EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İzmarit

İzmarit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İzmarit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 526 İzmarit haberi bulunmuştur.

İzmarit Haberleri

Dumansız hayata 15 gün kaldı

Dumansız hayata 15 gün kaldı

Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun'un bazı hükümlerinin 19 Mayısta yürürlüğe girmesiyle artık kamu hizmet binaları, koridorları dahil olmak üzere her türlü eğitim, sağlık, ticaret, sosyal, kültürel, spor ve eğlence yerlerinin kapalı alanlarında sigara içilemeyecek.

7.05.2008Sağlık
Takside sigara içene 3 koldan ceza var

Takside sigara içene 3 koldan ceza var

En fazla sigara tüketen illerin başında gelen İstanbul’da, 19 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak sigara yasağının çerçevesi ve uyulması gereken kurallar belirlendi.

13.05.2008Kelebek
Sigara yasağı hangi alanları kapsıyor

Sigara yasağı hangi alanları kapsıyor

Sağlık Bakanlığı, tütün ve tütün ürünlerinin yataklı vagonlar da dahil, demir yolu toplu taşıma araçlarında tüketilemeyeceğini, eskiden tütün ürünlerinin tüketimi için oluşturulan her türlü alanın kapatılacağını, çalışanların da sigarayı ancak iş yerlerinin dışına çıkarak içebileceğini bildirdi.

20.05.2008Gündem
Ben eşeğim. İstediğim yere pislerim

'Ben eşeğim. İstediğim yere pislerim'

Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde spor kompleksi işleten Naci Fazlıoğlu, buraya gelen müşterilerini uyarı için "Çekirdek yemeyin, izmarit atmayın" şeklindeki ikazlarında başarılı olamayınca çileden çıkarak komplekse "Ben eşekim. Tabiki istediğim yere pislerim" şeklinde pankart astı.

20.05.2008Gündem
İstanbullu gibi yak New Yorklu gibi bırak

İstanbullu gibi yak New Yorklu gibi bırak

19 Mayıs’ta Türkiye’de vapur güvertesinden alışveriş merkezlerine birçok kapalı alana getirilen sigara içme yasağını, Amerikalılar New York Times’tan "Tüttüren bir ulus yasağı deniyor" başlığıyla öğrendi.

31.05.2008Kelebek
Yere izmarit atan zabıtaya ceza

Yere izmarit atan zabıtaya ceza

Çankırı'nın Kurşunlu İlçesi'nde Belediye Başkanı İbrahim Doğu, belediye binasında yere izmarit atan zabıtaya 23 YTL para cezası uyguladı.

6.06.2008Gündem
İzmarit yaktı

İzmarit yaktı

ADANA Baraj Çamlığı’nda DSİ’ye ait piknik alanında önceki akşam atılan bir izmarit, kuru otları tutuşturdu.

17.06.2008Gündem
İzmarit

İzmarit

GAZİANTEP’in Şahinbey İlçesi’ne bağlı Büyük Sahanbey Beldesi’nde sigara izmariti, asırlık dut ağacının gövdesini tutuşturdu.

29.06.2008Gündem
Yangına turist müdahalesi

Yangına turist müdahalesi

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Akyarlar Köyü yakınlarındaki Aspat Kalesi çevresinde, yol kenarına atılan sigara izmaritinden çıktığı ileri sürülen yangın tatilcilere kabus dolu dakikalar yaşattı.

8.07.2008Gündem
Kabus gibi

Kabus gibi

Aspat Kalesi çevresinde, yol kenarında sönmemiş izmarit atılması nedeniyle çıktığı iddia edilen yangın tatilcilere kabus dolu dakikalar yaşattı. Yangın, havadan ve karadan yapılan müdahalelerle iki saatte söndürüldü.

8.07.2008Ege
Evler, evcikler ve Özdere

Evler, evcikler ve Özdere

Özdere Belediyesi, bahçesi yeşilliği olmayan dip dibe 16 daire yapıyor ki, foseptik çukuru bile yapılmadı.

14.07.2008Ege
İzmaritleriyle ormanı yakan 2 işçi tutuklandı

İzmaritleriyle ormanı yakan 2 işçi tutuklandı

ADANA'nın İmamoğlu İlçesi'ne bağlı Uluçınar ile Üçtepe Mevkii'nde 150 hektar alanı küle çeviren orman yangınına neden oldukları öne sürülen Yedigöze Barajı'nda çalışan işçiler Yıldıray Altınışık ve Murat Karakaş tutuklandı.

