EKSTRA
MENÜ

Istanbul Metrosu

Istanbul Metrosu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Istanbul Metrosu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.183 Istanbul Metrosu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Istanbul Metrosu Haberleri

Bakan Karaismailoğlundan metro açıklaması: Emek hırsızlığına da müsaade etmeyeceğiz

Bakan Karaismailoğlu'ndan metro açıklaması: Emek hırsızlığına da müsaade etmeyeceğiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Üstlerine vazife olan işleri yapmayıp, yapımı devam eden metro inşaatı üzerine hafriyat dökenlerin emek hırsızlığına da müsaade etmeyeceğiz" dedi.

20.09.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlundan U logosu açıklaması: Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'U' logosu açıklaması: Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da yapılan metrolardaki 'U' logosunun bakanlığı ifade ettiğini söyledi. Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bu konudaki tepkisine ilişkin "Karşı tarafta hiçbir iş yapmadan, sırf algı operasyonları yapan bir yönetim var. O yüzden bundan rahatsız oldular zaten. Hiç kimsenin emek hırsızlığı yapmaması lazım" dedi.

8.09.2021Ekonomi
İstanbul Metrosuna 88 kadın makinist daha

İstanbul Metrosu'na 88 kadın makinist daha

İstanbul’da Metro İstanbul’un düzenlediği 25. Dönem Tren Sürücülüğü Eğitimleri tamamlandı.

11.09.2020Gündem
İstanbulda metro kaçta açılıyor, en son kaçta sefer var İstanbul metro saatleri

İstanbul'da metro kaçta açılıyor, en son kaçta sefer var? İstanbul metro saatleri

İstanbul trafiğini büyük ölçüde azaltan toplu taşıma araçlarının başında metrolar geliyor. Sabahın erken saatlerinde ulaşım hizmeti veren İstanbul metrosu gece yarısına kadar hizmet vermeye devam ediyor. Metroyu çok erken veya geç saate kullanacak olan vatandaşlar, internet üzerinden saat araştırması yapıyor. Peki, İstanbul'da metro kaçta açılıyor, en son kaçta sefer var? İstanbul metro saatleri

16.12.2019Gündem
İstanbul metrosuna, uluslararası mükemmellik ödülü

İstanbul metrosuna, uluslararası mükemmellik ödülü

Türkiye’nin dev projelerine uluslararası ödüller gelmeye devam ediyor. Son olarak, İstanbul metrosu dünyanın en prestijli organizasyonları arasında yer alan AEC Mükemmellik Ödülleri 2019’da (AEC Excellence Awards 2019), büyük ödülü kazandı.

29.11.2019Ekonomi
İstanbul Havalimanı 30 milyon yolcuya ulaştı

İstanbul Havalimanı 30 milyon yolcuya ulaştı

İstanbul Havalimanı'nın işletmecisi İGA, 6 Nisan'daki büyük taşınmanın ardından bugüne kadar 30 milyon yolcu ağırladıklarını sosyal medya hesabından duyurdu.

7.09.2019Ekonomi
İstanbul Metrosunda ışık göründü

İstanbul Metrosu'nda ışık göründü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı HASDAL-İstanbul Havalimanı Kesimi Tünel Delme İşlemlerinin Tamamlanması ve Işık Göründü Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

6.09.2019Haber
Son dakika... İstanbul Metrosunda ışık göründü

Son dakika... İstanbul Metrosu'nda ışık göründü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı HASDAL-İstanbul Havalimanı Kesimi Tünel Delme İşlemlerinin Tamamlanması ve Işık Göründü Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

6.09.2019Ekonomi
VIP krize metro çözümü

VIP krize metro çözümü

Michael Jackson ve Whitney Houston gibi birçok efsaneye vokal yapan Amerikalı şarkıcı Della Miles, Batman’dan sonra İstanbul’a geldi.

