EKSTRA
MENÜ

İs Basvurusu

İs Basvurusu haberleri sayfasında güncel ve son dakika İs Basvurusu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 752 İs Basvurusu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İs Basvurusu Haberleri

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır İşte personel alımı detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır? İşte personel alımı detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı iş başvuru süreci devam ediyor. Serdümen, motorcu, muhafız, topçu, serdümen, aşçı, kurbağa adam alanında istihdam edilecek olan Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için toplam kontenjan sayısı 300 olarak belirlendi. Sahil Güvenlik Uzman Erbaş alımı başvuru süreci, 21-30 Eylül tarih aralığında tamamlanacak. Başvuru sonuçları ise 15 Ekim tarihinden itibaren ilan edilecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları neler?

22.09.2021Gündem
Başkan isyan etti Maaş 5 bin TL, başvuru yok...

Başkan isyan etti! Maaş 5 bin TL, başvuru yok...

Toplu ulaşım sektöründe istihdam edilmek üzere 5 bin TL maaşla 50 şoför aradıklarını söyleyen Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, “Günlerdir ilan veriyoruz ne arayan var ne soran” dedi.

20.07.2021Ekonomi
Yargıtay Başkanlığı 212 sözleşmeli personel alıyor

Yargıtay Başkanlığı 212 sözleşmeli personel alıyor

Yargıtay Başkanlığı bünyesinde ve başkanlığın hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere; 212 sözleşmeli personel alacak.

7.06.2021Ekonomi
Yargıtay Başkanlığı 2 sözleşmeli bilişim personeli alıyor

Yargıtay Başkanlığı 2 sözleşmeli bilişim personeli alıyor

Yargıtay Başkanlığı bünyesinde ve başkanlığın hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere; 2 sözleşmeli bilişim personeli alacak.

7.06.2021Ekonomi
Yargıtay Başkanlığı 279 Sürekli İşçi alıyor

Yargıtay Başkanlığı 279 Sürekli İşçi alıyor

Yargıtay Başkanlığı bünyesinde ve başkanlığın hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere; 279 sürekli işçi alacak.

7.06.2021Ekonomi
T.C.Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınav Giriş Duyurusu

T.C.Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınav Giriş Duyurusu

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere,  Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'in 8’inci maddesi” uyarınca, Bakanlığımızca gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 10 (on) adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacak.

3.03.2021Ekonomi
Dünyanın en güzel adasına yerleşme fırsatı… Sadece iki kişi aranıyor, tek şart ise…

Dünyanın en güzel adasına yerleşme fırsatı… Sadece iki kişi aranıyor, tek şart ise…

İrlanda kıyılarında bulunan Great Blasket Island, dört misafir kulübesini ve kafesini nisan ve ekim ayları arasında altı ay boyunca işletmesi için bir çift ya da iki arkadaş arıyor. Başvurmak isteyenlere öncelikle adanın sosyal medya hesabından şartları okumaları tavsiye ediliyor.

28.01.2021Seyahat
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları başladı İşte uzman erbaş alımı şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları başladı! İşte uzman erbaş alımı şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığına uzman erbaş alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, başvurular, 17-24 Aralık tarihlerinde 'https://www.turkiye.gov.tr/sahilguvenlik-komutanligi-is-basvurusu' internet adresi üzerinden e-Devlet vasıtasıyla yapılabilecek. İşte, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı hakkında ayrıntılar...

17.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Sahil Güvenlik Komutanlığına uzman erbaş alınacak; başvuru tarihi duyuruldu

Son dakika haberi: Sahil Güvenlik Komutanlığına uzman erbaş alınacak; başvuru tarihi duyuruldu

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığının uzman erbaş alımına ilişkin şartlar belli oldu.

15.12.2020Gündem
Online işe alım dönemi

Online işe alım dönemi

Pandemi sebebiyle pek çok iş evden yürütülür oldu. Bunlardan biri de işe alımlar. Pandemi, birçok şirkette işe alımları ve terfi süreçlerini durdurmuştu fakat haziran ayı itibarıyla teknoloji, dijital, e-ticaret, sağlık, hızlı tüketim gibi sektörlerde özellikle dijital ve teknik rollerde işe alımlar artmaya başladı. Aynı şekilde terfi süreçleri de hız kazandı. İşe alımların ve terfilerin büyük kısmı artık online yapılıyor. Pandemi sonrasında da bu trendin devam etmesi bekleniyor.Şu anda hangi sektörlerde ve rollerde işe alımlar devam ediyor, online mülakata girecekler nelere dikkat etmeli, işe alım uzmanlarına sorduk.

