EKSTRA
MENÜ

İskender

İskender ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İskender haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.487 İskender haberi bulunmuştur.

İskender Haberleri

Böbrek taşını erittiği söyleniyordu Korkunç gerçek inceleme sonrası ortaya çıktı

Böbrek taşını erittiği söyleniyordu! Korkunç gerçek inceleme sonrası ortaya çıktı

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, Gümüşali köyünde kuyudan çıkan ve böbrek taşını erittiği iddia edilen suyun, şifa değil mikrop saçtığını söyledi. İnceleme için sudan numune alındığını belirten Dölek, suda yoğun miktarda bakteri bulunduğununu açıkladı

28.08.2020Gündem
Büyük İskenderin alamadığı Sillyona ilk kazma vuruldu

Büyük İskender'in alamadığı Sillyon'a ilk kazma vuruldu

Büyük İskender’in Anadolu’da ele geçiremediği birkaç kentten olan Antalya’nın Serik ilçesindeki Sillyon Antik Kenti’ne ilk kazma vuruldu. 18’inci yüzyıldan bu yana varlığı bilinen ancak kazı yapılmayan 3 bin yıllık kent, güçlü savunma sistemi ve sert topoğrafik yapısıyla Helenistik, Bizans ve Anadolu Selçukluları dönemlerinde sığınılan kent olma özelliğini taşıyor. Antik kent, bir yanda Roma tiyatrosu, hamamı, kalesi, kulesi, tapınağı diğer yanda ise bölgenin en erken Türk- İslam mezarlığı ve mescidi ile dikkat çekiyor.

26.08.2020Seyahat
Fatihte arkadaşının eşini otele çağırma iddiasına meydan dayağı

Fatih'te arkadaşının eşini otele çağırma iddiasına meydan dayağı

FATİH'te, geçen ay evlerinde bir süre misafirleri olan eşinin arkadaşının kendisini taciz ettiğini ve otele davet ettiğini öne süren Suriyeli kadın durumu eşine söyledi. Kadının eşi yakınları ile otele giderek, buluşmak üzere gelen şüpheli Mudar E.'ye dayak attı. Çevredekiler şüpheliyi linçten kurtararak polise teslim etti. Olay, Fatih İskender Paşa Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Mudar E., 1 ay önce Sadi Abu U. ile eşi A.H.'nin evinde bir hafta kaldı. A.H. iddiaya göre Mudar E.'nin kendisini taciz ettiğini eşine anlattı, ancak inandıramadı. Mudar E., evden ayrıldıktan sonra A.H.'yi yine taciz etmeyi sürdürürken, arkadaşının eşini yine İskender Paşa Mahallesi'nde bulunan Sofular Caddesi'ndeki bir otele davet etti. A.H., bu mesajı eşine gösterince Sadi Abu U., yakınları ile birlikte otele giderek beklemeye başladı. Mudar E. randevu saatinde otele gelince, arkadaşı ve yakınları ile karşılaştı. Mudar E.'yi otelden çıkaran Sadi Abu U. ve yakınları 'Biz Müslümanız. Sen, harama göz diktin' diye bağırarak onu dövmeye başladı. Linç girişimi, cep telefonu kamerası ile saniye saniye görüntülendi. Çeşitli yerlerinden darbeler alan Mudar E., çevredekiler tarafından güçlükle kurtarılarak, çağrılan polise teslim edildi. Şüpheli gözaltına alınarak polis merkezine götürülürken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

26.08.2020Haber
Son dakika haberler: Fatihte ortalık karıştı Arkadaşının eşini otele çağırma iddiasına meydan dayağı...

Son dakika haberler: Fatih'te ortalık karıştı! Arkadaşının eşini otele çağırma iddiasına meydan dayağı...

İstanbul Fatih'te, geçen ay evlerinde bir süre misafirleri olan eşinin arkadaşının kendisini taciz ettiğini ve otele davet ettiğini öne süren Suriyeli kadın durumu eşine söyledi. Kadının eşi yakınları ile otele giderek, buluşmak üzere gelen şüpheli Mudar E.'ye dayak attı. Çevredekiler şüpheliyi linçten kurtararak polise teslim etti.

