EKSTRA
MENÜ

İssizlik Sigortasi

İssizlik Sigortasi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İssizlik Sigortasi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.473 İssizlik Sigortasi haberi bulunmuştur.

İssizlik Sigortasi Haberleri

Vergi Dilimi Nedir Ve Nasıl Hesaplanır Vergi Dilimi Hesaplama Ve Oranları Hakkında Bilgi

Vergi Dilimi Nedir Ve Nasıl Hesaplanır? Vergi Dilimi Hesaplama Ve Oranları Hakkında Bilgi

Vergi ve vergi ile bağlantılı bir kavram olan vergi dilimi sıklıkla karşılaşılan bir konudur. Vergi dilimi hakkında haberler yapılmaktadır. Vergi dilimi ile ilgili güncel bilgiler paylaşılmaktadır. Fakat vergi dilimi tam olarak ne ifade eder, vergi dilimi ile ne anlatılmak istenir? Genellikle bu soruyu tam olarak cevaplandırmak mümkün olamamaktadır. İşte sizin için vergi dilimi konusunda yararlı bilgileri derledik. Vergi dilimi nedir ve nasıl hesaplanır? Vergi dilimi hesaplama ve oranları hakkında merak edilenler.

13.05.2021Kobi
Kümülatif Vergi Matrahı Nedir Ve Nasıl Hesaplanır Kümülatif Vergi Matrahı Belgesi Nereden Alınır

Kümülatif Vergi Matrahı Nedir Ve Nasıl Hesaplanır? Kümülatif Vergi Matrahı Belgesi Nereden Alınır

Günümüzde birbirinden farklı vergi türleri bulunuyor. Bu vergi sistemlerinin hesaplanması ve işlenmesi de farklılık gösterebiliyor. Özellikle en merak edilenlerden bir tanesi de kümülatif vergi matrahı olarak biliniyor. Kümülatif vergi matrahı nedir ve nasıl hesaplanır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.05.2021Kobi
Nakdi destek ücret ödemeleri bugün yapılıyor

Nakdi destek ücret ödemeleri bugün yapılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, nakdi ücret desteği ödemelerinin yapıldığını duyurdu.

10.05.2021Ekonomi
Nisan ayı nakdi ücret destek ödemeleri yarın yapılacak

Nisan ayı nakdi ücret destek ödemeleri yarın yapılacak

Nisan ayı nakdi ücret desteklerinin ödemelerinin yapılacağı tarih açıklanmıştı. Yarın gerçekleştirilecek ödemelerle ilgili detayları CNN Türk Muhabiri Gülşen Coşkun aktardı.

9.05.2021Ekonomi
Kripto yasasında sona gelindi

Kripto yasasında sona gelindi

Kripto varlıklar için bir taslak çalışması hazırladıklarını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Arkadaşlarımız çalışmaların yaptı. Konuyu Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz, uygun görmesi halinde de adımımızı atacağız. Gelir İdaresi tarafında da vergilendirme konusunda bir çalışma yürütüyoruz. Bizim ‘bu yasaklansın’ gibi bir yaklaşımımız kesinlikle yok” diye konuştu.

8.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıkladı Kripto parada flaş gelişme

Son dakika haberi... Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan açıkladı! Kripto parada flaş gelişme

Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Hande Fırat'ın CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programına katıldı. Ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Bakan Elvan, Hakan Çelik ve Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Bakan Elvan, kripto para platformlarıyla ilgili taslak çalışmasının yapıldığını söyledi. Bakan Elvan, "128 milyar dolar" tartışmasıyla ilgili olarak "MB Kanunu'na göre yaşanan tamamen yasaldır." dedi. Koronavirüsle mücadelede 133,7 milyar liranın harcandığını söyleyen Bakan Elvan, 206 milyar liralık Tarım Kredi, esnaf kredi ile vergi ve prim borcunun ertelendiğini ve bugüne kadar kredi programları kapsamında firmalara 315 milyar liralık kredi verildiğini belirtti. Öte yandan Bakan Elvan 2021'de %5'in üzerinde bir büyüme beklediğini ifade etti.

