EKSTRA
MENÜ

Iskur

Iskur haberleri sayfasında güncel ve son dakika Iskur hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.802 Iskur haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Iskur Haberleri

Engelli memur ataması ne zaman yapılacak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuktan açıklama

Engelli memur ataması ne zaman yapılacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan açıklama

Yeni yıla girmemizle birlikte gözler memur atamalarına çevrildi. Bu kapsamda beklenti içinde olanlardan biri de engelli memur adayları. Aldıkları EKPSS puanları doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak görev alma hayali kuran engelli vatandaşlar için sevindiren haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı'ndan geldi. Peki, engelli memur ataması ne zaman yapılacak?

1.01.2021Gündem
İşsizlik maaşı ne zaman yatacak Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihini Bakan Selçuk duyurdu

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihini Bakan Selçuk duyurdu

İşsizlik maaşı ödeme tarihi, ocak ayının yaklaşmasıyla beraber gündeme geldi. Her ay yasada belirtilen şartları karşılayarak işsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlara ödenen işsizlik maaşı ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Selçuk ocak ayında yapılacak olan işsizlik maaşı ödemelerinin banka hesapları ya da PTT üzerinden gerçekleşeceğini duyurdu. Peki, işsizlik maaşı ne zaman yatacak? İşte, aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.12.2020Ekonomi
Son dakika... İşten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneği uzatıldı

Son dakika... İşten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneği uzatıldı

Koronavirüs sebebiyle 16 Nisan 2020 tarihinde uygulanmaya başlanan kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı uzatıldı. Daha önceden 17 Kasım tarihinde iki ay uzatılmış, 17 Ocak tarihine ertelenmişti. Hem kısa çalışma ödeneği hem de işten çıkarma yasağı bitiş tarihinden itibaren 2 ay daha uzatıldı.

30.12.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Nakdi Ücret Desteği uygulamasının hangi tarihe kadar ertelendiği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Pek çok çalışan ve işveren şimdi bu konu hakkında yanıt arıyor. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?

28.12.2020Gündem
Aralık ayı işsizlik maaşı ne zaman yatacak İşsizlik maaşı sorgulama ekranı e devlette

Aralık ayı işsizlik maaşı ne zaman yatacak? İşsizlik maaşı sorgulama ekranı e devlet'te!

İşsizlik maaşının ne zaman yatacağı, işsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Başvuru şartlarını karşılayanlar, işsizlik maaşı ödemelerini banka hesapları üzerinden alacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kasım ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 4 Aralık'ta yapıldığını bildirmişti. Yılın son günleri yaklaşırken, gözler aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihine çevrildi. İşsizlik maaşı ödenekleri e devlet üzerinden sorgulanacak. İşte, ayrıntılar.

26.12.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak Başvuru süresi uzatıldı

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? Başvuru süresi uzatıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebep gerekçesiyle yapılan kısa çalışma başvuru süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Şimdi ise aralık ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak?

25.12.2020Gündem
TCDD 60 sürekli personel alımı yapacak İşte TCDD işçi alımı başvuru şartları ve branşları

TCDD 60 sürekli personel alımı yapacak! İşte TCDD işçi alımı başvuru şartları ve branşları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, sürekli işçi alımı için ilan paylaştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, 60 sürekli personel alımı yapacak. Sürekli işçi alımı ilanında başvuru şartları da yer alıyor. İşte TCDD işçi alımı başvuru şartları ve branşları...

24.12.2020Gündem
KPSS 60, 61, 62, 63, 64, 65 puanla nereye girebilirim, memur olunur mu 2020 ÖSYM KPSS atama tablosu

KPSS 60, 61, 62, 63, 64, 65 puanla nereye girebilirim, memur olunur mu? 2020 ÖSYM KPSS atama tablosu

KPSS ortaöğretim 60,61,62,63,64,65 puanla nereye gidebilirim sorusu, ÖSYM'nin yaptığı sınav sonuç açıklamalarının ardından pek çok kişinin gündemindeki konu olmaya başladı. Belirli periyotlarda kamuya devlet memuru alımına aracılık eden ÖSYM, KPSS puanları ile bu atamaları gerçekleştiriyor. Peki, bu kapsamda Ortaöğretim KPSS 60,61,62,63,64,65 puanla nereye gidilir ve atama gerçekleşir mi? İşte, o bilgiler

24.12.2020Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi 2021e kadar uzatıldı İşte en son gelişmeler

