EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İntes

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 298 haberi bulunmuştur.

İntes Haberleri

Koçoğlu: Fransızlar Libyadaki müteahhitlik işlerine de sulanıyor

Koçoğlu: Fransızlar Libya'daki müteahhitlik işlerine de sulanıyor

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, Fransızların Libya'daki müteahhitlik hizmetlerine de 'sulandıklarını' belirterek, 'Bu bizler için o pazarda daha zor yol almamıza neden olacak' dedi.

23.12.2011Ekonomi
Bu kadar konut Erdoğan hükümetlerinin başarısı değil

"Bu kadar konut Erdoğan hükümetlerinin başarısı değil"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’de son 9 yılda 4 milyon 800 bin konut yapıldığını belirterek, “Ben bunu Sayın Recep Tayyip Erdoğan hükümetlerinin başarısı olarak değil, Türkiye’nin başarısı olarak görüyorum” dedi. Bayraktar, "Bu işlerde usulsüzlük, yolsuzluk çok olur. Biz bu ülkede, aşırı kara odaklanmayı aşırı kazançtan kurtulmayı kendimize şiar edebilirsek Türkiye'nin kalkınmasında çok daha ileri bir mesafe alırız" diye konuştu.

2.11.2011Ekonomi
Müteahhitlik anlayışının değişmesi gerekiyor

Müteahhitlik anlayışının değişmesi gerekiyor

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, inşaatı harç ve tuğladan ibaret gören azınlığın müteahhitlik anlayışının değişmesi gerektiğini söyledi.

25.10.2011Ekonomi
Kadınlar boyacı olmaya başladı

Kadınlar boyacı olmaya başladı

Türkiye’de kadınlar ilk kez boyacı oluyor. İstanbul Bahçelievler’den 13 ev kadını kendilerine meslek olarak ‘inşaat boyacılığını’ seçtiler.

22.09.2011Ekonomi
Libyada özel sektöre yeni yol

Libya'da özel sektöre yeni yol

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı Taner Yıldız, Libya'da iş ya da yatırım yapan işadamı ve müteahhitlerle bir araya geldi.

25.08.2011Ekonomi
SGK’ya kalırsa Hak-İş ve DİSK tarih oluyor

SGK’ya kalırsa Hak-İş ve DİSK tarih oluyor

Sendikalı işçi istatistiklerinin yayımlanmasının 6 ay ötelendiğini hatırlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Sendikalaşma oranı işçilerde yüzde 59.8, memurlarda ise yüzde 67.3 görünüyor. Ama SGK verilerine göre sendikalı işçi oranı yüzde 8.9. İstatistikler yayımlandığı zaman 35 sendika devre dışı kalıyor. Türk-İş’in 15-16 sendikası kalıyor. Hak-İş, DİSK tarihe karışmış oluyor” dedi.

26.07.2011Ekonomi
Levent Güray Cup başlıyor

Levent Güray Cup başlıyor

İş ve tenis dünyasının seçkin isimlerini kortlarda bir araya getiren geleneksel Levent Güray Cup Çiftler Tenis Turnuvasının bu yıl beşincisi gerçekleşecek.

29.04.2011Diğer
Silivri ve Çatalca’da emlakçıların telefonu anında kilitlendi

Silivri ve Çatalca’da emlakçıların telefonu anında kilitlendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılan, kanal İstanbul’un Marmara girişinin Silivri’den başlayacağı ve Çatalca boyunca devam ederek Karadenize’e uzanacağı yönündeki açıklamalar, gayrimenkul piyasasına hareketlilik getirdi.

27.04.2011Ekonomi
Projenin maliyeti 50 milyar doları çok çok geçer

Projenin maliyeti 50 milyar doları çok çok geçer

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kamuoyunda “Çılgın Proje” olarak adlandırılan Kanal İstanbul Projesi'nin dünyanın en büyük inşaat projesi olabileceğini belirterek, “Bu entegre projenin maliyeti 50 milyar doların çok çok üzerinde olur diye tahmin ediyorum” dedi.

