EKSTRA
MENÜ

İş Makineleri

İş Makineleri haberleri sayfasında güncel ve son dakika İş Makineleri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 300 İş Makineleri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İş Makineleri Haberleri

Kuraklık nedeniyle suyun çekildiği Van Gölünde balıkçı tekneleri iş makinesi yardımıyla açıldı

Kuraklık nedeniyle suyun çekildiği Van Gölü'nde balıkçı tekneleri iş makinesi yardımıyla açıldı

Van'ın Erciş ilçesinde kuraklığa bağlı olarak su seviyesinin azaldığı Van Gölü'ndeki iskelede balıkçı tekneleri iş makinesi yardımıyla göle açıldı.

15.09.2021Gündem
Ağrıda kar yığınları, iş makineleriyle taşınıyor

Ağrı'da kar yığınları, iş makineleriyle taşınıyor

AĞRI'da, 2 gündür aralıklarla etkili olan yağışın ardından kar kalınlığı, yer yer 30 santimetreye yaklaştı. Kar yığınları, iş makineleriyle şehir merkezi dışına taşınırken, karla mücadele ekipleri de kapalı yolları ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

16.03.2021Gündem
Kar nedeniyle yolda kalan ambulanslar ekipler tarafından kurtarıldı

Kar nedeniyle yolda kalan ambulanslar ekipler tarafından kurtarıldı

SİNOP’un Durağan ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Covid-19 şüphesi olan hastalara ulaşmaya çalışan sağlık görevlilerinin ambulansları yolda kaldı. İl Özel İdaresi ekipleri yolu ulaşıma açarak ambulansların hastalara ulaşmasını sağladı.

12.03.2021Gündem
Kardan yolu kapanan hastasının yardımına sağlıkçılar yetişti

Kardan yolu kapanan hastasının yardımına sağlıkçılar yetişti

AMASYA'nın Taşova ilçesine bağlı Karamük köyündeki evinde rahatsızlanan Kayahanım Us, kar nedeniyle kapanan yol iş makineleriyle açılarak ambulansla hastaneye ulaştırıldı.

18.02.2021Gündem
Giresunda sel felaketi İş makineleri sürüklendi

Giresun'da sel felaketi! İş makineleri sürüklendi

GİRESUN’da etkili olan sağanak nedeniyle Mursal Deresi taştı. 22 Ağustos’ta meydana gelen sel afetinde menfez çökmesi sonucu 5 askerin şehit olduğu Tirebolu- Doğankent yolunda yapım çalışmalarını yürüten şirketin şantiyesini de sel suları bastı. Selde şantiyeye ait araç ve iş makineleri sürüklenirken, çalışanlar ise kaçarak kurtuldu.

6.11.2020Gündem
PKK/PYDli teröristler tünel ve mevzi kazmayı sürdürüyor

PKK/PYD'li teröristler tünel ve mevzi kazmayı sürdürüyor

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan Suriye’nin Heseke iline bağlı Resulayn ilçesinde PKK/PYD’li teröristler tünel ve hendek hazırlıklarını sürdürüyor.

12.09.2019Haber linkleri
Heyelanın yuttuğu iş makineleri toprak altından çıkarılıyor

Heyelanın yuttuğu iş makineleri toprak altından çıkarılıyor

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde heyelanın yuttuğu 2 iş makinesi ve 2 kamyon toprak altından çıkarılmaya başlandı.

11.03.2019Gündem
ABD’den YPG’ye yeni iş makineleri

ABD’den YPG’ye yeni iş makineleri

SURİYE’nin kuzeyinde Menbiç’i çukurlarla çevreleyen terör örgütü YPG/PKK, ABD’den çukur kazmaya devam edebileceği yeni iş makineleri sağladı.

10.10.2018Dünya
Makine yatırımına  leasing desteği

Makine yatırımına leasing desteği

KDV avantajı, esnek kredi politikası nedeniyle Türkiye’deki toplam makine yatırımlarının yüzde 5’i leasing yoluyla finanse ediliyor. 2017’de bu oranın artması hedefleniyor. Ağırlıklı olarak da iş ve inşaat makineleri finansal kiralamaya konu oluyor.

