EKSTRA
MENÜ

İzin Belgesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.921 haberi bulunmuştur.

İzin Belgesi Haberleri

Son dakika haberi: İcra ve İflas Yasası TBMM’de kabul edildi

Son dakika haberi: İcra ve İflas Yasası TBMM’de kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

9.06.2021Ekonomi
Tarımda kullanılacak İHAlar ruhsatlandırılacak

Tarımda kullanılacak İHA'lar ruhsatlandırılacak

Tarımda zirai mücadele amacıyla bitki koruma ürünü uygulamalarında kullanılabilecek insansız hava araçları (İHA), Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılacak.

9.06.2021Ekonomi
Adanada 8 kişilik minibüste 14 yolcu

Adana'da 8 kişilik minibüste 14 yolcu

Adana'da denetim yapan trafik polislerinin durdurduğu 8 kişilik minibüsten 14 yolcu indi. Ehliyeti ve taşımacılık izin belgesi olmadığı belirlenen Suriyeli sürücü ile vatandaşı olan yolculara, 35 bin 263 TL ceza kesildi.

4.06.2021Haber
Adanada 8 kişilik minibüste 14 yolcu

Adana'da 8 kişilik minibüste 14 yolcu

Adana'da denetim yapan trafik polislerinin durdurduğu 8 kişilik minibüsten 14 yolcu indi. Ehliyeti ve taşımacılık izin belgesi olmadığı belirlenen Suriyeli sürücü ile vatandaşı olan yolculara, 35 bin 263 TL ceza kesildi.

4.06.2021Gündem
Hafta sonu şehirlerarası yasak var mı Seyahat yasağı kaldırıldı mı İşte son gelişmeler

Hafta sonu şehirlerarası yasak var mı? Seyahat yasağı kaldırıldı mı? İşte son gelişmeler

Hafta sonu şehirlerarası seyahat yasağının durumu cuma gününün yaklaşması ile gündeme geldi. 1 Haziran normalleşme takvimi ile birlikte daha önce sokağa çıkma yasağı süresinde geçerli olan şehirler arası seyahat yasağının durumu İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede netleşti. Alınan karara göre vatandaşlar, uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacak. Seyahat izin belgesi durumunda ise belirli şartlar gerekecek. Peki, Seyahat yasağı kaldırıldı mı ve hafta sonu şehirlerarası yasak var mı? İşte, seyahat kısıtlaması hakkında detaylar.

3.06.2021Gündem
UKOME’de, Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanacak ağır tonajlı araçların güzergahı düzenlendi

UKOME’de, Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanacak ağır tonajlı araçların güzergahı düzenlendi

İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanan ve Avrupa ile Asya arası çift yönlü transit yük taşımacılığı yapan araçların, giriş çıkış güzergah noktaları düzenlendi.

3.06.2021Gündem
E-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır Telefondan ve internetten seyahat izin belgesi alma işlemi

E-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır? Telefondan ve internetten seyahat izin belgesi alma işlemi

E-Devlet seyahat izin belgesi alma işlemi, birkaç adımda kolayca gerçekleşebiliyor. Sokağa çıkma yasağı esnasında şehirlerarası seyahat halinde bulunan kişilerin ihtiyacı olan seyahat izin belgesi, internet üzerinden ya da ALO 199 aracılığıyla telefon ile kolayca alınabiliyor. Peki, E-Devlet seyahat izni nasıl alınır? İşte, tüm adımlarıyla birlikte E-Devlet üzerinden şehirler arası seyahat izni alma süreci hakkında merak edilenler

3.06.2021Gündem
D100 ve TEMde ağır vasıta yasağı başladı

D100 ve TEM'de ağır vasıta yasağı başladı

İstanbul içinde trafik yoğunluğunun düşürülmesi amacıyla ağır tonajlı vasıtaların şehir içindeki çevre yollarını kullanmaları yasaklandı.

