MENÜ

İş Sanat Kibele Galerisi

İş Sanat Kibele Galerisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İş Sanat Kibele Galerisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 136 İş Sanat Kibele Galerisi haberi bulunmuştur.

İş Sanat Kibele Galerisi Haberleri

‘Nâzım’a Yolculuk’ sergisi uzatıldı

‘Nâzım’a Yolculuk’ sergisi uzatıldı

Türk şiirinin büyük ismi Nâzım Hikmet’in 63 yıllık yaşamında bilinmeyen yönlerinin izlerini süren ‘Nâzım’a Yolculuk’ sergisi gördüğü ilgi üzerine 14 Temmuz’a kadar uzatıldı.

26.06.2019Kitap Sanat
Nâzım’ın bilinmeyen yolculuğu

Nâzım’ın bilinmeyen yolculuğu

Haluk Oral’ın, Nâzım Hikmet’in hayatının bilinmeyen yönlerini anlattığı ‘Nâzım Hikmet’in Yolculuğu’ kitabı, İş Sanat Kibele Galerisi’ndeki sergiyle bütünleniyor. Oral ilk kez yayımlanan belgelerle Nâzım’ın yaşamına dair bilgileri, tarihlendirmeleri düzeltiyor ve Nâzım biyografisine önemli katkılarda bulunuyor.

2.05.2019Kitap Sanat
‘Kurtuluş Savaşı teması bende hiç tükenmedi’

‘Kurtuluş Savaşı teması bende hiç tükenmedi’

Ressam, yazar ve sanat tarihçisi Gürol Sözen’in Kurtuluş Savaşı’na özel bir vurgu yaptığı ‘60. Yıl... ve Onlar’ sergisi İş Sanat Kibele Galerisi’nde açıldı. Sözen’in sanattaki 60. yılını kutladığı sergi, izleyicisini uzun bir dönem içinde yolculuğa çıkarıyor.

13.03.2019Kitap Sanat
‘Her eve bir heykel’ ideali uğruna

‘Her eve bir heykel’ ideali uğruna

30 yıllık birikimini yansıtan 100’den fazla eserinin yer aldığı ‘Evrenin Nabzı’ başlıklı sergiyle İş Sanat Kibele Galerisi’ne konuk olan Maria Kılıçlıoğlu, üretim sürecini anlatırken ‘herkesin evinde bir heykel’ ideali uğruna durmaksızın çalıştığını söylüyor.

16.01.2019Kitap Sanat
‘Bazen eski çağda  kalmışım gibi hissediyorum’

‘Bazen eski çağda kalmışım gibi hissediyorum’

Heykeltıraş, ressam ve grafik sanatçısı Erol Kınalı, 50 yıla yaklaşan sanat yaşamının özeti niteliğindeki retrospektif sergiyle İş Sanat Kibele Galerisi’ne konuk oluyor. Eserlerinde çok boyutlu ve çoğul kimliğin çeşitliliğini ortaya koyan sanatçı, “Kendimi modern sanatın içerisinde görüyorum fakat (günümüzde) yapılan işlerin boyutunu görünce bazen eski çağda kalmışım gibi hissediyorum” diyor.

13.12.2018Kitap Sanat
‘Karelerimin içi doludur’

‘Karelerimin içi doludur’

Renkli, gösterişli ve hareketli kadın figürlerinin yer aldığı tablolarıyla tanınan usta ressam Mustafa Ayaz’ın sanat hayatının 50 yılının izini süren retrospektif sergisi İş Sanat Kibele Galerisi’nde açıldı. DNA’sını çizimlerine yansıttığını söyleyen Ayaz, sergisini ve resme bakış açısını anlattı.

3.10.2018Kitap Sanat
Tuvalin merkezine kızıl seyahat

Tuvalin merkezine kızıl seyahat

Habip Aydoğdu, son dönem resimleri, yerleştirme ve iPad uygulamasını içeren ‘Kırmızı Yolculuk’ projesiyle 4 Ekim’e kadar Bodrum’da olacak. Tuval karşısında müzisyen kadar özgür ve sürprizli tavır alan sanatçının yapıtları ilk bakışta hayli ‘vahşi bir mücadele’yi gösterirken, ressam bu süreçte bir yandan da önüne gelen tüm değerleri tek tek ‘evcilleştiriyor’.