28.12.2016Ekonomi
Cerablusta bombardıman yapılan noktaya iş makineleri girdi

Cerablus'ta bombardıman yapılan noktaya iş makineleri girdi

Son dakika haberi... Saat 04.00'da Cerablus'taki IŞİD hedeflerine bombardıman başladı ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile koalisyon harekete geçti. Cerablus'u IŞİD'den kurtarma operasyonu kapsamında önce TSK'ya ait topçu birlikleri IŞİD hedeflerini bombaladı. Bölgeden zaman zaman silah ve patlama sesleri geliyor. Askeri kaynaklar 1 saat 45 dakika içinde 63 hedefe Fırtına obüsleri ve roketatarlarla 224 atım yapıldığını belirtti. Topçu atışının ardından iş makineleriyle geçit açma çalışmaları başladı. Yetkililer kara harekatının başlamadığını, geçit açma çalışmalarının sürdüğünü duyurdu. Topçu ve ÇNRA atışları saat 05.45'te sona erdi. Bu kez 06.08'den itibaren TSK'ya ait savaş uçakları Cerablus'taki IŞİD hedeflerini bombaladı.Sabah saatlerinde bölgeden yansıyan ilk görüntülerde iş makineleri dikkat çekti. Top atışlarının ardından sınırın temizlenmesi için iş makinesi girdiği belirtiliyor.

24.08.2016Haber
Daha 2 yaşındaydı

Daha 2 yaşındaydı

Şanlıurfa'da kepçenin altında kalan 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

17.08.2016Gündem
PKKlılar şantiyeleri basıp araçları ateşe verdi

PKK'lılar şantiyeleri basıp araçları ateşe verdi

Muş’ta teröristler yol çalışması yapan 5 iş makinesini ateşe verdi ve 7 şoförü kaçırdı.Merkez Güdümlü köyüne bağlı Kurtuluş Mezrası’nda bir grup terörist,Muş-Kulp Karayolu’nda yol yapım çalışması yapan iş makinelerinidurdurdu.Burada işçileri araçlarından uzaklaştıran teröristler iş makineleriniateşe verdi. Ardından teröristler işçileri bir kamyona doldurmasıesnasında köy korucuları ile karşılaştılar. Köy korucularına ateş açanteröristler daha sonra 7 şoförü kamyonla birlikte kaçırdı. Köykorucularının anında karşılık vermesi üzerine olay yerinden uzaklaşanteröristler, ormanlık alana kaçtı. Burada korucuların takibi üzerineteröristler kaçarken, köy korucuları şoförleri kurtardı. Daha sonrabölgeye çok sayıda askeri birlik sevk edilirken, hava destekli operasyonbaşlatıldı.

30.06.2016Haber
Tuzladaki Ermeni yetimhanesinde yıkım

Tuzlada'ki Ermeni yetimhanesinde yıkım

Agosgazetesi genel yayın yönetmeni Hrant Dink ve eşi Rakel Dink ile birçokErmeni yetimin kaldığı Tuzla 'daki Ermeni Çocuk Kampı(Kamp Armen) yıkımçalışmalarına başladı.İş makinelerinin çalıştığını öğrenenvatandaşlar yıkıma tepki gösterdi. Tepki üzerine yıkım çalışmalarınaara verildi. Tuzla Postane mahallesinde metruk halde bulunan ErmeniÇocuk Kampı arazisi bir kişi tarafından yasal varislerinden satınalındı. Araziyi alan kişi bu sabah iş makinesi ile sözkonusu alanagelerek yıkım çalışmalarına başladı. Yıkım yapıldığı öğrenen aralarındasiyasi parti temsilcileri ve bir dönem kampta kalan ermeni vatandaşlaryıkım alanına geldi. Yıkımı yapan işçileri tepki gösteren vatandaşlarişlemin durdurulmasını istedi.Bir dönem kampta Hrant Dink ilebirlikte eğitim gördüğünü anlatan Garabet Orunöz buranın kendileri içinmanevi değeri olduğunu söyledi.

