EKSTRA
MENÜ

İranlı Turist

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 582 haberi bulunmuştur.

İranlı Turist Haberleri

Tantanacılar İranlı turistleri böyle dolandırdı

"Tantanacılar" İranlı turistleri böyle dolandırdı

Güngören'de İranlı turist kadınları "tantancılık" yöntemi ile dolandırarak parasını alarak kaçan şüpheliler güvenlik kamerasına yansıdı. Dolandırılan İranlı kadın ise polise dakikalarca gözyaşı döktü.Olay, saat 14.15 sıralarında tekstil ürünlerinin yoğun olarak satıldığı yer olarak bilinen Nadide Sokak üzerinde meydana geldi. İddiaya göre 3'ü kadın 4 şüpheli şahıs kaldırımda yürüyen İranlı kadınları hedef aldı. "Tantanacılık" olarak bilinen tartışma numarası ile İranlı kadınların dikkatini dağıtan şüpheli şahıslar, kadınların yanlarında bulunan bir miktar döviz ve Türk lirasını alarak araçla kaçtı. Kısa süre sonra durumun farkına varan İranlı turistler bağırarak çevreden yardım istedi. Yardıma koşan esnaf kadınları sakinleştirip durumu öğrendikten sonra polisi aradı. Olay yerine gelen ekipler, güvenlik kameralarını izleyerek kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Öte yandan ağlayarak polisten yardım isteyen İranlı kadın turisti polis İngilizce konuşarak sakinleştirmeye çalıştı.

30.07.2018Haber
Kadın turist kâbusu yaşadı... Polise dakikalarca böyle yalvardı

Kadın turist kâbusu yaşadı... Polise dakikalarca böyle yalvardı

İstanbul Güngören'de İranlı turist kadınları 'tantanacılık' yöntemiyle dolandırarak parasını alarak kaçan şüpheliler güvenlik kamerasına yansıdı. Dolandırılan İranlı kadın ise polise dakikalarca gözyaşı döktü.

30.07.2018Gündem
Türkiye ile ticaret hacmimiz 30 milyon dolar olacak

"Türkiye ile ticaret hacmimiz 30 milyon dolar olacak"

İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed İbrahim Taherian Fard: "İki ülke arasındaki ticaret hacmi 12 milyar dolar. Bu, özel sektörlerin karşılıklı iş birliğiyle çok rahat bir şekilde 2-3 katına çıkabilir. İki ülke olarak hedefimiz 30 milyar dolar ticaret hacmini yakalamak."

12.07.2018Ekonomi
Şehirde yer kalmadı İranlı turistler o kent akın etti

Şehirde yer kalmadı! İranlı turistler o kent akın etti

Ülkelerindeki yurt dışı çıkış harçlarının artırılmasına rağmen Van'a gelmeye devam eden İranlı turistler, yaptıkları alışverişle esnafa erken bayram yaşattı.

13.06.2018Ekonomi
Rotayı Türkiyeye çevirdiler Akın akın geliyorlar...

Rotayı Türkiye'ye çevirdiler! Akın akın geliyorlar...

ABD’nin yaptırım kararı, kişi başı 1000 euro harcayan İranlıları Türkiye’de tatil yapmaya yöneltecek.

24.05.2018Ekonomi
Araplar’ın Taksim’inde gündüz ve gece

Araplar’ın Taksim’inde gündüz ve gece

15 milyonluk İstanbul’un kalbi; cumhuriyetin, modernleşmenin sembolü; büyük mitinglerin, tarihi olayların sahnesi: Taksim... Giderek artan bir Ortadoğulu ilgisiyle karşı karşıya. Dünyanın başka hiçbir yerinde bulamadıkları bir denge buluyorlar burada: Hem evindeki kadar alışıldık ve rahat hem de Amsterdam’daymış gibi özgür ve hesapsız. Bu yüzden sadece ziyaret etmekle kalmıyorlar; öğreniyorlar, deneyimliyor ve değiştiriyorlar. İki ekip halinde, birkaç gün ve gecemizi gittikleri yerlerde, sevdikleri mekânlarda, onlarla ve hizmet aldıkları insanlarla geçirdik. Gündüz ayan beyan görünenler kadar, gece karanlığına gizlenenlere de objektif doğrulttuk; altın sırmalı localardan, Taksim’in arka sokaklarına uzanan sırların izini sürdük.

