EKSTRA
MENÜ

İş Sağlığı Ve Güvenliği

İş Sağlığı Ve Güvenliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İş Sağlığı Ve Güvenliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.025 İş Sağlığı Ve Güvenliği haberi bulunmuştur.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri

ÖSYM Son Dakika.. İSG: İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınav giriş yerleri açıklandı

ÖSYM Son Dakika.. İSG: İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınav giriş yerleri açıklandı

Merakla beklenen İSG sınav giriş yerleri ÖSYM'den gelen son dakiak açıklaması ile açıklandı. 07 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve Güvenliği Uzmanlığı (2020-İSG) sınavına katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

28.10.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ 24 Ekim elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ 24 Ekim elektrik kesintisi programı

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde yaşanan elektrik kesintisi, BEDAŞ ve AYEDAŞ'ın kesinti programına yansıdı. Planlı kesinti programına göre, Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki bir çok semtte farklı saatler içerisinde kesintiler yaşanacak. 24 Ekim Cumartesi günü yaşanan elektrik kesintisinden etkilenen vatandaşlar, elektrikler ne zaman gelecek? sorusunun yanıtına odaklandı. İşte, BEDAŞ ve AYEDAŞ 24 Ekim elektrik kesintisi programı.

23.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Sakaryadaki havai fişek fabrikasındaki faciada istenen cezalar belli oldu

Son dakika haberler: Sakarya'daki havai fişek fabrikasındaki faciada istenen cezalar belli oldu

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin aralarında fabrika sahiplerinin de bulunduğu 5'i tutuklu 7 şüpheli hakkında "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma" suçundan 2 yıl 8'er aydan 22 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istendi.

23.10.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 9 Ekim 2020 elektrik kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 9 Ekim 2020 elektrik kesinti programı

9 Ekim Cuma günü İstanbul'un bazı ilçelerinde meydana gelen kesintilerin ardından elektrikler ne zaman gelecek sorusu gündem konusu oldu. Elektrik kesintisi hakkında bilgi almak isteyen birçok kişi, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? İşte, elektrik kesintisi hakkında bazı bilgiler

9.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Şule İdil Derenin ölümüne ilişkin davanın gerekçeli kararı açıklandı

Son dakika haberi: Şule İdil Dere'nin ölümüne ilişkin davanın gerekçeli kararı açıklandı

İstanbul Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda kullandığı hafriyat kamyonu ile yürüyüş yapan Şule İdil Dere'yi ezerek ölümüne neden olduğu gerekçesi ile 3 yıl 10 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan şoför Mumin Kılıç'ın aldığı cezanın gerekçesi açıklandı. Gerekçeli kararda, gözlemci kullanmadığı için arka tarafı yeterince kontrol etmeden seyrine devam eden sanık Mumin Kılıç'ın bu nedenle "Bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan cezalandırılması gerektiği belirtildi.

8.10.2020Gündem
Kanuni sondaj gemisi, 2021de Karadenizde Fatihle petrol ve doğal gaz arayacak

Kanuni sondaj gemisi, 2021'de Karadeniz'de Fatih'le petrol ve doğal gaz arayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "(Kanuni sondaj gemisi) İnşallah önümüzdeki yılın ilk aylarında ilk operasyonuna başlayacak. Böylece Karadeniz'de Fatih artık Kanuni ile birlikte çalışacak" dedi.

3.10.2020Ekonomi
4857 Sayılı İş Kanunu nedir ve ne zaman yürürlüğe girmiştir

4857 Sayılı İş Kanunu nedir ve ne zaman yürürlüğe girmiştir?

4857 sayılı kanun, iş hayatında işçi ve işverenlerin sorumluluk ve haklarını düzenliyor. Çalışma hayatını düzene sokması ve hak ihlalini önlemesi bakımından önemlidir. Bu kanunu iyi öğrenirseniz haklarınızın ve sorumluluklarınızın neler olduğunu daha bilirsiniz. 4857 sayılı kanun hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

2.10.2020Araştırma
Yaşlılıkta rahat etmek için Uzun Dönemli Bakım Sigortası geliyor

Yaşlılıkta rahat etmek için "Uzun Dönemli Bakım Sigortası" geliyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Yeni Ekonomi Programı kapsamında, vatandaşların uzun süreçli bakımlarını garanti altına alacak, özellikle yaşlılık dönemlerinde rahat etmelerini sağlayacak Uzun Dönemli Bakım Sigortası modelini hayata geçirecek.

2.10.2020Ekonomi
Elektrikler ne zaman gelecek İşte 23 Eylül İstanbul kesinti listesi

Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 23 Eylül İstanbul kesinti listesi!

