EKSTRA
MENÜ

İstanbul Modern

İstanbul Modern ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul Modern haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.080 İstanbul Modern haberi bulunmuştur.

İstanbul Modern Haberleri

Sosyal medyada kimler öne çıkıyor

Sosyal medyada kimler öne çıkıyor?

Facebook, Twitter, Instagram... Artık Türkiye'nin nabzı bu üçlüde atıyor, kulisler, tepkiler burada yoğruluyor. Bunları bir fırsat olarak değerlendiren şirketler de "sosyal medya"da artık sık sık görünüyor. Ancak bunlar arasında en iyisi, en çok faydalananı hangisi?

28.06.2016Teknoloji
İnci Eviner: Yapıtlarımla baskı ve önyargılara meydan okumak istedim

İnci Eviner: 'Yapıtlarımla baskı ve önyargılara meydan okumak istedim'

Türkiye’de çağdaş sanatın dönüşümünde etkin rol üstlenen sanatçılardan İnci Eviner’in 40 yıla yakın sürede ortaya koyduğu üretimleri ‘İçinde Kim Var?’ sergisinde bir araya geliyor. Eviner’in işlerini 23 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de görebilirsiniz.

24.06.2016Keyif
İstanbul Modern - Hadi Anne

İstanbul Modern - Hadi Anne!

Hadi Anne'nin bu haftaki bölümünde, Derya Topçu ve kızı Asya, Tophane'de bulunan İstanbul Modern Sanat Müzesi'ni gezdi.

30.05.2016Anne Baba
Sinemanın usta yönetmeni Lütfi Akad doğumunun 100. Yılında İstanbul Modern’de

Sinemanın usta yönetmeni Lütfi Akad doğumunun 100. Yılında İstanbul Modern’de

İstanbul’un önemli sergi mekânlarından biri olan İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin, yaklaşan sergiler programında İstanbul Modern Sinema’nın hazırladığı Türk Sinemasında Ustalar adlı projenin ilk serisinde, Türk sinemasının usta yönetmeni Ömer Lütfi Akad konu edilecek.

19.05.2016Keyif
Aydın Doğan Vakfı başarılı kız öğrencileri ödüllendirdi

Aydın Doğan Vakfı başarılı kız öğrencileri ödüllendirdi

Aydın Doğan Vakfı (ADV) ve 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyası kapsamında yaptırılan kız öğrenci yurtlarında kalan en başarılı 39 kız öğrenci, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

17.05.2016Gündem
Girişimcilik genlerimizde var

Girişimcilik genlerimizde var

“Kurumiçi Girişimciler Buluşması”nın ikincisi Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası öncülüğünde ve Eczacıbaşı Holding’in İstanbul Modern’deki ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Etkinlikte girişimciliğin Türk insanının genlerinde bulunduğu, sürdürülebilir büyüme için mevcut şirketlerin tüm çalışanlarına özgün ve bağımsız ortamlar yaratarak girişimcilik ruhunu aşılamasının önemli olduğu vurgulandı.

14.05.2016Ekonomi
Müzeciler konuşuyor

Müzeciler konuşuyor

İSTANBUL Modern’in 2012 yılında başlattığı ‘Müzeler Konuşuyor’ serisi bu yıl Goethe-Institut Istanbul işbirliğiyle Almanya’yı konuk ediyor.

14.03.2016Gündem
8 Mart Dünya Kadınlar Gününü nasıl kutlamalı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü nasıl kutlamalı?

Hayatınızdaki kadınlar için, Dünya Kadınlar Günü'nü özel bir gün haline getirmek çok kolay... Önerilerimize göz atın, planınızı yapın. Üstelik hepsi ücretsiz...

5.03.2016Keyif
Gülse Birsel: Önce film, sonra belki yeni dizi

Gülse Birsel: 'Önce film, sonra belki yeni dizi!'

Hem ruhu, hem de tarihiyle, en sevdiği semt olan Nişantaşı’nda Gülse Birsel ile bir araya geldik! Senaryosunu yazdığı film, yeni kitabı ‘Memleketi Ben Kurtaracağım’, mizah, onu çok heyecanlandıran tiyatro hayali ve İstanbul, sohbetimizde başroldeydi.

