MENÜ

Iot

Iot ile ilgili tüm haberleri, son dakika Iot haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Iot haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 674 Iot haberi bulunmuştur.

Iot Haberleri

Siber güvenlik yönetim stratejinin en önemli konusu

Siber güvenlik yönetim stratejinin en önemli konusu

Fortinet, bilişim teknolojisi uzmanları ile yaptığı Küresel Kurumsal Güvenlik Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Siber güvenlik artık yönetim stratejinin en önemli konusu haline geliyor.

2.11.2017Teknoloji
’Digi Class’ okulda dijital takip sağlayacak

’Digi Class’ okulda dijital takip sağlayacak

Mersin’de eğitim veren Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, teknolojinin eğitim sistemi ile bütünleşmesine yönelik hazırladığı ’IOT DIGI CLASS’ projesiyle eğitimde dijital bir dönem başlattı.

2.11.2017Eğitim
Red Hat Türkiyede neler yapmayı planlıyor

Red Hat Türkiye'de neler yapmayı planlıyor?

Türkiye’de dün yaptığı sunum ile müşterileri ile buluşan ve Linux ile kendini dünyaya duyuran Red Hat, Türkiye için gelecek planlarını açıkladı.

1.11.2017Teknoloji
Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Gökhan Güleç oldu

Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Gökhan Güleç oldu

Yeni nesil mobil teknoloji üreticilerinden Qualcomm'un Türkiye ofisine Genel Müdür olarak Gökhan Güleç'in atandı.

31.10.2017Teknoloji
17. Bilişim Zirvesi’nde dijital ekonominin temelleri atılıyor

17. Bilişim Zirvesi’nde dijital ekonominin temelleri atılıyor

Uluslararası bilişim dünyasını bir araya getirerek ortak bir gelişim platformu sunan Bilişim Zirvesi, bu yıl 17. kez kapılarını aralıyor. Zirve, “Yıkıcı ve Yenilikçi Dijital Ekonomi – REkonomi Başlıyor!” ana temasıyla 7-8 Kasım tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Ulusal ve uluslararası arenadan 182 konuşmacı ve panelist, dijital ekonominin temellerini oluşturan fikirleri, tasarımları ve modelleri katılımcılarla paylaşacak. “Lösemili Çocuklar Haftası” tarihleriyle aynı dönemde organize edilen zirvede, bu konuda farkındalığın artırılması için origami ile turna kuşu yapımı ve bağış projesi de gerçekleştirilecek.

30.10.2017Teknoloji
Güvenlik liderlerinin dikkat etmesi gereken 5 siber tehdit

Güvenlik liderlerinin dikkat etmesi gereken 5 siber tehdit

Fortinet, geçtiğimiz günlerde siber tehditlerin durumunu ve artışını açıklayan beş faktörü ele aldı.

20.10.2017Teknoloji
Samsung yaptı Artık hiçbir şeyiniz kaybolmayacak

Samsung yaptı! Artık hiçbir şeyiniz kaybolmayacak

Samsung, Connect Tag ürününün yakında çıkacağını duyurdu. Bu ürün, görünene göre firmanın Tile'a kendi cevabı olarak çantanıza veya anahtarlığınıza takarak eşyalarınızı kolay bir şekilde bulmanızı sağlayacak bir ürün olacak. Ayrıca ebeveynlerin de bu cihazlar ile çocuklarını takip etmeleri ve güvende olduklarından emin olmaları mümkün.

19.10.2017Teknoloji
Dell Technologies sadece 3 yılda 1 milyar doları Nesnelerin İnternetine yatıracak

Dell Technologies sadece 3 yılda 1 milyar doları Nesnelerin İnterneti'ne yatıracak!

