MENÜ

İyi Hal İndirimi

İyi Hal İndirimi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İyi Hal İndirimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.167 İyi Hal İndirimi haberi bulunmuştur.

İyi Hal İndirimi Haberleri

İzmirdeki korkunç olayda karar belli oldu

İzmir'deki korkunç olayda karar belli oldu!

İzmir'in Çiğli ilçesinde, cezevinden izinli çıkıp boşandığı Habibe Çevik (43) ile kız kardeşi Fatma Akta'yı (40) öldüren Göksel Sağlam (48), 'kasten öldürme' suçundan 2 kez müebbet, kız kardeşlerin annesine yönelik 'tehdit' suçundan da 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, cezalarda indirim yapmadı.

26.03.2020Gündem
İyi halle 20 yıl

İyi halle 20 yıl

Ege Üniversitesi Kampusu içinde yolun karşısına geçen Sezen Zambak’a kullandığı traktörle çarpıp ölümüne neden olan Vehbi Bolsoy ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ten ceza aldı.

14.03.2020Gündem
Sezenin ölümüne neden olmuştu... Karar verildi...

Sezen'in ölümüne neden olmuştu... Karar verildi...

Ege Üniversitesi Kampüsü içinde, yolun karşısına geçmek isteyen Sezen Zambak'a (23) traktörle çarparak ölümüne neden olan Vehbi Bolsoy (46), 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, 'iyi hal' indirimiyle 2 yıl 10 aya düşürüldü.

13.03.2020Gündem
Yastıklı cinayet sanığına iyi hal indirimiyle 11 yıl 8 ay

Yastıklı cinayet sanığına 'iyi hal' indirimiyle 11 yıl 8 ay

ERZURUM'da suçu husumetlisinin üzerine atıp, kan parası almak için iple sırtına 2 yastık bağlayarak, kendisine ateş ettiren arkadaşı Zafer Kuzu'yu (24) vurup ölümüne neden olan Fatih Yılmaz (18) ile yastık bağlamasına yardım eden F.Y.T. (17) hakkında karar çıktı. F.Y.T. beraat ederken, tutuklu Fatih Yılmaz ise 'netice sebebiyle ağırlaşmış yaralama' suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tüfeği Zafer Kuzu'nun kendisinin getirdiğini söyleyen F.Y.T., "Tüfeğin içerisinde küçük boncuk kadar şeyler vardı. Bize, 'Bunlar kuş mermisi, kuşa bile şey yapmıyor, bana mı yapacak?' dedi" diye savunma yaptı.

11.03.2020Gündem
Anne babalar boşanma sürecinde çocuğu istismar ediyor

Anne babalar boşanma sürecinde çocuğu istismar ediyor

Aile Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Şükran Şıpka, anne ve babaların boşanma sürecinde çocuğu istismar edip örselediğini söyledi. Prof. Dr. Şıpka, “Boşanma öncesi evin içinde yaşanan tartışmalar, birbirlerine karşı olan öfkeleri çocuğu etkiliyor. Bazı aileler çocuğun hiçbir şeyin bilincinde olmadığını zannediyor ama çocuğun algıları çok açık, her şeyi fark ediyorlar” dedi.

Kendi ölümünü böyle kaydetmişti O davada karar çıktı...

Kendi ölümünü böyle kaydetmişti! O davada karar çıktı...

Karaman'da, evinin karşısında koyun otlatmak için arazi kiralayan Mikail Duran'ı (30) hayvan otlatmasına izin vermeyeceğini söyleyip, av tüfeğiyle vurarak, öldüren Bekir Kadıoğlu (48), 'kasten adam öldürmek'ten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Kadıoğlu'nun cezası, suçu ağır tahrik altında işlediği ve mahkemedeki 'iyi hali' gerekçesiyle 18 yıl 2 aya indirildi. Dava sürecinde Mikail Duran'ın, öldürülme anını cep telefonu kamerasıyla kaydettiği görüntüler ortaya çıkmıştı.

10.03.2020Gündem
Bebeğini çöpe atan anne ve anneannenin cezası belli oldu

Bebeğini çöpe atan anne ve anneannenin cezası belli oldu!