13.03.2019Magazin
Norveçli fenomen İstanbul Metrosuna hayran kaldı

Norveçli fenomen İstanbul Metrosu'na hayran kaldı

70'ten fazla ülkeyi gezen Norveçli YouTube fenomeni Harald Baldr, İstanbul Metrosu izlenimlerini bir video ile paylaştı.

31.10.2018Dünya
İstanbulda hangi metro hattı ne zaman hizmet vermeye başlayacak

İstanbul'da hangi metro hattı ne zaman hizmet vermeye başlayacak?

Türkiye'nin ilk sürücüsüz metrosu Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe hattının 9,5 kilometreyi bulan ikinci etabı dün hizmete alındı. Böylece, raylı sistem uzunluğu 170 kilometreye ulaşırken, istasyon sayısı ise 169 oldu. İBB ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın çalışmasını yürüttüğü raylı sistemin uzunluğu, 284,7 kilometre. Bu hatların da 2020 yılı sonuna kadar hizmete alınması planlanıyor.

22.10.2018Ekonomi
İstanbul metrosu Gebzeye uzayacak

"İstanbul metrosu Gebze'ye uzayacak"

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, 2018'de temellerini atacakları Gebze bölgesindeki metro hatlarını, İstanbul ile entegre ederek büyük bir hamle yapacaklarını bildirdi.

7.11.2017Gündem
Müzisyen kadına dayak iddiasıyla ilgili Emniyetten açıklama

'Müzisyen kadına dayak' iddiasıyla ilgili Emniyet'ten açıklama

Müzisyen Gülşah Erol, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda İstanbul Kadıköy metro girişinde polisler tarafından darp edildiğini iddia etmişti. Bu iddiayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

4.08.2017Gündem
İstanbul Metrosunda kadın müzisyene dayak iddiası

İstanbul Metrosu'nda kadın müzisyene dayak iddiası

Müzisyen Gülşah Erol, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda İstanbul Kadıköy metro girişinde polisler tarafından darp edildiğini iddia etti.

4.08.2017Haber
İstanbul Metrosunda kadın müzisyene dayak iddiası

İstanbul Metrosu'nda kadın müzisyene dayak iddiası

Müzisyen Gülşah Erol, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda İstanbul Kadıköy metro girişinde polisler tarafından darp edildiğini iddia etti.

4.08.2017Gündem
Vapurlar ve metrobüs çalışıyor mu

Vapurlar ve metrobüs çalışıyor mu?

Metrobüs ve vapurlar çalışıyor mu sorusu megakent sakini milyonlarca kişi tarafından sorgulanan konular arasında yer aldı. Metrobüs ve vapurlar çalışıyor mu sorusuna alacakları cevaplarla birlikte harekete geçecek olan vatandaşlar, dışarı çıkmadan önce internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. Peki, Metrobüs ve vapurlar çalışıyor mu? İşte, resmi açıklamalar

15.07.2017Gündem
İstanbulda metro cumartesi ve pazar günleri 24 saat çalışacak

İstanbul'da metro cumartesi ve pazar günleri 24 saat çalışacak

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yapılması planlanan etkinlikler kapsamında köprünün bu gece 02.00'da kapatılacağı açıklanmıştı. Ancak köprünün kapatılma saatiyle ilgili değişikliğe gidildi. Köprünün yarın saat 12.00'da çift yönlü olarak kapatılacağı belirtilirken, köprünün kapalı olması nedeniyle Metrobüs seferlerine yeni düzenleme getirildi. İstanbul da metrosu cumartesi ve Pazar günleri 24 saat hizmet verecek.

