EKSTRA
MENÜ

İslamafobi

İslamafobi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İslamafobi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 113 İslamafobi haberi bulunmuştur.

İslamafobi Haberleri

Çavuşoğlu: İslamafobiye karşı kararlılıkla mücadele etmeliyiz

Çavuşoğlu: İslamafobiye karşı kararlılıkla mücadele etmeliyiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "İslamofobiye karşı kararlılıkla ve birlik içinde mücadele etmeliyiz." dedi.

27.11.2020Gündem
Skam dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Skam oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Skam dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Skam oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Her sezon farklı konuların ele alındığı ve sürekli değişen olayların yaşandığı Skam dizisi, yabancı dizi severlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Skam dizisinin kaç bölümden olduğu, ana konusu ve oyuncu kadrosu hakkında detaylı bilgileri öğrenelim.

10.09.2020Televizyon
ICYF Başkanı Taha Ayhan: “İnananların kardeşliğini pekiştiren ve gençliğin heyecanını imgelendiren bir gelişme”

ICYF Başkanı Taha Ayhan: “İnananların kardeşliğini pekiştiren ve gençliğin heyecanını imgelendiren bir gelişme”

Ayasofya’nın cami olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredilmesiyle ilgili kararı, inananların kardeşliğini pekiştiren ve gençliğin heyecanının ivmelendiren bir gelişme olarak değerlendiren İslam İşbirliği Gençlik Forumu Başkanı Taha Ayhan, fikir ve vicdan özgürlüğünün önünü cesur bir kararla açan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan’a tüm İslam dünyası adına teşekkür etti.

10.07.2020Gündem
Malcolm X’in kızından İstanbul mesajları

Malcolm X’in kızından İstanbul mesajları

Malcolm X’in kızı İlyasah Shabazz, İstanbul’dan tüm İslam dünyasına seslenerek, “İslam’ı başkalarının anlatmasını kabul etmemeliyiz. İslam’ın güzel görüntülerini, barışı, sevgiyi göstermeliyiz” dedi.

19.02.2020Gündem
Almanya, NSU sınavını veremedi

Almanya, NSU sınavını veremedi

Almanya’nın Köln kentinde ‘Yükselen Irkçılık ve Ayrımcılık Karşısında Sorumluluklarımız’ paneli düzenlendi. Köln Üniversitesi’nde, Türk Üniversiteliler ve Akademisyenler Derneği (TürkUnid) tarafından düzenlenen panele Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davası avukatlarından Seda Başay Yıldız ile bağımsız İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu konuşmacı olarak katıldı.

12.01.2020Avrupa
Almanyada 2019un üçüncü çeyreğinde 187 İslamofobik suç işlendi

Almanya'da 2019'un üçüncü çeyreğinde 187 İslamofobik suç işlendi

Almanya'da 2019 yılının üçüncü çeyreğinde 187 İslamofobik suç işlendiği kayıtlara girdi.

14.12.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İSEDAK toplantısında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İSEDAK toplantısında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde 35. İSEDAK (İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi) Toplantısı Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, 'Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri, daimi üyeleri kastediyorum, beş tanesinin içinde bir tane Müslüman, halkı Müslüman olan ülke de yoktur. İkinci Dünya Savaşı'nın galipleri tarafından inşa edilen bu adaletsiz sistemin ilanihaye devam etmesi mümkün değildir' dedi.

27.11.2019Haber
Belçikada İslamafobik sosyal medya mesajına ceza

Belçika'da İslamafobik sosyal medya mesajına ceza

Belçika'da sosyal medyada İslam karşıtı mesajlar yayımlayan bir kişi tecilli hapis ve para cezasına çarptırıldı.

11.06.2019Dünya
Avusturyada aşırı sağcı hükümet politikaları ırkçılığı artırıyor

Avusturya'da aşırı sağcı hükümet politikaları ırkçılığı artırıyor

Avusturya'da bir yılı aşkın süredir iktidarda olan aşırı sağcı hükümetin ayrıştırıcı, göçmen ve Müslüman karşıtı politikaları, ırkçı tutumların hissedilir oranda artmasına yol açtı.

20.03.2019Dünya
AK Parti Sözcüsü Çelik: Vahşet çağındayız artık

AK Parti Sözcüsü Çelik: Vahşet çağındayız artık

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yeni Zelanda'da iki camiye yönelik terör saldırısına ilişkin, "Tek başına vahşet olarak yeterince şok edici ve hepimizin içi yandı. Vahşet çağındayız artık. İkinci Dünya Savaşı sonrası kurulan liberal konsensüs ortaya çıkan bazı gelişmelerle sona eriyor." dedi.

