EKSTRA
MENÜ

Işçi Bayramı

Işçi Bayramı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Işçi Bayramı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.593 Işçi Bayramı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Işçi Bayramı Haberleri

28 Haziran hangi burç ve burcu ne 28 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

28 Haziran hangi burç ve burcu ne? 28 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji geçmiş devirlerden günümüze kadar önemli bir yer tutmaya başladı. Arkeolojik kalıntılar ve eski eserler de aslında bunu belgeliyor. Çeşitli gökyüzü olayları, burçlar ve yıldızlar geçmişte olduğu gibi günümüzde de insanları cezbetmeyi sürdürüyor. 28 Haziran hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
Mu ABD’nin 49 eyaletine sıçradı

'Mu' ABD’nin 49 eyaletine sıçradı

Kovid-19 tespit edilen son varyantı Mu’nun sebep olduğu vakalar, ABD’nin 49 eyaletine yayıldı. Varyant DSÖ tarafından izleme listesine alınmış ve 'endişe verici' olarak tanımlanmıştı.

8.09.2021Dünya
1 Mayıs hangi burç ve burcu ne 1 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 1 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların doğdukları gün ve aya göre burçlar belirlenmektedir. Burcunu öğrenen kişilerin merak ettiği önemli konu ise sahip olunan burcun özellikleridir. Sizler için 1 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 1 Mayıs tarihinde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
Emmy Rossumun anneliğe giden yolculuğu: Adım adım doğuma

Emmy Rossum'un anneliğe giden yolculuğu: Adım adım doğuma

Ünlü oyuncu, anneliğe uzanan serüvenini sosyal medya sayfasından gözler önüne serdi.

7.09.2021Magazin
Küresel piyasalar Avro Bölgesinin büyüme verisine odaklandı

Küresel piyasalar Avro Bölgesi'nin büyüme verisine odaklandı

Küresel piyasalarda artan risk iştahının etkisiyle dün alış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından, bugün Avro Bölgesi'nde ikinci çeyreğe ilişkin büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.

7.09.2021Ekonomi
Dünya Talibanı konuşurken Bidendan tepki çeken adım

Dünya Taliban'ı konuşurken Biden'dan tepki çeken adım

ABD, Afganistan'ı ve ABD silahlarını ele geçiren Taliban'ı konuşurken, Başkan Biden'ın evinde inzivaya çekileceği yönünde gelen haberler sosyal medyada günün konusu oldu. Bazı kullanıcılar Biden'ın bu kararını 'zamansız' olarak nitelendirerek eleştirdi.

3.09.2021Dünya
Rapor yayınlandı Altın fiyatları için kritik gün çarşamba

Rapor yayınlandı! Altın fiyatları için kritik gün çarşamba

Dünya Altın Konseyi (WGC), altına dayalı borsa yatırım fonlarının (ETF) ocak ayından bu yana ilk aylık ve geçen yılın eylül ayından bu yana en yüksek girişlerini kaydettiğini bildirdi.

12.06.2021Ekonomi
Hayat Çin’e güzel

Hayat Çin’e güzel

COVID-19 virüsünün ilk ortaya çıktığı yer olan Çin’de insanlar İşçi Bayramı tatili nedeniyle turistik merkezlere akın etti.

5.05.2021Dünya
Bir tarafta konser diğer yanda oksijen kıtlığı

Bir tarafta konser diğer yanda oksijen kıtlığı

Koronavirüse karşı Batı’da kısıtlamaları kaldırma çabaları hız kazanırken, Hindistan gibi gelişmekte olan ülkeler pandeminin en kötü seyrettiği yerler haline geldi. İngiltere, geçen hafta sonu ‘deneme’ amaçlı maskesiz ve sosyal mesafesiz konser etkinlikleri düzenledi. Hindistan’da ise tıbbi oksijen kıtlığı yaşanıyor.