14.07.2017Gündem
Metrekare fiyatları 5 liradan 150 liraya tırmandı Dev projelere komşu tarlası olan yaşadı

Metrekare fiyatları 5 liradan 150 liraya tırmandı! Dev projelere komşu tarlası olan yaşadı

Türkiye’de yapılan ya da yapımı devam eden mega projeler, çevresindeki arsa ve konut fiyatlarını da etkiliyor. Köprü, otoyol, havalimanı, tünel ve tüp geçit gibi projeler ulaşım sorunlarına alternatifler sunarken geçtikleri yerleri de ihya ediyor. Türkiye’de yapılan mega projelerin arsa ve konut fiyatlarını etkilerini TSKB Gayrimenkul Değerleme’den Özel Projeler Departmanı Yönetici Yardımcısı Ece Kadıoğlu ile inceledik. Bu projelere komşu tarlaların metrekaresi 4 yılda 5 liradan 150 liraya tırmanırken, evlerin fiyatları da 2 yılda yüzde 60’ı aşan oranda yükseldi.

27.06.2017Ekonomi
Vapurda bir yolcu içli içli ağladı  sonra alyansını çıkarıp verdi

Vapurda bir yolcu içli içli ağladı sonra alyansını çıkarıp verdi

Onları kendilerine yakın görüp dertlerini anlatanlar var. Çalgısını çekiştirip yol soranlar... Atkı bere örüp getirenler... “Üşümüşsünüzdür” deyip kahve alanlar, çiçek, gazete, çikolata bırakanlar... “Kafa ütülüyorsunuz” deyip onları dinlemek istemeyen de mevcut ama. Yine de sabahın köründe işe giderken ya da işten çıkmış günün tüm yorgunluğunu omuzlarımızda hissederken dinlediğimiz şarkılar hepimize iyi gelir. Bu şarkıların sahipleri, İstanbul’un metro ve vapur müzisyenleri çalgılarını bir kenara koyup anlattı.

1.04.2017Hayat
İstanbul metrosu durdu, insanlar böyle görüntülendi

İstanbul metrosu durdu, insanlar böyle görüntülendi

Metro seferleri, Levent-Yenikapı arasında durduruldu. Teknik arıza nedeniyle durdurulan seferler 20 dakikalık gecikmenin ardından normale döndü.İstanbul Beyaz Masa'dan alınan bilgiye göre seferlerin durmasına enerji kaynaklı bir sorun yol açtı.

19.12.2016Gündem
2016nın en çok aranan oyunları

2016'nın en çok aranan oyunları

Yandex, 1 Ocak – 30 Kasım tarihleri arasında Türk oyunseverlerin en çok aradıkları bilgisayar oyunlarını araştırdı.

13.12.2016Teknoloji
Çamlık kavşağından girilecek, Odayeri kavşağından Mahmutbeye çıkılacak

Çamlık kavşağından girilecek, Odayeri kavşağından Mahmutbey'e çıkılacak

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu bugün yapılacak törenle açılıyor. Projenin ikinci ayağını oluşturan ve 2018 yılı  sonunda tamamlanması planlanan 257 kilometrelik Akyazı-Kurtköy, Odayeri-Kınalı -Odayeri karayollarının tamamlanmasıyla Akyazı'dan otoyola giren bir araç, İstanbul'a hiç girmeden Kınalı kavşağına kadar gidebilecek.Yapımına 39 ay önce başlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara otoyolu için saat 16.00'da düzenlenecek törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım,  yerli ve yabancı konuklar katılacak. Köprünün açılmasıyla birlikte ağır tonajlı araçlar zorunlu olarak Yavuz Sultan Selim köprüsüne yönlendirilecek. Bunun da özellikle  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü trafiğini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Örneğin İstanbul'a meyve getiren bir kamyon, Tem karayolu  Ümraniye, Çamlık kavşağından yeni otoyola girerek Reşadiye, Riva ve Poyrazköy güzergahını izleyerek Yavuz Sultan Selim Köprüsüne ulaşacak. Köprüyü geçtikten sonra önce Odayeri kavşağına ulaşan araç buradan bağlantı yolunu kullanarak Mahmutbey kavşağına kadar gelebilecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne en yakın katılımlar ise Avrupa yakasında Uskumruköy, Anadolu yakasında ise Riva kavşağında bulunuyor. Sürücüler buradan otoyola katılarak köprüye kısa sürede ulaşabilecekler. Bunların dışında Anadolu yakasında Reşadiye kavşağı, Çamlık kavşağı, Paşaköy kavşağı ve Sancaktepe bağlantı yolu Avrupa yakasında Odayeri kavşağı ve Mahmutbey kavşağını kullanacak sürücüler, otoyola giriş ve çıkış yapabilecekler. Kuzey Marmara otoyoluna yayaların, motorsuz araçların, traktörlerin, bisikletlerin girmesi yasak. Projede, Marmaray ve İstanbul Metrosu ile entegre edilecek raylı sistemle Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve yeni yapılacak 3. Havalimanı da birbirine bağlanacak. Projenin devamında 165 kilometrelik Kurtköy-Akyazı ve 88 Kilometrelik Kınalı-Odayeri otoyolları bulunuyor.