6.05.2015Haber
İş makinalarının Gezi Parkına zarar verdiği iddiası

İş makinalarının Gezi Parkı'na zarar verdiği iddiası

Taksim Cumhurriyet Caddesi üzerindeki yol genişletme çalışmaları sebebiyle gece saatlerinde iş makinalarının Gezi Parkı'na zarar verdiğini iddia edildi. Cihan

19.11.2014Haber
Operatörün şovu protokolü korkuttu

Operatörün şovu protokolü korkuttu

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi'nin 20 ilçeye dağıtmak üzere satın aldığı iş makinelerinin tanıtımını yapan operatör Fehmi Bakıcı, izleyenlerin yüreklerini ağzına getirdi.

3.07.2014Gündem
PKKlı teröristler taciz ateşe açtı

PKK'lı teröristler taciz ateşe açtı

Şırnak Uludere İlçesi Gülyazı'daki Beyaz Tepe Üs Bölgesi ile Karaçalı Tepe arasında yol yapım çalışmalarını sürdüren iş makineleri ve bu iş makinelerinin emniyetini sağlayan güvenlik güçlerine, PKK'lı teröristler, Irak tarafından roketatar ve hafif silahlar ile taciz ateşi açıldı.

21.02.2014Gündem
İş makinasında hedef, 10 milyar dolarlık ihracat

İş makinasında hedef, 10 milyar dolarlık ihracat

Türkiye’nin son dönemlerde iş makinası sektöründe önemli atılımlar gerçekleştirdiğini söyleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, “Türk iş makinası sektörü, Avrupa’nın 4’üncü, dünyanın ise en büyük 11’inci sektörü konumunda. İş makinası ihracatı 10 yıl içinde sektör 8 kat artarak, 1,5 milyar dolara yaklaştı. 2023 hedefinde en az 10 milyar doları yakalayacak” dedi.

21.09.2013Ekonomi
TAKSİM MEYDANINDA İTFAİYE EKİPLERİ BARİKATLARI AŞIP GELDİ

TAKSİM MEYDANI'NDA İTFAİYE EKİPLERİ BARİKATLARI AŞIP GELDİ

Taksim Meydanı'nda yanan iş makinelerini söndürmek için itfaiye ekiplerikarikatları aşıp yanan iş makinelerine müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Haber Kamera: Levent Kulu

2.06.2013Haber
TAKSİM MEYDANINDA İŞ MAKİNELERİ ALEV ALEV YANDI

TAKSİM MEYDANI'NDA İŞ MAKİNELERİ ALEV ALEV YANDI

Taksim Meydanı'nda binlerce kişi gece boyunca bekleyişini sürdürdü. Bir grup eylemci meydanda süren inşaat alanındaki malzemeleri ateşe verdi. Eylemciler ateşin etrafında toplanarak bekleyişini sürdürdü. İnşaat alanındaki iki iş makinesi ise ateşe verildi. İş makineleri alev alev yandı. Bazı eylemciler iş makinelerini söndürmek için müdahale etti ancak yeterli olmadı. Olay yerine itfaiye ekipleri gelerek yanan araçları kısa sürede söndürdü. Ozan URAL / İSTANBUL DHA

2.06.2013Haber
Naz Çağla Irmak: Aşk, Juliet gibi beni de olgunlaştırıyor - Deniz Can Aktaş: Âşık olurken Romeo’ya benziyor olabilirim

Naz Çağla Irmak: Aşk, Juliet gibi beni de olgunlaştırıyor - Deniz Can Aktaş: Âşık olurken Romeo’ya benziyor olabilirim

Onlar yeni neslin parlak isimlerinden. Biri 8 yaşında set ışıklarıyla tanıştı. Diğeri mühendislik okumuşken kanına girdi oyunculuk. Yetenekleri kadar fizikleriyle de dikkat çektiler. Sosyal medyada milyonlarca takipçiye ulaştılar. Şimdi karşımıza tiyatro sahnesinde Romeo ve Juliet olarak çıkıyorlar. Deniz Can Aktaş ve Naz Çağla Irmak’la buluştuk. Onlarla aşkı, hayat yolculuklarını ve oyunculuğu konuştuk.

Cable crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır Cable crunch hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır

Cable crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Cable crunch hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır?

Kas yapmak isteyen birçok insan, her bölge için farklı farklı egzersizler yapmaktadırlar. Bununla beraber her kas için özel hareketler bulunmaktadır. Karın kası yapmak isteyen kişiler, pek çok hareketi yaparak, karın kaslarını güçlendirmektedirler. Bu hareketler içerisinde cable crunch hareketi de yer almaktadır. Peki, cable crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Cable crunch hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır tüm detayları ile derledik.

