EKSTRA
MENÜ

İntes

İntes ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İntes haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 297 İntes haberi bulunmuştur.

İntes Haberleri

Babacandan yeni banka açıklaması

Babacan'dan yeni banka açıklaması

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, müteahhitlere, dünyanın en büyük bankalarından birinin Türkiye'ye gelmek için başvurduğunu kendisine lisans verilmek üzere olduğunu müjdeledi. Bankanın böylece kuruluş sermayesi için 300 milyon dolar getireceğini belirten Babacan, banka ismini ise 'şimdilik' vermedi.

6.02.2014Ekonomi
Sabah eski sabah mı

Sabah eski sabah mı

"630 milyon dolar senin başbakanlığın başkanlığında Binali Yıldırım’ın koordinatörlüğünde para toplanıyor, Sabah-ATV için. Bu gazeteler niye sabah akşam komplo iddialarını yayınlıyorlar? Bunlar gazete mi? Sabah eski Sabah mı? ATV eski ATV mi? Takvim eski Takvim mi? Başçalanın hizmetindeler. Sabah akşam CHP’ye hep beraber küfredelim. Ar damarınız çatlamadıysa gazeteleri kapatın."

4.02.2014Gündem
Koloğlu’nun İNTES’ten istifa etmesi bekleniyor

Koloğlu’nun İNTES’ten istifa etmesi bekleniyor

SABAH ve ATV’nin satışıyla ilgili iddialarda adı geçen Kolin İnşaat’ın sahibi Celal Koloğlu’nun bugün gelişmeleri değerlendirmek üzere toplanacak olan İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu toplantısında istifa etmesi bekleniyor.

4.02.2014Ekonomi
Not geldi TRT kesmiş

'Not geldi TRT kesmiş'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma sırasında "Not geldi, yolsuzluklara değinince TRT kesmiş. TRT zaten bunları yayınlayamaz ki, ne fark eder. Bunları biliyoruz. Milletin parasıyla yayın yapıyor onu da biliyoruz. Orada da hortum mekanizmaları var" dedi.

4.02.2014Gündem
İstifaya ilk tepki CHPden

İstifaya ilk tepki CHP'den

İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın istifasının ardından tepkiler de gelmeye başladı. İşte ilk tepkiler...

25.12.2013Ekonomi
Doların 2.1e çıkmasının enerjiye maliyeti 4 milyar dolar

Doların 2.1'e çıkmasının enerjiye maliyeti 4 milyar dolar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız dolar kurunun 2.0'dan 2.1 TL'ye yükselmesinin enerjide 4 milyar dolarlık maliyet artışı getirdiğini söyledi.

23.12.2013Ekonomi
İnşaat sektöründe önemli bir noktada

İnşaat sektöründe önemli bir noktada

Ankara’nın müteahhitlik sektöründe özel bir yeri olduğunu belirten Türkiye İnşaat Sanayicileri ve İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, “İnşaat alanındaki en önemli projeler Ankara’da çiziliyor. Ankaralı müteahhitler dünyayı inşa ediyor” dedi.

29.09.2013Ekonomi
500 milyar dolarlık EHİL EL seferberliği

500 milyar dolarlık EHİL EL seferberliği

İnşaat dünyası, yaklaşık 6.5 milyon konutu yakından ilgilendiren 500 milyar dolarlık kentsel dönüşümün ‘ehil ellerde’ yapılması için seferberlik başlattı.

9.08.2013Ekonomi
Ekonomi için ‘Gezi’ diplomasisi

Ekonomi için ‘Gezi’ diplomasisi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 11 AB ülkesinin bakanlarıyla telefon diplomasisi yürüterek, Gezi Parkı eylemlerini anlattı.

27.06.2013Ekonomi
Müteahhitlik devi Eseri kral bile kurtaramadı

Müteahhitlik devi Eser'i kral bile kurtaramadı

Dünyanın en büyük 225 müteahhitlik firması listesinde yer alan, başında İNTES Başkan Vekili İlhan Adiloğlu’nun bulunduğu Eser Taahhüt ve beş grup şirketi iflas erteletti. Şirketin Nijerya’da Yoruba Kralı ile ortaklığı bulunuyordu.