3.05.2021Dünya
1 Mayıs mesajları ve sözleri için en güzel ve anlamı alternatifler 1 Mayıs sözleri ve kutlama mesajları

1 Mayıs mesajları ve sözleri için en güzel ve anlamı alternatifler! 1 Mayıs sözleri ve kutlama mesajları

Anlamlı 1 Mayıs mesajları ve sözleri....İşçi Bayramı kutlama mesajları 1 Mayıs 2021 tarihinde gündemde yer alıyor. Bu yıl hem hafta sonuna hem de tam kapanma dönemine denk gelen 1 Mayıs İşçi Bayramı mesajlar ve sözler ile kutlanıyor. Birbirinden anlamlı 1 Mayıs mesajları ve sözleri aracılığıyla tüm emekçilerin bu özel gününü kutlamak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden birbirinden anlamı 1 Mayıs mesajları alternatiflerini araştırıyor. İşte, Emek ve Dayanışma Günü olarak da bilinen bu günde paylaşabileceğiniz birbirinden güzel ve anlamlı 1 Mayıs İşçi Bayramı sözleri ve mesajları

1.05.2021Gündem
Kovid-19un doğum yeriydi... Salgını yendiler, şimdi topluca tatile çıkıyorlar

Kovid-19'un doğum yeriydi... Salgını yendiler, şimdi topluca tatile çıkıyorlar

Koronavirüsün ortaya çıktığı ve salgının başında çok büyük kayıpların verildiği ülkede hayat normale döndü. Çin'de 5 günlük İşçi Bayramı tatilinin ilk gününde 18,3 milyon tren yolculuğu yapılması bekleniyor. Çin halkı tatilin keyfini yaptığı yolculuklarla çıkarıyor.

1.05.2021Dünya
1 Mayıs nedir 1 Mayıs İşçi Bayramı ne zaman kutlanmaya başlandı

1 Mayıs nedir? 1 Mayıs İşçi Bayramı ne zaman kutlanmaya başlandı?

1 Mayıs İşçi Bayramı, ABD'de çalışma sürelerini protesto etmek üzere ortaya çıkan dayanışma sonrasında sonrasında kutlanmaya başlamıştır. Günlük çalışma saati sınırının çok fazla olması sebebiyle 8 saate düşürmek için 1884 yılında eylemlere başlayan işçiler, 1886 yılında bu mücadelelerini kazanmış ve bu günden sonra kazandıkları hakları vurgulamak için İşçi Bayramı olarak kutlamaya başlamıştır. İşte, 1 Mayıs nedir ve 1 Mayıs İşçi Bayramı ne zaman kutlanmaya başlandı sorusuna yönelik bazı cevaplar

1.05.2021Gündem
Çinde bazı kentlerde, Hindistanda mutasyona uğrayan Kovid-19 türüne rastlandı

Çin'de bazı kentlerde, Hindistan'da mutasyona uğrayan Kovid-19 türüne rastlandı

Çin'in bazı kentlerinde Hindistan'da mutasyona uğrayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) türü tespit edildi.

29.04.2021Dünya
Türkiye’nin müzikli tarihi

Türkiye’nin müzikli tarihi

Müzik araştırmacısı ve yazarı DJ Murat Meriç, çarşamba günü internet üzerinden altı hafta sürecek atölye programına başladı. Zoom uygulamasıyla gerçekleştirdiği ‘Şarkılarla Cumhuriyet Tarihi’ adlı programda, Türkiye tarihini şarkılar üzerinden anlatırken o döneme ait şarkıları da dinletiyor. Program öncesinde, Meriç’ten, ‘tadımlık’ bilgiler aldık.

Salgının başladığı Çin’de 3 yeni corona virüs vakası

Salgının başladığı Çin’de 3 yeni corona virüs vakası

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs(corona virüs) salgının başladığı Çin'de 1 Mayıs İşçi bayramı kapsamında kutlama yapan yüzlerce kişiye rağmen ülke 3 yeni koronavirüs (Covid-19) vakasının tespit edildiğini açıkladı.

