EKSTRA
MENÜ

İş Sanat

İş Sanat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İş Sanat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.853 İş Sanat haberi bulunmuştur.

İş Sanat Haberleri

Şefin Tavsiyesi ile müzik tarihine yolculuk

'Şefin Tavsiyesi' ile müzik tarihine yolculuk

İş Sanat'ın yaz dönemi projelerinden 'Şefin Tavsiyesi' çevrim içi yayınlanacak beşer dakikalık videolarla müziğin gelişimine eşlik eden disiplinlerin müzikle olan ilişkisine odaklanacak.

8.06.2021Kitap Sanat
‘Hiç beklemediğimiz yepyeni ufuklar keşfettik’

‘Hiç beklemediğimiz yepyeni ufuklar keşfettik’

Sezon boyunca düzenlediği çevrimiçi etkinliklerde 550’yi aşkın sanatçıyı ağırlayıp 95 bin abone, 35 milyonu aşkın izlenme rakamına ulaşan İş Sanat’ın genel müdürü Zuhal Üreten, “Hayallerimizin ötesinde, unutulmaz bir sezon yaşadık. Sanatçılarımızın gözünde izleyicilerine olan özleme, dijital de olsa buluşmanın heyecanına tanık olduğumuz bu benzersiz sezon her birimizin hatıralarında çok özel bir yer aldı” diyor.

4.06.2021Kitap Sanat
Atilla Özdemiroğlu: Türk pop müziğinin çınarı ölüm yıl dönümünde anılıyor

Atilla Özdemiroğlu: Türk pop müziğinin çınarı ölüm yıl dönümünde anılıyor

Türk pop müziğinin çınarı Atilla Özdemiroğlu, ölümünün beşinci yıl dönümünde anılıyor. Usta isim, sanat hayatı boyunca 200'i aşkın şarkı, 60 film müziği, 14 müzikal, birçok tiyatro oyunu ve reklam filminin müziğine imza attı.

20.04.2021Magazin
İş Sanat’tan 20 yılda kimler geldi kimler geçti ‘Hatırlıyorum’

İş Sanat’tan 20 yılda kimler geldi kimler geçti ‘Hatırlıyorum’

Dünyanın dört bir yanından farklı sesleri ve sanatın binlerce yüzünü seyircisiyle buluşturan İş Sanat, 20 yıllık sahne geçmişinden bir seçki yi ‘Hatırlıyorum: İş Sanat’ın İlk 20 Yılı’ başlıklı sanal sergiyle sanatseverlerin ilgisine sunuyor.

12.02.2021Kitap Sanat
20 yılın özeti

20 yılın özeti

İş Sanat, 20 yıllık sahne geçmişinden bir seçkiyi sanatseverlerin ilgisine sunuyor.

9.02.2021Kitap Sanat
Ayşegül Sönmez’le ‘Türk Resminin İçinde’

Ayşegül Sönmez’le ‘Türk Resminin İçinde’

İş Sanat, başlattığı yeni video serisiyle Türk resim sanatında yer edinmiş sanatçı ve eserlerin izini sürüyor. Sanat eleştirmeni Ayşegül Sönmez’in hazırlayıp sunduğu ‘Türk Resminin İçinde’ başlıklı seride, İş Bankası’nın 1940’lı yıllardan bu yana oluşturduğu sanat eserleri koleksiyonundan seçilen yapıtlar ile sanatçıların hayat hikâyelerinden ilginç anekdotlar konu ediliyor.

29.01.2021Kitap Sanat
Türküler eşliğinde muhabbet

Türküler eşliğinde muhabbet

İş Sanat, ocak ayında Türk halk müziği sanatçıları Uğur Önür, İsmail Çakır ve Umut Sülünoğlu’nu ‘Bu Muhabbet Bitmez’ başlıklı konserle sahnesinde konuk ediyor. Ege, Akdeniz ve İç Anadolu türkülerinden derlenen repertuvarıyla ‘Bu Muhabbet Bitmez’ projesi 16 Ocak akşamı saat 20.30’dan itibaren İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarında yayında olacak.

