EKSTRA
MENÜ

İstanbul Eczacı Odası

İstanbul Eczacı Odası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul Eczacı Odası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 324 İstanbul Eczacı Odası haberi bulunmuştur.

İstanbul Eczacı Odası Haberleri

Sahte ve bozuk ürünlere dikkat

Sahte ve bozuk ürünlere dikkat

İnternette satılan vitamin ve gıda takviye ürünlerinin bazılarının sahte bazılarının ise bozuk olduğuna dikkat çeken eczacılar, bu ürünlerin sadece eczanelerde satılması için çağrı yaptı. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Sahte ve bozuk ürünlerin insan sağlığı üzerinde ciddi yan etkileri var” dedi.

25.02.2021Ekonomi
Uzmanlar uyarıyor: İnternetten alınan vitamin ve gıda takviyeleri sahte olabilir

Uzmanlar uyarıyor: İnternetten alınan vitamin ve gıda takviyeleri sahte olabilir

KORONAVİRÜS salgınıyla birlikte vitamin ve gıda takviyesi kullananların sayısı arttı. Yalnızca eczanelerde değil özellikle internet sitelerinde, marketlerde hatta benzin istasyonlarında bile satışa sunulan bu ürünlerin de sahtelerinin olduğu ortaya çıktı.

23.02.2021Haber
Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı, kaça kadar açık İstanbuldaki nöbetçi eczanelerle ilgili son dakika açıklama

Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı, kaça kadar açık? İstanbul'daki nöbetçi eczanelerle ilgili son dakika açıklama!

Sokağa çıkma yasağında eczanelerin çalışma saati yeni tedbirlerle beraber gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı, valiliklere gönderdiği "Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" konulu genelge kapsamında, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını belirtti. Kısıtlamada market, bakkal, manav gibi yerlerin belli saatlerde hizmet vereceği duyuruldu. Diğer yandan İstanbul Eczacı Odası, Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 5 Aralık Cumartesi günü kentte nöbetçi eczane sayısının üç kat artırılarak hizmet verileceğini bildirdi. Peki, sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı? İşte, ayrıntılar.

2.12.2020Gündem
İstanbuldaki eczanelerle ilgili önemli açıklama: Üç kat artırılacak

İstanbul'daki eczanelerle ilgili önemli açıklama: Üç kat artırılacak

İstanbul Eczacı Odası, Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 5 Aralık Cumartesi günü kentte nöbetçi eczane sayısının üç kat artırılarak hizmet verileceğini bildirdi.

2.12.2020Gündem
Pnömokok ve grip aşısına talep bu yıl 50 kat arttı... Zatürre aşısı koronadan korumaz

Pnömokok ve grip aşısına talep bu yıl 50 kat arttı... Zatürre aşısı koronadan korumaz!

Aile hekimlikleri ve eczaneler pnömokok yani halk arasında bilinen adıyla zatürre aşısı olmak isteyenlerle dolup taşıyor. 200 kişilik listelere isim yazdırılıyor. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu’na göre aşılara talep bu yıl 50 kat arttı. Yeditepe Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Banu Musaffa Salepçi halkta yayılan yanlış bilginin aksine zatürre aşısının COVID-19’dan korumadığını söylüyor.

30.08.2020Hürriyet Pazar
İstanbul Eczacı Odası Başkanı Sarıalioğlu: İstanbulda 30 eczacı, 40 eczane çalışanı korona pozitif

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Sarıalioğlu: İstanbul'da 30 eczacı, 40 eczane çalışanı korona pozitif

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, İstanbul’da 30 eczacı ve 40 eczane çalışanının koronavirüse yakalandığını belirtti.  Sarıalioğlu, “Türkiye genelinde 5 meslektaşımız, 1 eczane çalışanı hayatını kaybetti" diye konuştu.

14.05.2020Gündem
İstanbulda ücretli maske satışı başladı.. Ücretli maske fiyatı nedir, kaç TLden satılacak

İstanbul'da ücretli maske satışı başladı.. Ücretli maske fiyatı nedir, kaç TL'den satılacak?

Kontrollü normalleşme süreci ile birlikte maskelere daha çok ihtiyaç olunacak bu dönemde hem Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurusu yapılan ücretli maske satışı bugün itibari ile İstanbul'da satışa sunuldu. Peki ücretli maskeler ne kadar olacak?

