EKSTRA
MENÜ

Istikrar

Istikrar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Istikrar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 25.845 Istikrar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Istikrar Haberleri

Son dakika: Bakan Çavuşoğlundan Ermenistan açıklaması

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Ermenistan açıklaması

Karabağ zaferinin birinci yıldönümünde Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile birlikte açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan'ın Azerbaycan'ın hazırladığı barış teklifine henüz bir yanıt vermediğini anımsattı ve 'Bundan sonraki süreçte atılması gereken adımları Azerbaycan ile birlikte koordine ederiz ve birlikte atarız' dedi.

27.09.2021Dünya
Kovid-19un kökenine yönelik tartışmalar büyüyor... Avustralya, BMden bağımsız soruşturma talep etti

Kovid-19'un kökenine yönelik tartışmalar büyüyor... Avustralya, BM'den bağımsız soruşturma talep etti

İki yıla yakın bir süredir dünyanın üzerine kâbus gibi çöken koronavirüs salgınının kökenini bulmak, sonraki salgınların önüne geçmek için gerekli bir bilimsel araştırma olsa da bir yönüyle de ülkeler arasındaki siyasi ilişkilere etki ediyor. DSÖ, bu amaçla Çin'e bir ekip göndermiş ancak sonuçta daha çok tartışma yaşanmasına sebep olmuştu. Son olarak Avustralya'dan BM'ye bu konuda flaş bir çağırı geldi.

25.09.2021Dünya
AB Yüksek Temsilcisi Borrellden Türkiye ile yakın iş birliği mesajı

AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den 'Türkiye ile yakın iş birliği' mesajı

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borell, Türkiye ile yakın iş birliği ve koordinasyonun ilişkilerin temeli olduğunu belirtti.

24.09.2021Dünya
Son dakika... 6 ayda yüzde 1251 kazandırdı SPK 19 kişiyi yakaladı… İşte 30 milyon liralık cezanın hikayesi

Son dakika... 6 ayda yüzde 1251 kazandırdı! SPK 19 kişiyi yakaladı… İşte 30 milyon liralık cezanın hikayesi

Sermaye Piyasası Kurulu 2020 yılına ait yaptığı incelemeler neticesinde Niğbaş Niğde Beton hissesinde 19 kişiyi yanıltıcı fiyat izlenimi uyandırması gerekçesiyle idari para cezasına çarptırdı. Toplam para cezası 30 milyon liraya yaklaştı. Niğbaş Niğde Beton’un sermayesi ise 54 milyon lira… 19 kişi kurdukları oyun sayesinde kısa sürede yüzde 1250 oranında kazançlar elde etti.

24.09.2021Ekonomi
Merkez faizi 1 puan indirdi

Merkez faizi 1 puan indirdi

Bir süredir çekirdek enflasyonun dikkate alınacağı mesajını veren Merkez Bankası’ndan faiz indirimi adımı geldi. Politika faizi yüzde 19’dan yüzde 18’e indirildi. PPK metninde parasal duruşun ticari kredilerde öngörülenin ötesinde daraltıcı etki yapmaya başladığına dikkat çekildi.

24.09.2021Ekonomi
Galatasarayda 32 yıl sonra en acı tablo

Galatasaray'da 32 yıl sonra en acı tablo

İlk 6 haftada 8 puanda kalan Galatasaray, tarihinin en kötü sezon başlangıçlarından birine imza attı. 1989-90’da ilk 6 haftayı 7 puanla geçen G.Saray kaybettiği 11 puanı sezon sonunda çok aradı. Sezonu Beşiktaş şampiyon kapatırken sarı kırmızılılar rakibinin 12 puan gerisinde 4. sırada kaldı. Terim de Galatasaray’ın başında 12. kez 6. haftayı geride bırakırken en az puan aldığı sezonu yaşıyor.

24.09.2021Futbol
Bakan Çavuşoğlu: ABnin Türkiye ile iş birliği yapması şart

Bakan Çavuşoğlu: AB'nin Türkiye ile iş birliği yapması şart

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile görüşmesinin ardından, “Uluslararası ve bölgesel istikrar için AB’nin Türkiye’yle iş birliği yapması şart.” mesajı verdi.