14.01.2021Kitap Sanat
İş Sanat’tan dopdolu yeni yıl programı

İş Sanat’tan dopdolu yeni yıl programı

İş Sanat, 31 Aralık akşamından başlayıp 4 Ocak sabahına kadar devam edecek sokağa çıkma kısıtlamasında yeni yılı evlerinde karşılayacak izleyiciler için dopdolu bir program hazırladı. İş Sanat’ın merakla beklenen 31 Aralık’ta saat 23.00’teki  Yeni Yıl Konseri’nin bu seneki konuğu ünlü tenor Murat Karahan olacak. Erol Evgin, Dilek-Derya Türkan ve Cem Adrian, Son Feci Bisiklet, Can Ozan, Nilipek, Melike Şahin konserleri de İş Sanat’ın sosyal medya kanallarında izleyicileri bekliyor.

31.12.2020Kitap Sanat
Yeni normale yeni sezon

'Yeni normal'e yeni sezon

Sosyalleşmeye zorunlu mesafe getiren COVID-19 pandemisi, sanat etkinliklerini hayli olumsuz etkilese de önemli sanat kurumları pes etmeyip yeni sezon programlarını hazırladı. Elbette her şey pandemi koşullarına göre planlandı; fiziksel mekânlarda yapılan pek çok etkinlik aynı zamanda çevrimiçi ortamlardan da yayımlanmaya başladı. Nitelikli sanat etkinlikleri üreten İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İş Sanat, Borusan Sanat ve Zorlu PSM’nin yöneticilerine pandemi koşulları altında yeni sezon programlarını nasıl şekillendirdiklerini, önceliklerinin neler olduğunu ve şu sıralar yaygın olan online içeriklerini sorduk. Ve bu online etkinliklerden seçki hazırladık.

20.11.2020Kitap Sanat
Çocuklara eğlenceli masallar

Çocuklara eğlenceli masallar

Yeni sezonda dijital ortamda seyirci karşısına çıkacak İş Sanat, küçük sanatseverleri eğlenceli masallarla buluşturmaya devam ediyor.

13.11.2020Kitap Sanat
İş Sanat’ın 21’inci sezonu dijital

İş Sanat’ın 21’inci sezonu dijital

21’inci sezonunda dijital platformlardan seyirciyle buluşmaya hazırlanan İş Sanat, dayanışmaya ihtiyacımız olan pandemi döneminde sahnesini kültür-sanat alanında üretim yapanlara da açacak.

2.11.2020Kitap Sanat
İş Sanattan çevrimiçi Edebiyat Günleri

İş Sanat'tan çevrimiçi Edebiyat Günleri

Uzun yıllardır edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat’ta çevrim içi “Edebiyat Günleri” başlıyor. 29 Mayıs Cuma gününden itibaren 3 gün sürecek etkinlikler İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edilebilecek. Etkinlik kapsamında Sait Faik Hikâye Armağanı sahibi Pelin Buzluk, Kemal Varol, Ethem Baran, Yalçın Tosun ve Melisa Kesmez hikâyelerini seslendirirken; Cevat Çapan ve Haydar Ergülen şiirlerini okuyacak. Programda hem duayen yazar Doğan Hızlan sevdiği şiirleri, hem de MSGSÜ Rektörü Prof. Dr. Handan İnci Elçi seçme eserleri seslendirecek.

29.05.2020Kitap Sanat
İş Sanat’ta ‘Edebiyat Günleri’

İş Sanat’ta ‘Edebiyat Günleri’

Uzun yıllardır edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat’ta çevrim içi ‘Edebiyat Günleri’ başlıyor. 29 Mayıs Cuma gününden itibaren üç gün sürecek etkinlikler İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edilebilecek.

29.05.2020Kitap Sanat
Evde İş Sanat’la 23 Nisan kutlaması

Evde İş Sanat’la 23 Nisan kutlaması

İş Sanat, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, farklı yaş gruplarından sanatseverlere yönelik çevrimiçi etkinlikler hazırladı. Tiyatro oyunları, atölyeler ve masallar çocukları bekliyor...

21.04.2020Kitap Sanat
İş Sanattan özel Evde Kal içerikleri

İş Sanat'tan özel 'Evde Kal' içerikleri

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle evlere kapandığımız bugünlerde İş Sanat, Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram IGTV üzerinden #işsanatlaevdekal etiketiyle yerli ve yabancı sanatçıların hazırladığı özel video içeriklerini sanatseverlere sunuyor. Dünyanın dört bir yanından sanatçıların İş Sanat için oluşturduğu özel paylaşımlar da bu serinin içinde yer alıyor.

