EKSTRA
MENÜ

İstanbul Şehir Üniversitesi

İstanbul Şehir Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.007 İstanbul Şehir Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İstanbul Şehir Üniversitesi Haberleri

Bakan Kurum: Problemleri çözmek üzere kararlar alan anlayışla çalışıyoruz

Bakan Kurum: Problemleri çözmek üzere kararlar alan anlayışla çalışıyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Her gönüle giren, tevazu içinde samimi bir şekilde vatandaşlarımızla bir arada olan, onların sorunları, problemleri neyse onları çözmek üzere kararlar alan bir anlayışla çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz." dedi.

10.03.2021Ekonomi
Güneydoğu ihracatının 3te biri Orta Doğuya

Güneydoğu ihracatının 3'te biri Orta Doğu'ya

Güneydoğu Anadolu Bölgesi, bu yılın ocak-şubat döneminde 178 ülkeye 1 milyar 629 milyon 723 bin dolarlık ihracat yaparken, dış satımın yaklaşık üçte biri Orta Doğu ülkelerine gerçekleştirildi.

9.03.2021Ekonomi
Bu adam durdurak bilmiyor Türkiyeyi 7 kez turladı

Bu adam durdurak bilmiyor! Türkiye'yi 7 kez turladı

Gaziantep'te, Ömer Töremen (42), 'siyah çekirge' ismini verdiği bisikleti ile 79 bin kilometre pedal çevirerek Türkiye'yi 7 kez turladı. Dört yıldır durmaksızın dağ, bayır pedal çeviren ve doğada konaklayan Töremen, hedefinin bisiklet ile dünya turuna çıkmak olduğunu söyledi.

9.03.2021Haber
Bu adam durdurak bilmiyor Türkiyeyi 7 kez turladı

Bu adam durdurak bilmiyor! Türkiye'yi 7 kez turladı

Gaziantep'te, Ömer Töremen (42), 'siyah çekirge' ismini verdiği bisikleti ile 79 bin kilometre pedal çevirerek Türkiye'yi 7 kez turladı. Dört yıldır durmaksızın dağ, bayır pedal çeviren ve doğada konaklayan Töremen, hedefinin bisiklet ile dünya turuna çıkmak olduğunu söyledi.

9.03.2021Gündem
Turistler, Afyonkarahisarın tarihi Frigya bölgesine hayran kaldı

Turistler, Afyonkarahisar'ın tarihi Frigya bölgesine hayran kaldı

Rusya, Ukrayna ve Özbekistan'dan gelen yaklaşık 250 kişilik turist kafilesi yılın ilk günlerinde Afyonkarahisar'ın tarihi Frigya bölgesini gezdi. Kaya mezarlar ve peribacalarının bulunduğu mekanları gezen ve bolca fotoğraf çeken turistler, Frigya'ya hayran kaldıklarını söyledi.

7.03.2021Seyahat
İstanbulun nüfusu azaldı... Pandemi köyden kente göçü tersine mi çeviriyor

İstanbul'un nüfusu azaldı... Pandemi köyden kente göçü tersine mi çeviriyor?

Türkiye İstatistik Kurumu, geçtiğimiz günlerde 2020 yılının nüfus sayısını açıkladı. Buna göre Türkiye'nin nüfusu 83 milyon 614 bin 362 kişi olurken İstanbul'daki rakam dikkat çekti. Peki pandemiyle birlikte hayatımıza giren bazı değişikliklerin nüfus oranına bir etkisi oldu mu? Uzmanlar konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

19.02.2021Gündem
Ünlü şarkıcının anne ve babasıyla ilgili şoke eden iddia: Yardım paralarını lüks otellerde bitirmişler

Ünlü şarkıcının anne ve babasıyla ilgili şoke eden iddia: Yardım paralarını lüks otellerde bitirmişler

Katy Perry ile Orlando Bloom, gösteri dünyasının en göz önünde çiftlerinden biri. Önce birliktelikleri, ardından nişanları ve son olarak da bir süre önce dünyaya gelen kızlarıyla magazin gündeminin ilk sıralarında yer alıyor çift. Fakat Katy Perry, bu kez anne ve babasıyla ilgili hiç beklenmedik bir olayla konuşulmaya başlandı.

