EKSTRA
MENÜ

Istikşafi Görüşmeler

Istikşafi Görüşmeler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Istikşafi Görüşmeler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 216 Istikşafi Görüşmeler haberi bulunmuştur.

Istikşafi Görüşmeler Haberleri

Miçotakisten Erdoğan açıklaması: Gerçekten konuşmamız gerekiyor

Miçotakis'ten Erdoğan açıklaması: Gerçekten konuşmamız gerekiyor

Yunanistan'la Türkiye arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan gerilimin ardından Başbakan Miçotakis'ten açıklama geldi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis, özel bir televizyona verdiği röportajında Türkiye ile ilişkilere yönelik yaptığı değerlendirmede, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme olacak. Çünkü gerçekten konuşmamız gerekiyor” dedi.

23.04.2021Dünya
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Dendiasa talimat verdiğini itiraf etti

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Dendias'a talimat verdiğini itiraf etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile geçen hafta Ankara'da bir araya gelen Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın akabinde düzenlenen basın toplantısında diplomatik teamülleri yerle bir eden tutumunun perde arkası net şekilde ortaya çıktı. Başbakan Kiryakos Miçotakis, Dendias'a talimat verdiğini itiraf etti. Yunan Başbakan, ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceğini belirterek, "Görüşme olacak çünkü konuşmamız gerekiyor. Görüşmenin gecikmeyeceğine inanıyorum" dedi.

22.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Dostça başlayan toplantıda Dendias skandalı Yunanistan maalesef aynı tas aynı hamam

Son dakika haberi: Dostça başlayan toplantıda Dendias skandalı! Yunanistan maalesef aynı tas aynı hamam!

Türkiye ile Yunanistan arasında kritik toplantı sona erdi. Toplantı sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. Bakan Çavuşoğlu'un sıcak mesajlarının ardından Dendias'ın skandal açıklamaları sonrası gerginlik oluştu. Yunan Bakan'ın "Eğer Türkiye bizim egemenlik haklarımızı ihlal etmeye devam ederse önlem ihtimalleri tekrar gündeme gelecektir" sözlerine Bakan Çavuşoğlu şöyle yanıt verdi: "Ben konuşmamda Yunanistan'ı itham edici bir söylemde bulunmadım ama ilk görüşmenin daha pozitif bir atmosferde geçmesini umuyordum. Ama Dendias kabul edilemez ithamlarda bulundu. Türkiye'nin Yunanistan'ın egemenlik haklarını ihlal ettiğini söyledi. Bunu kabul etmemiz mümkün değil."

15.04.2021Gündem
En yetkili isim konuştu AB Türkiyeyi desteklemek zorundadır

En yetkili isim konuştu! 'AB Türkiye'yi desteklemek zorundadır'

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Borrell İrini Operasyonu karargahını ziyaret etti. Josep Borrell, ziyareti sırasında Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkileriyle ilgili son derece önemli açıklamalar yaptı.

19.03.2021Dünya
Yunanistan ile görüşmeler Atina’da sürdü

Yunanistan ile görüşmeler Atina’da sürdü

Doğu Akdeniz’de patlak veren krizin ardından Yunanistan ile yeniden başlayan istikşafi görüşmelerin yenisi Atina’da yapıldı.

17.03.2021Dünya
TSK ile ABD ordusu Doğu Akdenizde ortak eğitim yapacak

TSK ile ABD ordusu Doğu Akdeniz'de ortak eğitim yapacak

Son dakika haberine göre Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD unsurları, Doğu Akdeniz'de ortak çalışabilirliği artırmaya yönelik kapsamlı eğitimler gerçekleştirecek.

16.03.2021Gündem
Son dakika: Türkiye ile Yunanistan arasında yapılacak kritik zirvenin tarihi belli oldu

Son dakika: Türkiye ile Yunanistan arasında yapılacak kritik zirvenin tarihi belli oldu

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Yunanistan arasındaki istişari görüşmelerin bir sonraki turu ile siyasi istişarelerin, 16- 17 Mart 2021 tarihlerinde Atina'da yapılacağını duyurdu.