2.06.2021Ekonomi
Seyahat yasağı kaldırıldı mı Şehirler arası seyahatlerde otel rezervasyonu olana yasak var mı

Seyahat yasağı kaldırıldı mı? Şehirler arası seyahatlerde otel rezervasyonu olana yasak var mı?

Seyahat yasağı kaldırıldı mı sorusu milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor. Türkiye'de başlayan 1 Haziran normalleşme takvimi ile birlikte daha önce sokağa çıkma yasağı süresinde geçerli olan şehirler arası seyahat yasağının durumu netleşti. Alınan karara göre vatandaşlar, uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacak. Seyahat izin belgesi durumunda ise belirli şartlar önem arz edecek. Peki, şehirler arası seyahatlerde otel rezervasyonu olana yasak var mı? İşte, seyahat yasağı ile ilgili son durum.

1.06.2021Gündem
Özel araçla seyahat yasak mı Hafta sonu ve hafta içi  şehirler arası seyahat yasağı olacak mı  Seyahat izin belgesi nasıl alınır.. İşte detaylar

Özel araçla seyahat yasak mı? Hafta sonu ve hafta içi şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? Seyahat izin belgesi nasıl alınır.. İşte detaylar

Özel araçla seyahat yasağı için alınan karar hafta sonu öncesi yeniden gündeme geldi. Tam kapanma döneminin sona ermesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, hafta sonu kesintisiz hafta içi ise belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi. Son dakika haberi.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin beklediği normalleşme adımlarını Kabine Toplantısı sonrası madde madde açıkladı. Yeni normalleşme kararlarına göre, Haziran boyunca sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi ve cumartesi günü için akşam 22:00 ile sabah 05:00 arasında devam edecektir. Bu sınırlama cumartesi 22.00 ile pazartesi 05.00 arasında yani pazar gününü tam kapsayacak şekilde uygulanacak. Restoranlar ise sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında masaya servis yapılabilecek. Pazar günleri ise sadece paket servisi yapabilecek.

1.06.2021Gündem
Bodrum plajları hafta sonu yabancı turistlere kaldı

Bodrum plajları hafta sonu yabancı turistlere kaldı

Muğla'nın turistik Bodrum ilçesinde cadde ve sokaklar kısıtlamada sessizliğe büründü. Kısıtlamadan muaf olan yabancı turistler ise plajlarda denize girip güneşlendi.

29.05.2021Haber
Bodrumda plajlar yabancı turistlere kaldı

Bodrum'da plajlar yabancı turistlere kaldı

Muğla'nın turistik Bodrum ilçesinde cadde ve sokaklar kısıtlamada sessizliğe büründü. Kısıtlamadan muaf olan yabancı turistler ise plajlarda denize girip güneşlendi.

29.05.2021Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl alınır Kimler seyahat yasağından muaf İşte E-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Kimler seyahat yasağından muaf? İşte E-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

Seyahat izin belgesinin nasıl alınacağı, hafta sonu öncesi gündeme geldi. Normalleşme adımlarının ilki olan kademeli normalleşme sürerken toplu taşıma vasıtalarıyla şehirlerarası seyahatlerde seyahat izin belgesine gerek olmayacağı bildirildi. Ancak özel araçları ile şehir dışına çıkacak olanlar zorunlu hallerde seyahat izin belgesi alabilecekler. E devlet üzerinden alınan seyahat belgesi olarak da bilinen yol izin belgesi için gerekli şartları karşılamak gerekecek. E-BAŞVURU veya ALO 199 sistemleri seyahat belgesi izin hizmeti veriyor. Peki, seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, E-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı ve konunun detayları.

28.05.2021Gündem
Son dakika... İcra ve İflas Kanun teklifi Komisyonda kabul edildi

Son dakika... İcra ve İflas Kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi

AK Parti milletvekilleri, konkordato kurumunun daha işlevsel hale getirilmesi, iflas tasfiyesinin daha etkin şekilde yürütülebilmesi, iflas idare memurlarının niteliklerinin artırılması ve bunlara yönelik atama, eğitim ve denetim sistemi getirilmesi, motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamındaki tazminat hesaplamalarını da içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.

