EKSTRA
MENÜ

İş Yerleri

İş Yerleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İş Yerleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.990 İş Yerleri haberi bulunmuştur.

İş Yerleri Haberleri

Kafeler ne zaman açılacak Lokanta, restoran ve kafelerin açılışı için Cumhurbaşkanı Erdoğandan kısıtlama açıklaması

Kafeler ne zaman açılacak? Lokanta, restoran ve kafelerin açılışı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kısıtlama açıklaması

Restoran, lokanta ve kafelerin açılış tarihi yeniden gündeme geldi. Vaka sayısının düşmesi ve aşılama sürecinin başlamasıyla beraber gözler İçişleri Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan kararla yalnızca paket servis ve gel-al şeklinde hizmet veren kafe, restoran ve lokantalarla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede bu iş yerlerinin hafta sonları 24.00'e kadar sadece paket servis şeklinde faaliyet göstereceği bildirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta başında yaptığı açıklamada kısıtlamalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte, detaylar.

15.01.2021Gündem
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri 16-17 Ocak sokağa çıkma kısıtlaması var mı Bakanlıktan yeni genelge

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri! 16-17 Ocak sokağa çıkma kısıtlaması var mı? Bakanlık'tan yeni genelge

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı, aşılama sürecinin başlamasıyla gündeme geldi. Türkiye genelinde pazartesi sabah saat 05.00’e kadar geçerli olan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması vaka sayısının düşmesi ve hareketliliğin azaltılması amacıyla kesintisiz uygulanacak. Diğer yandan İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili ek genelge gönderdi. Genelgede özel dershane kursiyerleriyle araç muayene randevusu olanların da hafta sonu kısıtlamadan muaf olacağı duyuruldu. İşte, 16-17 Ocak hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleriyle ilgili bilgiler.

15.01.2021Gündem
Sokağa çıkma kısıtlaması başladı Bakanlıktan 81 ile ek genelge

Sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Bakanlıktan 81 ile ek genelge

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan ve 56 saat süren sokağa çıkma kısıtlaması başladı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında, kısıtlamaya ilişkin detaylara yer verildi. Bakanlık, bu akşam saat 21.00'de başlayan ve pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek kısıtlamaya ilişkin bir hatırlatma yayınladı. Bakanlık daha sonra 81 il valiliğine ek bir genelge göndererek, kısıtlamadan muaf olacak kişileri açıkladı

15.01.2021Gündem
HES Kodu internet ve SMS üzerinden nasıl alınır HES kodu alma ekranı ve detaylar

HES Kodu internet ve SMS üzerinden nasıl alınır? HES kodu alma ekranı ve detaylar

HES Kodu alma işlemi internet üzerinden ya da kısa mesajla kolayca gerçekleşebiliyor. HES uygulamasına sahip olan kişilerin tek tıkla sahip olabildiği HES Kodu, bu uygulamaya sahip olmayan kişiler için ise E-Devlet üzerinden ya da kısa mesaj aracılığıyla edinilebiliyor. İşte, pek çok kamu kurumunda istenen ve seyahat aşamasında da talep edilen HES Kodu alma işlemi hakkında merak edilen bazı bilgiler

15.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı da evden çalışmaya destek verecek

Cumhurbaşkanı da evden çalışmaya destek verecek

Koronavirüsle mücadelede evden çalışma büyük rol oynuyor. Robert Koch Enstitüsü’nün çağrısından sonra Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier de evden çalışmayı destekledi.

15.01.2021Avrupa
HES Kodu alma SMS mesajla ve internet üzerinden nasıl yapılır

HES Kodu alma SMS mesajla ve internet üzerinden nasıl yapılır?

