EKSTRA
MENÜ

İstanbul Şehir Üniversitesi

İstanbul Şehir Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.007 İstanbul Şehir Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İstanbul Şehir Üniversitesi Haberleri

İl sağlık müdüründen korkutan uyarı: Bu hızda giderse...

İl sağlık müdüründen korkutan uyarı: Bu hızda giderse...

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, pandemi sürecinde kent olarak yoğun dönemden geçtiklerini belirtti. Koç, "Pandemiyi güzel yönetiyoruz ancak vatandaşlarımızdan ricamız; maske, sosyal mesafe ve temizliğe dikkat edelim. Eğer bu hızda giderse bir şehir hastanesi daha olsa yetmez. Dikkatli olmalıyız" dedi.

5.08.2020Gündem
Sanata kaymak, zaman ve  mekân sunuyor

Sanata kaymak, zaman ve mekân sunuyor

Sakıp Sabancı’nın torunu Melisa Tapan, Gate 27 adında kültür-sanat etkinlikleri platformu kurdu. Girişiminin detaylarını konuştuğumuz Tapan, “Hat koleksiyonu arasında dedemle oyun oynardık, hayal dünyam sanat eserlerinden etkilendi” diyor.

Mersinde scooter dönemi başladı: Zabıtalar da kullanacak

Mersin'de 'scooter' dönemi başladı: Zabıtalar da kullanacak

Mersin'de temiz çevre, ekonomik, sıfır park sorunu teknoloji harikası ve aynı zamanda tamamıyla yerli ve milli yapım olan Scooter ile vatandaşa hizmet Akdeniz ilçesinde hayata geçirildi. Oluşturulan ’Scooterli Zabıta’ birimleri de göreve başlarken, projedeki amacın hem hızlı hizmet hem de halka teknolojiyi sevdirip kullanılmasını teşvik etmek olduğu bildirildi.

1.08.2020Teknoloji
DTI-Schülerpreis ‘Demokrasi Farklılık Ödülleri’ sahiplerini buldu

DTI-Schülerpreis ‘Demokrasi Farklılık Ödülleri’ sahiplerini buldu

Türk Alman İş ve Eğitim Derneği (DTI), “Mannheim’da Yaşam: Evsizlikten Lüks Konutlara – Anayasa bu konuda ne söylüyor, konunun yasadaki yeri?” temalı DTI-Schülerpreis öğrenci ödül törenine ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Peter Kurz tarafından imzalanan başarı sertifikalarının ve DTI derece ödüllerinin takdim edildiği DTI- Schülerpreis ödül töreni, 20 Temmuz 2020’de Herzogenriedpark Mutluhallede gerçekleşti. Friedrich-List-Schule Lisesi ve Marie-Curie-Realschule Lisesi öğrencileri projeleriyle ilk üçte yer aldı.

24.07.2020Avrupa
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ikinci yılında önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, ''Kimsenin hakkına göz dikmeyen ama kendi hakkını da söke söke alan bir ülke olarak hareket etmeye devam edeceğiz'' dedi. Libya'daki gelişmelerle ilgili de konuşan Erdoğan, ''Son zamanlardaki bazı gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kimse heveslenmesin ona da prim vermeyeceğiz'' ifadelerini kullandı. ''Biz ne sismik araştırma gemilerimizle, ne sondaj gemilerimizle birilerinin iznine tabi değiliz'' diyen Erdoğan, ''Biz uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa Doğu Akdeniz’de haklarımız neyse bu çerçeve içinde bu adımlarımızı attık. Bundan soran da bu adımlarımızı atmaya devam edeceğiz'' diye konuştu. Erdoğan konuşmasında ayrıca ''2019 yılında elektriğimizin yüzde 62'sini yerli ve yenilenebilir kaynaklardan ürettik. Yani enerjide de artık Türkiye muhtaç olmaktan çıkmıştır ve çıkıyor'' sözlerine de yer verdi.

21.07.2020Gündem
İTÜ Meslek Lisesi çıtayı yükseltti

İTÜ Meslek Lisesi çıtayı yükseltti

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, "İTÜ MTAL'a bu eğitim öğretim döneminde daha büyük bir ilgi bekliyoruz. Bu sene LGS'den yüzde 1'lik dilimden öğrenci almayı hedefliyoruz. Hedefimiz bu alanda nitelikli ara elemanlar yetiştirmek. Üstüne bir de üniversite derecesi almaları ve hele İTÜ'lü olurlarsa ciddi imkân ve olanaklar onları bekliyor. Lisede birkaç dersi de üniversitedeki hocalarımız üstlenebilir. Yani lise öğrencilerine üniversite hocalarımız da ders verecek" dedi.