17.02.2016Hayat
14. Filmmor Kadın Filmleri Festivali yaklaşıyor

14. Filmmor Kadın Filmleri Festivali yaklaşıyor

"Kadınlar sinema yapıyor" diyerek yola çıkan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin 14. yolculuğu 12 Mart’ta İstanbul’da başlıyor. 7 şehirden geçerek 30 Nisan’a kadar sürecek festival "Kadın Cinayetleri Önlenebilir: Dayanışma Yaşatır" diyerek 20 Mart’a kadar İstanbul’da olacak.

16.02.2016Keyif
Hafta sonu çocuğunuzu götürebileceğiniz 10 etkinlik

Hafta sonu çocuğunuzu götürebileceğiniz 10 etkinlik

Çocuğunuzla keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri görmek için tıklayın!

12.02.2016Etkinlikler
İstanbul müzelerindeki en iyi restoranlar

İstanbul müzelerindeki en iyi restoranlar

Şehrin müzelerinde yalnızca zihin açan sergiler var sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü artık her birinin restoranı en az düzenledikleri sergiler kadar iddialı. Kimi menüye ilhamını sanattan alan dokunuşlar katıyor, kimi sizi geçmişe doğru uzun yolculuklara çıkarıyor. Saatlerce oturmak isteyeceğiniz müze restoranlarına alalım sizi.

Tıngır mıngır Boğaziçi turu

Tıngır mıngır Boğaziçi turu

İstanbul geçen hafta bahardan çalma birkaç gün yaşadı. Güneşli günler benim de aklımı çeldi. Eski günlerdeki gibi bir Boğaz yolculuğu yapmayı aklıma soktu. Vapura binmek için soluğu Eminönü’nde aldım. Yolcularla birlikte martılar da vapurun etrafında yerlerini almışlardı. Karşımda bildiğim görüntüler duruyordu. Ve vapur hareket etti…

5.02.2016Seyahat
Işıl ışıl karanlıkta uyutmayan masallar

Işıl ışıl karanlıkta uyutmayan masallar

“CANAN’da masal uyutmaz, uyandırır,” demiş Süreyya Evren Art-ist yayınlarından çıkan CANAN kitabının ön sözünde. CANAN, delirmeye yüz tutmuş, patlamalarla, sokaklardaki aç mültecilerin içler acısı durumlarıyla, kayıplarla sınanan bu toplumun travmasını ince ince tüllere işlemiş bu sergide. Hem politik olanın hem de deliliğin birleştiği ülkenin masalını anlatmış.

2.02.2016Keyif
Hem ‘modern’ hem akıllı

Hem ‘modern’ hem akıllı

İLETİŞİM operatörü Turkcell ile sanat müzesi İstanbul Modern dijital işbirliğe imza attı. Müze ziyaretçileri, akıllı telefonlardaki bluetooth bağlantısından hassas konum belirleme yapabilen ‘beacon’ teknolojisi ile müze hakkında çeşitli bilgilere kolayca ulaşabilecek.

1.02.2016Ekonomi
Yarıyıl tatili nasıl verimli geçirilir

Yarıyıl tatili nasıl verimli geçirilir?

Milyonlarca öğrenci heyecanla beklediği yarıyıl tatiline kavuştu. Fakat bu dönem nasıl değerlendirilmeli? Sömestrı verimli geçirmek isteyenler için birkaç önerimiz var. Lise ve üniversite sınavlarına hazırlananları da unutmadık.Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretim Üyesi Prof. Dr. Galip Yüksel sınava hazırlanan gençlere ve ailelerine önerilerde bulundu.

25.01.2016Eğitim
En pahalı eser Neşet Günaldan Yaşantı II

En pahalı eser Neşet Günal'dan Yaşantı II

Beyaz Müzayede’de en yüksek fiyata satılan eser Neşet Günal’ın ‘Yaşantı II’ adlı eseri oldu. Bedri Rahmi’nin ‘Kırmızı Kahve’si ise 350 bin TL’ye alıcı buldu.

19.01.2016Keyif
İstanbul Modern’de doğal hayat zamanı

İstanbul Modern’de doğal hayat zamanı

İstanbul Modern, 2016 yılının ilk sergisini doğal hayat ve sürdürülebilirliğe adadı. Dün açılan ve 5 Haziran’a kadar devam edecek ‘Yok Olmadan, Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine Bir Sergi’de doğa ve ekolojik meseleleri temeline alan sanatçıların eserleri sergileniyor.

12.01.2016Gündem
Sanat için servet ödemeye gerek yok

Sanat için servet ödemeye gerek yok!

İstanbul’da sanatseverleri mutlu edecek pek çok alternatif var. Üstelik çoğu ücretsiz...