30.03.2020Kitap Sanat
Yeni şarkıları ilk kez İstanbul’da

Yeni şarkıları ilk kez İstanbul’da

China Moses uzun zaman sonra çok sevdiği İstanbul’a yeni şarkılarını söylemeye geliyor. 5 Şubat akşamı İş Sanat’ta sahne alacak Moses, büyüleyici bir akşam vaat ediyor.

31.01.2020Kitap Sanat
Caz ve Soul’un Yetenekli Sesi China Moses istanbulda

Caz ve Soul’un Yetenekli Sesi China Moses istanbul'da

İş Sanat’ın Şubat ayı Dee Dee Bridgewater’ın kızı, soul müziğin kraliçesi China Moses ile başlıyor.

Dostlar Âşık Veyseli hatırlasın

Dostlar Âşık Veysel'i hatırlasın

Gözlerin görüşüne, kalplerin aydınlığına ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Âşık Veysel'i anmanın, yeniden onun gönül gözünden dünyaya bakmanın tam zamanı... İş Sanat'ın halka açık, ücretsiz şiir dinletilerinin 20 Ocak'taki konuğu Âşık Veysel; onun müziği ve şiirleri...

17.01.2020Kitap Sanat
China Moses ve Tindersticks konserlerinin biletleri satışta

China Moses ve Tindersticks konserlerinin biletleri satışta

İş Sanat’ta 20’nci sezon devam ediyor. Müzik dünyasında, isimlerinden söz ettiren China Moses ve Tindersticks şubat ayının konserleri arasında yer alıyor. Konserlerin biletleri bugün (2 Aralık) satışa çıktı.

2.12.2019Kitap Sanat
20 yıldır parlayan yıldız

20 yıldır parlayan yıldız

14 Kasım akşamı gerçekleşecek açılış konseriyle birlikte 20’nci yaşına giren İş Sanat, yeni sezonda kendine has müzikal dilini oluşturmuş, ilgi çekici sanatçıları ağırlayacak. İş Sanat’ın Thomas Rösner yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve genç kemancı Demirhan Gökbudak’ın performansıyla başlayacak yeni dönemini, kurumun eski direktörü Filiz Ova değerlendirdi.

24.10.2019Kitap Sanat
Sanat sokakta

Sanat sokakta

Artık isimlerini saklamaya, polisten kaçmaya ihtiyaç duymuyorlar. Atölyelerde çalışıyor, sergi açıyor, festivallere katılıyor, kafelerin, ofislerin duvarlarını boyuyorlar. Uzun süredir sokak sanatını vandalizm olarak gören pek yok. Hatta uzmanlar altın çağını yaşadığını söylüyor. Türkiye’nin ikinci kuşak grafiticilerinden Canavar’ın ifadesiyle, ‘Ortamların cool çocukları’ onlar artık. Peki bu dönüşüm nasıl başladı, sonuçları neler olacak?

13.10.2019Hürriyet Pazar
İş Sanat’ın 20. sezon biletleri satışta

İş Sanat’ın 20. sezon biletleri satışta

İş Sanat'ın yeni sezon etkinlik biletleri, 8 Ekim'de satışa sunulacak.

7.10.2019Kitap Sanat
Yedi aylık müzik maratonu

Yedi aylık müzik maratonu

İŞ Sanat’ın yeni konser sezonu İş Kuleleri Salonu’nda 14 Kasım Perşembe akşamı Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın açılış konseriyle başlayacak. Thomas Rösner yönetimindeki orkestra konserde solist olarak keman sanatçısı Demirhan Gökbudak’a eşlik edecek.

4.10.2019Kitap Sanat
Müziğin ‘Parlayan Yıldızlar’ına Meriç Soylu Ödülü

Müziğin ‘Parlayan Yıldızlar’ına Meriç Soylu Ödülü

2012 yılında hayatını kaybeden İş Sanat’ın sanat yönetmeni Meriç Soylu’nun ailesi tarafından verilen Meriç Soylu Ödülü dün akşam sahiplerini buldu. Törene Soylu ailesi, Parlayan Yıldızlar konser serisinde finale kalan sanatçılar, aileleri ve sanatseverler katıldı.

21.05.2019Kitap Sanat
Meksika dansının aşkla buluştuğu gece

Meksika dansının aşkla buluştuğu gece

İş Sanat Konser Salonu, 19’uncu sezonuna Meksika’nın en dikkat çeken topluluklarından Calpulli Meksika Dans Topluluğu’nun 16 Mayıs saat 20.30’daki gösterisiyle veda ediyor. Sorularınımız yanıtlayan Calpulli, gösterilerini “Dans ve müzik yoluyla anlatılan bir aşk üçgeni” olarak tanımlıyor.