Erzurum'da evlilik dışı ilişkisinden dünyaya gelen erkek bebeğini poşete koyup çöpe atan Ayten Kağızmanlı (26) ile annesi Fadime Kağızmanlı (49), 'alt soya ve çocuğa karşı nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 15'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, anne ve anneanneye 'iyi hal' indirimi de uygulamadı.

5.03.2020Gündem
Balat tacizcisi serbest kaldı

Balat tacizcisi serbest kaldı!

15 Aralık'ta Fatih Balat'ta bir kadını taciz eden Halil P. davasında, mahkeme sanığa 7 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, tutuklamanın cezalandırma aracı değil tedbir niteliğinde olması nedeniyle sanığın tahliyesine karar verdi.

2.03.2020Gündem
Kadını şiddetten koruyan iki karar

Kadını şiddetten koruyan iki karar

‘Aile Bakanlığı’na haber vermedin’ tahliyesine son. Sokakta 12 kez bıçaklayana ‘tahrik indirimi’ olamaz

1.03.2020Gündem
Gamzenin ölümü kahretmişti Karar belli oldu...

Gamze'nin ölümü kahretmişti! Karar belli oldu...

Antalya'da kullandığı aracın kaza yapması sonucu arkadaşı Gamze Yılbaş'ın (18) ölümüne neden olduğu iddia edilen sürücü İlayda Kılıç'a (21) verilen 5 yıl hapis cezası, Bölge Adliye Mahkemesi 11. Ceza Dairesi tarafından kaldırıldı. Sanığı 4 yıl 5 ay hapse mahkum eden mahkeme, infaz işlemlerinin başlaması için dosyayı yerel mahkemeye gönderdi.

26.02.2020Gündem
Soba kapağı ile işlenen cinayete ağırlaştırılmış müebbet

Soba kapağı ile işlenen cinayete ağırlaştırılmış müebbet!

BURSA'da sobasını satmak için eve çağırdığı hurdacı Erdem Dalhan'ı (37), tartışma sonrası başına soba kapağıyla vurarak öldürüp, kamyonetini telefonunu ve parasını gasbettiği iddiasıyla yargılanan İmam Alp (50), ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

16.02.2020Gündem
1 yıllık eşini öldürdü... 20 yıllık hapsin gerekçekçesi: Bir anlık sinir, tasarlama yok

1 yıllık eşini öldürdü... 20 yıllık hapsin gerekçekçesi: Bir anlık sinir, tasarlama yok

Konya'da bir yıllık eşi Hanife Babayiğit'i (24) bir eğlence merkezinde çalıştığı için tüfekle vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Mesut Babayiğit'e (35), haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulanarak verilen 20 yıl hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Gerekçeli kararda, sanığın bir anlık sinirle eline aldığı ve eşini korkutmak için doğrulttuğu tüfeğin, farkına varmadan ateş aldığı anlatılarak, olayda tasarlama bulunmadığı belirtildi. Genç kadının, eşinden uyuşturucu kullanmasına karışmamasını istediği, aksi takdirde başka erkeklerle yakınlaşacağını söylediği öne sürülen gerekçeli kararda, bu nedenle haksız tahrik indirimi yapıldığı ifade edildi.

13.02.2020Gündem
Pizzaya tüküren kuryeye şok İşte cezası...

Pizzaya tüküren kuryeye şok! İşte cezası...

Eskişehir'de, sipariş olarak götürdüğü pizzaya paketini açarak, tükürüp, bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden motosikletli kurye Burak S.'nin 18 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılandığı davada karar çıktı. 'İyi hal' indirimi uygulanan Burak S.., 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Pizza siparişi veren Hüseyin Alyüz, cezanın caydırıcı olmadığını belirterek, "Cezanın az olduğunu düşünüyorum. 2 senedir dışarıdan yemek yiyemiyoruz, o günden beri pizza tüketmiyorum" dedi.