26.08.2020Gündem
Daskyleion Antik Kentinde tarihi duvarlar gün ışığına çıkıyor

Daskyleion Antik Kenti'nde tarihi duvarlar gün ışığına çıkıyor

Manyas Kuş Gölü yakınındaki Daskyleion Antik Kenti'nde bu yıl 9 Temmuz'da başlayıp 3 ay sürmesi planlanan kazılarda, "glacis" adı verilen yüksek bir destek duvarının ortaya çıkarılması için arkeologlar ve öğrencilerin çalışmaları sürüyor,

25.08.2020Keyif
Bakanlık seçti 10 eşsiz arkeolojik eser

Bakanlık seçti! 10 eşsiz arkeolojik eser

Tanıtım çalışmaları kapsamında ‘kültürportalı’ web sayfası oluşturan Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘Türkiye’de Görülebilecek 10 Eşsiz Arkeolojik Eser’ listesi hazırladı. “Kendini antik çağlarda hissedeceğin benzersiz bir deneyime adım at” denilerek yayınlanan listede, eserler sırasıyla şöyle yer aldı:

24.08.2020Kitap Sanat
7. Sınıf Türkçe Eğik Çizgi, Köşeli Ayraç Ve Tırnak İşareti konu anlatımı

7. Sınıf Türkçe Eğik Çizgi, Köşeli Ayraç Ve Tırnak İşareti konu anlatımı

Farklı yerlerde kullandığımız birçok değişik noktalama işareti bulunur. Amaca göre bu noktalama işaretleri arasında eğik çizgi ya da köşeli ayraç ve tırnak işareti de bulunmaktadır. Bir şeyler yazarken cümleleri daha anlamlı hale getiren ve hayatımızı kolaylaştıran noktalama işaretlerini mutlaka iyi bilmeliyiz. İşte 7. sınıf Türkçe eğik çizgi, köşeli ayraç ve tırnak İşareti konu anlatımı.

24.08.20207. SINIF
2 bin 600 yıllık Lidya mutfağından fare kafatası çıktı

2 bin 600 yıllık Lidya mutfağından 'fare kafatası' çıktı

Manyas Gölü kıyısındaki Daskyleion Antik Kenti'ndeki kazılar, 2 yıl önce bulunan mutfak yapısı ve çevresinde devam ediyor.

22.08.2020Keyif
Cilo- Sat Dağlarındaki göllere yoğun ilgi

Cilo- Sat Dağları'ndaki göllere yoğun ilgi

Hakkari'de Cilo- Sat Dağları bölgesindeki göller, normalleşme süreciyle birlikte yeniden ziyarete açıldı. Bölgeye ziyaret eden dağcı ve doğaseverler, dört mevsimi bir arada yaşıyor.

20.08.2020Seyahat
Cilo- Sat Dağlarındaki göllere yoğun ilgi

Cilo- Sat Dağları'ndaki göllere yoğun ilgi

HAKKARİ'de Cilo- Sat Dağları bölgesindeki göller, normalleşme süreciyle birlikte yeniden ziyarete açıldı. Bölgeye ziyaret eden dağcı ve doğaseverler, dört mevsimi bir arada yaşıyor.

20.08.2020Gündem
Ahmet Ümit :Tek başıma ağlarım insan kendi yarasını en iyi kendisi sarar

Ahmet Ümit :Tek başıma ağlarım insan kendi yarasını en iyi kendisi sarar

İkilemli soruları bu hafta “Başkomiser Nevzat”, “Beyoğlu Rapsodisi”, “Sis ve Gece” gibi unutulmaz polisiyelerin yazarı Ahmet Ümit yanıtladı... Katil karakterinin maktulden daha zor olduğunu düşünüyor. Rus edebiyatını Fransız edebiyatından daha kıymetli buluyor. Bir erkeğin kendini tam olarak 50’lerinde bulduğunu düşünüyor. “Aşk Köpekliktir” diye kitabı var ama o kedileri tercih ediyor. “Göz kırpmaktansa göz kaçırmak” diyor...

17.08.2020Magazin
3. Sınıf Türkçe Gerçek Ve Hayal Unsurları konu anlatımı

3. Sınıf Türkçe Gerçek Ve Hayal Unsurları konu anlatımı

Türkçede bir kompozisyon ya da metin yazarken çeşitli ögelerden faydalanılır. Bu ögeler benzetme yapmak ya da örnek sunmak için kullanılabilir. Söz konusu ögelere unsur da denir ve bu unsurlar gerçek ve hayali unsurlar olarak ikiye ayrılır. 3. sınıflar için gerçek ve hayal unsurları konusunu örneklerle açıkladık.