16.03.2019Gündem
İmamoğlu Avcılarda konuştu

İmamoğlu Avcılar'da konuştu

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “İnsanlığın hesabı bilançosu yaradanla kul arasındadır. Araya hiç kimseyi dahil etmemiştir, bu nettir. Şurada bunu da söyleyeyim, sesim daha gür gitsin; Benim inancımı ölçecek kişi, henüz anasının karnından doğmadı kardeşim" dedi.

16.03.2019Gündem
İsveç’te İslamafobi’nin tırmanışını hissettik

'İsveç’te İslamafobi’nin tırmanışını hissettik'

Kululu İsveç İslam Federasyonu Başkanı Tahir Akan, İsveç’te son zamanlarda İslamafobi’nin tırmanışını hissettiklerini söyledi.

2.03.2019Avrupa
İİTden İslamofobide artış uyarısı

İİT'den İslamofobi'de artış uyarısı

İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) bağlı İslamofobi Gözlemevi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de 1-2 Mart'ta yapılacak İİT Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısı öncesinde Haziran 2018-Şubat 2019 raporunu yayımladı.

28.02.2019Dünya
Diyanet TV frekans ayarı nasıl yapılır Diyanet TV yayın akışı

Diyanet TV frekans ayarı nasıl yapılır? Diyanet TV yayın akışı

Diyanet TV frekans ayarı ve yayın akışı günün en çok araştırılan konularından biri oldu. Hacı adayları kura çekimini canlı izlemek istiyor ve Diyanet TV'nin firekans bilgilerini aratıyor. Peki, Diyanet TV frekans ayarı nasıl yapılır? İşte, Diyanet TV yayın akışı

28.12.2018Gündem
AKPMnin İslamofobi raporuna tepki

AKPM'nin İslamofobi raporuna tepki

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde (AKPM) görüşülen Avrupa'da İslamafobi ve radikalleşme ile ilgili raporlar tepkiyle karşılandı.

10.10.2018Dünya
UID dünya markası olacak

UID dünya markası olacak

UID Genel Başkanı Bülent Bilgi, geçmiş dönemlerde önemli hizmetlere imza atan UETD’nin yeni bir vizyon ve ekiple UID’i dünya markası yapacaklarını söyle.

1.06.2018Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDye Kudüs çıkışı: Rolünü kaybetmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye 'Kudüs' çıkışı: Rolünü kaybetmiştir

Cumhurbaşkanı ve İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına ilişkin, "ABD insanlığın hak, adalet ve hakkaniyet şuuruyla bağdaşmayan bu adımıyla tüm ilgili BM kararlarını, hatta kendi müktesebatını bile ihlal etmiş, uluslararası toplum nezdindeki inandırıcılığına zarar vermiş ve ihtilafın çözümünde arabulucu rolünü kaybetmiştir" ifadesini kullandı. Erdoğan İngiltere'de TURKEN Vakfı'nın düzenlediği etkinlikte de ABD'ye tepki gösterdi.

13.05.2018Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Milletimize çağrıda bulunuyorum...

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Milletimize çağrıda bulunuyorum...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, milleti Kur'an ve sünnet merkezli doğru dini bilgiyle buluşturduklarını belirterek, "Milletimize de ben buradan çağrıda bulunuyorum; onlar da uyanık olsunlar, teyakkuz halinde olsunlar. Doğru dini bilgiyi Diyanet İşleri Başkanlığından, ilahiyat fakültelerinden öğrensinler." dedi.

12.03.2018Gündem
Çavuşoğlundan IKBYye uyarı: Allah korusun iç savaşa kadar götürür

Çavuşoğlu'ndan IKBY'ye uyarı: Allah korusun iç savaşa kadar götürür

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün Almanya’da görüldüğü haberleri üzerine Berlin’e nota vermesine ilişkin, "Dışişleri Bakanlığı olarak Almanya’ya resmi olarak bir nota verdik. Bu kişinin varsa Almanya’da tespit edilmesi ve bir an evvel tutuklanarak Türkiye’ye iade edilmesini istedik. Almanya’ya resmi olarak bir nota verdik. Çıkan haberler üzerine ne olduğunu resmi kaynaklardan öğrenmemiz gerekiyordu" dedi. IKBY’nin referandum kararından geri adım atmasını beklediklerini belirten Çavuşoğlu, "Ülke bu kadar sorun yaşarken bağımsızlık referandumu ülkedeki durumu daha kötüye götürür. Allah korusun sivil savaşa kadar götürür" dedi.