6.09.2020Ekonomi
İş başvurusuyla gittiği fabrikalarda, işçilerin paralarını çaldı

İş başvurusuyla gittiği fabrikalarda, işçilerin paralarını çaldı

DENİZLİ'de iş başvurusu bahanesiyle gittiği fabrikalarda, soyunma odalarına girip, işçilerin cüzdanlarından toplam 15 bin TL çaldığı belirlenen S.Y. (40), jandarma tarafından yakalandı. 46 güvenlik kamerasına ait 122 saatlik görüntünün incelenmesiyle kimliği tespit edilen S.Y. sevk edildiği adliyede, tutuklandı.

5.09.2020Haber
Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman?

Binlerce vatandaşı merakla beklediği Tarım ve Orman Bakanlığı 2 bin 153 personel alımı için müjdeli haber, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından verildi. Bakan Pakdemirli, bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere 2 bin 153 sözleşmeli personelin 15-22 Mayıs tarihlerinde başvuru işlemlerini yapabileceğini açıkladı. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, o detaylar

11.05.2020Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımları her dönemde yoğun ilgi görüyor. Heyecanla beklenilen başvurular ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli personel alımı başvurularının bu ay içerisinde yapılacağını duyurdu. İşte konu ile ilgili detaylar…

7.05.2020Ekonomi
Yargıtaya sözleşmeli personel alımı yapılacak Başvuru şartları neler

Yargıtay'a sözleşmeli personel alımı yapılacak! Başvuru şartları neler?

Yargıtay Başkanlığı, farklı öğrenim düzeylerinden mezun, çeşitli branşlarda sözleşmeli personel alımı yapacak. Aralık ayında başlayacak başvuru süreci dört gün sürecek. Söz konusu alımlarda KPSS puanı baz alınacak. Peki, Yargıtay personel alımı başvuru şartları neler?

29.11.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığına devlet memuru alınacak e Devlet memur alımı başvuru ekranı

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na devlet memuru alınacak! e Devlet memur alımı başvuru ekranı

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı ilana göre devlet memuru alımı yapılacağını duyurdu. 12 farklı branşta açıktan atama yoluyla alınacak olan devlet memurları 25 Kasım 5 Aralık tarihleri arasında başvuru işlemlerini tamamlayacak. Başvurular e Devlet ekranı üzerinden gerçekleşecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman alınacak? İşte, merak edilen detaylar.

26.11.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığına memur alınacak Başvuru şartları neler

Sahil Güvenlik Komutanlığına memur alınacak! Başvuru şartları neler?

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere 12 farklı branşta açıktan atama yoluyla 14 devlet memuru alınacak. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı başvuru şartları neler?

15.11.2019Gündem
Belediyeye iş için başvurmuştu Dehşet saçtı…

Belediyeye iş için başvurmuştu! Dehşet saçtı…

KAYSERİ'nin Sarız ilçesinde Belediye Başkanı Baki Bayrak'tan iş talebinde bulunan Servet K., belediye binasına pompalı tüfekle 15 el ateş ttikten sonra kaçtı. Ölen ve yaralananın olmadığı saldırıda, Başkan Bayrak'ın makam odasının camları kırıldı.

11.10.2019Gündem
İş başvurusunda yabancılara ayrımcılık yapanlar yandı

İş başvurusunda yabancılara ayrımcılık yapanlar yandı

Hollanda Sosyal İşler ve Çalışma Bakanlığının yaptırdığı araştırmada, işverenlerin, iş başvurularında yabancı kökenlilere ayrımcılık yapmaya devam ettiği ve çözümünün ise işverene ceza kesmek olduğu sonucuna varıldı.

10.10.2019Avrupa
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları ne zaman bitecek Başvuru şartları neler

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları ne zaman bitecek? Başvuru şartları neler?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde alımı yapılacak olan uzman erbaş başvurularında sona yaklaşıldı. Toplam 240 kişinin istihdam sağlayacağı Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuruları e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleşecek. Başvuruları kabul edilen adaylar, genel kültür ve meslek bilgisi konularının yer aldığı yazılı sınava dahil olacak. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları ne zaman bitecek? Başvuru şartları neler?

28.09.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları başladı - Başvuru şartları neler

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuruları başladı - Başvuru şartları neler?

Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden uzman erbaş alımı için duyuru yayınladı İlana göre, Karargahı ile bağlısı birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere uzman erbaş olarak 90 motorcu, 30 ikmal (aşçı), 80 şoför, 20 kurbağa adam ve 20 dalıcı belgeli kurbağa adam olmak üzere 240 kişi Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları neler, başvurular için son gün ne zaman?

20.09.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman çavuş alımı yapıyor Başvuru şartları neler

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman çavuş alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

Sahil Güvenlik Komutanlığına farklı branşlarda 240 uzman erbaş alımı yapılacak. Başvurular 19-30 Eylül tarihlerinde yapılabilecek. Başvurular e-Devlet vasıtasıyla alınacak. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları neler?

17.09.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları neler Başvurular ne zaman bitecek

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman bitecek?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 13 Mayıs tarihinde yaptığı duyuru ile muhafız, şoför, kurbağa adam ve sıhhiye branşlarında uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Açıklama ile başvuruda bulunacak adaylar, başvuru şartlarını ve son başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman bitecek?

18.05.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı 38 sözleşmeli personel alacak İşte başvuru şartları ve alım yapılacak branşlar

Sahil Güvenlik Komutanlığı 38 sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları ve alım yapılacak branşlar

Sahil Güvenlik Komutanlığının mülakatla sözleşmeli personel alımı için başvuralar 2-12 Nisan tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecek. Söz konusu alım ilanın resmi kaynaklarda yayınlanmasının ardından, başvuru şartları ve branş dağılımı gibi detaylar merak konusu oldu. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

2.04.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı mülakat sınavıyla 38 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

1.04.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığına personel alınacak Başvuru şartları neler

Sahil Güvenlik Komutanlığına personel alınacak! Başvuru şartları neler?

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesinde yayımlanan ilana göre, Sahil Güvenlik Komutanlığına çeşitli branşlarda görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana başvuru yapabilmek için belirlenen şartları taşımak gerekiyor. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

30.03.2019Gündem

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı yapacak - İşte başvuru şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Yapılan duyuruya göre , Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde lise mezunu 38 kişi istihdam edilecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları neler? İşte, ilanda yer alan detaylar

29.03.2019Gündem
Bin kişilik iş için rekor başvuru  Böylesi görülmedi

Bin kişilik iş için rekor başvuru! Böylesi görülmedi

Şanlıurfa’da, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 9 ay süreyle çalıştırılacak bin kişilik iş için 44 bin kişi başvuruda bulununca, işe alınacak kişiler için kura statta yapıldı.

11.01.2019Gündem
Yargıtay personel alımı başvurusu nasıl yapılır

Yargıtay personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Yargıtay personel alımı ile bünyesine 38 personel alımı yapacak. Çoğunlu hizmetli sınıfında gerçekleşecek olan alımlarda, KPSS puanları baz alınacak. 19 Kasım tarihinde başlayacak olan başvurular, 23 Kasım tarihinde sona erecek. Peki, Yargıtay personel alımı başvuru şartları neler olacak? İşte, o detaylar

16.11.2018Gündem
Y kuşağı artık Twitterdan iş başvurusu yapıyor

Y kuşağı artık Twitter'dan iş başvurusu yapıyor

Twitter, Londra’daki merkezinde çalışmak isteyenlere kapılarını açıyor. Platform Twitter üzerinden atacağınız tweetleri özgeçmiş olarak kabul ediyor.

5.10.2018Kampüs
7500 TL maaşı duyan yüzlerce kişi sıraya girdi

7500 TL maaşı duyan yüzlerce kişi sıraya girdi!

Katar Havayolları’nın İstanbul’da düzenlediği kabin ekibi alımında büyük talep patlaması yaşandı. En düşük maaşın 7500 TL olduğu iş için İstanbul’daki bir otelde yapılan alım etkinliği binlerce başvuranla doldu taştı.

1.05.2018Ekonomi
İş başvurusu için gittiği restoranın tuvaletinde aşırı doz uyuşturucudan öldü

İş başvurusu için gittiği restoranın tuvaletinde aşırı doz uyuşturucudan öldü

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, iş başvurusu için gittiği restoranın tuvaletinde uyuşturucu kullanan Süleyman Çapar (38), ölü bulundu.

23.03.2018Gündem
Tüm çalışanları ilgilendiriyor Eski işyerini bildirmeyen yanar

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Eski işyerini bildirmeyen yanar

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 3. Hukuk Dairesi, işten çıkarılan kişinin İzmir 8. İş Mahkemesi'nde açtığı davada "işe girişte eski işyerini bildirmemesini" sözleşmenin feshi için geçerli neden saydı.

