EKSTRA
MENÜ

İşsizlik Ödeneği

İşsizlik Ödeneği haberleri sayfasında güncel ve son dakika İşsizlik Ödeneği hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 970 İşsizlik Ödeneği haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İşsizlik Ödeneği Haberleri

Emeklilere 2022’de zam müjdesi

Emeklilere 2022’de zam müjdesi!

Emeklilere zam müjdesi Alman Emeklilik Sigortası Başkanı Gundula Rossbach’tan geldi: Artış eksikliğinin önümüzdeki yıl belli bir oranda tamamlanacağını ve 2022’de emeklilerin iyi bir artı alacağını tahmin ediyorum.”

13.09.2021Avrupa
Son dakika... İşsizlik sigortası fonunda dev para birikti

Son dakika... İşsizlik sigortası fonunda dev para birikti

İşsizlik Sigortası Fonu'nun toplam varlığı 9 Eylül itibarıyla 87,8 milyar TL oldu.

10.09.2021Ekonomi
Genç istihdamına özel eylem planı

Genç istihdamına özel eylem planı

Genç istihdamını arttırmak için eylem planı hazırlanıyor. Hazırlık toplantıları süren eylem planının taslakları da oluşturuldu ve kurumlara iletildi.

3.08.2021Ekonomi
Haftada 4 gün çalışma kararı başarıya ulaştı Bir ülkede daha başlayacak

Haftada 4 gün çalışma kararı başarıya ulaştı! Bir ülkede daha başlayacak

Araştırmacılar, İzlanda'da yapılan ve dünyanın şimdiye kadarki en büyük haftada 4 gün çalışma denemesinin büyük başarıyla sonuçlandığını ve İngiltere'de de test edilmesi gerektiğini belirtti.

5.07.2021Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ve işsizlik ödeneği yattı mı, ne zaman yatacak Bakan Bilginden açıklama

Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ve işsizlik ödeneği yattı mı, ne zaman yatacak? Bakan Bilgin'den açıklama

Kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Hak sahipleri, son ödemeleri ne zaman alacaklarını merak ediyor. Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ve işsizlik ödeneği için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklama yaptı. Peki, kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri ne zaman ödenecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

5.07.2021Gündem
Bakan duyurdu Yarın hesaplara yatacak

Bakan duyurdu! Yarın hesaplara yatacak

Bakan Bilgin, "Haziran ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Temmuz'da hesaplara yatırıyoruz" açıklamasında bulundu.

4.07.2021Ekonomi
Ekonomiye aşı dopingi

Ekonomiye aşı dopingi

Enflasyonun, nitelikli ve sürdürülebilir büyümenin önündeki en temel engel olduğunu belirten Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bu yüzden enflasyonla mücadelenin tüm politikaların merkezinde yer aldığını söyledi. Elvan, artan aşılama sayıları ile ilgili olarak da “Günde 1 milyon dozun üzerinde aşı muazzam bir başarıdır. Bunun olumlu etkisini hem ekonomide hem de sosyal hayatta göreceğiz” dedi.

19.06.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Elvan açıkladı: Önemli bir adım atıyoruz

Son dakika... Bakan Elvan açıkladı: Önemli bir adım atıyoruz

Bursa'da konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan mesleki eğitim merkezlerinin cazip hale getirileceğini belirtti. Elvan, sanayicilerin ara eleman bulma noktasında karşılaştıkları zorlukların farkında olduklarını belirterek, "Bu sorunu çözmek üzere çok önemli bir adım atıyoruz. Hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Kalfalık döneminde alınan ücretlerde iyileşme sağlayacak, bu merkezlerde eğitim gören öğrencilerin ücretlerini kamu tarafı olarak biz karşılayacağız."

18.06.2021Ekonomi
İstihdam desteklerinde son aya girildi

İstihdam desteklerinde son aya girildi

Bir değişiklik yapılmazsa kısa çalışma ödeneği uygulaması haziran sonu itibarıyla bitiyor. Destekten yararlanan kişi sayısı 2.1 milyon kişiyi aşarken, işsizlik fonu da 86 milyar TL’ye geriledi. Mayıs ayında uygulanan tam kapanma sürecinde kısa çalışmadan yararlanan kişi sayısında ise 100 bin kişilik artış yaşandı.