6.09.2018Kitap Sanat
‘İyi ki çok çalışmışım’

‘İyi ki çok çalışmışım’

Ressam, heykeltıraş, gravür sanatçısı, akademisyen... Farklı disiplinlerde üretim yapan, birçok öğrenci yetiştiren Ali İsmail Türemen, 50 yıla yaklaşan sanat hayatının özeti niteliğindeki ‘Rağmen Mavi’ sergisiyle İş Sanat Kibele Galerisi’ne konuk oluyor. Türemen “Mavi figürler benim yaşamım. Deniz, mavi tutkum. Denize çağrılıydım hep” diyor.

24.05.2018Kitap Sanat
‘Valizleri yere koyup düşünmek gibi’

‘Valizleri yere koyup düşünmek gibi’

Paris’te yaşayan ressam Onay Akbaş, İş Sanat Kibele Galerisi’nde düzenlenen ve sanat yaşamı boyunca ürettiği eserlerden bir seçki sunan ‘Kıyısız Dalgalar’ sergisini anlattı: Retrospektif sergi için gencim ama benim için bir ‘ara bilanço’ oldu bu sergi. Valizleri yere koyup düşünmek gibi...

23.03.2018Kitap Sanat
Kıyısız Dalgalar  Bu dalgalar sanata, sanatın kıyısına vuracak

Kıyısız Dalgalar! Bu dalgalar sanata, sanatın kıyısına vuracak!

Gittiğim birkaç sergisinden sonra renklerin ‘Onay’ verdiği isim diyorum ben ona.

5.03.2018Keyif
Seramiğin büyük ustasına veda

Seramiğin büyük ustasına veda

Seramik sanatçısı ve eğitmen Prof. Sadi Diren dün son yolculuğuna uğurlandı. Eserleri yurtiçi ve yurtdışında pek çok müzede bulunan sanatçı 91 yaşındaydı.

5.02.2018Kitap Sanat
Sanat üretimi sekse benzer...

Sanat üretimi sekse benzer...

Sanat dünyasının ‘kötü çocuğu’ olmaktan haz duyan ‘alaylı sanatçı’ Bubi’yle İş Sanat Kibele’de açtığı ‘Bubi 6 Dönem’ sergisini ve ‘seks’e benzettiği üretim sürecini konuştuk.

11.01.2018Kitap Sanat
Elli yıl ‘Evvel’

Elli yıl ‘Evvel’

Sanatını uzun yıllar Berlin-İstanbul hattında sürdüren Hanefi Yeter’in 50 yıllık sanat yaşamıyla, retrospektif sergi ‘Evvel’de tanışmaya hazırlanın. Bu sergi aynı zamanda son elli yılda Türkiye ve Avrupa’nın yaşadığı politik ve sosyal dönüşümün de bir özeti...

9.11.2017Kitap Sanat
Sanatta son noktayı koymak diye bir şey yoktur

Sanatta son noktayı koymak diye bir şey yoktur

Resimde 50 yılı deviren ve sanat hayatı boyunca insan bedenine, doğaya, kent insanının korkularına odaklanan Seyyit Bozdoğan şimdi ‘Doğadan Beden Manzaralarına’ başlıklı retrospektif sergisiyle karşımızda. Bozdoğan ile kendisi için bitmek bilmez bir araştırma süreci anlamına gelen resim yolculuğu üzerine bir sohbete koyulduk.