8.05.2020Gündem
Son dakika... İstanbulda ücretli maske satışı dönemi başladı

Son dakika... İstanbul'da ücretli maske satışı dönemi başladı

İstanbul'daki eczaneler, medikal ürün satan firmalar ve marketlerde cerrahi maskeler adedi 1 liradan satışa sunuldu. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu açıklamasında "Bugün itibarıyla ücretsiz maske hakkı olmayan kişilerin de tanesini 1 liradan satın alarak maskeye ulaşmalarının yolu açılmış oldu. Dileyen herkesin maskeye ulaşması sağlanacak" dedi.

8.05.2020Ekonomi
Devlet Malzeme Ofisi (DMO) maske başvurusu nasıl yapılır

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) maske başvurusu nasıl yapılır?

İstanbul Eczacı Odası, kamu kurum ve kuruluşların çalışanları ile sigortalı çalışanlara maskeleri artık işyerlerinin temin edeceğini açıkladı. Bundan sonra özel işyerleri de maskeleri Devlet Malzeme Ofisi’nden temin edecek. İşyeri yetkilileri de Devlet Malzeme Ofisi'nden (DMO) nasıl maske tedarik başvurusu yapacaklarını araştırıyor. Peki, Devlet Malzeme Ofisi (DMO) maske başvurusu nasıl yapılır?

29.04.2020Gündem
15 milyon çalışan için maskeler işyerinden

15 milyon çalışan için maskeler işyerinden

İstanbul Eczacı Odası, kamu kurum ve kuruluşların çalışanları ile sigortalı çalışanlara maskeleri artık işyerlerinin temin edeceğini açıkladı. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan “Böylece 15 milyon kişiye maskelerini işyerleri dağıtacak” dedi.

29.04.2020Gündem
Eczaneden ücretsiz maske kimler alabilir, SSKlı çalışanlar alabilir mi Ücretsiz maskede düzenleme

Eczaneden ücretsiz maske kimler alabilir, SSK'lı çalışanlar alabilir mi? Ücretsiz maskede düzenleme

Koronavirüsü nedeniyle eczanelerde temin edilen ücretsiz maske alımıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada, kamu kurumunda çalışanlar ile bir iş yerinde SSK'lı çalışanların eczaneden ücretsiz maske alımıyla ilgili bilgiler verildi. E-devlet ve PTT ücretsiz maske alımı devam ederken, eczaneden ücretsiz maskeyi kimlerin alacağı açıklama sonrası gündeme geldi. Peki, eczaneden ücretsiz maske kimler alabilir, SSK'lı çalışanlar ücretsiz maske başvurusu yapıp maske alabilir mi? İşte, Ücretsiz maske başvurusu yapma ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

28.04.2020Gündem
Son dakika haberler... Ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili önemli gelişme

Son dakika haberler... Ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili önemli gelişme

Ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yoğunluğun azaltılması amacıyla yeni düzenleme yapıldı. İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada kamu kurumunda çalışanlar ile bir iş yerinde SSK'lı çalışanların eczanelerden ücretsiz maske alamayacakları, bu kişilerin maskeleri çalıştıkları kurum ve işyerlerinden alacakları belirtildi.

28.04.2020Gündem
Ciğerime cam batıyordu

Ciğerime cam batıyordu

İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulu üyesi eczacı Bilge Çalışkan (38) koronavirüse yakalanıp iyileşti. “Sanki birileri bir cam parçasını ciğerime batırmış gibiydi. O kadar şiddetliydi ki koronavirüs olduğumu anladım” diyen Çalışkan yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı.

18.04.2020Gündem
Son dakika haberler: İstanbulda eczanelere cumartesi düzenlemesi

Son dakika haberler: İstanbul'da eczanelere cumartesi düzenlemesi

 İSTANBUL'da sokağa çıkmanın yasak olacağı hafta sonu eczanelerle ilgili yeni düzenleme yapıldı.

15.04.2020Gündem
Genç eczacı koronaya yenildi

Genç eczacı koronaya yenildi

İstanbul Sancaktepe’de eczacılık yapan 35 yaşındaki İsmail Durmuş, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

12.04.2020Gündem
Kaç çeşit yüz maskesi var ve koronavirüsten korunmada ne kadar etkili

Kaç çeşit yüz maskesi var ve koronavirüsten korunmada ne kadar etkili?