6.05.2021Ekonomi
SGK İşe Giriş Bildirgesi Nedir, Nasıl Ve Nereden Yapılır

SGK İşe Giriş Bildirgesi Nedir, Nasıl Ve Nereden Yapılır?

Herhangi bir kuruluş, tüm çalışanlarının sosyal güvencelerinin sağlanması amacı doğrultusunda sigorta yaptırmak mecburiyetindedir. Sizin için SGK işe giriş bildirgesi nedir, nasıl ve nereden yapılır konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

5.05.2021Kobi
Son dakika haberi: Karar resmileşti Kısa çalışma ödeneği 3 ay daha uzatıldı

Son dakika haberi: Karar resmileşti! Kısa çalışma ödeneği 3 ay daha uzatıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin 30 Haziran 2021'e kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

22.04.2021Gündem
40 mesleğe belge zorunluluğu Belge almayan çalışamayacak

40 mesleğe belge zorunluluğu! Belge almayan çalışamayacak

Elektrik tesisatçısı, elektrik ve doğal gaz sayaç sökme-takma elemanları, çimento üretim elemanı, tıbbi atık toplayıcısı, mermer doğal taş ocakçısı ve yer altı hazırlık işçisinin de aralarında olduğu 40 meslekte, Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayanlar 10 Nisan 2022'den itibaren çalışamayacak.

11.04.2021Ekonomi
Kurumlar Vergisi 2021 için yüzde 25

Kurumlar Vergisi 2021 için yüzde 25

Kurumlar Vergisi, 2021 yılı için yüzde 25 olarak uygulanacak. AK Partili vekiller tarafından TBMM’ye sunulan yasa teklifine göre, halen yüzde 20 olarak uygulanan Kurumlar Vergisi, bu yılki kurum kazançları için 25, gelecek yılki kurum kazançları için de yüzde 23 olacak.

3.04.2021Ekonomi
SGK prim yapılandırmasının ilk ödemesi için son tarih 31 Mart

SGK prim yapılandırmasının ilk ödemesi için son tarih 31 Mart

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: - "Yapılandırma için e-Devlet, e-SGK ve sosyal güvenlik merkezlerimize 2,1 milyon vatandaşımız başvurdu. Yapılandırılan toplam alacak 101 milyar lirayı aştı ve bugüne kadar 7,4 milyar lira tahsilat gerçekleştirildi" dedi.

28.03.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneğiyle çalışanlara 32 milyar lira ödendi

Kısa çalışma ödeneğiyle çalışanlara 32 milyar lira ödendi

Salgınla mücadele tedbirleri kapsamında etkin kullanılan kısa çalışma ödeneğiyle 3,7 milyon çalışana 2020'de 27 milyar lira, bu yılın ilk iki ayında ise 5 milyar lira ödeme yapıldı.

17.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönemi açıkladı Ekonomide dört adımlı reform

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönemi açıkladı! Ekonomide dört adımlı reform

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Ekonomi Reformları’nı açıkladı. Yeni dönemin dört temelin üzerinde olacağını belirten Erdoğan, “Yatırım, istihdam, üretim, ihracat. Bu amaçla harcama disiplini, kamu borç yönetimi, vergi düzenlemeleri, kamu alım ihaleleri, kamu özel işbirlikleri ve kamu iktisadi teşebbüsleri gibi hususları kapsayan yeni politikaları hayata geçiriyoruz” dedi.