11.05.2017Kitap Sanat
Benim için figür, o resme bakan kişiler

Benim için figür, o resme bakan kişiler

İlk sergisini Taksim Meydanı’nın Gezi Parkı'na bakan duvarında açtığından bu yana neredeyse 60 yıl geçen gezgin ressam Muhsin Kut, ‘Bir Seyyahın Resimli Güncesi’ başlıklı retrospektif sergisiyle İş Sanat Kibele Galerisi’nde. 100’e yakın eserinin sergileneceği sergi hakkında “Bir ressam hayatında başka ne ister” diyen Kut ile hem sergisi hem de ressamlık macerası üzerine konuştuk: "Gezi Parkı’na çıkan merdivenlerin duvarına resimleri asmak için çaktığım çiviler bile duruyordu, yeni yıkıldı."

3.03.2017Kitap Sanat
Işık ve renk ustasından bir hoş sadâ

Işık ve renk ustasından bir hoş sadâ

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Türk resminin ana direklerinden biridir” dediği Eşref Üren’in 65 yıllık sanat yaşamından geriye kalan zengin mirası nihayet bir retrospektif sergiye dönüştürüldü. İş Sanat Kibele Galerisi’nde açılan sergide, Eşref Üren’in farklı dönemlerine ait 143 yapıtına yer veriliyor.

2.11.2013Kelebek
Bütün dönemleriyle Zahit Büyükişliyen

Bütün dönemleriyle Zahit Büyükişliyen

Çağdaş Türk resim tarihi içinde özgün bir konuma sahip olan Zahit Büyükişliyen’in eserleri, retrospektif bir sergiyle sanatseverlerle buluşuyor.

28.12.2012Gündem
Neşet Günal’ı anlamak

Neşet Günal’ı anlamak

Figüratif resmin önemli temsilcilerinden Neşet Günal, İş Sanat Kibele Galerisi’ndeki retrospektif sergiyle anılıyor. 2002’de vefat eden Günal’ın 1946-2001 yılları arasında ürettiği eserler var. Burcu Pelvanoğlu’nun hazırladığı katalogdan yola çıkarak, resimleri sanatçısının sözleri üzerinden okuduk.

26.10.2012Kelebek
Ben dünyalı bir Türk’üm

Ben dünyalı bir Türk’üm

Çağdaş Türk resminin evrensel alanda önemli temsilcilerinden Ertuğrul Ateş, 2012 yılını yepyeni bir tarzla, ‘küreler’le karşıladı. “Artık resim duvardan aramıza indi” diyerek özetlediği küre çalışmalarının yanı sıra, ‘80’li yıllardan bugüne kadar ürettiği işlerden örneklerin gösterildiği retrospektif sergisi, geçen hafta İş Sanat Kibele Galerisi’nde açıldı. Sergiyi Ertuğrul Ateş’le birlikte gezdik.

7.01.2012Kelebek
Ölene kadar fırçayı elinden bırakmadı

Ölene kadar fırçayı elinden bırakmadı

İş Sanat Kibele Galerisi yeni sezonda, çağdaş Türk resminin büyük ustalarından, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun eşi Eren Eyüboğlu’nu (1907-1988) bir retrospektifle ağırlıyor. Çağdaş Türk resminin kurucularından ve büyük ustalarından Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun ‘Doğumunun 100. Yılı’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergi, İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkacak, Eren Eyüboğlu’nun yaşamı ve sanat hayatının anlatıldığı kitabın sergisi niteliğini taşıyor.

10.11.2011Kelebek
Beşinci element: İstanbul

Beşinci element: İstanbul

Çağdaş Türk resminin öncü ve sürekli kendini yenileyen isimlerinden biri kabul edilen Balkan Naci, İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde açtığı 'Hava, Su, Toprak, Ateş' adlı son sergisini İstanbul’a adamış.

25.12.2009Kelebek
Sedat Simavi ödülleri

Sedat Simavi ödülleri

Türkiye Gazeteciler Cemiyetince (TGC) bu yıl 33'üncüsü düzenlenen “Sedat Simavi Ödülleri”, törenle sahiplerini buldu.

11.12.2009Gündem
İslimyelinin Gizli İşleri

İslimyeli'nin 'Gizli İşler'i

Çağdaş Türk resim sanatının temsilcilerinden Balkan Naci İslimyeli’nin, özel arşivindeki hiç sergilenmemiş yapıtları İş Sanat Kibele Galerisi'nde.