4.05.2020Dünya
1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun mesajları 1 Mayıs ile ilgili görseller ile paylaşılıyor - Twitterda en beğenilen 1 Mayıs mesajları

'1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun' mesajları 1 Mayıs ile ilgili görseller ile paylaşılıyor - Twitter'da en beğenilen 1 Mayıs mesajları

1 Mayıs mesajları ve kutlamaları bu yıl dünyayı etkisi altına Corona virüsü tehditi nedeniyle sosyal medya platformu üzerinden gerçekleşiyor: '1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun' mesajları sabah saatlerinden bu yana paylaşılıyor. Bazı ülkelerde İşçi Günü, İşçi Bayramı olarak da bilinen ve genellikle 1 Mayıs olarak da anılan Uluslararası İşçi Bayramı, sosyal medyanın da ana gündem konusu. İşte, Twitter'da en beğenilen 1 Mayıs mesajları ve sözlerinden derlemeler...

1.05.2020Gündem
Temizlik yaparken, 1 Mayısı oynayarak kutladı

Temizlik yaparken, 1 Mayıs'ı oynayarak kutladı

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde görevleri başında bulunan temizlik işçileri, hem sokakları temizledi hem de 1 Mayıs'ı oynayarak kutladı.

1.05.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan 1 Mayıs mesajı

TBMM Başkanı Şentop'tan 1 Mayıs mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "11 yıl önce resmî bayram olarak kabul edilen 1 Mayıs'ı, gelecek yıllardan itibaren barış ve huzur içinde alanlarda, meydanlarda kutlamayı diliyor, bütün işçilerimizin Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum" dedi.

1.05.2020Gündem
1 Mayıs nedir İşçi Bayramı adıyla kutlanan Emek ve Dayanışma Günü ne zaman ortaya çıktı

1 Mayıs nedir? İşçi Bayramı adıyla kutlanan Emek ve Dayanışma Günü ne zaman ortaya çıktı?

İşçinin ve emekçinin bayramı 1 Mayıs, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm dünyada kutlanıyor. 1884 yılında ABD'de temelleri atılan 1 Mayıs İşçi Bayramı, 1889 Paris Kongresi'nde Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatının önerisi ile 1 Mayıs tarihinde kutlanmaya başlandı. Pek çok ülkede kutlanmaya başlanan 1 Mayıs, ülkemiz sınırları içerisinde ise ilk kez 1912 yılında kutlanmaya başlandı. Peki, 1 Mayıs nedir? İşte, Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanan bu günün ortaya çıkış detayları

1.05.2020Gündem
Kargo geldiğinde kapıyı maske ile açın

Kargo geldiğinde kapıyı maske ile açın

Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alarak pandemi haline gelen koronavirüs salgını birçok yaşamsal alışkanlığı değiştirdi. Bunların başında ise insanların alışveriş alışkanlığı geldi. Eve kapanmak zorunda kalan insanlar e-ticarete yönelirken bu durum kargoculuk sektörünü de ön plana çıkardı. Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol bu dönemde kargo çalışanlarının birer “Süper kahraman” haline geldiğini belirtirken, halkın ve kargo çalışanlarının da sağlığı için vatandaşlara “Kapıyı maskeyle açın” çağrısı yaptı.

28.04.2020Ekonomi
İtalya’dan corona virüs kararı 3 Mayıs’a kadar uzatıldı

İtalya’dan corona virüs kararı! 3 Mayıs’a kadar uzatıldı

Koronavirüs (corona virüs) salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İtalya'da salgına karşı mücadele kapsamında dört haftayı aşkın süredir uyguladığı OHAL sürecini 3 Mayıs’a kadar uzattı. İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, dün düzenlediği basın toplantısında bu kararı açıklayarak “Bu çok zor, ama gerekli bir karar ve bunun tüm siyasi sorumluluğunu üzerime alıyorum” dedi.