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Dell, Michael Dell önderliğinde dev bir etkinliğe imza attı. Etkinlikte son yıllarda sıkça duymaya başladığımız ve geleceğe yön verecek olan iOT yani Nesnelerin İnterneti ön plana çıktı. Nesnelerin İnterneti kavramının öneminin fazlasıyla farkında olan Dell, radikal bir karar alarak sadece 3 yıllık bir süre zarfında iOT Ar-Ge çalışmalarına 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. Peki bu ne anlama geliyor? Dell'in iOT planı ne? Bizi neler bekliyor?

18.10.2017Teknoloji
Yapay sinir ağları ve öğrenen makineler, daha güvenli bir geleceğin anahtarı mı

Yapay sinir ağları ve öğrenen makineler, daha güvenli bir geleceğin anahtarı mı?

Öğrenme becerisi, akıllı yaşam formlarının en ayırıcı niteliklerinden biri olarak kabul edilir. Günümüzde makineler de tıpkı canlılar gibi topladıkları verileri yapay sinir ağları aracılığıyla işleyerek yeni şeyler öğreniyor, daha önce keşfedilmemiş sonuçlara ulaşma ve karmaşık görevleri yerine getirme yeteneğine kavuşuyorlar. Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, insan beyni ve öğrenen makineler arasındaki benzerliği daha iyi anlamanın gelecekte daha güvenli altyapılar kurgulamanın yolunu açacağına inanıyor.

10.10.2017Teknoloji
Nesnelerin interneti ile açık hava reklamlarını ölçümleyecek

Nesnelerin interneti ile açık hava reklamlarını ölçümleyecek

Günümüz teknoloji dünyasının en popüler alanlarından biri olan nesnelerin interneti (IoT) ile ilgili çözümlere bir yenisi daha eklendi.

9.10.2017Ekonomi
Okusanız ne olur

Okusanız ne olur?

65. sayımızın Güncel sayfasında okumak üzerine konuşalım istedik.

9.10.2017Kampüs
Siber saldırılar KOBİleri vuruyor

Siber saldırılar KOBİ'leri vuruyor!

Ponemon Institute tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, 2017 itibariyle tek bir siber saldırı bile küçük bir şirketin faaliyetlerini sonlandırmasına neden olabilir. Araştırmanın bulguları, global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs’ün 2017 yılında kurumsal ağların zayıf güvenliğinden dolayı saldırıların artacağını öngörülerini doğruluyor. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs hızla yayılan fidye yazılımlara karşı küçük ve orta ölçekli şirketleri uyarıyor.

5.10.2017Teknoloji

Gençlerden 'elektrik' alacak

Türkiye’nin ‘Akıllı Şebekeler Yol Haritası’ önümüzdeki yıl içinde bitecek. Böylece tıpkı cep telefonları ve diğer pek çok alanda olduğu gibi elektrik şebekeleri de giderek daha akıllı hale gelecek. Sektör temsilcilerine göre elektrik şebekesi genç kuşağın isteklerine göre şekillenecek…

4.10.2017Ekonomi
Bluetootha bağlı cihazlarda BlueBorne tehlikesi

Bluetooth'a bağlı cihazlarda BlueBorne tehlikesi

BlueBorne 10 saniyeden kısa sürede Bluetooth bağlantısı açık cihazları kontrol altına alıp veri çalmaya başlayabilir

3.10.2017Teknoloji
Üretimde rekabet için dijital fabrika dönemi

Üretimde rekabet için dijital fabrika dönemi

Ege bölgesinin genç sanayici ve işadamlarını aynı çatı altında buluşturan EGİAD (Ege Genç İş Adamları Derneği), düzenlediği etkinlikte üyelerini Mitsubishi Electric ile bir araya getirdi. Türkiye’nin Sanayi 4.0’a uyum sağlaması için iş dünyası, üniversiteler, siyasi karar alıcılar ve sivil toplumun birlikte yol alması gerektiğini vurgulayan EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, yalnızca büyük firmaların değil KOBİ’lerin de zaman geçirmeden harekete geçmelerinin önemine değindi.