21.03.2007Kelebek
35’inci sanat yılı kutlaması

35’inci sanat yılı kutlaması

İş Sanat Kibele Galerisi, Aydın Ayan’ın 35. sanat yılını bir retrospektif sergiyle kutluyor.

13.02.2007Kelebek
Türkiye’nin en iyi 10 kültür merkezi

Türkiye’nin en iyi 10 kültür merkezi

Bu hafta Türkiye’nin en iyi kültür merkezlerini seçtik. Her biri kültür sanat alanında etkin isimlerden oluşan jüri üyelerimiz, seçimlerini yaparken Türkiye’nin kültür hayatına en fazla katkıyı sağlayan adresleri dikkate aldılar. Devlet ve belediye eliyle açılan kültür merkezlerinin yanı sıra, özel girişimlerle kurulan merkezler de girdi listeye.

3.01.2007Kelebek
45inci yıla özel sergi

45'inci yıla özel sergi

Türk gravür sanatının en üretken temsilcilerinden Süleyman Saim Tekcan, sanat yaşamının 45'inci yılını bir retrospektif sergiyle kutluyor. Tekcan'ın eserleri, 11 Mayıs ile 24 Haziran arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde izlenebilecek. Sergide Tekcan'ın gravürlerinin yanısıra yağlı boya resimleri, heykel ve serigrafi örnekleri de yer alıyor.

2.05.2006Kelebek
1951 mezunları bu sergide buluşuyor

1951 mezunları bu sergide buluşuyor

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nden 1951’de mezun olan Türk resminin beş büyük ustası, İş Sanat Kibele Galerisi’ndeki "1951 Mezunları / Çağdaşlar Sergisi" ile ilk kez bir araya geliyor.

10.03.2006Kelebek
İki DJ star yarışması aynı anda başlıyor

İki DJ star yarışması aynı anda başlıyor

Son dönemde elektronik müziğe artan ilgi işi DJ yarışmalarına kadar getirdi. Enerji içeceği Burn ve bira markası Miller’ın ayrı ayrı düzenlediği ‘Miller Master DJ Contest’ ve ‘Burn DJ Contest’ yarışmaları hemen hemen aynı anda yapılıyor. DJ’liğe meraklı gençlerin performanslarını sergileyeceği bu yarışmalarda finalistler hem ünlü DJ’lerle aynı sahneyi paylaşacak, hem de DJ’lik eğitiminden geçecekler. Yani elektronik müziğin popstarları seçilecek...

11.03.2004Kelebek
Haremin kapıları nihayet açıldı

'Harem'in kapıları nihayet açıldı

Geçen ay açılması planlanan ancak Mustafa Horasan'ın yapıtının tartışma yaratması üzerine ertelenen Harem başlıklı sergi Maçka'da bulunan Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Kültür Merkezi'nde açıldı. Mehmet Güleryüz, Mustafa Horasan, Yavuz Tanyeli, İsmet Doğan ve Temür Köran'ın eserlerinin yeraldığı sergi 20 Temmuz'a kadar sürecek.

29.06.2002Gündem
İş Sanattan çevrimiçi Edebiyat Günleri

İş Sanat'tan çevrimiçi Edebiyat Günleri

Uzun yıllardır edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat’ta çevrim içi “Edebiyat Günleri” başlıyor. 29 Mayıs Cuma gününden itibaren 3 gün sürecek etkinlikler İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edilebilecek. Etkinlik kapsamında Sait Faik Hikâye Armağanı sahibi Pelin Buzluk, Kemal Varol, Ethem Baran, Yalçın Tosun ve Melisa Kesmez hikâyelerini seslendirirken; Cevat Çapan ve Haydar Ergülen şiirlerini okuyacak. Programda hem duayen yazar Doğan Hızlan sevdiği şiirleri, hem de MSGSÜ Rektörü Prof. Dr. Handan İnci Elçi seçme eserleri seslendirecek.

