MENÜ

İpek İzci

İpek İzci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İpek İzci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 77 İpek İzci haberi bulunmuştur.

İpek İzci Haberleri

Mario Levi

Mario Levi

Mario Levi’nin yedi kitaplık İstanbul serisi ‘Gördüklerimiz Göremediklerimiz’in ikincisi ‘Bu Salı ve Her Salı’ raflarda… “Yazma sürecinde yer yer üzüldüm ve ağladım. Ama anlatmak istediklerimi nihayet anlattığım için kendimi çok iyi hissettim” diyen yazarla çocukluğunun geçtiği Şişli’de buluştuk. Levi, “Bu şehir öyle çok vasfını kaybetti ki... En mühimi maneviyatını kaybetti” diyor. @mariolevi @ipekizci @hurriyetcomtr #hürriyetpazar #sisli

14.03.2020Magazin
Kadınların, ‘Sen neden bu kadar zulmediyorsun’ diyebilecek durumda olması lazım

Kadınların, ‘Sen neden bu kadar zulmediyorsun’ diyebilecek durumda olması lazım

Türkiye’de ergen kız çocukların yüzde 5’i çocuk doğuruyor. Bu, her yıl sayısı 100 bini aşan çocuğun sağlığının tehlikede olması demek. Üstelik ifşa olmak istemediği için hastaneye gitmeyen, yasal olmayan bu evlilikler nedeniyle sağlık hizmetlerden yararlanamayan binlercesi daha var. Sabancı Vakfı erken yaşta evliliklerin önlenmesi ve yerelde kapsamlı bir müdahale mekanizması kurulması amacıyla Nevşehir’de bir hibe programı uyguladı. Bu şehrin seçilmesi tesadüf değil. Çünkü buradaki oran, Türkiye ortalamasının da üzerinde. Proje için kendisi de çocuk yaşta evlendirilmiş kadınlar, kapı kapı gezdi, erken yaşta evliliklerin önlenmesi için neler yapılması gerektiğini anlattı.

213 parçada memleket sosyolojisi Şarkılarla Türkiye tarihi

213 parçada memleket sosyolojisi! Şarkılarla Türkiye tarihi

Müzik araştırmacısı Murat Meriç, hepimizin hafızasında yer eden şarkıları ve hikâyelerini ‘Hayat Dudaklarda Mey’ adlı iki ciltlik kitapta topladı. Kitap sadece şarkıların ve sanatçıların magazinel bir dökümü değil, aynı zamanda hangi müzik türünün neden yükselip sonra geri plana düştüğünün, eserlerin hangi sosyolojik ortamda doğduğunun da incelemesi. Meriç’le yeni kitabını konuştuk; yakın tarihimizde bir zaman yolculuğuna çıktık: ‘Çile Bülbülüm Çile’nin sonundaki ‘Allah’ nidası hangi sanatçının katkısı? Zeki Müren neden hafif Batı müziğinden korktu? Kasetlerin üzerinde ‘Danıştay kararıyla’ yazan günler ve daha neler neler...

Beyoğlu,Osmanlı kültürünün son harikasıydı. Ve bitti

Beyoğlu,Osmanlı kültürünün son harikasıydı. Ve bitti!

Sizin Beyoğlu’nuz nasıl bir yer? Müdavimi olduğunuz mekânlar var mı? Gözünüzün önüne ilk neresi geldi? En son ne zaman gittiniz? Hayatını Beyoğlu’nun tarihini ve önemini anlatmaya adayan mimar ve kent kültürü araştırmacısı Turan Akıncı, “Cumhuriyet’te Beyoğlu” adlı kitabını yayımladı. 1923-2003 arasında bölgedeki yaşamın ve sanat alışkanlıklarının nasıl değiştiğini kaleme alan Akıncı, “Beyoğlu bitti mi” diye soranlara iyimser bir yanıt veremiyor.

Geleceğin ulaşım aracı mı yoksa baş belası mı

Geleceğin ulaşım aracı mı yoksa baş belası mı?

Sokaklarımızın yeni olsa da şu aralar en popüler üyeleri onlar. Hele de hava güzelse, scooter’a binmenin, hızlıca gideceğiniz yere varmanın tadı tarifsiz. Peki, elektrikli scooter’lar söz konusu olduğunda her şey güllük gülistanlık mı? Cevaptan emin olmayın...