AYEDAŞ ve BEDAŞ, vatandaşları elektrik kesintisi programı konusunda uyardı. Planlı kesinti programına göre, Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanacak. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, AYEDAŞ ve BEDAŞ 23 Eylül kesinti programı...

23.09.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı okullarda alınacak tedbirleri sıraladı

Sağlık Bakanlığı okullarda alınacak tedbirleri sıraladı

Kovid-19 salgınında virüsün yayılma riski bulunan yerler arasında yer alan okullarda öğrenci, öğretmen ve diğer personelin maske-fiziksel mesafe ve hijyen başta olmak üzere tedbirlere tam uyum sağlaması hayati önem taşıyor. Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'nde yer alan bilgiye göre, mümkünse öğrenciyi her gün aynı velinin bırakması ve alması sağlanacak, mümkünse büyükanne-büyükbaba gibi 65 yaş üstü kişiler veya altta yatan hastalığı olanlar öğrencileri bırakıp almayacak. Dersler sırasında öğretmen ile öğrenciler arasında en az bir metre mesafe olacak şekilde oturma düzeni oluşturulacak ve maske takılacak, sınıflarda oturma düzeni yüz yüze gelecek şekilde karşılıklı değil çapraz oturma şeklinde olacak, temaslı takibi için sınıflarda aynı öğrencinin aynı yerde oturması sağlanacak.

20.09.2020Eğitim
İSG başvurusu nasıl yapılır İşte İSG sınavı başvuru tarihleri

İSG başvurusu nasıl yapılır? İşte İSG sınavı başvuru tarihleri

İSG sınavı başvuruları, ÖSYM tarafından yapılan duyurunun ardından başladı. İSG başvuruları 18 Eylül saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapılabiliyor. Peki İSG sınavı ne zaman yapılacak? İşte sınav İSG sınav tarihi ve başvurulara dair bilgiler

18.09.2020Gündem
Sabiha Gökçen’de koronavirüs denetimi

Sabiha Gökçen’de koronavirüs denetimi

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Necip Çakmak, maskesini kurallara uygun takmayan yolcuları ikaz etti.

4.09.2020Gündem
7 kişinin hayatını kaybettiği havai fişek faciasında bilirkişi raporu tamamlandı

7 kişinin hayatını kaybettiği havai fişek faciasında bilirkişi raporu tamamlandı

Sakarya'nın Hendek ilçesinde 3 Temmuz'da 7 kişinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporu tamamlandı. Raporta 4 büyük patlama sürecinin gerçekleştiği, patlamaların evresinin 1 dakika 54 saniye sürdüğü bildirildi. En büyük patlayıcı miktarının 5 bin 700 kilogram gök bombası (13 ton 396 kilogram TNT'ye eş değer) olduğu ve 19 metre çapında çukur oluşturduğu belirtilen bilirkişi raporunda, 4 ton 82 kilogram gök bombası (9 ton 595 kilogram TNT'ye eş değer) patlamasında 17 metre, 1 ton 106 kilogram gök bombası (2 ton 599 kilogram TNT'ye eş değer) patlamasında 11 metre, 831 kilogram gök bombası (1 ton 953 kilogram TNT'ye eş değer) patlamasında 10 metre, 53 kilogram gök bombası (125 kilogram TNT'ye eş değer) patlamasında 4 metre ve 831 kilogram gök bombası (1 ton 953 kilogram TNT'ye eş değer) patlamasında 10 metre çapında çukur oluştuğu bilgisi verildi.

31.08.2020Gündem
Bakan açıkladı: 86 firmaya denetim yapıldı

Bakan açıkladı: 86 firmaya denetim yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 yılının ilk altı ayında kişisel koruyucu donanımlarda 12 farklı ilde 86 firmada 156 ürün denetimi yapıldığını bildirdi.

21.08.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuktan yeraltı maden işletmelerine destek açıklaması

Son dakika... Bakan Selçuk'tan yeraltı maden işletmelerine destek açıklaması

Son dakika... Bakan Selçuk, “Yeraltı maden işletmelerine iş sağlığı ve güvenliği alanında yaklaşık 66 milyon lira destek sağlayacağız” açıklamasından bulundu.

20.08.2020Ekonomi
Kömür Üreticileri Derneği, Türkiye ön ismini aldı

Kömür Üreticileri Derneği, 'Türkiye' ön ismini aldı

Türkiye Kömür Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Büyükyıldız, "Derneğimiz 2020 yılında 'Türkiye' ön ismini alabilmek amacıyla başvuru yaptı. Başvurumuz çok kısa sürede olumlu değerlendirilerek 'Türkiye Kömür Üreticileri Derneği' olarak tescil edildi" dedi.