24.09.2021Dünya
Bakan Soylu yüz tanıma projesini böyle duyurdu: Geçebilen daha görmedim

Bakan Soylu yüz tanıma projesini böyle duyurdu: Geçebilen daha görmedim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İkinci Uluslararası Güvenlik Kongresi'nde yaptığı açıklamada, "En iyi ses analizini yapacaksınız dedik, muhteşem bir program ortaya koydular. 'Yüz tanımada sizi kimse geçmeyecek' dedik. Şu anda bizim yüz tanıma programımız var. Amerika da dahil olmak üzere kimsenin bunun yanından geçtiğini düşünmüyorum. Bize de yakın zamana kadar çok yüz tanıma programı getirdiler. Bizim arkadaşlarımızın yaptıklarını geçebilen daha yüz tanıma programı görmedim" dedi.

23.09.2021Gündem
Son dakika... Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Son dakika... Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası politika faiz oranını yüzde 19'dan yüzde 18'e düşürdü. Merkez 6 ay sonra faizi değiştirirken karar metninde, "TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

23.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Fed faiz kararını açıkladı

Son dakika haberi... Fed faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed, küresel piyasaların odaklandığı faiz kararını açıkladı. Fed faizi yüzde 0 ile yüzde 0.25 arasında sabit bıraktı. Fed yaptığı açıklama ile tahvil alımlarının azaltımına ilişkin açık kapı bırakırken yakın zamanda bunun faaliyete geçebileceğini de duyurdu. Fed Başkanı Powell, yaptığı açıklamada "Fed, varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefini yakaladı. FOMC üyelerinin çoğu varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefinin de yakalandığını düşünüyorlar, ancak bazıları hala gidilecek yol olduğunu düşünüyorlar. Fed hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını test edecek ve varlık alımları konusunda bir karar verecek. Test sonuçlarına göre varlık alımlarında bir azaltım kararı gelecek toplantıda da verilebilir" dedi.

22.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Beyaz Sarayda kritik görüşme

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Beyaz Saray'da kritik görüşme

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile Beyaz Saray'da görüştü. Görüşme sonrası yapılan yazılı açıklamada iki ülkenin Afganistan konusunda yakın temasının devam edeceği aktarıldı.

22.09.2021Dünya
Ergin Ataman: TFFnin risk aldığını düşünüyorum, Kuntzu tanımıyorum

Ergin Ataman: TFF'nin risk aldığını düşünüyorum, Kuntz'u tanımıyorum!

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman spor gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ataman'ın özellikle Stefan Kuntz sözleri dikkat çekti.

22.09.2021Basketbol
BM’den dünyaya seslendi... Paris Anlaşması gelecek ay Meclis’te

BM’den dünyaya seslendi... Paris Anlaşması gelecek ay Meclis’te

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 76’ncı Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada iklim değişikliğine karşı mücadeleye geniş yer ayırırken “Paris İklim Anlaşması’nı önümüzdeki ay Meclis onayına sunmayı planlıyoruz” dedi.

22.09.2021Gündem
Son Dakika: Balotellinin 8 yıllık intikamı Beşiktaş ve Adana Demirspora ceza gelebilir...

Son Dakika: Balotelli'nin 8 yıllık intikamı! Beşiktaş ve Adana Demirspor'a ceza gelebilir...

Son dakika haberi... Mario Balotelli, 2013'te kendisi için 'Beyni yok' diyen Sergen Yalçın'a dün attığı golden sonra 'beyin' işareti yapınca ortalık karıştı. Sergen Yalçın’a dönerek yaptığı ‘beyin’ hareketiyle ceza alan Balotelli, maçtan sonra Murat Şahin’le tartışınca iki takımın futbolcu ve teknik adamları arasında itiş kakış yaşandı.

22.09.2021Futbol
BM Libya Destek Misyonu: Meşruiyet Dibeybe hükümetindedir

BM Libya Destek Misyonu: Meşruiyet Dibeybe hükümetindedir

Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL), Libya'da meşruiyetin Abdulhamid Dibeybe hükümetinde olduğunu duyurdu.

22.09.2021Dünya
Okyanusta sular ısındı... Dünya devlerinin kavgası büyüyor

Okyanusta sular ısındı... Dünya devlerinin kavgası büyüyor!