4.08.2008Gündem
Karadenizde av yasağı 1 Eylüde sona eriyor

Karadeniz'de av yasağı 1 Eylü'de sona eriyor

Karadeniz'de 1 Eylül'de sona erecek av yasağı öncesinde balıkçılar son hazırlıklarını yaparken, yasağın sona ermesinin ardından başta palamut olmak üzere balık fiyatlarında önemli düşüş yaşanması bekleniyor.

26.08.2008Gündem
Güvercinlik cehenneme döndü

Güvercinlik cehenneme döndü

Güvercinlik Koyu, 3 ve 4 yıldızlı turistik tesislerin önüne boşaltılan tonlarca ölü balık ve sintine nedeniyle cehenneme döndü.

4.09.2008Gündem
Güvercinlik Koyu cehenneme döndü

Güvercinlik Koyu cehenneme döndü

Muğla’nın Bodrum İlçesi Güvercinlik Koyu, 3 ve 4 yıldızlı turistik tesislerin önüne boşlatılan tonlarca ölü balık ve sintine nedeniyle cehenneme döndü.

4.09.2008Ege
Güvercinlik koyunu kirletenler belirlendi

Güvercinlik koyunu kirletenler belirlendi

MUĞLA Valisi Ahmet Altıparmak, Bodrum Güvercinlik Koyu'nu cehenneme çeviren kirliliği yaratan balıkçı teknelerini tespit ettiklerini ve en ağır cezayı vereceklerini söyledi.

5.09.2008Gündem
Deniz kokan 80 tarif

Deniz kokan 80 tarif

Ege mutfağının ustalarından Gökçen Adar, son olarak balıkla ilgili bir kitap çıkarttı. Kitapta tam 80 balık yemeği tarifi veriliyor. Aralarında narlı palamut da var, gelin turşusu da, hamsi dibilesi de.

30.10.2008Kelebek
Sigara yasağına uymayanlara ceza kesildi

Sigara yasağına uymayanlara ceza kesildi

Eskişehir'de Büyükşehir, merkez Tepebaşı ve Odunpazarı ilçe belediyelerinin zabıta ekipleri, sigara yasağına uymayan 71 kişi ve iş yerine, toplam 9 bin 108 YTL ceza kesti.

4.12.2008Gündem
Sigara çevrenin de düşmanı

Sigara çevrenin de düşmanı

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA tarafından, Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası çerçevesinde bu yıl 24 noktada toplanan 5 bin 321 kilogram atığın yüzde 73.8'inin sigara, izmarit ve sigara ambalajı atığı olduğu belirlendi.

24.12.2008Gündem
Cezalar arttı yasaklara reel bazda sıkı takip geliyor

Cezalar arttı yasaklara reel bazda sıkı takip geliyor

Sigara yasaklarına aykırı hareket edenlere uygulanan cezalar, yeni yılda artırılırken, yasakların yerel bazda da daha sıkı takibine ilişkin bir sistem üzerinde çalışılıyor.

1.01.2009Ekonomi
Yere izmarit atan, 25 TL ceza verecek

Yere izmarit atan, 25 TL ceza verecek

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) Başkanı Kazım Çalışkan, alkol ve tütün mamulleri ile ilgili yasakları ihlal edenlere uygulanan cezaların yüzde 12 yükseldiğini bildirdi.

1.01.2009Ekonomi
Sigara yasağında cezalar arttı

Sigara yasağında cezalar arttı

Sigara yasağına aykırı hareket edenlere uygulanan cezalar, yeni yılda artırıldı

27.01.2009Gündem
Kaçak avlanan balıkçı teknesine el konuldu

Kaçak avlanan balıkçı teknesine el konuldu

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi Cennet Adası açıklarında, yasak bölgede kaçak avlandığı ileri sürülen Mustafa Bedir’e ait ‘A.Bedir Reis T2515’ adlı ahşap trol balıkçı teknesi, Marmaris Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince yakalandı.

30.01.2009Gündem
Pippa Baccadan 8 Mart mesajı

Pippa Bacca'dan 8 Mart mesajı

İTALYA'nın Milano kentinden başladığı otostopla barış yolculuğu Kocaeli'nin Gebze İlçesi yakınlarında tecavüz edilip öldürülmesiyle trajik biten İtalyan performans sanatçısı Pippa Bacca, seyahate çıkışının birinci yıldönümü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde düzenlenen sergiyle anıldı.

