EKSTRA
MENÜ

İski

İski ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İski haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.257 İski haberi bulunmuştur.

İski Haberleri

Sular ne zaman gelecek İstanbul, Avcılar, Esenler... İşte kesinti yaşayacak ilçeler

Sular ne zaman gelecek? İstanbul, Avcılar, Esenler... İşte kesinti yaşayacak ilçeler

İçme suyu isale hattındaki arızanın giderimi için yapılan çalışmalar nedeniyle İstanbul'un birçok ilçesinde su kesintisi yaşanmaya devam ediyor. Günlük işlerinde aksamalar yaşayan vatandaşlar, sular ne zaman gelecek sorusuna yanıt arıyor. İşte su kesintisi yaşanacak İstanbul ilçeleri ve çalışmaların bitiş tarihi!

26.04.2018Gündem
Su kesintisi yaşayacak İstanbul ilçeleri hangileri Sular ne zaman gelecek

Su kesintisi yaşayacak İstanbul ilçeleri hangileri? Sular ne zaman gelecek?

İstanbul’dan su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) 26 Nisan tarihli arasında su kesintisi yaşanacak ilçeleri duyurdu. Kesinti listesinde kesinti yaşanacak ilçeler ve mahallelerin yanı sıra çalışmaların bitiş tarihi bilgisi de yer alıyor. Peki Su kesintisi yaşayacak İstanbul ilçeleri hangileri? Sular ne zaman gelecek?

25.04.2018Gündem
İstanbulda 20 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 20 saatlik su kesintisi!

İSKİ, Bahçelievler Ana İsale Hattı ve Terfi Merkezinde gerçekleştirilecek olan yenileme çalışmaları nedeniyle; 16 Nisan 2018 Pazartesi günü 10.00 ile 17 Nisan Salı günü 06.00 saatleri arasında 20 saat süreyle Güngören, Esenler, Bakırköy, Bahçelievler ve Bağcılar ilçelerinin bazı noktalarında su kesintisi yapılacağını duyurdu.

14.04.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek İkitelli ve Küçükçekmecede su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? İkitelli ve Küçükçekmece'de su kesintisi

Sular ne zaman gelecek sorusu, İkitelli, Halkalı, Küçükçekmece civarında ikamet eden vatandaşların araştırdığı konu oldu. 2 kesintinin gerçekleşeceği bölgede, belirlenen mahallelerde ilk kesinti 19.00, ikinci kesinti ise 24.00'da sona erecek. Peki, su kesintisi ne kadar sürecek? İşte, İstanbul İkitelli, Halkalı isale hattında meydana gelen kesintinin ardından araştırılan sular ne zaman gelecek sorusunun cevabı

9.04.2018Gündem
Boru patladı, bir haftada ikinci kez sokağı su bastı

Boru patladı, bir haftada ikinci kez sokağı su bastı

Fatih'te geçen Pazar günü İSKİ'ye ait ana su borusunun patlaması nedeniyle Hattat İzzet Sokak'ta bulunan bazı evlerin bodrum katlarını su basmıştı. Pazar gününün şokunu atlatamayan sokak sakinleri saat 23:00 sıralarında ikinci kez su baskını yaşadılar. Fatih, Yavuz Sultan Selim Mahallesi Hattat İzzet Sokak sakinleri bir haftada ikinci kez meydana gelen su baskınının şokunu yaşadı. Pazar günü saat 14:15 sıralarında meydana gelen olayda İSKİ'ye ait ana su borusu patlamış ve bir çok binanın bodrum katını su basmıştı.

6.04.2018Haber
Boru patladı, bir haftada ikinci kez sokağı su bastı

Boru patladı, bir haftada ikinci kez sokağı su bastı

İstanbul Fatih'te geçen pazar günü İSKİ’ye ait ana su borusunun patlaması nedeniyle Hattat İzzet Sokak’ta bulunan bazı evlerin bodrum katlarını su basmıştı. Pazar gününün şokunu atlatamayan sokak sakinleri saat 23:00 sıralarında ikinci kez su baskını yaşadılar.

