızlığı kabul etmeyip yükselişe geçen insanlar

Başarısızlığı kabul etmeyip yükselişe geçen insanlar

Herkesin hayatında başarılı anları kadar başarısız anları da vardır. İşte başarısızlıklarından ders çıkarıp yükselişe geçenler ve hikayeleri...

20.11.2018Ekonomi
Jude Law: Sıkıcı bir babayım

Jude Law: Sıkıcı bir babayım!

“Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları” (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) önceki gün gösterime girdi. Filmde genç Dumbledore’u canlandıran ünlü oyuncu Jude Law, Barbaros Tapan’la Los Angeles’ta buluştu. Merak edilenleri yanıtlayan oyuncu 7 Aralık’ta gösterime girecek diğer filmi “Vox Lux”ın detaylarını da anlattı.

18.11.2018Magazin
Portekiz’e ismini veren şehir: Porto

Portekiz’e ismini veren şehir: Porto

Avrupa kıtasının en batı ucuna ev sahipliği yapan Atlas Okyanusu kıyılarındaki güzel ülke Portekiz deyince, akla ilk Lizbon gelir. Porto, Lizbon’un biraz gölgesinde kalsa da ülkeye adını veren şehirdir aslında. Uzun yıllar Emevilerin yönetiminde kaldıktan sonra Portekiz Krallığı’nın önemli bir şehri haline gelen Porto, bugün UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de yer alıyor. Boğazı andıran Rio Douro nehri, martı sesleri ve bol yokuşlu, dar sokakları ile Türk misafirlerine biraz İstanbul’u anımsatır. Gelin Portekiz’e ismini veren bu şehri yakından tanıyalım…

22.10.2018Seyahat
Şimdi okullu olduk kitapların başına oturduk

Şimdi okullu olduk kitapların başına oturduk

Yeni öğretim yılı başladı, 18 milyon öğrenci ders başı yaptı. Yazarımız Devrim Yılmaz, okulların açılmasını fırsat bilip hem çocuk hem de gençler için okunabilecek en güzel kitapları derledi.

20.09.2018Kitap Sanat
Liseyi bitirmeden okunması gereken 10 kitap

Liseyi bitirmeden okunması gereken 10 kitap

Yaz tatili geldi. Bu üç aylık dönem, kitap okumak için de eşsiz bir fırsat anlamına geliyor. İngiltere’nin önde gelen eğitim dergilerinden TES, liseyi bitirmeden okunması gereken eserleri seçti.

15.06.2018Eğitim
Harry Potterın çocuk oyuncusu evlendi

Harry Potter'ın çocuk oyuncusu evlendi

Henüz küçük bir çocukken rol aldığı Harry Potter serisiyle tanınan genç oyuncu evlendi.

30.05.2018Magazin
Rowling’den ilham veren konuşma: Sevdiğiniz şeyi yapın

Rowling’den ilham veren konuşma: Sevdiğiniz şeyi yapın

‘Harry Potter’ kitaplarının yaratıcısı J. K. Rowling’in 2008 Harvard mezunlar gününde yaptığı ilham verici konuşma nihayet Türkçede. ‘Güzel Bir Hayat-Başarısızlığın Faydaları ve Hayal Gücünün Önemi’nde, düştüğünüzde sizi kaldıracak ve hayattaki amacınızı bulmanıza yardım edecek ipuçları var.

22.03.2018Kitap Sanat
En etkili 50 kadın

En etkili 50 kadın

Amerikan Variety dergisi 2 trilyon dolarlık küresel eğlence sektörünün en etkili 50 kadınını belirledi. Türkiye’den sadece Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı’nın yer aldığı listede uluslararası TV kanallarının CEO’ları, Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling, müzisyen Adele ve oyuncu Nicole Kidman gibi isimler de bulunuyor.

13.03.2018Ekonomi
Harry Potter: Hogwarts Gizemi (Hogwarts Mystery) geliyor

Harry Potter: Hogwarts Gizemi (Hogwarts Mystery) geliyor!

Jam City, bugün itibariyle oyunun kısa fragmanını yayınlayıp, halen geliştirilmekte olan mevcut sürümün ilk kez 26-28 Ocak arası Orlando’da düzenlenecek Harry Potter Kutlamalarında görücüye çıkacağını duyurdu

19.01.2018Teknoloji
Pokemon Go unutuldu, şimdi sıra Harry Potterda

Pokemon Go unutuldu, şimdi sıra Harry Potter'da!

Cep telefonu oyunu Pokemon Go'nun yapımcısı ABD'li Niantic şirketi, Harry Potter temalı bir oyun geliştireceklerini açıkladı.