19.02.2021Magazin
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna sert sözler: Sen ne yüzsüzsün, terbiyesiz herif

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler: 'Sen ne yüzsüzsün, terbiyesiz herif'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştiren Erdoğan, ''Bay Kemal, acaba sen o Diyarbakır annelerinin feryatlarını duydun mu? Utanmadan sıkılmadan 13 şehitle ilgili 'Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanı diyorsun'. Sen ne yüzsüzsün ya? Terbiyesiz herif... '' dedi. Koronavirüs kısıtlamaları ile ilgili en merak edilen konulardan biri de kafe ve lokantaların ne zaman açılacağı... Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü Kabine toplantısında alınacak kararları Millete Sesleniş konuşmasında açıklayacağını söyledi.

17.02.2021Gündem
Antalyasporun kaderini biz değil, bütün şehir tayin edecek

"Antalyaspor'un kaderini biz değil, bütün şehir tayin edecek"

Antalyaspor Kulübü Derneği ile Antalyaspor Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz, bütün şehrin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirterek, "23 Şubat'ta bugünkü çağrımız vesile olur, kulak verilir, gerek başkan adayı ve yönetici arkadaşların kurullarda olması için görüşmeler başlar. Olmadığı takdirde Antalyaspor'un kaderini biz değil bütün şehir tayin etmiş olur. Artık şehir ne istiyorsa Antalyaspor o şekilde gidecek. Bilmem anlatabildim mi?" dedi.

17.02.2021Süper Lig
Milyon dolarlık eserleri karton bardaklara çizdi; 25 ülke, 50 şehir gezdi

Milyon dolarlık eserleri karton bardaklara çizdi; 25 ülke, 50 şehir gezdi

İstanbul'da yaşayan 26 yaşındaki üniversite öğrencisi Berk Armağan, milyon dolarlık eserleri karton bardaklara çiziyor. Birçok ünlü isim için özel olarak portre çizen Armağan, "Çizdiğim bardakları alıp Taksim-Şişhane metrosunda sattım. İlgi görünce sosyal medya hesapları açtım, daha geniş bir kitleye yayıldı. Oradan bardak sattım, markalarla çalıştım ve bu şekilde 25 ülke, 50 şehir gezdim” dedi.

1.02.2021Seyahat
Hedef 2020’yi sollamak

Hedef 2020’yi sollamak

Otomotiv sektörü pandeminin etkisi altında geçen 2020’den Avrupa’ya göre daha küçük yaralarla çıkarken, 2021’e umutlu başladı. Yılın ilk ayında satış rakamları, aşılamanın başlaması, yeni model yatırımları ve Avrupa’da toparlanmaya bakarak, 2021 için ‘toparlanma yılı’ denilen sektörde iç pazarda, üretimde ve ihracatta büyüme bekleniyor. Toplam üretim adetinin 1.5 milyon adete çıkması hedefleniyor.

1.02.2021Ekonomi
Konyadaki kahreden yangında yaralanan Okay, Ankaradaki hastaneye sevk edildi

Konya'daki kahreden yangında yaralanan Okay, Ankara'daki hastaneye sevk edildi

Konya'da elektrikli ısıtıcı nedeniyle çıktığı ihtimali üzerinde durulan yangında, komşular tarafından kurtarılan, ayakları ile vücudunun büyük bölümünde yanıklar oluşan Okay Yürür (3), Ankara Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. İçeride mahsur kalan ve alevler söndükten sonra evin 2'nci katında cansız bedenine ulaşılan anne Hülya Yürür'ün (24) otopsi işlemlerinin devam ettiği belirtildi. 

29.01.2021Gündem
Son dakika: Kısıtlamalar ne zaman kaldırılacak Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama

Son dakika: Kısıtlamalar ne zaman kaldırılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısıtlamaların kaldırılmasına ilişkin yaptığı açıklamada "Kabine toplantısından sonra varsa öyle bir şey açıklarız" dedi.

