EKSTRA
MENÜ

İzka

İzka ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İzka haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 853 İzka haberi bulunmuştur.

İzka Haberleri

Türkiye, rüzgar türbin ekipmanları üretiminde 5. sıraya yükseldi

Türkiye, rüzgar türbin ekipmanları üretiminde 5. sıraya yükseldi

Avrupa’da rüzgar enerjisi sektörünü temsil eden en üst kuruluş olan Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (WindEurope) tarafından hazırlanan "Avrupa'da Rüzgar Enerjisi ve Ekonomik İyileşme Raporu”na göre yapılan sıralamada Türkiye, faaliyette olan 12 üretim tesisiyle Avrupa'da 5. sırada yer aldı.

26.10.2020Teknoloji
Türkiye, Avrupada rüzgar türbin ekipmanları üretiminde 5. sırada

Türkiye, Avrupa'da rüzgar türbin ekipmanları üretiminde 5. sırada

Rüzgar sanayisi sektöründe faaliyet gösteren firma sayısına göre yapılan sıralamada Türkiye, faaliyette olan 12 üretim tesisiyle Avrupa'da 5. sırada yer aldı.

24.10.2020Ekonomi
İzmirde rüzgar enerjisi kümelenme faaliyetleri hız kazanıyor

İzmir'de rüzgar enerjisi kümelenme faaliyetleri hız kazanıyor

İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Yavuz "İzmir'de özellikle rüzgar enerjisi ekipman üretimi konusunda kümelenme faaliyetleri hızlanmaya başladı" dedi.

5.11.2019Ekonomi
Türkiye şovu

Türkiye şovu

Evim Türkiye Fuarı, Almanya Düsseldorf’ta dün kapılarını açtı. 3 gün sürecek fuara Türk gayrimenkul firmaları çıkarma yaptı. 15 şehirden yüzlerce proje gurbetçilerle buluştu. Memlekete yatırım planlayan gurbetçiler fuara yoğun ilgi gösterdi.

9.02.2019Ekonomi
Sözleşmeyi beğenmediler işten çıktılar Aynı işi kurdular, şimdi paraya para demiyorlar

Sözleşmeyi beğenmediler işten çıktılar! Aynı işi kurdular, şimdi paraya para demiyorlar

İzmir'de çalıştıkları iş yerinde sözleşmelerine konulan "Buradan ayrıldıktan sonra bu işi yapmayacaksınız" şeklindeki madde nedeniyle istifa ederek kendi işlerini kuran 2 girişimci, bugün 37 ülkeye 6 milyon dolarlık ihracat yapıyor.

26.07.2018Ekonomi
Sıfır Atık Projesinde pilot üniversite belli oldu

Sıfır Atık Projesi'nde pilot üniversite belli oldu

Ege Üniversitesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında pilot üniversite seçildi. Ege Üniversitesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve atık miktarının azaltılması hedefleriyle başlatılan projenin uygulanacağı ilk devlet üniversitesi oldu.

5.06.2018Kampüs
Galatasaray, Floryayı sattı... İşte kasaya girecek olan para

Galatasaray, Florya'yı sattı... İşte kasaya girecek olan para

Son dakika... Galatasaray'ın merakla beklenen Florya arsasının kazananı Öz Er-ka İnşaat oldu. Satış toplam geliri 2 milyar 250 milyon lira olarak teklif edildi. Şirket payı olarak ise 832 milyon 500 bin TL taahhüt edildi. Bu gelirden Galatasaray'a düşecek pay yaklaşık 238 milyon TL. Galatasaray geçtiğimiz aylarda yapılan Riva ihalesi sayesinde de 761.6 milyon TL gelir elde edecek.

12.04.2018Ekonomi
Galatasaray için büyük gün belli oldu 9 firma yarışacak

Galatasaray için büyük gün belli oldu! 9 firma yarışacak

GALATASARAY Spor Kulübü’nün merakla beklenen Florya arsası için geçtiğimiz günlerde ihale yapıldı. İhalenin ilk oturumunda arsaya 9 firma talip oldu. İhalenin kazananı ve kulübün kasasına girecek para ise 12 Nisan’da yapılacak ikinci oturumda belli olacak. Florya arsası için yarışacak firmalar açık arttırmaya katılacak ve son olarak kapalı zarfla teklif verecek.