26.08.2016Haber
Hangi araç hangi köprüden geçecek

Hangi araç hangi köprüden geçecek?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Asya ile Avrupa’yı üçüncü kez birleştiren, dünyanın en geniş köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü bugün açılışını yapacak. Üçüncü köprünün de açılmasıyla birlikte köprülerde geçecek araçlar sınıflara ayrılacak. İşte köprülerden geçecek araçlar ve ücretleri...

25.08.2016Ekonomi
Borçlanarak büyüdüler

Borçlanarak büyüdüler

Türkiye sanayisinin devlerinin en büyük sorunu borç ve finansman gideri. İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarını belirleyen İSO 500 listesine göre kazandığının üçte ikisini finansman giderlerine ayıran devlerin borçlanma oranı ise yüzde 63.

7.06.2016Ekonomi
İzmire övgü

İzmir'e övgü

CHP lideri Kılıçdaroğlu İzmir’i, İzmirli’yi, İzmir’i yönetenleri övdü.

12.03.2016Ege
Anadolu ve Avrupa yakası üçüncü kez birleşti

Anadolu ve Avrupa yakası üçüncü kez birleşti

İstanbul'un üçüncü köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün son tabliyesi yerleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle konulan son tabliyenin kaynağı yapıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Ulaştırma Bakanı Yıldırım önemli açıklamalar yaptı.

6.03.2016Ekonomi
3. Köprü inşaatında son durum ne

3. Köprü inşaatında son durum ne?

İstanbulluların merakla beklediği 3.Köprü inşaatında son durum ne? Köprünün tamamlanmasına ne kadar kaldı? Ayrıntılar haberimizde.

3.02.2016Gündem
247 metre kaldı

247 metre kaldı

Yapımına 2013 yılında başlanan 3 milyar dolar maliyetli 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde iki yakanın birleşmesine 247 metre kaldı. 2016 Temmuz ve Ağustos ayı içinde açılması planlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde tabliyelerin döşenme işlemi devam ederken, otoyol ve bağlantı yollarının yapımı da hızla sürüyor.

2.02.2016Gündem
İstanbul Metrosu 22 dakika durdu

İstanbul Metrosu 22 dakika durdu

İstanbul Büyükşenir Bedelediyesi Beyaz Masa'dan edinilen bilgiye göre, İstanbul metrosunda sabah yapılan teknik bir arıza nedeniyle seferlerin Yenikapı-Taksim arısanda durduğu ve sabah saat 08.16 ile 08.38 saatleri arasında Yenikapı-Taksim hattında seferlerin yapılamadığı belirtildi.

14.01.2016Gündem
Sağanak yağış metroyu da vurdu

Sağanak yağış metroyu da vurdu

İstanbul'u etkisi altına alan sağanak yağmur nedeniyle su baskınları yaşandı. İstanbul Metrosu da şiddetli yağıştan nasibini aldı.