16.08.20203. SINIF
Türk turizminin başkenti ve dünyanın açık hava müzesi: Antalya

Türk turizminin başkenti ve dünyanın açık hava müzesi: Antalya

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamasıyla "turizmin başkenti" olarak nitelendirilen Antalya, antik kentleriyle geniş bir medeniyet yelpazesinde ziyaretçilerini zaman tünelinde bir yolculuğa çıkarıyor.

13.08.2020Keyif
Dünyanın açık hava müzesi: Antalya

Dünyanın açık hava müzesi: Antalya

Doğa ve tarihin eşsiz bir uyum içinde bütünleştiği "açık hava müzesini" andıran Antalya, tatilciler kadar tarih meraklılarını da kendisine hayran bırakıyor. Tatilcilerin ziyaret ettiği yerler arasında Hadrian Kapısı da yer alıyor.

13.08.2020Seyahat
“O mu bu mu” sorularının bu haftaki konuğu doktor Mehmet Öz

“O mu bu mu?” sorularının bu haftaki konuğu doktor Mehmet Öz!

İkilemde bırakan “O mu bu mu?” sorularının bu haftaki konuğu, ABD’de yaşayan dünyaca ünlü Türk doktor, yazarımız Mehmet Öz.

10.08.2020Magazin
Aamir Khan kimdir, kaç yaşında ve hangi filmlerde oynadı Aamir Khanın hayatıyla ilgili bilgiler

Aamir Khan kimdir, kaç yaşında ve hangi filmlerde oynadı? Aamir Khan'ın hayatıyla ilgili bilgiler

Aamir Khan'ın hayatı ve oynadığı filmler, ünlü aktörün Türkiye'ye gelmesiyle gündeme geldi. Hint sinemasının ünlü ismi Aamir Khan "Laal Singh Chaddha" adlı yeni filminin Türkiye'deki çekimleri için Niğde'ye geldi. Ghajini, 3 idiots , Dhoom 3 gibi başarılı filmlere adını yazdıran ünlü aktör, dört Ulusal Film Ödülü ile yedi Filmfare Ödülü kazandı ve 2 kez Barış Elçisi seçildi. Peki, Aamir Khan kimdir? İşte, Aamir Khan'ın oynadığı fimler ve hayatıyla ilgili merak edilen bazı bilgiler...

10.08.2020Televizyon
Aamir Khan kimdir ve filmleri hangileri Laal Singh Chaddha filminin çekimleri için Türkiyeye geliyor

Aamir Khan kimdir ve filmleri hangileri? Laal Singh Chaddha filminin çekimleri için Türkiye'ye geliyor!

Aamir Khan, yeni filmi Laal Singh Chaddha çekimleri için Türkiye'ye geliyor. 3 İdiots başta olmak üzere pek çok filmi ile tüm dünyanın konuştuğu isim olan Aamir Khan, Forrest Gump uyarlaması olan Laal Singh Chaddha isimli filminin çekimlerini Türkiye'de tamamlayacak. Peki, Aamir Khan kimdir ve filmleri hangileri? İşte, o isim hakkında bilgiler ve yeni filminden detaylar

7.08.2020Televizyon
1800 yıllık yazıt, definecilerin kurbanı oldu

1800 yıllık yazıt, definecilerin kurbanı oldu

MERSİN'in Tarsus ilçesinde yer alan ve halk arasında 'İskender Yazıtı' olarak bilinen 1800 yıllık tarihi yazıt, defineciler tarafından delinerek tahrip edildi. Büyük İskender'den 500 yıl sonra yaptırılan ancak halk arasında 'İskender Yazıtı' olarak bilinen yazıt, Gülek Boğazı'nda yer alıyor. Roma İmparatoru Caracalla'ya (198-217) ait olduğu bilinen ve 216 yılında Part İmparatorluğu'na karşı sefer yapılırken, Büyük İskender gibi Gülek Boğazı'ndan geçen Caracalla'nın lejyonerlerin rahat hareket edebilmesi için boğazı genişlettiği belirtiliyor. Yazıtta Latince, "İmparator Caesar Marcus Aurelius Antoninus sadık, mutlu, yenilmez Augustus (Caracalla) bu yolu dağları delerek yaptırdı" yazısı yer alıyor. Altta yer alan iki satırda ise Kapadokya bölgesi ile Kilikya bölgesinin sınırını belirten 'Kilikya'nın Sınırı' yazısı bulunuyor.