10.05.2019Kitap Sanat
Klasik müziğin prestijli günü

Klasik müziğin prestijli günü

ABD’nin en önemli topluluklarından Boston Senfoni Oda Orkestrası ve övgülerle bahsedilen piyanist Garrick Ohlsson, 9 Mayıs Perşembe akşamı İş Sanat Konser Salonu’na konuk oluyor.

6.05.2019Kitap Sanat
Milli Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar Gecesi

Milli Reasürans’ta 'Parlayan Yıldızlar Gecesi'

İş Sanat, Parlayan Yıldızlar projesiyle klasik müziğe gönül vermiş genç müzisyenlere ışık tutmaya devam ediyor. Mart ayının Parlayan Yıldızları, piyanist Beril Eren ve violist Fikret Diril'e sorularımızı yöneltik.

22.03.2019Kitap Sanat
Lirik ve kendinden emin bir ses

Lirik ve kendinden emin bir ses

Uluslararası kariyere sahip az sayıdaki Çinli sanatçıdan bas-bariton Shenyang, 6 Mart’taki İş Sanat konserinde Franz Schubert’in ‘Winterreise Liedler’ini Borusan Quartet’le seslendirecek. “Matematik derslerinde klasik müzik eserlerinin notalarını okurdum” diyen Shenyang’ın en büyük hayali ise şef olmak.

27.02.2019Kitap Sanat
Gazanfer Özcan vefat yıldönümünde anılıyor Gazanfer Özcanın hayat öyküsü

Gazanfer Özcan vefat yıldönümünde anılıyor! Gazanfer Özcan'ın hayat öyküsü

Oynadığı 'baba' rolleriyle tanınan tiyatro ve sinema sanatçısı Gazanfer Özcan'ın vefatının üzerinden 10 yıl geçti. Son olarak 'Avrupa Yakası' dizisindeki 'Tahsin Sütçüoğlu' karakteriyle hatırlanan usta isim, sanat hayatı boyunca pek çok tiyatro oyununda sahne aldı. İşte, 'Devlet Sanatçısı' unvanına sahip Gazanfer Özcan'ın hayat öyküsü...

16.02.2019Magazin
‘Bizim sevdamız da öyledir, iyi şiirler gibi... Biraz da herkes içindir’

‘Bizim sevdamız da öyledir, iyi şiirler gibi... Biraz da herkes içindir’

Bu dizenin sahibi Edip Cansever’den Nâzım Hikmet’e, Turgut Uyar’dan Özdemir Asaf’a bazı usta şairlerin öyle dizeleri var ki bugün bile aşklarımızın dili oluyor... İşte bu şiirlerden bir kısmı, 11 Şubat’ta İş Sanat’taki ‘Aşk Şiirlerinden Seçmeler’ dinletisinde ses ve müzik buluyor.

6.02.2019Kitap Sanat
‘Çalıştığım her şefle müziği yeniden keşfettim’

‘Çalıştığım her şefle müziği yeniden keşfettim’

2001 yılında arya albümleriyle Gramophone Solo Vokal Ödülü’nü kazanan mezzosoprano Magdalena Kozena, şef Giovanni Antonini yönetimindeki The Age Of Enlightenment Orkestrası’yla İş Sanat’a konuk oluyor. Konser öncesi Kozena ile konuştuk...

31.01.2019Kitap Sanat
Klasik müziğin parlayan yıldızları

Klasik müziğin parlayan yıldızları

İş Sanat, Parlayan Yıldızlar projesiyle klasik müziğe gönül vermiş genç müzisyenlere ışık tutmaya devam ediyor. 2013 yılında başlatılan seride şimdiye kadar piyano, çello, kontrbas gibi enstrümanlara hâkim toplam 77 genç sanatçı sahne aldı. Genç müzisyenlere sahne deneyimi kazandırmayı ve onlara sanat hayatına attıkları ilk adımlarında destek olmayı amaçlayan Parlayan Yıldızlar serisi, Millî Reasürans Konser Salonu’nda düzenleniyor. Ocak ayının Parlayan Yıldızları, keman sanatçısı Deniz Yakın ve piyanist Serdar Yekta Elmas oluyor. Yakın ve Elmas’ın 28 Ocak Pazartesi akşamı saat 20.30’da Millî Reasürans Konser Salonu’ndaki konserlerini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Gelin İş Sanat’ın yıldızlarını yakından tanıyalım…

25.01.2019Kitap Sanat
‘Caz her zaman yeniyi temsil eder’

‘Caz her zaman yeniyi temsil eder’

Virtüözitesi, yaratıcılığı, farklı stilleri bir arada sunabilen müzikal çeşitliliğiyle jenerasyonunun en önemli müzisyenlerinden sayılan İspanyol caz piyanist Ariadna Castellanos, 25 Ocak’taki İş Sanat konseri öncesi sorularımızı yanıtladı.