11.04.2020Dünya
Fransada Resmi Tatil Günleri Ne Zaman Fransa Resmi Tatiller Listesi (2020)

Fransa'da Resmi Tatil Günleri Ne Zaman? Fransa Resmi Tatiller Listesi (2020)

Dünyadaki her ülkede belirli günler resmi tatil olarak belirlenmiştir. Resmi tatil günlerinde özel ve devlet daireleri, okullar, konsolosluk ve Büyükelçilikler de kapalı konumda olurlar. Bu ülkelerden birisi de Fransa'dır. Peki Fransa'da resmi tatil günleri ne zaman? Fransa resmi tatiller listesi (2020) nelerdir? Sizler için tüm detayları derledik.

9.04.2020Gündem
Belçikada Resmi Tatil Günleri Ne Zaman Belçika Resmi Tatiller Listesi (2020)

Belçika'da Resmi Tatil Günleri Ne Zaman? Belçika Resmi Tatiller Listesi (2020)

Resmi ismi Belçika Krallığı olan Belçika, Batı Avrupa sınırlarında bulunan bir devlettir. Avrupa Birliği üyesi olan Belçika’da resmi ve dini bayramlarda tatil ilan edilmektedir. Bu nedenle de Belçika’da resmi tatil günleri ne zaman sorusuna cevap aranmaktadır. İşte Belçika tarafından tatil ilan edilen resmi günlerin tamamını sizler için hazırladık.

6.04.2020Gündem
Karısını dövene ikramiye yok

Karısını dövene ikramiye yok

Sendika ile toplusözleşme imzalayan Tunceli Belediyesi, çalışanlara yılbaşında 1.250 lira, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ise 2 bin lira ikramiye verecek. Alkol ve kumar bağımlısı, eşini döven, çokeşli çalışanlar bu haklardan yararlanamayacak.

28.12.2019Gündem
Valinin katili suç makinesi ve azılı ırkçı çıktı

Valinin katili suç makinesi ve azılı ırkçı çıktı

50 kişilik polis ekibinin günler süren titiz soruşturması sonucu yakalanan Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katili, azılı bir ırkçı ve tam bir suç makinesi çıktı. 45 yaşındaki Stephan E.’nin dosyasında mülteci yurduna bombalı saldırı, silah bulundurma, ağır şekilde adam yaralama, ülke barışını bozmak ve 1 Mayıs’ta hak arayan sendika üyeleri ve işçilere saldırmak da var.

17.06.2019Avrupa
Faruk Süren: Beni disipline versin ve beni ihraç etmeyi istesin

Faruk Süren: "Beni disipline versin ve beni ihraç etmeyi istesin"

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Faruk Süren, Mustafa Cengiz'in 'Galatasaray Başkanı tehdit edilemez' açıklamalarına sert yanıt verdi.

8.05.2019Futbol
Sur Belediyesinde 145 personel işten çıkarıldı

Sur Belediyesi'nde 145 personel işten çıkarıldı

Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesine kayyum döneminde alınan 145 personel, HDP’li belediye yönetimi tarafından işten çıkarıldı.

3.05.2019Gündem
Piknikte kâbus... Fotoğraf çekmek istedi sonrası korkunç

Piknikte kâbus... Fotoğraf çekmek istedi sonrası korkunç

ANTALYA’nın Gazipaşa ilçesinde piknikte manzara fotoğrafı çekmek için çıktığı 20 metrelik ağacın tepesinden düşen Kerim Daş (59) yaşamını yitirdi.

1.05.2019Gündem
İstanbulda 1 Mayıs kutlaması

İstanbul'da 1 Mayıs kutlaması

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı'na gitmek isteyen gruplar, İncirli Caddesi ve Marmara Forum önünde toplanıyor.

1.05.2019Haber
Arjantinde halk sokaklarda: 39 gözaltı

Arjantin'de halk sokaklarda: 39 gözaltı

Arjantin'de halk hükümetin kemer sıkma politikasını protesto etmek için sokaklara döküldü. Çıkan olayda 39 kişi gözaltına alındı.

