EKSTRA
MENÜ

İstanbul Sehir Tiyatrolari

İstanbul Sehir Tiyatrolari haberleri sayfasında güncel ve son dakika İstanbul Sehir Tiyatrolari hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.939 İstanbul Sehir Tiyatrolari haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İstanbul Sehir Tiyatrolari Haberleri

İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri

İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri

Türk tiyatrosunun ustalarından İsmet Küntay adına verilen tiyatro ödüllerini kazananlar belirlendi. Üstün Akmen, Hayati Asılyazıcı, Doğan Koloğlu, Nadide Küntay ve Sevgi Sanlı'dan oluşan Seçici Kurul'un yaptığı değerlendirme sonucunda, ödüle değer görülenler plaketlerini 13 Kasım'ta İsanbul Devlet Tİyatrosu Taksim Sahnesi'nde düzenlenen törenle alacak.

7.11.2002Gündem
Seni kim kral yaptı

Seni kim kral yaptı?

Şehir Tiyatroları’nın yeni Genel Sanat Yönetmeni dekoratör Nurullah Tuncer’in estirdiği “öze dönüş” rüzgarlarının köy oyunlarıyla ve karate kurslarıyla sınırlı olduğunu zannetmeyin sakın. Yeni kadro, millî değerlerimizin yanında, manevî değerlerimize de son derece bağlı.

28.06.2002Kelebek
Türk tiyatrosundan bir yıldız kaydı

Türk tiyatrosundan bir yıldız kaydı

Tiyatro dünyası bir ustasını kaybetti. İstanbul Şehir Tiyatroları'nın emekli sanatçısı 77 yaşındaki Nüvit Özdoğru, 14 Haziran'da beyin kanaması geçirerek kaldırıldığı Şişli Etfal Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Özdoğru için, bugün saat 11.00'de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde bir tören düzenlenecek. Özdoğru'nun cenazesi, daha sonra Şişli Camii'nde kılınacak öğle namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

21.06.2002Gündem
Şehir Tiyatrosunda görev değişikliği

Şehir Tiyatrosu'nda görev değişikliği

İstanbul Şehir Tiyatroları'nda yeni görev dağılımı yapıldı. Genel Sanat Yönetmenliği görevini vekaleten sürdüren Şükrü Türen'in vekaleti iptal edilerek, yerine öğretim üyesi Nurullah Tuncer getirildi. Yeni yönetim kurulu Muharrem Ergül, Kemal Kocatürk, Münir Kutluğ, Mustafa Arslan, Ali Taygun ve Volkan Sağırosmanoğlu'ndan oluştu.

3.06.2002Spor Arena
Tiyatro sanatçısı Keskinoğlu öldü

Tiyatro sanatçısı Keskinoğlu öldü

1970'li yıllarda TRT Televizyonu'nda yayınlanan Aziz Nesin uyarlaması Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ile tanınan tiyatro sanatçısı Mehmet Keskinoğlu yaşama veda etti. Sanatçı için 5 Mayıs'ta Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde bir tören düzenlenecek.

3.05.2002Gündem
Dünyanın kuklaları İstanbulda buluşuyor

Dünyanın kuklaları İstanbul'da buluşuyor

Bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, başladı. Türkiye'nin yanısıra İtalya, Avusturya, Hırvatistan, Bulgaristan, Japonya ve Polonya'dan kukla tiyatrosu gruplarının katıldığı festival 16 Mayıs'a kadar sürecek.

17.04.2002Seyahat
Barış, iki savaş arasındaki moladır

"Barış, iki savaş arasındaki moladır"

İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Goethe Enstitüsü işbirliğiyle düzenlediği "Çağdaş Alman Yazarlar" başlıklı performanslar dizisinin üçüncüsü 8 Nisan, saat 20.30’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Cep Tiyatrosu’nda yapılacak. Bu kez, çalışma konusu Alman yazar Thomas Brasch'ın "Kadınlar, Savaş, Komedi" adlı oyunu.

30.03.2002Gündem
Tiyatro oyuncusu Barkın öldü

Tiyatro oyuncusu Barkın öldü

İstanbul Şehir Tiyatrosu oyuncularından Ersan Barkın ani bir rahatsızlık sonucu yaşama veda etti. Barkın son olarak, 2001- 2002 sezonunda Reşat Nuri Güntekin'in romanından uyarlanan "Sarıpınar 1914" adlı oyunda rol alıyordu. 62 yaşında ölen sanatçı yarın düzenlenen törenin ardından toprağa verilecek.

26.03.2002Gündem
Uzun Zaman Önce Mayısta

Uzun Zaman Önce Mayısta

İstanbul Şehir Tiyatroları ile Alman Kültür Merkezi tarafından düzenlenen "Çağdaş Alman Yazarlar" başlıklı okuma tiyatrosu ve performans dizisinin ikinci gösterisi "Uzun Zaman Önce Mayısta", 18 Mart Pazartesi saat 20.30'da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi Cep Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek.

12.03.2002Gündem
Dönüşüm muhteşem hırsım kontrol altında

Dönüşüm muhteşem hırsım kontrol altında

Ergüder Yoldaş, 70 ve 80'li yılların çok önemli bir bestecisi. Türk popunun tıkandığı 80'lerde, makam müziğiyle popun en iyi, en rafine bileşimini yarattı. Uluslararası yarışmalarda birincilik ödülleri aldı. İstanbul Şehir Tiyatroları ve İstanbul Festivali direktörlüğü yaptı.

19.01.2002Gündem
Tiyatro Sahnesi, perdelerini açıyor

Tiyatro Sahnesi, 'perdelerini' açıyor

TRT 2'de yayınlanan Tiyatro Sahnesi adlı program yaz tatilini bitirdi. Tiyatro ağırlıklı olmak üzere, opera, bale, dans ve diğer sahne sanatlarıyla ilgili konuları içeren program, 21 Ekim Pazar akşamı seyirci karşısına çıkıyor. Daha önce 7 Ekim'de ekrana gelmesi planlanan programın yayını, ABD'nin Afganistan'a düzenlediği operasyon nedeniyle ertelenmişti.

5.10.2001Gündem
Tiyatroda Nazım günleri

Tiyatro'da Nazım günleri

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Nazım Hikmet'in doğumunun 100. yıldönümü dolayısıyla 2001-2002 tiyatro sezonunun ilk turunda Nazım Hikmet'in 5 oyunu ile seyirci karşısına çıkacak.

23.09.2001Gündem
İstanbulda tiyatro dolu yaz geceleri

İstanbul'da tiyatro dolu yaz geceleri

İstanbul Şehir Tiyatrosu yedi yıldır ara verdiği yaz tiyatrosu geleneğini yeiden başlatıyor. İlk oyun 24 Ağustos'ta sahnelenecek olan Sarıpınar 1914. Reşat Nuri Güntekin'in Değirmen adlı romanından Turgut Özakman'ın uyarladığı oyunu müzikal olarak Hakan Altıner sahneye koyuyor. Oyunun geliri, tiyatronun duayenlerinden Tevfik Gelenbe'nin tedavisi için kullanılacak.

1.08.2001Gündem

Yazar Sonuçları