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi 2021'e kadar uzatıldı! İşte en son gelişmeler

Kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi, milyonlarca çalışanın gündeminde yer alıyor. Koronavirüs pandemi sürecinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'nca ödenen kısa çalışma ödeneğinde alınan karar doğrultusunda başvurularda uzatılmaya gidildi. Kısa çalışma ödeneği başvuruları e devlet üzerinden belirlenen tarihe kadar tamamlanacak. En son 4 Aralık tarihinde vatandaşların hesaplarına yatırılan kısa çalışma ödeneği, ocak ayında ödenmeye başlanacak. Kısa çalışma ödeneği sorgulamaları ise e devlet üzerinden gerçekleşecek. İşte, ayrıntılar...

23.12.2020Ekonomi
Büro Memuru nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Büro Memuru olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Büro Memuru nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Büro Memuru olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Büro memuru, şirketlerin ve pek çok kurumun tüm yazışmalarının yürütülmesi, tasnifleri ve belgelerin arşivlenmesi gibi işlemlerinin yürütülmesinden sorunlu kişilerdir. Büro memuru nedir? Ne iş yapar? Görevleri nelerdir? Gibi en çok merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

23.12.2020Meslekler
Bakan Selçuk: İş’te Anne projemizden 42 binden fazla kadınımız yararlandı

Bakan Selçuk: İş’te Anne projemizden 42 binden fazla kadınımız yararlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kadınların işgücüne katılımını desteklemek için başlatılan “İş’te Anne Projesi” kapsamında düzenlenen kurs ve programlardan bugüne kadar 42 bini aşkın kadının yararlandığını bildirdi.

21.12.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği e devlet başvuru ekranı Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı

Kısa çalışma ödeneği e devlet başvuru ekranı! Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı?

Kısa çalışma ödeneği çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından ödenen kısa çalışma ödeneği, Resmi Gazete'de alınan karara göre yeniden uzatıldı. e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek olan kısa çalışma ödeneği başvurularını tamamlayanlar, 3 ay süreye kadar kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilecekler. Peki, Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? İşte, e devlet kısa çalışma ödeneği başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

18.12.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı ne kadar İşte İŞKUR işsizlik maaşı alma şartları

İşsizlik maaşı ne kadar? İşte İŞKUR işsizlik maaşı alma şartları

İşsizlik maaşı alma şartları, bu maaşa başvurmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. İŞKUR üzerinden başvuruları alınan maaş her ay düzenli olarak hesaplara yatırılıyor. İşsizlik ödeneği başvuruları izleyen ayın sonuna kadar sonuçlandırılıyor. Peki işsizlik maaşı ne kadar? İşte alma şartları ve detaylar

16.12.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: Geleneksel meslekleri İŞKUR ile geleceğe taşıyoruz

Bakan Selçuk: Geleneksel meslekleri İŞKUR ile geleceğe taşıyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İŞKUR tarafından geleneksel mesleklerde düzenlenen kurslarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Düzenlenen bu kurslarımız ile geleneksel meslekler gelecek kuşaklara aktarılmakta ve ustaların aradığı işgücünün temin edilmesine katkı sunulmaktadır" dedi.

16.12.2020Ekonomi
Son dakika... Milyonları ilgilendiriyor: Son 20 gün... Asgari ücret zammı ile birlikte artacak

Son dakika... Milyonları ilgilendiriyor: Son 20 gün... Asgari ücret zammı ile birlikte artacak!

Son dakika haberine göre; Asgari ücret zammı ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. 2021 yılından itibaren geçerli olacak yeni asgari ücret Aralık ayında belirlenecek. Hükümetin işvereni teşvik ederek, istihdamı korumak için büyük önem verdiği işe dönüş seferberliğinde ise son 20 güne girildi.

13.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Koronavirüs tedavisinde kullanılan ilaçlar geri ödeme listesinde

Son dakika haberi: Koronavirüs tedavisinde kullanılan ilaçlar geri ödeme listesinde

Son dakika haberine göre; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kovid-19 salgınında yapılan düzenlemeler hakkında bilgi vererek, “Salgından etkilenen işletmelere 40 milyar lira Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödemelerini erteledik. Kovid tedavisinde kullanılan bütün ilaçları geri ödeme listesine aldık." dedi.