12.08.2020Ekonomi
AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri ne zaman İşte AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri ve bölümleri

AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri ne zaman? İşte AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri ve bölümleri

İkinci üniversite kayıtlarını yapmak isteyen adaylar heyecanla resmi açıklamaları takip ediyorlar. AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri ne zaman sorusu yapılan resmi açıklama ile yanıt buldu. Başvurular ağustos ayının sonunda başlayacak. Adaylar, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı “İkinci Üniversite” linkine tıklayarak internet başvurularını yapacaklar. İşte detaylı açıklama…

11.08.2020Gündem
Sabiha Gökçen’den dün 61 bin 408 yolcu geçiş yaptı

Sabiha Gökçen’den dün 61 bin 408 yolcu geçiş yaptı

Kontrollü sosyal hayata geçişle birlikte uçuşlara tekrar başlanan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda 33 iç hat, 45 dış hat noktasına uçuş gerçekleştirilirken dün 61 bin 408 yolcu havalimanını kullandı.

10.08.2020Ekonomi
AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman İşte AÖF ikinci üniversite bölümleri

AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman? İşte AÖF ikinci üniversite bölümleri

AÖF ikinci üniversite kayıtları için heyecan giderek artıyor. Her yıl kurum tarafından kayıtlar alınıyor. Adaylar kurum tarafından belirtilen başvuru tarihlerinde, kayıt otomasyonunda bağlantısı ikinci üniversite linkine tıklayarak internet başvurularını yapacaklar. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklar.

7.08.2020Eğitim
Danıştay’dan Soma için ıslak imza kararı

Danıştay’dan Soma için ıslak imza kararı

Anayasa Mahkemesi, 301 işçinin öldüğü Soma maden faciasında “denetiminde ihmali olduğu” iddia edilen 12 kamu görevlisi hakkında soruşturma izni verilmemesini yaşam hakkı ihlali saydı ve yeniden yargılama için karar örneğini Danıştay’a gönderdi.

4.08.2020Ekonomi
KidZania İstanbul 1 Ağustos tarihinde kapılarını açıyor

KidZania İstanbul 1 Ağustos tarihinde kapılarını açıyor

Çocuklar Ülkesi KidZania İstanbul, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında ‘yeni normal’ kuralları ve yönlendirmeleri ile ek tedbirler aldı. 1 Ağustos tarihinde eğlenerek öğrenme deneyimine kaldığı yerden devam edecek. KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur, ‘Sağlıklı ve Güvenli KidZania Deneyimi’ prensibinin sosyal mesafe, maske kullanımı, minimum temas ve maksimum hijyen ile dört temel kuraldan oluştuğunu ifade ediyor.

29.07.2020Etkinlikler
Dijital Mecralar Komisyonu için düğmeye basıldı

Dijital Mecralar Komisyonu için düğmeye basıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesinde kurulacak, 17 üyeli "Dijital Mecralar Komisyonu", bireylerin kişilik haklarına, özel hayatın gizliliğine ve diğer temel hak ve özgürlüklere aykırı ya da çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerine zarar verici şekilde internet kullanımının önlenmesine ilişkin çalışmalar yürütecek.

28.07.2020Teknoloji
Son dakika... MEBden önemli hazırlık Okullarda bu uygulamalar olacak

Son dakika... MEB'den önemli hazırlık! Okullarda bu uygulamalar olacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu"nun uygulanmasına ilişkin tanıtım programı Çankaya İlkokulunda düzenlendi. Öğrenciler sosyal mesafe kuralına uygun olarak her zaman aynı sırada oturacak, yer değişikliği yapılamayacak. Sesli anons sistemi ile öğrenciler sürekli uyarılacak.

27.07.2020Gündem
Okullara hijyen kılavuzu

Okullara hijyen kılavuzu

MEB ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme İş Birliği Protokolü' imzalandı. Protokol kapsamında tüm eğitim kurumlarına ‘hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kontrol kılavuzu’ verilecek. Öğrencilerin sağlığı ve güvenliği için atılması gereken adımlar kılavuza göre  uygulanacak. Bu uygulamalar, Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen koşullar çerçevesinde denetlenecek.

27.07.2020Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuktan açıklama: Okullarımızın açılması için hazırlığımızı devam ettiriyoruz

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama: Okullarımızın açılması için hazırlığımızı devam ettiriyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullarımızın açılması için her türlü hazırlığımızı yüksek bir dikkatle devam ettiriyoruz" dedi.