HES Kodu alma işlemi internet üzerinden ya da kısa mesajla kolayca gerçekleşebiliyor. HES uygulamasına sahip olan kişilerin tek tıkla sahip olabildiği HES Kodu, bu uygulamaya sahip olmayan kişiler için ise E-Devlet üzerinden ya da kısa mesaj aracılığıyla edinilebiliyor. İşte, pek çok kamu kurumunda istenen ve seyahat aşamasında da talep edilen HES Kodu alma işlemi hakkında merak edilen bazı bilgiler

13.01.2021Gündem
Esenyurtta 95 yaşındaki kadını gasp edenler polisin kapsamlı takibi sonucunda yakalandı

Esenyurt'ta 95 yaşındaki kadını gasp edenler polisin kapsamlı takibi sonucunda yakalandı

Esenyurt'ta 95 yaşındaki kadına gasp dehşeti yaşatanlar polisin nefes kesen takibi sonucunda yakalandı. Ellerinde meyve ve süt bulunan poşetlerle geçen hafta gittikleri evde 95 yaşındaki Fidan Kaya'yı tartaklayıp kolundaki 3 bileziği gasp ederek kaçan şüpheliler, Esenyurt Asayiş Büro ekiplerinin 73 güvenlik kamerasındaki 150 saati aşan kayıtlarını incelemesi sonucu Gaziosmanpaşa'da yakayı ele verdiler.

12.01.2021Haber
İstanbulda nefes kesen takip Görüntüler kare kare incelendi...

İstanbul'da nefes kesen takip! Görüntüler kare kare incelendi...

Esenyurt'ta 95 yaşındaki kadına gasp dehşeti yaşatanlar polisin nefes kesen takibi sonucunda yakalandı. Ellerinde meyve ve süt bulunan poşetlerle geçen hafta gittikleri evde 95 yaşındaki Fidan Kaya'yı tartaklayıp kolundaki 3 bileziği gasp ederek kaçan şüpheliler, Esenyurt Asayiş Büro ekiplerinin 73 güvenlik kamerasındaki 150 saati aşan kayıtlarını incelemesi sonucu Gaziosmanpaşa'da yakayı ele verdiler.

12.01.2021Gündem
Sıkı karantina başladı

Sıkı karantina başladı

Almanya, çok sert geçen ikinci koronavirüs dalgasıyla boğuşuyor. Az geldikçe önlemleri biraz daha sertleştirme yöntemleri tutmadı. Günlük vaka ve ölü sayılarıyla birlikte bulaş değeri de her geçen gün artıyor. Ülke genelinde bir haftalık bulaş değeri 100 bin nüfus başına 166.6. Saksonya ve Thüringen’de bu oran daha da yüksek. Saksonya’da 357, Thüringen’de 314. Almanya yeni kısıtlamalarla bulaş değerini 50’nin altına çekmeyi hedefliyor.

11.01.2021Avrupa
Kafeler, restoranlar ve lokantalar ne zaman açılacak İçişleri Bakanlığı genelgesinde detaylar belli olmuştu

Kafeler, restoranlar ve lokantalar ne zaman açılacak? İçişleri Bakanlığı genelgesinde detaylar belli olmuştu

Restoran, lokanta ve kafelerin 15 Ocak'ta açılacağının öne sürülmesiyle gözler resmi açıklamalara çevrildi. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan kararla yalnızca paket servis ve gel-al şeklinde hizmet veren kafe, restoran ve lokantalarla ilgili İçişleri Bakanlığı daha önce genelge yayınlamıştı. Genelgede hafta sonu sokağa çıkma yasağında bu iş yerlerinin 24.00'e kadar sadece paket servis şeklinde faaliyet göstereceği bildirildi. Yeni bir karar alınıncaya kadar kafe, restoran ve lokantalar paket servis şeklinde hizmet verecek. İşte, ayrıntılar.

9.01.2021Gündem
9-10 Ocak sokağa çıkma kısıtlaması saatleri İçişleri Bakanlığınca açıklandı Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek

9-10 Ocak sokağa çıkma kısıtlaması saatleri İçişleri Bakanlığı'nca açıklandı! Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri ile ilgili açıklama yapıldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan hafta sonu kısıtlaması devam ediyor. Vatandaşlar İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge içerisindeki saatlerde ve günlerde dışarı çıkamıyorlar. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlamalar bu hafta da devam ediyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı cuma akşamı saat 21:00’de başladı. İşte 9-10 Ocak sokağa çıkma yasağının saatleri

9.01.2021Gündem
Son dakika: 56 saat sürecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Son dakika: 56 saat sürecek! Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibarıyla başladı. 56 saat sürecek kısıtlamayla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (Cumartesi-Pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir.'' ifadeleri kullanıldı.

8.01.2021Gündem
Hafta sonu fırınlar saat kaça kadar açık olacak

Hafta sonu fırınlar saat kaça kadar açık olacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kısıtlama tedbirleri bu akşam saat 21:00'da başlayacak. Vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasında fırınların saat kaça kadar açık olacağını merak ediyorlar.. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayilerinin açık olacağı ifade edildi..