26.05.2021Ekonomi
Tam kapanmada site yöneticilerine de görevler düşüyor

Tam kapanmada site yöneticilerine de görevler düşüyor

Covid-19 pandemisiyle mücadele kapmasında alınan kararlar doğrultusunda 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar “Tam Kapanma” ilan edildi. İlgili tedbirlerin sitelerde nasıl uygulanacağı ve site yönetimlerinin bu alanlarda ne gibi görevleri olacağı da merak edilen konuların başında geliyor.

20.05.2021Teknoloji
Adanada 12 kişilik minibüsten 27 yolcu indi

Adana'da 12 kişilik minibüsten 27 yolcu indi

Adana'da trafik polislerinin yaptığı denetimde durdurulan 12 kişilik minibüsten 27 tarım işçisi indi. Taşımacılık izin belgesi bulunmadığı belirlenen Suriye uyruklu sürücü Mahir Omar'a 3 bin 249 TL para cezası kesildi.

19.05.2021Haber
Belediyelerin yapı ruhsatı verdiği bina sayısı yüzde 131,8 arttı

Belediyelerin yapı ruhsatı verdiği bina sayısı yüzde 131,8 arttı

Belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısı, bu yılın ocak-mart döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 131,8 artış gösterdi.

18.05.2021Ekonomi
Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı  Sokağa çıkma yasağında seyahat izin belgesi alınacak mı İşte son durum

Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? Sokağa çıkma yasağında seyahat izin belgesi alınacak mı? İşte son durum

Seyahat yasağında son dakika gelişmesi yayınlanan genelgeyle paylaşıldı. Şehirler arası seyahat yasağının devam edip etmeyeceği merak ediliyordu. Türkiye'de tam kapanma dönemine geçilmesiyle birlikte şehirler arası seyahat yasağı da yeniden başlatılmıştı. Peki, şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? Seyahat izin belgesi alınacak mı?

17.05.2021Gündem
MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

"Lise Sınavları İle İlgili Merak Edilenler", "Uzaktan Eğitim", "Sınıf Geçme", "Devamsızlık", "Kayıt-Nakil", "Projeler", "Burs ve Pansiyon İşlemleri", "Genel" başlıklarındaki sınava ilişkin bazı sorular ve yanıtları şöyle:

17.05.2021Eğitim
Son dakika haberi: 17 günlük tam kapanma sona erdi Kademeli normalleşme başladı

Son dakika haberi: 17 günlük tam kapanma sona erdi! Kademeli normalleşme başladı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayan "tam kapanma" dönemi, saat 05.00 itibarıyla sona ererken 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar uygulanacak "kademeli normalleşme" dönemi başladı.

17.05.2021Gündem
Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı Seyahat izin belgesi alınacak mı İşte son durum

Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? Seyahat izin belgesi alınacak mı? İşte son durum

Seyahat yasağında son dakika gelişmesi yayınlanan genelgeyle paylaşıldı. Şehirler arası seyahat yasağının devam edip etmeyeceği merak ediliyordu. Türkiye'de tam kapanma dönemine geçilmesiyle birlikte şehirler arası seyahat yasağı da yeniden başlatılmıştı. Peki, şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? Seyahat izin belgesi alınacak mı?

16.05.2021Gündem
Son dakika... Yolculuk yapacaklar dikkat Seyahat izin belgesi zorunluluğu kalktı

Son dakika... Yolculuk yapacaklar dikkat! Seyahat izin belgesi zorunluluğu kalktı

17 Mayıs ile 1 Haziran arasında uygulanacak kademeli normalleşme süreci için tam kapanmada uygulanan seyahat izin belgesi zorunluluğu kaldırıldı.