10.03.2021 Dünya
Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplandı

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplandı

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplantısında, Türkiye-Yunanistan arasında devam eden istikşafi görüşmeler ele alınırken, Türkiye'nin yapıcı tavrının karşılık bulması gerektiği belirtildi.

10.02.2021Gündem
Ömer Çelik’ten MYK sonrası önemli açıklamalar

Ömer Çelik’ten MYK sonrası önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sürerken açıklamalarda bulundu. Boğaziçi Üniversitesi protestoları ile ilgili konuşan Çelik "Atanmış bir yöneticiyi biz yönetici olarak kabul etmiyoruz ifadesinin ötesinde, fiziki engelleme, üniversite yönetimini çalıştırmama gibi bir duruma gelince güvenlik güçlerinin müdahalesi söz konusu olacaktır. Demokratik protesto hakkı aşıldı" ifadelerini kullandı. Miçotakis'in tartışmalı sözlerini de değerlendiren Çelik, "Türk askeri oradan çekilmeyecek. Türk silahlı kuvvetlerimiz orada kalıcıdır" dedi. MYK toplantısı 3 saatin ardından sona erdi.

9.02.2021Gündem
Sürekli silahlanan Yunanistan kendi askerine aylardır maaş ödemiyor

Sürekli silahlanan Yunanistan kendi askerine aylardır maaş ödemiyor!

Yunanistan’da sınırdaki askerlerin 6 aydır ödenmeyen maaşı kriz çıkardı. Doğu Akdeniz'deki krizi sürekli tetikleyen ve Türkiye korkusuyla ekonomik krize rağmen silahlanmaya devam eden ülkede sınırda görev yapan askerlere maaş ödenmediği ortaya çıktı.

8.02.2021Dünya
Yunanistandan flaş Türkiye açıklaması... Miçotakis tarih verdi

Yunanistan'dan flaş Türkiye açıklaması... Miçotakis tarih verdi!

Türk ve Yunan heyetleri arasındaki istikşafi görüşmeler 5 yıl sonra yeniden İstanbul’da gerçekleşmişti. 25 Ocak'ta yapılan ve yaklaşık olarak 3 buçuk saat süren görüşmelerin Atina ayağıyla ilgili olarak Yunanistan'dan son dakika açıklaması geldi. Miçotakis, Atina'daki istikşafi görüşmelerin şubat sonu ya da mart başında yapılacağını duyurdu.

4.02.2021Dünya
Eski Yunan bakandan mesaj: Gelecek nesillere istikrar ve dostluk miras bırakılabilir

Eski Yunan bakandan mesaj: Gelecek nesillere istikrar ve dostluk miras bırakılabilir

Eski Yunanistan Dışişleri Bakanı Avramopulos, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Kiriakos Miçotakis, elverişli koşulları yaratarak gelecek nesillere istikrar, dostluk ve işbirliğini miras bırakabilirler” dedi.

1.02.2021Dünya
İbrahim Kalından önemli Yunanistan açıklaması

İbrahim Kalın'dan önemli Yunanistan açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Yunanistan ile istikşafi görüşmelerin yeniden başlamasına ilişkin, "Bu, önemli bir adımdır. Hem komşumuz Yunanistan'la ilişkilerimiz hem Avrupa Birliği ile ilişkilerimiz hem de Ege-Doğu Akdeniz dengeleri açısından önemli bir adımdır ve biz bu sürece yapıcı bir şekilde katkı vermeye bundan sonra da devam edeceğiz." dedi.

30.01.2021Gündem
AB yaptırım taleplerini beklemeye aldı

AB yaptırım taleplerini beklemeye aldı

Yunanistan ile istikşafi görüşmelerin başlaması AB’de havayı yumuşattı. AB dışişleri bakanları yaptırım listesinin genişletilmesine yönelik talepleri beklemeye aldı.

27.01.2021Dünya
İstikşafi görüşmelerde Kalın sürprizi

İstikşafi görüşmelerde Kalın sürprizi

Türkiye ve Yunanistan 5 yıl aradan sonra dün ‘istikşafi görüşmeler'e yeniden başladı. Toplantıya Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın da katılması günün sürprizi oldu.