22.02.2018Ekonomi
Yargıtay Başkanlığı 110 sözleşmeli personel alacak.. İşte ödenecek maaş ve başvuru şartları

Yargıtay Başkanlığı 110 sözleşmeli personel alacak.. İşte ödenecek maaş ve başvuru şartları

Yargıtay Başkanlığı bünyesine 110 sözleşmeli personel alınacağının duyurusu Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden duyuruldu. Şimdi başvuru yapmak isteyen adaylar maaş koşullarını ve başvuru şartlarını öğrenmek istiyorlar. Peki alınacak 110 personel için aranan şartlar nedir? İşte detaylar

31.01.2018Gündem
İğrenç olay İş başvurusu yaptı, gelen mesajla şoke oldu...

İğrenç olay! İş başvurusu yaptı, gelen mesajla şoke oldu...

Tokat'ta iş başvurusu yaptığı iş adamı tarafından kısa mesajla taciz edilen 21 yaşındaki N.K., yaşadığı mağduriyeti yargıya taşıdı.

23.01.2018Haber
Son rakamlara göre şuan İŞKURda 79.405 açık iş sayısı var.. İşte o ilanlar

Son rakamlara göre şuan İŞKUR'da 79.405 açık iş sayısı var.. İşte o ilanlar

Son rakamlara göre şuan İŞKUR'da 79.405 açık iş sayısı var. İş arayanlar için ülkemizdeki önemli hizmetlerden biri olan İŞKUR'da açık iş sayısı an itibari ile 79 binin üzerinde iş ilanı bulunuyor. İşte en çok açık olan iş ilanları ve sektörler

13.01.2018Gündem
İşsizlerin mülakat izdihamı

İşsizlerin mülakat izdihamı

ERZURUM merkez Yakutiye İlçesi’ndeki okullarda hizmetli olarak çalışacak 135 kişilik kadro için 2 bin 800 kişi başvurdu. Kriterlere göre bu sayı 808’e indirildi. Kapılar açılıp mülakatın yapılacağı salona girmek isteyen işsizler izdihama neden oldu.

26.09.2017Ekonomi
İşsizlik maaşına başvuranlar arttı

İşsizlik maaşına başvuranlar arttı

Bu senenin ilk yarısında 683 bin 907 kişi maaş alabilmek için İşsizlik Fonu’na başvurdu. Geçen senenin aynı dönemine göre başvuranların sayısında yüzde 19 artış yaşandı.

9 yaşındaki çocuk NASA’ya iş başvurusu yaptı

9 yaşındaki çocuk NASA’ya iş başvurusu yaptı

Geçtiğimiz günlerde NASA’nın duyurduğu “Gezegen Koruma Memuru” iş ilanı için ABD’nin New Jersey eyaletinden 9 yaşındaki Jack Davis başvuru yaptı.

8.08.2017Etkinlikler
1500 mevsimlik işçi için 28 bin başvuru

1500 mevsimlik işçi için 28 bin başvuru

Çaykur'un Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun'daki yaş çay fabrikalarında işe alınacak bin 500 mevsimlik işçi için 28 bin 452 başvuru yapıldı.

23.05.2017Gündem
Listeler asıldı, binlerce kişi oraya koştu

Listeler asıldı, binlerce kişi oraya koştu

Diyarbakır’da Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında çeşitli kurumlarda istihdam edilmek üzere 2 bin 500 kişinin alınacağı geçici iş kadrosuna 47 bin kişi başvuru yaptı. İşkur binasına asılan kura sonuçlarına bakmak isteyen vatandaşlar izdiham oluşturdu.

15.03.2017Ekonomi
2 bin kişinin işe alınacağını duyan sıraya girdi

2 bin kişinin işe alınacağını duyan sıraya girdi

RİZE’de, belediyeler ile bazı kurumlarda 6 ay geçici süre ile çalıştırılmak üzere 2 bin kişinin işe alınacağını duyanlar, İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü’ne akın etti. Sabahın erken saatlerinde İŞKUR binası önünde beklemeye başlayanlar, merdivenlerde kuyruk oluşturdu.

27.02.2017Ekonomi
Son dakika... Salon birden karıştı, isyan çıktı... Tepki sokağa taştı

Son dakika!... Salon birden karıştı, isyan çıktı... Tepki sokağa taştı

KAHRAMANMARAŞ’ın Elbistan İlçesi’nde yapımı tamamlanan Devlet Hastanesi’nde işe alınacak 50 kişiyi belirlemek için yapılan kura çekiminde aynı ismin 2 kez çıkması, gerginliğe yol açtı. Gelen son dakika haberlerine göre listenin önceden hazırlandığını öne sürerek salondaki görevlilere tepki gösteren adaylar, daha sonra yolu trafiğe kapattı.