13.06.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Elvandan enflasyon ile mücadele mesajı

Son dakika... Bakan Elvan'dan enflasyon ile mücadele mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan enflasyon ile mücadelede kararlılık mesajı verdi. Bakan Elvan, "Enflasyon ile mücadeleyi bu ülkenin refahı için kazanılması gereken bir savaş olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı. Elvan, likidite sıkıntısı çeken firmalara istihdama kattıkları her bir kişi için destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

11.06.2021Ekonomi
Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri bugün hesaplara yatıyor

Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri bugün hesaplara yatıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Mayıs ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini bugün hesaplara yatırıyoruz" açıklamasında bulundu.

4.06.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitiyor İşte son tarih bilgisi

Nakdi ücret desteği ne zaman bitiyor? İşte son tarih bilgisi

Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana; 33.2 milyar lira kısa çalışma ödeneği, 11.4 milyar lira nakdi ücret desteği, 5,9 milyar lira işsizlik ödeneği ve 4,5 milyar lira normalleşme desteği olmak üzere toplamda 55 milyar lira tutarında destek ödemesi yapıldı. Gözler şimdi nakdi ücret desteğinin biteceği tarihte. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitiyor?

3.06.2021Gündem
Mayıs ayı nakdi ücret desteği ne zaman yapılacak Kısa çalışma ve işsizlik ödemelerinin tarihleri açıklandı mı İşte ödeme günleri

Mayıs ayı nakdi ücret desteği ne zaman yapılacak? Kısa çalışma ve işsizlik ödemelerinin tarihleri açıklandı mı? İşte ödeme günleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, mayıs ayına ait nakdi ücret desteği ödemelerinin 8 Haziran'da yapılacağını bildirdi. Mayıs ayına ait kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri 4 Haziran'da yatırılacak.. İşte detaylar

1.06.2021Ekonomi
İŞKUR işsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır E-Devlet üzerinden işsizlik maaşı başvuru detayları

İŞKUR işsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet üzerinden işsizlik maaşı başvuru detayları

İŞKUR işsizlik maaşı başvurusu, iş yerinden çeşitli nedenlerle ayrılmak durumunda kalan pek çok çalışanın yakından ilgilendiği bir konu olarak gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. İşsiz kaldıkları dönemde devlet desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, işsizlik maaşı başvurusunun nasıl yapıldığını merak ediyor. E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilen işsizlik maaşı başvuru işlemleri nasıl, hangi şartlarda yapılır? İşte konuyla ilgili detaylı bilgiler…

30.05.2021Gündem
Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödemeleri ne zaman yatırılacak İşte KÇÖ ve işsizlik ödemeleri için beklenen tarih

Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödemeleri ne zaman yatırılacak? İşte KÇÖ ve işsizlik ödemeleri için beklenen tarih!

Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödeneğinin ne zaman yatacağı son gelişmeler ile takip ediliyor. Mayıs ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri ile ilgili beklenen açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi. Bakan Bilgin Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödemelerinin yatırılacağı tarihi duyurdu. Ödemeler vatandaşların hesaplarına PTT ve banka hesapları üzerinden yatırılacak. Peki, kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödemeleri ne zaman yatacak? İşte, ayrıntılar.

29.05.2021Ekonomi
Kısa çalışma ve işsizlik maaşı 4 Haziranda hesaplarda

Kısa çalışma ve işsizlik maaşı 4 Haziran'da hesaplarda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Mayıs ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini 4 Haziran'da hesaplara yatırıyoruz” dedi.