27.07.2020Gündem
Katar Havayolları Sabiha Gökçen uçuşlarına yeniden başladı

Katar Havayolları Sabiha Gökçen uçuşlarına yeniden başladı

Katar Havayolları (Qatar Airways), 4 ay aradan sonra Sabiha Gökçen uçuşlarına yeniden başladı.

25.07.2020Ekonomi
Son dakika... İstihdam paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Son dakika... İstihdam paketi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Son dakika haberine göre; İstihdam paketi TBMM’de kabul edildi. İstihdama ilişkin düzenlemeleri içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kısa çalışma ödeneğinin süresi uzatılıyor. Uzatmada yetkili Cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanı, 3 aylık süreyi sektörel olarak ayrı ayrı veya bir bütün olarak 6 aya kadar uzatmaya yetkili olacak. İşten çıkarılma tarihi, 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatılabilecek. Soma işçilerinin kıdem tazminatları ödenecek. Kanunla; TBMM’de yeni bir komisyon kuruluyor.

23.07.2020Ekonomi
Orman tahribatına havai hatlı önlem

Orman tahribatına 'havai hat'lı önlem

MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde, ormanların bakımı ve gençleştirilmesi çalışmalarında orman ürünlerini ormandan çıkarmak için 'havai hat' sistemi kuruldu.

23.07.2020Gündem
Sabiha Gökçende PCR test merkezi hizmete girdi

Sabiha Gökçen'de PCR test merkezi hizmete girdi

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki PCR test merkezi hizmete girdi. Test merkezinde alınan numuneler terminal içerisinde bulunan laboratuvarda incelenecek.

21.07.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: Yurtiçi yabancı çalışma izin başvurularını sonuçlandırmaya başladık

Bakan Selçuk: Yurtiçi yabancı çalışma izin başvurularını sonuçlandırmaya başladık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, normalleşme süreci kapsamında yurtiçinde ikamet eden yabancı uyrukluların çalışma izinlerinin sonuçlandırılmaya başlandığını bildirdi.

21.07.2020Ekonomi
Yeraltı maden işletmelerine 24 ay hibe desteği

Yeraltı maden işletmelerine 24 ay hibe desteği

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, AB Projesi kapsamında iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesi amacıyla yeraltı kömür ve metal maden işyerlerine, 24 ay boyunca hibe desteği sağlayacak.

18.07.2020Ekonomi
Lüks oteller yüksek tedbirlerle kapılarını açıyor

Lüks oteller yüksek tedbirlerle kapılarını açıyor

Koronavirüs sürecinde normalleşme dönemine geçişle birlikte lüks oteller misafirlerini ağırlamaya başladı.

17.07.2020Seyahat
Hendekten çarpıcı ifadeler: Denetimleri bir hafta önceden duyardık

Hendek'ten çarpıcı ifadeler: Denetimleri bir hafta önceden duyardık

Hendek’te 7 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili soruşturmada ifade veren işçiler, fabrika sahiplerinin yapılacak denetimleri bir hafta önceden haber aldıklarını iddia etti. Fabrikanın eski iş sağlığı uzmanları da uyarılarına rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını öne sürdü.

17.07.2020Gündem
Normale dönen işverene ‘prim desteği’

Normale dönen işverene ‘prim desteği’

MİNİ istihdam paketiyle, kısa çalışmadan normale dönen işverenlere prim desteği gelirken, işten çıkarma yasağının 1 yıl daha uzatılabilmesi için yetki alınıyor. 1 Temmuz’dan önce kısa çalışma başvurusunda bulunan işyerlerine, kısa çalışmanın sona ermesi ve normal çalışmaya dönülmesi durumunda, 3 ay süreyle asgari ücret üzerinden prim desteği verilecek.

15.07.2020Ekonomi
Pnömokonyoz nedir ve belirtileri nasıl anlaşılır

Pnömokonyoz nedir ve belirtileri nasıl anlaşılır?

Pnömokonyoz ülkemizde en sık görülen mesleki akciğer hastalıklarından biri olup, önlenebilir meslek hastalıklarının başında gelmektedir. İş sağlığı hizmetlerinin her basamağında etkin koruma ve önleme yöntemleri ile pnömokonyoz kontrolünün sağlanması mümkündür. Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği yönünden düzenli ve etkin izlem uygulandığı için pnömokonyoz açısından kontrol altına alınmış olması beklenen kömür madenciliği işletmelerinde bile yeni pnömokonyoz olguları saptanmaktadır. Peki, Pnömokonyoz nedir ve nasıl ortaya çıkar? İşte, o detaylar

7.07.2020Sağlık
Elektrikler ne zaman gelecek 7 Temmuz elektrik kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 7 Temmuz elektrik kesinti programı

7 Temmuz Salı günü İstanbul'un bazı ilçelerinde meydana gelen kesintilerin ardından elektrikler ne zaman gelecek sorusu gündem konusu oldu. Elektrik kesintisi hakkında bilgi almak isteyen birçok kişi, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? İşte, elektrik kesintisi hakkında bazı bilgiler

7.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Sakaryadaki havai fişek fabrikasındaki faciada 2 gözaltı

Son dakika haberi: Sakarya'daki havai fişek fabrikasındaki faciada 2 gözaltı!