13.02.2017 Gündem
İş başvurusunda metrelerce uzunlukta kuyruk oluştu

İş başvurusunda metrelerce uzunlukta kuyruk oluştu

Isparta'da önümüzdeki yıl hizmete girecek Şehir Hastanesi'nde 600, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde 80 ve Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Toplum Yararına Program kapsamında 43 personel alımı için İŞKUR Müdürlüğü'nde başvurular alınmaya başladı. Toplam 723 kişilik alım için başvurmak isteyenler İŞKUR Müdürlüğü binası önünde metrelerce uzunluğunda kuyruk oluşturdu. Adaylar başvuru yapabilmek için saatlerce bina önünde beklerken, çalışanlar da müracaatlara yetişebilmek için çaba sarf etti. İŞKUR İl Müdürü Hüseyin Ergin, "Bu kadar uzun kuyruğun oluşmasında hastanenin kamusal yönünün olması ağır basıyor. Aslında başvuranların birçoğu işi olan kimseler. Ancak hastanenin kamusal yönü olduğu için daha iyi şartlarda çalışmak isteyenler bu birimlere başvuru yaptı. O bakımdan bu yoğunluğun olması normal" dedi. 

14.11.2016Haber
Özgeçmişle işe girme dönemi kapanıyor

Özgeçmişle işe girme dönemi kapanıyor

Bugüne kadar işe girişin en önemli anahtarı olarak görülen iyi okul, dil ve deneyimlerle dolu özgeçmişler rafa kalkıyor.

1.11.2016Kampüs
Almanya’da iş başvurularında ayrımcılık

Almanya’da iş başvurularında ayrımcılık

Almanya’da çalışma alanında yaşanan ayrımcılık üzerine bir araştırma yapıldı. Araştırmaya göre iş yerleri, türbanlı genç kızın başvurularını cevapsız bırakırken, Alman ismiyle yapılan başvurulara olumlu yanıt verdi.

20.09.2016Dünya
Unutmayın, ‘Dünyadan Biz Sorumluyuz’

Unutmayın, ‘Dünyadan Biz Sorumluyuz’

2000’lerden bu yana son 16 yıldır, sosyal sorumluluk projeleri hem kurumlar, hem de bireyler arasında oldukça popüler. Toplumsal sorunlara kalıcı çözümler üretmek birçok kurum için oldukça önemli bir kavram haline geldi. Fakat hâlâ sosyal sorumluluk projelerinin sürdürülebilirliği hakkında birçok sorunla karşı karşıyayız.

28.08.2016Eğitim
Sağlık raporu alınca acı gerçeği öğrendi

Sağlık raporu alınca acı gerçeği öğrendi

Adıyaman’da bir iş başvurusu için aile hekimine giderek sağlık raporu alan genç, her iki böbreğinin iflas ettiğini öğrenince ne yapacağını şaşırdı.

19.07.2016Sağlık
600 kişilik işe 3 bin kişi başvurdu, kuyruk sokağa taştı

600 kişilik işe 3 bin kişi başvurdu, kuyruk sokağa taştı

Kale Kilit’in, İstanbul’dan Çerkezköy’e taşıyacağı fabrikasına 600 işçi alacağını duyurması üzerine, İŞKUR Çerkezköy Şubesi önünde yaklaşık 3 bin kişilik kuyruk oluştu. Kalabalık binaya sığmayınca kuyruk sokağa taştı. İş başvurusu için kuyrukta bekleyen bazı vatandaşlarla görevliler arasında tartışmalar yaşandı.

8.10.2015Gündem
Yeni mezun 128 bin genç iş arıyor

Yeni mezun 128 bin genç iş arıyor

Bu yıl üniversiteden mezun olup iş aramaya başlayan gençlerin sayısı 128 bine yaklaştı. Deneyimsiz gençler, iş ilanlarına başvuruları ciddi oranda artırdı.

2.10.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

“Başarı bir yolculuktur, bitiş noktası değildir…”

Geçtiğimiz Çarşamba Kadınlar Günü’ydü… Ziyapaşa’nın sokakları fena hareketliydi… Nasıl güzel şenlendirmişler… Bando takımları, yürüyen heykel kadınlar, anneler, askerler vardı… Emekçi kadınlar vardı…

13.03.2017