6.04.2018Gündem
İBB Başkanından taksicilere seslendi: Uber aslında rahatlık demek

İBB Başkanı'ndan taksicilere seslendi: 'Uber aslında rahatlık demek'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "Uber dediğimiz zaman, buna karşı çıkmak, bunu yerli yapmak demek 'eline sopa alıp sokakta Ubercileri kovalamakla olmuyor. Yerlisini yaparsak bunu çözmüş oluyoruz. Uber aslında rahatlık demek. Şoförle müşterinin birbirine güvenini sağlaması demek. Biz o konfordan uzak kalmamalıyız" dedi.

4.04.2018Gündem
Fatihte su borusu patladı, çok sayıda evi su bastı

Fatih'te su borusu patladı, çok sayıda evi su bastı

Fatih'te patlayan su borusu nedeniyle bazı binaların bodrum katını su bastı. Bazı vatandaşlar içeri dolan su nedeniyle evlerinde mahsur kaldı.

1.04.2018Gündem
Su aboneliği iptali nasıl yapılır E-Devlet Abonelik İptali Başvurusu

Su aboneliği iptali nasıl yapılır? E-Devlet Abonelik İptali Başvurusu

Su aboneliği iptal başvurusu nasıl yapılır sorusu binlerce vatandaş tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Taşınma ve ya iş yeri değişikliği gibi çeşitli sebeplerle su aboneliğini iptal ettirmek isteyen vatandaşlar, e-Devlet üzerinden kolayca iptal başvurusu yapabiliyorlar. İşte, su aboneliği iptali hakkında detaylı bilgiler.

30.03.2018Gündem
Cüneyt Arkın coştu salonda alkış tufanı koptu

Cüneyt Arkın coştu salonda alkış tufanı koptu

Cüneyt Arkın filmlerinde at üzerinde nasıl 6 ok attığını soran bir dinleyiciye "Sen oku bırak, bir vurdum mu oturtup, 20 kişi deviriyordum" diye yanıt verdi.

28.03.2018Kelebek
İSKİden klipli Dünya Su Günü mesajı

İSKİ'den klipli Dünya Su Günü mesajı

İSKİ tarafından 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle bir klip yayınlandı. "Bilinçli su tüketimi ile daha açacak çok çiçek var" sloganıyla yayınlanan klip büyük beğeni gördü. Ayrıca İSKİ konu ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada,"İstanbul, geçmişten bugüne kaderi her daim su ile şekillenen, güzelliğini sudan alan, dünyanın göz bebeği bir kadim kenttir. Çevresi denizlerle çevrili olan, Altın Boynuz Haliç’i ve tam kalbinden geçen Boğaz’ı ile İstanbul, dünyada ismi su medeniyeti olarak anılan iki kentten biridir.İstanbul, kartpostal güzelliğindeki 2 bin yıllık tarihi su yolları ve günümüzün en modern su tesisleri ile bugün adeta bir açık hava su müzesidir. İstanbul’a ve suya hizmet etmek ise şüphesiz kutsal görevlerden biridir.İSKİ olarak 12 bini aşkın personelimiz ile 7 gün 24 saat, kimi zaman yerin metrelerce altında, kimi zaman dev tesislerin üzerinde büyük bir aşkla İstanbul’a ve suya hizmet etmeye devam ediyoruz.Bugün İstanbul, Melen’den Istrancalar’a dek uzanan 17 farklı su kaynağı ve yaklaşık yüzde 90 baraj doluluk oranı ile hiçbir su sıkıntısı olmayan bir dünya metropolüdür. Ancak hiçbir kaynağın israf edilmemesi bilinciyle, verimli kullanım ve geleceğimiz için bilinçli su tüketim alışkanlıklarının 7’den 77’ye yayılması gerekmektedir. Bu vesile ile tüm İstanbulluların 22 Mart Dünya Su Gününü kutlar, “su gibi aziz” olmanızı dileriz"denildi.

