EKSTRA
MENÜ

İnternet Kafeler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 631 haberi bulunmuştur.

İnternet Kafeler Haberleri

İnternet kafeler Yandex’le arayacak

İnternet kafeler Yandex’le arayacak

Uluslararası arama motoru Yandex, Türkiye’de internet kafelerdeki yazılımların yüzde 80’ine hâkim olan Akınsoft ile işbirliği yaptı. Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, “Bu işbirliğiyle pazar payımızı en az iki kat arttıracağız” dedi.

22.04.2013Ekonomi
“Dijital Oyunlar Olimpiyatları” geliyor

“Dijital Oyunlar Olimpiyatları” geliyor

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu (TUDOF) Başkanı Mevlüt Dinç, yakın zamanda dijital oyunlar olimpiyatlarının yapılacağını savunarak, “Bu kaçınılmaz, bir milyar insanın ilgilendiği bir şeyin bu hale gelmeme ihtimali var mı?” diye sordu.

18.12.2012Teknoloji
Yerli facebook tavsiyesi

Yerli facebook tavsiyesi

TBMM İnternet Araştırma Komisyonu, raporunu tamamladı, rapordan çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Bunlardan biri de yerli arama motoru ve sosyal paylaşım sitelerinin yaygınlaştırılması oldu.

18.12.2012Teknoloji
Güreşçi bulamayınca...

Güreşçi bulamayınca...

Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün kurduğu takıma başvuru olmayınca internet kafeler gezilerek, buradaki çocuklar arasından güreş takımı oluşturuldu.

24.10.2012Spor
Batmanda korkutan artış

Batman'da korkutan artış

Batman'da son yıllarda internet kafe sayısında hızlı bir artış yaşandığı, kentte yaklaşık 800 kişiye bir internet kafe düştüğü bildirildi.

19.08.2012Teknoloji
Dev sitede büyük tuzak

Dev sitede büyük tuzak

Eğer bu siteyi sık ziyaret ediyor ve alışık olmadığınız şeyler görüyorsanız başınız dertte olabilir.

18.05.2012Teknoloji
Sayın Code Flu Meclisin sitesini hackleyebilir misin

'Sayın Code Flu Meclis'in sitesini hackleyebilir misin?'

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, “Code Flu” rumuzlu bir Hacker'ı dinledi. Komisyon üyeleri, bilgisayar korsanından, Meclisin internet güvenlik duvarını aşarak “Merhaba İnternet Komisyonu” yazmasını istedi.

18.04.2012Gündem
Geldiler, savaştılar gidiyorlar

Geldiler, savaştılar gidiyorlar

8 yıldır Irak’ta bulunan Amerikan ordusu, çekilmesini tamamlamak üzere. Ülkedeki ABD askeri sayısı 170 binden 12 bine indi. En büyük Amerikan karargâhı olan “Zafer Üssü” dün resmen boşaltıldı.

2.12.2011Gündem
Türkiye’de internete bağlanan hane oranı yüzde 42.9’a çıktı

Türkiye’de internete bağlanan hane oranı yüzde 42.9’a çıktı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, internete erişim imkanı olan hane oranı yüzde 42.9’a yükseldi.

18.08.2011Ekonomi
1 milyon siteye daha yasak geldi

1 milyon siteye daha yasak geldi

İnternette "filtre" tartışmaları yaşanırken, TİB, internet kafeler için 1 milyonun üstünde sitenin erişiminin engellenmesi emri verdi.

23.05.2011Teknoloji
İnternet siteleri yakın takipte

İnternet siteleri yakın takipte

Sanal alemi mercek altına alan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB), bugüne kadar “Uyar-Kaldır” yöntemiyle internetten çıkarttığı zararlı içerik sayısı 60 bini geçti.

