EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İstanbul Depremi

İstanbul Depremi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul Depremi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.086 İstanbul Depremi haberi bulunmuştur.

İstanbul Depremi Haberleri

İstanbul depremi 6.3 büyüklügünde olacak

İstanbul depremi 6.3 büyüklügünde olacak

Jeofizik Mühendisleri Odası (JFMO) Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, yapılan ayrıntılı çalışmalara göre, İstanbul depreminin, 1894'teki gibi doğu-batı doğrultulu ve 6.3 büyüklüğünde olacağını söyledi.

10.07.2001Gündem
İstanbul depreme hazır değil

İstanbul depreme hazır değil

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul'da mevcut yapı stoğunun iyileştirilmesi amacıyla hiç bir hazırlık yapılmadığını belirtirken İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi'nden sorumlu Vali Yardımcısı Cafer Akyüz, "Olası bir depreme kısmen hazırlanabildik" dedi.

14.08.2001Gündem
Sivil toplum örgütlerinden deprem özeleştirisi

Sivil toplum örgütlerinden deprem özeleştirisi

Sivil toplum kuruluşları, düzenledikleri bir konferansta özelleştiri yaptı. Konferansta, “Eğer oralarda prefabrik mezarlığı varsa, iki yıl sonra insanlar hala 'yardım alamıyoruz' diyorsa, bunda bizlerin de payı var'' denildi.

18.08.2001Gündem
Binalara renkli deprem karnesi

Binalara renkli deprem karnesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), ildeki binaların depreme dayanıklılığını 'kırmızı', 'sarı' ve 'yeşil' belgelerle sınıflandırmayı planlıyor.

14.11.2001Gündem
Boranın öngördüğü çoğu şey gerçek oldu

Boran'ın öngördüğü çoğu şey gerçek oldu

Astrologlar 2001 yılını değerlendirirken pek umutlu değillerdi. Görülmemiş bir heyecan bekliyorlardı. Ekonomik alanda sıkıntılar, uluslararası ilişkilerde krizler bekliyorlardı.

26.12.2001Gündem
Dansçılara deprem dersi

Dansçılara deprem dersi

Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı ve İstanbul Üniversitesi Jeofizik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Oğuz Göndoğdu AB Sanat Bale ve Dans Okulu'ndaki öğrencilere deprem dersi verecek.

13.03.2002Gündem
Depremzedenin büyük intikamı

Depremzedenin büyük intikamı

Depremzede baba, 17 Ağustos'ta kaybettiği eşi ve kızının ölümünden sorumlu tuttuğu inşaat şirketinden intikamını internette açtığı siteyle alıyor.

24.03.2002Gündem
İstanbul depremi bekliyor

İstanbul depremi bekliyor

İstanbul yıkıcı depremi bekliyor. Hürriyetim'in araştırmasına göre, hazırlıklar sadece deprem sonrası arama-kurtarma çalışmalarıyla sınırlı. Binaların güçlendirilmesine başlanmadı, envanter çalışmaları tamamlanmadı. Devletin hazırladığı raporda bile hükümet ve yerel yönetimler eleştiriliyor. Uzmanlar çalışmalara acilen başlanması için uyarıyor.

29.04.2002Gündem
Vezüv, beklenen İstanbul depremi gibi...

Vezüv, beklenen İstanbul depremi gibi...

Vezüv’ün eteklerinde ve çevresinde yaşayan 2 milyon İtalyan Vezüv’ün patlayacağı paniği yaşıyor. Bilim adamları Vezüv yanardağının görülmemiş bir biçimde yeniden her an patlayabileceğini, yeni Pompeiler yaratacağını ileri sürdü.

22.07.2002Spor
ABD Kızılhaçı için deprem riski raporu hazırlandı

ABD Kızılhaç'ı için deprem riski raporu hazırlandı

ABD Hızılhaç'ının talebi üzerine, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nce hazırlanan deprem riski raporunda, İstanbul'da 7.5 büyüklüğündeki muhtemel bir depremde çok sayıda can kaybı ve yaralı olacağı belirtilerek, deprem sonrası için sağlık kurumlarını içeren sistemli bir yapısal güçlendirme kampanyası başlatılması gerektiği vurgulandı.

24.07.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Kafalardaki çiviler

BELKİ on kuşaklık bir geçmişten bu yana bir türlü rayına oturtamadığımız Türk-Yunan ilişkilerinin röntgenini çeken bir raporu arkadaşımız Uğur Ergan öğrenmiş:

25.12.2001

Depremzedenin büyük intikamı

ERDOĞAN Koparal adlı depremzede, 17 Ağustos'ta kaybettiği eşi ve kızının ölümünden sorumlu tuttuğu Yüksel İnşaat'tan intikamını internette açtığı siteyle alıyor.

24.03.2002

Üzgünüm Ahmet

‘‘ZAMAN çok çabuk geçiyor.’’

Hepimiz sık sık söyleriz bunu. Bir şeyi kırk kere söyleyince gerçekleşirmiş, bu da gerçekleşti işte. Bundan sonra zaman hakikaten çabuk geçecekmiş.

10.08.2002