22.03.2018Haber
İSKİden klipli Dünya Su günü mesajı

İSKİ'den klipli Dünya Su günü mesajı

İSKİ tarafından 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle bir klip yayınlandı. "Bilinçli su tüketimi ile daha açacak çok çiçek var" sloganıyla yayınlanan klip büyük beğeni gördü.

22.03.2018Gündem
İstanbulda 24 saat kesintisi

İstanbul'da 24 saat kesintisi

İstanbul'da 5 ilçede 24 saat su kesintisi yaşanacak.

17.03.2018Gündem
14 Martta su kesintisi yaşayacak İstanbul ilçeleri - Sular ne zaman gelecek

14 Mart'ta su kesintisi yaşayacak İstanbul ilçeleri - Sular ne zaman gelecek?

İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) İstanbul’dan su kesintisi yaşayacak ilçeler listesini güncelledi. İstanbul'da Beşiktaş, Şişli, Sarıyer ve Kağıthane ile Eyüp'te 30 saatlik su kesintisine neden olan bakım ve onarım çalışmaları sürüyor. Peki, İstanbul'da sular ne zaman gelecek?

14.03.2018Gündem
Fatihte doğalgaz patlaması: Yaralılar var

Fatih'te doğalgaz patlaması: Yaralılar var

İstanbul Fatih'te kazı çalışması sırasında doğalgaz borusunda patlama meydana geldi. Olayda bazı vatandaşlar hafif şekilde yaralanırken, kazı yapan firmanın aracı yandı. Patlama sonucu 1'i bebek 4 kişi yaralandı. Patlamayla ilgili İGDAŞ yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Kazı çalışması esnasında doğalgaz hattına zarar verilmiştir. Hatta oluşan hasar nedeniyle gaz çıkışı ve yangın meydana gelmiştir" denildi.

13.03.2018Gündem
İstanbulda sular ne zaman gelecek İSKİ 30 saat olmayacağını duyurmuştu

İstanbul'da sular ne zaman gelecek? İSKİ 30 saat olmayacağını duyurmuştu

Su kesintisi, İstanbul'un birçok ilçesini etkiliyor. Bakım ve yenileme nedeniyle bazı ilçelere 30 saat boyunca su verilemeyeceğini duyuran İSKİ, mağduriyet yaşanmaması için duyuruyu erken dönemde gerçekleştirdi. Sular ne zaman gelecek sorusuna cevap arayan vatandaşlar ise araştırmalarını internet üzerinden gerçekleştirdi. Peki, İstanbul'da sular ne zaman gelecek? İşte, Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Beşiktaş ve Eyüp ilçelerini yakından ilgilendiren su kesintisi hakkında bazı bilgiler

12.03.2018Gündem
İstanbulda 30 saat su kesintisi

İstanbul'da 30 saat su kesintisi!

İSKİ, Kağıthane-Levent Ana İsale Hattı’ndaki yenileme ve bakım-onarım çalışması nedeniyle Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Beşiktaş ve Eyüpsultan’da 30 saat su kesintisi olacağını belirtti.

10.03.2018Gündem
Sağanak bu hale getirdi

Sağanak bu hale getirdi!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) verilerine göre, kente su sağlayan barajların doluluk oranını arttı.

5.03.2018Gündem
İstanbulda 4 ilçede 12 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 4 ilçede 12 saatlik su kesintisi

İstanbul'da Pazartesi günü Kağıthane, Beyoğlu, Kartal ve Pendik'teki bazı bölgelere 12 saat süreyle su verilemeyecek.

3.03.2018Gündem
Oyuncu Oktay Kaynarcaya kaçak su kullanma cezası

Oyuncu Oktay Kaynarca'ya "kaçak su kullanma" cezası

İSKİ ekiplerince yapılan denetimde teknesinde kaçak su kullandığı gerekçesiyle yargılanan oyuncu Oktay Kaynarca'ya 4 bin lira para cezası verildi .

