EKSTRA
MENÜ

İşsizlik Maaşı Ne Kadar

İşsizlik Maaşı Ne Kadar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İşsizlik Maaşı Ne Kadar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 367 İşsizlik Maaşı Ne Kadar haberi bulunmuştur.

İşsizlik Maaşı Ne Kadar Haberleri

İşsizlik maaşı ne zaman verilecek Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihi belli oldu

İşsizlik maaşı ne zaman verilecek? Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihi belli oldu

İşsizlik maaşı ödeme tarihi için beklenen açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İŞKUR aracılığı ile işsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlara verilen işsizlik maaşı bu hafta içerisinde kısa çalışma ödeneği ile beraber banka ve PTT hesaplarına yatırılacak. Başvuru şartlarını karşılayarak her ay ödemelerini alanlar, aralık ayı işsizlik maaşının yatıp yatmadığını ise e devlet ekranı üzerinden sorgulayabilecek. İşte, aralık ayı 2021 işsizlik maaşı ödeme tarihiyle ilgili bilgiler.

4.01.2021Ekonomi
İşsizlik maaşı ne kadar İşte İŞKUR işsizlik maaşı alma şartları

İşsizlik maaşı ne kadar? İşte İŞKUR işsizlik maaşı alma şartları

İşsizlik maaşı alma şartları, bu maaşa başvurmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. İŞKUR üzerinden başvuruları alınan maaş her ay düzenli olarak hesaplara yatırılıyor. İşsizlik ödeneği başvuruları izleyen ayın sonuna kadar sonuçlandırılıyor. Peki işsizlik maaşı ne kadar? İşte alma şartları ve detaylar

16.12.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı ne zaman yatacak İşte açıklanan tarih

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? İşte açıklanan tarih

İşsizlik maaşının kasım ayı ödemeleri için bekleyiş devam ediyor. Söz konusu haktan yararlanan binlerce vatandaş, aralık ayının gelmesiyle birlikte araştırmalarına hız verdi. Ödemelerine odaklanan binlerce vatandaş, hesaplarına ödemenin yapılacağı tarihe odaklandı. Peki, işsizlik maaşı ne zaman yatar?

3.12.2020Gündem
İşsizlik maaşı ne zaman yatacak İşte açıklanan tarih

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? İşte açıklanan tarih

İşsizlik maaşının kasım ayı ödemeleri için bekleyiş devam ediyor. Söz konusu haktan yararlanan binlerce vatandaş, aralık ayının gelmesiyle birlikte araştırmalarına hız verdi. Ödemelerine odaklanan binlerce vatandaş, hesaplarına ödemenin yapılacağı tarihe odaklandı. Peki, işsizlik maaşı ne zaman yatar?

2.12.2020Ekonomi

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? Eylül ayı İŞKUR işsizlik maaşı ödemeleri için Bakan Selçuk'tan açıklama

Eylül ayı işsizlik maaşı için tarih detayları belli oldu. Her ayın belirli günlerinde vatandaşların hesabına yatırılan işsizlik maaşı için bu ayki ödeme günü belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İşsizlik maaşı ne zaman yatacak sorusuna yanıt olarak Eylül ayına ait işsizlik maaşı ödemelerinin 5 Ekim tarihinde hesaplara yatırılacağını duyurdu. İşte, işsizlik maaşı hakkında merak edilen bazı bilgiler

6.10.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı ne zaman ödenecek İşte işsizlik maaşı ödeme tarihi

İşsizlik maaşı ne zaman ödenecek? İşte işsizlik maaşı ödeme tarihi

İşsizlik maaşı ödeme tarihi ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Bakan Selçuk haziran ayına ilişkin işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödemelerinin erken bir tarihe alındığını duyurmuştu. Peki işsizlik maaşı ne zaman ödenecek? İşsizlik maaşı ne kadar?

29.06.2020Gündem
İşsizlik maaşı şartları nelerdir İŞKUR işsizlik maaşı ne kadar

İşsizlik maaşı şartları nelerdir? İŞKUR işsizlik maaşı ne kadar?