13.03.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Esnafa vergi müjdesi, tek haneli enflasyon... İşte önemli Ekonomik Reformlar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Esnafa vergi müjdesi, tek haneli enflasyon... İşte önemli Ekonomik Reformlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Esnaf kardeşlerime müjde vermek istiyorum. Reformlar arasında küçük esnafa yönelik vergi muafiyeti de yer alıyor. Kuaför, tesisatçı, tamirci, gibi yaklaşık 850 bin esnafımızı gelir vergisinden muaf tutuyor, beyan yükümlülüklerini de kaldırıyoruz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık ve yazılım alanında adım atılacağını söyledi ve iki yeni yapıyı duyurdu.

12.03.2021Ekonomi
1.2 milyon kişi son kez kısa çalışmadan yararlanacak

1.2 milyon kişi son kez kısa çalışmadan yararlanacak

Bu ay son kez verileceği açıklanan kısa çalışma uygulamasındaki güncel durumu İŞKUR açıkladı.

12.03.2021Ekonomi
Milyonlarca çalışan için karar ayı

Milyonlarca çalışan için karar ayı

Mart ayı, milyonlarca çalışan için de karar ayı olacak. Bu ay son kez verileceği açıklanan kısa çalışma düzenlemesinde, taleplere bağlı olarak bir değişiklik olup olmayacağı, önümüzdeki günlerde belli olacak. Ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının ise bir veya iki ay daha uzatılması beklenirken, asgari ücret ve normalleşme desteklerine ilişkin kararlar da önümüzdeki günlerde alınacak.

7.03.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek, uzatıldı mı Kısa çalışma ödeneği için son tarih belli oldu

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek, uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği için son tarih belli oldu!

Kısa çalışma ödeneğinin sona ereceği tarih, ödenekten faydalananların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde istihdamı korumak adına atılan en önemli adımlardan olan kısa çalışma ödeneği bu ay son defa çalışanların hesaplarına yatırılacak. Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan kısa çalışma ödeneği mart ayının sonuna kadar uzatıldı. Kısa çalışma ödeneğinden yararlananların gözü şimdi son tarihte. İşte, kısa çalışma ödeneğinin biteceği tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

3.03.2021Ekonomi
Sigorta prim teşvik süresi uzatıldı mı Karar Resmi Gazetede yayımlandı

Sigorta prim teşvik süresi uzatıldı mı? Karar Resmi Gazete'de yayımlandı

Sigorta prim teşvikleri ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan açıklama geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından işverenlere sağlanan sigorta prim teşviki alınan kararla yıl sonuna kadar devam edecek. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun belirlediği şartlara göre istihdamın artırılması amacıyla işyerlerine sağlanan sigorta teşviki ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte, sigorta prim teşvik süresi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

24.02.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) süresiyle ilgili karar Resmi Gazetede yayımlandı

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) süresiyle ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı!

Kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı tarih, pandemi döneminde ödenekten faydalananların gündeminde yer almaya devam ediyor. İşçi ve işverenleri ilgilendiren kısa çalışma ödeneği ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yeniden uzatıldı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri mart ayına kadar ödenekten yararlanabilecek. Çalışanların gözü şimdi kısa çalışma ödeneğinin sona ereceği tarihte. İşte, kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek, sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

23.02.2021Ekonomi
KÇÖ ne zaman bitecek Kısa Çalışma Ödeneğinin süresine ilişkin karar Resmi Gazetede

KÇÖ ne zaman bitecek? Kısa Çalışma Ödeneğinin süresine ilişkin karar Resmi Gazete'de

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin uzatıldığına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu gelişmenin ardından, söz konusu KÇÖ'nin ne zaman biteceği merak konusu oldu. Peki, KÇÖ ne zaman bitecek?

19.02.2021Gündem
Çalışma hayatında normalleşme dönemi

Çalışma hayatında normalleşme dönemi

Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı, mart sonuna kadar uzatılacak. Nisanda iki düzenlemenin de kaldırılması planlanıyor. Kısa çalışma ve ücretsiz izinden normale dönen işletmeler için ise 3 ay normalleşme desteği uygulanacak.