1.03.2018Magazin
Beyoğlunda su borusu patladı... Tazyikli su 30 metre yükseldi

Beyoğlu'nda su borusu patladı... Tazyikli su 30 metre yükseldi

Beyoğlu’nda kanalizasyon çalışması sırasında sokak üzerindeki ana isale borusu patladı. Borudan yaklaşık 30 metre yükselen tazyikli su binaların boyunu geçerken, İSKİ ekipleri müdahale ederek arızayı kısa sürede giderdi.

1.03.2018Gündem
Tarihi caminin bahçesini su bastı

Tarihi caminin bahçesini su bastı

İstanbul Eminönü'nde bulunan tarihi Ahi Çelebi Camii’nin bahçesi su altında kaldı.

28.02.2018Gündem
İstanbulda 16 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 16 saatlik su kesintisi

İSKİ, "Karaköy-Beşiktaş-Sarıyer Ana İsale Hattı üzerinde gerçekleştirilecek olan bakım-onarım-yenileme çalışmaları nedeniyle 26 Şubat 2018 Pazartesi günü 10:00 ile 27 Şubat 2018 Salı günü 02:00 saatleri arasında 16 saat süreyle Beyoğlu, Beşiktaş, Sarıyer ve Şişli ilçelerinde bazı noktalarda su kesintisi yapılacağını duyurdu.

24.02.2018Gündem
Kuraklığa rağmen barajlar nasıl doldu

Kuraklığa rağmen barajlar nasıl doldu?

İSKİ verilerine göre İstanbul’daki 10 barajın doluluk oranı dün itibarıyla yüzde 79.88’e ulaştı. 15 gün önce yüzde 75.35 olan doluluk oranında yüzde 4.53 artış var. Peki bunun sebebi ne?

23.02.2018Gündem
İstanbul Barajlarındaki doluluk oranı havadan görüntülendi

İstanbul Barajlarındaki doluluk oranı havadan görüntülendi

İstanbul'da özellikle son günlerde yağan yağmurla birlikte barajlarda doluluk oranı yüzde 80’lere ulaştı.Barajlarda Doluluk oranı son dokuz ayda en yüksek seviyeye ulaşırken, kentin su ihtiyacını ve su seviyesinin 90,52’ye ulaştığı Ömerli Barajı ise havadan görüntülendi.İstanbul'da geçtiğimiz günlerde belirli aralıklarla etkili olan yağmur, barajların doluluk seviyesini de arttırdı. İSKİ'nin verilerine göre İstanbul'daki barajların doluluk oranı, Şubat ayının ilk günlerine göre yüzde 5 oranında yükseldi. Öte yandan son dokuz ayda İstanbul'da barajlarda doluluk oranı en yüksek seviye olan yüzde 79,68'e çıktı. Kentin su ihtiyacını karşılayan en önemli barajlardan biri olan Ömerli barajında doluluk oranı 15 günde artarak su miktarı ise yüzde 85,38 oranından yüzde 90,52’ye çıktı. Ömerli barajındaki son durum ise havadan görüntülendi. Görüntülerde Ömerli Barajı'nın adeta tamamına yakınının dolduğu görülüyor. Öte yandan Alibeyköy Barajı'nda da su kemerlerinde seviyenin yarısına ulaştığı görüldü.

21.02.2018Haber
İstanbulda 16 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 16 saatlik su kesintisi

İstanbul'da Bakırköy, Bahçelievler ve Beykoz'un bazı kesimlerinde, yarın ve 22 Şubat'ta su kesintisi uygulanacak.

20.02.2018Gündem
İstanbulda 16 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 16 saatlik su kesintisi

İstanbul'da Bakırköy, Bahçelievler ve Beykoz'un bazı kesimlerinde, yarın ve 22 Şubat'ta su kesintisi uygulanacak.

20.02.2018Gündem
İstanbulda 12 saatlik su kesintisi

İstanbul'da 12 saatlik su kesintisi

Üsküdar ve Beykoz'un bazı bölgelerine bugün ve yarın belirli saatler aralığında su verilemeyecek.

7.02.2018Gündem