EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İzmarit

İzmarit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İzmarit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 526 İzmarit haberi bulunmuştur.

İzmarit Haberleri

Van Gogh gibi lanetli bir bohem olarak yaşadı, onun gibi öldü, efsaneleşti

Van Gogh gibi lanetli bir bohem olarak yaşadı, onun gibi öldü, efsaneleşti

Geçtiğimiz aralık ayında faaliyete geçen İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, ilk retrospektif sergisini, Türk resim tarihinin en sıradışı sanatçılarından biri olan Fikret Mualla’yla 14 Nisan’da açıyor. Fikret Mualla’nın eserlerinden şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı retrospektif sergi niteliği taşıyan sergi, bir anlamda ressamın 102. doğum yıldönümünün de kutlaması olacak.

8.04.2005Kelebek
Araba vapuruna binmeden önce Eskihisar

Araba vapuruna binmeden önce Eskihisar

Eskihisar adı, İstanbul yönünden gelip, araba vapuruyla Yalova’ya geçenler için aslında çok tanıdık. Bir o kadar da yabancı, çünkü pek çok kişi sadece otomobiliyle doğruca iskeleye gidip, vapura biniyor. Oysa bu balıkçı kasabası yalnızca bir iskeleden ibaret değil. Eskihisar, sahil şeridinde uzanan 700 nüfuslu bir köy.

14.04.2005Seyahat
Yeni başlayanlar için oltacılık

Yeni başlayanlar için oltacılık

Amatör olarak balık tutmak için en doğru mevsimlerden birindeyiz. Bir yandan denizi, maviyi seyrederek temiz havayı ciğerlerinize çekip, bir yandan da istavrit, çinakop, mercan, lüfer tutabilirsiniz. İyi bir olta seti, babalar için de uygun bir hediye olabilir.

16.06.2005Kelebek
Yasak bitti, balıkçılar iş başında

Yasak bitti, balıkçılar iş başında

Balık avı yasağının 1 Eylül itibariyle sona ermesinin ardından, balıkçılar denizlere açılıyor.

4.09.2005Gündem
Tariş deposundaki yangının nedeni izmarit

Tariş deposundaki yangının nedeni izmarit

İzmir'in Kınık İlçesi'ndeki TARİŞ Pamuk Satış Kooperatifleri Birliği'nin depolarında dün gece çıkan yangına, pamuk balyalarında bulunan sönmemiş sigara izmaritinin yol açmış olabileceği bildirildi.

18.10.2005Gündem
Bu da zehir argosu

Bu da zehir argosu

Zehir tacirleri polisi yanıltmak için bakın hangi argoları kullanıyor.

13.02.2006Gündem
Balık mezesinin en iyi 10 adresi

Balık mezesinin en iyi 10 adresi

"Rakının yanında en iyi keyifli bir sohbet gider" dense de, içki ve balık masasının vazgeçilmezi asıl mezelerdir. Anadolu topraklarında Ermeni, Rum ve Türk mutfaklarından etkilenerek zenginleşmiş, çeşitlenmiştir. İyisini buldu mu, insan ana yemekten bile vazgeçip, sadece mezeyle doyabilir.

2.03.2006Kelebek
Peru ateşi

Peru ateşi

Esenler Belediyesi’nin "5 Haziran Çevre Günü" nedeniyle düzenlediği kutlamalarda, Peru’dan gelen Pepe Eduardo Cenas Sanches, Rilo Askue’nin flütü eşliğinde kibrit kullanmadan ateş yakıp dans etti.

5.06.2006Gündem
İstanbul kıyılarında balık avı HAYDİ RASTGELE

İstanbul kıyılarında balık avı HAYDİ RASTGELE

İstavrit ve izmarit gibi balıkları, her mevsim bulmak mümkün. Bunların ortak özelliği de amatörler tarafından kolay yakalanabilmeleri. Sallayın oltayı açığa doğru, kamışı aşağı yukarı doğru indirip kaldırarak sarın misinayı ve çapariyi yapın. Sonra hooop balıklar kovaya. İşte İstanbullulara balık avı adresleri.

15.06.2006Kelebek
Deniz ürününde en iyi 10 adres

Deniz ürününde en iyi 10 adres

Bu sayfada daha önce balık ve balık mezesinin en iyi adreslerini seçmiştik. Bu kez konu başlığımız deniz ürünleri. Balık dışında kalan, karides, kalamar, ahtapot gibi deniz mahsullerinin en iyi yapıldığı mekanları belirledik. Büyük jürimiz her mekan için bir de yemek önerisinde bulundu.

27.07.2006Kelebek
Haydi tiyatroya

Haydi tiyatroya

Tiyatroseverler, artık bilet sorunuyla karşılaşmayacak. D&R ve Ticketturk'ün işbirliği, Şehir Tiyatroları biletlerine kolaylıkla ulaşmayı sağladı. Ekim ayından itibaren "digital ortamda bilet satışı", D&R mağazalarında başladı. İstanbul'daki 11 D&R mağazasında Ticketturk satış noktası, bilet almak isteyen tiyatroseverlere hizmet vermeye başladı.