21.07.2020Eğitim
Yeşilköyde bitmeyen yol çilesi

Yeşilköy'de bitmeyen yol çilesi

YEŞİLKÖY'de aylardır süren yol yapım çalışması çevredekileri isyan ettirdi. Yat limanı çevresindeki sokaklarda uzun süredir devam eden çalışma sebebiyle gün içinde uzun araç kuyrukları oluşuyor. Sürücüler kadar yayalar da şantiyeye dönen yollarda zor anlar yaşıyor. Aracının altını taşa vurduğunu söyleyen Murat Doğan, "Yani şehir içinde dağda gidiyoruz. 2020'de İstanbul'un göbeğinde yani bu halka bu eziyet çektirilir mi?" dedi.

17.07.2020Gündem
Giresunsporda başkan adayı Rüstem Güngör, projelerini sıraladı

Giresunspor'da başkan adayı Rüstem Güngör, projelerini sıraladı

Yıllardır Süper Lig hasreti çeken ve taraftarın başarı beklediği Giresunspor'da başkan adayı Rüstem Güngör, projelerini sıraladı.

16.07.2020Futbol
10 yaşında bir savaşçı: Seher

10 yaşında bir savaşçı: Seher

8 yaşında yumuşak doku kanserine yakalanan Seher Karakuş, dokuzuncu ameliyatına hazırlanıyor. Hastalığını anlatmak için ‘Seher’in Gözünden Sarkom’ adlı bir kitap yazan Seher, “İnsan hangi durumda olursa olsun ümitsiz olmamalı. Hastalığımı yeneceğim” dedi.

15.07.2020Gündem
Scooter’lara düzenleme yolda

Scooter’lara düzenleme yolda

Ulaşım konusunda yeni alternatif modellerler üzerinde çalıştıklarını söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, özellikle kullanımı bir hayli artan scooter’larla ilgili düzenlemenin yolda olduğunu belirtti. Artan ilginin güzel olduğuna dikkat çeken Karaismailoğlu, “Sonuçta yolcu taşıyorlar. İşin içine yolcu taşımacılığı girdiğinde düzenleme şart oluyor” dedi.

14.07.2020Ekonomi
Elektrikler ne zaman gelecek 7 Temmuz elektrik kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 7 Temmuz elektrik kesinti programı

7 Temmuz Salı günü İstanbul'un bazı ilçelerinde meydana gelen kesintilerin ardından elektrikler ne zaman gelecek sorusu gündem konusu oldu. Elektrik kesintisi hakkında bilgi almak isteyen birçok kişi, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? İşte, elektrik kesintisi hakkında bazı bilgiler

7.07.2020Gündem
Son dakika haberi... YÖKten İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında flaş karar

Son dakika haberi... YÖK'ten İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında flaş karar!

Son dakika haberine göre, Yükseköğretim Kurulu (YÖK), faaliyet izni kaldırılan İstanbul Şehir Üniversitesinin öğrencilerinin sınıf, dönem, kredi, süre gibi kazanılmış haklarının korunacağını, burs ve indirim oranlarının devam edeceğini bildirdi.

30.06.2020Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Barolara ilişkin teklife karşı çıkacağız

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Barolara ilişkin teklife karşı çıkacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanlığı’na sunulan baro düzenlemesinin de içinde olduğu Avukatlık Kanun Teklifine ilişkin, "Türkiye'yi kutuplaştıran bu teklife hep birlikte karşı çıkacağız" dedi.

30.06.2020Gündem
Son dakika haberler... YÖKten İstanbul Şehir Üniversitesi açıklaması

Son dakika haberler... YÖK'ten 'İstanbul Şehir Üniversitesi' açıklaması

Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK) faaliyet izni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kaldırılan İstanbul Şehir Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler için her türlü tedbirin vakit geçirmeksizin alınacağı açıklandı.

30.06.2020Gündem
İstanbul Şehir Üniversitesi resmen kapandı

İstanbul Şehir Üniversitesi resmen kapandı

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izni kaldırıldı.

30.06.2020Eğitim
Son dakika haberi... FETÖcü Zekeriya Öz villada mı saklanıyor “Abi o vatan hainini görsek önce biz hallederiz”

Son dakika haberi... FETÖ'cü Zekeriya Öz villada mı saklanıyor? “Abi o vatan hainini görsek önce biz hallederiz!”