30.09.2021Spor Arena
Bir zamanlar bölgenin en büyüğüydü, bugün haritadan silinmek üzere...  Bu haber hepimizi ilgilendiriyor

Bir zamanlar bölgenin en büyüğüydü, bugün haritadan silinmek üzere... Bu haber hepimizi ilgilendiriyor!

Gittikçe artan sıcaklıklar, azalan yağışlar ve yanlış uygulamalarla birkaç yıl içinde Ortadoğu'nun birçok yeri yaşanamaz hale gelecek. Sınırımızın sadece 50 kilometre uzağındaki bir gölün son 20 yıldaki değişimi bu sorunun en net göstergelerinden biri. Tüm detaylar haberimizde...

26.08.2021Dünya
Son dakika... Burdur, Manavgat, Kaş, Adana ve Uşakta yangın paniği Bucakta yangın ilerliyor

Son dakika... Burdur, Manavgat, Kaş, Adana ve Uşak'ta yangın paniği! Bucak'ta yangın ilerliyor

Burdur'un Bucak ilçesinde ormanlık alanda, Kaş'ta ise sazlık alanda yangın çıktı. Yangınlara müdahale edilirken son kötü haber Uşak'tan geldi. Uşak'ın Ulubey ilçesinde çıkan yangına ekipler müdahale ediyor. Bucak'ta çıkan yangının duman ve külleri 74 kilometre uzaklıktaki Antalya'ya ulaştı. Rüzgar nedeniyle yangında havaya savrulan küller, Antalya'da şehir merkezinin üzerinden ev ve iş yerlerine yağdı. Kentin üzeri tamamen dumanla kaplandı. Diğer yandan Antalya-Isparta Karayolu, Antalya yönünden Kuzey Çevre Köprülü Kavşağı’ndan, Isparta yönünden ise Ağlasun Kavşağı’ndan çift yönlü trafiğe kapatıldı. Öte yandan Manavgat'taki yangının kontrol altına alındığı öğrenildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ''Bucak yangını tehlikeli. Yanan evler, boşaltılan evler var'' dedi.

11.08.2021Gündem
İyon nedir İyon yükü nasıl bulunur ve hesaplanır konu anlatımı

İyon nedir? İyon yükü nasıl bulunur ve hesaplanır konu anlatımı

İyon kelimesi özellikle kimya ve fizik derslerinde en fazla karşılaşılan kelimeler arasında yer almaktadır. Ancak iyon kelimesi sadece derslerde değil günlük yaşantı içerisinde de kullanılmakta olan bir kelime olarak bilinmektedir. Siz de karşılaştığınız iyon kelimesi hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. İyon nedir? İyon yükü nasıl bulunur ve hesaplanır konu anlatımı nasıl olmalıdır? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

21.05.2021Araştırma
Bangladeş Baskonsolosu çağrı yaptı: Bangladeş’e yatırıma gelin

Bangladeş Baskonsolosu çağrı yaptı: Bangladeş’e yatırıma gelin

Bangladeş’in İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam, Türk işinsanları ve yatırımcılara Bangladeş’e yatırım çağrısında bulundu. Başkonsolos “Ülkelerimizin ilk liderleri arasındaki muhabbet nedeniyle Ankara’da bir caddenin adı Bangabandhu, Dakka’da bir caddenin ismi ise Kemal Atatürk’tür” dedi.

28.03.2021Ekonomi
TJK’dan dev tesis İsmi belli oldu...

TJK’dan dev tesis! İsmi belli oldu...

Yapım çalışmaları devam eden Türkiye Jokey Kulübü’nün Karacabey’deki idman merkezi için geri sayıma geçildi. TJK’nın yeni tesisine verilecek isim de belli oldu.

18.02.2021Diğer
AK Partili Mahir Ünal: Türkiyede darbe mekaniği bitmiştir

AK Partili Mahir Ünal: Türkiye'de darbe mekaniği bitmiştir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN TÜRK’te Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Ünal, gündemdeki darbe iması tartışmalarıyla ilgili "Birileri hâlâ darbenin çözüm olacağına inanıyor. Türkiye’de darbe mekaniği bitmiştir." ifadelerini kullandı. Ünal, "Darbenin çözüm olduğuna dair inançları sağlam olanlar bu tartışmaları ısrarla gündemde tutuyorlar." dedi.