28.04.2018Hürriyet Pazar
Doğu’nun Amsterdam’ı: Van

Doğu’nun Amsterdam’ı: Van

Van; hem yemekleri hem coğrafyası hem de kültür mirasları ile son dönemde Doğu'nun yükselen yıldızlarından. Doğu ekspresi çok popüler olup yer kalmayınca alternatif olarak gözler Van gölü ekspresine çevrildi. Badem ağaçlarının çiçek açtığı zaman tüm şehri saran o  bahar coşkusu yok mu? İşte o bahar coşkusunu yaşamak için,  o pembenin bin bir tonu çiçek açan ağaçları görmek için Van'a kesinlikle Nisan ayında gitmelisiniz. Peki, Van’da neler mi yapmalı? İşte karşınızda Van gezi rehberi…

17.04.2018Seyahat
3 milyon turist Türkiye’yi seçti

3 milyon turist Türkiye’yi seçti

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığınca Ocak-Şubat 2018 dönemine ait turizm rakamları açıklandı.

30.03.2018Ekonomi
İranlı turistler, Van’da Moein’in konserinde coştu

İranlı turistler, Van’da Moein’in konserinde coştu

VAN’da Nevruz tatillerini geçiren ve kent ekonomisine büyük katkı sağlayan İranlı turistler, dün gece ülkelerinin ünlü sanatçısı Moein’in şarkılarıyla coştu. Şarkılara eşlik eden İranlılar, geç saatlere kadar eğlendi.

30.03.2018Gündem
Yer bulamayan turistlere makam odasını açtı

Yer bulamayan turistlere makam odasını açtı

Van'da İskele Öğretmenevi Müdürü Mahmut Öztekin, Nevruz Bayramı tatili dolayısıyla kente gelen ve yoğunluk nedeniyle otel ve misafirhanelerde yer bulamayan İranlı turistleri makam odasında ağırlıyor.

27.03.2018Ekonomi
Trabzon’da İranlı turist bereketi

Trabzon’da İranlı turist bereketi

Ülkelerindeki Nevruz Bayramı nedeniyle Trabzon’a gelen İranlı turist sayısında önceki yıla oranla yüzde 15’lik bir artış yaşandığı belirtildi.

27.03.2018Ekonomi
Akın akın geldiler... İlçe hareketlendi

Akın akın geldiler... İlçe hareketlendi

Antalya’nın en önemli turizm bölgelerinden Kundu’da esnaf, küçük AVM tarzı mağazalarının önüne kurduğu pazarda İranlı turist bereketi yaşanıyor.

26.03.2018Ne Oluyor
Akın akın geldiler... İlçe hareketlendi

Akın akın geldiler... İlçe hareketlendi

Antalya’nın en önemli turizm bölgelerinden Kundu’da esnaf, küçük AVM tarzı mağazalarının önüne kurduğu pazarda İranlı turist bereketi yaşıyor.

26.03.2018Gündem
İranlılar Vandaki esnafın yüzünü güldürüyor

İranlılar Van'daki esnafın yüzünü güldürüyor

Ülkelerindeki nevruz tatilini Türkiye'de geçirmek için Van'a gelen çok sayıda İranlı turist, kent merkezindeki otellerde kalıyor ve alışveriş yapıyor.

24.03.2018Ekonomi
İranlı turistler, nevruzu zirvede kutladı

İranlı turistler, nevruzu zirvede kutladı

İRANLI turistlerin iki haftalık nevruz tatili için Palandöken Kayak Merkezi’ne akın etmesi üzerine, otellerde doluluk oranı yüzde 80’lere ulaştı. Kayak merkezindeki oteller de nevruz turizmi nedeniyle İranlı turistler için özel eğlence programları ve etkinlikler hazırladı. Çoğunluğu gençlerden oluşan İranlı turistler, yakılan nevruz ateşinden atlayarak dilekte bulundu.

22.03.2018Ekonomi
İki ile akın var, sayı 300 bini bulabilir

İki ile akın var, sayı 300 bini bulabilir

TÜROB Başkanı Timur Bayındır, 2017 yılında 2,5 milyon İranlı turisti ağırlayan Türkiye'nin İran'da 1 numaralı turizm pazarı haline geldiğini, Nevruz Bayramı boyunca İstanbul ve Van başta olmak üzere Türkiye'nin yine İranlı akınına sahne olacağını bildirdi.

22.03.2018Ekonomi
Akın başladı: Türkiye 1 numara... Dikkat çeken talep

Akın başladı: "Türkiye 1 numara..." Dikkat çeken talep!

TÜROB Başkanı Timur Bayındır, 2017 yılında 2,5 milyon İranlı turisti ağırlayan Türkiye'nin İran'da 1 numaralı turizm pazarı haline geldiğini, Nevruz Bayramı boyunca İstanbul ve Van başta olmak üzere Türkiye'nin yine İranlı akınına sahne olacağını bildirdi. Bayındır talebin İstanbul ve Van'da yoğunlaştığını belirtti.