Hürriyet, firari eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ün yumruklandığı iddia edilen Almanya’nın Mannheim kentinde söylentilerin peşine düştü. FETÖ’nün Almanya’daki merkez üssü gibi olan Mannheim’da yumruk iddiası şehir efsanesine dönmüş... Konuştuğumuz Türkler, firari Zekeriya Öz’ün buraya geldiğini, yumruk yediğini duyduklarını ancak kendi gözleriyle görmediklerini söylüyor ve hemen ardından da ekliyor: “Abi o vatan hainini görsek önce biz hallederiz!”

28.06.2020Gündem
Son dakika haberler... İBBnin 6 bin taksi kiralama teklifi reddedildi

Son dakika haberler... İBB'nin 6 bin taksi kiralama teklifi reddedildi

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, yeni taksi plakaları teklifi yeniden görüşülmek üzere alt komisyona havale edildi.

25.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Koca: Salgın riski ortadan kalkmış değil

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Koca: Salgın riski ortadan kalkmış değil

Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Hastanesi Açılış Töreni’nde konuşan Bakan Koca, "Salgın riski ortadan kalkmış değil. Normalleşme, mücadeleden geri adım atmak anlamına gelmemelidir." dedi.

20.06.2020Gündem
Konut satışları son sürat devam ediyor

Konut satışları son sürat devam ediyor

Yılın ilk 5 ayında konut satışlarının yüzde 4,9 azaldığı İstanbul'da, nüfusu 150 binden fazla olan 36 ilçenin 22'sinde satışlar düşerken, 14'ünde arttı.

18.06.2020Ekonomi
Başkan Vergili: Karabük için tehlike çanları çalmaya başladı

Başkan Vergili: Karabük için tehlike çanları çalmaya başladı

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kentte koronavirüs vaka sayısının sıfırlandığını, büyük şehirlerden gelenlerle hastalığın tekrar yayılmaya başladığını belirtti. Vergili, "Bugün 54’leri geçen hasta sayısına ulaşıldı. Karabük için tehlike çanları çalmaya başladı. Bunların temasta bulunduğu kişiler ile sayının artacağını öngörüyorum" dedi.

17.06.2020Gündem
Tekirdağ’a girişler sınırlandırıldı

Tekirdağ’a girişler sınırlandırıldı

Tekirdağ’a girişler 14-17 Haziran arasında sınırlandırıldı.

14.06.2020Gündem
Ulaşımda ‘pedallı’ alternatif

Ulaşımda ‘pedallı’ alternatif

Koronavirüs dönemi dünya için yeni bir fırsat doğurabilir. Dünyanın çoğu şehrinde sokağa çıkma yasaklarında bisiklet paylaşım uygulamalarına olan talep katlandı. Kullanım süreleri arttı. Büyük kentler kontrollü sosyal yaşama geçmeden önce sokağa çıkan insanları toplu ulaşımdan uzak tutmak için bisiklet teşvik programları hazırlayıp yüz milyonlarca Euro bütçe hazırladılar.

7.06.2020Ekonomi
İş Bankası’ndan El Birliği ile Devam Destek Paketi

İş Bankası’ndan El Birliği ile Devam Destek Paketi

Koronavirüs salgını sürecinde müşterilerine yönelik özel çözümleri ile sürecin sorunsuz ve kesintisiz atlatılabilmesine yönelik aksiyonlar alan Türkiye İş Bankası, normalleşme sürecine ilişkin destek paketini açıkladı.

6.06.2020Ekonomi
Yemek borusu kanserinde Van ve Erzurum Türkiye ortalamasını yükseltiyor

'Yemek borusu kanserinde Van ve Erzurum Türkiye ortalamasını yükseltiyor'

VAN Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Uzmanı Dr. Taylan Bükülmez, yemek borusu kanserinin (Özofagus) Türkiye'de en fazla görüldüğü 2 şehrin Van ve Erzurum olduğunu söyledi. Bu 2 şehrin Türkiye ortalamasını çok fazla yükselttiğini belirten Dr. Bükülmez, "Van ve Erzurum şehrini şöyle düşünebiliriz. Bu hastalık daha çok dünyada Uzakdoğu'da görülmektedir. Sanki Van Çin'in bir eyaleti, Erzurum da Japonya'nın bir eyaleti gibi. Yani bu kadar dramatik bir fark vardır" dedi.

3.06.2020Sağlık
Kısıtlamalar bitiyor... Ya sonra

Kısıtlamalar bitiyor... Ya sonra?

Koronavirüs kısıtlamalarının büyük bir bölümü yarın sona eriyor. AVM’leri doldurmaya devam edecek, restoran veya kafelerde saatlerce sohbet edecek miyiz? Sinema, tiyatro ve konserlere koşacak mıyız? Tokalaşma, sarılma, kucaklaşma, el öpme gibi alışkanlıklarımız rafa mı kalkacak? Bilim kurulu üyesinden öğrenciye, turizmciden emekliye; 19-81 yaş aralığındaki 100 kişiye eski alışkanlıklarını devam ettirip ettirmeyeceklerini sorduk.