19.02.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği süresinin uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazetede

Kısa çalışma ödeneği süresinin uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin 31 Mart 2021'e kadar uzatıldığına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

19.02.2021Ekonomi
Bakan Selçuk: 31 bini aşkın kadın işçimizin hayatına dokunduk

Bakan Selçuk: 31 bini aşkın kadın işçimizin hayatına dokunduk

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Yarım Çalışma Ödeneğiyle 31 bini aşkın kadın işçimizin hayatına dokunduk” dedi.

10.02.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak İşte ücret izin ödeneği ödeme tarihi

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İşte ücret izin ödeneği ödeme tarihi

Nakdi ücret desteğinin ne zaman yatacağı ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Bakan Selçuk ödemelerin şubat ayı içerisinde gerçekleştirileceğini duyurdu ve tarihi açıkladı.

9.02.2021Ekonomi
İşsizlik maaşı yattı mı Bakan Selçuk ödeme tarihini duyurdu İşte ocak ayı işsizlik maaşı sorgulama ekranı

İşsizlik maaşı yattı mı? Bakan Selçuk ödeme tarihini duyurdu! İşte ocak ayı işsizlik maaşı sorgulama ekranı

İşsizlik maaşı ödeme tarihi, işsizlik ödeneğinden faydalananların gündeminde yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından işsizlik maaşı başvuru şartlarını karşılayanlara verilen söz konusu ödemeler için beklenen açıklama geldi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ocak ayı işsizlik maaşı ödemelerinin banka hesapları ve PTT üzerinden yapılacağını duyurdu. İŞKUR aracılığı ile ödenecek olan ocak ayı işsizlik maaşının yatıp yapmadığı ise e-devlet ekranı üzerinden sorgulanabilecek. İşte, işsizlik maaşı ödeme tarihi.

5.02.2021Ekonomi
Asgari ücret ne kadar 2021 İşte AGİ hesaplama tablosu ve asgari ücret tutarı

Asgari ücret ne kadar 2021? İşte AGİ hesaplama tablosu ve asgari ücret tutarı

Asgari ücret 2021, çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yeni yıl öncesinde tamamlanan çalışmalar ile 2021 asgari ücret ve AGİ zammı kesinleşti. Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret geçen yıla göre 500 lira artmış, yüzde 21,56 oranında yükselmiş oldu. 2021 asgari ücret rakamları ile beraber, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) de arttı. Net asgari ücret bekar çocuksuz işçi için 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. İşte, 2021 asgari ücret ve AGİ zammı.

5.02.2021Ekonomi
1000 TL Pandemi yardımı başvuru ve sorgulama sayfası.. E-Devletten T.C kimlik no ile sosyal yardım işlem detayları

1000 TL Pandemi yardımı başvuru ve sorgulama sayfası.. E-Devlet'ten T.C kimlik no ile sosyal yardım işlem detayları

Sosyal yardım ödemeleri devam ediyor ve 1000 TL pandemi başvuruları sürüyor. 3. Faz başvuruların devam ettiği sosyal yardımlarda başvuru ve sonuç sorgulama ekranları hakkında vatandaşların merak ettiği ve cevabını aradığı sorular bulunuyor. Başvuruların E-Devlet'ten T.C Kimlik numarası ile yapıldığı süreçte sonuç sorgulama ve başvuru ekranları E-Devlet aracılığı ile sorgulanabiliyor.. Bilindiğini üzere 3. faz dönemi dinamik bir dönem olarak açıklanmış ve 4. faz yerine başvuruların 3. faz döneminden devam edeceği duyurulmuştu. İşte E-Devlet sosyal yardım sorgulama ve başvuru ekranları.

27.01.2021Ekonomi
Bakan Selçuk: SGK prim yapılandırmasında başvuru sayısı 1 milyon 400 bini geçti

Bakan Selçuk: SGK prim yapılandırmasında başvuru sayısı 1 milyon 400 bini geçti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK prim borçlarının yeniden yapılandırılmasında bugüne kadar 1 milyon 428 bin kişinin başvuru yaptığını,  79 milyar 24 milyon liralık borç için yapılandırma yapıldığını belirtti.

