EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İstanbul Modern

İstanbul Modern ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul Modern haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.081 İstanbul Modern haberi bulunmuştur.

İstanbul Modern Haberleri

İstanbul Modern Müzik Topluluğu Cemal Reşit Reyde

İstanbul Modern Müzik Topluluğu Cemal Reşit Rey'de

Ünlü besteci Kamran İnce tarafından kurulan İstanbul Modern Müzik Topluluğu 9 Ocak'ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda müzikseverlerle buluşacak. Konsere kemancı Cihat Aşkın ile vokalde Melis Sökmen solist olarak katılıyor. Konser saat 19:30'da başlayacak.

3.01.2002Dünya
Halis muhlis İngiliz imalatı müzik

Halis muhlis İngiliz imalatı müzik

Sayısız topluluk ve sanatçıyı müzik dünyasına kazandıran ve beat, punk, new wave gibi birçok müzik formunun tohumlarının yeşerdiği bir memleket İngiltere. Küratörlüğünü ve organizasyonunu Kod Müzik'in yaptığı İstanbul İngiliz Modern Müzik Festivali'nde İngiliz müziği her yönüyle ele alınıyor.

11.01.2002Gündem
Pera Palasın bodrumunda modern sanat müzesi

Pera Palas'ın bodrumunda modern sanat müzesi

Türkiye'de niçin bir modern sanat müzesi yok? Bu soru sık sık soruluyor. Bugüne kadar böyle bir müze için birkaç girişim olduysa da hiçbiri başarıya ulaşabilmiş değil.

11.01.2002Gündem
Çağdaş sanatın İstanbul buluşması

Çağdaş sanatın İstanbul buluşması

"Art İstanbul 2002- İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Buluşması", 24 Eylül ile 29 Eylül arasında gerçekleştirilecek. İstanbul'un dünyanın önemli kültür sanat merkezlerinden biri olduğunu vurgulamayı amaçlayan fuar kapsamında ünlü ressam Salvador Dali'nin tabloları da sergilenecek.

8.08.2002Gündem
Dali İstanbula geliyor

Dali İstanbul'a geliyor

Ünlü İspanyol ressam Salvador Dali'nin özgün baskı çalışmaları İstanbul'da sergilenecek. Dali sergisi, 24-29 Eylül tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek olan Art İstanbul 2002, İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Buluşması etkinliği çerçevesinde açılacak.

8.08.2002Seyahat
Çorumda Hititoloji kongresi

Çorum'da Hititoloji kongresi

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Hititoloji Kongresi 2 Eylül ile 6 Eylül arasında Çorum'da yapılıyor. Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 250 bilim adamının davetli olduğu ve 99 konuşmacının katılımıyla 34 oturum halinde gerçekleştirilecek kongrede, gündüz Hitit Medeniyeti tartışılacak, akşam da bir dizi etkinlik düzenlenecek.

23.08.2002Gündem
İstanbul, Modern Sanat  Müzesine kavuşuyor

İstanbul, Modern Sanat Müzesi'ne kavuşuyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın (İKSV) girişimiyle oluşturulan İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin (İstanbulmodern) bu yıl eylül ayında Salıpazarı'ndaki 4 No'lu Antrepo binasında açılıyor. Müzede Türkiye'nin modern ve çağdaş sanat alanındaki birikimi bir getiilip, toplumla paylaşılması amaçlanıyor. İKSV'den yapılan açıklamada kapsamlı bir ''Sanat Kütüphanesi ve Kurumsal Arşiv'' kurulması yönünde de çalışmalar başlatıldı.

26.05.2004Gündem
Türkiye’yi karalıyorlar

Türkiye’yi karalıyorlar

Daum, Köln’de mezun olduğu üniversitede bin öğrenciye seslenirken, ‘Alman ZDF kanalını, Türkiye’yi sürekli yanlış tanıtan görüntüler yayınladığı için şikayet ettim’ dedi.

11.11.2004Spor
İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’ne kavuşuyor

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’ne kavuşuyor

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, 11 Aralık’ta Salıpazarı’ndaki Antrepo’da açılıyor. Antrepo’nun müzeye dönüşmesi talimatını Başbakan Erdoğan verdi.

28.11.2004Kelebek
İstanbulun da modern sanat müzesi var

İstanbul'un da modern sanat müzesi var

İstanbul, uzun yıllardır planlanan modern sanat müzesine nihayet kavuşuyor. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) çatısı altında, Karaköy Rıhtımı'ndaki 4 numaralı antrepoda 8 bin metrekarelik alan üzerine kurulan İstanbul Modern Sanat Müzesi (İstanbul Modern), 11 Aralık'ta açılıyor.

8.12.2004Spor Arena
Erdoğan, müze açılışı yaptı

Erdoğan, müze açılışı yaptı

Erdoğan, Karaköy Rıhtımı'ndaki 8 bin metrekarelik alanda, 4 numaralı antrepoda bulunan İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin (İstanbul Modern) resmi açılışını yaptı.