23.06.2013Ekonomi
İnşaatta çift haneli büyüme sinyali

İnşaatta çift haneli büyüme sinyali

İnşaatçılar kentsel dönüşümle birlikte sektörün yıl içinde çift haneli büyüme rakamlarına yakalayacağını tahmin ediyor.

17.06.2013Ekonomi
Afrika’dan müteahhitlere 4 milyar dolarlık davet

Afrika’dan müteahhitlere 4 milyar dolarlık davet

Afrika ülkelerinde 400 milyar dolarlık inşaat yatırımı gerçekleştirmeyi hedefleyen Türk müteahhitlerine kara kıtadan 4 milyar dolarlık yatırım daveti geldi.

12.05.2013Ekonomi
Vanda boyaları kadınlar yapacak

Van'da boyaları kadınlar yapacak

Vanlı erkeklerden sonra Vanlı kadınlar da inşaat sektörüne giriyor. Türkiye İnşaat İşverenleri Sendikası ile Van Valiliği, kadınları eğiterek boyacı ustası yapacak. 2 bin inşaat işçisine de uluslararası geçerliliği olan, iş garantili mesleki yeterlilik belgesi verilecek.

21.03.2013Ekonomi
Kız almak  için müteahhit bile oluyorlar

Kız almak için müteahhit bile oluyorlar

TÜRKİYE İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Başkanı Şükrü Koçoğlu, TOKİ’nin ihalelerini tanınmayan firmaların aldığını belirterek, “Kapı açık olunca herkes giriyor. Kaçakçılığı legalize etmek için, kız almak için müteahhit olanlar var. Daha iyi eleme yapılabilir” diye konuştu.

20.12.2012Ekonomi
Şu anda rakam veremeyiz

Şu anda rakam veremeyiz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul'a yapılacak 3. havalimanı arazisindeki kamulaştırma bedelleri ile ilgili, “Özel mülkiyete konu kısım tabii ki var. Onun şu anda değer tespit çalışmaları, hak sahibiyle görüşmeleri yapılıyor. Şu anda vereceğim rakam çok sağlıklı olmaz” dedi.

7.12.2012Ekonomi
Yeni fuar alanına artık engel kalmadı

Yeni fuar alanına artık engel kalmadı

Kamu İhale Kurumu, Gaziemir Yeni Fuar Alanı ihalesine yapılan son itirazı da reddetti.

6.12.2012Ege
Sertifikalı amele dönemi

Sertifikalı amele dönemi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, başlattığı “sertifikalı usta” uygulamasının ardından, inşaatçılara yeni standartlar getirmeye hazırlanılıyor. Buna göre ustalar, betoncu, kalıpçı, sıvacı gibi branşlara ayrılarak, sadece uzmanlaştıkları dalda iş yapabilecek.

9.11.2012Ekonomi
Güney Afrika’ya müteahhit seferi

Güney Afrika’ya müteahhit seferi

Önümüzdeki hafta Türk müteahhitler Güney Afrika’ya giderek brifing alacak. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, “Bizde yatırımlardan pay kapmaları için gereken desteği vereceğiz” dedi.

6.10.2012Ekonomi
Çağlayan: Müteahhitlikte yeni pazarlara yönelme zamanı geldi

Çağlayan: Müteahhitlikte yeni pazarlara yönelme zamanı geldi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türk müteahhitlik sektörünün elindeki pazarları muhafaza etmesinin yanı sıra yeni pazarlara yönelmesi gerektiğini söyledi.

28.08.2012Ekonomi
Binalar için estetik komisyon kurulsun

Binalar için estetik komisyon kurulsun

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, kullanılmayan konut stoğunun fonksiyonel hale getirilmesi için mutlaka ciddi ve gerçekçi bir çalışma yapılması gerektiğini savundu.

20.08.2012Ekonomi
Kalekol seferberliği

Kalekol seferberliği

Terör örgütünün 28 yılda yaptığı 93 baskında, 100’lerce şehit verdiğimiz karakolların perişan hali sivil toplumu harekete geçirdi.

7.08.2012Gündem
Müteahhitler Libya’da işlerinin başına dönecek

Müteahhitler Libya’da işlerinin başına dönecek

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, yürüttüğü sıkı pazarlıklar sonunda Libya tarafından Türk müteahhitlerinin kesinleşen 400 milyon dolarlık alacağının ödeneceği konusunda söz aldı.