27.01.2021Gündem
‘Her bir kapıyı çalıp derdini dinlemeliyiz’

‘Her bir kapıyı çalıp derdini dinlemeliyiz’

AK Parti’nin 18 yıllık başarısının gönülleri kazanmak olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yapacağımız, her bir insanımızın kapısını çalmak, derdini dinlemek, beklentisini öğrenmektir. Bu çizgiden uzaklaşırsak milletimizle önce gönül bağımızı zayıflatır, ardından sandıktaki desteğimizi kaybederiz” dedi.

26.01.2021Gündem
Diyarbakırlılar, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 arkadaşını unutmadı

Diyarbakırlılar, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 arkadaşını unutmadı

Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ile 5 silah arkadaşı, şehit edilmelerinin 20'nci yıl dönümünde Diyarbekirsporlu futbolcular tarafından anıldı. Takımın teknik direktörü Şenol Demir, "O zaman takım kaptanıydım. Aradan 20 yıl gibi uzun bir zaman geçti. Tekrar Diyarbekirspor'da görev yapmaktayım. Çocuklarımızı buraya getirdik, onlar da bu havayı bilsinler, Gaffar Okkan'ın bu şehir için ne kadar önemli olduğunu öğrensinler. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Bu şehir onu unutmadı, unutmayacak da inşallah" dedi.

24.01.2021Gündem
İstanbulda geri dönüşüm deposunda korkutan yangın

İstanbul'da geri dönüşüm deposunda korkutan yangın!

Maltepe'de bir geri dönüşüm deposunda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında bitişikteki iş yerleri ve evler zarar görünce mahalleli geri dönüşüm deposunun sahiplerine saldırdı.

23.01.2021Gündem
Prof. Dr. Özdemir Adızelden Vanda yaşanan karga istilası konusunda açıklaması

Prof. Dr. Özdemir Adızel'den Van'da yaşanan karga istilası konusunda açıklaması

Van'ın Erciş ilçesinin Kasımbağı Mahallesi'nde yoğun olarak görülen ve halkı tedirgin eden kargalarla ilgili açıklama yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özdemir Adızel, bu kuş türünün güvende hissetmek için çoğunlukla kavak ağaçlarına konduğunu söyledi. Adızel, "Bunlar, genelde köpeklerin, tilkilerin ve insanların kolay ulaşamayacağı, kendini güvende hissettiği kavak ağacı benzeri yüksek ağaçlarda yuvalanırlar. Olay tamamen güvenlikle ilgilidir" dedi.

20.01.2021Haber
Vanda karga istilası Bölge halkı tedirgin oldu, açıklama geldi...

Van'da karga istilası! Bölge halkı tedirgin oldu, açıklama geldi...

Van'ın Erciş ilçesinin Kasımbağı Mahallesi'nde yoğun olarak görülen ve halkı tedirgin eden kargalarla ilgili açıklama yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özdemir Adızel, bu kuş türünün güvende hissetmek için çoğunlukla kavak ağaçlarına konduğunu söyledi. Adızel, "Bunlar, genelde köpeklerin, tilkilerin ve insanların kolay ulaşamayacağı, kendini güvende hissettiği kavak ağacı benzeri yüksek ağaçlarda yuvalanırlar. Olay tamamen güvenlikle ilgilidir" dedi.

20.01.2021Gündem
Afyonla Kayserinin sucuk rekabeti Avrupa arenasına taşındı

Afyon'la Kayseri'nin sucuk rekabeti Avrupa arenasına taşındı

Türkiye’nin ilk coğrafi işaretli ürünlerinden Kayseri sucuğu ve pastırması ile Afyon sucuğu ve pastırması arasındaki yarış, Avrupa’ya taşındı. Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan coğrafi işaret tescili alan iki il, bu ürünler için Avrupa Komisyonu’na yaptığı Korumalı Coğrafi İşaret başvuru sonuçlarını bekliyor.

ABD’de koronavirüse bağlı ölümlerde rekor artış yaşandı, son verilere göre dakikada 3 kişi hayatını kaybediyor...

ABD’de koronavirüse bağlı ölümlerde rekor artış yaşandı, son verilere göre dakikada 3 kişi hayatını kaybediyor...

Koronavirüs salgınında en fazla kayıp veren ülke olan ABD'de geçtiğimiz gün günlük can kaybı rekoru kırıldı, 4 bin 402 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği ve bu sayının günlük can kaybı rekoru olduğu açıklandı. Öte yandan aşıların çöpe atılması ülkede gündem oldu, yetkililer aşı kampanyasında değişiklik yapma kararı aldı...