Koronavirüs (Covid-19) salgını devam ederken, bir yandan sağlık çalışanlarının en önemli koruyucu ekipmanlarından biri olan maskelerin tedarikindeki sıkıntılar, diğer yandan da halkın hastalıktan korunmasında ne kadar etkili olduğuna dair tartışmalar da yapılıyor.

10.04.2020Teknoloji
Mesajı alan maske için eczaneye

Mesajı alan maske için eczaneye!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında PTT üzerinden 20 ila 65 yaş arası bireylere her hafta 5 maske dağıtılacağı duyurulmuştu. Ücretsiz maskelerin dağıtımı ile ilgili yeni bir adım atıldı.

10.04.2020Ekonomi
Ücretsiz maske ne zaman gelir ve maske nasıl alınır Ücretsiz maske PTT ve e Devlet başvuru formu sayfası

Ücretsiz maske ne zaman gelir ve maske nasıl alınır? Ücretsiz maske PTT ve e Devlet başvuru formu sayfası

Vatandaşlara ücretsiz olarak verilecek olan maskelerle ilgili önemli bir karar alındı. İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi. Ücretsiz maskelerini daha önceden temin etmek için başvuru yapanlar ise Maske nasıl alınır? Ücretsiz maske ne zaman gelir? sorularına yanıt arıyor. İşte, Ücretsiz maske PTT ve e Devlet başvuru formu sayfası ve konuyla ilgili ayrıntılar.

9.04.2020Gündem
Ücretsiz maske eczanelerden nasıl alınacak İstanbulda ücretsiz maske hangi eczanelerden alınacak

Ücretsiz maske eczanelerden nasıl alınacak? İstanbul'da ücretsiz maske hangi eczanelerden alınacak?

Corona virüsü vakalarının en fazla görüldüğü şehir olan İstanbul'da ücretsiz maske dağıtımı için yeni bir formül bulundu. İstanbul Eczacı Odası, alınan yeni karar gereğince ücretsiz maske dağıtımının eczaneler tarafından yapılacağını açıkladı. Peki, ücretsiz maske eczanelerden nasıl alınacak? İstanbul'da ücretsiz maske hangi eczanelerden alınacak?

9.04.2020Gündem
İstanbulda ücretsiz maskeler eczanelerden dağıtılacak

İstanbul'da ücretsiz maskeler eczanelerden dağıtılacak

İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi.

9.04.2020Haber
Son dakika:  İstanbulda ücretsiz maskeler için çok önemli karar

Son dakika: İstanbul'da ücretsiz maskeler için çok önemli karar!

İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiği bildirildi.

9.04.2020Gündem
Eczanelerde 3 önlem şart

Eczanelerde 3 önlem şart

Evde tedavi gören koronavirüs hastalarının ilaç almak için eczanelere gelerek virüsü çalışanlara yaydığını belirten İstanbul Eczacı Odası, Sağlık Bakanlığı’na dilekçe vererek şu tedbirlerin alınmasını istedi: 1. Çalışanların profilaktik tedaviye erişimleri sağlansın. 2. Koruyucu ekipman temin edilsin. 3. Eczaneler dezenfekte edilsin.

4.04.2020Gündem
Test simsarları

Test simsarları

Koronavirüs ile mücadele için yoğun bir çaba sürüyor. Ancak bu süreçte fahiş kazanç imkânı, birilerinin de iştahını kabartmış durumda. Bu kez, koronavirüs tespiti yapan test kitlerinin satışı yapılıyor. Fiyatlar ise havada uçuşuyor. Bir e-ticaret sitesinde 1000 adet test kiti 76 bin liraya satılıyor. Uzmanların uyarısı ise çok net: Bu ürünün satışı da kullanımı da yasak.