8.01.2021Gündem
Sokağa çıkma izni nasıl alınır Çalışma izin belgesi ve hafta sonu sokağa çıkma izni hakkında merak edilenler..

Sokağa çıkma izni nasıl alınır? Çalışma izin belgesi ve hafta sonu sokağa çıkma izni hakkında merak edilenler..

Sokağa çıkma izni özellikle işleri dolayısıyla yola çıkmak zorunda olan vatandaşların gündemini oluşturuyor. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Koronavirüs genelgesi kapsamında sokağa çıkma izin belgesi alarak yola çıkabilecek olan vatandaşlar, bu işlemi nasıl yapabileceklerini internet üzerinden sorguluyor. Peki, hafta sonu sokağa çıkma izni nereden alınıyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

8.01.2021Gündem
56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor İçişleri Bakanlığı merak edilenleri yanıtladı

56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor! İçişleri Bakanlığı merak edilenleri yanıtladı

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, bu akşam saat 21.00'den itibaren başlayacak. Sokağa çıkma kısıtlaması 11 Ocak Pazartesi saat 05.00'te sona erecek. İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlaması boyunca vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için tüm tedbirleri aldı. İşte sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasında bilinmesi gerekenler...

8.01.2021Gündem
İstanbulda sahte plaka operasyonu kamerada

İstanbul'da sahte plaka operasyonu kamerada

Bağcılar  ve Bahçelievler'de sahte plaka basımı ve satışı yapılan iş yerlerine düzenlenen operasyonda çok sayıda sahte plaka ele geçirildi, olayla ilgili  6 kişi  gözaltına alındı. Operasyon polis kamerasına yansıdı.

7.01.2021Gündem
İstanbul trafiğindeki akılalmaz görüntülere emniyetten önlem

İstanbul trafiğindeki akılalmaz görüntülere emniyetten önlem

İstanbul'da Bakırköy istikametindeki yoğunluktan kaçmak için Avrasya Tüneli'nin Avrupa Yakası çıkışındaki transit yola geri giderek geçmeye çalışan sürücülere karşı İstanbul Emniyet Müdürlüğü önlemleri artırdı.

7.01.2021Gündem
AVMler saat kaçta kapanıyor Hafta içi AVMlerin çalışma saatleri İçişleri Bakanlığı genelgesinde yayımlandı

AVM'ler saat kaçta kapanıyor? Hafta içi AVM'lerin çalışma saatleri İçişleri Bakanlığı genelgesinde yayımlandı

AVM'lerin çalışma saatleri, koronavirüs tedbirlerinde gündemde yer alan konuların başında geliyor. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan karar doğrultusunda İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelgede AVM girişlerinde çalışanlar ve müşterilerden HES kodu isteme zorunluluğu getirilmişti. Yeni bir karar alınıncaya kadar alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri belirli saatlerde faaliyet gösterecek. İşte, hafta içi AVM'lerin açılış ve kapanış saatleriyle ilgili bilgiler.

6.01.2021Gündem
Hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri genelgede duyuruldu

Hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri genelgede duyuruldu!

Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede duyuruldu. Koronavirüs önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan karar doğrultusunda yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 21.00­-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlar ise belli saatlerde dışarıya çıkabiliyor. İşte, hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili bilgiler.

6.01.2021Gündem
Almanya kısıtlamaları sertleştirdi

Almanya kısıtlamaları sertleştirdi

Almanya’da federal ve eyaletler koronavirüsle mücadelede karantina önlemlerini sadece 31 Ocak tarihine kadar uzatmakla kalmadı, önlemleri daha da sertleştirdi. Yeni alınan kararlara göre okullar ve kreşler kapalı kalacak, bulaş değerinin 200’ü geçtiği bölgelerde insanlar ikamet ettikleri yerden en. Özel buluşmalar ise bir kişiyle sınırlı tutulacak.

6.01.2021Avrupa
HES kodu nasıl alınır İşte SMS ile HES kodu almanın ayrıntıları

HES kodu nasıl alınır? İşte SMS ile HES kodu almanın ayrıntıları

Kovid-19 tedbirleri kapsamında bazı kamu kurumlarına girişte zorunlu hale getirilen Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması başladı. Bu gelişmenin ardından HES kodları hakkında araştırmalar hız kazandı. Öte yandan HES kodu pek çok alanda daha kullanılıyor. Peki, HES kodu nasıl alınır? İşte SMS ile HES kodu almanın ayrıntıları..