9.03.2009Gündem
Sigara, çevre sağlığının da düşmanı

Sigara, çevre sağlığının da düşmanı

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA tarafından, "Uluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası" çerçevesinde bu yıl 24 noktada toplanan 5 bin 321 kilogram atığın yüzde 73.8'inin sigara, izmarit ve sigara ambalajı atığı olduğu belirlendi.

1.04.2009Gündem
Izgara avcısı Harry mesleğinden memnun

'Izgara avcısı' Harry mesleğinden memnun

Önümüzden deniz geçiyor olsa yün kepli adamı balıkçı sanacağım. Elinde ince, boyunu iki kez katlayan değnek, balık oltasına benziyor. Sırt tren terminaline dönük, Cipriani kaldırımındaki ızgaralara dizüstü eğilmiş, aşağıya bakıyor. Otobüs bekliyorum ama acelem yok. Kılık-kıyafeti düzgün sayılacak adamın ne yapacağını merak ediyorum.

7.04.2009Dünya
Vali yardımcısıydı köye muhtar seçildi

Vali yardımcısıydı köye muhtar seçildi

SİNOP ve Edirne'de Vali Yardımcılığı yapan ve Sincan Kaymakamlığı'ndan emekli olan 57 yaşındaki Şener Sarıçiftçi, doğdu yer olan Antalya'nın Elmalı İlçesi'ne bağlı Akçaeniş Köyü'nde muhtar seçildi.

9.04.2009Gündem
Çinlilere daha çok sigara için talimatı verildi

Çinliler'e "daha çok sigara için" talimatı verildi

Çin'in Hubei eyaleti, küresel mali krizin etkilediği ekonomiyi canlandırmak için, yerel hükümet görevlilerine sigara tüketimini artırmaları talimatı verdi.

4.05.2009Dünya
Hastanede küçük çaplı izmarit yangını

Hastanede küçük çaplı izmarit yangını

KAYSERİ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ameliyathane çatısında bulunan kağıt parçaları, atılan izmarit sonucu tutuşunca, küçük çaplı yangın çıktı.

3.06.2009Gündem
Keneyi rahatsız etmeyin

Keneyi rahatsız etmeyin

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çağrı Büke, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığının virüsünü taşıyan kenenin, kan emerken virüs boşaltmadığını, “rahatsız edildiğini anladığı anda” ağzındaki virüsün tamamını ısırdığı vücuda bıraktığını açıkladı.

12.06.2009Gündem
18den küçüğe sigara satana hapis

18'den küçüğe sigara satana hapis

Buralarda sigara içen 69 TL, içiren ise 560 TL'den 5 bin 600 TL'ye kadar ceza ödeyecek.

23.06.2009Gündem
İzmarit nöbeti başlıyor

İzmarit nöbeti başlıyor

Ormanlık alanların içinden geçen otoyollarda, araçlardan atılan izmaritlerin neden olduğu yangınları engellemek için özel ekipler oluşturuldu. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve jandarmaya bağlı motorize ekipler, tüm gün yol kenarlarını gezerek, vatandaşları uyarıyor.

29.06.2009Gündem
ATM farelerinin şifreleri

ATM farelerinin şifreleri

Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından 10 ilde gerçekleştirilen operasyonla ATM'lerden hırsızlık olayına karıştıkları iddia edilen 2'si kadın 16 kişi yakalandı.

3.07.2009Gündem

Muğla'da yıldırım düşmesi 5 ormanı yaktı

Muğla'da yıldırım düşmesi sonucu 5 farklı noktada çıkan orman yangınlarından 4'ünün söndürüldüğü bildirildi.

8.07.2009Gündem
Sigara yasağında geri sayım başladı

Sigara yasağında geri sayım başladı

Lokanta, kahvehane, kafeterya, iş yerleri ve bar gibi eğlence yerleri de dahil olmak üzere tüm kapalı alanlarda sigaraya içmeyi yasaklayan yasanın uygulanması için geri sayım başladı. Özellikle işletme sahiplerini “müşteri kaybı” nedeniyle endişelendiren ve sonuçları merak edilen sigara yasağı, 19 Temmuz’dan itibaren uygulanmaya başlanacak.

13.07.2009Gündem
Sigara yasağında geri sayım başladı

Sigara yasağında geri sayım başladı

Lokanta, kahvehane, kafeterya, iş yerleri ve bar gibi eğlence yerleri de dahil olmak üzere tüm kapalı alanlarda sigaraya içmeyi yasaklayan yasanın uygulanması için geri sayım başladı.