26.01.2021Dünya
Atina, Fransa’dan  savaş uçağı aldı

Atina, Fransa’dan savaş uçağı aldı

İstanbul’da istikşafi görüşmeler başlarken Atina’da, Yunanistan ve Fransa Savunma Bakanları Nikos Panayiotopulos ile Florence Parly’in huzurunda, 18 adet Rafale savaş uçağı satışını öngören anlaşma imzalandı.

26.01.2021Dünya
İstikşafi görüşme ne demek İstikşafi görüşmeler ne anlama geliyor..

İstikşafi görüşme ne demek? İstikşafi görüşmeler ne anlama geliyor..

İstikşafi görüşmeler yeniden gündeme geldi. Türkiye ile Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmelerin 61. turu 25 Ocak'ta İstanbul'da gerçekleşti. Diplomatik kaynaklar, Türkiye ve Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmelerde mevcut durum, son gelişmeler ve atılabilecek adımların ele alındığını bildirdi. Bu gelişmenin basına yansımasından sonra istikşafi görüşmenin ne anlama geldiği merak konusu oldu. Peki, istikşafi görüşme nedir, ne demek?

25.01.2021Gündem
Türkiye ve Yunanistan arasında kritik görüşme... Mevcut durum ile son gelişmeler ele alındı

Türkiye ve Yunanistan arasında kritik görüşme... Mevcut durum ile son gelişmeler ele alındı

Diplomatik kaynaklar, Türkiye ve Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmelerde mevcut durum, son gelişmeler ve atılabilecek adımların ele alındığını bildirdi.

25.01.2021Gündem
Fatih sondaj gemisi Türkali-2deki sondajı için gün sayıyor

Fatih sondaj gemisi Türkali-2'deki sondajı için gün sayıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Bir hafta on gün içerisinde, en geç şubat başında Fatih sondaj gemimiz Türkali-2 kuyusundaki sondajına başlayacak." dedi.

25.01.2021Ekonomi
Türk ve Yunan heyetleri arasındaki istikşafi görüşmeler 5 yıl sonra İstanbul’da

Türk ve Yunan heyetleri arasındaki istikşafi görüşmeler 5 yıl sonra İstanbul’da

Türk ve Yunan heyetleri arasındaki istikşafi görüşmeler 5 yıl sonra bugün İstanbul’da başladı. Ege’de karasuları ve kıta sahanlığı dahil olduğu altı madde görüşülecek.

25.01.2021Haber
Son dakika: Türkiye-Yunanistan arasındaki kritik görüşme sona erdi

Son dakika: Türkiye-Yunanistan arasındaki kritik görüşme sona erdi

Türk ve Yunan heyetleri arasındaki istikşafi görüşmeler 5 yıl sonra bugün İstanbul’da gerçekleşti. Saat 11:00'de başlayan görüşmeler yaklaşık olarak 3 buçuk saat sürdü.

25.01.2021Gündem
Hakkaniyet ilkesi temel alınacak

Hakkaniyet ilkesi temel alınacak

Türk ve Yunan heyetleri arasındaki istikşafi görüşmeler bugün İstanbul’da başlıyor. Ankara, Ege’de karasuları ve kıta sahanlığı dahil altı maddeyle masaya oturacak.

25.01.2021Dünya
Yunanistan ile 5 yıl sonra görüşme başlıyor

Yunanistan ile 5 yıl sonra görüşme başlıyor

Yaz aylarındaki Doğu Akdeniz krizinin ardından geri dönülmesine karar verilen Türk ve Yunan heyetleri arasındaki istikşafi görüşmeler yarın İstanbul’da başlayacak.

24.01.2021Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Yunanistan açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan açıklaması

Geçtiğimiz gün Brüksel'e gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ve AB Komisyonu'nun bazı üyeleriyle görüştü. Ziyaretinin ikinci gününde Bakan Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le bir araya geldi. Görüşmelerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile ilgili olarak 'Şahsi dostum ama yaptığı yanlış, açıklamanın hükmü yok.' dedi.