16.05.2021Ekonomi
Kısıtlamada yakalandı Hem ehliyetsiz, hem alkollü...

Kısıtlamada yakalandı! Hem ehliyetsiz, hem alkollü...

İstanbul Avcılar'da sokağa çıkma kısıtlamasında yapılan denetimde izin belgesiz trafiğe çıkan sürücü hem ehliyetsiz hem de alkollü çıktı.

16.05.2021Gündem
Seyahat yasağı ne zaman, pazartesi günü mü bitecek Seyahat izin belgesi nasıl alınır

Seyahat yasağı ne zaman, pazartesi günü mü bitecek? Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat yasağı ne bitecek sorusu, normalleşme sürecinin dillendirilmesiyle birlikte araştırılan konu olmaya başladı. Seyahat izin belgesi alan kişilerin seyahat edebileceği dönemin devam edip etmeyeceği, pazartesi gün yapılacak olan kabine toplantısı ile netlik kazanacak. Peki, seyahat yasağı ne zaman sona erecek, pazartesi günü mü bitecek? İşte, seyahat izin belgesi alma işlemi ve seyahat izin belgesi hakkında detaylı bilgiler

15.05.2021Gündem
İzin belgesiz nişanlısına çiçek götürmek istedi, ceza yedi

İzin belgesiz nişanlısına çiçek götürmek istedi, ceza yedi

İstanbul'un Avcılar ilçesinde tam kapanma denetimleri sırasında izin belgesiz taksiyle yola çıkan genç, nişanlısına çiçek götürmek isterken polis ekiplerine takıldı. Kısıtlamadan haberi bulunmadığını, nişanlısına çiçek vermek için yola çıktığını söyleyen kişiye 3 bin 460 lira ceza uygulandı. Öte yandan aynı noktaya otomobil ile gelen iki kişinin daha izin belgesi bulunmadığı belirlendi, bu kişilere de cezai işlem uygulandı.

15.05.2021Haber
Tam kapanmada yapmak istediği sürpriz kötü bitti

Tam kapanmada yapmak istediği sürpriz kötü bitti

İstanbul'un Avcılar ilçesinde tam kapanma denetimleri sırasında izin belgesiz taksiyle yola çıkan genç, nişanlısına çiçek götürmek isterken polis ekiplerine takıldı. Kısıtlamadan haberi bulunmadığını, nişanlısına çiçek vermek için yola çıktığını söyleyen kişiye 3 bin 460 lira ceza uygulandı. Kısıtlama kurallarına uymayan gencin tişörtündeki 'gentel men' yazısı ise dikkat çekti. Öte yandan aynı noktaya otomobil ile gelen iki kişinin daha izin belgesi bulunmadığı belirlendi, bu kişilere de cezai işlem uygulandı.

15.05.2021Gündem
Tam kapanmada yapmak istediği sürpriz kötü bitti... Sözleri şaşkına çevirdi

Tam kapanmada yapmak istediği sürpriz kötü bitti... Sözleri şaşkına çevirdi

İstanbul'un Avcılar ilçesinde tam kapanma denetimleri sırasında izin belgesiz taksiyle yola çıkan genç, nişanlısına çiçek götürmek isterken polis ekiplerine takıldı. Kısıtlamadan haberi bulunmadığını, nişanlısına çiçek vermek için yola çıktığını söyleyen kişiye 3 bin 460 lira ceza uygulandı. Öte yandan aynı noktaya otomobil ile gelen iki kişinin daha izin belgesi bulunmadığı belirlendi, bu kişilere de cezai işlem uygulandı.

15.05.2021Gündem
Galatasaraydan seyirci kararı Maç öncesi Türk Telekom Stadında güvenlik önlemleri...

Galatasaray'dan 'seyirci' kararı! Maç öncesi Türk Telekom Stadı'nda güvenlik önlemleri...