27.04.2011Ekonomi
Türkiye en büyük 3. pazar olacak

"Türkiye en büyük 3. pazar olacak"

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, “Avrupa'nın en hızlı gelişen elektrik pazarına sahibiz. 2030'da Avrupa'nın 3. büyük elektrik pazarı olacağız” dedi.

27.04.2011Ekonomi
Libya’daki olaylı bölgede 28 şirketin 3 milyar dolarlık işi var, 14’ü zarar gördü

Libya’daki olaylı bölgede 28 şirketin 3 milyar dolarlık işi var, 14’ü zarar gördü

LİBYA’daki olayların büyümesi Türk müteahhitlik sektörüne sıkıntılı günler yaşatmaya başladı. 4 bin Türk işçisinin bulunduğu Libya’nın sorunlu şehirleri Bingazi, Derne ve Tobruk’taki 28 şirketin 14 şantiyesi talan edildi. 3 milyar dolarlık projenin üstlenildiği bölgelerde çalışmalar tamamen durdu.

21.02.2011Ekonomi
Şu ana kadar hiçbir Türkün burnu kanamadı

'Şu ana kadar hiçbir Türk'ün burnu kanamadı'

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, öncelikli konunun Türk vatandaşlarının can güvenliğinin sağlanması olduğunu belirterek,"Şu ana kadar hiçbir Türk'ün burnu kanamadı” dedi.

21.02.2011Dünya
1500 Türk Libyada uçak bekliyor

1500 Türk Libya'da uçak bekliyor

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Bingazi havaalanında 1500 Türk vatandaşının da uçakları beklediğini ifade etti.

21.02.2011Ekonomi
Bakan Çağlayan: Paniğe kapılmayın

Bakan Çağlayan: Paniğe kapılmayın

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Mısır ve Tunus'la imzalanan anlaşmalar, oluşturulan hukuki altyapı, bu ülkelerde yatırım yapmayı sağlaması gibi, bu yatırımların temel dayanağını oluşturacağını belirterek, Türk yatırımcılardan endişelenmemeleri ve paniğe kapılmamalarını istedi.

1.02.2011Ekonomi
İndirim kararı oybirliğiyle alındı

İndirim kararı oybirliğiyle alındı

Merkez Bankası yönetimi, geçen hafta alınan sürpriz faiz indirimi kararından sonra bugün kameraların karşısına tam kadro çıktı.

25.01.2011Ekonomi
Yorgan yüzünden büzüşmeyelim Osmanlı sikkesini unutmayalım

Yorgan yüzünden büzüşmeyelim Osmanlı sikkesini unutmayalım

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, “Ayağımızı yorgana göre uzatalım” atasözünü hatırlatmakla birlikte, “Ama yorgan değişmediği sürece bacaklarımız büzüşür ve büyüyemeyiz” dedi. Yılmaz, mali disiplinin önemini anlatırken Osmanlı İmparatorluğunu örnek gösterdi.

13.01.2011Ekonomi
Başkan siyasete göz kırptı

Başkan siyasete göz kırptı

Görev süresi Nisan ayında dolacak olan Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’a, ‘emekli olup üzüm bağınıza mı gideceksiniz’ yoksa ‘siyasete mi gireceksiniz, siyasi partilerden teklif aldınız mı’ diye soruldu. Yılmaz, bu soruya öyle bir yanıt verdi ki, kendisini dinleyenler, “Bravo, Başkan şimdiden siyasetçi olmuş” yorumunu yaptılar.

13.01.2011Ekonomi
Kuveyt ve Katar’da 280 milyar dolarlık iş için 4 bin görüşme yapılacak

Kuveyt ve Katar’da 280 milyar dolarlık iş için 4 bin görüşme yapılacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gezisine 2 Airbus 330 uçağıyla eşlik eden 358 işadamı, Kuveyt ve Katar’da 280 milyar dolarlık proje için 4 bin görüşme gerçekleştirecek. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, “İki ülkede toplam 246 görüşme masası kurulacak” dedi.

10.01.2011Ekonomi
2011deki büyüme hedefleri yüzde 10

2011'deki büyüme hedefleri yüzde 10

Sekiz çeyrek üst üste küçülmenin ardından 2010'da büyümeye geçen inşaat sektörünün, 2011'de yüzde 10 büyüme yakalayacağı öngörülüyor.