25.01.2021Ekonomi
SGKdan önemli uyarı Dikkat: Son gün 1 Şubat

SGK'dan önemli uyarı! Dikkat: Son gün 1 Şubat

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Ünal Kaya, vatandaşları yapılandırma avantajlarını kaçırmamaları için uyardı. Kaya, yapılandırma avantajlarının son tarihinin 1 Şubat olduğunu hatırlattı.

16.01.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır Kısa çalışma ödeneği uzatıldı - İşte e devlet başvuru ekranı

Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? Kısa çalışma ödeneği uzatıldı - İşte e devlet başvuru ekranı

Kısa çalışma ödeneği başvuru ekranı, çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde uygulamaya konulan ve Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatılan kısa çalışma ödeneği 28 Şubat 2021'e kadar devam edecek. Kısa çalışma ödeneği başvuru işlemleri ise 31 Ocak 2021'e kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca alınacak. Son başvuru tarihi yaklaşırken gözler başvuru ekranına çevrildi. İşte, e devlet kısa çalışma ödeneği başvuru sayfası ve konuyla ilgili bilgiler.

13.01.2021Ekonomi
222 bin çalışan daha ‘kısa çalışmada’

222 bin çalışan daha ‘kısa çalışmada’

17 Kasım’da yapılan kabine toplantısından sonra artan koronavirüs vakalarını durdurmak için bazı işletmeler kapatılmıştı. Kısıtlamalardan etkilenen işyerleri için de 1 Aralık itibariyle yeniden kısa çalışmaya başvurma hakkı getirilmişti. Bu sınırlamaların etkisi ise, İşsizlik Sigortası Fonu’nun aralık ayı raporuna yansıdı.

13.01.2021Ekonomi
Asgari ücret 2021 ne kadar oldu İşte yeni asgari ücret ve AGİ tutarları

Asgari ücret 2021 ne kadar oldu? İşte yeni asgari ücret ve AGİ tutarları

Asgari ücret 2021 oranı ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapıldı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yapılan son toplantının ardından zamlı oran belli oldu. 2021'de brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenen asgari ücretin işverene maliyeti 4 bin 203 lira 56 kuruş olacak. İşte yeni AGİ tutarları ve detaylar

8.01.2021Ekonomi
2021 asgari ücret ve AGİ tutarları belli oldu Asgari ücret ne kadar oldu

2021 asgari ücret ve AGİ tutarları belli oldu! Asgari ücret ne kadar oldu?

Asgari ücret 2021 yılında brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. Asgari ücrete yapılan zammın ardından AGİ tutarları da güncellendi. Buna göre, net asgari ücret bekar çocuksuz işçi için 2 bin 825 lira 90 kuruş, evli eşi çalışmayan işçi için 2 bin 879 lira 57 kuruş oldu. İşte AGİ dahil asgari ücret tutarları

6.01.2021Ekonomi
İşsizlik maaşı ne zaman verilecek Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihi belli oldu

İşsizlik maaşı ne zaman verilecek? Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihi belli oldu

İşsizlik maaşı ödeme tarihi için beklenen açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İŞKUR aracılığı ile işsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlara verilen işsizlik maaşı bu hafta içerisinde kısa çalışma ödeneği ile beraber banka ve PTT hesaplarına yatırılacak. Başvuru şartlarını karşılayarak her ay ödemelerini alanlar, aralık ayı işsizlik maaşının yatıp yatmadığını ise e devlet ekranı üzerinden sorgulayabilecek. İşte, aralık ayı 2021 işsizlik maaşı ödeme tarihiyle ilgili bilgiler.