Spor Toto Süper Lig'in 42. haftasında sahasında Helenex Yeni Malatyaspor ile şampiyonluk maçına çıkacak olan Galatasaray, Türk Telekom Stadı'na taraftar alınmasına karar verdi ancak emniyet güçleri, aldığı sıkı güvenlik önlemleriyle statta taraftar yoğunluğunun oluşmasına engel oldu.

15.05.2021Futbol
Buruk da olsa kutladık

Buruk da olsa kutladık

17 günlük tam kapanmaya denk gelen Ramazan Bayramı’nı evlerde geçirirken, sevdiklerimizle uzaktan bayramlaştık, bir sonraki bayramda kucaklaşabilmeyi diledik. Sokaklar belediyelerin etkinlikleriyle renklendi. Sahillerde turistler güneşin ve denizin tadını çıkardı.

14.05.2021Gündem
Bayramda ekiplerden sıkı denetim İzinsiz geldi, cezayı yedi

Bayramda ekiplerden sıkı denetim! İzinsiz geldi, cezayı yedi

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan 'tam kapanma' Ramazan Bayramı boyunca devam edecek. Ekipler, bayramda da sıkı bir şekilde denetimlerini sürdürüyor. Denetimler sırasında Kırklareli’nin Vize ilçesinden Avcılar’a taksi ile gelen bir kişiye 3 bin 460 TL idari para cezası kesildi.

13.05.2021Gündem
2 milyon seyahat belgesi başvurusunun yarısına izin

2 milyon seyahat belgesi başvurusunun yarısına izin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tam kapanma döneminde 2 milyon 33 bin 736 seyahat belgesi başvurusu yapıldığını, bunların 945 bin 834’üne izin verildiğini açıkladı.

13.05.2021Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl alınır E-Devlet seyahat izin belgesi almak ekranı ve detaylar..

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? E-Devlet seyahat izin belgesi almak ekranı ve detaylar..

İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'e kadar haftaiçi ve haftasonu ayrımı olmaksızın tam kapanma kararı Türkiye genelinde uygulanmaya başlandı. Bu süreç içinde seyahat etmesi gereken vatandaşlar, nasıl ve nereden izin alabileceklerini sorguluyor. Peki, seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte seyahat izin belgesi ile ilgili merak edilen soruların cevapları ve İçişleri Bakanlığı genelgesi

12.05.2021Gündem
İstanbul Havalimanında arife günü sessizlik hakim

İstanbul Havalimanı'nda arife günü sessizlik hakim

HER bayram tatili öncesinde yoğunluk yaşanan İstanbul Havalimanı'nda, Ramazan Bayramı arifesinde tam kapanma tedbirleri nedeniyle bu kez sessizlik hakim. Özellikle seyahat izin belgesi zorunluluğu olan iç hat uçuşlarında arife günü yolcu azlığı dikkat çekti.

12.05.2021Gündem
Seyahat izin belgesi alma ekranı: E-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır

Seyahat izin belgesi alma ekranı: E-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi alma işlemi gündemde yer almaya devam ediyor. Ramazan Bayramı’nı da içine alan 17 günlük tam kapanma 7 gün sonra bitecek. Tam kapanma döneminde uygulanan seyahat kısıtlamasından muaf olanlar ise seyahat izin belgesi alabilecek. Seyahat yol izni e Devlet ekranı Alo 199 iletişim hattı üzerinden de talep edilebilecek. Önceki uygulamalardan farklı olarak toplu ulaşım aracıyla seyahat edecek olanların da bu belgeyi alması önem arz edecek. Peki, e-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte, Seyahat izin belgesi alma ekranı.

11.05.2021Gündem
Keşanda sürücüler denetlendi, e-Devlet izin belgesi hatırlatıldı

Keşan'da sürücüler denetlendi, 'e-Devlet izin belgesi' hatırlatıldı

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde 17 günlük ‘tam kapanma’ sürecinde denetimler sürüyor. Polis, vatandaşları, yarın gece yarısından sonra e-Devlet'ten alınmayan, işletmeler tarafından yazılan çalışma izin belgelerinin geçersiz olacağı konusunda da uyardı.