21.03.2018Ekonomi
İranlı turistler Nevruz için barlara akın etti

İranlı turistler Nevruz için barlara akın etti!

Marmaris'e tatil amacıyla gelen İranlı turistler Nevruz Bayramı’nı dünyaca ünlü Marmaris Barlar Sokağı’nda bulunan bir gece kulübünde kutladı.

21.03.2018Ekonomi
Turizmin yeni gözdesi İranlılar

Turizmin yeni gözdesi İranlılar

Çok sayıda İranlı, şu günlerde, ülkelerindeki 13 günlük nevruz tatilini fırsat bilip tatil için Türkiye’yi tercih ediyor. 2017’de bir önceki yıla göre yüzde 50 artışla 2,5 milyonu aşkın İranlı turisti ağırlayan Türkiye’ye, bu yılın ilk ayında en çok turistin İran’dan geldiğini hatırlatan Yaşar Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan İçöz, bu artışı ve nedenlerini değerlendirdi.

21.03.2018Ekonomi
Van’a akın etti Yer kalmadı, oteller yüzde 90 doldu

Van’a akın etti! Yer kalmadı, oteller yüzde 90 doldu

13 günlük nevruz tatilini Türkiye'de değerlendirmek isteyen binlerce İranlı, Van'a akın etti.

20.03.2018Ekonomi
İranlı kafile çiçeklerle karşılandı Nevruz için bu kez orayı seçtiler

İranlı kafile çiçeklerle karşılandı! Nevruz için bu kez orayı seçtiler

TÜRSAB Marmaris BYK Başkanı Kırlı: - " Geçen yıl başlayan nevruz bayramı nedeniyle İran'ın bölgemize sempatisi bu yıl en üst seviyeye ulaştı" açıklamasında bulundu.

17.03.2018 Ekonomi
Marmaris’e sezonunun ilk turist kafilesi İran’dan

Marmaris’e sezonunun ilk turist kafilesi İran’dan

Marmaris’e 2018 sezonun ilk turist kafilesi İran’dan geldi. Nevruz Bayramını fırsat bilen yaklaşık 8 bin turist tatillerini Marmaris'te geçirecek.

17.03.2018Gündem
Vandan sonra o ile akın ediyorlar Sınırda çiçekli karşılama

Van'dan sonra o ile akın ediyorlar! Sınırda çiçekli karşılama

Ağrı Valisi Süleyman Elban, Nevruz Bayramı tatilini değerlendirmek için Türkiye'ye gelen İranlı turistleri Gürbulak Sınır Kapısı’nda çiçeklerle karşıladı.

16.03.2018Ekonomi
Beyoğlunda dehşet İranlı bir kişi bu halde bulundu...

Beyoğlu'nda dehşet! İranlı bir kişi bu halde bulundu...

Beyoğlu'ndaki apart otelde İran uyruklu bir kişi boğazı kesilmiş halde ölü olarak bulundu.Polis, olay sonrası kaçan kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

8.03.2018Gündem
100 bin İranlı Türkiyenin o şehrine akın edecek

100 bin İranlı Türkiye'nin o şehrine akın edecek!

İran'daki 13 günlük nevruz tatili döneminde 100 bin İranlı turistin Van'ı ziyaret etmesi bekleniyor.

6.03.2018Ekonomi
Hiç görmediği evin pazarlığında 70 bin lirasını dolandırıcılara kaptırdı

Hiç görmediği evin pazarlığında 70 bin lirasını dolandırıcılara kaptırdı

Antalya’dan ev almak için internetten tanıştığı kişilerle restoranda bir araya gelen İranlı turist, hiç görmediği evin pazarlığında 70 bin lirasını dolandırıcılara kaptırdı. Olay, dün 15.30 sıralarında Konyaaltı ilçesi Atatürk Bulvarı üzerindeki bir restoranda yaşandı. Edinilen bilgiye göre, ismi öğrenilemeyen İranlı turist, Antalya’dan ev almak için internetten tanıştığı Fatih ve Muhammet kod adlı 2 kişiyle restoranda bir araya geldi. Burada önce yemeklerini yiyen taraflar daha sonra ev satışı için konuşmaya başladı. 150 bin liraya anlaştıkları evin parasını çantayla yanında getiren İranlı turist, iddiaya göre henüz daha görmediği ev için ön ödeme olarak Fatih ve Muhammet isimli şahıslara 70 bin lira verdi. Olaydan kısa süre sonra ikili, "Bir yere kadar gidip geleceğiz" diyerek ayrıldı. Şahısların uzun süre gelmemesi üzerine şüphelenen İranlı turist, dolandırıldığını anlayarak polise haber verdi.

27.02.2018Haber
Restoranda ev pazarlığı kötü bitti...

Restoranda ev pazarlığı kötü bitti...