11.01.2016Keyif
Hakan Ateş’e ‘değer katanlar’ ödülü

Hakan Ateş’e ‘değer katanlar’ ödülü

BAHÇEŞEHİR Üniversitesi’nin bu yıl beşinci kez, eğitim ve gelişime yön veren, ülke ekonomisine, sanat mirasına, tanıtıma ve bilinirliğine katkı sağlayan isimlere verdiği Türkiye’ye Değer Katanlar Ödülü’ne, iş dünyası ve kültür sanat alanlarında değer yaratan çalışmaları ile DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş layık görüldü.

26.12.2015Ekonomi
Hakan Ateşe ödül

Hakan Ateş'e ödül

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen "Türkiye'ye Değer Katanlar Ödülü"nü bu yıl DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş aldı.

25.12.2015Ekonomi
Bienal İstanbul’u listeye soktu

Bienal İstanbul’u listeye soktu

ABD’nin önemli sanat platformlarından Artsy, dünyadaki ‘15 Sanat Şehri’ listesine İstanbul’a 12’nci sırada yer verirken bu kararın başlıca nedeni olarak da 14. İstanbul Bienali’ni gösterdi.

21.12.2015Gündem
İş ve Sanat Dünyası Gala Modernde buluştu

İş ve Sanat Dünyası Gala Modern'de buluştu

İstanbul Modern’in eğitim programlarını destekleyerek çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen “Gala Modern” 12 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleşti.

20.12.2015Magazin
Halit Ergenç, Kanuni Sultan Süleyman’ın mezarını ziyaret edecek

Halit Ergenç, Kanuni Sultan Süleyman’ın mezarını ziyaret edecek

Halit Ergenç, “Muhteşem Yüzyıl”da canlandırdığı Sultan Süleyman’ın Macaristan’da bulunduğu iddia edilen mezarını ziyaret edeceğini açıkladı.

13.12.2015Magazin
Dücane Cündioğlu: İslam dünyası ‘Ey insanlar’ deme yeteneğini yitirdi

Dücane Cündioğlu: İslam dünyası ‘Ey insanlar’ deme yeteneğini yitirdi

Bugünlerde hava kurşun gibi ağır... İslam dünyası, tarihinin en büyük krizini yaşıyor. Amerika, Müslümanları ülkeye sokup sokmamayı tartışıyor. Ortadoğu mezhep kavgasına teslim. Bir yandan Putin, Türkiye’den intikam almak için tetikte bekliyor... “3. Dünya Savaşı çıkar mı” sorusu artık gülüp geçilen bir şey değil. Ve insanlığın birlikte yaşama kültürü, yaşama sevinci yara alıyor. Bu küresel krizi derinlikli biçimde anlamak için Batı’yı da Doğu’yu da tanımak gerekiyor. Hatta iki kültürü birden içinde taşımak... Düşünür Dücane Cündioğlu’nun Büyükada’daki evindeyiz. Girişteki duvarda Kuran’dan sureler de var; Eski Yunanca ‘Akademia’ tabelası da...

12.12.2015Hayat

Yazar Sonuçları

Hadi Anne

Son zamanlarda dikkatimi çeken bir isim var.Derya Topçu nam_ı diğer Hadi Anne.

7.09.2016

Oktay Kaynarca: Altın Kelebek gecesine mutlaka geleceğim

Oktay Kaynarca’nın Pantene Altın Kelebek adaylığından çekilmesini eleştirmiştim dün.

30.08.2016

İçinden iyilik taşan çantalar

Gümüşlük’te oturuyorduk. Yanıma bir kadın yaklaştı. Son derece şık, tatlı bir kadın. Elinde güzel bir çanta vardı. İkisi de parlıyordu. Kadın da çanta da... “Kocam” dedi, “sizi rahatsız edeceğimi, yanınıza gelmemem gerektiğini söyledi. Ama ben geldim...” “Buyurun” dedim. Ve bana bir çırpıda yaptığı çantaların hikâyesini anlattı.O, yani Naz Kurtoğlu, hem insanlara şık bir şey sunuyordu hem de çalışma şansı olmayan kadınlara iş imkanı yaratıyordu. Bence müthiş hikâye. Bana ilham verdi, bakalım size de verecek mi?

