MENÜ

İskitler

İskitler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İskitler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 373 İskitler haberi bulunmuştur.

İskitler Haberleri

2020 Ankara LGS yüzdelik dilimleri Ankara lise taban puanları ve yüzdelik dilimi

2020 Ankara LGS yüzdelik dilimleri! Ankara lise taban puanları ve yüzdelik dilimi

Ankara LGS yüzdelik dilimleri, tercih aşamasında bölgede ikamet eden birçok öğrencinin araştırdığı husus olmaya başladı. Ankara'da sınavla öğrenci alan okulların hangi yüzdelik dilimlere göre öğrenci aldığını merak eden öğrenciler, kendi sahip olduğu yüzdelik dilimlere göre işlemlerini gerçekleştirecek. İşte,2020 yılına ait güncel Ankara yüzdelik dilimler ve sınavla öğrenci alan okullar listesi

16.07.2020Eğitim
Atbaşı mezar taşları defineciler tarafından yok ediliyor

Atbaşı mezar taşları defineciler tarafından yok ediliyor

Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, Tunceli'de tahrip edilen mezar taşları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dönemin tarihine ışık tutan, devrin özelliklerini ve bölge kimliğini yansıtan Tunceli'nin Hozat İlçesindeki Atbaşı mezar taşları defineciler tarafından yok ediliyor” dedi.

19.06.2020Seyahat
Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 itfaiye eri personel alımı ne zaman ve nasıl yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 itfaiye eri personel alımı ne zaman ve nasıl yapılacak?

Mart ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ilana çıkılan ancak pandemi süreci dolayısıyla ertelenmek durumunda kalınan 300 itfaiye eri personel alımı yeniden gündemde yer alıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 itfaiye eri personel alımı için yeniden harekete geçilmesi üzerine pek çok vatandaş ilan detaylarını araştırmaya başladı. Peki, Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 itfaiye eri personel alımı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

15.06.2020Gündem
Volga (İdil) Nehri nerede Nereden doğar ve nereye dökülür Volga Nehrinin özellikleri ve uzunluğu

Volga (İdil) Nehri nerede? Nereden doğar ve nereye dökülür? Volga Nehrinin özellikleri ve uzunluğu

Dünya üzerinde bulunan nehirlerden biriside Volga nehridir. Diğer nehirler gibi Volga nehrinin de birçok özelliği bulunmaktadır. Peki Volga (İdil) nehri nerede? Nereden doğar ve nereye dökülür? Volga nehrinin özellikleri ve uzunluğu nedir? Sizlere Volga nehrinin özellikleri hakkında bilgileri detaylıca derledik.

7.06.2020Gündem
Antropoloji nedir ve ne demek Antropoloji ne bilimi

Antropoloji nedir ve ne demek? Antropoloji ne bilimi?

Antropoloji, insanı temel alan ve etkileşim, iletişim, kültürel gelişmeler ve çeşitlilik gibi konuları gündeminde tutan önemli bir bilim dalıdır. Tarihsel ve güncel boyutlar da Antropoloji ilgi alanına giren konuları oluşturmaktadır. İnsan toplulukları hakkında derinlemesine bilgi edinmeyi amaçlayan Antropoloji geleneği, antropologlar tarafından sürdürülmekte ve geliştirilmektedir. İşte, Antropoloji nedir sorusunun cevabı ve Antropoloji bilimi hakkında bazı bilgiler

20.04.2020Gündem
Muşun İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Muşda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Muş'un İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Muş'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Çavuş Dağının kuzeydoğu eteklerinde kurulan doğal ve tarihi güzellikler ile dolu olan Muş ili Türkiye’nin bir şehridir. Muş ilinin ilçeleri nelerdir? Muş Türkiye’nin hangi bölgesinde bulunuyor? Muş ilinde gezilebilecek tarihi yerler ve doğal yerler nerelerdir? İşte Muş ili ile ilgili detaylar.

2.04.2020Gündem
Semt pazarı dezenfeksiyon istasyonuna dönüştürüldü

Semt pazarı dezenfeksiyon istasyonuna dönüştürüldü

ANKARA'nın Altındağ ilçesindeki İskitler semt pazarı, koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfeksiyon istasyonuna dönüştürüldü. İstasyonda, servis araçları ve taksiler Altındağ Belediyesi ekipleri tarafından ücretsiz dezenfekte edilmeye başlandı.

31.03.2020Gündem
Vatandaşın kabusu olmuşlardı... Böyle yakalandılar

Vatandaşın kabusu olmuşlardı... Böyle yakalandılar!

Ankara'nın Altındağ ilçesinde ikinci el kıyafetlerin satıldığı pazarda tezgah açanlardan zorla para topladıkları, işlettikleri kahvehanede kumar oynatarak borçlandırdıkları kişilere zorla senet imzalattıkları öne sürülen 8 zanlı gözaltına alındı.

20.01.2020Gündem
Ankarada atık toplayıcılarından Kızılaya kan bağışı

Ankara'da atık toplayıcılarından Kızılay'a kan bağışı

ANKARA'da sokak atığı toplayıcıları, Kızılay'a kan bağışında bulundu.