5.01.2021Gündem
Şükrü Özyıldız kimdir, kaç yaşında Şükrü Özyıldız Akıncı dizisi kadrosunda

Şükrü Özyıldız kimdir, kaç yaşında? Şükrü Özyıldız Akıncı dizisi kadrosunda!

Şükrü Özyıldız yeni dizi Akıncı’nın oyuncu kadrosunda yer alıyor. Şükrü Özyıldız’ın kaç yaşında olduğu ve daha önce rol aldığı diziler izleyiciler tarafından araştırılmaya başlandı. İşte 1988 yılında dünyaya gelen ünlü isim hakkında bilgiler

1.01.2021Televizyon
TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu: Türkiye’nin yükselen markalarını arıyorlar

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu: Türkiye’nin yükselen markalarını arıyorlar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta İstanbul’dayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

22.11.2020Ekonomi
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu: ‘Hedefimiz ihracatçı kadınlar yetiştirmek’

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu: ‘Hedefimiz ihracatçı kadınlar yetiştirmek’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Ankara’dayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

25.10.2020Ekonomi
Genç halı ustaları yetiştirecekler

Genç halı ustaları yetiştirecekler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Erzincan’dayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

23.08.2020Ekonomi
Karantina altındaki Borçkada son durum

Karantina altındaki Borçka'da son durum

Türkiye'nin Corona Virüse karşı aldığı tedbirler kapsamında Artvin'in karantinaya alınan tek ilçesi Borçka'da sessizlik hakim oldu. Giriş ve çıkışların demir bariyer ve iş makineleri ile kapatıldığı ilçede halk, evlerinin balkon ve pencerelerinden boş cadde ve sokakları seyrediyor. Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Corona Virüs konusunda ilçe halkının bilinçlendiğini belirterek, ‘evde kal’ çağrılarına uyulduğunu söyledi.

5.04.2020Gündem
Denizcilik lisesi öğrencileri tekne üretecek

Denizcilik lisesi öğrencileri tekne üretecek

Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okuldaki atölyede tekne, kayık gibi deniz araçları üretmek için eğitim alıyor.

2.03.2020Eğitim
Dizilerin sevilen grubu olduk

Dizilerin sevilen grubu olduk

Ülkenin en büyük rock şovunu yapacağızDizilerde çalan müzikleriyle adını duyuran ve dinleyici kitlesini günden güne arttırarak son dönemde Türk rock müziğin en çok konuşulan gruplarından biri haline gelen Pera ile müzik yolculuğunu ve hazırlandıkları büyük konseri konuştuk.

24.02.2020Kampüs
Böyle bir adamın torunu olmak müthiş bir şey

Böyle bir adamın torunu olmak müthiş bir şey!

Melek Kentmen’in; dedesi Hulusi Kentmen’i anlattığı kitap raflarda... Efsanevi oyuncunun hayatına dair bilinmeyenleri gün yüzüne çıkaran kitabı konuşmak için torun Kentmen’le buluştuk: “Her şeyin göze hitap edenini severdi. Küsmesi meşhurdu. Hayatta bildiği ve çok önemsediği tek şey çalışmaktı.”

10.11.2019Hürriyet Pazar
Menderesin kurduğu GÜBRETAŞ 68 yıldır Türk çiftçisinin yanında

Menderes'in kurduğu GÜBRETAŞ 68 yıldır Türk çiftçisinin yanında

Tarım sektöründe kimyevi gübre girdisi kullanımı yoluyla kalite ve verimliliği artırmak amacıyla 1952'de merhum Adnan Menderes Başbakanlığındaki Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan GÜBRETAŞ, Ar-Ge çalışmaları, yenilikçi ürünleriyle tarımsal üretimde verimlilik ve kalite artışına katkı sağlamaya devam ediyor.

6.11.2019Ekonomi
ABDli şirkete dava açtı, 13 yıl sonra kazandı

ABD'li şirkete dava açtı, 13 yıl sonra kazandı

Batmanlı çiftçi Eşref Tarhan 15 yıl önce aldığı biçerdöverlerin sürekli arıza vermesi nedeniyle açtığı davayı kazandı.