İşsizlik maaşı alma şartları araştırılan konular arasında bulunuyor. İŞKUR, sigortalı işsizlere yasada belirtilen şartları taşımaları halinde işsiz kaldıkları dönem için belirli süre ve miktarda yapılan ödemedir. Vatandaşların bu maaştan yararlanabilmeleri için İŞKUR’a başvuru yapmaları gerekiyor. İşte detaylar…

24.06.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı şartları nelerdir İşsizlik maaşı ne kadar

İşsizlik maaşı şartları nelerdir? İşsizlik maaşı ne kadar?

İşsizlik maaşı başvuruları yoğun ilgi gören konular arasında yer alıyor. İşsizlik maaşı almak isteyen vatandaşlar hangi şartların arandığını öğrenmek istiyorlar. Başvuruları İŞKUR’un resmi internet sitesinden ve şubelerinden alınan işsizlik ödeneği sigortalı işsizlere yasada belirtilen şartları taşımaları halinde işsiz kaldıkları dönem için belirli süre ve miktarda yapılan ödemedir. İşte konu ile ilgili detaylar…

13.05.2020Ekonomi
İŞKUR işsizlik maaşı alma şartları nelerdir İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR işsizlik maaşı alma şartları nelerdir? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır?

İşsizlik maaşı başvuruları yoğun ilgi görüyor. İşsizlik maaşı alma şartları nelerdir? Sigortalı işsizlere yasada belirtilen şartları taşımaları halinde işsiz kaldıkları dönem için belirli süre ve miktarda yapılan ödeme olan işsizlik ödeneği veriliyor. Ödenekten faydalanmak isteyenlerin hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine başvurmaları gerekiyor.

16.04.2020Ekonomi
İşsiz vatandaşlara İŞKURdan 2336 TL maaş

İşsiz vatandaşlara İŞKUR'dan 2336 TL maaş

Sigortalı işsizlere 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu kapsamında belirlenen şartlara uygunluk gösteren bireylerin, işsizlik dönemlerinde yine aynı kanun uyarınca açıklanan süre ve miktarda maddi ödeme yapılır. Verilen bu maaş, işsizlerin yeni bir iş bulana kadar temel ihtiyaçlarını karşılamaları ve hayat kalitelerini belirli bir standartta tutmak için uygulanan sosyal bir yardımdır. 2020 yılı içerisinde yeniden yapılan düzenleme kapsamında; işsizlik maaşının şartları, istifa ve benzeri işten çıkma halinde uygulanan prosedür ve işsizlik maaşının süresi belirlenmiştir. Peki, işsizlik maaşı nedir? Kimler işsizlik maaşı alabilir? İşsizlik maaşı ne kadardır? Maaş işten ayrıldıktan sonra kaç gün sonra yatar? İşte, işsizlik maaşına dair merak edilen bütün detaylar…

13.02.2020Gündem
2020 İşsizlik maaşı ne kadar oldu İşsizlik ödeneğinden kimler yararlanabilir

2020 İşsizlik maaşı ne kadar oldu? İşsizlik ödeneğinden kimler yararlanabilir?

Asgari ücret zammının belli olmasıyla beraber, 2020 işsizlik maaşı ne kadar oldu sorusuna yönelik araştırmalar hız kazandı. 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununda belirtilen şartları kapsayan kişilere ödenen işsizlik maaşı, asgari ücret zammına göre belirlendi. İşsizlik maaşı en düşüğü brüt asgari ücretin yüzde 40'ı, en yükseği ise yüzde 80’i oranında oldu. Peki, işsizlik ödeneğinden kimler yararlanabilir? En düşük işsizlik maaşı ne kadar oldu?

21.01.2020Ekonomi
Yeni işsizlik maaşı ne kadar oldu İşte asgari ücret zammı ardından yeni işsizlik maaşı tutarı ve oranları

Yeni işsizlik maaşı ne kadar oldu? İşte asgari ücret zammı ardından yeni işsizlik maaşı tutarı ve oranları

2020 asgari ücret zammının perşembe günü açıklanmasının ardından gözler işsiz maaşı tutarına çevrildi. Asgari ücrette tutar, ağır statüdeki işlerde 2 bin 331 lira, orta statüdeki işlerde 2 bin 86 lira 80 kuruş, hafif statüdeki işlerde bin 940 lira 70 kuruş olarak açıklandı. Peki, asgari ücret ardından yeni işsizlik maaşı ne kadar oldu? İşte asgari ücret zammı ardından yeni işsizlik maaşı tutarı ve oranları.