1.05.2019Dünya
1 Mayıs kutlamalarına giden işçileri taşıyan otobüs devrildi: Ölü ve yaralılar var

1 Mayıs kutlamalarına giden işçileri taşıyan otobüs devrildi: Ölü ve yaralılar var

Kahramanmaraş'tan Şanlıurfa'ya 1 Mayıs İşçi Bayramı'na katılmak için gelen işçilerin bulunduğu otobüsün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında ölü ve çok sayıda yaralının bulunduğu bildirildi. Bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi

1.05.2019Haber
İşçi Bayramı ünlü arama motorunun ana sayfasında

İşçi Bayramı ünlü arama motorunun ana sayfasında!

Amerika'da gündeme gelen 1 Mayıs işçi bayramı, ilk kez 1886 yılında gündeme gelmiştir. O dönem ABD'de işçilerin toplam iş gününün 8 saat olması isteği, uluslararası bir boyut kazanmış ve 1889 yılında işçilerin ortak bayramı olarak işçi bayramının kabul edilmesiyle sonuçlanmıştır. Türkiye'de ise 1 Mayıs İşçi Bayramı ilk kez 1921'de kutlanmıştır. İşte, İşçi Bayramı hakkında bazı bilgiler

30.04.2019Gündem
1 Mayısta (bugün) okullar tatil mi | 1 Mayıs İşçi Bayramı resmi tatil mi

1 Mayıs'ta (bugün) okullar tatil mi? | 1 Mayıs İşçi Bayramı resmi tatil mi?

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, dünya çapında ve ülkemizde işçi ve emekçiler tarafından kutlanacak. 1 Mayıs'ın bu sene hafta içine denk gelmesi ile özellikle öğrenciler ve veliler okulların tatil olup olmadığını internetten sorgulayıp araştırma yapmaya başladı. Peki, 1 Mayıs'ta (bugün) okullar tatil mi? 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı resmi tatil mi? İşte, merak edilen soruların yanıtları ve 1 Mayıs'la ilgili merak edilenler...

30.04.2019Gündem
1 Mayısta okullar tatil mi Kamu kurumları çalışıyor mu

1 Mayıs'ta okullar tatil mi? Kamu kurumları çalışıyor mu?

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı bu yıl da ülke genelinde ve yurt dışında düzenlenen organizasyonlarla kutlanacak. Dünya üzerinde pek çok ülkede, resmi tatil olan 1 Mayıs'ın ülkemizde de tatil olup olmadığı özellikle çalışanlar ve veliler tarafından internet üzerinden merak edilip araştırılıyor. Peki, 1 Mayıs Çarşamba günü okullar tatil mi? 1 Mayıs'ta kamu kurumları çalışıyor mu? İşte, merak edilenler.

30.04.2019Gündem
Berlin, 5 bin polisle 1 Mayıs’a hazır

Berlin, 5 bin polisle 1 Mayıs’a hazır

1 Mayıs İşçi Bayramı, her yıl Almanya genelinde sendika ve sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde kutlanıyor. Sendikaların düzenlediği miting ve yürüyüşlerde herhangi bir olay çıkmazken, sol grupların ve neonazilerin düzenlediği 1 Mayıs kutlamaları ise çatışmalara sahne oluyor. Benzer çatışmaların bu yıl yine Berlin’de yaşanması bekleniyor.

29.04.2019Avrupa
Almanya’da kazancı en düşük kesim temizlik işçileri

Almanya’da kazancı en düşük kesim temizlik işçileri

Almanya’da Sol Parti milletvekili Sabine Zimmermann’ın soru önergesine Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı’nın verdiği yanıt, 2017 yılı sonunda tam gün çalışanların yüzde 16’sının yani yaklaşık 3 milyon 380 bin kişinin brüt 2 bin Euro’nun altında kazandığını ortaya koydu.

29.04.2019Avrupa
THY’nin Havana seferlerine 1 Mayıs dopingi

THY’nin Havana seferlerine 1 Mayıs dopingi

THY'nin direkt uçtuğu Küba'da 1 Mayıs'ı kutlamak isteyenler talep patlaması yaşattı.