Antalya'da ev almak için için iki kişiyle restoranda pazarlık yapan İranlı şahıs 70 bin TL'sini dolandırıcılara kaptırdı.

27.02.2018Gündem
Karsız kışa rağmen talep patladı

Karsız kışa rağmen talep patladı!

Türkiye'de bu yıl beklentilerin altında kalan kar yağışı, kayak merkezlerindeki yoğunluğu azaltmadı. Uludağ’a günübirlik gelen tatilciler, pistlerde kızaklarıyla kayabilmek için akşam olmasını bekliyor.

19.02.2018Gündem
Palandökene akın ettiler Gündüz kayakta, gece diskoda eğlendiler

Palandöken'e akın ettiler! Gündüz kayakta, gece diskoda eğlendiler

Palandöken Kayak Merkezi’nde otellerdeki doluluk oranı, İranlı turistlerin yoğun ilgisi nedeniyle yüzde 90’lara ulaştı. Gündüz kayak yapan, geceleri de otellerin diskolarında eğlenen İranlı turistler, tatilin keyfini doyasıya çıkarıyor.

18.02.2018Ekonomi
İranın 1 numaralı turizm pazarı Türkiye

İran'ın 1 numaralı turizm pazarı Türkiye

TÜROB tarafından yapılan açıklamada 2017 yılında 2,5 milyon İranlı turisti ağırlayan Türkiye'nin, İran’da 1 numaralı turizm pazarı haline geldiği bildirildi.

10.02.2018Ekonomi
İran diğer ülkeleri geride bıraktı 1 numaralı tercihleri Türkiye

İran diğer ülkeleri geride bıraktı! 1 numaralı tercihleri Türkiye

Türkiye Otelciler Birliği'nce (TÜROB), 2017 yılında 2,5 milyon İranlı turisti ağırlayan Türkiye'nin, İran’da 1 numaralı turizm pazarı haline geldiği bildirildi. TÜROB raporunda, Türkiye'yi ziyaret İranlı turistlerin yaptıkları geceleme sayısının ortalama 6 gece ve kişi başı harcamanın 1000 dolar olduğu belirtildi. Türkiye’yi ziyaret eden yabancıların ortalama harcaması 630 dolar düzeyinde bulunuyor.

10.02.2018Ekonomi
İngiliz gazetesi açıkladı 2018 Türkiye yılı olacak

İngiliz gazetesi açıkladı! 2018 Türkiye yılı olacak

İngiltere'de yayımlanan Financial Times gazetesi, Türkiye'de 2016 yılındaki saldırılar ve darbe girişimi ardından düşüşe geçen turizm sektörünün yeniden canlandığını, 2018'in turizmde Türkiye'nin yılı olacağını belirtti.

4.01.2018Dünya
Financial Times: Turistler Türkiyeye geri dönüyor

Financial Times: Turistler Türkiye'ye geri dönüyor

İngiltere'de yayımlanan Financial Times gazetesi, Türkiye'de 2016 yılındaki saldırılar ve darbe girişimi ardından düşüşe geçen turizm sektörünün yeniden canlandığını yazdı.

4.01.2018Dünya
Avrupalıların yerini Arap ve Ruslar alıyor

Avrupalıların yerini Arap ve Ruslar alıyor

İngiltere’de yayımlanan Financial Times gazetesi, Türkiye’de 2016 yılındaki saldırılar ve darbe girişimi ardından düşüşe geçen turizm sektörünün yeniden canlandığını yazdı. Gazete, yüzünü İspanya’ya dönem Batılı turistlerin henüz Türkiye’ye gelmediğini, Rus ve Ortadoğuluların bu boşluğu kapattığını belirtti.

4.01.2018Dünya
İranlı turistler Palandökene akın etti, otellerde boş yer kalmadı

İranlı turistler Palandöken'e akın etti, otellerde boş yer kalmadı

İranlı turistler yılbaşı tatilini geçirmek için Palandöken Kayak Merkezi'ne akın etti. Otellerde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.

30.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Doğu’nun Amsterdam’ı: Van

Van; hem yemekleri hem coğrafyası hem de kültür mirasları ile son dönemde Doğu'nun yükselen yıldızlarından. Doğu ekspresi çok popüler olup yer kalmayınca alternatif olarak gözler Van gölü ekspresine çevrildi. Badem ağaçlarının çiçek açtığı zaman tüm şehri saran o  bahar coşkusu yok mu? İşte o bahar coşkusunu yaşamak için,  o pembenin bin bir tonu çiçek açan ağaçları görmek için Van'a kesinlikle Nisan ayında gitmelisiniz. Peki, Van’da neler mi yapmalı? İşte karşınızda Van gezi rehberi…

16.04.2018