Türkiye’de 2.6 milyon kişi tarikatlarla ilişki içinde

Türkiye’de 2.6 milyon kişi tarikatlarla ilişki içinde

Bir önceki kitabı ‘Kimsesizler Cumhuriyeti’nde tarikat yurtlarında ölüm, yaralanma ve istismar olaylarını yazan gazeteci İsmail Saymaz, bu kez dini grupların sosyal hayatta yarattığı tahribatı ele aldı. ‘Şehvetiye Tarikatı’nda, bir sözde evliya, bir üfürükçü ve dört merdivenaltı ‘şeyh’in müritlerini nasıl kandırdığını anlatan Saymaz’la “Her biri kendi ekonomisine sahip oldu” dediği bu yapıları konuştuk.

11.08.2019Hürriyet Pazar
Bu proje, bir kuşağın geleceğini şekillendirme fırsatı

Bu proje, bir kuşağın geleceğini şekillendirme fırsatı

İstatistik ve davranışbilim uzmanı, New York Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Selçuk Şirin, üç yıldır üzerinde çalıştığı sosyal girişimcilik projesi ‘1 Milyon Kitap’la karşımızda. İlk 36 aylık dönemde anne-babaların çocuklarıyla birlikte okumaları için altı ciltlik bir kitap seti hazırlayan Şirin, bu sayede çocukların odaklanma, görsel algı, bilişsel ve dilsel beceri gibi temel yeteneklerinin gelişmesini amaçlıyor. Arapçaya çevrilip mülteci çocuklara da ulaştırılacak seti konuşmak üzere buluştuk, Türkiye’deki ebeveynleri de mercek altına aldık.

21.07.2019Hürriyet Pazar
Robotların dünyayı yönetmesi, bizim ne kadar aptal olacağımıza bağlı

Robotların dünyayı yönetmesi, bizim ne kadar aptal olacağımıza bağlı

Robotlarla yaşamaya ne kadar hazırsınız? Evinizi veya işyerinizi robotlarla paylaşma fikri kulağınıza nasıl geliyor? İngiliz araştırma şirketi Oxford Economics’e göre 2030’a kadar 20 milyon işçinin yerine robotlar geçecek. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Akın’la bu alandaki son gelişmeleri konuştuk. Prof. Akın, yapay zekâ konusunda araştırmalar yapıyor, zeki robotlar tasarlıyor ve dünyanın en büyük robot yarışması RoboCup’ı 2011’de İstanbul’da düzenleyen kişi. İyi haber: Akın’a göre yapay zekâyla rekabet, bizim kuşağımızın sorunu olmayacak.

21.07.2019Hürriyet Pazar
‘Gazi Meclis’te O Gece’ kitabı karekod ile yayınlandı

‘Gazi Meclis’te O Gece’ kitabı karekod ile yayınlandı

15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişimini “Gazi Meclis’te O Gece” isimli kitabında anlatan eski AK Parti Milletvekili Necdet Ünüvar ilginç de bir yönteme başvurdu.

15.07.2019Gündem
Yerinde sayan bir mutfak geriler, peki bunu önlemek için ne yapmalı

Yerinde sayan bir mutfak geriler, peki bunu önlemek için ne yapmalı?

Kendimizi kandırmayalım; belki bir ‘etnik’ çeşit olarak yerimiz var ama uluslararası gastronomi âlemlerinde Türk mutfağının esamisi okunmuyor. Meseleyi geçen hafta yazarımız Vedat Milor dört temel nedeni sıralayarak bir kez daha gündeme getirdi.Hastalığı bilince tedavi daha kolay diye düşünüp harekete geçtik. Milor’un çözüm önerilerinin yanı sıra alanında uzman isimleri konuşturduk; sorunları da atılacak adımları da açık açık anlattılar. Hazırsanız pirincin taşını ayıklamaya başlıyoruz!

Turan Hançerli

Turan Hançerli

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin hayat hikayesi.

12.05.2019Haber
Bir tür hikâye anlatıcısıyım

Bir tür hikâye anlatıcısıyım

Seçil Erel, ‘Bir Başka Gerçeklik’te denge, değişim, ölüm ve yeniden doğmak konularını ele alıyor. Sanatçı, “Bu sergi İstanbul’dan Londra’ya taşınmamın ardından, her şeye yeniden başladığım bir süreçte doğdu” diyor.