10.12.2020Gündem
Son dakika... İşten çıkarılana yeni hak 31 Aralık son gün

Son dakika... İşten çıkarılana yeni hak! 31 Aralık son gün

Alacakların yapılandırılmasına yönelik kanunun çıkması ile herkes vergi ve sosyal güvenlik prim borçlarının yapılandırılmasına odaklandı. Gözlerden kaçtı, halen de kaçmaya devam ediyor; oysa aynı kanunda, istihdam teşvikleri adı altı çok önemli düzenleme yapıldı.

10.12.2020Ekonomi
TÜİK 40 personel alacak İşte başvuru şartları

TÜİK 40 personel alacak! İşte başvuru şartları

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı, merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere 40 işçi alımı yapacak. TÜİK'in Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, kurum, 37 temizlik ve 3 güvenlik görevlisi (Silahsız) istihdam edecek. Peki, TÜİK personel alımı başvuru şartları neler?

6.12.2020Gündem
Normalleşme desteği ve ilave istihdam teşviki nedir Normalleşme desteği başvuru şartları

Normalleşme desteği ve ilave istihdam teşviki nedir? Normalleşme desteği başvuru şartları

Normalleşme desteği süresinin 30 Haziran 2021'e kadar uzatıldığı açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İlave İstihdam Teşviki süresinin de 31 Aralık 2022 tarihine kadar devam edeceğini bildirdi. Normalleşme Desteği pandemi süresince kısa çalışma ödeneğinden veya nakdi ücret desteğinden yararlanan sigortalının normal çalışma süresine dönmesi halinde sigortalının çalıştığı özel sektör işyerine prim desteğinden yararlanma imkanı sağlıyor. Peki, normalleşme desteği ve ilave istihdam teşviki nedir? İşte, ayrıntılar.

4.12.2020Ekonomi
Son dakika... Kısa çalışma ödeneği süresi uzatıldı

Son dakika... Kısa çalışma ödeneği süresi uzatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'de alınan karara göre kısa çalışma ödeneği süresi uzatıldı. Başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek.

1.12.2020Ekonomi
Bakan Selçuk duyurdu Başvurular bugün itibarıyla başladı

Bakan Selçuk duyurdu! Başvurular bugün itibarıyla başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kısa Çalışma Ödeneğinde yeni başvuruların bugün itibarıyla alınmaya başlandığını bildirdi.

1.12.2020Gündem
İşsizlik maaşı ne zaman yatacak İŞKUR işsizlik maaşı alma şartları

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? İŞKUR işsizlik maaşı alma şartları

İşsizlik maaşı ödemeleri her ay belirli tarihlerde yapılıyor. İşsizlik ödeneğinin ödenebilmesi için sigortalı işsizlerin iş almaya hazır durumda olması gerekiyor. Kasım ayı ödemeleri ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Peki, İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? İşte ödeme tarihi ve alma şartları

30.11.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Diyarbakırda 1800 yıllık keşif: Bizim için heyecan verici bir durum

Son dakika haberler: Diyarbakır'da 1800 yıllık keşif: 'Bizim için heyecan verici bir durum'

Tarihi Sur ilçesinde "Diyarbakır'ın kalbi" olarak nitelendirilen Amida Höyük'te yürütülen arkeolojik kazılarda Roma dönemine ait yaklaşık 1800 yıllık atık su kanalı tespit edildi. Yıldız, Artuklu Sarayında suyun tahliye edildiği kanalizasyon sistemi denilen atık su kanalı tespit ettiklerini belirterek, "Roma döneminden kalma böyle bir su atık kanalının tespit edilmesi bizim için heyecan verici bir durum. Böylelikle o dönemin kanalının tekniği hakkında bilgi sahibi oluyoruz." dedi.

30.11.2020Gündem
TÜİK 40 personel alacak.. İşte başvuru şartları

TÜİK 40 personel alacak.. İşte başvuru şartları

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı, merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere 40 işçi alımı yapacak.

30.11.2020Gündem
TÜİK 40 personel alacak

TÜİK 40 personel alacak

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı, merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere 40 işçi alımı yapacak.

30.11.2020Ekonomi
Kısa çalışmada yeni dönem

Kısa çalışmada yeni dönem

Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok işletmenin faaliyetinin sınırlandırılması, bir kısmının da kapanmasıyla birlikte hizmetler sektöründe çalışanlar için yeniden kısa çalışma ve ücretsiz izin dönemi başladı. Haziran ayı sonuna kadar kısa çalışma için isimleri İŞKUR’a bildirilmiş çalışanlar için, yeniden başvuru yapma hakkı bulunuyor.