11.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Antalyada eşine kâbusu yaşatmıştı Cezası belli oldu

Son dakika haberler: Antalya'da eşine kâbusu yaşatmıştı! Cezası belli oldu

Antalya’da eşi Ayşe Seyidoğlu'nu (52), 21 yerinden bıçaklayarak yaralayan Nizamettin Seyidoğlu (55), indirim uygulanmadan 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Duruşma sonu açıklama yapan Ayşe Seyidoğlu, “Heyet beklediğimiz kararı verdi. '' dedi.

4.02.2020Gündem
Eşini pompalı tüfekle öldüren kocaya iyi hal indirimi

Eşini pompalı tüfekle öldüren kocaya 'iyi hal' indirimi

Mersin'in Erdemli ilçesinde, boşanma aşamasında olduğu eşi Ayşe Gür'ü (49) sokak ortasında pompalı tüfekle vurarak öldüren Hasan Gür'e (57) verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, 'iyi hal' indirimi ile müebbet hapis cezasına çevrildi.

29.01.2020Gündem
Son dakika... Şule Çet kararında yeni gelişme Savcı dilekçesini geri çekti...

Son dakika... Şule Çet kararında yeni gelişme! Savcı dilekçesini geri çekti...

Ankara 31'inci Ağır Ceza Mahkemesi savcısı, üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23), plazanın 20'nci katından düşerek ölmesiyle ilgili sanık Çağatay Aksu ve Berk Akand’a verilen cezaları istinaf etmek için mahkemeye sunduğu dilekçeyi geri çekti.

21.01.2020Gündem
Sevgilisini öldüren emekli öğretmene iyi hal indirimi ile 25 yıl hapis

Sevgilisini öldüren emekli öğretmene iyi hal indirimi ile 25 yıl hapis

Kayseri'de 13 yıl önce ortadan kaybolan Saliha Toker'i (32) boğarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan emekli öğretmen Hasan Bulut (70), 'iyi hal' indirimi ile 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

17.01.2020Gündem
Genç kızın anlattıkları kan dondurdu 3 ayda tahliye...

Genç kızın anlattıkları kan dondurdu! 3 ayda tahliye...

İstanbul Küçükçekmece'de yaşayan 15 yaşındaki S.B. yaklaşık iki yıl önce sürekli evlerine gidip gelen ve "amca" diye hitap ettiği babasının akrabası Habip B. tarafından cinsel istismara uğradı. Tutuklu yargılanan Habip B. iyi hal indirimiyle 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Habip B. üç ay tutukluluğunun ardından kararla birlikte tahliye edildi. Cinsel istismardan ceza alan Habip B'nin iki yıl içerisinde mağdur kızın babasını dolandırıp, annesiyle de kaçtığı iddia edildi.

16.01.2020Gündem
Kızını öldüren damadına verilen iyi hal indirimine tepki

Kızını öldüren damadına verilen 'iyi hal' indirimine tepki

Karaman'ın Ermenek ilçesinde boşanma aşamasında olduğu ayrı yaşadığı Tuğba Ekiz'i (25) 13 yerinden bıçaklayarak öldüren Mehmet Ekiz (35), 'eşi kasten öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Tuğba Ekiz'in babası Fahrettin Sezer, Mehmet Ekiz'e önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis verildiğini belirtip 'iyi hal' indirimiyle cezasının ömür boyu hapse düşürülmesine tepki gösterdi.

13.01.2020Gündem
Aile Bakanlığı’ndan istinafa Şule Çet başvurusu: İyi hal indirimi ve alt sınırdan ceza vicdanı sızlattı

Aile Bakanlığı’ndan istinafa Şule Çet başvurusu: İyi hal indirimi ve alt sınırdan ceza vicdanı sızlattı

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in öldürülmesiyle ilgili davada sanıklardan Çağatay Aksu’ya müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis, Berk Akand’a ise 18 yıl 9 ay hapis cezası verilmesi istinafa taşındı. Davanın müdahillerinden biri olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın başvurusunda, sanıklara alt sınırdan ceza verilmesinin ve iyi hal indirimi uygulanmasının vicdanları sızlattığı belirtilerek şu değerlendirmeler yapıldı:

11.01.2020Gündem
Emine Bulut cinayeti: Açığa alınan 5 polis göreve iade edildi

Emine Bulut cinayeti: Açığa alınan 5 polis göreve iade edildi

Kırıkkale'de küçük kızının gözleri önünde sokak ortasında, eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut cinayetine ilişkin, ihmalleri olduğu gerekçesiyle açığa alınan 5 polis hakkında başlatılan idari soruşturma tamamlandı. İdari soruşturma sonucunda olayda “polislerin ihmallerinin bulunmadığı” tespiti yapıldı. İdari soruşturmanın ardından açığa alınan polislerin görevlerine iade edildiği ortaya çıktı.

8.01.2020Gündem
Yine iyi hal indirimi

Yine iyi hal indirimi

İSTANBUL Fatih’te 6 ay önce kendisini aldattığından şüphe duyduğu iki çocuk annesi eşi Şener Akyurt’u (49) 4 kurşunla öldürdükten sonra polise teslim olan fırıncı Temel Akyurt (51), ‘kasten eşini öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

28.12.2019Gündem
Çifte müebbet kararı onandı, eşi ve kızının mezarlarına koştu

Çifte müebbet kararı onandı, eşi ve kızının mezarlarına koştu

Erzurum'da 4 yıl önce nişanlısı Burcu Şengel (18) ile kayınpederi Salih Şengel'i (65) bıçaklayarak öldüren, kayınvalidesi Songül Şengel'i ise yaralayan Ahmet Yavuz'a (25) 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 5 yıl 3 aylık ceza Yargıtay tarafından onandı. Kararı duyan Songül Şengel, oğullarını alarak kızı ve eşinin mezarına koştu. Onama kararına sevindiklerini belirten Songül Şengel, "Çok mutluyum. Onlara müjde vermeye geldim. Kanları yerde kalmadı, adalet yerini buldu. 'Artık rahat uyuyun' dedik" diye konuştu.

22.12.2019Gündem
Fatma Şengülün katiline haksız tahrik indirimi

Fatma Şengül'ün katiline "haksız tahrik" indirimi

İstanbul Maltepe'de 30 Mart 2019 tarihinde sabah saatlerinde aynı iş yerinde çalıştığı Fatma Şengül'ü evinin önünde silahla öldüren Zeynel Akbaş, oy çokluğu ile "Haksız tahrik altında öldürme" suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

19.12.2019Gündem
Gülhanımın katil zanlısı eski eşine, iyi halsiz ağırlaştırılmış müebbet

Gülhanım'ın katil zanlısı eski eşine, 'iyi hal'siz ağırlaştırılmış müebbet

Antalya'da boşandığı eşi Gülhanım Doğu'nun başkasıyla evleneceğini duyunca, 'Benden başkasıyla olamazsın' diyerek evinin bulunduğu apartman girişinde eski eşini 6 bıçak darbesiyle öldüren Veysel Yat, iyi hal indirimi uygulanmaksızın ‘Tasarlayarak İnsan Öldürme Suçu’ndan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

19.12.2019Gündem
LGSde soruların sızdırılması davasında 2 öğretmene 1 yıl 8 ay hapis cezası

LGS'de soruların sızdırılması davasında 2 öğretmene 1 yıl 8 ay hapis cezası

LİSELERE Giriş Sınavı'nda (LGS), sınav devam ederken soruların dışarıya çıkarılmasına ilişkin açılan davada öğretmenler Hilal A. ve Aynur K., "Görevi kötüye kullanmak" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldılar.

17.12.2019Gündem
Mahkeme başkanı karşı çıksa da kadın üyeler müebbet dedi

Mahkeme başkanı karşı çıksa da kadın üyeler 'müebbet' dedi!

KARS'ın Sarıkamış ilçesinde, 8 aylık hamile eşi Sezen Alkan'ı (23) bıçaklayarak öldüren Barış Alkan (33) yargılandığı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. İki kadın üye hakimin oy çokluğuyla verilen kararda, erkek olan mahkeme başkanı, Barış Alkan'a haksız tahrik indirimi uygulanması gerektiğini bildirdi.