31.05.2020Hürriyet Pazar
Afyon sucuğu, lokumu, kaymağı ve haşhaşı ile gastronomide iddialı

Afyon sucuğu, lokumu, kaymağı ve haşhaşı ile gastronomide iddialı

Ülkemizin termal kaplıcalarıyla ünlü şehri Afyonkarahisar, şimdi de gözünü gastronomi turizmine dikti. Geçen yıl Ekim ayında ‘gastronomi’ alanında UNESCO'ya dâhil edilen şehirde, yöresel lezzetlerinin tanıtımı noktasında adeta seferberlik başlatıldı.

Dostluk ve gurur abidesi

Dostluk ve gurur abidesi

Türk-Japon işbirliğiyle hayata geçen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından törenle hizmete açıldı. Japon Başbakanı Şinzo Abe de törene videokonferansla bağlandı. Erdoğan “Sadece estetik bakımdan değil, teknolojik altyapısı, konumu ve imkânları ile İstanbul’un gurur abidelerinden biri olacak bir eseri daha ülkemize kazandırdık” dedi.

22.05.2020Gündem
Bakan Çavuşoğlu duyurdu: Mutabakata vardık…

Bakan Çavuşoğlu duyurdu: Mutabakata vardık…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamasında "UNICEF ile onların talebi üzerine tüm dünyadaki çocukların ihtiyacını karşılamak için maske ve benzeri bazı ürünlerin Türkiye’de üretilmesi konusunda mutabakata vardık. Bu önümüzdeki yıllara sarih bir proje" ifadelerini kullandı.

19.05.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Üretim ve ticaret bereketine kavuşacaktır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Üretim ve ticaret bereketine kavuşacaktır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Uluslararası Yatırımcılar Derneğinin Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü. Oktay, "İş yapma kolaylığı iyileştirmelerini gündemimizin üst sıralarında tutarak yatırımcıların yeni normalde de Türkiye'de daha kolay iş kurmasını ve yapmasını sağlayacak düzenlemeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz" dedi.

16.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması

Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında, "16-17-18-19 Mayıs'ta yine sokağa çıkma kısıtlandırılması uygulanacaktır" dedi.

11.05.2020Gündem
Koronavirüsten korunmak için yazlıklara akın ettiler

Koronavirüsten korunmak için yazlıklara akın ettiler

Samsun'da, her yıl okulların tatil edilmesiyle başlayan yazlıkçı sezonu, bu sene koronavirüs nedeniyle erken başladı. Salgına karşı alınan tedbirler kapsamında kendilerini izole etmek isteyenler, yazlıklarına akın etti.

11.05.2020Seyahat
Bilim Kurulu üyesi uyardı: Yüzde 75e ulaşırsak bir sorun yok ama...

Bilim Kurulu üyesi uyardı: Yüzde 75'e ulaşırsak bir sorun yok ama...

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, kitle bağışıklığının sağlanması için toplumun yüzde 75’inin virüsle karşılaşması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Tufan, "Şu ana kadar son 100 yıl içinde yaşanmış büyük pandemilere bakıldığında 1918 pandemisi, 1919’da; 1957 pandemisi de 1958’de görülmüştür. Bir sonraki yıl bağışıklığı olmayan ve henüz virüsle karşılaşmamış olan kitle karşılaştığında gerçekten yüksek sayılarda yine istenmeyen sonuçlar görülmüştür. Dolayısıyla aşı geliştirilmediği takdirde gelecek sene için de epeyce hasta ile karşılaşmamız olası" dedi.

10.05.2020Gündem
Son dakika... YÖK duyurdu Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

Son dakika... YÖK duyurdu! Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.

29.04.2020Gündem
Waldkraiburg’da bir Türk marketi kundaklandı

Waldkraiburg’da bir Türk marketi kundaklandı

Almanya’nın Bavyera Eyaleti’ndeki Waldkraiburg kasabasının merkezinde bulunan ve gece geç saatlerde 3’ü Türk olmak üzere 16 ailenin oturduğu binanın giriş katında bulunan Türk marketi kundaklandı.

28.04.2020Avrupa
İstanbula dev sağlık üssü

İstanbul'a dev sağlık üssü

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında açılışı öne çekilen Başakşehir Şehir Hastanesi’nin ilk etabı dün hizmete girdi. Hastanede çok kısa sürede üretilen yerli ve milli 100 ventilatör de yerini aldı. Açılışı videokonferansla yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye sağlık hizmetlerinde destan yazmıştır, gücünü göstermiştir” dedi.