26.04.2019Ekonomi
Sendikalar 1 Mayısa hazır

Sendikalar 1 Mayıs'a hazır

İşçi ve memur konfederasyonları, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla farklı şehirlerde kitlesel kutlamalar yapacak.

15.04.2019Ekonomi
Mayısta Türkiyeye akın ettiler

Mayısta Türkiye'ye akın ettiler!

Rusya Federal Turizm Ajansı, mayıs ayında Rus vatandaşların tatil tercihleri arasında yüzde 52,3'lük payla Türkiye'nin açık ara lider konumda olduğunu duyurdu.

15.05.2018Ekonomi
Muharrem İnce: ‘Herkesin cumhurbaşkanı olacağım’

Muharrem İnce: ‘Herkesin cumhurbaşkanı olacağım’

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde düzenlenen programa katıldı. İlçede CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Savaş Erdoğan ve kalabalık bir grup tarafından üzerinde fotoğrafının bulunduğu 'Seninleyiz cesur yürek' yazılı pankartla karşılanan Muharrem İnce, Dinar Cumhuriyet Meydanı'ndaki parti otobüsünden kalabalığa seslendi.

12.05.2018Gündem
Konser için 76 bin TL alması eleştirilince gerçeği açıkladı

Konser için 76 bin TL alması eleştirilince gerçeği açıkladı

1 MAYIS Emek ve Dayanışma Günü’nde Zonguldak’ta sahneye çıkan rock müzik şarkıcısı Haluk Levent’in konser ücreti olarak Genel Maden İşçileri Sendikası’ndan (GMİS) 76 bin 500 TL alması yerel basında eleştiri konusu oldu. Haluk Levent eleştirilere sosyal medya hesabından cevap vererek, konserden sonra paranın maden ocaklarında hayatlarını kaybeden 8 madencinin ailesine bağışlandığını, bunu basına haber vermek istemediğini belirtti.

11.05.2018Gündem
Kırık not tepkisi

Kırık not tepkisi!

Standard&Poor’s‘un sürpriz bir açıklamayla Türkiye’nin notunu düşürmesi tartışma yarattı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek not indirimi kararının zamanlama açısından oldukça manidar olduğunu ifade ederken, Maliye Bakanı Naci Ağbal ise, “Bu açıklama politik saiklerle yapıldığı izlenimi veriyor” dedi. S&P kıdemli direktörü Frank Gill ise kararın seçimle ilgisi olmadığını söyledi.

2.05.2018Ekonomi
Londra, Brüksel, Viyana, Lahey sakin, Berlin ve Paris karıştı

Londra, Brüksel, Viyana, Lahey sakin, Berlin ve Paris karıştı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Avrupa’nın her yerinde coşkuyla kutlandı. Almanya’da ‘Dayanışma, Çeşitlilik ve Adalet’ sloganıyla yaklaşık 500 etkinlik düzenlendi. Genelde bayram havasında geçen etkinliklerde Fransa’nın başkenti Paris ile Almanya’nın başkenti Berlin’de olaylar çıktı.

2.05.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

‘Tam kapanma’ boşa gitmesin

SAĞLIK Bakanlığı’nın açıkladığı salgın tablosunda, “vaka” ve “vefat” rakamları arttıkça, “Tam kapanma geliyor mu, ne olacak?” soruları sardı ortalığı. Sonunda 17 Mayıs sabahına kadar tam kapanma geldi. Şeker Bayramı da içinde.

1.05.2021

Emek, iş, kaza, yaşam ve Nazlı

Evde sabah koşuşturması başlamıştı. Anne kahvaltı hazırlıyor, Nazlı okula gitmek için hazırlanıyordu.

3.05.2019

Muhafazakâr çocuklar eşleriyle Bodrum tatilinde

DÜN Hürriyet ve Takvim gazetelerinde gördüm. Arda Turan ile hamile eşi Bodrum’da tatil yapıyormuş.

25.07.2018

Kâbus bitti

BURSASPOR tribünlerdeki binlerce kişiyle birlikte İşçi Bayramı’nı erken kutladı...

2.05.2018