29.05.2021Ekonomi
Bakan Elvan: Hedeflerden geri adım atmayacağız

Bakan Elvan: Hedeflerden geri adım atmayacağız

Ekonomi yönetimi olarak politikaları, güçlü, sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme patikasının sağlanması yönünde şekillendirdiklerini belirten Bakan Lütfi Elvan, “Kısa vadeli kazanımlar uğruna, orta ve uzun vadeli hedeflerimizden asla geri adım atmayacağız” dedi. Şimdiye kadar merkezi bütçeden 79 milyar TL’lik pandemi desteği verildiğini ifade eden Elvan, yıl sonunda bu tutarın 109 milyar TL’ye ulaşacağını söyledi.

29.05.2021Ekonomi
Bakan Elvandan önemli açıklama: Asla geri adım atmayacağız

Bakan Elvan'dan önemli açıklama: Asla geri adım atmayacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ekonomide kısa vadeli kazanımlar uğruna uzun vadeli hedeflerden vazgeçilmeyeceğini söyledi.

28.05.2021Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği  yattı mı  Kısa Çalışma Ödeneğinde son gelişmeler

Kısa Çalışma Ödeneği yattı mı? Kısa Çalışma Ödeneğinde son gelişmeler

Mayıs ayının ilk günlerinde gözler Kısa Çalışma Ödeneğinin yatacağı tarihte. Kısa Çalışma Ödeneğinin tarihi belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Nisan ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerinin hesaplara yatırılacağı tarihi paylaştı. İŞKUR'da resmi Twitter adresinden Kısa Çalışma Ödeneklerinin hesaplara yatırılacağı tarihi hatırlattı. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği yattı mı? Kısa Çalışma Ödeneğinde son gelişmeler

6.05.2021Gündem
Son dakika... SED ödemeleri bayram öncesi yatırılacak

Son dakika... SED ödemeleri bayram öncesi yatırılacak

Bakan Yanık, “SED ödemelerini Bayramdan önce hesaplara yatırıyoruz” açıklamasında bulundu. Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) kapsamında 139 bin çocuğa 159 milyon TL ödeme yapılacak.

5.05.2021Ekonomi
Son dakika... Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri bugün yapılıyor

Son dakika... Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri bugün yapılıyor

Çalışma ve Sosyal Güveni Bakanı Vedat Bilgin; “Nisan ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini bugün yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

5.05.2021Ekonomi
Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği bugün yatırılıyor

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği bugün yatırılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Nisan ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini yarın hesaplara yatırıyoruz” dedi.

5.05.2021Ekonomi
Kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri yarın hesaplara geçiyor

Kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri yarın hesaplara geçiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Nisan ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini yarın hesaplara yatırıyoruz” dedi.

4.05.2021Ekonomi
Son dakika... Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri bugün yapılıyor

Son dakika... Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri bugün yapılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; “Mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini bugün yapıyoruz”

5.04.2021Ekonomi
İşsizlik maaşı ne zaman yatacak Bakan Selçuk’tan işsizlik ödeneği açıklaması

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? Bakan Selçuk’tan işsizlik ödeneği açıklaması

İşsizlik ödeneği ödeme tarihleri ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. İşsizlik maaşı her ay belirli tarihlerde hesaplara yatırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu ile ilgili açıklama yaptı. İşte işsizlik maaşı ödeme tarihi hakkında yapılan açıklama

1.04.2021Gündem
İşsizlik maaşı ne zaman yatacak Bakan Selçuk’tan işsizlik ödeneği açıklaması

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? Bakan Selçuk’tan işsizlik ödeneği açıklaması

İşsizlik ödeneği ödeme tarihleri ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. İşsizlik maaşı her ay belirli tarihlerde hesaplara yatırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu ile ilgili açıklama yaptı. İşte işsizlik maaşı ödeme tarihi hakkında yapılan açıklama

31.03.2021Gündem
Son dakika... Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı 5 Nisanda hesaplada

Son dakika... Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı 5 Nisan'da hesaplada

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Mart ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Nisan’da hesaplara yatırıyoruz” dedi.