Yaşamıyoruz ama ölü de değiliz...Türkiyenin 4 farklı şehrinden Suriyeli 53 kadın anlatıyor

Yaşamıyoruz ama ölü de değiliz...Türkiye'nin 4 farklı şehrinden Suriyeli 53 kadın anlatıyor

Türkiye’de 1 milyon 667 bin 192 Suriyeli mülteci kadın var. İçlerinden Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan 53’üyle sohbet ettik. İstanbul, Bursa, Mardin ve Eskişehir’de... Bu kadınlarla bizi üç kurum buluşturdu: BM Nüfus Fonu, Hayata Destek Derneği ve bu konuda çalışan İstanbul Arel Üniversitesi. Bazıları bize evini açtı, aileleriyle tanıştırdı. Diğer röportajları bu kuruluşlara ait merkezlerde gerçekleştirdik. Aralarından “Bizi Suriye’ye geri mi göndereceksiniz” diye soranlar oldu. Bu yüzden evlere psikologlarla gittik. Onlardan Türkiye’deki yaşamlarını dinledik. Ve anladık ki Türkiye’de kadın olmak zor ama Suriyeli kadın olmak daha da zor. Hayata bir de onların gözüyle bakmanız umuduyla...

10.03.2019Hürriyet Pazar
Garsonlar, komiler, yamaklar ve şefler anlatıyor: Dışarıda döner, köfte, lahmacun yemeyin

Garsonlar, komiler, yamaklar ve şefler anlatıyor: Dışarıda döner, köfte, lahmacun yemeyin!

Çalışanların haklarına riayet edilmiyor,hijyen kurallarına uyulmuyor, kötü malzeme kullanılıyor...

İçinde bulunduğumuz dönem, bir Shakespeare oyununun son perdesindeymişiz hissi yaratıyor

İçinde bulunduğumuz dönem, bir Shakespeare oyununun son perdesindeymişiz hissi yaratıyor

Çocukluğu Bursa’da, kalecilik yaparak geçti. Futbolu çok seviyordu, çok mutluydu. Dümeni oyunculuğa kırdı, ilk kez çıktığı tiyatro sahnesini Ayşen Gruda’yla paylaştı. Bugün, Türkiye’de canlandırdığı her karakter fenomen olan nadir oyunculardan. Çok izlenen dizi ve filmlerde yer almakla kalmadı, tiyatro oyunları yazdı, oynadı; hatta Türkiye’nin ilk internet dizisini çekti. Çünkü kendi deyişiyle, kavgayı başkasıyla değil, kendisiyle verince bütün bunları yapacak zamanı oldu. Erkan Kolçakköstendil, unvanlarına bir de ‘yazar’ı ekledi. Kitabı ‘Mukadderat’ raflarda, son filmi ‘Sibel’ hâlâ vizyonda…

İstanbul’un çehresini değiştiren adam: Dr. Lütfi Kırdar

İstanbul’un çehresini değiştiren adam: Dr. Lütfi Kırdar

Taksim Meydanı, Gezi Parkı, Açıkhava Tiyatrosu, AKM... İstanbul’u İstanbul yapan pek çok yerde hep onun imzası vardı. Vali ve belediye başkanı olduğu dönemde kentte derin izler bırakan Dr. Lütfi Kırdar’ın yaşamı kitap oldu. Olcay Soğuk’un kaleme aldığı ‘Efsane Vali’nin önsözünü de yazan emekli büyükelçi Dr. Üner Kırdar’la babasını konuştuk.

Yaşar Kemal’in seveceğine inandığım işler yapmaya çalışıyorum

Yaşar Kemal’in seveceğine inandığım işler yapmaya çalışıyorum

Dört yıl önce aramızdan ayrılan Yaşar Kemal için, 27 Şubat’ta Sarıyer’de bir anma programı düzenleniyor. Ünlü yazarımızın eşi Ayşe Semiha Baban’ın organize ettiği programda meddah gösterisinden halkoyununa, öğrenci panelinden konuşmalara kadar pek çok etkinlik yer alacak.