11.05.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanlığından Ramazan Bayramı açıklaması

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı açıklaması

İçişleri Bakanlığı 17 Mayıs'ta sona erecek tam kapanma dönemi ile ilgili olarak son durum hakkında detayları paylaştı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 'Ramazan Bayramını da içine alan süre boyunca şehirlerarası seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma kısıtlamasına dair yürütülen denetimlerde toplam 7 bin 251 kontrol noktasında 95 bin 948 kolluk personeli görev alacaktır.' ifadeleri kullanıldı.

11.05.2021Gündem
Avcılarda belediye otobüsü ve taksideki izinsiz yolculara ceza

Avcılar'da belediye otobüsü ve taksideki izinsiz yolculara ceza

Tam kapanma kapsamında Avcılar'da yapılan denetimlerde izin belgesiz İETT otobüsü ve taksi ile yolculuk eden 3 kişiye 3 bin 460'ar lira para cezası kesildi.

10.05.2021Haber
Avcılarda belediye otobüsü ve taksideki izinsiz yolculara ceza

Avcılar'da belediye otobüsü ve taksideki izinsiz yolculara ceza

Tam kapanma kapsamında Avcılar'da yapılan denetimlerde izin belgesiz İETT otobüsü ve taksi ile yolculuk eden 3 kişiye 3 bin 460'ar lira para cezası kesildi.

10.05.2021Gündem
İstanbulda sıkı denetim

İstanbul'da sıkı denetim

Bayram sonrası 17 Mayıs Pazartesi sabahına kadar devam edecek tam kapanma sürecinde İstanbul’da sıkı bir denetim vardı.

10.05.2021Gündem
Kısıtlamaya uymayan sürücü ne yapacağını şaşırdı

Kısıtlamaya uymayan sürücü ne yapacağını şaşırdı

İstanbul'un Avcılar ilçesinde polis denetim noktasından kaçtıktan kısa süre sonra yakalanan sürücüye sokağa çıkma kısıtlamasına uymadığı için 3 bin 460 TL idari para cezası kesildi.

9.05.2021Gündem
İçişleri Bakanlığından çalışma izin belgesi açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan çalışma izin belgesi açıklaması

İçişleri Bakanlığınca muafiyet kapsamında olanların manuel doldurdukları "çalışma izni görev belgesi formu"nun geçerlilik süresi 12 Mayıs saat 24:00'e kadar uzatıldı.

7.05.2021Haber
İçişleri Bakanlığından çalışma izin belgesi açıklaması: Süre uzatıldı

İçişleri Bakanlığı'ndan çalışma izin belgesi açıklaması: Süre uzatıldı

İçişleri Bakanlığınca muafiyet kapsamında olanların manuel doldurdukları "çalışma izni görev belgesi formu"nun geçerlilik süresi 12 Mayıs saat 24:00'e kadar uzatıldı.

7.05.2021Gündem
Çalışma izin belgesi alma ekranı: İzin belgesi E-Devlet ile nereden ve nasıl alınır Çalışma izin belgesi EK-1 görev belgesi

Çalışma izin belgesi alma ekranı: İzin belgesi E-Devlet ile nereden ve nasıl alınır? Çalışma izin belgesi EK-1 görev belgesi