13.01.2021Dünya
Göl çekilince efsanedeki kayıp şehir ortaya çıkmaya başladı

Göl çekilince efsanedeki kayıp şehir ortaya çıkmaya başladı

Bursa’nın UNESCO'ya aday tarihi kenti İznik’te göl sularının kuraklık nedeniyle çekilmesiyle birlikte tarihi yapılar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Gerçek İznik’in gölde olduğu efsanesi yeniden konuşulmaya başlandı.

12.01.2021Gündem
Depolarda mallar çığ gibi büyürken internet satışları patladı

Depolarda mallar çığ gibi büyürken internet satışları patladı

Almanya’da alınan son kapanma kararı tekstil, ayakkabı ve deri sektörünü derinden etkiledi. Üç sektörün birlikleri yaptıkları açıklamalarda, “Sayıları yarım milyarı aşan kıyafetler depolarda bir çığ gibi birikti. Bu da tekstilciyi, ayakkabı üreticisini ve mağazaları mahvedecek” denildi.

7.01.2021Avrupa
Vali ve belediye başkanı MXGP 2020de Afyonkarahisar etabını oynadı

Vali ve belediye başkanı MXGP 2020'de Afyonkarahisar etabını oynadı

Dünya Motokros Şampiyonası’nın resmi video oyununda Afyonkarahisar etabı da yer aldı. Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, düzenlenen toplantıda hem oyunun tanıtımını yaptı hem de oyunun Afyonkarahisar etabını oynadı.

6.01.2021Diğer
Brüksel’de 30 kilometreyi aşan...

Brüksel’de 30 kilometreyi aşan...

Avrupa Birliği (AB) kurumları ve NATO’ya ev sahipliği yapan Belçika’nın başkenti Brüksel’de şehir içi trafikte araçlar için hız sınırı 30 kilometreye indirildi. Yeni kural 2021’in ilk günü itibarıyla yürürlüğe girdi. 30 kilometrelik hız limiti bazı ana yollar dışında şehrin tamamında uygulanacak.

1.01.2021Avrupa
Hafızalardan silinmeyecek bir yıl: 2020

Hafızalardan silinmeyecek bir yıl: 2020

Eğitim evlere taşındı, uzaktan eğitim yeni normal oldu. Eğitim alanında on yıllar sürecek değişim bir yıla sığdı. İşte 2020’’in ilk ayından son ayına kadar eğitim alanında tüm yaşananlar.

31.12.2020Eğitim
Mardinde 1 milyon turist hedefleyen turizmciler umutlarını aşıya bağladı

Mardin'de 1 milyon turist hedefleyen turizmciler umutlarını aşıya bağladı

Mardin'de koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren turizmciler, umutlarını aşıya bağladı. Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Güngör, geçen yıl kenti yaklaşık 700 bin yatılı turistin gezdiğini belirterek, "Pandemi nedeniyle bu rakam yaklaşık 170 bine kadar geriledi. Aşıların çıkması bizi daha da umutlandırdı. Pandemi sonrası 1 milyon yatılı turiste ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

30.12.2020Seyahat
Tam 70 yıllık hayal gerçek oluyor Salarha Tünelinin bir tüpü tamamlandı

Tam 70 yıllık hayal gerçek oluyor! Salarha Tüneli'nin bir tüpü tamamlandı

1950'lilerin sonunda gündeme gelen 2.9 kilometrelik çift tüplü Salarha Tüneli'nin bir tüpü tamamlandı. Salarha Vadisi ile Rize merkez arası 9,5 kilometre kısaltacak projede sadece 3 dakikada Rize merkezde olunabilecek.

29.12.2020Haber

70 yıllık hayal gerçek oldu... Mesafe 9,5 kilometre kısalacak

1950'lilerin sonunda gündeme gelen 2.9 kilometrelik çift tüplü Salarha Tüneli'nin bir tüpü tamamlandı. Salarha Vadisi ile Rize merkez arasını 9,5 kilometre kısaltacak projede sadece 3 dakikada Rize merkezde olunabilecek.