6.10.2015Gündem
İstanbul Metrosunu sel bastı

İstanbul Metrosu'nu sel bastı

İstanbul'da etkili olan gök gürültülü sağanak yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Şiddetti yağış yüzünden metro istasyonunu su bastı. İşte Erdem Arda Güneş'in kaydettiği o görüntüler...

6.10.2015Haber
Alçak gerilim Donkişotları

Alçak gerilim Donkişotları

2003 yılında GVD Elektrik’i kuran Hüseyin Gemalmaz ve Adem Demirel, sanayi tesisleri, metrolar, büyük ölçekli konut projeleri için ‘alçak gerilim panoları’ üreten sanayici oldular. Bu yıl yarısı ihracattan 22 milyon lira ciro bekleyen ikilinin rakipleri ise her biri milyar dolar cirolu dünya devi.

23.09.2015Kobi
İstanbulda metro seferleri gece de sürsün

"İstanbul'da metro seferleri gece de sürsün"

Seyahat Özgürlüğü Gönüllüleri Platformu, İstanbul'da gece ve hafta sonları geç saatlerde metro seferlerinin devam etmesini talep eden bir duyuru yayınladı.

16.09.2015Kelebek
3’üncü Boğaz Köprüsünde İki yakanın birleşmesine 648 metre kaldı

3’üncü Boğaz Köprüsü'nde İki yakanın birleşmesine 648 metre kaldı

YAPIMINA 2013 yılında başlanan 3 milyar dolar maliyetli 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde köprü kulelerine ana taşıyıcı kablonun döşenmesine başlandı. Köprünün ışıklandırılmasıyla İstanbul Boğazı yeni bir inci kolyeye daha kavuştu. Öte yandan tabliye döşenme işleminin sürdüğü Yavuz Sultan Selim köprüsünde iki yakanın otoyol ve tren yoluyla birleşmesine 648 metre kaldı.

6.09.2015Gündem
3. köprü denizden görüntülendi

3. köprü denizden görüntülendi

Tamamlandığında dünyanın en geniş asma köprüsü olacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü, denizden ilk defa görüntülendi.

19.08.2015Gündem
3. Köprü inşaatına karşı halk denize giriyor

3. Köprü inşaatına karşı halk denize giriyor

YAPIMINA 2013 yılında başlanan 3 milyar dolar maliyetli 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde köprü kuleleri arasındaki ana kablonun döşenmesinde kullanılacak kedi yolu tamamlandı. Kuzey Marmara otoyolunda bazı bölümlerinde karayolu tamamlandı ve asfaltlanarak hizmete hazır hale getirildi. Proje kapsamında henüz tamamlanmayan viyadük, altgeçit ve üstgeçitlerde çalışmalar hızla sürüyor. Köprü tamamlandığında, dünyanın en geniş köprüsü olacak. Köprü çalışmaları sürerken, vatadaşların inşaat manzarasına karşı denize girdiği de görüldü.

28.07.2015Ekonomi
İstanbul trafiğinde metro alarmı

İstanbul trafiğinde 'metro' alarmı

İstanbul metrosunun en önemli bağlantı noktalarından olan Mecidiyeköy-Mahmutbey hattının Mecidiyeköy İstasyonu yapım çalışmaları başladı. Çalışmalar nedeniyle bazı yollarda daralma yapılacağı öğrenilirken yoğun olan Mecidiyeköy trafiğinin iyice sıkışması bekleniyor.

6.07.2015Gündem
Mecidiyeköy İstasyonu için yapım çalışmaları başlıyor

Mecidiyeköy İstasyonu için yapım çalışmaları başlıyor

Kabataş-Beşiktaş ve Halkalı-Bahçeşehir uzantıları ile birlikte İstanbul Metrosu’nun en önemli akslarından biri olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı’nın Mecidiyeköy İstasyonu için yapım aşamasına gelindi. 6 Temmuz'da istasyonda yapım çalışmaları başlıyor. Peki Mecidiyeköy'de hangi yollar trafiğe kapatılacak?