11.06.2012Ekonomi
Hayati Yazıcıdan patronlara bir iyi bir kötü haber

Hayati Yazıcı'dan patronlara bir iyi bir kötü haber

Yeni Türk Ticaret Kanunu Kayserililer için değişecek. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, TTK’den şikayet eden patronlara bir iyi bir kötü haber verdi: "30 maddeyi değiştiriyoruz. Ancak kızı evlendiriyorum, arabayı değiştiriyorum diyerek şirketten para çekme dönemi bitti. Bu işleriniz için ikinci kasanızı kullanın" dedi.

24.05.2012Ekonomi
Konutta KDV yükselirse sektörde daralma başlar

Konutta KDV yükselirse sektörde daralma başlar

Maliye’nin konutta KDV oranlarını yükseltme çabasına inşaat sektörü temsilcileri-nin itirazı devam ediyor. Türkiye Müteah-hitler Birliği, üyelerinden acil görüş isterken, Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) Başkanı Tahir Tellioğlu “Yasalaşırsa sektör daralma yaşar” dedi.Erdinç ÇELİKKAN/ANKARA

22.05.2012Ekonomi
Koçoğlu: Çok canlar yanmasın diye uyarıyorum

Koçoğlu: "Çok canlar yanmasın diye uyarıyorum"

Türkiye bir yanda depreme dayanıksız binaları yıkmak için kentsel dönüşüm yasası çıkarırken, bir yandan da inşaat yapımında eğitimli işçi kullanma şartını 5 yıl daha öteledi. Bu çarpık düzenleme Türkiye İnşaat Sanayicileri İşverenleri Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu'nu isyan ettirdi.

15.05.2012Ekonomi
Yeni fuar alanı için dokuz öneri

Yeni fuar alanı için dokuz öneri

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin Gaziemir’de yapacağı yeni fuar alanı için dokuz firm öneri verdi.

19.04.2012Ege
Yeni Fuar Alanına 9 firmadan teklif

Yeni Fuar Alanı'na 9 firmadan teklif

Gaziemir'e yapılacak Yeni Fuar Alanı'nın ihalesine en düşük teklif Nuhoğlu İnşaat tarafından, en yüksek teklif ise YDA İnşaat'tan geldi.

19.04.2012Ege
Genç müteahhitlerin gözü dev Hindistan pazarında

Genç müteahhitlerin gözü dev Hindistan pazarında

Genç müteahhitler gözünü dev Hindistan pazarına dikti.

14.04.2012Ekonomi
İnşaatta büyüme hedefi yüzde 4 seviyesinde

İnşaatta büyüme hedefi yüzde 4 seviyesinde

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı M. Şükrü Koçoğlu, geçen yıl ülke istihdamının yüzde 7'sinin inşaat sektörü tarafından sağlandığını belirterek, “Yatırımların sürdürülebilirliğinin sağlanmasıyla bu yıl sektörde yüzde 4'ü geçen büyüme planlıyoruz” dedi.

12.03.2012Ekonomi
Sağlam konutun bedeli ayda sadece 3 TL

Sağlam konutun bedeli ayda sadece 3 TL

Türkiye, Marmara Depreminin ardından dayanıklı bina yapmanın yollarını öğrendi öğrenmesine ancak ‘uygulamada’ yine sınıfta kaldı. Yapılan inşaatın denetimi için ‘yapı denetim zorunluluğu’ getirildi. Ancak bu zorunluluk yaklaşık 10 yıl boyunca 19 ilde ‘pilot’ uygulama olarak kaldı. 81 ile yaygınlaşması 2010 yılında mümkün oldu.

24.01.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sektör derneklerinde bakan baskısı

Politikacılar, çağdaş ekonomik sistemin gereği oluşturulan bağımsız denetim kuruluşları ve sektör derneklerini oldum olası içlerine sindiremediler.

2.09.2012

Engeller bu sözlerle aşılacak

ENGELLİLERİ unutan bir toplum olduğumuz için Ankara Valisi Alaattin Yüksel’in “Başkent’te 2012’yi Engelliler Yılı ilan ettik” sözünü önemsedim.

12.01.2012