29.12.2020Ekonomi
Gölbaşı Şehir Geçişi hizmete açıldı

Gölbaşı Şehir Geçişi hizmete açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Gölbaşı Şehir Geçişi ile ilçe içindeki transit geçiş ortadan kalkacak, kent içi trafik akışı rahat bir nefes alacak" dedi.

26.12.2020Ekonomi
Medeniyetimize sahip çıkacağız

Medeniyetimize sahip çıkacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Medeniyetimize sahip çıkacağız. Milletimizi dalından kopan bir hazan yaprağı gibi küresel rüzgârların önünde savurmak isteyenlere meydanı bırakmayacağız” dedi. Erdoğan, videokonferans yöntemiyle Tunceli Müzesi, Konya Akşehir Taş Eserler Müzesi ve Bursa Türk-İslam Müzesi’nin restorasyon sonrası açılış töreninde şöyle konuştu:

25.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... Adnan Oktar duruşmada son savunmasını yaptı

Son dakika haberleri... Adnan Oktar duruşmada son savunmasını yaptı

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik 76’sı tutuklu 238 sanığın yargılanması devam ediyor. Mütalaada birçok suçtan 1365 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istenen tutuklu sanık Adnan Oktar, üzerine atılı suçlamaları reddederken terör örgütü ile arasında bir bağ olmadığını, kimseye cinsel istismarda bulunmadığını iddia etti. Hiç kimsenin kıyafetine karışmadığını öne süren Oktar, “Benim bine yakın kız arkadaşım var. Ben dekolteyi savunmasaydım gençlerde ayaklanma oluyor, o zaman sözüm geçmez'' dedi.

22.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Yerli koronavirüs aşısı için dönüm noktası Bakan Koca tarih verdi

Son dakika haberi: Yerli koronavirüs aşısı için dönüm noktası! Bakan Koca tarih verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de 16 ayrı aşı çalışması yapıldığını bildirerek, çalışmalardan birinin Faz-2 aşamasına 25 Aralık'ta başlanacağını söyledi.

12.12.2020Gündem
Son dakika... Kiralarda düzenleme mesajı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabineden sonra açıklayacağız

Son dakika... Kiralarda düzenleme mesajı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kabineden sonra açıklayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Düzbağ İçme Suyu İsale Hattı ve Doğanpınar Barajı açılış törenine canlı bağlantı ile katıldı. "Üretimi ve istihdamı sürdürmek için gereken her tedbiri aldık." diyen Erdoğan, "Çiftçiyi, esnafı asla unutmadık. Bunun yanında kiralarda vesaire düzenlemeye gidiyoruz. Onları da Kabine Toplantımızın ardından açıklayacağız." diye konuştu. Erdoğan daha sonra ise Manisa-Akhisar çevre yolu açılış törenine katıldı. "Yatırım düşmanlığına anlam vermek mümkün değildir." diyen Erdoğan, CHP'yi eleştirerek, "Yeter ki yatırımcı Türkiye'ye gelmesin... Yahu yatırımın rengi, ırkı olur mu? Yatırım Avrupa'dan gelince güzel, Katar'dan gelince kötü mü?" ifadelerini kullandı.

12.12.2020Gündem
Son dakika... Akhisar Çevre Yolu yarın açılıyor

Son dakika... Akhisar Çevre Yolu yarın açılıyor

Daha önce 8.8 kilometresi hizmete sunulan toplam 13,1 kilometrelik yolun kalan kesimindeki çalışmalar da tamamlandı.

11.12.2020Ekonomi
New Yorktan sonra 2. şehir Konya Kanun teklifi sunuldu: Yasalaşıyor

New York'tan sonra 2. şehir Konya! Kanun teklifi sunuldu: Yasalaşıyor

TBMM’ye ’skuter’ ismiyle sunulan kanun teklifiyle elektrikli scooter (e-scooter) yasal olarak hayata girecek. Meclise kanun teklifini sunan AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, ”Kanun teklifimizle elektrikli skuterleri yasal hale getireceğiz. Şu an herhangi bir yasada karşılığı yok. Ama yasal bir zemine oturtuyoruz. Skuterler saatte 25 kilometre süratten fazla hız yapamaz. Kullanım yaşı 15 olarak belirlendi. Sürücü belgesine ihtiyaç yok. Sadece kişisel yük taşınacak ve tek kişi binebilecek. Saatte 50 kilometreden fazla hız sınırı olan yollarda kullanılmayacak” dedi.