22.01.2021Dünya
Daha masaya oturmadan Atinadan 12 mil krizi

Daha masaya oturmadan Atina'dan 12 mil krizi

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, iki ülke arasında beş yıllık aradan sonra 25 Ocak’ta yapılacak istikşafi görüşmeler öncesi “Batı karasuları sınırlarını genişletmek Yunanistan’ın hakkı. Bu, Doğu sınırlarımız için de mesaj niteliği taşıyor” dedi. Açıklamalar, Yunan haber sitelerinde manşetlerden duyuruldu.

21.01.2021Dünya
Ankaraya sürpriz ziyaret... Türkiye - AB ilişkileriyle ilgili flaş mesajlar

Ankara'ya sürpriz ziyaret... Türkiye - AB ilişkileriyle ilgili flaş mesajlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas açıklamalarda bulundu. "Yunanistan'ın NATO bünyesinde kurulan mekanizma toplantılarına tekrar katılmaya başlamasından memnuniyet duyuyorum." diyen Çavuşoğlu, "Yunanistan ile Türkiye arasında çok kez gerginliğe yol açan konular var. Tüm bu konuları nasıl çözeceğimizi Yunanistan ile görüştük. 60 tur ne konuştuysak 61'incide de onu görüşeceğiz." diye konuştu. Çavuşoğlu, "Önümüzdeki süreçte Almanya'yla ikili diyalog mekanizmalarımızı canlandırma konusunda mutabık kaldık." ifadelerini kullandı ve "Avrupa'dan da olumlu adımların gelmesi sayesinde (AB'yle ilişkilerde) daha pozitif atmosfer içindeyiz." dedi. Bakan Çavuşoğlu ayrıca Başpiskopos Ieronimos'un sözlerine tepki gösterdi ve "İslam düşmanlığını insanlarda gördük, siyasetçiler de gördük. Ama ilk defa bir din adamının böyle bir söylem içinde olduğunu gördük, hayret ettik gerçekten. Umarım Yunanistan'da bu tür provokasyonlar yerine aklı selim hakim olur." dedi.

18.01.2021Dünya
Macrondan Cumhurbaşkanı Erdoğana mektup

Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup

CNNTürk Ankara temsilcisi Dicle Canova'nın aktardığı son dakika bilgisine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendi el yazısı ile bir mektup gönderdiğini açıkladı.

15.01.2021Haber
Son dakika... Fransa Cumhurbaşkanı Macrondan Cumhurbaşkanı Erdoğana mektup

Son dakika... Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup

CNNTürk Ankara temsilcisi Dicle Canova'nın aktardığı son dakika bilgisine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkçe hitapla bir mektup gönderdiğini açıkladı.

15.01.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıtladı... Aşının yan etkisi oldu mu

Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıtladı... Aşının yan etkisi oldu mu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kendisine dün yapılan koronavirüs aşısıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Şu ana kadar bir yan etki olmadı. Evvelallah sapasağlamım. 28 gün sonra ikinci aşımızı olacağız." ifadelerini kullandı. Erdoğan Yunanistan'ın 'aşı pasaportu' talebiyle ilgili de "Bizim açımızdan da değerlendirilecek bir konu. Şu anda Yunanistan böyle dedi diye böyle olacak diye bir şey yok. Bizim de dışişleri teşkilatımızla konuşmamız lazım." dedi. Erdoğan, "Savunma Sanayii'ne atacağımız adımları hiçbir ülke belirleyemez. Bu bizim atacağımız adımlara bağlıdır. S-400'lerle birinci paketi halletmiştik. 2. paket de devam ediyor. Ay sonu Rusya ile görüşmelerimiz birçok konuda olacak. Bu konularla birlikte bunu da bu arada görüşeceğiz." diye konuştu.

15.01.2021Gündem
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlundan reform mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan reform mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin reform gündeminde kararlı olduğunu belirterek "Geleceğimizi Avrupa’da görüyor ve bunu birlikte inşa etmek istiyoruz." dedi.