Son dakika haberi... Sakarya'nın Hendek ilçesinde patlamanın yaşandığı havai fişek fabrikasının sahipleri Ali Rıza Coşkun ve oğlu Yaşar Coşkun gözaltına alındı.

7.07.2020Gündem
İSG, tünel çalışması için yolcularını uyardı

İSG, tünel çalışması için yolcularını uyardı

Sabiha Gökçen Havalimanı terminal işletmecisi İSG, Tuzla-Sabiha Gökçen Havalimanı bağlantı yolunda bulunan tüneldeki bakım çalışmaları sebebi ile yolcularına alternatif yolları tercih etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

7.07.2020Ekonomi
Artık zorunlu oldu Para cezası var

Artık zorunlu oldu! Para cezası var

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan son düzenlemeye göre artık 50'den az çalışanı olan tüm işyerlerinde de iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirmek zorunlu hale geldi. Yükümlülüklere uymayan işyerleri ise para cezalarıyla karşı karşıya kalacak.

6.07.2020Ekonomi
Aile hekimleri sözleşme istiyor

Aile hekimleri sözleşme istiyor

Küçük işletmeler için 1 Temmuz’da başlayan iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yeni dönemde aile hekimleri, işyerleriyle sözleşme imzalamak istiyor.

3.07.2020Ekonomi
Yeni normalde iş sağlığı ve güvenliği hiç olmadığı kadar önemli olacak

Yeni normalde iş sağlığı ve güvenliği hiç olmadığı kadar önemli olacak

Pandemi sonrası reklam setlerinde, yeni iletişim ve davranış şekilleri oluşuyor

1.07.2020Ekonomi
Robotların üretimde kullanılmasının avantajları masaya yatırıldı

Robotların üretimde kullanılmasının avantajları masaya yatırıldı

Otomotivden iklimlendirmeye, gıdadan bilişime kadar birçok firmanın katıldığı Connection Days isimli etkinliğinde Universal Robots, robotların üretimde kullanılmasıyla elde edilecek avantajları anlattı.

30.06.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Maske takmayan tazminatsız işinden olabilir

Koronavirüsle en etkili mücadele araçlarından biri olan maskelerin kullanımı konusunda çeşitli sıkıntılar yaşanıyor. Toplumun çoğu kurallara uyarken, küçük de olsa bir kesimin kurallara uymadığı görülüyor. İşyerlerinde de maske kullanımı konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor. Eğer bir işçi işyerinde maske takmayı reddeder ve kurallara uymazsa işveren haklı nedenlerle çalışanın sözleşmesini tazminatsız olarak feshedebilir.

7.10.2020

KOVİD-19 karşı örnek proje

 KORONA salgını sayesinde sağlımızın ne kadar kıymetli olduğunu yeniden fark ettik.

8.09.2020

Kurban bayramı ve sertifikalı kesiciler

Ortalık kan revan içerisinde kalırdı. Cadde ve yeşil alanlarda kesilen hayvanların işkembesi, dışkısı, kellesi, ayakları, postları ilkel görüntüler oluşurdu. Kurban edilen hayvanlar acemi kasapların elinde acı çekerler, vahşet görüntüleri oluşurdu. 

31.07.2020

Yeni Normalde Değişen Ofis Alanları

Bugünlerde, kontrollü bir şekilde ofislere dönüş devam ediyor. Karantina döneminde, kurumsal firmalar, ilk defa bu kadar uzun bir süre ve kapsamlı bir biçimde evden çalışmayı deneyimleme imkanı buldu. Bu süreç, evden çalışmanın en azından belirli koşullarda standart hale gelebileceğini de gösterdi. Öyle ki, ülkemizde ve dünyada, çoğu firma evden çalışmayı bir opsiyon olarak sunmaya başladı bile.

8.07.2020

05 Temmuz Oğlak Ay tutulması… İşsizlik salgını!

Günaydın yepyeni bir günden hepinize merhaba,

1.07.2020