7.04.2018Ekonomi
GS arsasına 9 talip

GS arsasına 9 talip

GALATASARAY Spor Kulübü’nün Florya arsası için dün ihale yapıldı. Arsaya 9 firma talip oldu.

5.04.2018Ekonomi
Galatasaray arsasının ihalesi yapıldı

Galatasaray arsasının ihalesi yapıldı

GALATASARAY Spor Kulübü’nün merakla beklenen Florya arsası için ihale yapıldı. Arsaya 9 firma ya da ortaklık talip oldu.

5.04.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türkiye için bu ilk aynı anda 4 AB projesi

BENİM için güçlü demokrasilerin olmazsa olmazı sivil toplum örgütleridir. Ülkeleri için, yaşadıkları kentler için, insanlık için hizmet eden kurumlara ve buralarda görev yapan herkese sonsuz saygı duyuyorum.

26.12.2020

Tam müjdelik bir haber

Yazımıza ‘müjde’ diyerek başlamak istiyoruz.

21.08.2020

Elektrik ve su kesintisi daha erken duyurulmalı

BUGÜN elektrik ve su kesintisi duyurularından söz edeceğim. Su ve elektrik dağıtımcısı kurum ve firmalar, arıza dışındaki programlı kesintiler tarih ve sürelerini genelde kendi internet sitelerinde, sosyal medya aracılığıyla, haber bültenleriyle bildiriyor. Buraya kadar her şey çok güzel.

28.01.2020

Dünyada eşi olmayan Zeytinyağı Müzesi Urla’da

ALAÇATI turizmine yeni bir vizyon kazandırma misyonu ile yola çıkan Tasting Alaçatı’da kaldığım butik otelin sahibi Güler Köstem emekli biyoloji öğretmeni.

5.05.2019

Alaçatı’nın yeni vizyonu daha kaliteli ve sürdürülebilir bir turizm

ALAÇATI ünlülerin de ilgisiyle birlikte son dönemlerin en gözde tatil beldelerinden biri.

1.05.2019

İzmir'e göç dalgasında ikinci perde

BAŞTA İzmir olmak üzere Ege kentlerinde yaşamak isteyenlerin sayısı son yıllarda her geçen gün artıyor.

11.03.2019

Gayrimenkulde yabancılar Ege’ye göz kırptı

BİRÇOK sektörde olduğu gibi gayrimenkul alanında da 2018 zor bir yıl oldu. Ekonomide yaşanan gelişmelerin paralelinde konut faiz oranlarında yaşanan artışın da etkisiyle gayrimenkul sektörü 2018’i azda olsa küçülmeyle kapattı.

8.01.2019

İngiliz hava yolundan İzmir’e direkt uçuş

TURİZM sektörünün en önemli fuarı olan Londra Turizm Fuarı hem ülke hem de bölge için özel bir önem taşıyor.

11.11.2018

Londra’da İzmir farkı

İNGİLTERE’de İzmir adı geçen her şeyin peşinden koşuyorum. Bu kez de Londra Turizm Fuarı’ndaki standımızı ilk günden ziyaret ettim.

8.11.2018

Gayrimenkulün hızlı balığı

Birçok kurumun beklemeye geçtiği atmosferde yatırım yapmaya devam ettiklerini söyleyen Azat Yeşil, 300 milyon TL yatırımla İzmir Bayraklı’da İzka Port’a başladıklarını söyledi.

4.11.2018

Heykeli merkez yapmak yerine ‘nasıl kurtuluruz’ diye düşünülmeli

ÖNCE Karabağlar Belediyesi’nden, “Karabağlar’a Nasreddin Hoca Bilim-Kültür Merkezi” başlıklı bir açıklama: “Bilimi, kültürü ve sanatı öne alan projelerle son dönemde adından söz ettiren Karabağlar Belediyesi, şimdi de Uzundere Rekreasyon Alanı içerisinde bulunan Nasreddin Hoca binasını bilimin ve kültürün merkezi yapacak.

1.09.2018

Gayrimenkulde ilk çeyrek bereketi

Gayrimenkulün parlayan yıldızı olan ve 2017’de 34 bin 661’i birinci el olmak üzere 84 bin 184 konut satışına imza atan İzmir, sektördeki büyümesini sürdürüyor.

26.03.2018