30.03.2020Ekonomi
Son dakika...Bakanlığın açıkladığı kara listeye dikkat ‘Ani ölümler ile karşılaşıyoruz’

Son dakika...Bakanlığın açıkladığı kara listeye dikkat! ‘Ani ölümler ile karşılaşıyoruz’

TARIM ve Orman Bakanlığı’nın gıdada taklit ve tağşiş yapılan ürünleri açıkladığı listede yer alan ilaç etken maddesi bulunan çikolata ve enerji içeceklerinin saçtığı tehlikeye uzmanlar dikkat çekti. Prof. Dr. Bilal Boztosun, "Ne yazık ki merdiven altı ürünlerinde ilaç etken maddelerinin miligramları kontrolsüz. Bazı ilaçları o kadar yüksek dozda yüklüyorlar ki, kullanan insanlarda ciddi komplikasyonlarla, aritmilerle, ani ölümler ile karşılaşıyoruz" dedi.

16.01.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı’ndan ‘uyuz’ açıklaması

Sağlık Bakanlığı’ndan ‘uyuz’ açıklaması!

Sağlık Bakanlığı, resmi Twitter hesabından, uyuz belirtilerine karşı dikkatli olunması gerektiği yönünde bir uyarı paylaşımında bulundu. Bakanlık, 'Uyuz belirtisi taşıyorsanız vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurun. Hekimin reçete ettiği ilaçları düzenli kullanmayı, korunma ve tedavi önerilerini uygulamayı ihmal etmeyin' uyarısını yaptı.

16.12.2019Sağlık
İlaç firmaları uyuz hastalığında yoğun talebe hazırlıksız yakalandı

İlaç firmaları uyuz hastalığında yoğun talebe hazırlıksız yakalandı

SAĞLIK Bakanlığı, resmi twitter hesabından, uyuz belirtilerine karşı dikkatli olunması gerektiği yönünde bir uyarı paylaşımında bulundu. Bakanlık, 'Uyuz belirtisi taşıyorsanız vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurun. Hekimin reçete ettiği ilaçları düzenli kullanmayı, korunma ve tedavi önerilerini uygulamayı ihmal etmeyin' uyarısını yaptı. 'Uyuz salgını nedeniyle piyasada ilaçlar tükendi' iddialarına yönelik resmi rakamları da açıklayan Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde toplam 368 bin kutu, İstanbul?da ise 90 bin kutu ilaç stoku olduğunu belirtti. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu ise birdenbire artan vakalar nedeniyle ilaç firmalarının yoğun talebe hazırlıksız yakalandığını söyledi.

16.12.2019Haber
Son dakika… Sağlık Bakanlığı’ndan ‘uyuz’ açıklaması

Son dakika… Sağlık Bakanlığı’ndan ‘uyuz’ açıklaması!

Sağlık Bakanlığı, resmi twitter hesabından, uyuz belirtilerine karşı dikkatli olunması gerektiği yönünde bir uyarı paylaşımında bulundu. Bakanlık, 'Uyuz belirtisi taşıyorsanız vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurun. Hekimin reçete ettiği ilaçları düzenli kullanmayı, korunma ve tedavi önerilerini uygulamayı ihmal etmeyin' uyarısını yaptı.

16.12.2019Gündem
Bayrampaşa Belediyesi hangi partide Bayrampaşanın mevcut Belediye Başkanı Atila Aydıner kimdir

Bayrampaşa Belediyesi hangi partide? Bayrampaşa'nın mevcut Belediye Başkanı Atila Aydıner kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un ilçelerinden Bayrampaşa'da belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Bayrampaşa'nın mevcut Belediye Başkanı Atila Aydıner'in kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Bayrampaşa Belediyesi hangi partide?

27.03.2019Gündem
Tansiyon, diyabet, astım... 500 ilaç piyasada yok

Tansiyon, diyabet, astım... 500 ilaç piyasada yok

Eczanelerde çok önemli hastalıklarda kullanılanlar da dahil, birçok ilacı bulma konusunda sorun yaşanıyor. Hastalar eczane eczane, semt semt ilaç arıyor. Yaklaşık 500 ilaç piyasada bulunmuyor.

4.02.2019Gündem
AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atilla Altıner kimdir

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atilla Altıner kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Bayrampaşa Belediye başkan adayı Atilla Altıner oldu. Peki Atilla Altıner kimdir? İşte Ak Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atilla Altıner'in biyografisi.