16.08.2017Gündem
Son dakika: Türkiyeden o pankarta çok sert tepki

Son dakika: Türkiye'den o pankarta çok sert tepki

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliğine pankart asılmasına tepki göstererek, bazı Avrupa ülkelerinde ırkçılığın siyasette belirleyici güç haline geldiğini ifade etti.

23.03.2017Gündem
Hollanda vatandaşıyım, Türklüğümle gurur duyuyorum

'Hollanda vatandaşıyım, Türklüğümle gurur duyuyorum'

Hollanda seçimlerinde üç milletvekili çıkarıp büyük bir başarı elde eden DENK partisi liderleri konuştu... Denk'in Türk liderleri 'Koalisyon teklifi gelirse geri çevirmeyiz' diyor.

19.03.2017Dünya
Başörtüsü kararı tuzun koktuğu yerdir

'Başörtüsü kararı tuzun koktuğu yerdir'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Adalet Divanını ve Belçika mahkemesinin başörtüsü ile ilgili aldığı karara tepki göstererek, "Bu durum tuzun koktuğu yerdir" dedi.

15.03.2017Gündem
Gücümüze güç katıyorsunuz

Gücümüze güç katıyorsunuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, toplumsal refahı arttırırken yoksulluğu da azaltacak insani bir ekonomik düzen kurmak için iş dünyasında zorlukları ve fırsatları bilen işkadınlarının bilgeliğine ve tecrübesine güvendiklerine dikkat çekti. Erdoğan, “Her biriniz farklı kulvarlarda gücümüze güç katıyorsunuz” dedi.

14.03.2017Ekonomi
Bakan açıkladı Mart sonu başlıyor...

Bakan açıkladı! Mart sonu başlıyor...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: "(Denizde petrol ve doğalgaz arama) Sadece bir gemimizle değil, mart sonu, nisan başı gibi ismini büyüklerimizin koyacağı ikinci gemimizle birlikte devam edeceğiz. Biri Karadeniz'de, diğeri Akdeniz'de artık hiç durmadan üç boyutlu sismikle çalışacağız, çok daha aktif bir yıl olacak" açıklamasında bulundu.

14.03.2017Ekonomi
Vuslat Doğan Sabancı Columbia Üniversitesi’nde konuştu

Vuslat Doğan Sabancı Columbia Üniversitesi’nde konuştu

Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ünlü üniversitede İslamofobi tehdidini anlattı.

22.02.2017Haber
Vuslat Doğan Sabancı Columbia Üniversitesi’nde konuştu

Vuslat Doğan Sabancı Columbia Üniversitesi’nde konuştu

Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ünlü üniversitede İslamofobi tehdidini anlattı.

22.02.2017Haber
Bahçeliden ABye sert tepki

Bahçeli'den AB'ye sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şayet AB süreci uzayacak müzakereler sudan bahanelerle kesintiye uğrayacaksa milletin hükmi şahsiyetini omuzlamak her vatandaşın görevidir. Türkiye gerekirse kendi yağında kavrulacak kendi ayakları üzerinde duracak kimseye avuç açmayacaktır. Türkiye’nin geleceğine AB’deki elitler değil bizzat Türk milleti Ankara’da karar verecektir" dedi.

15.11.2016Gündem
Bu hazineler diyaloğa hizmet edecek

Bu hazineler diyaloğa hizmet edecek

Amerikan başkanlık seçimlerine sadece birkaç hafta kaldı. İslamofobi, eş zamanlı olarak özellikle ABD’de kampanyaların baş tartışma konusu olmayı sürdüredursun, başkent Washington’da kıymetli bir sergiyle buna karşılık verildi.

22.10.2016Keyif
Fransadaki haşema yasağı için flaş karar

Fransa'daki haşema yasağı için flaş karar

Fransa’da Danıştay 30’dan fazla belediyenin aldığı haşema yasağını askıya aldı.

26.08.2016Dünya
APde İslamfobi ve aşırılıkla mücadele tartışıldı

AP'de İslamfobi ve aşırılıkla mücadele tartışıldı

Avrupa Parlamentosu'nda (AP), İslamafobi ve aşırılıkla mücadelede Müslümanların yapabileceklerinin ele alındığı toplantı düzenlendi.

25.05.2016Dünya