29.05.2020Kitap Sanat
İş Sanat’ta ‘Edebiyat Günleri’

İş Sanat’ta ‘Edebiyat Günleri’

Uzun yıllardır edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat’ta çevrim içi ‘Edebiyat Günleri’ başlıyor. 29 Mayıs Cuma gününden itibaren üç gün sürecek etkinlikler İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edilebilecek.

29.05.2020Kitap Sanat
İş Sanattan özel Evde Kal içerikleri

İş Sanat'tan özel 'Evde Kal' içerikleri

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle evlere kapandığımız bugünlerde İş Sanat, Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram IGTV üzerinden #işsanatlaevdekal etiketiyle yerli ve yabancı sanatçıların hazırladığı özel video içeriklerini sanatseverlere sunuyor. Dünyanın dört bir yanından sanatçıların İş Sanat için oluşturduğu özel paylaşımlar da bu serinin içinde yer alıyor.

30.03.2020Kitap Sanat
Nevhizin 60 yılı bu sergide

Nevhiz'in 60 yılı bu sergide

Soyut figüratif resmin usta ismi Nevhiz Tanyeli, 60 yıllık sanat kariyerinin özeti niteliğindeki retrospektif sergisiyle Kibele Sanat Galerisi’nde.

6.03.2020Kitap Sanat
Tomur Atagök: Akademide kadınlar ayrımcılığın farkında bile değildi

Tomur Atagök: Akademide kadınlar ayrımcılığın farkında bile değildi

İş Sanat Kibele Sanat Galerisi’nde devam eden retrospektif sergi ‘Döngüsel İzler’, Tomur Atagök’ün sanat yaşamından önemli işleri izleyiciyle buluşturmakla kalmıyor, doğa ve kadın hakları savunucusu sanatçının mücadelesine de ışık tutuyor.

17.01.2020Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Ayaz Müzesi 10 yaşında

Ankaralı ünlü ressam Mustafa Ayaz, kendi ismini verdiği Balgat’taki müzenin kuruluşunun 10. yılını kutlayacak. Kutlama nedeniyle müzede Ayaz’ın seçkin eserlerinden oluşan özel bir sergi açılacak. Salı günkü törende değişik sanatsal faaliyetler de yapılacak.

4.11.2019

Kadınlarla yan yana

HeFor She’nin Türkiye’deki ana destekçisi ve dünyada sözcülüğünü yapan 10 kurum liderinden biri olan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç’un ev sahipliği yaptığı davete iş, sanat, spor ve siyaset dünyasının ünlü isimleri katıldı.

10.03.2015

Resim jürisinde renkli bir gün

AYDIN DOĞAN VAKFI’nın bu yılki ödül konusu Resim’di.

9.03.2006

İranlı Bizhan Bassiri Anlayan anlar bakan görür diyenlerden

Fındıklı’yı geçip Karaköy’e giderken sağda Çukurcuma’ya doğru bir yokuş çıkar. Biraz ileride yol çatallaşır.

16.04.2004

İş Sanat’ta edebiyat günleri

Uzun yıllardır edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat’ta çevrimiçi ‘Edebiyat Günleri’ bugün başlıyor. Üç gün sürecek etkinlikler İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden izlenebilecek.

30.05.2020

Festival İstanbul’un semtlerini de tanıtıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, 47 yaşına bastı.

9.06.2019

Hem öğretiyorlar hem üretiyorlar

TÜRKİYE İŞ BANKASI KİBELE SANAT GALERİSİ’nde, resimle, görsel sanatlarla ilgilenen herkesin görmesi gereken bir sergi var.“Sanat Üretenler/Sanat Öğretenler II”.

14.06.2016

Her yer kan kırmızı

HABİP AYDOĞDU’nun Türkiye İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’ndeki Kırmızı adlı retrospektif sergisini gezdim.

11.01.2016

Kültürel varlıklarımız tuvale nasıl yansır

RESSAM Halil Akdeniz’in sergisini gezerken, benim gibi sıradan bir resim meraklısı sorular soruyor, onun yanıtlarını arıyor.

24.11.2015