ABD, İngiltere ve Avustralya'nın üçlü güvenlik anlaşması (AUKUS) ortalığı karıştırmış durumda. Dünya diplomasisinin günlerdir kilitlendiği gündemde hedef gösterilmese de odakta olan Çin, oluşumu ‘sorumsuz’ olarak nitelemişti. AUKUS’la ekarte edilen ve on milyarlarca Euro’luk sözleşmeden olan Fransa küplere bindi. AB ise yapılan açıklamalarla Fransa'dan yana tavır aldığını açıkça ortaya koydu.

21.09.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyiz

TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyiz

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama en cömert ülkesiyiz. Türkiye en çok mülteciyi barındıran ülke. 4 milyonun üzerinde kayıtlı Suriyeli yaşıyor  Türkiye'de, son birkaç aydır değil, 10 yıldır yaşıyor" dedi.

20.09.2021Gündem
Afganistan’a ‘Şanghay’ formülü

Afganistan’a ‘Şanghay’ formülü

Taliban’ın iktidarı ele geçirdiği Afganistan’da iç savaş tehlikesine karşı Şanghay İşbirliği Örgütü, Tacik direniş liderleri ve Taliban’ı görüşme masasına getirmeye çalışıyor.

20.09.2021Dünya
Fatih Terim: Taraftarımız, bizim en önemli silahımız ama böyle olunca aleyhimize dönüyor

Fatih Terim: Taraftarımız, bizim en önemli silahımız ama böyle olunca aleyhimize dönüyor

Süper Lig'in 5'inci haftasında Galatasaray'ın Aytemiz Alanyaspor'a 1-0 mağlup olduğu müsabakanın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim basın toplantısında konuştu.

19.09.2021Süper Lig
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Karadenizin barış, istikrar ve refah denizi olması için önemli sorumluluklar göstermekteyiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Karadeniz'in barış, istikrar ve refah denizi olması için önemli sorumluluklar göstermekteyiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Biz bir iç deniz olarak Karadeniz'deki deniz yetki alanlarımız 463 bin kilometrekare mavi vatan safımızın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Deniz güvenliğine etkisi, ticaret potansiyeli ve enerji kaynaklarıyla Karadeniz'in barış, istikrar ve refah denizi olması için Türkiye olarak önemli sorumluluklar göstermekteyiz. Karadeniz'in jeopolitik, jeostratejik ve jeogüvenlik açısından önemine istinaden tüm kıyıdaş devletlerin bölgede müşterek sorumluluğu bulunduğuna yürekten inanmaktayız" dedi.

19.09.2021Gündem
İhracatçılara finansman müjdesi

İhracatçılara finansman müjdesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, artan ihracat hızına uygun finansmanı sağlayacak yeni bir mekanizma kurduklarını ve teminat sorununun ortadan kalkacağını açıkladı. Erdoğan, “Amacımız uzak coğrafyalardaki ülkelerin ithalatlarında ülkemizin payını 4 kat artırmaktır” dedi.

19.09.2021Ekonomi
ABDli bilim insanından çarpıcı değerlendirmeler: Türkiye dünyada daha da önemli bir hale gelecek

ABD'li bilim insanından çarpıcı değerlendirmeler: 'Türkiye dünyada daha da önemli bir hale gelecek'

ABD'li siyaset bilimci Michael A. Reynolds, Türkiye'nin sadece kendi bölgesinde değil, dünyanın birçok bölgesinde önemli roller oynadığına vurgu yaparak, "Türkiye'yi ve Türkiye’nin dünyadaki çok taraflı sistemdeki yerini düşündüğümüzde, Türkiye'nin çok taraflı veya çok kutuplu küresel sistem açısından daha da önemli hale geleceğine şüphe yok." dedi. Reynolds konuşmasında ayrıca "Türkiye olarak Afganistan’ın bulunduğu büyük bölgenin ve büyük Orta Doğu'nun güvenliğinde önemli bir rol oynamaktasınız. Bunun nedeni ise yine Türkiye'nin coğrafi konumu, istikrarlı duruşu, bölgede istikrarlı bir hükümet olma statüsü ve gelişen askeri teknolojisi ile kabiliyetli bir orduya sahip olmasıdır" ifadesine yer verdi.