12.01.2021Dünya
İstikşafi görüşme ne demek İstikşafi görüşmeler yeniden gündemde

İstikşafi görüşme ne demek? İstikşafi görüşmeler yeniden gündemde

İstikşafi görüşmeler yeniden gündeme geldi. Türkiye ile Yunanistan arasındaki istikşafi görüşmelerin 61. turu 25 Ocak'ta İstanbul'da yapılacak. Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İstikşafi görüşmelerin 61. turu 25 Ocak 2021 tarihinde İstanbul'da yapılacaktır" ifadesi yer aldı. Bu gelişmenin basına yansımasından sonra istikşafi görüşmenin ne anlama geldiği merak konusu oldu. Peki, istikşafi görüşme nedir, ne demek?

12.01.2021Gündem
İstikşafi görüşmeler başlıyor

İstikşafi görüşmeler başlıyor

Dışişleri Bakanlığı, 5 yılın ardından Yunanistan ile istikşafi görüşmelere 25 Ocak’ta yeniden başlanacağını açıkladı.Bu kapsamda temasların 61’inci turu İstanbul’da yapılacak.

12.01.2021Dünya
Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Temaslara hazırız

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Temaslara hazırız

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile istikşafi görüşmelerin tarihinin belirlenmesi halinde bu temaslara katılacaklarını bildirdi. Daha önce Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Yunanistan'ın Türkiye'den Doğu Akdeniz'deki anlaşmazlıklar konusunda herhangi bir müzakere sürdürme daveti almadığını ancak kıta sahanlığı da dahil olmak üzere anlaşmazlığa sebep olan konuları görüşmeye istekli olduğu ifade edilmişti.

11.01.2021Dünya
ABD, Atina’dan askeri kolaylık talep etti

ABD, Atina’dan askeri kolaylık talep etti

ABD, aralarında Ege adalarının da yer aldığı 20 farklı bölgede, Yunanistan’dan askeri kolaylıklar tanınması talebinde bulundu.

11.01.2021Dünya
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendiastan Türkiye ve KKTC açıklaması

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'tan Türkiye ve KKTC açıklaması

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs meselesi için yaptığı gayriresmi 5'li konferans teklifine, Atina ve Kıbrıs Rum kesiminin "hazır olduğunu" bildirdi.

10.01.2021Dünya
Bakan Dönmezden altın üretim açıklaması

Bakan Dönmez'den altın üretim açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Önümüzdeki 5 yıl içerisinde inşallah Türkiye’de altın üretimini 100 tonun üzerine çıkartmayı hedefliyoruz, bu sene 40 tonu geçeceğiz" dedi.

27.12.2020Ekonomi
Yunanistan’a sert tepki

Yunanistan’a sert tepki

Türkiye, Yunanistan’ın tatbikat dolayısıyla Ege ve Doğu Akdeniz’de geniş çaplı NOTAM yayınlamasına tepki gösterdi.

27.12.2020Dünya
Yunanistanın skandal kararına Dışişlerinden sert tepki

Yunanistan'ın skandal kararına Dışişleri'nden sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Yunanistan'ı sağduyuya ve iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde bölgede barış ve istikrarı güçlendirme çabalarımıza katkıda bulunarak sorumlu şekilde hareket etmeye davet ediyoruz." ifadesini kullandı.

26.12.2020Gündem
Son dakika... Bakan Akardan ABD ve Yunanistana tepki

Son dakika... Bakan Akar'dan ABD ve Yunanistan'a tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Komşumuz üç ayda 46 NAVTEX, 1 Ekim'den itibaren de Ege ve Doğu Akdeniz’de toplam 22 eğitim sahası ilan etti. Bunlardan sadece ikisini kullandı. Bunların iyi komşuluk ilişkilerinin karşıtı olduğunu da kendilerine bir kez daha hatırlatmak istiyorum." dedi. Akar, ABD'nin yaptırım kararına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

22.12.2020Gündem
Atinayı geren mesaj: Sevgili Niko 2021 için dostça tavsiye

Atina'yı geren mesaj: Sevgili Niko 2021 için dostça tavsiye

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gergin ortamın devam ettiği bir sırada, iki ülke dışişleri bakanları Mevlüt Çavuşoğlu ile Nikos Dendias sosyal medya hesaplarından “Sevgili Niko” ve “Sevgili Mevlüt” diye başlayan karşılıklı mesaj teatisinde bulundular.