5.01.2021Gündem
Ocak ayı iddiası gündeme geldi Kafeler ne zaman açılacak Kafe, restoran ve lokantaların açılış tarihi için gözler İçişleri Bakanlığı genelgesinde

Ocak ayı iddiası gündeme geldi! Kafeler ne zaman açılacak? Kafe, restoran ve lokantaların açılış tarihi için gözler İçişleri Bakanlığı genelgesinde

Kafelerin 15 Ocak'ta açılacağı iddiası, koronavirüste vaka sayısında yaşanan düşüşün ardından gündeme geldi. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda alınan kararla 20 Kasım'da başlayan yeni tedbirlerle paket servis, gel al şeklinde hizmet vermeye başlayan kafe, restoran ve lokantaların açılacağı tarihle ilgili geçtiğimiz günlerde Hürriyet Gazetesi yazarı Orkun Ün, yazı kaleme aldı. Ün, kafelerin 15 Ocak 2021 tarihinde açılacağını köşesinden okuyucularla paylaştı. İşte, kafe, restoran ve lokantalarla ilgili son durum.

4.01.2021Gündem
İran: Koronavirüsün üçüncü dalgası hızlı kontrol altına alındı

İran: Koronavirüsün üçüncü dalgası hızlı kontrol altına alındı

Kısıtlamalarla salgının önüne geçildiğini belirten Cumhurbaşkanı Ruhani, "Sahadaki tüm organların faaliyetleriyle üçüncü dalgayı tahmin edilenden daha hızlı kontrol altına alabildik" dedi.

2.01.2021Dünya
Hafta sonu yasakları ne zaman kalkacak Yılbaşından sonra sokağa çıkma yasakları bitecek mi Gözler resmi açıklamalara çevrildi

Hafta sonu yasakları ne zaman kalkacak? Yılbaşından sonra sokağa çıkma yasakları bitecek mi? Gözler resmi açıklamalara çevrildi

Hafta sonu sokağa çıkma yasağının sona ereceği tarih, kısıtlamalar sürerken vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile gönderilen genelgede yer alan sokağa çıkma yasağı hafta sonları cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar geçerli oluyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağının ikinci bir karar alınıncaya kadar devam edeceği genelgede yayımlandı. Diğer yandan hafta sonu sokağa çıkma yasağının yılbaşından sonra sona ereceği gündeme geldi. İşte, hafta sonu yasakları ne zaman bitecek sorusunun yanıtına yönelik ayrıntılar.

1.01.2021Gündem
1 Ocak-4 Ocak sokağa çıkma yasağı detayları... Yılbaşı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek

1 Ocak-4 Ocak sokağa çıkma yasağı detayları... Yılbaşı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı 31 Aralık Perşembe akşamı saat 21:00’de başladı. Sokağa çıkma yasağının ne zaman biteceği merak edilen konular arasında bulunuyor. Yayımlanan resmi açıklamada kısıtlamanın sona ereceği tarih ve saat duyuruldu. Ayrıca hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına dair daha önce illere gönderilen genelge kapsamındaki usul ve esaslar 1, 2 ve 3 Ocak tarihlerinde de geçerli olacak.

1.01.2021Gündem
Engelli memur ataması ne zaman yapılacak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuktan açıklama

Engelli memur ataması ne zaman yapılacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan açıklama

Yeni yıla girmemizle birlikte gözler memur atamalarına çevrildi. Bu kapsamda beklenti içinde olanlardan biri de engelli memur adayları. Aldıkları EKPSS puanları doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak görev alma hayali kuran engelli vatandaşlar için sevindiren haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı'ndan geldi. Peki, engelli memur ataması ne zaman yapılacak?

1.01.2021Gündem
Eczaneler bugün açık mı İşte eczanelerin 1 Ocak mesaisini merak edenler için detaylar

Eczaneler bugün açık mı? İşte eczanelerin 1 Ocak mesaisini merak edenler için detaylar

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yılbaşını evlerinde geçirecek olan vatandaşlar, eczanelerin 1 Ocak mesaisini merak ediyor. İçişleri Bakanlığı yılbaşı genelgesine göre 31 Aralık 21.00'den 4 Ocak 05.00'e kadar ülke genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Peki, bugün eczaneler açık mı?