22.11.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı nasıl alınır İŞKUR işsizlik maaşı alma şartları

İşsizlik maaşı nasıl alınır? İŞKUR işsizlik maaşı alma şartları

İşsizlik maaşı alma şartları, bu maaştan faydalanmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görüyor. İŞKUR tarafından belirtilen şartları taşıyan vatandaşlara başvuru yapmaları durumunda işsizlik ödeneği veriliyor. Peki işsizlik maaşı nasıl alınır? İşte işsizlik maaşı alma şartları ve detaylar…

12.11.2020Ekonomi
Son dakika... Dikkat: İŞKUR’a şikayet edebilirsiniz Destek süresi uzatıldı...

Son dakika... Dikkat: İŞKUR’a şikayet edebilirsiniz! Destek süresi uzatıldı...

Hürriyet Gazetesi Yazarlarından Noyan Doğan köşesine gelen sorulara yanıt verdi. İşte kısa çalışma ödeneğinden emekli aylığına bilinmeyen tüm detaylar...

11.11.2020Ekonomi
Diyarbakırın kalbinde 1700 yıllık mezar odaları bulundu

"Diyarbakır'ın kalbi"nde 1700 yıllık mezar odaları bulundu

Tarihi Sur ilçesinde "Diyarbakır'ın kalbi" olarak nitelendirilen Amida Höyük'te yürütülen arkeolojik kazılarda Roma dönemine ait yaklaşık 1700 yıllık mezar odaları bulundu.

10.11.2020Seyahat
Diyarbakırın kalbinde Roma dönemine ait mezar odaları

'Diyarbakır'ın kalbi'nde Roma dönemine ait mezar odaları

Tarihi Sur ilçesinde "Diyarbakır'ın kalbi" olarak nitelendirilen Amida Höyük'teki arkeolojik kazılarda yaklaşık 1700 yıllık mezar odaları tespit edildi.

9.11.2020Keyif
Pandemi 1000 TL sosyal yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır İşte Pandemi 3. faz başvuru ve sonuç ekranı

Pandemi 1000 TL sosyal yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır? İşte Pandemi 3. faz başvuru ve sonuç ekranı

Hane başına 1000'er lira desteği içeren 3. faz sosyal destek programına, kamu işçileri, memurlar, emekliler, İŞKUR'un Kısa Çalışma Ödeneği ile İşsizlik Ödeneğinden yararlananlar ile 1. ve 2. fazdaki nakdi destekleri alanlar dışındaki tüm vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurabiliyor. Nisan ayından bu yana devam eden Pandemi Sosyal Destek Programı 3. Faz başvuruları e-devlet kapısı üzerinden alınıyor. Yapılan ilk iki yardımdan yararlanmayan kişilerin başvuru yapabileceği sosyal yardım başvurusu için henüz başvuru yapmayan pek çok vatandaş, başvuru için gerekli şartları sorguluyor. Peki, Pandemi 1000 TL sosyal yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır?

31.10.2020Gündem
Alliance ve Razer ortaklığında yeni gelişme

Alliance ve Razer ortaklığında yeni gelişme

Alliance ve Razer’in bir süredir devam eden ortaklığı, tarafların anlaşmasıyla uzatıldı.

14.10.2020eSpor
4 ayda yaklaşık 120 bin kişi yararlandı

4 ayda yaklaşık 120 bin kişi yararlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Haziran'dan eylül sonuna kadar 119 bin 122 kişinin İşbaşı Eğitim Programı'ndan faydalandığını bildirdi.

13.10.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı ne zaman yatacak Eylül ayı İŞKUR işsizlik maaşı ödemeleri için Bakan Selçuktan açıklama

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? Eylül ayı İŞKUR işsizlik maaşı ödemeleri için Bakan Selçuk'tan açıklama

Eylül ayı işsizlik maaşı için tarih detayları belli oldu. Her ayın belirli günlerinde vatandaşların hesabına yatırılan işsizlik maaşı için bu ayki ödeme günü belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İşsizlik maaşı ne zaman yatacak sorusuna yanıt olarak Eylül ayına ait işsizlik maaşı ödemelerinin 5 Ekim tarihinde hesaplara yatırılacağını duyurdu. İşte, işsizlik maaşı hakkında merak edilen bazı bilgiler

6.10.2020Ekonomi
Kurum dışı kamu işçi alımı başvuru ekranı ve iş ilanları

Kurum dışı kamu işçi alımı başvuru ekranı ve iş ilanları!