27.12.2019Ekonomi
İşsizlik maaşı ne kadar İşsizlik maaşı nasıl alınır

İşsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı nasıl alınır?

İşsizlik maaşı almak isteyen vatandaşlar bu konu hakkındaki detayları merak ederken, iki soru ön plana çıkıyor. Özellikle İşsizlik maaşını nasıl alacağını ve işsizlik maaşının miktarını merak edenler bu soruların tüm detaylarını öğrenmek istiyor. Peki İşsizlik maaşı alma şartları nedir? Kaç yıl çalışanlar bu maaş ödemesini almak için hak kazanır? İşte merak edilen soruların cevapları

9.09.2019Gündem
İşsizlik maaşı nasıl alınır İşsizlik maaşı başvuru sayfası

İşsizlik maaşı nasıl alınır? İşsizlik maaşı başvuru sayfası

İşsizlik maaşı nasıl alınır sorusunun yanıtı, işten yeni ayrılmış olan vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. İşsizlik maaşında ücret ve alınacak gün sayısı sigorta priminin yattığı gün ile ölçümleniyor. Peki, işsizlik maaşı nasıl alınır? İşte, işsizlik maaşı başvuru sayfası.

1.10.2018Gündem
İşsizlik maaşı nasıl alınır

İşsizlik maaşı nasıl alınır?

İşsizlik maaşı alabilmek için ne gibi şartların olduğu işten ayrılan kişiler tarafından araştırılıyor. 'İşsizlik maaşı nasıl alınır?' sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri. İşten çıkartılan çalışanların mağduriyetlerini gidermek için başvuru yapabildikleri işsizlik maaşının kimlere ve hangi şartlarda verildiği merak ediliyor. Peki, işsizlik maaşı nasıl alınır? Başvuru şartları nelerdir?

23.04.2018Gündem
İşsizlik maaşı nasıl hesaplanır İşsizlik maaşı başvuru

İşsizlik maaşı nasıl hesaplanır? İşsizlik maaşı başvuru

İşten ayrılan ya da işveren tarafından işten çıkarılan çalışanlar işsizlik maaşı alabilmek için neler yapılması gerektiğini araştırıyor. İşsiz kalan kişilerin mağduriyetlerini gidermek için başvuru yapabildikleri işsizlik maaşının kimlere ve hangi şartlarda verildiği merak konusu oldu. Peki, işsizlik maaşı nasıl alınır? İşsizlik maaşı şartları nelerdir?

22.02.2018Gündem
İşsizlik maaşı nasıl alınır Başvuru şartları nelerdir

İşsizlik maaşı nasıl alınır? Başvuru şartları nelerdir?

"İşsizlik maaşı nasıl alınır?" sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri. İşten çıkartılan çalışanların mağduriyetlerini gidermek için başvuru yapabildikleri işsizlik maaşının kimlere ve hangi şartlarda verildiği merak ediliyor. Peki, işsizlik maaşı nasıl alınır? Başvuru şartları nelerdir?

14.02.2018Gündem
İşsizlik maaşı nasıl alınır, şartlar nelerdir

İşsizlik maaşı nasıl alınır, şartlar nelerdir?

İşsizlik maaşı alabilmek için ne gibi şartların olduğu işten ayrılan kişiler tarafından araştırılıyor. İşsizlik maaşı alabilmek için belirlenen bir takım koşullar mevcut. Peki İşsizlik maaşı şartları nelerdir? İşte detaylar

6.02.2018Gündem
İşsizlik maaşı 2018 yılında ne kadar oldu / İşsizlik maaşı nasıl alınır

İşsizlik maaşı 2018 yılında ne kadar oldu? / İşsizlik maaşı nasıl alınır?

İşsizlik maaşının detayları vatandaşlar tarafından merakla araştırılırken, konu hakkında dikkat çeken detaylar bulunuyor. Asgari ücret için yapılan zam sonra işsizlik maaşı 2018 yılında arttı. Yapılan zam sonrasında işsizlik maaşı ne kadar oldu büyük merak konusu. Işte işsizlik maaşı hakkında tüm merak edilenler.