Çalışma izin belgesi, sistemde yoğunluk yaşanmadığı takdirde birkaç adımda kolayca alınabiliyor. Çalışma izin belgesi alma işlemi iş yerine gidebilmek için çaba sarf eden kişilerin gündeminde yer alıyor. Sistemdeki aşırı yoğunluk ve görev belgesi almaya çalışırken 'çalıştığınız şirket çalışma muafiyet kapsamında değil' hataları dolayısıyla EK-1 çalışma izin belgesi aracılığıyla görev belgesi alınabileceğini ifade eden İçişleri Bakanlığı, bu belgelerin geçerlilik tarihini ise 7 Mayıs Cuma günü 24.00 olarak belirledi. EK-1 çalışma izin belgesi olarak bilinen belgeyi alabilmek için imza işlemlerinin yerine getirilmesi gerekecek. Peki, Çalışma izin belgesi nereden ve nasıl alınır? İşte, o konu hakkında detaylı anlatım

7.05.2021Gündem
E-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır Seyahat izin belgesi kaç gün geçerli

E-Devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır? Seyahat izin belgesi kaç gün geçerli?

E-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı, şehirlerarası seyahat etmek isteyen kişiler için önem arz ediyor. Şehirlerarası seyahat izin belgesi aracılığıyla şehirlerarası seyahat izni almak isteyen pek çok vatandaş, İçişleri Bakanlığı aracılığıyla sağlanan bu imkanı kullanarak izin alabilecek. Emniyet güçleri aracılığıyla gerçekleştirilen kontrollerde cezai yaptırıma denk gelmemek için E-Devlet üzerinden şehirler arası seyahat izni alınabilecek. Peki, E-Devlet seyahat izni nasıl alınır? İşte, tüm adımlarıyla birlikte E-Devlet üzerinden şehirler arası seyahat izni alma süreci hakkında merak edilenler

6.05.2021Gündem
Ankara ASKİ su abonelik nereden açtırılır ASKİ su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir

Ankara ASKİ su abonelik nereden açtırılır? ASKİ su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir?

Yeni iş merkezi açacak olanlar ve yeni bir çalışma alanına ihtiyaç duyan bireyler tarafından ilk olarak temel ihtiyaçların giderilmesi gerekir. Bu nedenle pek çok kişinin de ilk yapacağı su aboneliğinin açılmasıdır. Su aboneliği açılması için birçok soru bulunmaktadır. Bu soruların başında Ankara ASKİ su abonelik nereden açtırılır? ASKİ su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / belgeler nelerdir? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, bu konuda merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

5.05.2021Araştırma
İzmir İZSU su abonelik nereden açtırılır İZSU su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / belgeler nelerdir

İzmir İZSU su abonelik nereden açtırılır? İZSU su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / belgeler nelerdir?

İzmir ilinde yaşayan ve yeni bir konuta geçmek isteyen bireylerin su aboneliklerini açması gerekir. Bu nedenle abonelikler hakkında pek çok kişinin aklına abonelikler hakkında sorular gelmektedir. Bu soruların başında İzmir İZSU su abonelik nereden açtırılır? İZSU su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / belgeler nelerdir? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

5.05.2021Eğitim
İzmirde tam kapanmada şaşırtan görüntü

İzmir'de tam kapanmada şaşırtan görüntü

Türkiye genelinde tam kapanma denetimleri aralıksız sürüyor. İzmir'deki denetim noktalarında araç kuyrukları oluşurken, sürücüler kontrollerden memnun olduklarını belirttiler.

5.05.2021Gündem
Avcılarda aracıyla gezmeye çıkan servis şoförüne ceza

Avcılar'da aracıyla gezmeye çıkan servis şoförüne ceza

İstanbul Avcılar'da sokağa çıkma kısıtlamasında otomobiliyle gezmeye çıkan servis şoförüne, 3 bin 460 lira ceza kesildi.

5.05.2021Haber
Avcılarda kısıtlamada otomobille gezmeye çıkan servis şoförüne ceza

Avcılar'da kısıtlamada otomobille gezmeye çıkan servis şoförüne ceza

İstanbul Avcılar'da sokağa çıkma kısıtlamasında otomobiliyle gezmeye çıkan servis şoförüne, 3 bin 460 lira ceza kesildi.

5.05.2021Gündem