29.12.2018Gündem
O ilçeye hırsızlar dadandı Eczacılar isyan etti

O ilçeye hırsızlar dadandı! Eczacılar isyan etti

Ümraniye’de az iki kişi olduğu değerlendirilen hırsızlar, son günlerde eczanelere dadandı. Hırsızlar, son üç günde 6 eczaneye girdi. Gecede iki eczaneyi hedef aldıkları belirlenen hırsızlık güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Bu hırsızlıklardan biri Parseller Mahallesi’ndeki bir eczanede önceki gün sabah saat 06.40 sıralarında gerçekleşti. Görüntülere göre eczanenin önüne gelen iki kişi bir süre çevreyi kontrol ediyor.

24.01.2018Gündem
İstanbul sokaklarında mutluluk peşinde ucuz hapla ölüm tuzağı

İstanbul sokaklarında 'mutluluk' peşinde ucuz hapla ölüm tuzağı!

İstanbul Tahtakale'de sahte cinsel güç hapları tezgahlarda 'Suriye yapımı, fabrikası orada' diye satılıyor. 'Mor' hapları Rakka'da DEAŞ'ın ürettiği iddia ediliyor. Uzmanlar uyarıyor: 'Öldürebilir'

7.10.2017Gündem
Bankalar, Ptt ve eczaneler yarın saat kaçta açılacak

Bankalar, Ptt ve eczaneler yarın saat kaçta açılacak?

Bankalar, Ptt ve eczanelerin saat kaçta açılıp kapandığı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Sabahları uyanıp işe giden binlerce vatandaş, işe gitmeden önce özel işlerini halledebilmek adına bankalar, ptt ve eczanelerin saat kaçta açık olduğunu merak ediyorlar. Peki, Bankalar, Ptt ve eczaneler yarın saat kaçta açılacak?

5.06.2017Gündem
Sahte reçeteyle 1.5 milyonluk vurgun

Sahte reçeteyle 1.5 milyonluk vurgun

İstanbul’da sahte reçeteyle yılbaşından bu yana 300 eczaneden, yaklaşık 1.5 milyon liralık vurgun yapıldı. SGK’nın çağrısıyla sahte reçetelerden haberdar olan mağdur eczacılar, dedektif gibi çalışarak iz sürüyor.

23.05.2017Gündem
Bulun şu fırsatçıları

Bulun şu fırsatçıları!

Sağlık Bakanlığı’nın Euro kurunda yaptığı düzenlemenin 20 Şubat’tan itibaren ilaç fiyatlarına yüzde 11 zam getirecek olması, hasta ve eczaneleri ilaçsız bıraktı. Türk Eczacıları Birliği ve İstanbul Eczacı Odası, Sağlık Bakanlığı’na, “İlaçları piyasaya sürmeyerek hastalarımızı mağdur eden fırsatçıları ‘İlaç Takip Sistemi’ ile tespit edip bulun” çağrısını yaptı. Bakanlık ise tespit edilenlere cezai işlem uygulanacağını söyledi.

20.01.2017Ekonomi
Yardımcı eczacı Danıştay’a takıldı

Yardımcı eczacı Danıştay’a takıldı

RESMİ Gazete’de 2.5 yıl önce yayınlanan ve eczanelere ikinci eczacı ve yardımcı eczacı çalıştırması yükümlülüğü getiren Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik’deki ilgili maddelerinin iptaliyle ilgili Danıştay’a açılan iki ayrı davada, iki farklı karar çıktı.

2.10.2016Ekonomi
‘Gürsu Ulaşan öldüğüyle kalmasın’

‘Gürsu Ulaşan öldüğüyle kalmasın’

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Fizik Tedavi Bölümü Eczanesi’nde teknisyen olarak görev yapan Enver Türkmen, tarafından 3 arkadaşı ile öldürülen eczacı Gürsu Ulaşan’ın cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

26.06.2016Gündem
Katliam silahı çekmecedeymiş

Katliam silahı çekmecedeymiş

Önceki gün birlikte çalıştığı 4 eczacıyı öldüren eczane personeli Enver Türkmen’in tabancasını bir süredir hastanedeki çekmecesinde tuttuğu öğrenildi. Bir hastane personelinin savcılığa “Çekmecede silahı var. Aleyhinde ifade verdiğim için beni tehdit ediyor” demesine rağmen durum görmezden gelinmiş.