Türkiyenin en güzel 10 salaş balıkçısı

Türkiye'nin en güzel 10 salaş balıkçısı

Mis gibi mezeler, içi sulu, kıvamında pişmiş balıklar, deniz ürünleri... İşte, kış mevsimini sevmek için bir neden daha! Memleketin dört bir yanı birbirinden güzel salaş balıkçılarla dolu. Fiyatlar makul, lezzet garanti. Uzman jürimiz bu mekânların en iyilerini sizin için seçti. İpek İZCİ/iizci@hurriyet.com.tr

8.12.2018Magazin
Yıldız Moran’a bir selam duruşu

Yıldız Moran’a bir selam duruşu

O, Türkiye’nin akademik eğitim almış profesyonel ilk kadın fotoğraf sanatçısı. Aynı zamanda sonraki kuşakların fotoğraf yaklaşımlarına da önemli katkıları var. (İpek İZCİ)

Z Kuşağı...Daha yaratıcı ve daha uyumlu bir dönemi onlar başlatacak

Z Kuşağı...Daha yaratıcı ve daha uyumlu bir dönemi onlar başlatacak

Eğitim, yaz boyu gündemin ana maddelerinden biriydi; lise giriş sınavının yerleştirmelerindeki aksaklıklar, üniversite sınav sonuçlarının yarattığı hayal kırıklığı, karma eğitim tartışmaları... Çocuklar bu tartışmaların gölgesinde tatilin tadını çıkarmaya çalıştı. Yarın yeni bir eğitim-öğretim dönemi başlıyor. ‘Z kuşağı’na mensup yaklaşık 18 milyon çocuk okula dönüyor. Peki kim bu çocuklar?

15.09.2018Hürriyet Pazar
Şarık Tara’yı kaybettik

Şarık Tara’yı kaybettik

ENKA Holding’in kurucusu Şarık Tara, 88 yaşında hayata gözlerini yumdu. Makedonya’nın başkenti Üsküp’te doğan Tara, 12 yaşında İstanbul’a göç etmiş, Türkiye’de kendisine yeni bir hayat kurmuştu. 1957 yılında eniştesi Sadi Gülçelik ile birlikte ENKA’yı kuran Tara, bir röportajında, “ENKA’yı bir dünya şirketi yapmak için çok çalıştım ve muvaffak oldum” demişti.

28.06.2018Ekonomi
Ramazan pidesinin en iyi 10 adresi... Saatlerce kuyrukta beklemeye değer

Ramazan pidesinin en iyi 10 adresi... Saatlerce kuyrukta beklemeye değer!

Herhangi bir mayalı, yassı ekmek değil o. Tam tamına beş asırdır hayatımızda. Herkesin daha dumanı tüterken ucundan koparıp yemeye can attığı bir lezzet... En iyisi, en lezizi nerede yenir diye araştırdık. Listeye giren fırınların hiçbiri hamurunun içeriği hakkında bilgi vermedi. Belli ki herkesin reçetesi meslek sırrı. (İpek İzci /iizci@hurriyet.com.tr)

Festival alanından bekleniyorsunuz

Festival alanından bekleniyorsunuz!

Şu sıralar Türkiye’nin her yerinde ayrı bir koşuşturma var. Elimizde biletler ve programlar; müzikten gastronomiye, hobiden doğa sporlarına, tiyatrodan uçurtmaya eğlence, bilgi, deneyim peşindeyiz. Bu hafta sonundan başlayarak, önümüzdeki günlere damga vurmaya hazırlanan çok renkli, çok çeşitli festivallerin peşine düştük. Size uygun olanını hemen seçip yazı mutlulukla karşılamaya hazırlanın.

Türkiye’nin en iyi 10 çay bahçesi

Türkiye’nin en iyi 10 çay bahçesi

Ağaçların gölgesinde oturup bol bol oksijen alırken dumanı tüten bir bardak çaya ya da köpüklü bir Türk kahvesine kim karşı koyabilir? Hürriyet’in uzman jürisi, memleketin dört yanında baharı doya doya yaşayabileceğiniz en iyi çay bahçelerini sizin için seçti. (İpek İzci)

Atlarla şarkı söylüyor, dertleşiyoruz

Atlarla şarkı söylüyor, dertleşiyoruz

Sizi, tarif edemeyecekleri kadar mutlu olan beş çocukla tanıştıracağım. Üç ciddi sınavı geçtiler, iki yıl ailelerinden uzak yatılı okumayı kabul ettiler. Hepsi jokey olmak içindi.

23.01.2017Hayat
Nilüfer: Terk edilmeyi bir daha yaşamamak için arkasını dönüp giden olmayı tercih ediyordum

Nilüfer: 'Terk edilmeyi bir daha yaşamamak için arkasını dönüp giden olmayı tercih ediyordum'

İlk albümünü çıkardığından bu güne 44 yıl geçmiş. Şarkıları hep dilimizde. Nilüfer, bu kez çok iyi bildiğimiz başka şarkıları seslendirdi. ‘Seni Kimler Aldı’yı, ‘Ellerimde Çiçekler’i artık onun sesinden de dinleyebileceğiz. Sanatçıyla buluştuk. Albümünü konuştuk. Ve elbette hayatı, Türkiye’yi, aşkı, aileyi, Kayahan’ı... Bu röportajdan sonra Nilüfer’in neden mesafeli biri olduğunu, çocukluktaki kalp kırıklığının hayatını nasıl şekillendirdiğini de en samimi haliyle okuyacaksınız.