16.01.2019Kitap Sanat
Şiir der ki ‘İstanbul’a ateş etmeyiniz’

Şiir der ki ‘İstanbul’a ateş etmeyiniz’

Bugünün İstanbul’u, bir şikâyet öznesi. Başımıza gelen pek çok şeyden yarı yarıya da o suçlu sanki... Oysa önemli şairlerimizin İstanbullu şiirleri, ‘şehre biraz insaflı olun’ der gibi... İş Sanat’ın 14 Ocak’taki ücretsiz şiir dinletisinde başrolde İstanbul var.

9.01.2019Kitap Sanat
Bir mandolinden çok daha fazlası

Bir mandolinden çok daha fazlası

Grammy ödüllerine aday gösterilen ilk mandolin sanatçısı Avi Avital, 9 Ocak’taki İş Sanat konseri öncesi sorularımızı yanıtladı.

19.12.2018Kitap Sanat
‘Seyahat sizi hikâye anlatıcısına dönüştürüyor’

‘Seyahat sizi hikâye anlatıcısına dönüştürüyor’

Türkiye’deki ilk konserini 4 Aralık’ta İş Sanat’ta verecek, caz müziğin son yıllarda ön plana çıkan vokallerinden Sarah McKenzie, “13 yaşımda Oscar Peterson’ın ‘Night Train’ albümünü keşfettim ve o zamandan sonra asla bırakmadım” diyor.

28.11.2018Kitap Sanat
‘Sürekli başarı aramak sağlıksız bir şey’

‘Sürekli başarı aramak sağlıksız bir şey’

Çaykovski Yarışması’ndaki performansının ardından efsane piyanist Glenn Gould’la karşılaştırılan Fransız piyanist Lucas Debargue, 20 Kasım’daki İş Sanat konseri öncesi sorularımızı yanıtladı.

15.11.2018Kitap Sanat
İş Sanat sezona hazır

İş Sanat sezona hazır

İstanbul'un nitelikli etkinlik mekânlarından İş Sanat’ın 19’uncu sezon programı açıklandı.

4.10.2018Kitap Sanat
İş Sanat sezona hazır, biletler tükenmeden...

İş Sanat sezona hazır, biletler tükenmeden...

İstanbul’un nitelikli etkinlik mekanı İş Sanat, 19. sezon programını hazırladı. Sezonu 8 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın konseriyle açacak İş Sanat, sezon boyunca Sarah McKenzie, The Tiger Lillies, Renaud Capuçon, Lucas Debargue, Cappella Gabetta, Arturo Sandoval, Magdalena Kožená, Shen-Yang gibi yıldız isimleri ağırlayacak. Biletler 8 Ekim’de satışa çıkacak.

4.10.2018Kitap Sanat
Mozart ve Salieri rekabetine Carolin Widmann yorumu

Mozart ve Salieri rekabetine Carolin Widmann yorumu

Ödüllü Alman keman sanatçısı Carolin Widmann, 27 Şubat akşamı İş Sanat’ta Festival Strings Lucerne eşliğinde Mozart, Salieri ve Mendelssohn’dan eserler seslendirecek.

22.02.2018Kitap Sanat
Özgür ve cesur: Silvia Perez Cruz

Özgür ve cesur: Silvia Perez Cruz

İspanyol şarkıcı Silvia Perez Cruz, cazdan fadoya uzanan repertuvarına hayat veren şahane bir sese sahip. Pek çok farklı stilde müzik yapan, aynı zamanda aranjör, besteci, şarkı yazarı ve saksofonist kimliğiyle de dikkat çeken Cruz’la 20 Şubat’ta İş Sanat’ta vereceği konser öncesi konuştuk.