29.07.2016

Sanat ve yemek kültürü her zaman yan yana

Endişe, heyecan ve belirsizliğin her yanımızı sardığı zor bir dönemden geçiyoruz. Hangi alanda yazarsak yazalım içimizde bir boşluk var. Ama bir yandan da biliyoruz ki bu girdaba kendimizi kaptırmamalı, hayatı normal akışına döndürmeliyiz. Bugünkü ajandamızda, kapandığına çok üzüldüğüm bir restoran ve çok etkilendiğim bir sergi var...

29.07.2016

Bu sergiyi kaçırmayın

İstanbul Modern, ilk kez bir kadın sanatçının retrospektifini 2006’da, Fahrelnissa Zeid ile oğlu Nejad Devrim’in yapıtlarını bir araya getirerek gerçekleştirdi.

6.07.2016

Aklımızda terör kurbanları

Atatürk Havalimanı’na IŞİD terör örgütünün saldırı haberini Roma’ya tepeden bakan bir restoranda kentin binlerce yıldır ayakta duran mimarisini ve kültürünü konuşurken aldık.

1.07.2016

Geç olmadan gör!

Uzun yola çıktığınız zamanlarda, şehirde dolaşırken veya trafikteki mecburi hapis anları esnasında apartmanlara, çevrenizin mimari dokusuna bakar mısınız?

17.06.2016

Türkiye’nin tek kadın sedef ustası

25 yaşındaki Fatma Ayran, Türkiye’nin tek kadın sedefkârı. Daha 9 yaşındayken, bir vakitler her evin alt katında tezhip, hat ve ebru atölyelerinin olduğu Küçük Ayasofya’da Müzehhibe Hatice Aksu’nun yanında çıraklığa başladı.

25.05.2016

Afife Ödülleri

Bu yıl 20’ncisi verilen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

26.04.2016

UNICEF’ten yardım balosu

UNICEF’in 70’inci yıldönümü nedeniyle Raffles Hotel’de balo düzenlendi. İş, sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinin katıldığı baloda vakfa yardım için müzayede de yapıldı.

1.04.2016

Kanserle savaşın Türk şövalyesi

Prof. Dr. Sadık Esener,  ABD’de 1 milyar dolarlık kanserle savaş merkezinin başına getirildi.

10.03.2016

İki teklif aldı görüşmeler yakında

Carrefoursa Genel Müdürlüğü görevinden ‘izin’ isteyen Mehmet Nane, yeni iş tekliflerini değerlendirmeye aldı. Görüşmeler ise 15 Şubat’tan sonra başlıyor.

6.02.2016

Tıngır mıngır Boğaziçi

İstanbul geçen hafta bahardan çalma birkaç gün yaşadı.

6.02.2016

Davos 2016: Kriz ekonomisi hoş geldin

Dünya ekonomisine yön veren isimlerin buluştuğu Davos’ta bu yıl en gözde sözcükler “Karmaşa, karmaşıklık ve belirsizlik” oldu.

20.01.2016

Acı bir ergenlik öyküsü

‘En İyi Yabancı Film’ Oscar adayı Mustang, iyi bir noktayı yakalamış: Ergenlik.

16.01.2016

Kırmızı Balonlu Kız İstanbul'da

Koç, Sabancı ve Eczacıbaşı’nın başı çektiği şirketlerin iş hayatında olduğu kadar sanat alanında da birbirleriyle yarıştığını yazmıştım. Kurdukları müzelerle dünyaca ünlü sanatçılara ev sahipliği yapan iş dünyasının patronları, önceki gün bir kez daha İstanbulluları sanatla buluşturdu.

14.01.2016

Yurtdışına uçtu

İdo Tatlıses, yılbaşı gecesi Viyana Kulüp34’te sahneye çıkmak için önceki gün Atatürk Havalimanı’ndaydı. Annesi Derya Tuna’yla birlikte Viyana’ya giden Tatlıses, gazetecilerin de yeni yılını kutladı.

31.12.2015

Beklediğim almanak çıktı

OKURLARIM anımsayacaklardır.

17.12.2015

Çocuklara eğitim için 2.5 milyon TL

BU yıl yedincisi yapılan Gala Modern’deki “destek yarışında” müzenin çocuklara ve gençlere eğitim programı için 2.5 milyon lira katkı sağlandı.

13.12.2015

Gala Modern’le eğitime destek

Çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen Gala Modern’in yedincisi geçen hafta sonu İstanbul Modern’de gerçekleştirildi. İş dünyasının patronları, Raffi Portakal’ın yönettiği müzayedede eğitime destek vermek için yarıştı.

13.12.2015