31.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüsle mücadelede sevindirici haberi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüsle mücadelede sevindirici haberi verdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşmeye ilişkin şehirlerdeki uygulamanın bir süre daha sürdürüleceğini ifade ederek, “Milletimizin yeni normalleşmenin ilk heyecanıyla kurallara riayet konusunda yeterli dikkati gösteremediğini düşünüyorum” dedi. Erdoğan, normalleşme sürecindeki vaka yükselişlerinin hastaneye yatış, yoğun bakım ve entübe sayılarına da sınırlı bir şekilde yansıdığını açıkladı.

16.03.2021Gündem
Kısa Çalışma Ödeneği ve işsizlik maaşı yattı mı KÇÖ ödemeleri için tarih verilmişti

Kısa Çalışma Ödeneği ve işsizlik maaşı yattı mı? KÇÖ ödemeleri için tarih verilmişti

Kısa Çalışma Ödeneği ve işsizlik maaşı yattı mı? Pandemi döneminde devreye sokulan kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşından faydalanan vatandaşlar, ay başından beri bu sorulara yanıt arıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şubat ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri için bu haftayı işaret etmişti. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği ve işsizlik maaşı yattı mı?

5.03.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödenekleri 5 Martta hesaplarda

Son dakika... Bakan açıkladı! İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödenekleri 5 Mart'ta hesaplarda

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Şubat ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Mart’ta hesaplara yatırıyoruz” dedi.

2.03.2021Ekonomi
Son kez uzatılmıştı: Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) yattı mı, ne zaman yatacak

Son kez uzatılmıştı: Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) yattı mı, ne zaman yatacak?

Covid-19 nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin 31 Mart 2021'e kadar uzatıldığına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Mart ayının başlaması ile birlikte gözler Kısa Çalışma Ödeneğinin yatacağı tarihe çevrildi. Pandemi döneminde istihdamı korumak, işçiyi ve işvereni desteklemek amacıyla ödenen kısa çalışma ödeneği her ayın ilk günlerinde hesaplara geçiyor. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) yattı mı, ne zaman yatacak?

2.03.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) süresiyle ilgili karar Resmi Gazetede yayımlandı

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) süresiyle ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı!

Kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı tarih, pandemi döneminde ödenekten faydalananların gündeminde yer almaya devam ediyor. İşçi ve işverenleri ilgilendiren kısa çalışma ödeneği ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yeniden uzatıldı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri mart ayına kadar ödenekten yararlanabilecek. Çalışanların gözü şimdi kısa çalışma ödeneğinin sona ereceği tarihte. İşte, kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek, sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

23.02.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa çalışma ödeneği için tarih verdi

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa çalışma ödeneği için tarih verdi

Kısa çalışma ödeneği, pandemi döneminde ekonomik önlemler kapsamında ödenmeye devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanarak şubat ayının sonuna kadar uzatılmıştı. Kabine Toplantısı sonrası Türkiye'nin ekonomik gündemine dair değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinin yeniden uzatıldığını duyurdu. İşte, kısa çalışma ödeneği ile ilgili ayrıntılar

18.02.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek Kabine Toplantısında yeni karar

Nakdi ücret desteği uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Kabine Toplantısı'nda yeni karar!

Nakdi ücret desteği pandemi döneminde ücretsiz izne ayrılan çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay ödenen nakdi ücret desteği ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Kabine Toplantısı sonrası ekonomide atılan yeni adımlara ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanı, nakdi ücret desteğinin mart ayına kadar devam edeceğini bildirdi. Çalışanlara ödenen nakdi ücret desteğinin yatıp yatmadığı ise e devlet üzerinden sorgulanacak. İşte, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek sorusunun yanıtı.

17.02.2021Ekonomi
İşsizlik maaşı yattı mı Bakan Selçuk ödeme tarihini duyurdu İşte ocak ayı işsizlik maaşı sorgulama ekranı

İşsizlik maaşı yattı mı? Bakan Selçuk ödeme tarihini duyurdu! İşte ocak ayı işsizlik maaşı sorgulama ekranı

İşsizlik maaşı ödeme tarihi, işsizlik ödeneğinden faydalananların gündeminde yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından işsizlik maaşı başvuru şartlarını karşılayanlara verilen söz konusu ödemeler için beklenen açıklama geldi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ocak ayı işsizlik maaşı ödemelerinin banka hesapları ve PTT üzerinden yapılacağını duyurdu. İŞKUR aracılığı ile ödenecek olan ocak ayı işsizlik maaşının yatıp yapmadığı ise e-devlet ekranı üzerinden sorgulanabilecek. İşte, işsizlik maaşı ödeme tarihi.