1.01.2021Gündem
Bugün camiler açık mı 1 Ocakta cuma namazı kılınacak mı Diyanetten eve en yakın cami açıklaması

Bugün camiler açık mı? 1 Ocak'ta cuma namazı kılınacak mı? Diyanet'ten 'eve en yakın cami' açıklaması!

Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 1 Ocak'ta en çok araştırılan konulardan biri de camilerin durumu oldu. Bugün saat 21.00'de başlayıp 4 Ocak Pazartesi günü saat 05.00'te tamamlanacak sokağa çıkma kısıtlaması, akıllara 1 Ocak'taki yeni yılın ilk cuma namazını getirdi. Cuma namazını camilerde cemaatle birlikte kılmak isteyen vatandaşlar, o gün için cuma namazının camilerde kılınıp kılınamayacağına dair araştırmalarına hız verdi. Peki, bugün camiler açık mı? 1 Ocak'ta cuma namazı kılınacak mı? Diyanet'ten 'eve en yakın cami' açıklaması!

1.01.2021Gündem
Tozkoparan’a 1.500 konutluk dönüşüm

Tozkoparan’a 1.500 konutluk dönüşüm

İstanbul Tozkoparan’da 1.137 riskli konut Emlak Konut GYO eliyle dönüşecek. Proje ve altyapı için 700 milyon lira yatırım yapacaklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “62’si dükkan, 1.438’i konut olmak üzere 1.500 bağımsız bölümden oluşan kentsel dönüşüm projemizin temelini 2 ay içinde atıp, 1.5 yılda tamamlayacağız. Bu proje İstanbul’daki diğer dönüşüm projelerine örnek olacak” ifadelerini kullandı.

1.01.2021Ekonomi
80 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı

80 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Dünya corona virüsü (koronavirüs) gölgesinde yeni yıla giriyor. Türkiye'de pandemiyle mücadelede getirilen tedbirler kapsamında ülke genelinde 80 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması 21.00'da başladı. Yasak 4 Ocak Pazartesi günü sabah 05.00'da sona erecek.

31.12.2020Gündem
Kuşadasında yılbaşı yoğunluğu

Kuşadası'nda yılbaşı yoğunluğu

KORONAVİRÜS önlemleri kapsamında yeni yıl kutlamalarının yasaklanması ve getirilen 4 günlük kısıtlamanın ardından, Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nda alışveriş yoğunluğu yaşandı. Özellikle gıda ürünleri satan iş yerleri önünde kuyruklar oluştu. Vatandaşlar en çok kuruyemiş dükkanlarına ilgi gösterdi.

31.12.2020Gündem
4 günlük sokağa çıkma yasağında kimler muaf İşte yılbaşı sokağa çıkma yasağı genelgesi

4 günlük sokağa çıkma yasağında kimler muaf? İşte yılbaşı sokağa çıkma yasağı genelgesi

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı 31 Aralık saat 21.00'de başlayıp 4 Ocak 2020 saat 05.00'a kadar devam edecek. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin merak edilen sorular yanıtlandı. Peki, 4 günlük sokağa çıkma yasağında kimler muaf? İşte yılbaşı sokağa çıkma yasağı genelgesi…

31.12.2020Gündem
İstanbulda yılbaşı önlemleri ne

İstanbul'da yılbaşı önlemleri ne?

Türkiye'de bu akşam saat 21.00'de başlayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 4 Ocak pazartesi günü sabah saat 05.00'te sona erecek. İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde 2 Aralık'ta yayımlanan "Yeni Kısıtlama ve Tedbirler Genelgeleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular" bölümünde güncelleme yapıldı. Vatandaşlar, araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın camiye gidip gelebilecek. Kısıtlamada marketler saat 10.00 ile 17.00 arasında açık olacak. İşte 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin bilinmesi gerekenler...