13.11.2017Teknoloji
‘Harry Potter’ sokağa çıkıyor

‘Harry Potter’ sokağa çıkıyor

Akıllı telefon oyunu Pokemon Go’nun yapımcısı ABD’li Niantic şirketi, Harry Potter temalı bir oyun geliştirecek. Artırılmış gerçeklik kullanılarak oyuncuların sokaklara çıkarak Pokemon yakalamasını sağlayan Pokemon Go çılgınlığı bir dönem tüm dünyaya yayılmıştı.

12.11.2017Dünya
Pokemon Godan sonra şimdi de Harry Potter insanları sokağa dökecek

Pokemon Go'dan sonra şimdi de Harry Potter insanları sokağa dökecek!

Pokemon Go oyunuyla insanları sokağa döken Niantic, bu sefer de Harry Potter: Wizards Unite ile tekrar kullanıcıları telefonlarıyla sokağa indireceğe benziyor.

10.11.2017Teknoloji
Harry Potterın doğduğu ev satılıyor Hem de öyle bir fiyata ki...

Harry Potter'ın doğduğu ev satılıyor! Hem de öyle bir fiyata ki...

Her Harry Potter hayranının J.K. Rowling'in kurduğu bu büyülü evrenin gerçek olmasını dilediği olmuştur. Şimdilerdeyse Harry Potter evrenine bir adım daha yaklaşmak mümkün, zira Harry Potter'ın doğduğu ev çok uçuk fiyata satılıyor.

7.09.2017Seyahat
Edinburgh’da festival zamanı

Edinburgh’da festival zamanı

Burası, benim için D. H. Lawrence romanlarındaki betimlemelerle hayalimde yer edinen bir İngiliz sayfiyesi. Londra’dan Edinburgh’a yaptığım tren yolculuğu hem ülkeyi güneyden kuzeye görmemi sağladı hem de sanatçı ruhuma iyi geldi.

28.08.2017Seyahat
Harry Potterın yazarı Trumptan özür diledi

Harry Potter'ın yazarı Trump'tan özür diledi

Harry Potter serisini kaleme alan ünlü yazar J.K. Rowling, bir videoda ABD Başkanı Donald Trump'ın engelli bir çocuğu görmezden geldiğini sanması üzerine attığı tweetler için özür diledi.

1.08.2017Dünya
Harry Potterdan Datomeye cevap

Harry Potter'dan Datome'ye cevap!

Galatasaray Odeabank-Fenerbahçe maçında aldığı yarayla ilgili Harry Potter'a benzetilen İtalyan basketbolcu Gigi Datome'ye serinin yazarı J.K Rowling'den mesaj geldi.

15.03.2017Diğer
‘Kül Dağı’nda yeni bir dünya kurulur...

‘Kül Dağı’nda yeni bir dünya kurulur...

Scoot Hawkins, ‘Kül Dağı’ndaki Kütüphane’de olağanüstü güçlerle bezenmiş, doğaüstü varlıklarla dolu fantastik bir dünyayı anlatıyor. Ölülerin dirilebildiği, güneşin başka bir ışık kaynağıyla değiştirildiği bir dünya...

2.03.2017Kitap Sanat
BAFTA ödüllerinde en iyi film La La Land

BAFTA ödüllerinde en iyi film La La Land

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu. ABD yapımı romantik müzikal "La La Land (Aşıklar Şehri)" en iyi film ödülünü kazandı. Filmin başrol oyuncusu Emma Stone ise en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü. Müzikal film, en iyi yönetmen, en orijinal müzik ve en iyi sinematografi dallarında da ödülleri topladı.

13.02.2017Dünya
Colin Farrell: İlk kez fantastik filmde oynadım

Colin Farrell: İlk kez fantastik filmde oynadım

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, seriye devam etmeyeceğini açıklayınca fanlarından büyük tepki görmüştü. Ama yazar, yoğun istek üzerine Harry Potter’ın yan ürünü olarak adlandırılan “Fantastic Beasts and Where to Find Them” filmini yazdı. 18 Kasım’da vizyona giren filmin başrol oyuncularından Colin Farrell ile Barbaros Taban bir araya geldi. İlk kez bir fantastik filmde yer aldığını söyleyen Farrell, bu deneyimini anlattı.