6.08.2020Haber
1800 yıllık yazıtta defineci tahribatı

1800 yıllık yazıtta defineci tahribatı

Mersin'in Tarsus ilçesinde yer alan ve halk arasında 'İskender Yazıtı' olarak bilinen 1800 yıllık tarihi yazıt, defineciler tarafından delinerek tahrip edildi.

6.08.2020Seyahat
İşte tarih katilleri... Mersinde tarihi anıta büyük saygısızlık

İşte tarih katilleri... Mersin'de tarihi anıta büyük saygısızlık

Mersin'in Tarsus ilçesinde yer alan ve halk arasında 'İskender Yazıtı' olarak bilinen 1800 yıllık tarihi yazıt, defineciler tarafından delinerek tahrip edildi.

6.08.2020Gündem
İmparator dağları deldi... Onlar yazıtı

İmparator dağları deldi... Onlar yazıtı

Yaklaşık 1800 yıllık yazıt, defineciler tarafından matkapla delindi. Roma İmparatoru Caracalla tarafından yazdırılan yazıtta imparatorun dağları delerek bu yolu açtığı belirtiliyor. Defineciler temmuz ayında bu yazıtın arkasında altın olduğunu düşünerek delik deşik edip tahrip etti.

5.08.2020Kitap Sanat
İstanbulun müzeleri bayramda ziyaretçilerini bekliyor

İstanbul'un müzeleri bayramda ziyaretçilerini bekliyor

İstanbul'un en çok ziyaretçi çeken müzeleri, sanat ve tarih meraklılarını Kurban Bayramı'nda da ağırlamaya devam edecek.

29.07.2020Seyahat
Aylin protez bacağına kavuştu

Aylin protez bacağına kavuştu

MUĞLA'da, ayakları kamyon tekerleklerinin altında kalan ve sağ ayağı kesilen 10 yaşındaki ilkokul öğrencisi Aylin Dağdeviren (10), protez bacağına kavuştu. Türkiye Beyazay Derneği Muğla Şubesi'nin desteğiyle alınan protez bacakla ilk adımını atan Aylin'in yüzündeki mutluluk duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

27.07.2020Gündem
Yürüyen merdivenlerde hırsızlık yapan şüpheliler kamerada

Yürüyen merdivenlerde hırsızlık yapan şüpheliler kamerada

METRO'da bulunan yürüyen merdivenlerde ilginç bir yöntem kullanarak vatandaşların parasını çalan 2 şüpheli polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin hazırladığı plana göre birinin yürüyen merdivenin sonuna doğru yere bir şey düşürmüş gibi yaptığı, arkadan gelen mağdurun suç ortağı ile aralarında sıkışmasına sağladığı belirtildi. Arkada bulunan şüphelinin bu sırada yankesicilik yöntemiyle kurbanın parasını çaldığı öğrenildi. Şüphelilerin para çalma anları ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

23.07.2020Gündem
İzmirde tarihe saygısızlık: Kadifekalenin surları yazı tahtasına döndü

İzmir'de tarihe saygısızlık: Kadifekale'nin surları yazı tahtasına döndü

İzmir'in farklı dönemlerine ait kalıntılar taşıyan, kentin simgelerinden Kadifekale'nin surlarına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce sprey boyalarla yazılan yazılar, vatandaşların tepkisini topladı. Surların taş duvarlarına sprey boyayla yazılan yazılar tarihe zarar veririken, görüntü kirliliğine de neden oldu.

22.07.2020Seyahat
İzmirde tarihe saygısızlık: Kadifekalenin surları yazı tahtasına döndü

İzmir'de tarihe saygısızlık: Kadifekale'nin surları yazı tahtasına döndü

İZMİR'in farklı dönemlerine ait kalıntılar taşıyan, kentin simgelerinden Kadifekale'nin surlarına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce sprey boyalarla yazılan yazılar, vatandaşların tepkisini topladı. Surların taş duvarlarına sprey boyayla yazılan yazılar tarihe zarar veririken, görüntü kirliliğine de neden oldu.