22.01.2018Gündem
İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır

İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır?

İşsizlik maaşına başvurmak isteyen vatandaşlar konu hakkındaki detayları merakla araştırıyorlar. İşsizlik maaşı için yoğun şekilde araştırılan ilk konu işsizlik maaşına nasıl başvurulabileceği ile ilgili. İkinci önemli soru ise işsizlik maaşına başvurabilmek için sunulan şartlar. İşte işsizlik başvuruları ile ilgili merak edilen tüm detaylar ve başvuru yapabileceğiniz o adres

8.01.2018Gündem
İşsizlik maaşına rekor başvuru

İşsizlik maaşına rekor başvuru

2016’da işsizlik maaşı için başvuranların sayısı yüzde 36 artarak, 5,1 milyon kişiye çıktı. Sadece geçen yılın Aralık ayı ile 2017’nin Ocak ayında 298 bin yeni kişi işsizlik fonuna müracaat etti. İşsizlik maaşı olarak da toplam 3,6 milyar lira ödendi.

7.03.2017Ekonomi
e-Devlet işsizlik maaşı başvurusu ve işsizlik maaşı alma şartları

e-Devlet işsizlik maaşı başvurusu ve işsizlik maaşı alma şartları!

2016 yılıyla beraber asgari ücrette yapılan artış işsizlik maaşını da etkilemiş ve işsizlik maaşında da artış olmuştu. Asgari ücrette yapılan %30’luk artış işsizlik maaşına 305 TL olarak yansıdı. Peki, işsizlik maaşını kimler alabilir? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır? İşsizlik maaşı ile alakalı yapılan yenilikler neler? İşsizlik maaşı alma şartları nelerdir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

10.03.2016Gündem
2016 Ocakta memur maaşı zamları ne kadar olacak

2016 Ocak'ta memur maaşı zamları ne kadar olacak?

Ocak ayında hemen hemen her kesim maaşları farklı olacak. Peki, 2016 Ocak ayı maaşlar ne kadar olacak? 2016 ve 2017 yıllarında asgari ücretlere ne kadar zam yapılacak? İşsizlik maaşı ne kadar oldu?

8.12.2015Bilgi
İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır İşşizlik maaşı ne kadar, kimler yararlanabilir

İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır? İşşizlik maaşı ne kadar, kimler yararlanabilir?

İşsizlik maaşını kimler alabilir,işsizlik maaşı alabilmek için nereye başvurmak gerekir gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevapları haberimizde..

16.11.2015Bilgi
İşsizlik maaşı yattı mı Bakan Selçuk ödeme tarihini duyurdu İşte ocak ayı işsizlik maaşı sorgulama ekranı

İşsizlik maaşı yattı mı? Bakan Selçuk ödeme tarihini duyurdu! İşte ocak ayı işsizlik maaşı sorgulama ekranı

İşsizlik maaşı ödeme tarihi, işsizlik ödeneğinden faydalananların gündeminde yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından işsizlik maaşı başvuru şartlarını karşılayanlara verilen söz konusu ödemeler için beklenen açıklama geldi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ocak ayı işsizlik maaşı ödemelerinin banka hesapları ve PTT üzerinden yapılacağını duyurdu. İŞKUR aracılığı ile ödenecek olan ocak ayı işsizlik maaşının yatıp yapmadığı ise e-devlet ekranı üzerinden sorgulanabilecek. İşte, işsizlik maaşı ödeme tarihi.