13.07.2009Gündem
Lokanta bahçelerinde sigara serbest

Lokanta bahçelerinde sigara serbest

Sigara yasağının kapsamını genişleten düzenlemenin 19 Temmuzda yürürlüğe girmesiyle eğlence hizmeti verilen işletmeler ve lokantalar dahil kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların kapalı alanlarında tütün ürünleri tüketimi yasaklanacak.

17.07.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Erken doğum cezası

BÖYLE bir cezayı herhalde ilk kez duyuyorsunuz.

Oysa, yıllardır uygulanıyor...

7.06.2008

Tek erkek evlat olmanın psikolojisiyle büyüdüm

Rahmi Koç’un çocuğu olmak, çalışanı olmak nasıl bir şeydir bilemem. Tahmin ediyorum ki ben yapamazdım. Kendisine de söyledim zaten. O kurallara uyabilmem mümkün değil. Beni hemen atarlardı Koç Grubu’ndan. Ama onunla arkadaşlık etmek, sağdan soldan konuşmak, muhteşem görgüsünden, bilgisinden faydalanmak şahane. Hatta bir kademe üstünde. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Çocukluğunu, ailesini, kurallarını, yeni kurduğu işi, hayata bakışını dinlerken... O kadar mutevazı ve eğlenceliydi ki, o güldü, ben de güldüm. Üstelik bu kendisiyle yaptığım ikinci röportaj, inşallah üçüncüsü de olur. Patronların patronu sıfatını taşıyan biri, röportaj ve fotoğraf çekimi sırasında her söyleneni yaptı ve her soruyu cevapladı. Şapka çıkarıyorum ve tebrik ediyorum. Müthişti. Ben bu röportajdan çok zevk aldım. Sizi uyarıyorum, elimdeki son sözcük bitene kadar devam edecek...

28.06.2008

Avam özenti yaratmaz

Hıncal Uluç fikir düellosuna davet etmeden önce hakkımda gurur verici övgülerde bulunmuş.

3.07.2008

Yerlere izmarit ve çöp atanlar suçlu

TÜRKİYE Gençlik Federasyonu Genel Başkanı Rıza Sümer, Türkiye’de halkın büyük çoğunluğunun ülkeyi izmarit, çekirdek ve diğer atıkların çöplüğü haline getirdiğini, orman yangılarına büyük ölçüde bu tutumun neden olduğunu, yerel yönetimlerin, ilgili kamu kuruluşlarının, siyasal partilerin, sendikaların, meslek örgütlerinin, medyanın ve halkın bu sağlıksız ve çirkin durumu sadece izlediklerini, buna dur denmesi gerektiğini söyledi.

14.07.2008

Ege'yi Dinliyorum

Muhtardan su kesintisi isyanı

22.07.2008

Yanan biziz

TÜRKİYE’nin ciğerini bu defa Antalya’da dağladılar.

4.08.2008

Sağlıkta 1. ligde miyiz, Kandahar seviyesinde miyiz

SAĞLIK Bakanı, sağlık hizmetlerinde 1. sınıf standardı sağladıklarını, hedeflerinin daha üst seviyede hizmet standardını yakalamak olduğunu söylemiş!

5.08.2008

Yaptıkları ahlaki ve hukiki değil

BUGÜN söz sırası, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’ta.

29.08.2008

Yeşil parka, filtreli izmarit

"YÜZBAŞI Corelli’nin Mandolini" filminde çok sevdiğim bir sahne var.

Corelli ile Penelope Cruz’un oynadığı Rum kızı Pelagia arasında şöyle bir konuşma geçiyor.

30.08.2008

Kavruk ağaçlar vadilerinden geçerken

İZMİR istikametinden Çanakkale’ye ilerlerken İntepe’yi geçer geçmez kavrulmuş bir orman çıkıyor karşınıza.

O ağaçların gölgelerine sığınarak Truvalı komutan Hektor’un tümülüsüne çıkalı çok olmadı.

30.08.2008

Bana Fenerbahçe’mi geri verin

Şükrü Saracoğlu’ndaki Dinamo Kiev maçı öncesi mutat şekilde toplandık. Herkes, her şey yerli yerinde. Stelyo (kuzenim), Levon (eniştem), formalarımız, kaşkollarımız, bayraklarımız.

10.10.2008

Partizanlığın böylesine pes

ANKARA Adliyesi çevresinde hizmet veren taksi durakları sorumlusuyum.

4.03.2009