31.12.2020Haber
Kafeler açılacak mı, ne zaman açılacak Restoranlar, lokantalar ve kafeler için ocak ayı iddiası gündemde

Kafeler açılacak mı, ne zaman açılacak? Restoranlar, lokantalar ve kafeler için ocak ayı iddiası gündemde

Restoran, lokanta ve kafelerin ne zaman açılacağı, Türkiye'nin koronavirüs gündeminde yer alıyor. Vaka sayısında yaşanan artışın ardından İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeyle beraber kapatılan, sadece paket servis ve gel al şeklinde hizmet veren kafelerin açılış tarihi için hazırlıklara başladığı iddia edildi. Hürriyet Gazetesi yazarı Orkun Ün, yeni normal ile beraber kafelerin 15 Ocak 2021 tarihinde açılacağını köşesinden okuyucularla paylaştı. Peki, kafeler ne zaman açılacak? İşte, restoranlar, lokantalar ve kafelerin açılışıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.12.2020Gündem
Bakan Kurumdan net mesaj: Sizleri asla mağdur bırakmayacağız

Bakan Kurum'dan net mesaj: Sizleri asla mağdur bırakmayacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ada bazlı, yerinde, hızlı ve gönüllü bir şekilde 2 ay içinde temellerini atacaklarını, projeyi 1,5 yıl içerisinde de bitireceklerini belirterek, "Şunun altını net bir şekilde çizerek söylüyorum. Sizleri, hak sahipliği ve mülkiyet noktasında asla mağdur etmeyeceğiz." dedi.

30.12.2020Gündem
Eskişehir’de yılbaşı kısıtlaması öncesi ‘alışveriş’ yoğunluğu

Eskişehir’de yılbaşı kısıtlaması öncesi ‘alışveriş’ yoğunluğu

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde Eskişehir’de alışveriş yoğunluğu yaşandı. Özellikle gıda ürünleri satan iş yerleri önünde kuyruklar oluşurken, maske takma zorunluluğuna uyulduğu, sosyal mesafe kuralının ise unutulduğu gözlendi.

30.12.2020Gündem
NBA Başkanı Adam Silver açıkladı Oyuncular aşıda öncelikli olacak...

NBA Başkanı Adam Silver açıkladı! Oyuncular aşıda öncelikli olacak...

Amerikan Basketbol Ligi (NBA), koronavirüs (Covid-19) nedeniyle seyircisiz oynanıyor.

30.12.2020Basketbol
Sahte içki operasyonunda şoke eden not

Sahte içki operasyonunda şoke eden not

Kocaeli'de polis ekipleri yılbaşı öncesinde operasyon yaptı, 35 şişe sahte içki ele geçirildi. Sahte alkol şişelerinin üzerinde bulunan ve üzerinde “Bunlar zehirli dikkat” yazılan kağıt dikkat çekti.

30.12.2020Gündem
Bulgar turistler, yılbaşı öncesi Edirneye akın ettiler

Bulgar turistler, yılbaşı öncesi Edirne'ye akın ettiler

Edirne, yılbaşı öncesi alışveriş yapmak isteyen Bulgar turistlerin akınına uğradı. Çarşı merkezi ile mağazaların bulunduğu cadde ve sokaklarda turistler büyük yoğunluk oluşturdu. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, "Aralık ayında ülkeye en çok turist Bulgaristan'dan geldi. Bu yıl içinde ise koronavirüs salgınına rağmen gelen 2 milyona yakın Bulgar turist, ortalama 150 euro harcayarak kent ve ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyorlar" dedi. Edirne'de gıda ürünleri satan işletme sahibi Ertuğrul Yüksel, yılbaşı nedeniyle Bulgaristan'dan gelen turistlerin sayısının arttığını ve işlerinin iyi olduğunu söyledi. Yüksel, "Yılbaşı nedeniyle Bulgaristan'dan gelenlerin sayısı arttı ve işlerimiz şu an çok iyi. Şu an Türk müşterimiz çok az, daha çok Bulgar müşterim var. Bulgaristan'dan gelen müşterilerimiz en çok baklava satın alıyor. Devamında ise zeytin, peynir satın alıyorlar. Son günlerde yoğunluk yaşıyoruz" diye konuştu.

30.12.2020Gündem
Asgari ücret 2021 ne kadar oldu Yeni asgari ücret zammı açıklandı

Asgari ücret 2021 ne kadar oldu? Yeni asgari ücret zammı açıklandı

Asgari ücret 2021 zammı açıklandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün son toplantısını yaptı. Toplantının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘Asgari ücret 2021 yılı için brüt 3.577 lira 50 kuruş, net ise 2.825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. Böylece geçen yıla göre net asgari ücret 500 lira artmış oldu.’ dedi. İşte AGİ dahil 2021 yılı asgari ücret miktarları..