18.10.2006Kelebek
İzmirde taksi şoförlerine kravat zorunluluğu

İzmir'de taksi şoförlerine kravat zorunluluğu

İzmir'de taksi, taksi dolmuş ve minibüs ile yolcu taşımacılığına ilişkin Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nce (UKOME) hazırlanan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından onaylanarak yürürlüğe giren yönergelerle, taksi ve taksi dolmuş ile minibüslerin taşımaları gereken özellikler ile uyulması gereken kurallarda düzenlemelere gidildi.

30.11.2006Gündem
Balık tutmak için en iyi 10 nokta

Balık tutmak için en iyi 10 nokta

Amatör balıkçılık, hobi olmaktan çok bir yaşam biçimi. Kıyıdan oltayla balık avlamanın tadını bir kez alan bir daha zor bırakıyor. İşte bu yüzden yağmur veya soğuk dinlemeden denize olta sallayan insanlar görüyoruz sahil kentlerinde. İstanbul’daki Galata Köprüsü’nün üzeri, amatör balıkçılığın nasıl bir şey olduğunu en iyi anlatan yerdir.

15.02.2007Seyahat
Avare

Avare

29.04.2007Seyahat
Muşta 182 bin 239 paket kaçak sigara ele geçirildi

Muş'ta 182 bin 239 paket kaçak sigara ele geçirildi

Muş'ta sigara kaçakçılığına yönelik yapılan “İzmarit” operasyonu sonucu 182 bin 293 paket kaçak sigara ele geçirildi; olayla ilgili 16 araca el konuldu, yakalanan 23 kişiden 15'i tutuklandı.

22.06.2007Gündem
Bodrum’da yangın kábusu

Bodrum’da yangın kábusu

Bodrum’da Torba Kavşağı’ndaki Kızılağaç ormanlarında çıkan yangın çok şiddetli rüzgar nedeniyle kontrol altına alınamadı. Kızılağaç Köyü kısmen boşaltıldı, Yalı Beldesi trafiğe kapatıldı. Alevler Bodrum girişine kadar ulaşırken, polis ve jandarma gönüllü toplamaya başladı. Dumandan etkilenen 20 kişi hastaneye kaldırıldı. Orman Genel Müdürlüğü, yangınının dün akşam saatlerinde kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

7.07.2007Gündem
Jandarma: PKK, Orman: İzmarit

Jandarma: PKK, Orman: İzmarit

Bodrum’da 1100 hektarlık alanı kül eden yangında PKK sabotajı üzerinde duruluyor. 10 kişi gözaltına alınırken, Jandarma 2 gün önce Bitez’de ağaçları yakmak isteyen 40 yaşlarında bir kişinin güvenlik kamerasına kaydedildiğini açıkladı. Orman Bölge Müdürü ise yangının izmaritten çıkmış olabileceğini söyledi.

8.07.2007Gündem
Hırsız, attığı izmarit ormanı tutuşturunca yakalandı

Hırsız, attığı izmarit ormanı tutuşturunca yakalandı

İZMİR'in Bornova İlçesi'ndeki bir plastik imalathanesinin duvarını delip altın ve para çaldığı ileri sürülen 26 yaşındaki Şeref Aslan, attığı sigara izmaritinin ormanlık alanı tutuşturması üzerine tesadüfen yakalandı.

19.07.2007Gündem
Şimdi balık zamanı

Şimdi balık zamanı

Sayın hocam, araya yaz girdi, yolculuklar girdi, televizyon programları girdi size bir türlü mektup yazamadım. Bağışlayacağınızı umuyorum. Bundan böyle sizi bu dünyadan daha sık haberdar edeceğim. Üstadım, balığa düşkünlüğünüzü biliyorum.

14.10.2007Seyahat
Come come come, stop

Come come come, stop!

İstanbul’da her türlü ilginçliğe rastlamanız mümkündür. Hele de Beyoğlu’nda... Telefonla konuştuğum eşim bir yandan benimle konuşurken bir yandan "I am sorry I am late" (özür dilerim geç kaldım) deyince, merak ettim. Beyoğlu’nda bir otoparktaydı ve otopark görevlisiyle konuşuyordu. Bir yandan gülüyor bir yandan anlatıyordu: "Buradaki otoparkçı Türkçe bilmiyor da... "

20.10.2007Kelebek
Reis’e izmarit toplattılar

Reis’e izmarit toplattılar

İzmir’de MHP’de hareketli.Son seçimde alınan oyun yerel seçimlerde daha üstüne çıkılmasının hesapları yapılıyor.

27.11.2007Ege
Kafeterya ve birahanede de içilemeyecek

Kafeterya ve birahanede de içilemeyecek

TBMM Genel Kurulunda AKP Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl'ün Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanunda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifi görüşülerek kabul edildi.