5.02.2021Ekonomi
Aralık ayı kısa çalışma ödeneği tarihi için açıklama: Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak

Aralık ayı kısa çalışma ödeneği tarihi için açıklama: Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

Aralık ayı kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatacağı tarihle ilgili beklenen açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin ocak ayının ilk günlerinde yatırılacağını bildirdi. Banka hesap numaraları bulunmayanlara kısa çalışma ödenekleri PTT üzerinden ödemeler gerçekleşecek. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

5.01.2021Ekonomi
İşsizlik maaşı ne zaman yatacak Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihini Bakan Selçuk duyurdu

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihini Bakan Selçuk duyurdu

İşsizlik maaşı ödeme tarihi, ocak ayının yaklaşmasıyla beraber gündeme geldi. Her ay yasada belirtilen şartları karşılayarak işsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlara ödenen işsizlik maaşı ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Selçuk ocak ayında yapılacak olan işsizlik maaşı ödemelerinin banka hesapları ya da PTT üzerinden gerçekleşeceğini duyurdu. Peki, işsizlik maaşı ne zaman yatacak? İşte, aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.12.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak Bakan Selçuk tarihi duyurdu

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk tarihi duyurdu

Yılbaşına kısa bir süre kala kısa çalışma ödeneğinin hesaplara aktarılacağı tarihe yönelik araştırmalar sürerken beklenen açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneğinin ocak ayında hesaplara yatırılacağını bildirdi. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte, ayrıntılar.

30.12.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı 2021 yılında ne kadar oldu

İşsizlik maaşı 2021 yılında ne kadar oldu?

İşsizlik maaşı 2021 yılında asgari ücrette yapılan artış baz alınarak yeniden hesaplanacak. Her yıl asgari ücrete bağlı olarak değişkenlik gösteren işsizlik maaşı tutarı, 2021 yılında da netlik kazandı. 2020 yılında 1168 TL olan işsizlik maaşı, 2021 yılında 1420 TL'ye yükselecek. Peki, diğer maaş türleri için işsizlik maaşı 2021 yılında ne kadar oldu? İşte, zamlı tutarı ile 2021 işsizlik maaşı bilgileri

28.12.2020Ekonomi
Pandemi onları da vurdu New Yorkta restoranlar kapanıyor

Pandemi onları da vurdu! New York'ta restoranlar kapanıyor

Koronavirüs pandemisi nedeniyle New York'ta bulunan restoranlar kepenk indirmeye başladı. Sektörde çalışan 3 milyon kişi işsiz kalırken 100 bin restoranın kapandığı tahmin ediliyor.

25.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Yeni asgari ücret ne kadar olacak Sayılı günler kaldı İşte olası asgari ücret zammı

Son dakika haberi: Yeni asgari ücret ne kadar olacak? Sayılı günler kaldı! İşte olası asgari ücret zammı

Son dakika haberi... Yaklaşık 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücrete ilişkin toplantıların yapılmasına devam ediliyor. Çalışanlar ise maaşlarına yapılacak zammın ne kadar olacağını bekliyor. 2020 yılı için 2943 lira brüt, 2324 lira net asgari ücret çalışanlara veriliyor. Asgari ücretle birlikte alınan işsizlik maaşı, asgari geçim indirimi gibi kalemlerde de artış yaşanacak.

22.12.2020Sigorta
Turizm sektöründe 2021 öngörüleri yüksek

Turizm sektöründe 2021 öngörüleri yüksek

Bu yıl dünya genelinde 500 milyon turistin maske ve mesafe kurallarına uyarak tatil yaptığını ifade eden Antalya Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Recep Yavuz, 2021 sezonunun nasıl olacağına dair öngörülerde bulundu. Aşının bulunmasının psikolojik olarak moral oluşturduğunu belirten Yavuz, "Herkesin aşılanması 2022’ye sarkar. Birçok ülke turiste aşı kartı ile izin verecek" dedi. 2021 sezonunun, sayısal anlamda 2019 ile 2020 yılının karışımı olacağını kaydeden Yavuz, "Sağlık konusunda güvenli, inandırıcı ve kapasiteli ülkeler tercihte öne çıkacaktır. Bu şartlarda 2021 yılının 3. çeyreğinde, yani haziran sonuna doğru turizm ancak mümkün olur" diye konuştu.

15.12.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Milyonlarca kişi bu açıklamayı bekliyor... İşte olası asgari ücret zamları Değişiklik neleri etkileyecek

Son dakika haberler: Milyonlarca kişi bu açıklamayı bekliyor... İşte olası asgari ücret zamları! Değişiklik neleri etkileyecek?