3.10.2017Teknoloji
Üniversitelere ‘Çekirdek Program’

Üniversitelere ‘Çekirdek Program’

Modern üniversitenin en önemli işlevi; nitelikli bilimsel araştırmalar yapmak, eğitim-öğretim sürecini etkili bir biçimde yürütmek ve tüm bu çalışmaları toplumla bütünleştirebilmektir. Bunlardan eğitim ve öğretim sürecinin en önemli amaçlarından biri, mezunların hedeflenen bilgi ve becerilere sahip olmaları ve bunları yaşam boyu geliştirerek sürdürebilmeleridir. Yaşanan değişimler nedeniyle, artan ve çeşitlenen sorumluluklar yükseköğretim sistemini, nitelikli eğitim sunma yöntemlerini bulmaya zorluyor. Özellikle Türk üniversitelerinin…

2.10.2017Eğitim
Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu: Yapay zeka tehdit değil bir fırsat

Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu: Yapay zeka tehdit değil bir fırsat

Dell EMC Forum 2017, 3 Ekim tarihinde kapılarını açıyor. Wyndam Grand Levent'te tüm gün sürecek etkinlikte BT profesyonelleri bir araya geliyor. İşletmelerin dijital geleceğini şekillendirmesine yardımcı olacak yeni teknolojiler bu dev etkinlikte konuşulacak. Bu bağlamda etkinlik öncesi bir araya geldiğimiz Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu, çokça konuşulan yapay zekadan nesnelerin internetine hayatımızı değiştirecek teknolojileri masaya yatırdı, sorularımızı yanıtladı.

29.09.2017Teknoloji
Dev isimler Bilişim Zirvesine konuk oluyor

Dev isimler Bilişim Zirvesi'ne konuk oluyor!

2000 yılından bu yana Türk İş Dünyası’nın teknoloji ile etkileşiminin bugününü ve geleceğini konuşturan, ülkemizin ve bölgenin lider iş dünyası etkinliği olan Bilişim Zirvesi, bu yıl İstanbul Kongre Merkezi’nde 7-8 Kasım tarihlerinde iş dünyası, devlet, siyasiler, akademisyenler, girişimciler ve yatırımcıları bilişim dünyası profesyonelleriyle yeniden buluşturacak.

28.09.2017Teknoloji
MEA Bölgesi yapay zekanın gücünden faydalanmaya hazır

"MEA Bölgesi yapay zekanın gücünden faydalanmaya hazır!"

LG Electronics Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Kevin Cha, yapay zekanın geldiği son noktayı kaleme aldığı son yazısında masaya yatırdı. Cha'ya göre Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesi birbirine bağlı bir dünya inşa ederken yapay zekanın avantajından fazlasıyla faydalanacak.

26.09.2017Teknoloji

İş Dünyası SAP Forum’da bir araya geliyor

SAP, teknoloji ve iş dünyasını İstanbul Kongre Merkezi’nde 22.si düzenlenecek olan SAP Forum’da buluşturacak. Bu yıl 12 Ekim Perşembe günü “Digital Business” teması ile gerçekleştirilecek ve 5000’in üzerinde profesyoneli bir araya getirecek olan etkinlikte, SAP’nin dijital inovasyon sistemi SAP Leonardo ile değişen iş modelleri, Endüstri 4.0’da dijital dönüşüm hikayeleri, bulut, büyük veri, yapay zeka, öğrenen algoritmalar, nesnelerin interneti gibi çığır açan teknolojiler ve dijital çağın gündeminde yer alan tüm konular ele alınacak.

25.09.2017Teknoloji
Sylvania’dan Türkiye’ye yatırım kararı

Sylvania’dan Türkiye’ye yatırım kararı

Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren Feilo Sylvania, Türkiye pazarında aktif bir oyuncu olmak üzere çalışmalara başladığını duyurdu. Dünya çapında yenilikçi aydınlatma ürünleri ve çözümleri sunan Feilo Sylvania, Türkiye’deki ilk yılında minimum %7 pazar payı hedefliyor. Şirket, Türkiye yatırımı lansmanını 21-24 Eylül tarihlerinde düzenlenen IstanbulLight 2017 Fuarı’nda gerçekleştirecek.