31.12.2010Ekonomi
Iraka Trabzon kuracak

Irak'a Trabzon kuracak

Irak'ta Bağdat yakınlarında kurulacak “Bağdat New Sadr City” projesinde en iyi teklifi veren Türk şirketler grubunun ortaklarından Koçoğlu İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, “Konut ve diğer sosyal donatıları ile Bağdat yakınlarına Trabzon büyüklüğünde bir şehir kuracağız” dedi.

10.12.2010Ekonomi
Vergisini düzenli ödeyene vicdan yerine ‘para muhasebesi’ yaptı

Vergisini düzenli ödeyene vicdan yerine ‘para muhasebesi’ yaptı

Vergi borcunu ‘zamanında ödeyene indirim’ beklentisine Devlet Bakanı Ali Babacan’dan olumsuz yanıt geldi. Bu konuda, “Bir vicdan muhasebesi var, bir de paranın muhasebesi var” diyen Babacan, “Duruma bakarız, 2012 bütçesi hazırlanırken bir şeyler yapılabilir” dedi.

24.11.2010Ekonomi
Babacan: Düzenli ödeyene indirim yok

Babacan: Düzenli ödeyene indirim yok

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan vergi borcunu günü gününe ödeyenler için bir indirimin söz konusu olup olmayacağına ilişkin “Belki vicdan muhasebesine koyduğumuzda olabilir gibi görünüyor, ama bir vicdan muhasebesi var, bir de paranın muhasebesi var. Kaynağı bulunmayan, dengesi kurulmayan hiç bir yeni unsuru 2011 bütçemizle alakalı gündeme getiremeyiz.” dedi.

24.11.2010Ekonomi
Babacan: ABde 10 ülke Türkiyeden kötü durumda

Babacan: AB'de 10 ülke Türkiye'den kötü durumda

Bakan Babacan, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası'nın (İNTES) Ankara'da düzenlediği “Ekonomik Kalkınma ve İnşaat Sektörü” konulu toplantıya katıldı.

24.11.2010Ekonomi
Bakan Yıldırım: Köprü sallanmazsa korkun

Bakan Yıldırım: Köprü sallanmazsa korkun

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Boğaziçi Köprüsü'nün sallanması ile ilgili olarak “Köprü eğer sallanmazsa o zaman korkmak lazım. Sallandığı müddetçe işler yolunda demektir. Onun için hiç kimse endişe etmesin” dedi.

18.10.2010Gündem
Libya: 150 milyar dolarlık işi Alman’a, İtalyan’a kaptırmayın

Libya: 150 milyar dolarlık işi Alman’a, İtalyan’a kaptırmayın

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Libya Başbakanı El Bağdadi Ali El Mahmudi’nin özel daveti üzerine önceki gün 100’e yakın müteahhitle günübirlik Libya’ya gitti. El Mahmudi, “İnşaat sektöründe 3 yılda 100 milyar, 5 yılda 150 milyar dolar yatırım yapacağız. Önceliği Türklere vereceğiz” çağrısı yaptı.

6.01.2010Ekonomi
İnşaat 2009 fuarı Diyarbakırda açıldı

"İnşaat 2009" fuarı Diyarbakır'da açıldı

Diyarbakır yapı malzemeleri, yapı teknolojileri, ısıtma soğutma, havalandırma hizmetleri, iş ve inşaat makineleri “İnşaat 2009” fuarı açıldı.

7.10.2009Ekonomi
İnşaat sektöründe ilk ulusal meslek standartları

İnşaat sektöründe ilk ulusal meslek standartları

İnşaat sektöründe üç değişik alanda yayımlanan ulusal meslek standartları ile yurt içinde ve yurt dışında yaşanan sertifika sorununa çözüm yolunda önemli bir adımın atıldığı bildirildi.