17.12.2016Hayat
“Beach’lere sakın para ödemeyin ödediklerinizi de geri isteyin”

“Beach’lere sakın para ödemeyin ödediklerinizi de geri isteyin”

Ticaret Hukuku Uzmanı Avukat Cevat Kazma, beach kulüplere girişte alınan ücretlerin tamamen kanunsuz olduğunu söylüyor. Üstelik son 10 yılda ödenmiş paraların zamanaşımı kapsamına girmediğini ve geri istenebileceğini...

6.08.2016Hayat
Feridun Düzağaç: İki kez linç yaşadım

Feridun Düzağaç: İki kez linç yaşadım

Feridun Düzağaç’ın dokuzuncu solo albümü ‘Başka’ raflarda... Düzağaç “Bir müziğin üzerinde derinlikli felsefe yapan bir adam olmak bıktığım, sıkıldığım bir şey değil. Ama sanki onunla ilgili yapabileceklerimi yaptım” diyor.

9.10.2015Hayat
Hayatınızı değiştirecek 11 adım

Hayatınızı değiştirecek 11 adım

En az bir şeyi mükemmel yapmak, en ince detayına dek öğrenmek bizi daha iyi bir insan kılıyor. Ruhunu zenginleştirmek, yeni bir sayfaya başlamak isteyenler... Neyi, nasıl yapacaksınız? Uzmanlardan size özel tavsiyeler...

12.09.2015Hayat
Umuda yolculuk otobanında son ölüm

Umuda yolculuk otobanında son ölüm

Gelin, size Aylan’ın öldüğü Ege Denizi’ndeki son durumu anlatayım: Öyle yoğun bir trafik var ki Aylan’ın öldüğü bottaki gibi faciaların yaşanması değil, yaşanmaması sürpriz olur

5.09.2015Hayat
Ateist sayısı artıyor mu

Ateist sayısı artıyor mu?

Türkiye’de toplumun en dışlanan kesimini oluşturuyorlar. “Ateistler bile...” diye başlayan cümlelerde kötü örnekler için özne durumundalar. Ancak son dönemde ateist sayısının arttığına dair haberler var. KONDA’nın verilerine göre son 6 yılda nüfusa oranları yüzde 2,3’ten yüzde 2,9’a yükselmiş vaziyette. Ateizmi masaya yatırdık.

22.08.2015Hayat
Sezen Aksu 40. yılın hatrına

Sezen Aksu! 40. yılın hatrına

Sezen Aksu, 40’ıncı sanat yılını 14 Temmuz Salı ve 15 Temmuz Çarşamba akşamı Harbiye Açıkhava’da iki konserle kutlayacak. ‘Minik Serçe’yi yakın dostlarına sorduk.

18.07.2015Hayat
Kadınlar derbi skor tahminini açıkladı

Kadınlar derbi skor tahminini açıkladı

Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne denk gelmesi nedeniyle sadece kadınlardan skor tahmini aldık. Toplam 161 Hürriyet çalışanı kadından 82'si 'Fenerbahçe', 68'i 'Galatasaray' dedi. 11 kadın ise derbinin berabere biteceğini söyledi.

8.03.2015Futbol
10 maddede bu hafta...

10 maddede bu hafta...

Hürriyet editörlerinin ajandasından 'haftanın notları'... Bu hafta ne dinlesek, ne izlesek, nereye gitsek diyenlere... Yalnızlıktan bunalanlara, şifa niyetine!

4.12.2014Hayat
Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda nasıl aradım

Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda nasıl aradım?

Sevgili kurt, kuş, börtü böcek ve bilumum mahlukat… Sizin için Türkiye medyasının kalbine girdim. Şimdi buradan haberler verip size gidişatı anlatayım. Türkiye’nin en büyük gazetesinde hakkınızı savunmak için nelere katlanıyorum, görün.