22.07.2020Gündem
İstanbul Havalimanında valizlerine uyuşturucu gizleyen 2 şüpheli kamerada

İstanbul Havalimanı'nda valizlerine uyuşturucu gizleyen 2 şüpheli kamerada

İstanbul Havalimanı'nda narkotik polisinin farklı tarihlerde düzenlediği operasyonda 4 kilo 71 gram esrar ve 1 kilo 979 gram metamfetamin ele geçirildi. 2 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilerin havalimanında yürüdükleri anlar kameralara yansıdı.

21.07.2020Gündem
Kuşaadasında şehir merkezine inen domuzlar için sürev avı izni verildi

Kuşaadası'nda şehir merkezine inen domuzlar için 'sürev avı' izni verildi

Kuşadası’nda tarım alanlarından sonra şehir merkezindeki evlere kadar inen domuzlar için 300 metre mesafeye kadar sürek avı izni verildi.

20.07.2020Gündem
Patara ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor

Patara ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor

Antalya'nın Kaş ilçesindeki tarihe damga vurmuş birçok ismin ayak bastığı Patara Antik Kenti, ziyaretçilerine unutulmaz bir tarih yolculuğu yaptırıyor.

6.07.2020Seyahat
Aşkların şehri Sagalassos ziyaretçilerine kavuştu

'Aşkların şehri' Sagalassos ziyaretçilerine kavuştu

Burdur'da "aşkların ve imparatorların şehri" olarak bilinen Sagalassos Antik Kenti'nde, tarihte yolculuğa çıkmak isteyen ziyaretçilerin sağlığını korumak için sıkı tedbirler alındı.

23.06.2020Seyahat
Aşkların şehri Sagalassos ziyaretçilerine kavuştu

'Aşkların şehri' Sagalassos ziyaretçilerine kavuştu

Burdur'da "aşkların ve imparatorların şehri" olarak bilinen Sagalassos Antik Kenti'nde, tarihte yolculuğa çıkmak isteyen ziyaretçilerin sağlığını korumak için sıkı tedbirler alındı.

22.06.2020Keyif
Böbrek taşını erittiği ileri sürülen su için uyarı

Böbrek taşını erittiği ileri sürülen su için uyarı

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, böbrek taşını erittiği ileri sürülen ve analiz sonuçları henüz çıkmayan suyun çok tüketilmesi halinde insanları sağlığından edebileceğini ifade etti.

22.06.2020Haber
Böbrek taşını erittiği iddia ediliyor Uzmanlar uyardı: Dikkat

Böbrek taşını erittiği iddia ediliyor! Uzmanlar uyardı: Dikkat!

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, böbrek taşını erittiği ileri sürülen ve analiz sonuçları henüz çıkmayan suyun çok tüketilmesi halinde insanları sağlığından edebileceğini ifade etti.

22.06.2020Gündem
Adanada polis şehit eden çeteye rekor hapis istemi

Adana'da polis şehit eden çeteye rekor hapis istemi

ADANA'da trafik polisi Mustafa Görenoğlu'nu (33) şehit eden ve 'Bozdoğanlar' olarak tanına suç örgütü liderleri Hasan Bozdoğan ile İskender Kayagiydiren hakkında toplam 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 1198 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. 2 liderin de aralarında bulunduğu 38 tutuklu sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

18.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kalbiniz bu kıyılarda kalacak

Popüler rotaları sevenleri de sakin-yalın kaçış durakları arayanları da mutlu eden bir yanı var Güney Ege’nin. Çünkü her ikisini de sunabilen, aradığınızı mutlaka bulacağınız bolca seçenek vaat eden bir zenginliğe sahip. Bu hafta size hem küçük ve sade hem eğlenceli ve hareketli mekânları derledim. Yazması benden, seçmesi sizden...

24.08.2020

Kavuk hikâyesi içi boş bir tantana

Oyuncu, yazar ve yönetmen... UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi... Fakat UNICEF’in sandığı kadar iyi niyetli biri mi, işte orası biraz muallakta: Sosyal medyada “sinsi” hesaplar açmış, insanın güzel ve zengin olanını tercih edermiş, arkadaş teknelerine hususi bir düşkünlüğü varmış. İkilemli soruların bu haftaki konuğu duayen tiyatrocu Ali Poyrazoğlu. Verdiği cevaplar hem pazartesi neşesi hem de bir polemik madeni...