21.04.2020Gündem
Antalya Valisi duyurdu: 16 milyon turistin her birine bu mesaj gönderilecek

Antalya Valisi duyurdu: 16 milyon turistin her birine bu mesaj gönderilecek

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2019'da kente gelen 16 milyon yabancı turistin her birine tek tek ulaşılıp 'Stayhome, dream Antalya: Evde kal, Antalya'yı hayal et' mesajı gönderileceğini söyledi. Corona Virüsten en çok etkilenen sektörün turizm olduğunu aktaran Karaloğlu, "Ama herkes şunu bilsin ki bu krizden en hızlı çıkacak sektör de turizm olacak" dedi.

20.04.2020Gündem
Sağlık Bakanı Kocadan Sancaktepede yapımı süren hastanede inceleme

Sağlık Bakanı Koca'dan Sancaktepe'de yapımı süren hastanede inceleme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sancaktepe'de yapısı süren pandemi hastanesinde incelemelerde bulundu. Koca, daha sonra ise Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi'ni inceledi.

18.04.2020Gündem
Her güne evde oynanacak bir oyun

Her güne evde oynanacak bir oyun

Bugünlerde evde her zamankinden daha fazla vakit geçiren çocuklar zaman zaman sıkılabiliyor. Uzmanlar, evden eğitim döneminde öğrencilerin aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebilmeleri için çeşitli oyunlar ve aktiviteler hazırladı.

8.04.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

En güvenli yerler müze ve galeriler

Devlete bağlı olanlar ve özel müzeler kapılarını 15 Haziran itibarıyla açtı.

24.06.2020

Sıkı tedbirler ve ceza yeniden gündemde

Normalleşme sürecinin 2. haftasında günlük vaka sayıları ilk kez 1500’ü aştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Artış salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle hepimizi yüzleştirdi” derken, uzmanlar endişeli. Bilim Kurulu üyeleri sorunun hızlı normalleşme ile vatandaşın kurallar konusundaki hassasiyetinin azalmasına bağlı olduğunu belirterek “Tedbirler ve gerekirse cezai müeyyideler uygulanmalı” diyor.

15.06.2020

La bize her yer Angara

Geçtiğimiz hafta sosyal medyaya, Amsterdam’daki 06 plakalı beyaz Şahin damga vurdu.

2.06.2020

Ankara’yı avucumun içi gibi bilirim

Malum, en çok İstanbul’a dönüşü sevilen, sıkıcı ve gri bulunan, denizi yok diye hor görülen Ankara’da, şehrimize hasret kaldık.

12.05.2020

Başkent’in koronavirüsle mücadeledeki başarısı tesadüf değil

Nisan aynının ilk günü, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen’le sohbetimizi bu köşeden aktarmıştım. Aynı zamanda dünyaca saygın tıp fakültelerine de sahip olan üniversitelerin başındaki iki bilim insanının koronavirüsün ülkemizdeki seyriyle ilgili Nisan ayı öngörüleri neredeyse bire bir gerçekleşti. İki önemli isimle bu kez bayram sonrası olarak hedeflenen normalleşmeye geçiş sürecini, koronavirüsle mücadeleyi ve önümüzdeki süreci konuştuk. Koronavirüs salgınıyla mücadelede Ankara’nın kuralları daha dikkatli uyguladığını belirten Prof. Dr. Haluk Özen, “Altyapımız iyi, sağlık çalışanımız iyi, kurallara daha çok uyan bir şehiriz” derken, Prof. Dr. Erkan İbiş de, Başkentlilerin kurallara uyma açısından daha bilinçli olduğunu söyleyerek, “O yüzden Ankara’daki vaka sayısı az” ifadelerini kullandı.

4.05.2020

‘Her defasında beni karanlıktan nasıl çekip çıkarıyorlar, anlamıyorum’

“Önümüzdeki iki hafta çok kritik” cümlesiyle beraber 45’inci günümüze girdik bugün. 3 tane “çok kritik 2 hafta”yı da geride bırakmış oluyoruz. Karantina imkânlar dahilinde devam ediyor. Aşı haberleri, vaka sayısı, ölü sayısı, tedbirleri azaltan ülkeler derken aldığımız her haber ruh durumumuzu etkiliyor. Haliyle değişken ruh halimizde yanımızda kim varsa ondan destek alıyoruz. Bu köşe kedi-köpek köşesi ve onlarla paylaştı-ğımız dünya bize zor günlerde sığınak oluyor.

24.04.2020