9.11.2014Hayat
Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

29.10.2014Hayat
Türkün cihatla imtihanı 7 Hürriyet muhabiri IŞİDin izini sürdü

Türkün cihatla imtihanı 7 Hürriyet muhabiri IŞİD'in izini sürdü

Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) ilişkin iddialar gündemin en sıcak konusu. New York Times gazetesi Ankara’daki Hacıbayram Mahallesi’nden, Newsweek dergisi Dilovası’ndan IŞİD’e katılanların haberini yaptı. Peki iddiaların ne kadarı gerçek? Türkiye’de İstanbul, Dilovası, Hacıbayram, Gaziantep ve Diyarbakır’a gittik. Halkın nabzını tutup IŞİD’in izini sürdük. Fransa ve Almanya’daki Türklerin örgütle ilişkilerini inceledik.

21.09.2014Hayat
300 kişi IŞİD ile savaşmaya gitti

300 kişi IŞİD ile savaşmaya gitti

IŞİD’in saldırılarına karşı dün Türkiye’den en az 300 kişi savaşmak için Kobani kentine geçti.

20.09.2014Dünya
Bir Facebook hesabıyla bütün hayatı karardı

Bir Facebook hesabıyla bütün hayatı karardı

Adına sahte olduğunu söylediği bir Facebook profili açıldı, TSK’ya bir ihbar mektubu gönderildi. Bunun üzerine Hava Kuvvetleri’nde sorguya alındı, grup seksten uyuşturucuya özel sorulara maruz kaldı.

25.08.2014Hayat
Tehlikeli sularda yüzüyoruz

Tehlikeli sularda yüzüyoruz!

Yüzde 95’i bilinçsizlikten, yüzde 5’i içe çeken akıntı ve girdaplardan kaynaklanıyor; yetişkinlerde 60, çocuklarda 20 saniye sürüyor. Türkiye’de her yıl kavurucu yaz sıcaklarında serinlemek isterken bin kişi boğularak hayatını kaybediyor.

10.08.2014Hayat
Saralım, sarılalım dünya kimseye kalmaz

Saralım, sarılalım dünya kimseye kalmaz!

Bayram vesilesiyle bir araya geldiğimiz sevdiklerimize bol bol sarıldık. Peki, bunu yaparken birini kucaklamanın hayatımıza kattığı güzelliklerden haberdar mıydık?

3.08.2014Hayat

Yazar Sonuçları

Astrologlar dediydi de...

30-40 sene sonra araştırmacılar 2020 için ne diyecekler, bilmiyorum. Ama benim ne diyeceğim belli.

20.03.2020

Yedi yıl beklemeye gerek yok

Dr. Mehmet Öz’ün Hürriyet Pazar’daki söyleşisinde bir yere takıldım. Sevgilimizin içinde yedi yılda bayatlayan hormonlar nedeniyle beliriveren yeni kadına/erkeğe yeniden âşık olmaya çalışmanın nasıl bir süreç olabileceğini anlamaya uğraştım. Düşündüm taşındım, eski defterleri karıştırdım; ‘aşk saklambacı’na vardım.

28.07.2018

17/25 milattır tezi çöktü

DÜN İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı çok önemli bir adım attı.

28.09.2016

Asgari ücret unutuldu mu?

ASGARİ ücretliyi ekimde vergi sürprizi bekliyor.

13.09.2016

Gururun ve gözyaşının hikâyesi

Üç kadın gazeteci arkadaşımı tebrik ediyorum. İpek Özbey, Güliz Arslan ve İpek İzci. Gerçekten şahane bir iş çıkardılar!!! Tarihe kalacak bir kitaba imza attılar. 15 Temmuz’da şehit olanların neredeyse hepsinin yakınlarıyla tek tek görüştüler, yürek burkan ayrıntılar ve hikâyeler öğrendiler; dinledikçe, okudukça yutkunuyor insan...

9.09.2016

Tarihe tanıklık etmek

İLERİDE Türkiye’nin tarihini yazacaklar, 15 Temmuz darbe teşebbüsüne uzun bir bölüm ayırmak durumundalar.

7.09.2016

Of anam of, öldüm ben!

Bizim hafta sonu ilave... Büyük bir gazetecilik işine imza attı.

6.09.2016

Zeki öğrenci rektöre karşı!

İTÜ rektörü verdiği bir röportajda kampüse camii inşa etmeyi planladıklarını söyleyip şunu da eklemiş:

5.04.2015

Hangisi daha sefil: Kafası rahat olan mı konforu yerinde olan mı?

MONTAIGNE’nin yüzyıllar evvel karaladığı bir cümle var:

13.07.2014