29.12.2020Gündem
Evde keyifli bir yılbaşı geçirmenin yolları

Evde keyifli bir yılbaşı geçirmenin yolları

2020 yılı herkesin kolay kolay unutamayacağı bir yıl olacak. Bu yıl her zamankinden farklı olarak yılbaşının pandemi ve yasaklar nedeniyle evlerde kutlanacağını belirten Uzman Psikolog Selin Karabulut, evde güzel bir yılbaşı gecesi geçirmenin yollarını anlatarak, 2021 beklentileri ile ilgili de önerilerde bulundu.

29.12.2020Etkinlikler
İki ay boyunca ücretsiz olacak

İki ay boyunca ücretsiz olacak

Multinet Up ve iPara, restoran işletmelerinin hayatını kolaylaştıracak bir hizmete imza attı. MultiNet üye iş yerleri, iPara’nın yeni ürünü MultiLink ile yemek ödemelerini link üzerinden tek bir tıkla alabilecek. Üstelik restoranların bu kolaylık ile tanışması için iki ay boyunca hiçbir bir ücret alınmayacak.

29.12.2020Ekonomi
Pandemiye rağmen işyeri kiraları arttı

Pandemiye rağmen işyeri kiraları arttı

Kısıtlamalar nedeniyle zor durumda olan esnafın kirasındaki artış pandemi döneminde de artmaya devam etti.

29.12.2020Ekonomi
Kovid-19 tedbirleri | 20 yaş altı, 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri ve toplu taşıma kullanımı detayları

Kovid-19 tedbirleri | 20 yaş altı, 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri ve toplu taşıma kullanımı detayları

18-20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının hangi saatlerde olduğu bu yaş aralığındaki vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alırken, topluma taşıma kullanımı, markete ve diğer ihtiyaçların karşılanması için alış veriş kısıtlaması olup olmadığı da cevap arayan diğer konular arasında yer alıyor. İşte İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak kısıtlamalar

Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir.

28.12.2020Gündem
2021 Asgari ücret zammı için geri sayım: Yeni asgari ücret belli oldu mu Asgari ücret toplantısı ne zaman

2021 Asgari ücret zammı için geri sayım: Yeni asgari ücret belli oldu mu? Asgari ücret toplantısı ne zaman?

2021 Asgari ücret zammı için geri sayım devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirleniyor. Komisyonun dördüncü ve son toplantısının bu hafta gerçekleştirileceği öğrenildi. Asgari ücret 2020 yılı için brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlenmişti. Peki, asgari ücret toplantısı ne zaman gerçekleşecek, yeni asgari ücret ne zaman belli olacak?

27.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Koronavirüste son gündem: İş yerinde aşı zorunluluğu

Dünyada pandemi devam ederken son güncel gelişmelerde aşı mevzusu gündemde. Koronavirüse karşı birçok ülkede aşının üretilmesi ile ülkemizde aşının tedariki, aşının uygulanması, aşı zorunluluğu gibi konular konuşulmaya başlandı. Peki, gerçekten koronavirüs aşısı geldiğinde aşı olmak tüm vatandaşlar için zorunlu olacak mı? Kamu sağlığını önemli derecede ilgilendirdiği için tüm iş yerlerinde aşı zorunluluğu olacak mı?

31.12.2020

Gürültü de kısırlık nedeni olabilir

İnsan sağlığını tehdit eden faktörlerin başında hiç kuşkusuz stres gelmekte. Stres; bir tehditle karşılaşıp da fiziksel ya da duygusal olarak bununla başa çıkamıyorsak yaşadığımız gerilimli süreç olarak tanımlanabilir. İşte, nüfus patlaması ve sanayileşmenin kaçınılmaz bir sonucu olarak artan gürültü de stres yaratan nedenlerin belki de en rahatsız edicisidir. Gürültü kirliliği sadece günlük hayatımızı etkilemekle kalmaz, nörolojik, psikiyatrik ve kalp damar sistemi başta olmak üzere vücudumuzda çok sayıda hastalığa da yatkınlık yaratır.

29.12.2020