25.06.2016Gündem
Sağlık Bakanlığından önemli açıklama: 1 gün sürecek

Sağlık Bakanlığı'ndan önemli açıklama: 1 gün sürecek

Sağlık Bakanlığı, eczanelerin hastalara ilaç vermek için kullandıkları İlaç Takip Sistemi’nin (İTS) veri güncellemesinden dolayı 1 günlük kesinti yapılacağını açıklandı. Hurriyet.com.tr'ye konuşan İstanbul Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nail Alkan, hastaların ilaca erişiminde sorun olmasını beklemediklerini söyledi.

6.04.2016Ekonomi
İlaç krizinde kritik gün

İlaç krizinde kritik gün

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türk Eczacıları Birliği (TEB) arasında devam eden ilaç alım protokolü müzakerelerinde anlaşma sağlanamadı, taraflar bugün yeniden bir araya gelecek.

31.03.2016Sağlık
İlaçta sıkıntı sürüyor

İlaçta sıkıntı sürüyor

İlaçta TEB ile SGK arasında hala anlaşma sağlanamadı. SGK bazı talepleri kabul etmedi, TEB ise "Çalışma Bakanının önerisi kabul edilebilir değil" dedi. Eğer SGK ile Türk Eczacıları Birliği arasındaki sözleşme yenilenmezse 1 Nisan itibariyle hastalar eczaneden ilaçları SGK indirimi olmadan, normal fiyatı ile alacak ve daha sonra faturaların tahsilatı için SGK'ya gidecekler.

30.03.2016Sağlık
1 Nisan’dan sonra eczaneden ilaç alamayabilirsiniz

1 Nisan’dan sonra eczaneden ilaç alamayabilirsiniz

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamındaki kişiler 1 Nisan’dan itibaren eczanelerden ilaç alamama tehdidi altında. SGK ile eczaneler arasındaki sözleşme 31 Mart’ta bitiyor. Eczacılar 13 maddelik iyileştirme talepleri kabul edilmezse yeni sözleşmeye imza atmayacak.

28.03.2016Ekonomi
Eğer sözleşme yenilenmezse 4 gün sonra ilaçlar SGK indirimi olmadan alınacak

Eğer sözleşme yenilenmezse 4 gün sonra ilaçlar SGK indirimi olmadan alınacak

İstanbul Eczacı Odası, SGK ile 4 gün sonra sözleşmelerinin sona ereceğini açıkladı ve ilaçta yaşanacak kaosun sorumlusunun kendileri olmayacağını bildirdi. Eğer SGK ile Türk Eczacıları Birliği arasındaki sözleşme yenilenmezse hastalar eczaneden ilaçları SGK indirimi olmadan, normal fiyatı ile alacak ve daha sonra faturaların tahsilatı için SGK'ya gidecekler.

28.03.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Vitaminlere talep arttı sahtesi patladı

Koronavirüse karşı bağışıklığını güçlendirmek isteyen gıda takviyeleri ile vitaminlere sarıldı. Öyle ki İstanbul Eczacı Odası’nın verilerine göre talep 5-6 kat arttı. Ama dikkat! ‘Komşuma iyi gelmiş’, ‘TV’de gördüm, bağışıklık güçlendiriyormuş’ diyerek doktorunuza danışmadan, hele ki ‘Eczanede bulamadım’, ‘Ucuzdu’ diyerek internetten aldığınız ürünler sağlığınızla oynuyor! Sağlık Bakanlığı’na göre özellikle internetten satılan ürünlerin yüzde 99’u sahte. Bakın uzmanlar neler diyor...

22.09.2020

Eczacılar ne istiyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, raporlu ilaçları olanların ilaçlarını imza karşılığı eczanelerden teslim alması, ücretsiz maske dağıtımının yine eczanelerden yapılması eczanelerdeki yoğunluğu başka bir boyuta taşıdı. 5 eczacı virüs nedeniyle hayatını kaybetti 50’ye yakını karantinada. Peki ne istiyorlar? Neden ‘acil yardım çağrısı’ yaptılar? İşte yanıtı...

16.04.2020

Hakan Atilla’yı görsem şu dört soruyu sorarım

Soru 1... Reza alçağının gidişi bir tezgâh mıydı?

25.07.2019