18.09.2021Dünya
Pakistan, kapsayıcı Afgan hükümeti için Taliban ile diyalog başlattı

Pakistan, kapsayıcı Afgan hükümeti için Taliban ile diyalog başlattı

Pakistan Başbakanı İmran Han, kapsayıcı Afgan hükümeti için Taliban ile diyalog başlatıldığını açıkladı.

18.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ihracatçılara müjde: Yeni bir mekanizma kuruyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ihracatçılara müjde: Yeni bir mekanizma kuruyoruz

Türkiye İhracatçılar Meclisi 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amacımız uzak coğrafyalardaki ülkelerin ithalatlarında ülkemizin payını 4 kat artırmaktır" dedi. 'Yeni bir mekanizma kurmakta olduğumuzun müjdesini paylaşmak istiyorum' diyen Erdoğan, İhracatı Geliştirme Fonu'nun detaylarından bahsetti. İhracattaki rekorlara değinen Erdoğan, "12 aylık ihracatımız ilk defa 200 milyarı aşarak 17 Eylül itibarıyla 211 milyar dolarla rekor kırdı" açıklamasında bulundu.

18.09.2021Ekonomi
Merkez’den zorunlu karşılık hamlesi

Merkez’den zorunlu karşılık hamlesi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yabancı para yükümlülükler ve kıymetli maden depo hesapları için zorunlu karşılık oranlarını tüm vade dilimlerinde 200 baz puan artırdı.

16.09.2021Ekonomi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatardan İngilterenin yeni Dışişleri Bakanı Trussa tebrik

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı Truss'a tebrik

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İngiltere'de Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Liz Truss'ı tebrik etti.

15.09.2021Dünya
Son dakika haberi: 6. Anadolu Medya Ödülleri programı... Erdoğan: 2023 Türk milletinin yeniden şahlanışının sembolüdür

Son dakika haberi: 6. Anadolu Medya Ödülleri programı... Erdoğan: 2023 Türk milletinin yeniden şahlanışının sembolüdür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "6. Anadolu Medya Ödülleri" programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Verdiğimiz büyük ve güçlü Türkiye mücadelesinde hep yanımızda olan Anadolu medyasının desteğini girdiğimiz bu son süreçte daha güçlü şekilde göreceğimize inanıyorum. Bu mesele ne Tayyip Erdoğan'ın kişisel meselesidir, ne parti meselesidir. 2023 Türkiye ve Türk milletinin yeniden şahlanışının sembolüdür." ifadelerini kullandı. Cuma günü Mersin'de nükleer santrali ziyaret edeceğini belirten Erdoğan, "2023'e inşallah nükleer santralin ülkemize kazandırıldığını da göreceğiz" dedi.

15.09.2021Gündem
Yunanistandan S.Arabistan’a Patriot bataryası

Yunanistan'dan S.Arabistan’a Patriot bataryası

Yunanistan'a ait bir ekibin, Suudi Arabistan’a, Patriot füze sistemlerinde kullanılan güdümlü hava savunma bataryası götürmek üzere yola çıktığı bildirildi.

15.09.2021Dünya
Pozitif yükseliş sürecek

'Pozitif yükseliş sürecek'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ekonomide dengelerin tekrar yerine oturmaya başladığını belirterek, “Göstergeler pozitif yükselişin artarak süreceğine işaret ediyor” dedi.

15.09.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgın öncesi dönemin üzerine çıktık

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgın öncesi dönemin üzerine çıktık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde işçilerle buluşma gerçekleştirdi. Erdoğan "Sanayi üretimi, istihdam ve büyümede hızlı yükselişle salgın öncesi dönemin üzerine çıktık. Hizmetler sektöründe süratli toparlanma yaşanıyor. Makro ekonomide dengeler yerine oturmaya başladı" dedi.