3.01.2008Gündem
Tiryaki vekilin cezası maaşından kesilecek

Tiryaki vekilin cezası maaşından kesilecek

Meclis’te iki yıllık bir tartışma döneminin ardından çıkarılan genişletilmiş sigara yasağı, toplumsal hayatta yeni kuralların hákim olduğu bir dönem başlatacak. Polis ve zabıta, yasak alanda sigara içeni gördüğünde 50 YTL’lik cezayı anında kesebilecek.

4.01.2008Gündem
Sigara yasağı büyüyor

Sigara yasağı büyüyor

Okul, dershane ve kursların açık alanları ile lokanta, kahvehane, kafeterya ve birahane gibi yerlerde sigara içimini yasaklayan “5727 Sayılı Tütün ve Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanunda Değişlik Yapılması Hakkında Kanun” Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

19.01.2008Gündem
Atık pil, şişe ve kağıt getirene bedava traş

Atık pil, şişe ve kağıt getirene bedava traş

KOCAELİ’nin Derince İlçesi’nde berberlik yapan Rasim Uyar, ‘Birgün değil her gün çevreciyim’ adı altında başlattığı kampanyayla atık pil, pet şişe, sigara izmariti, atık kağıt getireni ücretsiz traş ediyor.

12.02.2008Gündem
Derincenin çevreci berberi

Derince'nin çevreci berberi

Elinde makas, hazır bekliyor. Yeter ki çevre için güzel bir iş yapın, o da saçınızı kessin... Tam bir aktivist ya da "kampanya insanı" berber Rasim Uyan (36). Özellikle çevre kirliliği konusunda çok hassas. Çevresindeki kişileri yere çöp atmamaya, yerden çöp toplamaya, geri dönüşüme alıştırmaya, ağaç dikmeye teşvik etmek için elinden geleni yapıyor. Bu amaçla en büyük çabayı da kendisi gösteriyor. Hatta gününün neredeyse yarısı hayır işleriyle geçiyor.

15.03.2008Gündem
55 kişinin ölümüne bir izmarit yol açmış

55 kişinin ölümüne bir izmarit yol açmış

Fas'ta geçen hafta sonu bir yatak fabrikasında çıkan ve 55 kişinin öldüğü yangına bir sigara izmaritinin yol açtığı belirlendi.

30.04.2008Dünya

Yazar Sonuçları

Bir paket Bafra mektupları

HIFZI TOPUZ’un Fikret Muallá kitabı, bir dostun bir sanatçının kişiliğini anlatan, anılarla, mektuplarla, resimlerle süslenmiş bir sanatçıya saygı olarak da nitelendirilir.

5.08.2005

Üniversiteler türban ve sigara

SİGARANIN insan sağlıksızlığı üzerindeki etkileri artık kanıtlanmış durumda. Bu nedenle sigaraya bağlı ölümleri azaltmak için her ülke elinden geleni yapmaya, sigara içen sayısını azaltmaya çalışıyor..

2.10.2005

Üniversiteler türban ve sigara

SİGARANIN insan sağlıksızlığı üzerindeki etkileri artık kanıtlanmış durumda. Bu nedenle sigaraya bağlı ölümleri azaltmak için her ülke elinden geleni yapmaya, sigara içen sayısını azaltmaya çalışıyor..

2.10.2005

Son Afrodit

BANU Alkan’la sevgilisini, daha doğrusu eski sevgilisini veya tavırlarına bakılırsa hiçbir zaman sevgilisi olmamış o adamı seyrediyor musunuz?

31.12.2005

Emekliye saygı

SAYIN Çalışma Bakanı Başesgioğlu'na...

24.08.2006

İklimsel kahve

NEW YORK
GALİBA hava sıcaklığını dün fazla abartmışım, çünkü New York az biraz serinledi.

21.11.2006

Yangın ve çağrışım

Bodrum’dan sonra Manavgat.

Yarın kimbilir neresi.

8.07.2007

Fransa’da düşkünler evinde son bulan sıradışı bir hayat

20 Temmuz 1967’de ölen Fikret Mualla dáhi mi, yoksa deli miydi? Yaşamı sıradan bir insana göre hayli farklıydı. Annesi doğacak bebeğini kız beklediği için adını daha doğmadan koydu: "Mualla!"

21.07.2007

Tarih yazan tarih kitabı

Yunanistan’da hani neredeyse bir milletin ölüm-kalım savaşına döndürülen, ilkokul 6. sınıf tarih kitabının hazin ve son derece düşündürücü öyküsünden bahsedeceğim bugün.

28.09.2007

Pazarları elmanın tadı daha güzel baba

Üzerindeki yeşil kazağa bayıldım. "Annem ördü" dedi 50 yaşındaki adam. Çok sıcak geldi. İstanbul’da, Taksim Meydanı yakınında Kazancı Yokuşu’ndaki evine de bayıldım.

1.12.2007

Son nefes

BEN çok cigara içerim. Çok ne kelime, fosur fosur, baca baca, egzos egzos içerim. Yazmak sancılarımın tutmadığı hafta sonları hariç, eh, günde iki paket ehven sayılır.

2.01.2008