15.02.2018Kitap Sanat
Yeni yıl enerjisi verecek konserler

Yeni yıl enerjisi verecek konserler

Ağır ve ciddi senfonilerden, konçertolardan ziyade şancılar veya çalgıcıların bir araya geldikleri serbest programlı galalar, dans müziklerinden oluşan enerjisi yüksek konserler... İş Sanat’tan Zorlu’ya, BİFO’dan İDSO’ya İstanbul’daki yeni yıl konserlerini derledik.

21.12.2017Kitap Sanat
Siyah beyaz tuşların Parlayan Yıldızlar’ı

Siyah beyaz tuşların Parlayan Yıldızlar’ı

İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta ücretsiz düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin 18 Aralık’taki konukları genç piyanistler Tarık Kaan Alkan ve Emir İlgen olacak. Alkan ve İlgen’le müzik kariyerlerini konuştuk.

14.12.2017Kitap Sanat
‘Klasik müziğe karşı önyargı var’

‘Klasik müziğe karşı önyargı var’

İş Sanat’ın yetenekli genç müzisyenlere destek olmak amacıyla Millî Reasürans’ta gerçekleştirdiği Parlayan Yıldızlar serisinin yeni sezondaki ilk konukları Hasan Gökçe Yorgun (keman) ve Gizem Sözeri (kontrbas) olacak. 27 Kasım’daki ücretsiz konser öncesi Yorgun ve Sözeri ile konuştuk.

23.11.2017Kitap Sanat
İş Sanatta iddialı açılış

İş Sanat'ta iddialı açılış

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, bu akşam saat 20.30’da güzel bir program, kaliteli bir uluslararası şef (Eivind Gullberg Jensen), billur sesli bir soprano (Mari Eriksmoen) ve iki pırlanta solistimizle (Yiğit Karataş ve Umut Sağlam) birlikte, İş Sanat’ın yeni sezonunu açacak.

3.11.2017Kitap Sanat
İş Sanat’ta 18. sezon başlıyor

İş Sanat’ta 18. sezon başlıyor

Sahnesinde ağırladığı özel isimler ve geniş yelpazedeki nitelikli programlarıyla 7’den 70’e sanatseverlerin gönlünde ayrıcalıklı bir yer edinen İş Sanat, 3 Kasım’da yeni sezonuna “merhaba” diyor.

4.10.2017Kampüs
Sahnede iki genç yıldız

Sahnede iki genç yıldız

İş Sanat’ın Milli Reasürans’ta genç yeteneklere destek amacıyla düzenlediği ‘Parlayan Yıldızlar’ konserlerinin 27 Mart’taki konukları Selin Nardemir (çello) ve Muhammedjan Sharipov (keman) olacak. 27 Mart akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek konser öncesi genç yeteneklerle konuştuk.

23.03.2017Kitap Sanat
Kariyerinin zirvesinde bir şancı: Matthias Goerne

Kariyerinin zirvesinde bir şancı: Matthias Goerne

Klasik müzik dünyasının en prestijli şancılarından bariton Matthias Goerne, 17 Şubat’ta İş Sanat’ta. Sırf, Barok dönemin en büyük bestecisi J.S. Bach’ın ‘bomba’ eserlerinden obua ve keman için do minör konçertoyu dinlemek için bile gidilebilir bu konsere.

16.02.2017Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Mutsuz çocuklar, mutsuz yetişkinler olur

İş Sanat’ın sevilen oyun serisi ‘Evvel Zaman Dışından Masallar’ bu kez Yekta Kopan’ın ‘Orman Lokantası’ adlı oyunuyla sahnede. 2018’in son oyunu yarın sahnelenecek. Biz de bu vesileyle oyunun yazarı Yekta Kopan ve anlatıcısı Sevinç Erbulak’la bir araya geldik, hem oyunu, hem masalları hem de çocukların dünyasını konuştuk.

8.12.2018

Çocuklar masallarla büyüsün

İş Sanat’ta çocuklarla ilk kez buluşan ‘Çocuklar için müzikli masallar’ etkinliği minik izleyicileri eşsiz bir masal yolculuğuna çıkarıyor. Dünya masallarının izinde, bilinmeyen diyarlara yapılan bu heyecanlı yolculukta, eğlenceli danslardan ilginç şarkılara kadar her şey var. Tiyatro sanatçısı Yıldıray Şahinler’in yönettiği etkinliğin bu ayki masal anlatıcısı Melis Birkan’la konuştuk.

16.03.2017