Kurum dışı işçi alımı başvuru işlemi için vatandaşların araştırması devam ediyor. Müracaatlarını internet üzerinden yapacakları araştırmanın ardından kurum üzerinden ya da imkan varsa internet aracılığıyla gerçekleştirebilecek olan pek çok kişi, kurum dışı kamu işçi alımı başvuru ekranı için araştırmalarını sürdürüyor. Peki, kurum dışı başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

6.10.2020Gündem
İŞKUR TYP sonuçları açıklandı mı Binlerce kişi bekliyor

İŞKUR TYP sonuçları açıklandı mı? Binlerce kişi bekliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okullarda görev yapacak olan hizmetli ve güvenlik görevlisi alımında gözler TYP başvuru sonuçlarında. İŞKUR'un okullara yapacağı güvenlik, temizlik ve çevre düzenleme personeli alımı için başvurular, araştırılmaya edilmeye devam ediyor. Peki, TYP başvurusu sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.10.2020Gündem
İŞKUR TYP sonuçları açıklandı mı MEB personel alımı TYP kura sonuçları

İŞKUR TYP sonuçları açıklandı mı? MEB personel alımı TYP kura sonuçları

İŞKUR TYP kura sonuçları ile ilgili araştırmalar hızlandı. İŞKUR TYP başvuruları belirtili tarihler aralığında alınıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından personel alımı başvuruları eylül ayında alındı. Seçilen personeller ekim ayında göreve başlayacaklar. İŞKUR TYP sonuçları başvuru yapılan ilanın olduğu il veya ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü sayfasında yer alıyor. İşte detaylar

29.09.2020Ekonomi
TYP sonuçları 2020 açıklandı mı İŞKUR TYP sonucu sorgulama TYP kura sonuçlarında son durum

TYP sonuçları 2020 açıklandı mı? İŞKUR TYP sonucu sorgulama! TYP kura sonuçlarında son durum

İŞKUR TYP sonuçları başvuruların ardından gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Toplum Yararına Program kapsamında temizlik ve güvenlik personeli alımı için yapılan başvuru sonrası, noter huzurunda çekilecek kura sonuçlarıyla başvuruları kabul edilenler listelerle ilan edilecek. İŞKUR TYP başvuruları 2020 genel olarak iller bazında 22 Eylül'de tamamlandı. Gözler şimdi başvuru sonuçlarında. Peki, TYP sonuçları 2020 açıklandı mı? İşte, 2020 İŞKUR TYP sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

26.09.2020Gündem
2020 TYP kura sonuçlarında son durum:  TYP kura sonuçları açıklandı mı 2020 İŞKUR TYP kura sonucu sorgulama...

2020 TYP kura sonuçlarında son durum: TYP kura sonuçları açıklandı mı? 2020 İŞKUR TYP kura sonucu sorgulama...

İŞKUR Toplum Yararına Programları (TYP) kura sonuçları binlerce kişinin ana gündem konularından biri haline geldi. TYP başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştiren adaylar sonuçları da aynı sistem üzerinden görüntüleyebilecek. Peki, 2020 TYP kura sonuçlarında son durum ne? TYP kura sonuçları açıklandı mı?

24.09.2020Gündem
İstihdam teşvikleri için karar dönemi

İstihdam teşvikleri için karar dönemi

Çalışma dünyasının en çok yararlandığı istihdam teşviklerinin süresi yıl sonunda bitiyor. Çeşitli kriterlerdeki kişileri istihdam eden işletmeler bu sayede prim desteği alıyordu. İş dünyası teşviklerin devam etmesini beklerken, 1 Ekim’de açılacak TBMM’nin öncelikli gündem maddelerinden birinin de bu teşvikler olacağı ifade ediliyor.

23.09.2020Ekonomi
Ordu’da Yöresel Lezzetler Akademisi kuruluyor

Ordu’da 'Yöresel Lezzetler Akademisi' kuruluyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülyalı ilçesinde bulunan Çikolata Park’ta Yöresel Lezzetler Akademisi kuruluyor.

MEB TYP personel alımı başvuru sonuçları: İŞKUR TYP sonuçları ne zaman açıklanır

MEB TYP personel alımı başvuru sonuçları: İŞKUR TYP sonuçları ne zaman açıklanır?