14.09.2021Ekonomi
Cesaretleriyle isimlerini tarihe kazıdılar

Cesaretleriyle isimlerini tarihe kazıdılar

Sakarya Zaferi’nin 100. Yılı Kutlama programında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “İstiklal Marşımıza ilham veren kahramanlarımız isimlerini tarihe cesaretleri ve kanlarıyla kazımışlardır” dedi. Erdoğan, Ankara’nın Polatlı ilçesinde tarihin tanığı olan Duatepe’deki törende özetle şunları söyledi:

14.09.2021Gündem
Finansal İstikrar Komitesi, Bakan Elvan Başkanlığında toplandı

Finansal İstikrar Komitesi, Bakan Elvan Başkanlığında toplandı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplantısı gerçekleştirildi. Elvan yaptığı açıklamada, "Toplantıda finansal sektörün görünümü, risk ve fırsatlar ile makro ihtiyati tedbirlere ilişkin değerlendirmelerde bulunduk" ifadelerini kullandı.

13.09.2021Haber
Bakan Elvan: Finansal İstikrar Komitemizi topladık

Bakan Elvan: Finansal İstikrar Komitemizi topladık

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplantısı gerçekleştirildi. Elvan yaptığı açıklamada, "Toplantıda finansal sektörün görünümü, risk ve fırsatlar ile makro ihtiyati tedbirlere ilişkin değerlendirmelerde bulunduk" ifadelerini kullandı.

13.09.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedeflerimiz küresel senaryolara karşı başkaldırıdır

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedeflerimiz küresel senaryolara karşı başkaldırıdır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polatlı'da Sakarya Zaferi'nin 100. Yıl Dönümü Kutlama Programı'nda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'e endekslendiğimiz hedeflerimiz, küresel senaryolara karşı bir başkaldırıdır. Alın terimizle ve yeri geldiğinde kanımızla, istikbaline sahip çıkan bir ülke olduğumuz gerçeğini kabul ettirdik" dedi.

13.09.2021Gündem
Yeni Malatyasporda İrfan Buzdan yabancı kuralı tepkisi: Devamlı değiştirip istikrar yakalanmaz

Yeni Malatyaspor'da İrfan Buz'dan yabancı kuralı tepkisi: "Devamlı değiştirip istikrar yakalanmaz"

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, yabancı oyuncu kuralıyla ilgili, "Devamlı bu kuralı değiştirerek istikrarı yakalayabileceğimizi düşünmüyorum." dedi.

13.09.2021Futbol
Eski Libya İçişleri Bakanı Başağadan çarpıcı sözler: Türkiye Libyanın geleceğinde daha fazla rol almalı

Eski Libya İçişleri Bakanı Başağa'dan çarpıcı sözler: 'Türkiye Libya'nın geleceğinde daha fazla rol almalı'

Eski Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa, Libya'da sahada başarılı olan Türkiye'nin masada da etkin olması gerektiğini belirterek ülkenin hem batısında hem de doğusunda istikrarın sağlanması için Ankara'nın daha aktif rol üstelenmesi gerektiğini vurguladı.

11.09.2021Dünya
İçişleri Bakanı Soylu: Bizim tercihimiz demokrasiyi korumak olmalıdır

İçişleri Bakanı Soylu: Bizim tercihimiz demokrasiyi korumak olmalıdır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kimse kusura bakmasın, demokrasiyi korumakla, darbe yapanların hatırını korumak arasında tercih yapacaksak, bizim tercihimiz demokrasiyi korumak olmalıdır. Toplumun hangi kesiminden olursa olsun, darbecilere sırtını dayayıp milletin iradesine parmak sallamanın, tehdit etmenin, demokrasi dışı imalarla ayar vermenin de elbette bir karşılığı olmalıdır." dedi.

11.09.2021Gündem
‘Kırmızı Çoraplar’ yıllardır iktidarda

‘Kırmızı Çoraplar’ yıllardır iktidarda

Başbakan Angela Merkel, Federal Meclis’in hafta başında düzenlenen bu yasama dönemindeki son oturumunda bir konuşma yaptı.

11.09.2021Avrupa
İçişleri Bakanlığından Lübnan güvenlik güçlerine destek

İçişleri Bakanlığı'ndan Lübnan güvenlik güçlerine destek

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin Lübnan'a yardımları kapsamında Lübnan İçişleri Bakanlığı'na bağlı İç Güvenlik Güçleri Genel Müdürlüğü'ne kişisel koruyucu malzeme desteğinde bulundu.

10.09.2021Gündem
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: Fenerbahçe karşısında galibiyet için oynayacağız...

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: "Fenerbahçe karşısında galibiyet için oynayacağız..."