15.12.2019Gündem
Kargo yalanıyla tuzağa düşürdüğü eşini öldüren kocaya iyi hal ve tahrik indirimi

Kargo yalanıyla tuzağa düşürdüğü eşini öldüren kocaya iyi hal ve tahrik indirimi!

Bursa'da kargo yalanıyla tuzağa düşürdüğü boşanma aşamasındaki eşi Aynur Canıtez’i (46) kurşunlayarak öldüren Ali Canıtez (51) 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası istemiyle yargılandığı davada tahrik ve iyi hal indirimiyle 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

13.12.2019Gündem
Kadın, kimlik bilgilerinin değiştirilmesini istedi, mahkeme reddetti

Kadın, kimlik bilgilerinin değiştirilmesini istedi, mahkeme reddetti

Boşanmak isteyen eşini 28 yerinden bıçaklayan kocaya, teşebbüs ve iyi hal indirimi yapılarak 13 yıl hapis cezası verildi. Ancak sanık koca, bulunduğu cezaevinden eşine “yarım kalan işi bitireceğim” diyerek ölüm tehditleri gönderince genç kadın, kimlik bilgilerinin değiştirilmesi ve gizlenmesi için Aile Mahkemesine başvurdu. Mahkeme, talebi reddetti.

10.12.2019Gündem
Bebeğini poşete koyup ölümüne neden olan anneye müebbet

Bebeğini poşete koyup ölümüne neden olan anneye müebbet

KAYSERİ'de evlilik dışı dünyaya getirdiği bebeğini, poşet içinde baza altına koyarak ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan üniversite öğrencisi Durnagül Balta (19), müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

9.12.2019Gündem
Kadın mücadelesi gündemde Tabii ki suç bende değil, ne nerede bulunduğumda ne de nasıl giyinmiş olduğumda...

Kadın mücadelesi gündemde! Tabii ki suç bende değil, ne nerede bulunduğumda ne de nasıl giyinmiş olduğumda...

Şilili feminist kolektif Las Tesis’in, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle Kadın ve Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı’nın önünde gerçekleştirdiği dans performansı, dünyanın farklı ülkelerinden kadınları harekete geçirdi.

‘Tehlikeli’ suçlu ayrılsın

‘Tehlikeli’ suçlu ayrılsın

ŞULE Çet cinayetinde sanığa ‘iyi hal’ indirimi uygulanıp ağırlaştırılmış müebbet hapsin müebbete çevrilmesinin ardından Ordu’daki Ceren Özdemir cinayeti de ‘otomatik olarak açık cezaevine ayırma’ tartışması başlattı.

6.12.2019Gündem
Şule Çette de iyi hal

Şule Çet'te de 'iyi hal'

Şule Çet davası ‘intihar mı cinayet mi’ tartışmalarının ardından 1.5 yıl sonra sonuçlandı. ‘Cinayet’ diyen mahkeme, sanıklar Çağatay Aksu’ya ‘iyi hal indirimi’ uygulayarak müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis, Berk Akand’a 18 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

5.12.2019Gündem
Son dakika haberler: Trafikteki baltalı tehdidin cezası belli oldu

Son dakika haberler: Trafikteki baltalı tehdidin cezası belli oldu!

Ümraniye TEM Otoyolu'nda seyir halindeki kamyonet sürücüsüne doğru tehdit etmek amacıyla balta salladığı iddiasıyla 17 gün tutuklu kalan otomobil sürücüsü Murat Okuyucu, ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokma’ suçundan 10 ay hapse çarptırıldı.