TYP başvuru sonuçları ile ilgili güncel açıklamalar yakından takip ediliyor. İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden TYP ilanları yayınlandı. İŞKUR TYP ilanların başvuruları illere göre değişiklik gösterirken, ilan başvurusu için genel olarak son gün 21 Eylül'dü. Bazı ilanlarda ise başvurular 22 Eylül’de sona erecek. Sonuçlara dair detaylar yayınlanan ilanlar ile duyuruldu.

22.09.2020Gündem
MSB işçi alımı başvurusu nasıl yapılır İŞKUR MSB başvuru ekranı

MSB işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR MSB başvuru ekranı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) işçi alımı ile bünyesine yeni personeller katmaya hazırlanıyor. İŞKUR aracılığıyla yapılacak olan MSB işçi alımı, güvenlik ve koruma hizmetleri alanında silahlı güvenlik görevlisi olarak yapılacak. Peki, MSB işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında merak edilen detaylı bilgiler

22.09.2020Gündem
TYP başvuruları ne zaman bitecek Diyarbakırda TYP kapsamında 2 bin 208 kişi istihdam edilecek

TYP başvuruları ne zaman bitecek? Diyarbakır'da TYP kapsamında 2 bin 208 kişi istihdam edilecek!

Diyarbakır'da Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında 2 bin 208 kişi istihdam edilecek. Bu gelişmenin Valilik tarafından açıklanmasının ardından, vatandaşların da araştırmaları hız kazandı. Pek çok kişi TYP kapsamındaki alımların için başvuru şartlarının neler olacağını araştırıyor. İşte, 2020 TYP başvurularında son durum...

18.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İşe dönüş için 31 Aralık son gün

Alacakların yapılandırılmasına yönelik kanunun çıkması ile herkes vergi ve sosyal güvenlik prim borçlarının yapılandırılmasına odaklandı. Gözlerden kaçtı, halen de kaçmaya devam ediyor; oysa aynı kanunda, istihdam teşvikleri adı altı çok önemli düzenleme yapıldı. Daha doğrusu, hem çalışana hem işverene önemli bir hak tanındı. Adına da istihdama dönüş ya da bir başka adıyla işe dönüş hakkı dendi. Bu haktan da geçmişte sigortasız işçi çalıştıran, halen de sigortasız işçi çalıştırmaya devam eden işverenler ile geçmişte işten ayrılmış çalışanlar yararlanabilecek. Ne zamana kadar? 31 Aralık son gün. İşe dönüş hakkından kimler, nasıl yararlanacak madde madde anlatayım.

10.12.2020

Kısa çalışma ödeneğinin şartları değişti

Bir önceki kısıtlamalar sonrası okuyuculardan çokça soru aldım, ‘kısa çalışma ödeneğinden yararlanamıyoruz, ne yapmamız lazım?’ diye.

2.12.2020

10 soruda yeni kısıtlamalarda çalışanların hakları

Koronavirüs önlemleri kapsamında birçok işletmenin faaliyetleri durdu ya da kısıtlandı. Peki bu işletmelerde çalışanların durumu ne olacak? Kısa çalışma öde-neğine dönülecek mi, dönülürse kimler yararlanacak? 10 soru ve yanıtlarıyla yeni kısıtlamaların işverene ve çalışanlara etkilerini ele aldık.

25.11.2020

Geriye dönük prim ödeyemezsiniz

Soru: 1974 doğumluyum. 1987 tarihinden sigorta girişim var, ancak 830 gün pirim yatırılmış. 43 yaşında emekliliğe hak kazandım. Kalan primleri geriye dönük toptan ödeyip emekli olabilir miyim? Meryem T.

11.11.2020

Kısa çalışma ödeneği 2 ay daha uzadı

Soru: Yeni yasa ile kısa çalışma ödeneği 2021’nin haziran ayına kadar uzayacak mı? Nakdi ücret desteğinde de süre uzatımı yapılacak mı? Bulut N.

28.10.2020

Okulların üstündeki sorumluluk fazla

Yüz yüze eğitime katılım oranının yüksek olduğunu söyleyen sendika temsilcileri, önlemlerle ilgili her okulda alınan standardın farklı olduğunu dile getiriyor. Sınıfların ikiye bölünerek, öğrenci sayısının seyreltildiğini hatırlatan temsilciler, sabah ve öğlenci öğrenciler arasında yer değişiminde genel bir dezenfeksiyon işlemi yapılması gerektiğini vurguluyor. Önlemler konusunda bütün sorumluluğun okul idarelerine bırakıldığını açıklayan sendika temsilcileri, daha fazla yük bindirilmemesi çağrısında bulunuyor.

22.10.2020