30.11.2019Gündem
Malazgirt nereye bağlı

Malazgirt nereye bağlı?

Malazgirt nereye bağlı sorusu, 1071 yılında gerçekleşen büyük zaferin hangi ilde olduğunu merak eden birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, Malazgirt nereye bağlı ve çevresinde hangi iller var? İşte, Malazgirt'in harita üzerindeki konumu hakkında detaylı bilgiler

26.08.2019Gündem
Türkiye’nin yeni sakin şehri

Türkiye’nin yeni sakin şehri

Köyceğiz, Muğla'ya bağlı sevimli ve küçük bir ilçe. Dört mevsim sakinlik ve doğayla iç içe olmak isteyenlerin ideal rotası… Zaten İtalya'nın Greve in Chianti kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı’nda Bitlis'in Ahlat ilçesiyle birlikte sakin şehir seçildi. Böylelikle Türkiye’deki sakin şehir sayısı 17 oldu. Şu sıralar Köyceğiz’e gitmenin tam zamanı… Peki bir zamanlar İskitler, Asurlular, Dorlar, Persler, Helenler, Seleykoslar, Romalılar, Menteşoğulları ve Osmanlılar'ın egemenliğinde olan bölgede nereleri gezmeli, neler yapmalı? Detaylar haberimizde…

24.04.2019Seyahat
Yangında ölen Afgan işçi sayısı 7 oldu

Yangında ölen Afgan işçi sayısı 7 oldu

ANKARA’daki 3 katlı metruk binada çıkan yangında hayatını kaybeden Afganistan uyruklu atık kâğıt işçilerinin sayısı 7’ye çıktı. Bir işçi de yoğun bakımda tedavi görüyor.

22.04.2019Gündem
Bir kıvılcım 5 can aldı

Bir kıvılcım 5 can aldı

Ankara’da kentsel dönüşüm başlatılan Ata Sanayi Sitesi’nde davalık olması nedeniyle yıkılamayan, kâğıt toplayıcılarının hem barındığı hem de depo olarak kullandığı metruk bir binada yangın çıktı. İlk belirlemelere göre binanın önünde yakılan ateşten sıçrayan bir kıvılcım nedeniyle çıktığı tespit edilen yangında 5 kişi hayatını kaybetti.

30.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'un 8 ilçesinde düzenlenen mitinglerde konuştu. Erdoğan, Sarıyer mitinginde "Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye'nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrası Milli İrade karşısında mum gibi olacaklar." ifadelerini kullandı.

29.03.2019Gündem
Ankarada yangın faciası

Ankara'da yangın faciası

Ankara İskitler Ata Sanayi Sitesi'nde 3 katlı metruk binada yangın çıktı. Ankara Valisi Vasip Şahin, 5 kişinin öldüğünü, 11 kişinin de yaralandığını açıkladı.

29.03.2019Haber
Ankarada yangın faciası

Ankara'da yangın faciası

Ankara İskitler Ata Sanayi Sitesi'nde 3 katlı metruk binada yangın çıktı.

29.03.2019Gündem
Son dakika... Ankarada yangın faciası: 5 kişi öldü

Son dakika... Ankara'da yangın faciası: 5 kişi öldü

Ankara İskitler Ata Sanayi Sitesi'nde 3 katlı metruk binada yangın çıktı. Ankara Valisi Vasip Şahin, 5 kişinin öldüğünü, 11 kişinin de yaralandığını açıkladı. Yangında dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılanların sayısı 12'ye yükseldi.

29.03.2019Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Artvinde önemli mesajlar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Artvin'de önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Artvin'de düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Bu yıl sonuna kadar TOBB ile birlikte çalışıyoruz. 2,5 milyon işsize inşallah iş temin edeceğiz" dedi.

1.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

‘Kars gravyeri bebeğe benzer’

Kendini peynire ve Kars’a adayan İlhan Koçulu, dünya markası olduğu tescillenen Kars gravyerini işte böyle tanımlıyor. Öyle büyük özen ve dikkatle yapılıyor ki gravyer, her şey hassas bir dengenin ve Kars’ın muhteşem doğasının birleşiminden çıkan bir lezzet armağanı. Aslında sadece damak tadı deyip geçmemek gerek, peynirle birlikte bir kültürün de varlığı devam ediyor. Bu toprakların özgün zenginliğinin korunarak geleceğe taşınması çok önemli; bunun için verilen uğraş takdire değer. Bugün Anadolu Peynirleri Kars Buluşması etkinliğinin son günü. Boğatepe Köyü Peynir Müzesi de bu çabanın bir parçası.

7.07.2019

İskitler için kriz masası kurulmalı

İsmi bende saklı (gizli kalmasını istemiş) okurumuz, İskitler bölgesi için, “Ankara’nın göbeğindeki bataklık” benzetmesi yapmış.

27.05.2019

Şaşmaz’dan dünyaya

Ankaralıların ‘Karlıkçı Halil’ diye tanıdığı Halil Yüksel, Şaşmaz’daki dükkânında klasik hurda otomobillerin fiberglass kalıplarını çıkararak tasarladığı ve ürettiği mobilyaları yurt dışına da ihraç ediyor.

4.03.2019