8.12.2020Ekonomi
Lastikler arasında 500 yıllık tarihi şapel

Lastikler arasında 500 yıllık tarihi şapel

Fatih Draman semtinde oto lastikçi dükkanının bahçesindeki 500 yıllık tarihi şapel içler acısı halde. Halen önemli bir kısmı sağlam olan ve 1500'lü yıllarda yapıldığı değerlendirilen tarihi şapel, dükkan işletmecisi tarafından lastikleri muhafaza etmek için kullanılıyor.

7.12.2020Seyahat
Endüstri Ve Sistem Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstri Ve Sistem Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uzun yıllardır endüstri çağında yaşadığımız için, sürekli olarak ortaya endüstri ile ilgili iş alanları ortaya çıktı. Bugün de hala çıkmaya devam ediyor. Endüstride sistemler üzerine çalışacak mühendisler yetiştirebilmek için üniversitelerde bununla ilgili bölümler açılıyor. Endüstri ve Sistem Mühendisliği de bu bölümlerden biri. Peki, nedir bu Endüstri ve Sistem Mühendisliği? İşte bu konu hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Tarih Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tarih Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tarih bölümü günümüzde tarihe ilgisi olan herkesin merakla okuduğu bir bölümdür. Bu sebeple Tarih bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Fatihte lastikler arasından tarihi şapel çıktı

Fatih'te lastikler arasından tarihi şapel çıktı

İstanbul'da Fatih'e bağlı Draman semtinde semtinde oto lastikçi dükkanının bahçesindeki 700 yıllık tarihi şapel içler acısı halde. Halen önemli bir kısmı sağlam olan ve 1300'lü yıllarda yapıldığı değerlendirilen tarihi şapel, dükkan işletmecisi tarafından lastikleri muhafaza etmek için kullanılıyor.

6.12.2020Haber
Son dakika haberler: 700 yıllık şapelin içerisine lastik istiflediler

Son dakika haberler: 700 yıllık şapelin içerisine lastik istiflediler

Son dakika haberler...İstanbul'da Fatih'e bağlı Draman semtinde semtinde oto lastikçi dükkanının bahçesindeki 700 yıllık tarihi şapel içler acısı halde. Halen önemli bir kısmı sağlam olan ve 1300'lü yıllarda yapıldığı değerlendirilen tarihi şapel, dükkan işletmecisi tarafından lastikleri muhafaza etmek için kullanılıyor.

6.12.2020Gündem
Sinema Ve Televizyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sinema Ve Televizyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimleri yapılırken ilgi ve yetenekler de göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle de sinema ve televizyon bölümü en çok tercih edilen meslekler arasında yer alıyor. Sinema ve televizyon bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Düzce boğuluyor... Bakanlık: Sokakta gezmek dahi sakıncalı

Düzce boğuluyor... Bakanlık: Sokakta gezmek dahi sakıncalı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme Merkezi’nin verilerine göre Türkiye’nin en kalitesiz havası Düzce’de ölçüldü. Temiz hava için 0 ila 50 arasında bulunması gereken endeks değeri, Düzce’de 174’ü gösterdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, sokakta gezmenin dahi sakıncalı olduğu uyarısında bulundu.

2.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Futbol İzmir projesidir

İDDİALI bir kent olmak lafla olmuyor.

28.02.2021

Yeni Türkiye'nin yeni fenomeni: VIP köpek

Evet başlıktaki ifade yanlış değil. “V.I.P Köpek”...

14.02.2021

Kısıtlamada kar takibi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta, karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını ‘kartakip.ankara.com.tr’ internet sitesi üzerinden canlı olarak paylaşmaya başladı.

2.02.2021

Ha Napoli ha Bursa

Napoli güney İtalya’nın Campania Bölgesi’nde bulunan, yaklaşık bir milyon nüfusuyla Roma ve Milano’dan sonra üçüncü büyük şehridir.

17.01.2021