24.09.2017Ekonomi
Bilişim Zirvesi17nin ana teması: Yıkıcı ve Yenilikçi Dijital Ekonomi

Bilişim Zirvesi'17'nin ana teması: Yıkıcı ve Yenilikçi Dijital Ekonomi

Bilişim Zirvesi’17 bu yıl, bireyler, şirketler ve ülkeler olarak dijital ekonominin yeni boyutunda geleceğe nasıl hazırlanmamız ve bu geleceği nasıl karşılamamız gerektiği konusunu işleyecek. “Yıkıcı” ifadesi ile nasıl “Yenilikçi” kavramlar oluştuğunu, dijitalin nasıl yıkıcı yenilikçi bir kaldıraç olduğunu, bilişimin temelinde yatan ekonomi tepe başlığının da özüne inerek literatüre yepyeni bir kelime sağlıyor: “REkonomi”.

21.09.2017Teknoloji
Dijital dönüşümde İK’ya önemli görev

Dijital dönüşümde İK’ya önemli görev

Enerji sektöründe faaliyet gösteren firmalar da uzun vadeli hedeflerinin temeline dijitalleşmeyi koyuyor. Schneider Electric Uluslararası Operasyonlar İnsan Kaynakları Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Ferran Raurich, İK’nın bu dönüşümdeki en önemli görevlerinden biri olarak değişime uygun kişiler bulma ve yetiştirmeyi işaret ediyor.

Huaweiden buluta geçişi hızlandıracak çözüm: Bağlantı + Bulut

Huawei'den buluta geçişi hızlandıracak çözüm: "Bağlantı + Bulut"

Huawei, HUAWEI CONNECT 2017'de, her şeyin akıllı bağlantısı için kurumsal ağ çözümlerinin ve dijitalleşme stratejisinin iki itici gücü olan "Bağlantı + Bulut"u tanıttı. Strateji ve çözümler, işletmelerin WAN, veri merkezi ve ara bağlantı gibi daha kapsamlı ağ bağlantıları ve tüm senaryolarda daha akıllı olan ağ yönetimi sağlayarak buluta geçişlerini hızlandırmalarına yardımcı oluyor.

14.09.2017Teknoloji
McAfee yeni çözümlerini duyurdu

McAfee yeni çözümlerini duyurdu

McAfee, ürün portföyünü günümüzün tehditlerine karşı koruma sağlayacak şekilde yeniledi. Anti-zararlı yazılım motoru üzerine inşa edilen ürünler, davranışsal analiz ve makine öğrenimi gibi yeni nesil özelliklerle tüm cihazlar için güvenlik sağlıyor.

13.09.2017Teknoloji
Araştırmalara göre günün 4te 1i online

Araştırmalara göre günün 4'te 1'i online!

Türkiye'nin dijital karnesi açıklandı: İnternette geçirdiğimiz günlük ortalama zaman 6 saat 46dk!

8.09.2017Kampüs
Smart Future Expo’ya katılacak

Smart Future Expo’ya katılacak

Smart Future Expo Zirve ve Fuarı 6-7 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. Dijital dönüşüm çözümleri sunan şirketleri, kamu kurumları yetkililerini, sanayicileri, iş dünyası temsilcilerini, yerel yöneticileri, inşaat sektörü temsilcilerini bir araya getirecek olan zirveye; 190’ın üzerindeki bayisi ile şirketlerin dijitalleşmesini sağlayan TÜRKKEP de katılıyor.