26.10.2019Ekonomi
Fısıltıdan gürültüye bir müzik: Debdebe

Fısıltıdan gürültüye bir müzik: Debdebe

Volkan İncüvez, Fiti Sound ve Seçkin Erdi tarafından kurulan Debdebe elektro elektrik tabanlı bir müzik grubu. Bu tanım aslında sadece onları anlatabilen bir tanım değil, yaptıkları müziği kendileri de tanımsız olarak anlatıyorlar. Onlar için yaptıkları müzik 'fısıltıdan gürültüye'... İlk albümünü mayısta yayınlayan ekip sezon konserlerine başlamak üzere. Fiti Sound ve Seçkin Erdi ile Debdebe’yi, müziğe bakış açılarını, müzikte tavrı ve kaybettikleri sanatçı dostları Ömür Kılıçaslan’ı konuştuk.

23.09.2019Kitap Sanat
Bir can kurtarmışsak bu mutluluğun tarifi yok

"Bir can kurtarmışsak bu mutluluğun tarifi yok"

Denizleri aşmaya çalışan ‘umut yolcuları’nın kurtarıcı ‘melekleri’ ile buluştuk. Denizlerde ölüme terk edilen göçmenlerin gece gündüz demeden yardımına koşan kadın arama-kurtarma subaylarının hikâyelerini dinledik. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 4 büyük arama-kurtarma gemisinden biri olan İstanbul’da konuşlu ‘TCSG Güven’ gemisinde görevli subayların İstanbul Boğazı’nda yaptığı çalışmaları görüntüledik.

14.08.2019Gündem
Son dakika: Düzce afet bölgesi ilan edildi

Son dakika: Düzce "afet bölgesi" ilan edildi

Düzce'nin, meydana gelen su baskını ve toprak kayması nedeniyle "afet bölgesi" ilan edildiği bildirildi.

24.07.2019Gündem
Galatasaraydan şampiyonluk kutlaması açıklaması İşte tarih ve saat...

Galatasaray'dan şampiyonluk kutlaması açıklaması! İşte tarih ve saat...

Galatasaray, şampiyonluk kutlamalarının 25 Mayıs Cumartesi günü saat 19.05’te TT Stadı'nda yapılacağını açıkladı.

23.05.2019Futbol

Yazar Sonuçları

Cumhuriyet Bayramı’nda çocuklarla Atatürk’ün izinde

Oğluma bebekliğinden beri tüm milli bayramların önemini anlatıyoruz. Daha önce 30 Ağustos için yaptığımız Ankara turunu yazmıştım. Bu sefer de Cumhuriyetimizin 98’inci yaşını kutlarken tüm çocuklarımız tarihi yerinde görerek öğrensin diye daha kapsamlı bir ‘29 Ekim turu’ yapıp duraklarını paylaştım.

24.10.2021

Üretmeye adanmış bir hayat hikayesi

Babasının ‘ayağı bağlansın’ sözüyle, 13’ünde bisiklet parçaları üreten bir firmada işe başlar. Bu çalışma maratonu, makine mühendisliğini bitirene kadar sürer.

18.04.2021

Dalga dalga yayılıyor

Ebru Döşekçi ve Suzan Serez, Bebek’te açtıkları Cup of Joy’la Türkiye’de üçüncü dalga kahvenin öncülerinden oldular. Şube sayısını beşe çıkaran ikili dördüncü ve hatta beşinci dalganın müjdesini veriyor.

15.11.2020

Baba kurdu çocukları dünya markası yapacak

 Aile bütçesine katkı için eğitimini yarıda bırakıp demirci ustalarının yanında çırak olarak çalışmaya başlar.

10.05.2020

Küçük eğlence dükkanının 30'uncu yılı, 2019'un son günü

Hep birlikte 2019’u kapatırken, üzerinde adımı gördüğünüz bu köşe de, bu akşam 30’uncu yılını tamamlıyor...

31.12.2019

Kaptan hatası bu...

Maça Kızı’nın sürat motoruna da binmişliğim vardır, gazetecilerin kullandığı “pır-pır” tabir edilen balıkçı teknelerine de...

6.06.2019