10.12.2016Magazin
İnternette en çok aranan kitap Kürk Mantolu Madonna oldu

İnternette en çok aranan kitap 'Kürk Mantolu Madonna' oldu

Yandex, 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı heyecanı yaşanırken Türkiye’de internet kullanıcılarının en çok aradığı kitapları araştırdı. Yapılan analizde ilk sırayı Sabahattin Ali'nin önemli eseri “Kürk Mantolu Madonna” aldı. Kullanıcıların en çok aradığı ikinci kitap Oğuz Atay’ın “Tutunamayanlar” adlı eseri olurken, üçüncü sırada “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” yer aldı.

18.11.2016Teknoloji
Harry Potter ve Lanetli Çocuk gelecek ay Türkiyede

'Harry Potter ve Lanetli Çocuk' gelecek ay Türkiye'de

J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne’a ait yeni bir özgün hikâyeden yola çıkarak Jack Thorne’un yazdığı yeni bir oyun olan “Harry Potter ve Lanetli Çocuk”, Sahne Metni Özel Baskısı Türkiye’de Kasım ayının ilk haftası Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanacak.

20.10.2016Keyif
Harry Potter GO geliyor

Harry Potter GO geliyor!

Harry Potter hayranlarına müjde! Pokemon Go'nun geliştirici firması Niantic'in, Harry Potter konseptli yeni bir mobil oyun çıkaracağı sızdırıldı!

3.08.2016Kampüs
Pokemon GO Samsung ve İphone için nasıl yüklenir (İşte Pokemon Go indirme kılavuzu)

Pokemon GO Samsung ve İphone için nasıl yüklenir (İşte Pokemon Go indirme kılavuzu)

Pokemon GO çılgınlığı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de devam ediyor. Pokemon GO ülkemizde henüz resmi olarak yüklenemiyor. Ancak oyunun indirilmesi için bir kaç yol mevcut. Pokemen GO'yu oynamak isteyenler oyunun telefonlara nasıl yüklendiğini, nasıl oynandığını merak ediyor. Sizler için oyun hakkında merak edilenleri derledik.

24.07.2016Teknoloji
Evet de hayır da Türkiyeyi etkileyecek

'Evet' de 'hayır' da Türkiye'yi etkileyecek

Avrupa Birliği ile yola devam mı? İngiltere seçmeni yarın bu konudaki kararını verecek. Sandıktan ‘Evet’ de çıksa ‘Hayır’ da çıksa, karar Türkiye’nin AB ile olan ilişkilerini etkileme potansiyeline sahip. ‘Evet’ çıkarsa Türkiye, AB ilişkilerinde nispeten bildik bir rotada devam edecek. Ancak sandıktan ‘Hayır’ çıkmasının Türkiye açısından riski daha yüksek.

21.06.2016Dünya
Daniel Radcliffe: Yeni Harry Potterı izlemek için çok da hevesli değilim

Daniel Radcliffe: 'Yeni Harry Potter'ı izlemek için çok da hevesli değilim'

Harry Potter serisiyle ünlenen 26 yaşındaki İngiliz oyuncu Daniel Radcliffe, 2017 mayıs ayına kadar biletleri tükenmiş olan Harry Potter'ın tiyatro oyununu izlemek için çok da acelesi olmadığını söyledi.

15.06.2016Hayat
Harry Potter tiyatro sahnesinde

Harry Potter tiyatro sahnesinde

Harry Potter serisinin yaratıcısı J.K Rowling'in dünya çapında satış rekorları kıran hikayesinin devamı niteliğindeki 'Harry Potter and the Cursed Child' (Harry Potter ve Lanetli Çocuk) adlı oyun tiyatro sahnesini fethetmeye hazırlanıyor.

1.06.2016Keyif
Harry Potterın evi ziyarete açıldı

Harry Potter'ın evi ziyarete açıldı

Harry Potter'ın büyüdüğü 4 Privet Drive'daki ev, ilk filmin yayınlanmasının 15'inci yılı şerefine hayranlarının ziyaretine açılıyor.

16.05.2016Hayat
En zengin yazarlar listesi açıklandı

En zengin yazarlar listesi açıklandı

Amerikan Ekonomi ve Finans dergisi Forbes, 2015'te en çok kazanan yazarları açıkladı.

11.04.2016Hayat

Yazar Sonuçları

Avuçlarında kültürel kalıntılarla hikayesini anlatmayı bekleyen büyüleyici bir liman şehri: Porto

2001 yılında Avrupa Birliği Kültür başkenti olan Porto, şehre adımınızı attığınız ilk andan itibaren sizi atmosferiyle teslim alacak ve şehirde kaldığınız süre boyunca tarihinin ve yaşanmışlıklarıyla dolu ikliminin bir parçası olmanıza izin verecek.