6.09.2017Ekonomi
IoT Telco Labs hızlandırma programına seçilen 5 girişim

IoT Telco Labs hızlandırma programına seçilen 5 girişim

Telekom ve nesnelerin interneti alanlarında faaliyet gösteren girişimler için düzenlenen hızlandırma programı IoT-Telco Labs programının 2. dönemine seçilen 5 girişim açıklandı. Geçtiğimiz Aralık ayında başvurularını almaya başlayan programa seçilen 5 girişim ve faaliyet alanları ise şöyle:

1.09.2017Kobi
Deneyim mi eğitim mi

Deneyim mi eğitim mi?

Üniversite hayatınız boyunca derslerinize çalıştınız, okulunuzu 4 yılda çok iyi bir derece ile bitirdiniz ve iş başvurusu yapmak için CV’nizi hazırladınız. Sizce işe alımda en önemli şey okul ve mezuniyet dereceniz mi? İnsan kaynakları uzmanları CV’deki en önemli şeyin okul değil deneyim olduğuna inanıyor. Pek çoğunuz yeni mezunda deneyim mi arıyorlar diye soruyor olabilir şu an.. Ama burada deneyimden kasıt okul hayatı boyunca edindiği tecrübeler. Örneğin 4 yıl boyunca hiç staj yapmadıysanız, hiçbir kulübe katılmayıp, hiçbir sosyal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetinde bulunmadıysanız, part-time çalışmadıysanız işiniz zor. İyi bir üniversiteden iyi bir dereceyle mezun olup işinizin hazır olduğu dönemler çoktan geride kaldı. Artık iyi okullardan mezun olmuş pek çok kişi var. Kendini sadece teorik anlamda değil her alanda geliştirenler, iş dünyasına üniversite sıralarındayken hazırlananlar mezun olduklarında diğer adaylardan sıyrılıp, bir adım öne geçiyorlar. En çok çalışılmak istenen şirketlerin insan kaynakları direktörlerine, grup başkanlarına bir yeni mezunun CV’sinde en çok neye baktıklarını sorduk.

Sanayi 4.0 yolculuğunda akıllı fabrikalar dönemi

Sanayi 4.0 yolculuğunda akıllı fabrikalar dönemi

Mitsubishi Electric Avrupa Fabrika Otomasyonu EMEA Başkanı Hartmut Pütz, endüstride yaşanan dijital dönüşüme dikkat çekti. Tüketicilerin kişiselleştirilmiş ürünlere, standart ürünlere benzer fiyat aralıklarıyla ulaşma isteklerinin üretimde esneklik ihtiyacını artırdığını belirten Pütz, bu noktada devreye akıllı fabrikaların girdiğini söyledi. Sanayi 4.0 ve akıllı fabrikaların temelini oluşturan Nesnelerin İnterneti (IoT) ile bağlantı sağlanan cihaz sayısının önümüzdeki birkaç yıl içerisinde katlanarak artacağının öngörüldüğünü ifade eden Pütz, Mitsubishi Electric’in işletmelerin dijital dönüşümü için sunduğu ödüllü e-F@ctory konsepti hakkında da bilgi verdi.

25.08.2017Teknoloji
Fortinet’ten kapsamlı uygulama güvenliği için entegre çözüm

Fortinet’ten kapsamlı uygulama güvenliği için entegre çözüm

Uygulamalarının daha güvenli olmasını isteyen kurumların Web Uygulama Güvenliği Duvarlarını stratejilerinin bir parçası haline getirmeleri gerekiyor.

24.08.2017Teknoloji
Amazon Web Services nasıl büyüdü

Amazon Web Services nasıl büyüdü?

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon'un bulut bilişim kısmı Amazon Web Services oldukça yaygın bir kullanıma sahip ve Türkiye'de de faaliyet gösteriyor. Peki Amazon bu kanalıyla Türkiye'de neler yapıyor? Amazon Web Services (AWS) Türkiye Ülke Müdürü Yinal Özkan Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

23.08.2017Teknoloji
Nesnelerin İnterneti insanlığın geleceği olacak

Nesnelerin İnterneti insanlığın geleceği olacak!