11.12.2004Gündem
İstanbul’un eksiği kalmadı

İstanbul’un eksiği kalmadı

Karaköy Rıhtımı’nda 8 bin metrekarelik alana kurulan İstanbul Modern Sanat Müzesi dün Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Eşi Emine Erdoğan’la birlikte açılışa gelen Erdoğan, müzenin gecikmiş bir randevu olduğunu belirterek, ‘Bu müzeler serisine arka arkaya yenilerini ilave edeceğiz’ dedi.

11.12.2004Gündem
İstanbul Modern açıldı

"İstanbul Modern" açıldı

Türkiye'nin ilk modern sanat müzesi olan İstanbul Modern düzenleen bir törenle açıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin açılışını, "İstanbul'un eksiği bir modern sanatlar müzesiydi, o da oldu" şeklinde değerlendirdi.

12.12.2004Gündem
Dünya basını Erdoğanın peşinde

Dünya basını Erdoğan'ın peşinde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile mülakat yapmak üzere aralarında CNN International, El Cezire ve El Arabia'nın da bulunduğu 90'a yakın medya kuruluşunun randevu beklediği bildirildi. Yetkililer, 17 Aralık'a 5 gün kala Erdoğan'ın bu kadar talebi karşılamasının mümkün olmadığını söylüyor.

12.12.2004Dünya
Kaplumbağa Terbiyecisine 5 trilyon

"Kaplumbağa Terbiyecisi"'ne 5 trilyon

İktisat Bankası Koleksiyonu'nda yer alan Osman Hamdi Bey'in "Kaplumbağa Terbiyecisi" adlı eseri, 5 trilyon liraya Suna ve İnan Kıraç Vakfı tarafından satın alındı.

12.12.2004Ekonomi
Dünya basını Erdoğanın peşinde

Dünya basını Erdoğan'ın peşinde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile mülakat yapmak üzere aralarında CNN International, El Cezire ve El Arabia'nın da bulunduğu 90'a yakın medya kuruluşunun randevu beklediği bildirildi. Yetkililer, 17 Aralık'a 5 gün kala Erdoğan'ın bu kadar talebi karşılamasının mümkün olmadığını söylüyor.

12.12.2004Dünya
Kaplumbağa Terbiyecisine 5 trilyon

"Kaplumbağa Terbiyecisi"'ne 5 trilyon

İktisat Bankası Koleksiyonu'nda yer alan Osman Hamdi Bey'in "Kaplumbağa Terbiyecisi" adlı eseri, 5 trilyon liraya Suna ve İnan Kıraç Vakfı tarafından satın alındı.Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından İktisat Bankası'ndan kaynaklanan alacaklar nedeniyle el konulan 322 tablo ve 24 antikadan oluşan koleksiyon, Swissotel'de düzenlenen müzayedeyle satışa çıkarıldı.

12.12.2004 Ekonomi
Kaplumbağa Terbiyecisi 5 trilyona Kıraçlar’ın

Kaplumbağa Terbiyecisi 5 trilyona Kıraçlar’ın

Erol Aksoy koleksiyonunun en değerli eseri olan Osman Hamdi Bey’in Kaplumbağa Terbiyecisi tablosu, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan vekili Suna Kıraç ile Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi İnan Kıraç tarafından 5 trilyona satın alındı.

13.12.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ortaklık Konseyi çok iyi izlensin

TURİZM Şurası'nda gündeme gelecek konulardan bir tanesi de AB normlarına uygun turizm tüketici yasasının hazırlanması.

11.04.2002

Çıkmaz yol

TÜRBAN konusunda sayısız yazı yazan, AİHM’ye müdahil olan hukukçu Nurettin Kaptan, Hürriyet’in ‘Karanlığa razı edilen çocuk’ (21.11.2004) başlıklı, bir babanın kızını ‘Türbansız asla’ diyerek okula göndermeyeceğini söyleyen haberi için ‘İşte ibretlik bir olay daha’ diyor.

27.11.2004

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’ne kavuşuyor

İSTANBUL’un yıllardır özlemini çektiği, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi 11 Aralık’ta İstanbul halkının hizmetine açılıyor. Yer bienalin gerçekleştirildiği Salıpazarı’ndaki Antrepo.

28.11.2004

İstanbul Modern, bir kültür merkezi olacak

OYA ECZACIBAŞI, İstanbul Modern’in yerleşim yerini, gelişimini katalogdaki yazısında özetliyor:

29.11.2004

Küçükleri yakala büyüklere geç

‘BEN Gaziantep’den arıyorum; gümrük işleriyle ilgili bir görevliyim.

Habur’dan mazot kaçakçılığı aynen sürüyor. Vatandaşın cebine para girsin diye devlet bazı şeyleri görmüyor. En önemli sorun şeker ve çay kaçakçılığıdır.

10.12.2004