Son dakika haberi... Yaklaşık 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücrete ilişkin toplantıların yapılmasına devam ediliyor. Çalışanlar ise maaşlarına yapılacak zammın ne kadar olacağını bekliyor. 2020 yılı için 2943 lira brüt, 2324 lira net asgari ücret çalışanlara veriliyor. Asgari ücretle birlikte alınan işsizlik maaşı, asgari geçim indirimi gibi kalemlerde de artış yaşanacak.

8.12.2020Sigorta
10 soruda yeniden yapılandırma

10 soruda yeniden yapılandırma

Toplumun büyük bölümünü yakından ilgilendiren borçları yeniden yapılandıran düzenleme önceki gece Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. 500 milyar liralık bir büyüklüğü kapsayacağı belirtilen yapılandırmanın merak edilen tüm ayrıntılarını, 10 soru ve yanıtları ile birlikte ele aldık.

13.11.2020Ekonomi
İstihdam paketi TBMM’de görüşülmeye başlandı: 200 bin kişiye işe dönüş desteği

İstihdam paketi TBMM’de görüşülmeye başlandı: 200 bin kişiye 'işe dönüş' desteği

Meclis’te görüşülen işe dönüş teşvikinden 200 bin kişinin yararlanmasını öngörülürken, teşvikin işsizlik sigortası fonuna maliyeti 190 milyon lira olacak. Teklifteki maddeye göre işsizlik ödeneğinden yararlanacak şekilde işten ayrılan bir çalışan, 90 gün içinde yeniden çalışmaya başlarsa işsizlik maaşı aldığı süre kadarla sınırlı olmak üzere, sigorta primi teşvikinden yararlanacak.

23.10.2020Ekonomi
Petrol 43 dolar seviyesinde

Petrol 43 dolar seviyesinde

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 43,72 dolardan işlem görüyor.

4.09.2020Ekonomi
Piyasalarda gözler Powellın konuşmasına çevrildi

Piyasalarda gözler Powell'ın konuşmasına çevrildi

Küresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Jackson Hole konferansında vereceği mesajlara odaklanıldı.

27.08.2020Ekonomi
Pandemiler toplumların kanayan yaralarını daha da gözler önüne seriyor

Pandemiler toplumların kanayan yaralarını daha da gözler önüne seriyor

Dünyada 600 bin kişinin hayatını kaybettiği korona salgını, zahmetli bir muhasebe istiyor. İnsanların doğaya verdikleri zararla salgınlar arasında nasıl bir bağ var? Siyasete etkisi ne olacak, sosyal ilişkilerimiz nasıl şekillenecek? Yoksa yeni hastalıklar kapıda mı? Pandemi tarihçisi Doç. Dr. Nükhet Varlık’a sorduk.

19.07.2020Hürriyet Pazar
Nakdi destek ücreti sorgulama:  Ücretsiz izin maaş desteği ne zamana kadar uzatıldı

Nakdi destek ücreti sorgulama: Ücretsiz izin maaş desteği ne zamana kadar uzatıldı?

Nakdi maaş desteği sorgulama, ücretsiz izin parası alan vatandaşların gündemine yer almaya devam ediyor. Koronavirüsle mücadele döneminde ücretsiz olarak izne çıkarılan ve işsizlik maaşı almaya hak kazanamayan vatandaşlara ödenen nakdi destek ücretleri Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yatırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, nakdi destek ücretlerinin bir süre daha ödeneceğini duyurdu. Peki, ücretsiz izin parası ne zamana kadar uzatıldı? İşte, nakdi destek sorgulama ve ayrıntılar.

15.07.2020Ekonomi
Trumpa göre Amerikan ekonomisi hızlı ve güçlü geri döndü

Trump'a göre Amerikan ekonomisi "hızlı" ve "güçlü" geri döndü

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zor günler yaşayan Amerikan ekonomisinin hızlı ve güçlü bir geri dönüş yaşadığını söyledi.

2.07.2020Ekonomi
Şirket verimliliği ön planda tutulmalı

Şirket verimliliği ön planda tutulmalı

Bu yıl başından itibaren yaşanan Covid-19 salgını ekonomik olarak tüm dünyayı sarstı. Küresel salgından çeşitli şekillerde etkilenen sektörlerin bir kısmı dijital dönüşüme hızlı geçiş yapmaya çalışarak bir kısmı da farklı alanlara yatırım yaparak süreci az hasarla atlatmaya çalışıyor.