5.02.2021Ekonomi
Asgari ücret ne kadar 2021 İşte AGİ hesaplama tablosu ve asgari ücret tutarı

Asgari ücret ne kadar 2021? İşte AGİ hesaplama tablosu ve asgari ücret tutarı

Asgari ücret 2021, çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yeni yıl öncesinde tamamlanan çalışmalar ile 2021 asgari ücret ve AGİ zammı kesinleşti. Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret geçen yıla göre 500 lira artmış, yüzde 21,56 oranında yükselmiş oldu. 2021 asgari ücret rakamları ile beraber, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) de arttı. Net asgari ücret bekar çocuksuz işçi için 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. İşte, 2021 asgari ücret ve AGİ zammı.

5.02.2021Ekonomi
Bakan Selçuk açıkladı Kısa çalışma ve işsizlik ödeneğinde ödemeler bugün yapılıyor

Bakan Selçuk açıkladı! Kısa çalışma ve işsizlik ödeneğinde ödemeler bugün yapılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin bugün yapılacağını duyurdu.

5.02.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödenekleri bugün yatıyor... Kısa çalışma ödeneği sorgulama

Kısa çalışma ödenekleri bugün yatıyor... Kısa çalışma ödeneği sorgulama

Yapılan açıklamaya göre, kısa çalışma ödenekleri bugün yatıyor.Kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatacağı tarih her ay başı gündeme geliyor. Pandemi döneminde işveren ve işçilere sağlanmaya başlanan kısa çalışma ödeneği devam ediyor. Peki, kısa çalışma ödeneğinin yatıp yatmadığı nasıl öğrenilir? Kısa çalışma ödeneği sorgulama

5.02.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Gözler ocak ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihinde

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Gözler ocak ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihinde!

Nakdi ücret desteği ödeme tarihi, ödemeden faydalananların odaklandığı konulardan oldu. Şubat ayının gelmesiyle beraber nakdi ücret desteği ödeme tarihi için gözler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Geçtiğimiz ay nakdi ücret ödemeleri 8 Ocak'ta yatırılmıştı. Banka hesapları üzerinden IBAN bilgisi ile vatandaşlara verilen ödemeler bu ay içerisinde yapılacak. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İşte, nakdi ücret desteği ödeme tarihiyle ilgili bilgiler.

1.02.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek İşte en son gelişmeler

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? İşte en son gelişmeler

Nakdi ücret desteği ödemeleri hakkında araştırmalar şubat ayına kısa bir süre kalması ile birlikte hız kazandı. Söz konusu ödemeleri almaya hak kazanan vatandaşlar ödemelerin ne zaman sona ereceğini araştırıyor. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?

28.01.2021Gündem
İstanbulda Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 15 milyar liradan fazla destek sağlandı

İstanbul'da Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 15 milyar liradan fazla destek sağlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından oluşturulan "Sosyal Koruma Kalkanı" çalışmaları kapsamında İstanbul'da 15 milyar liradan fazla destek sağlandı.

13.01.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek İşte en son tarih bilgisi

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? İşte en son tarih bilgisi

Ücretsiz izne ayrılan, Kısa Çalışma Ödeneğimizden yararlanamayan, 15 Mart'tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanmamış olan ve yaşlılık aylığı almayan işçilere yönelik ödenen nakdi ücret desteği devam ediyor. Bu kapsamda ücret alan vatandaşlar da söz konusu ödeme desteğinin ne zaman biteceğini öğrenmek istiyor. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?