26.06.2020

Siz yapmazsanız o da yapmaz

Din, dil, ırk ayrımcılığının yanı sıra gözlük takmak, çilli olmak gibi fiziksel özellikler nedeniyle pek çok çocuk zorbalığa maruz kalıyor. Çocuğumuza ayrımcılığı, bunun neden yanlış olduğunu nasıl anlatacağız? Klinik psikolog Burcu Gençer’e göre en önemlisi, ayrımcı dili kendi hayatımızdan çıkarmak...

13.06.2020

Jude Law: Sıkıcı bir babayım!

“Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları” (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) önceki gün gösterime girdi. Filmde genç Dumbledore’u canlandıran ünlü oyuncu Jude Law, Barbaros Tapan’la Los Angeles’ta buluştu. Merak edilenleri yanıtlayan oyuncu 7 Aralık’ta gösterime girecek diğer filmi “Vox Lux”ın detaylarını da anlattı.

18.11.2018

Oğlumun menajeri olmak isterdim

“Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları” (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) önceki gün gösterime girdi. Filmde genç Dumbledore’u canlandıran ünlü oyuncu Jude Law, Barbaros Tapan’la Los Angeles’ta buluştu. Merak edilenleri yanıtlayan oyuncu 7 Aralık’ta gösterime girecek diğer filmi “Vox Lux”ın detaylarını da anlattı.

18.11.2018

Portekiz’e ismini veren şehir: Porto

Avrupa kıtasının en batı ucuna ev sahipliği yapan Atlas Okyanusu kıyılarındaki güzel ülke Portekiz deyince, akla ilk Lizbon gelir. Porto, Lizbon’un biraz gölgesinde kalsa da ülkeye adını veren şehirdir aslında. Uzun yıllar Emevilerin yönetiminde kaldıktan sonra Portekiz Krallığı’nın önemli bir şehri haline gelen Porto, bugün UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de yer alıyor. Boğazı andıran Rio Douro nehri, martı sesleri ve bol yokuşlu, dar sokakları ile Türk misafirlerine biraz İstanbul’u anımsatır. Gelin Portekiz’e ismini veren bu şehri yakından tanıyalım…

17.10.2018

Sadece mutlu olmaya çalışın. Mutsuzluk, daha mutlu olmayı istemekle başlar

Ay bugün balık burcunda hareket ediyor olacak. Duygusal beklentilerimizin fazlasıyla arttığı, özlemini çektiğimiz kişilerin gözümüzde fazlaca büyüdüğü, eski olayların hafızamızda yer ettiği bir gün yaşayabiliriz. Yine duygularımız da karmaşanın hakim olduğu ve kişisel anlamda iki durum arasında kaldığımız kararsız duyguların esiri olabilir kendimizi bu anlamda yetersiz hissedebiliriz. Yaratıcı ve ruhsal yönümüzle beraber algılarımızı kontrol etmek bize bugün çok gerekli olacaktır.

5.06.2018

Bu yazımız da mı seçimle yazık olup gidecek yani

2015 yazı, 7 Haziran seçimleri, sonra onun artçı depremleri, sonra ikinci seçim derken...

18.04.2018

Suriye’de en etkili 1 numara, 2 numara, 3, 4 ve 5 numara kim

TRUMP Twitter hesabından gürleyip gürleyip bir tür yağdıramayınca, dünyanın gözü liderlere çevrildi.

13.04.2018

Ne emir verin ne de ricacı olun

Günümüz anne-babaları çocukla iletişim konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bir kısmı aşırı ricacı diğer kısmı ise oldukça emredici! Hâlbuki ikisi de doğru değil. Sebeplerini Psikolog Serap Duygulu ile konuştuk.

1.12.2017

Portekiz'in zorlu güzelleri

Lizbon, ve Porto bildiğim ve sevdiğim iki güzel kent. Biri İstanbul gibi yedi tepeli, diğeri ise yokuşlar kenti. Acemisini yorar. Güzeller güzeli bu iki kenti büyük efor sarf etmeden tanımanın, ruhlarına nüfuz etmenin bildiğim yolları var. Takılın peşime...

11.01.2017

Harry Potter’ın uçan arabası Haliç’e indi!

Kitapları ve filmleri hasılat rekorları kıran Harry Potter’ın sihirli uçan arabasının İstanbul’da olduğunu biliyor muydunuz? Haliç’teki Rahmi Koç Müzesi ‘Harry Potter ve Sırlar Odası’ filmindeki uçan araba olarak bilinen 1966 yapımı Ford Anglia’nın bir kopyasını sergiliyor. Anlayacağınız uçan ‘mavi güzel’ Haliç’e indi, çocukları ve çocuk ruhluları bekliyor.

29.12.2016