24.09.2009Ekonomi
Katkı verenin elini öperim

Katkı verenin elini öperim

Başbakan Yardımcısı Çiçek, Kürt açılımına herkesin katkısı beklediklerini söyleyerek, “Şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine kim ‘Katkı vereceğim, söz söylemek istiyorum’ diyorsa vallahi elini de öpmeye, ayağına gitmeye de hazırım” dedi. Çiçek, sorunun Anayasa’nın ilk 3 maddesi çerçevesinde çözüleceğini belirtti.

11.09.2009Gündem
Yılmaz: Küçülme yıl sonu büyümeye dönecek

Yılmaz: Küçülme yıl sonu büyümeye dönecek

DEVLET Bakanı Cevdet Yılmaz, yılın ilk çeyreğinde gerçekleşen yüzde 13.8’lik küçülmeye ilişkin, "Bu yılın ilk üç ayı, geride kalmış bir dönem. Bu küçülmenin, giderek azalarak yılın sonlarına doğru büyümeye doğru giden bir eğilim içinde olmasını bekliyoruz. Bu yönde de kamu politikaları oluşuyor" yorumunu yaptı.

2.07.2009Ekonomi
Tatminsizlik varsa MGK’nın başı halkı bilgilendirmeli

Tatminsizlik varsa MGK’nın başı halkı bilgilendirmeli

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, dün katıldığı bir toplantının girişinde, gazetecilerin, "Son MGK’nın ardından taraflar arasında bir uzlaşmazlık olduğu yönünde kamuoyunda kanaat oluştu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

2.07.2009Gündem
Demirel, hükümeti eleştirdi

Demirel, hükümeti eleştirdi

9. Cumhurbaşkanı Demirel, hükümeti dışarıya giden işadamlarına sahip çıkması konusunda uyardı.

2.07.2009Ekonomi
Gönlü Fener’de ruhu üniversitede ama o işadamı

Gönlü Fener’de ruhu üniversitede ama o işadamı

Nihat Özdemir, Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Terminali ihalesinde 2 milyar Euro gibi rekor bir fiyat vermesi ve Mey İçki’yi çok kârlı bir rakamla Amerikalılara satmasıyla dikkat çeken bir işadamı. Sahibi olduğu Limak Holding, inşaattan turizme, enerji ve gıda sektörüne kadar birçok alanda faaliyet gösteriyor. Fenerbahçe 2. Başkanı olarak, spor dünyasının da yakından tanıdığı bir isim...

27.06.2009Kelebek
Cem Sak, Antalya vergi rekortmeni

Cem Sak, Antalya vergi rekortmeni

ANTALYA’da Gelir Vergisi’nde işadamı Cem Sak, Gayrimenkul Sermaye İradında (GMSİ) ise Ramazan Büyüksavaş vergi rekortmeni oldu.

3.04.2009Ekonomi
Kaçak inşaata konut freni

Kaçak inşaata konut freni

Her seçim öncesi yaşanan kaçak yapılaşmanın, krizle düşen fiyatlar nedeniyle bu seçimde yaşanmadığı bildirildi.

10.03.2009Ekonomi
KİK: Başvuru bedeli arttı bize gelen şikáyet azaldı

KİK: Başvuru bedeli arttı bize gelen şikáyet azaldı

Kamu İhale Kurumu (KİK) Başkanı Hasan Gül, şikayet başvuru bedellerinde artış öngören yeni düzenleme yürürlüğe girdikten sonra başvuru sayısında düşüş olduğunu açıkladı.

13.02.2009Ekonomi
70.1 milyar YTL yattı krizde en büyük darbeyi inşaat yedi

70.1 milyar YTL yattı krizde en büyük darbeyi inşaat yedi

2008’in 9 ayında toplam yatırım tutarı 70.1 milyar YTL’yi bulan inşaat sektörü, ABD’den dünyaya yayılan krizden büyük darbe yedi. Yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 4.3 küçülen sektör, 2009’a da pek umutlu giremiyor.

25.12.2008Ekonomi

Yazar Sonuçları

Demir-çelik zammına müteahhitlerin bakışı

TÜRKİYE Müteahhitler Birliği Başkanı Emin Sazak, çok önceden planladığı, sabah şehit haberleri nedeniyle iptal etmeyi düşündüğü, dünkü basın sohbetine hepimiz gibi keyifsiz başladı.

19.10.2011