4.01.2021Ekonomi
KÇÖ ne zaman bitiyor İşte Kısa Çalışma Ödeneğinde son durum

KÇÖ ne zaman bitiyor? İşte Kısa Çalışma Ödeneğinde son durum

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de koronavirüs pandemisinin etkilerini ekonomik anlamda azaltmak için uygulanan Kısa Çalışma Ödeneği'nin (KÇÖ) akıbeti oldu. Söz konusu uygulamanın yeni yılda devam edip etmeyeceğini öğrenmek isteyen pek çok çalışan, konuya dair resmi bilgileri öğrenmek istiyor. Peki, KÇÖ ne zaman bitiyor?

1.01.2021Gündem
İşsizlik maaşı ne zaman yatacak Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihini Bakan Selçuk duyurdu

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihini Bakan Selçuk duyurdu

İşsizlik maaşı ödeme tarihi, ocak ayının yaklaşmasıyla beraber gündeme geldi. Her ay yasada belirtilen şartları karşılayarak işsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlara ödenen işsizlik maaşı ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Selçuk ocak ayında yapılacak olan işsizlik maaşı ödemelerinin banka hesapları ya da PTT üzerinden gerçekleşeceğini duyurdu. Peki, işsizlik maaşı ne zaman yatacak? İşte, aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.12.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek Cumhurbaşkanı tarih verdi

Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı tarih verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrasında açılamalarda bulundu. Erdoğan'ın buradaki açıklamasında, milyonlarca çalışanı ile işvereni yakından ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneğine dair de bilgiler vardı. Koronavirüs nedeni ile uygulanan Kısa Çalışma Ödeneğinin hangi tarihe ertelendiğini açıkladı. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek?

28.12.2020Gündem
Aralık ayı işsizlik maaşı ne zaman yatacak İşsizlik maaşı sorgulama ekranı e devlette

Aralık ayı işsizlik maaşı ne zaman yatacak? İşsizlik maaşı sorgulama ekranı e devlet'te!

İşsizlik maaşının ne zaman yatacağı, işsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Başvuru şartlarını karşılayanlar, işsizlik maaşı ödemelerini banka hesapları üzerinden alacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kasım ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 4 Aralık'ta yapıldığını bildirmişti. Yılın son günleri yaklaşırken, gözler aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihine çevrildi. İşsizlik maaşı ödenekleri e devlet üzerinden sorgulanacak. İşte, ayrıntılar.

26.12.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak Başvuru süresi uzatıldı

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? Başvuru süresi uzatıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebep gerekçesiyle yapılan kısa çalışma başvuru süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Şimdi ise aralık ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak?

25.12.2020Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi 2021e kadar uzatıldı İşte en son gelişmeler

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi 2021'e kadar uzatıldı! İşte en son gelişmeler

Kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi, milyonlarca çalışanın gündeminde yer alıyor. Koronavirüs pandemi sürecinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'nca ödenen kısa çalışma ödeneğinde alınan karar doğrultusunda başvurularda uzatılmaya gidildi. Kısa çalışma ödeneği başvuruları e devlet üzerinden belirlenen tarihe kadar tamamlanacak. En son 4 Aralık tarihinde vatandaşların hesaplarına yatırılan kısa çalışma ödeneği, ocak ayında ödenmeye başlanacak. Kısa çalışma ödeneği sorgulamaları ise e devlet üzerinden gerçekleşecek. İşte, ayrıntılar...

23.12.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi uzatıldı

Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi uzatıldı

Yeni tip koronavirüs ile etkin mücadele kapsamında hayata geçen, kısa çalışma başvuru süresi 31 Ocak 2021'e, kısa çalışma ödeneği ise 28 Şubat 2021'e kadar uzatıldı.

23.12.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği e devlet başvuru ekranı Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı

Kısa çalışma ödeneği e devlet başvuru ekranı! Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı?