13.01.2021Gündem
Hedef 865 bin kişiye iş

Hedef 865 bin kişiye iş

2019 yılında 1 milyon 480 bin 842 kişiyi iş imkanı sağlayan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), pandeminin etkili olduğu 2020 yılında ise 824 bin 120 kişiyi özel sektörde işe yerleştirdi. Bu yıl da özel sektörde işe yerleştirilenlerin sayısının, geçen yıla göre, yüzde 5 oranında artırılması hedefleniyor.

10.01.2021Ekonomi
Asgari ücret 2021 ne kadar oldu İşte yeni asgari ücret ve AGİ tutarları

Asgari ücret 2021 ne kadar oldu? İşte yeni asgari ücret ve AGİ tutarları

Asgari ücret 2021 oranı ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapıldı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yapılan son toplantının ardından zamlı oran belli oldu. 2021'de brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenen asgari ücretin işverene maliyeti 4 bin 203 lira 56 kuruş olacak. İşte yeni AGİ tutarları ve detaylar

8.01.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek İşte tarih bilgisi

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? İşte tarih bilgisi

Koronavirüs ekonomik tedbirleri kapsamında nakdi ücret desteği uygulanmaya devam ediyor. Binlerce kişinin yararlandığı ve uzun süredir yürürlükte olan uygulamanın ne zaman sona ereceği, yeni yılla birlikte gündeme geldi. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?

7.01.2021Gündem
İşsizlik maaşı ne zaman verilecek Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihi belli oldu

İşsizlik maaşı ne zaman verilecek? Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihi belli oldu

İşsizlik maaşı ödeme tarihi için beklenen açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İŞKUR aracılığı ile işsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlara verilen işsizlik maaşı bu hafta içerisinde kısa çalışma ödeneği ile beraber banka ve PTT hesaplarına yatırılacak. Başvuru şartlarını karşılayarak her ay ödemelerini alanlar, aralık ayı işsizlik maaşının yatıp yatmadığını ise e devlet ekranı üzerinden sorgulayabilecek. İşte, aralık ayı 2021 işsizlik maaşı ödeme tarihiyle ilgili bilgiler.

4.01.2021Ekonomi
‘Sosyal Koruma Kalkanı’ ile 45.5 milyar TL destek

‘Sosyal Koruma Kalkanı’ ile 45.5 milyar TL destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgınının olumsuz etkilerini en aza indirmek için başlatılan ‘Sosyal Koruma Kalkanı’ kapsamında vatandaşlara 9 ayda yapılan destek ve yardımların 45.5 milyar liraya yaklaştığını bildirdi.

3.01.2021Ekonomi
Sosyal Koruma Kalkanı ile 9 ayda yaklaşık 45,5 milyar lira destek verildi

Sosyal Koruma Kalkanı ile 9 ayda yaklaşık 45,5 milyar lira destek verildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı verilerine göre, Sosyal Koruma Kalkanı çerçevesinde 31 Aralık sonu itibarıyla 3 milyon 582 bin 455 çalışanın hesaplarına 23 milyar 371 milyon 396 bin 994 lira Kısa Çalışma Ödeneği yatırıldı.

2.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

10 maddede işsizlik maaşı

Koronavirüs sürecinde işveren ve işçilere verilen destekler 30 Haziran’da sona erdi; çalışanlarda işten çıkarılma endişesi başladı. İşsizlik maaşından kimlerin, nasıl yararlanacağını 10 maddede derledik.

2.07.2021

Normalleşmede işveren bu desteklerden yararlanacak

Bir senedir uygulanan kısa çalışma ödeneğinin süresi 31 Mart’ta bitiyor. Aynı şekilde bir seneye yakındır uygulanan, işvereni tarafından ücretsiz izne çıkartılanlara ödenen nakdi ücret desteği ve bununla birlikte işverenin, çalışanı işten çıkarma yasağı da 17 Mart tarihinde bitiyor. Eğer bir uzatma olmazsa, salgın nedeniyle işverene ve çalışanlara verilen destekler mart ayında son bulacak. Kesin bir şey yok ama belki bir ihtimal, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bu desteklerin bazıları haziran ayına kadar uzatılabilir.

4.03.2021