3.06.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Asgari ücretle birlikte neler değişti?

2021 yılında uygulanacak asgari ücret yüzde 21.56 artarak, aylık brüt 3.577.50 liraya, net de 2.825.90 liraya yükseldi.

30.12.2020

Çalışan ve işveren açısından yeni yılın asgari ücreti

Yeni yılın asgari ücreti dün açıklandı. Yüzde 21.56 oranında yapılan artışla 2021’de uygulanacak en az aylık net asgari ücret 2 bin 825 lira olarak belirlendi. Asgari ücretli çalışanların net maaşına net 501 lira zam yapılmış oldu.

29.12.2020

İşe dönüş için 31 Aralık son gün

Alacakların yapılandırılmasına yönelik kanunun çıkması ile herkes vergi ve sosyal güvenlik prim borçlarının yapılandırılmasına odaklandı. Gözlerden kaçtı, halen de kaçmaya devam ediyor; oysa aynı kanunda, istihdam teşvikleri adı altı çok önemli düzenleme yapıldı. Daha doğrusu, hem çalışana hem işverene önemli bir hak tanındı. Adına da istihdama dönüş ya da bir başka adıyla işe dönüş hakkı dendi. Bu haktan da geçmişte sigortasız işçi çalıştıran, halen de sigortasız işçi çalıştırmaya devam eden işverenler ile geçmişte işten ayrılmış çalışanlar yararlanabilecek. Ne zamana kadar? 31 Aralık son gün. İşe dönüş hakkından kimler, nasıl yararlanacak madde madde anlatayım.

10.12.2020

Yeniden kısa çalışmaya başvurabilirsiniz

Soru: Mağazalardaki personelimiz nisan ayından beri kısa çalışma ödeneğinden yararlanıyor. Bir mağazamızı kapattık, çalışanlarımızı, diğer şubeye aldık. Personelimiz için kısa çalışma talep ettik yararlanamadığımızı öğrendik. Şubelerde yapacağımız rotasyon ve koronavirüs testinin  pozitif çıkarak karantinaya girme gibi nedenlerle kısa çalışma hakkı kalkar mı? Bir de normalleşme desteği nedir? Ahmet S.

3.12.2020

15 soruda emekli olduktan sonra çalışanların durumu

İşçi statüsünden çalışanlardan Bağ-Kur’lulara kadar emekliliği gelenlerin çoğunluğu hem emekli maaşı almak hem de çalışmaya devam etmek istiyor. Peki, bu durumda maaşlardan kesinti yapılıyor mu, sigorta primleri nasıl ödeniyor? İşte, emekli olduktan sonra çalışmaya devam edenlerin en çok merak ettiği soruların cevapları.

1.10.2020

Primlerinizi iade alabilirsiniz

Soru: 58 yaşındayım. 1992’de sigorta girişim, 1108 günüm var. Primlerimi geri alabilir miyim? Leyla K.

30.09.2020

Kimler prim iadesi alabilir?

Yaşı doldurmasına rağmen prim gün sayısı ve çalışma yılı nedeniyle emekli olamayıp maaş alamayanlar ödedikleri primleri toplu olarak alabilir. Ancak bu haktan yararlanabilmek için kadın çalışanların 58, erkek çalışanların da 60 yaşını doldurması gerekiyor.

24.09.2020

Kısa çalışma ödeneği hakkında merak edilenler

İşyerindeki çalışma sürelerinin geçici olarak azaltılması veya durdurulması hallerinde, üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulama olan kısa çalışma ödeneği, son günlerde sıkça gündemde. Peki, kısa çalışma ödeneği nedir? Hangi durumlarda ödenir, başvuru şartları nelerdir?

22.07.2020

Kısa çalışma ödeneği 1 Ağustos’a uzadı

Soru: Koronavirus sebebi ile işyerimiz kapandı. İşveren kısa çalışma ödeneğine başvurdu, 23 Haziran’da bitiyor. İşyerimiz açıldı ama işler kötü olduğu için durdurma kararı aldı. Bize ücret ödemeyecek. Tazminatımızı alabilir miyiz? Hulusi İ.

2.07.2020