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi nedeniyle yoğun maç programlarını geride bıraktıklarını ve lige odaklanarak sezonu iyi şekilde bitirmeyi hedeflediklerini belirtti.

10.09.2021Futbol
Türkiyeden BM Güvenlik Konseyinde Taliban mesajı: Kademeli angajman doğru yaklaşım

Türkiye'den BM Güvenlik Konseyi'nde Taliban mesajı: 'Kademeli angajman doğru yaklaşım'

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Taliban ile “Kademeli angajmanın doğru bir yaklaşım olduğuna inanıyoruz. Verdikleri sözleri yerine getirip getirmeyeceklerini görmek için onlarla iletişim kurmamız gerek.” dedi.

10.09.2021Gündem
Rum Yönetiminden skandal karar Bakan Akar: Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneğidir

Rum Yönetimi'nden skandal karar! Bakan Akar: Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneğidir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıs Rum kesiminde Atatürk'ün anlatıldığı kitabın sayfasının yırtılması kararına ilişkin, "Bu çarpık ve düşmanca zihniyetin yeni bir örneğidir. Bu olay kimlerle ve nelerle uğraştığımızı açıkça göstermektedir. Şiddetle reddediyor, şiddetle kınıyoruz. Gerçekten pes doğrusu." ifadelerini kullandı.

9.09.2021Gündem
Son dakika... Ukrayna kripto paraları yasal hale getirdi

Son dakika... Ukrayna kripto paraları yasal hale getirdi

Hem siyasi hem de coğrafi olarak Rusya ve Avrupa arasına sıkışan Ukrayna, kripto paraları yasal hale getiren 5'inci ülke oldu.

9.09.2021Ekonomi
Erbil ve Kerkükte görüşmelerde bulunan CHP heyetinden açıklama

Erbil ve Kerkük'te görüşmelerde bulunan CHP heyetinden açıklama

Erbil ve Kerkük'te görüşmelerini tamamlayan CHP heyetinin başkanlık eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, 'Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı' (OBİT) kurulması önerisinde bulunduklarını belirterek," Terörün artık son bulmasını istiyoruz. Terörle şiddet demokrasinin, sosyal ve ekonomik gelişmenin, refahın ve toplumsal barışın önündeki en önemli engeldir" dedi.

8.09.2021Gündem
EİKP ödemesi nedir, kimler başvurabilir

EİKP ödemesi nedir, kimler başvurabilir?

EİKP ödemesi, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi (EİKP) kapsamında hane başına 1000'er lira destek sağlanması için başlatılmış bir projedir. EİKP ödemesi için başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvurularda herhangi bir gelir kıstası şartı bulunmuyor. Bakanlık, ön başvurulara ilişkin incelemeler sonucunda, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödemeleri yapıyor. Peki, EİKP ödemesi tam olarak nedir, kimler alabilir?

8.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Eski sevgililer ‘hortlayabilir’

Yine geldi o vakit... Merkür geri harekete başlıyor. Yarından 20 Ekim’e kadar etkili olacak retroda yeni ortaklıklara, ilişkilere başlamak pek uygun değil. İlişkilerde iletişim sorunları yaşanabilir. Ama ayrılık olursa korkmayın, barışırsınız. Eski sevgililerin kapınızı çalma ihtimali de çok yüksek.

25.09.2021

Bir Starbucks'ta kahve çekirdeği size haykırıyorsa psikiyatra gidin

Mesela bugün Starbucks’ın Bebek’teki şubesine girdiniz...

22.09.2021

Yunanistan’a ültimatom

İzmir’de 8,9 ve 10 Eylül günleri yoğun bir etkinlik içinde bulduk kendimizi. Vali ve Belediye Başkanlarının, İzmir’in Kurtuluşu ve İzmir Enternasyonal Fuarı’ndan başka İzmir UCLG Kültür Zirvesi’nde dünya kentlerinin İzmir’de buluşması etkinlikleri hayli yoğundu.

14.09.2021

Merkel sonrası iktidar değişir mi

Almanya hararetli bir şekilde 26 Eylül seçimlerine geri sayıyor. Çünkü 16 yıldır ülkenin başında olan ve aday olmayan Şansölye Angela Merkel vedaya hazırlanıyor.

10.09.2021