Günümüzde akıllı cihazlar neredeyse herkesin hayatına girmiş bulunmakla beraber vazgeçilmez bir unsur olarak da karşımıza çıkmakta. Akıllı telefonlar, akıllı evler, akıllı buzdolapları, akıllı arabalar, akıllı fırınlar ve daha birçokları hayatımızın içinde. Fakat Nesnelerin İnterneti (IoT) dediğimiz konsept bizim akıllı cihazlarımızın biraz daha üzerinde bir olgu. İnternete bağlı tüm cihazların oluşturduğu kollektif bir ekosistemden bahsediyoruz aslında Nesnelerin Interneti (IoT) derken.

23.08.2017Teknoloji
Turkcell 5G’nin kapısını araladı

Turkcell 5G’nin kapısını araladı

Turkcell, 5G teknolojisini sistem üzerinde çalışacak yeni nesil teknolojileri hayata geçireceğini duyurdu. Şirket, dünyada sayılı operatörün sunabildiği NB IOT(Dar Bant-Nesnelerin İnterneti) dönemi, Türkiye’de ilk kez kendileri tarafından ticari olarak kullanıma başlayacağını açıkladı.

22.08.2017Teknoloji
GE Dijital, Endüstriyel IoT Yatırım Getirisini Artırmak için Dijital Dönüşüm Hızlandırma Programı Başlatıyor

GE Dijital, Endüstriyel IoT Yatırım Getirisini Artırmak için Dijital Dönüşüm Hızlandırma Programı Başlatıyor

GE Dijital, endüstriyel yazılım çözümü kullanan müşterilerine yönelik yeni bir servis modeli duyurdu. Hızlandırma Programı, müşterilerin kritik varlık ve operasyonlarına ilişkin öngörüleri daha hızlı ve doğru bir şekilde elde edebilmeleri için ihtiyaç duydukları desteği, eğitimi ve adaptasyon araçlarını sağlıyor. Bu da yazılım yatırımının getirisinin elde edilmesini ve sonuca ulaşımı hızlandırıyor. Her kademe, farklı hedeflere bağlı olarak endüstriyel müşterilere dünya standartlarında destek uzmanlığı, bakım, eğitim, adaptasyon ve yönetim servisi olanaklarına erişim fırsatı sunuyor.

18.08.2017Dijital Sanayi
Router gibi akıllı ev cihazları siber suçlular için açık hedef

Router gibi akıllı ev cihazları siber suçlular için açık hedef

Trend Micro, açıkladığı “2017 İlk Yarı Akıllı Ev Ağı Güvenlik Özeti” raporunda günümüz tehditlerinden ev routerlarına dikkat çekerken, bu yöntemle en çok siber saldırıya maruz kalan 10 bölgeyi de belirledi. Bu konuda son altı ayda tüm dünyada 1,8 milyonun üzerinde siber saldırı yaşanırken, en fazla saldırıya maruz kalan bölge ise; Amerika Birleşik Devletleri oldu.

14.08.2017Teknoloji
Türkiyede öne çıkan 10 girişim hızlandırma programı

Türkiye'de öne çıkan 10 girişim hızlandırma programı

Girişim hızlandırma programları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda giderek artış gösteriyor. İşte Türkiye'de öne çıkan 10 girişim hızlandırma programı:

29.07.2017Kobi
Huawei 2017 ilk yarı sonuçlarını açıkladı

Huawei 2017 ilk yarı sonuçlarını açıkladı

Huawei, 2017 ilk yarı yıl ticari faaliyet rakamlarını açıkladı. Huawei, bu yılın ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 15 artışla 283.1 milyar CNY gelir elde etti. Şirketin faaliyet karı yüzde 11'di.