4.07.2015Ekonomi
‘Demiryoluna az yatırım bizim ayıbımız’

‘Demiryoluna az yatırım bizim ayıbımız’

İNŞAAT Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe, “1992’de temeli atılmış İstanbul Metrosu’nun her yıl 15 kilometresi bile yapılsaydı bugün 300 kilometreden fazla metromuz olurdu.

27.05.2015Ekonomi
Topbaş: Borcumuz yok, kasada paramız var

Topbaş: Borcumuz yok, kasada paramız var

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş Metro hattının temel atma törenine katıldı.

21.05.2015Ekonomi
3.Boğaz köprüsünde iki yaka birleşti

3.Boğaz köprüsünde iki yaka birleşti

Yapımına 2013 yılında başlanan 3 milyar dolar maliyetli 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde köprü kuleleri arasında kedi yolu ve ana kablonun yapımında kullanılacak kılavuz halatı çekilmesi işlemi tamamlandı. Böylece projede iki yaka ilk defa birbirine bağlanmış oldu.

2.05.2015Ekonomi
İstanbul Metrosunda arıza

İstanbul Metrosu'nda arıza

İstanbul Metrosu’nda sabah 09:00'da Yenikapı'dan Hacıosman'a giden metro teknik arıza nedeniyle iptal edildi. Yüzlerce yolcunun tahliyesi sonrası seferler durduruldu. Saat 10.30'da ise makas rayında meydana gelen arızanın giderildiği ve seferlerin tekrar başladığı duyuruldu.

4.03.2015Gündem
Taksim - Yenikapı metro seferleri durdu

Taksim - Yenikapı metro seferleri durdu

İstanbul Metrosu’nda sabah 09:00'da Yenikapı'dan Hacıosman'a giden metro teknik arıza nedeniyle iptal edildi. Yüzlerce yolcunun tahliyesi sonrası seferler durduruldu.İstanbul'da bu sabah Yenikapı metro durağından Hacıosman'a gitmek üzere metroya binen yolcular kısa süre sonra meydana gelen sarsıntı ile panik yaşadı. Konu hakkında yetkililer tarafından bir açıklama yapılmadan metro seferinin iptal edildiği söylendi ve yolcuların tahliyesine karar verildi. Yüzlerce yolcu şaşkınlık içinde alternatif ulaşım yolları buldu.Sosyal medyada yapılan yorumlarda ise büyük bir sarsıntı yaşandığı ve metronun raydan çıktığı iddia edildi. Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa yetkilileri konu hakkında yaptıkları açıklamada metroda teknik bir arıza yaşandığını ve Taksim - Yenikapıseferlerinin yapılamadığı belirtti. Metronun Taksim-Hacıosman seferleri ise normal seyrinde devam ediyor.

4.03.2015Haber

Yazar Sonuçları

İstanbul’un metroları

Yakın bir zamana kadar Paris, Londra ya da New York metrosuyla kıyaslayamazdık İstanbul’un metro ağını. Halen eksikleri bulunsa ve gelişim süreci devam ediyor olsa da İstanbul metrosu hızlı mesafe kat etti. Kısa aralıklarla açılan yeni hatlar ve birleşen yeni ilçe ve semtler hızlı ve medeni ulaşım konusunda heyecan veriyor, mesafeler kısalıyor. Bu yazıda İstanbul’un metro hatlarını ve bu hatlar üzerinde yapabileceklerinizi ele aldık.

2.10.2019

Bir kaza yalanının izinde

BİR ay önce, 27 Şubat’ta, saat 17.30 sularında mesaisini tamamlayan vatandaşlar metroya ulaşmaya çalışırken bir kaza yaşandı.

26.03.2018

Bir matematikçi kadının başörtüsüz portresi ve...

İRAN Cumhurbaşkanı Ruhani geçen perşembe günü Instagram hesabından bir kadın fotoğrafı paylaştı.

18.07.2017