Kısa çalışma ödeneği çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından ödenen kısa çalışma ödeneği, Resmi Gazete'de alınan karara göre yeniden uzatıldı. e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek olan kısa çalışma ödeneği başvurularını tamamlayanlar, 3 ay süreye kadar kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilecekler. Peki, Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? İşte, e devlet kısa çalışma ödeneği başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

18.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Emekli aylığınız kesilmez

Soru: SGK emeklisiyim ve 2.021 TL emekli maaşı almaktayım. Bir şirkete ortaklık durumum söz konusu. Bu şirkete çalışan olarak Bağ-Kura veya SGK’ya giriş yapsam, çalışan emekli olarak aylık alacağım ücret azalır mı? Ayten K.

21.04.2021

Ücretsiz izin desteği artıyor, çalışana yeni destek geliyor

Meclis'e sunulan Torba Yasa Tasarısı, hem salgın nedeniyle verilen desteklerde hem de çalışma hayatında önemli düzenlemeler içeriyor. Ayrıca yasanın kabulü halinde çalışanlara yeni bir destek daha geliyor. Hepsine tek tek değineyim.

8.04.2021

Kısa çalışma ödeneği bitti bundan sonra ne olacak?

Kısa çalışma ödeneği dün, 31 Mart tarihi itibarıyla son buldu. İşverenler, normal çalışmaya dönüp normalleşme desteğinden yararlanabilir. Ya da çalışanlarını ücretsiz izne çıkarabilir ve ücretsiz izne çıkan çalışanlar 17 Mayıs tarihine kadar aylık 1.341 liralık nakdi ücret desteğinden yararlanabilir.

1.04.2021

İşte istihdam desteklerinin ayrıntıları

Mikro ve küçük ölçekli firmalar arasında likidite sıkıntısı çekenlere yönelik, istihdama kattıkları her bir ilave kişi için, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle, 100 bin liralık krediye erişim imkânı sağlanacak. En fazla 500 bin liralık ilave istihdam finansman desteği verilecek. İlave istihdam finansman desteğinden, 17 Mayıs’ta bitecek olan nakdi ücret desteği alan işyerleri de yararlanabilecek.

18.03.2021

Emekçi 47.70 liraya talim edecek

Salgın nedeniyle geçen yıl hayata geçirilen ücretsiz izin uygulaması, yani işten çıkarma yasağı 2 ay daha uzatıldı. İşçi uzatma kararı ile sevinse bile ödenecek paranın yetersizliğinden ötürü karamsar.

10.03.2021

Normalleşmede işveren bu desteklerden yararlanacak

Bir senedir uygulanan kısa çalışma ödeneğinin süresi 31 Mart’ta bitiyor. Aynı şekilde bir seneye yakındır uygulanan, işvereni tarafından ücretsiz izne çıkartılanlara ödenen nakdi ücret desteği ve bununla birlikte işverenin, çalışanı işten çıkarma yasağı da 17 Mart tarihinde bitiyor. Eğer bir uzatma olmazsa, salgın nedeniyle işverene ve çalışanlara verilen destekler mart ayında son bulacak. Kesin bir şey yok ama belki bir ihtimal, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bu desteklerin bazıları haziran ayına kadar uzatılabilir.

4.03.2021

Restoran sektörünün açmazı

ABD’de restoranların dörtte üçü 2020’yi zararla kapamış. Toplam zarar tam 240 milyar dolar. Bir de dolaylı etkilenen kesimler var. Üreticiler, toptancılar kadar keten masa örtüsü satıcıları ve çiçekçiler bile...

24.01.2021

Çalışan ve işveren açısından yeni yılın asgari ücreti

Yeni yılın asgari ücreti dün açıklandı. Yüzde 21.56 oranında yapılan artışla 2021’de uygulanacak en az aylık net asgari ücret 2 bin 825 lira olarak belirlendi. Asgari ücretli çalışanların net maaşına net 501 lira zam yapılmış oldu.

29.12.2020