28.07.2017Teknoloji
Türk teknoloji firmaları İngiltere’yi fethetti

Türk teknoloji firmaları İngiltere’yi fethetti

28 milyar GBP ile Avrupa’nın bütün toplamından daha fazla teknoloji yatırımı çeken Birleşik Krallık’ta teknoloji sektörü ekonomiye 97 milyar GBP’lik katkı sağlarken diğer bütün genel ekonomisinden 2 kat hızlı büyümeye devam ediyor. Londra ise bütün bu ekosistem içerisinde başı çekiyor. Yalnızca 2016’nın ilk yarısında, Londra 1.7 milyar GBP’lik Birleşik Krallık’taki toplam start-up yatırımlarının 1milyar GBP’den fazlasını çekti ve Avrupa’daki diğer bütün şehirleri de geride bıraktı.

24.07.2017Ekonomi
İnternette botnet tehlikesine dikkat

İnternette botnet tehlikesine dikkat!

Sayıları her geçen gün artan fidye yazılım saldırıları ve nesnelerin interneti BotNet'leri, internet kullanıcılarını tehdit ediyor.

20.07.2017Teknoloji
Özel sektör ve akademi kırsal kalkınmaya katkı için bir araya geldi

Özel sektör ve akademi kırsal kalkınmaya katkı için bir araya geldi

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve OYAK Grubu şirketlerinden HEKTAŞ, tarımsal ilaç ve sektörel teknolojide dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla işbirliği yaptı. Ar-Ge odaklı bu işbirliği kapsamında yeni teknoloji, ürün ve tarımsal yöntemler üzerinde çalışmalar yapılacak.

19.07.2017Ekonomi
Vodafone üst yönetiminde atama

Vodafone üst yönetiminde atama

Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcılığına Meltem Şahin getirildi.

19.07.2017Teknoloji
Telaffuzu zor etkisi büyük

Telaffuzu zor etkisi büyük

Endeavor, her ne kadar sözlükte tek kelime karşılığı ‘emek/çaba’ olarak geçse de, ‘bir hedefe ulaşmak için gösterilen yoğun ve uzun süreli efor’ gibi çok uzun bir şekilde anlatılması gereken bir kelime. Kısaca bir girişimcinin çıktığı yolculuğu da tarif ediyor diyebiliriz.

Akıllı cihazları hedefleyen zararlı yazılımlar  2017’de iki kattan fazla arttı

Akıllı cihazları hedefleyen zararlı yazılımlar 2017’de iki kattan fazla arttı

Kaspersky Lab araştırmacılarına göre, akıllı cihazları hedef alan toplam zararlı yazılım örneği sayısı 7000'i geçti ve bunların yarısından fazlası 2017'de ortaya çıktı. 6 milyardan fazla akıllı cihaz kullanılan dünyamızda, insanlar kötü amaçlı yazılımlardan dolayı her geçen gün daha çok risk altına giriyor. Türkiye, saldırıya uğramış Nesnelerin İnterneti cihazlarının en çok bulunduğu 5. ülke oldu.

10.07.2017Teknoloji
Petya salgını Wannacryın izinden mi gidiyor

Petya salgını Wannacry'ın izinden mi gidiyor?

Geçtiğimiz günlerde dünyayı kısmen etkileyen ve Wannacry sonrası ortaya çıkan Petya salgınının nasıl ortaya çıktığı bilinmiyor; ancak özellikle enerji, bankacılık ve taşımacılık sistemleri en büyük hedefi... Fortinet Türkiye Kıdemli Teknik Müdürü Melih Kırkgöz, Petya salgını sonrası durumu Hürriyet'e değerlendirdi.

4.07.2017Teknoloji
En önemli kriterlerden biri duygusal zeka

En önemli kriterlerden biri duygusal zeka

Teknoloji ve yazılım firması Microsoft Türkiye’nin İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Gaon, dijital dönüşüm, sanal gerçeklik, yapay zeka gibi kavramlardan bahsettiğimiz şu günlerde, en önemli şeylerden birinin de duygusal zeka (EQ) olduğunu, bunun aynı zamanda yeni mezundan üst düzey yönetici alımına kadar tüm alımlarda en büyük kriterlerden biri olduğunu belirtiyor.