22.12.2020Dünya
Son dakika: Bakan Akardan Yunanistana tepki: Bu tacizden başka bir şey değil

Son dakika: Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Bu tacizden başka bir şey değil

Bakan Akar Yunanistan'ın Navtex'leri ile ilgili olarak, "Bu konu komşumuz tarafından istismar ediliyor. Bu, tacizden başka bir şey değil, iyi komşuluk ilişkilerine aykırı." dedi. Akar ayrıca, ''Türkiye ile görüşmek yerine AB'den, başka kapılardan medet umuyor. Bunların çıkmaz yol olduğunu görmeleri lazım.'' ifadelerini kullandı.

14.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Bakan Akardan önemli açıklamalar

Son dakika haberler: Bakan Akar'dan önemli açıklamalar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, (Doğu Akdeniz'deki gelişmeler) Komşumuz inatla görüşmelerden imtina ediyor, başka kapılarda çözüm arıyor. Yanlış yapıyorlar." açıklamasını yaptı.

30.11.2020Haber
Son dakika haberler: Bakan Akardan Doğu Akdeniz açıklaması

Son dakika haberler: Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, (Doğu Akdeniz'deki gelişmeler) Komşumuz inatla görüşmelerden imtina ediyor, başka kapılarda çözüm arıyor. Yanlış yapıyorlar." açıklamasını yaptı.

30.11.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Doğu Akdeniz mesajı Diyalog ve diplomasi kapımızı kapatmadık

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğu Akdeniz mesajı! 'Diyalog ve diplomasi kapımızı kapatmadık'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halifax Uluslararası Güvenlik Forumuna video mesajla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz konusunda diyalog ve diplomasiye açık olduğunu belirterek, "Çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Diyalog ve diplomasiye asla kapımızı kapatmadık, kapatmayacağız. Türkiye, Ege ve Doğu Akdeniz'de mevcut sorunların aşılması için her zaman yapıcı tutum sergilemiştir" dedi.

21.11.2020Gündem
Yunanistan ‘deprem diplomasisi’ istiyor

Yunanistan ‘deprem diplomasisi’ istiyor

Atina dolaylı da olsa Türkiye ile ilişkilerde yeni bir ‘deprem diplomasisi’ dönemi önerisi yaptı.

2.11.2020Dünya
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrovdan Doğu Akdenizde diyalog çağrısı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Doğu Akdeniz'de 'diyalog' çağrısı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Türkiye ile Yunanistan arasındaki durum her ne kadar zor olsa da biz bu sorunların karşılıklı diyalogla çözülmesinden yanayız." dedi.

26.10.2020Dünya
Milli Savunma Bakanı Akar, birlik komutanları ile video konferansla görüştü

Milli Savunma Bakanı Akar, birlik komutanları ile video konferansla görüştü

Bakan Akar, "(Türkiye-Yunanistan) İstikşafi görüşmeler yapılsın, sorunları konuşarak çözelim fakat bir oldubittiye boğun eğmeyeceğimizi herkes anlamalı." dedi.

20.10.2020Haber
Son dakika: Bakan Akardan flaş açıklamalar

Son dakika: Bakan Akar'dan flaş açıklamalar

Bakan Akar, "(Türkiye-Yunanistan) İstikşafi görüşmeler yapılsın, sorunları konuşarak çözelim fakat bir oldubittiye boğun eğmeyeceğimizi herkes anlamalı." dedi.

20.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Almanya’nın ‘Barbaros Hayreddin Paşa’ mesajının perde arkası

Avrupa Birliği ile girilen yumuşama ortamının perde arkasında yaşanan gelişmelerle ilgili en ilginç sinyallerden birini geçen hafta başında Ankara’ya yaptığı ziyaret sırasında Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas verdi. Bu sinyal “Barbaros Hayreddin Paşa” sismik araştırma gemisini konu alıyordu.

28.01.2021

Bizden bakınca ‘barış havası’ oradan bakınca ‘oyun havası’

İki gündür Türkiye’nin başta Yunanistan olmak üzere, Akdeniz, Ege ve AB coğrafyası için verdiği “barış mesajlarını” yazıyorum.

18.01.2021