27.11.2019Gündem
Üvey kızını tacizden yargılanan babanın hapis cezası 9 yıl 4 aya düşürüldü

Üvey kızını tacizden yargılanan babanın hapis cezası 9 yıl 4 aya düşürüldü

ÜVEY kızını tacizden yargılanan ve daha önce 15 yıl hapis cezasına çarptırılan babanın hapis cezası bugün İstinaf Mahkemesi’nde görülen duruşmada, 9 yıl 4 ay 15 güne indirildi. Mahkeme suçun, çocuğun cinsel istismarı değil, çocuğun sarkıntılık düzeyinde kalan cinsel istismarı olduğuna karar verdi. İyi hal indirimi uygulanmadı ancak ceza 15 yıldan 9 yıl 4 ay 15 güne çevrildi. Hakkında tutuklama kararı verilmeyen sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

25.11.2019Gündem
‘Pişmanım’ diyene müebbet

‘Pişmanım’ diyene müebbet

İSTANBUL Bağcılar’da 25 yıllık eşi Meral Topçu’yu (45) 17 Aralık 2018 sabahı sokak ortasında vurup öldürdükten sonra kendisine de bir kurşun sıkarak intihar girişiminde bulunan Hakkı Topçu (48) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

22.11.2019Gündem
Pişkin savunma Vurdu, kör etti, ‘Zaten kördü’ dedi

Pişkin savunma! Vurdu, kör etti, ‘Zaten kördü’ dedi

Eski sevgilisi Y.O.’yu pompalı tüfekle yaralayıp bir gözünü kaybetmesine neden olan sanık Ömer Faruk A. mahkemede, “Y.O.’nun gözünün kaybetmesinin nedeni silahlı saldırı olayı değil. Daha önceden kördü” savunmasını yaptı.

20.11.2019Gündem
İyi hal, bu hal, şu hal derken... Müebbetten 4 yıla

İyi hal, bu hal, şu hal derken... Müebbetten 4 yıla

Eski sevgilisini pompalı tüfekle yaralayıp bir gözünü kaybetmesine neden olan sanık Ömer Faruk A., müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davada yapılan indirimlerle 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yerel mahkemenin, istinaf mahkemesinin kararına uyması halinde ceza 4 yıla düşürülecek ve sanığın tahliye edilmesinin yolu açılacak.

16.11.2019Gündem
Düello cinayetinde kan donduran detaylar

'Düello' cinayetinde kan donduran detaylar

ANTALYA'da tartıştığı arkadaşı Mehmet Öztürk'ü (40) Toptancı Hal Kompleksi'nde öldüren İlyas Ateş'e (45) verilen 13 yıl 4 ay hapis cezası, Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'nce onandı. Mahkeme cezanın, vicdani kanının kesin, tutarlı ve çelişmeyen verilere dayandırılarak verildiğini açıkladı.

8.11.2019Gündem
Beyzanın ölümü yasa boğmuştu Karar belli oldu

Beyza'nın ölümü yasa boğmuştu! Karar belli oldu

BURSA'da, sokaktaki kına gecesinde tabancayla rastgele havaya ateş açarken, Beyza Özer'in (16) ölümüne, babaannesi Hasane Sevinç'in (59) de yaralanmasına yol açan Ahmet Ülger'e (50) verilen 16 yıl 8 ay hapis cezası, Yargıtay tarafından bozuldu. Yeniden hakim karşısına çıkarılan tutuklu sanık Dülger, 'iyi hal' indirimi uygulanarak, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

7.11.2019Gündem
Kitapla dayağa 4 yıl  2 ay

Kitapla dayağa 4 yıl 2 ay

İSTANBUL Esenler Dr. İlhami Faydagör İlkokulu öğretmeni Nadir Dalgıç, (53), 20 Nisan 2017’de dersini dinlemeyen 1’nci sınıf öğrencisi H.S.S’nin (10) yüzüne elindeki kitabın sivri ucuyla vurdu.

7.11.2019Gündem
Öğrencisini kitapla yaralayan öğretmenin cezası belli oldu

Öğrencisini kitapla yaralayan öğretmenin cezası belli oldu

Esenler’de öğrencisi H.S.S.’yi (9) kitapla darp ettiği iddia edilen öğretmen Nadir D.’nin (53) yargılandığı davada mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme sanık öğretmenin 4 yıl 2 ay hapis ile cezalandırılmasına hükmetti.