24.08.2020

Assos’un yıldızı parladı

Bana soracak olursanız Assos’a yaz mevsiminde değil de sonbaharda giderim hatta kış.. Şöminelerin yandığı mevsimde mesela.. ama Bursa’ya yakın olması temiz denizi ve kekik kokan havası ile Assos yaz aylarında da yerli turistlerin tercihi oluyor ve bu sene yaşanan virüs sürecinde insanların kendini güvende hissettiği, yoğun taleple karşılaşan bölgelerden biri oldu.

17.08.2020

Tek başıma ağlarım insan kendi yarasını en iyi kendisi sarar

İkilemli soruları bu hafta “Başkomiser Nevzat”, “Beyoğlu Rapsodisi”, “Sis ve Gece” gibi unutulmaz polisiyelerin yazarı Ahmet Ümit yanıtladı... Katil karakterinin maktulden daha zor olduğunu düşünüyor. Rus edebiyatını Fransız edebiyatından daha kıymetli buluyor. Bir erkeğin kendini tam olarak 50’lerinde bulduğunu düşünüyor. “Aşk Köpekliktir” diye kitabı var ama o kedileri tercih ediyor. “Göz kırpmaktansa göz kaçırmak” diyor...

17.08.2020

Şiir ölüyor mu?

Son günlerde, özellikle akademik çevrede, iki dostum bu soruya muhatap oluyor:

13.08.2020

“Heybeliada Cinayetleri” yeniden okurlarıyla buluşuyor

Önay Yılmaz’ın 2011 yılında yayınlanan “Heybeliada Cinayetleri” adlı romanı, 9 yıl aradan sonra yeni baskısıyla tekrar okuyucularla buluşuyor.

5.08.2020

İznik, turizme umutla bakıyor

Hava sıcak mevsim temmuz, Bursa’da nemle boğuşmak yerine İznik Gölü’nün esintisini hayal ettim ve yola çıkmaya karar verdim.

3.08.2020

Bayramda nerelere gidelim?

Yaza denk gelen bayramlar ister istemez tatillerle harmanlanıyor. Kurban Bayramı süresince birçoğumuz yazlık yerlerde olabiliriz.

30.07.2020

“Denize aşık bir ressamın canlı renklerle boyadığı tablo”

Foça’ya ilk adım attığım günü hatırlıyorum. Günün en güzel saatleriydi. Güneş Foça’daki güne veda etmeye hazırlanırken önümdeki denizi kırmızıya boyamış, üzerine içinden geldiği gibi serpiştirdiği balıkçı teknelerini küçük dalgalarla okşuyordu. Biri küçük diğeri büyük deniz adı verilen koyların önündeki irili ufaklı adacıklar ve girinti çıkıntılar ufuk çizgisini görmemi engelliyor hemen karşıdaki burunda yer alan deniz feneri ise yaklaşan akşam için sabırsızlanıyordu.

20.07.2020

Urla Gezi Rehberi - Urla'da Gezilecek Yerler

İzmir’in şirin mi şirin ama pek de minik olmayan bir ilçesidir Urla. 727 kilometrekarelik yüz ölçümüyle de İzmir’in en büyük ilçelerindendir hatta. Son yıllarda gastronomik açıdan harikalar yaratan restoranlarıyla sözünü ettiriyor. Aynı zamanda üzüm bağlarıyla da meşhur.

17.07.2020

Gelibolu yangını

Pazartesi günü başlayan yangın salı sabahı kontrol altına alındı.

12.07.2020

İKSV’nin festival filmleri Sabancı Müzesi’nde gösterilecek

İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) mayıs ve haziran aylarında İstanbul Film Festivali’nden 15 filmlik birer seçkiyi çevrimiçi gösteriye açmıştı. Bu açmaya paralel olarak festivalin sohbetleri de çevrimiçi gerçekleştirilmişti.

9.07.2020

Herkül sütunları gerçeği

Herakles (Herkül) Sütunları dendiğinde Cebelitarık Boğazı geliyor aklınıza değil mi? Evet ama yanlış!

27.06.2020

Size baba diyebilir miyim?

Baba sevgisi millet olarak vazgeçilmezlerimizin başında geliyor. Sevdiğimiz siyasetçilere, şarkıcılara, dostlarımıza ‘baba’ diye hitap ediyoruz. Bu sevginin temeli de çok eskilere dayanıyor.

19.06.2020