6.11.2019Gündem
Tuzlada erik çekirdeği atan çocuğu dövmüştü İşte cezası

Tuzla'da erik çekirdeği atan çocuğu dövmüştü! İşte cezası

TUZLA'da aracına erik çekirdeği attığı iddiasıyla M.Y.K.'yı darp eden Ufuk Özüdoğru, "Haksız tahrik altında çocuğun hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

5.11.2019Gündem
Emine Bulut kararının gerekçesi: Tasarlamamış

Emine Bulut kararının gerekçesi: Tasarlamamış

Emine Bulut davasında mahkeme sanığa neden ‘tasarlayarak adam öldürme’ veya ‘canavarca hisle adam öldürme’ suçlarından ceza verilmediğini anlatırken “Sanığın önceden cinayeti planladığına dair delil yok” dedi. Gerekçeli kararda, Bulut’un eski eşi olan katilin yanındaki bıçak da ‘tasarlama’ olarak sayılmadı.

5.11.2019Gündem
Ayşenura cinsel saldırıda bulunup, intiharına neden olan amcaoğlu tutuklansın

'Ayşenur'a cinsel saldırıda bulunup, intiharına neden olan amcaoğlu tutuklansın'

ANTALYA'da, amcasının oğlu tarafından 6 yaşından itibaren cinsel saldırıya uğrayan Ayşenur G.'nin (22) 'Ben bi şeytanın eline düştüm' yazılı mektup bırakıp intihar etmesinin ardından 14 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin S.'nin (30) Yargıtay kararıyla tahliye edilmesi tepki aldı. Ailenin avukatı Müge Gezginci, Yargıtay'ın beraat kararı verilmesini de istediği amcaoğlunun 12 Kasım günü yeniden yargılanacağını belirterek, "Duruşmada bu adamın tutuklanması ve hakettiği cezayı almasını, herhangi bir iyi hal indirimi uygulanmamasını talep ediyoruz" dedi.

1.11.2019Gündem
Her şeyi inkar etmişti... Müebbet aldı

Her şeyi inkar etmişti... Müebbet aldı

İstanbul Bahçelievler’de intihar ettiğini söylediği eski eşi İmren Kandemir’i silahla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Özel Harekat Polisi Burak Türkay yargılama sonunda müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki davranışları, inkara yönelik olumsuz kişiliği gözetilerek iyi hal indirimi de uygulanmadı. Türkay tüm yargılama boyunca eşinin intihar ettiğini savunmuştu.

25.10.2019Gündem
İş arkadaşını öldürmüştü Cezası belli oldu...

İş arkadaşını öldürmüştü! Cezası belli oldu...

KAYSERİ'de, borç alacak tartışmasında iş arkadaşı Hacı Korkmaz'ı (42) 45 yerinden bıçaklayarak öldürüp, olayı hırsızlık gibi göstermek için de kendisini yaralayan Murat Karakulak (39), tutuklu yargılandığı davada, 28 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

23.10.2019Gündem
Kavgalık müebbet... Karar açıklandı, aileler birbirine girdi

Kavgalık müebbet... Karar açıklandı, aileler birbirine girdi

10 yaşındaki kızının yanında eski eşi Emine Bulut’u bıçaklayan Fedai Varan’a ‘kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verildi. Kızının “Anne, lütfen ölme” çığlıkları ve “Ölmek istemiyorum” yakarışları arasında katledilen Bulut’un yakınları karara tepki gösterirken salonda arbede yaşandı. Karar bu şekilde kesinleşirse Varan yalnızca 25 yıl cezaevinde kalacak.

22.10.2019Gündem
Abla cinayetine müebbet hapis

Abla cinayetine müebbet hapis!

Ablası Hatice Uzun’u (34) boğarak öldürmekle suçlanan Bilal Takır son söz olarak “İnanın ben ablamı isteyerek öldürmedim. Hayatta kalması için elimden geleni yaptım. Bu olay bir namus meselesi değil. Ben yargı makamı değilim. Çok pişmanım” dedi. Mahkeme, Takır’ı müebbet hapis cezasına çarptırdı

11.10.2019Gündem