14.04.2011Teknoloji
Doğu’nun kraliçesi bir saat mesafede

Doğu’nun kraliçesi bir saat mesafede

Suriye’nin ikinci büyük kenti Halep, ziyaretçilerinde zaman tünelinde yolculuk etmiş etkisi yaratıyor. Gaziantep’ten çıkıp, yaklaşık 1 saat yol aldıktan sonra kendinizi ortaçağa ait bir kentte buluyorsunuz. Suriyeliler, Türkiye’de zor rastlanacak türde bir kentsel koruma bilincine sahipler. Şehrin ünlü kalesinden görünen eski Halep, uçsuz bucaksız bir labirent gibi. Eski veya yeni, binaların hemen hemen tamamı, açık renkli ve kolay işlenen kayşani taşından yapılmış. Şehir adını bu güya beyaz taşa borçlu.

29.12.2010Seyahat
Aileli mekâna içki baskını

Aileli mekâna içki baskını

Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara’nın Ümitköy Park Caddesi’ndeki lüks içkili mekânları basarak, “Yanlarında da olsanız 18 yaşın altındaki çocuklarınızı buralara getiremezsiniz” diye ailelerden kimlik topladı. Haklarında tutanak tutulan çocuklar aynı masada yanında oturan anne-babalarına imza karşılığında teslim edildi. Orada bulunan Ankara Baro Başkanı Feyzioğlu, “Görüntü korkunçtu” dedi.

11.12.2010Gündem
‘İnternet sel gibi geliyor, boyumuzu aşacak’

‘İnternet sel gibi geliyor, boyumuzu aşacak’

TELEKOMÜNİKASYON İletişim Başkanı Fethi Şimşek, internetin tüm dünyayı etkileyecek bir sel halinde geldiğini belirterek, gerekli önlemlerin alınması uyarısında bulundu. Şimşek, WikiLaks sitesinin internetin dünyada ne kadar etkin olacağını gösterdiğini de söyledi.

8.12.2010Teknoloji
İnterneti en çok erkekler kullanıyor

İnterneti en çok erkekler kullanıyor

Hanelerin yüzde 41.6’sının internet erişim imkanına sahip olduğu Türkiye’de, bilgisayar ve internet kullanımı en çok 16-24 yaş grubunda görülürken, tüm yaş gruplarında erkeklerin interneti daha fazla kullandığı görüldü.

18.08.2010Ekonomi
Çocukların bilgisayar kullanımına dikkat

Çocukların bilgisayar kullanımına dikkat

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Ali Peri, modern yaşamın ve eğitimin vazgeçilemez bir parçası haline gelen bilgisayarların, yanlış kullanımı sonucu fayda yerine, topluma ve özellikle çocuklara zarar vermeye başladığını söyledi.

5.07.2010Gündem
Yasaklar bizi daha güvenli yapmıyor

Yasaklar bizi daha güvenli yapmıyor

ABD ve Avrupa’da ortaya çıkan birtakım siteler, internet geçmişinin temizlenebileceğini iddia ediyor.

6.04.2010Gündem
Korsan müzik indirenin ADSLi iptal edilecek

Korsan müzik indirenin ADSL'i iptal edilecek

Fransa'da 'Sarkozy yasası' olarak bilinen düzenlemeyle internet sağlayıcıları korsan müzik indirmede sorumlu tutuluyor. Türkiye'de de marttan sonra başlaması beklenen uygulamaya göre yasadışı indirme yapan kullanıcı iki uyarı mektubundan sonra ADSL'den mahrum olacak. Uygulamanın başladığı ülkelerde CD satışı ve yasal müzik indirme rakamları patlıyor.

22.01.2010Teknoloji
Geleceğin internet kafeleri

Geleceğin internet kafeleri

3+ Internet Kafe projesinin Kocaeli kamuouyuna tanıtımı için düzenlenen toplantıda bu işletmelerin toplum içindeki önemi bir kez daha vurgulandı.

24.11.2009Gündem
Geleceğin internet kafeleri

Geleceğin internet kafeleri

3+ Internet Kafe projesi kapsamında Kocaeli'nde geleceğin internet kafeleri için bir araya geldiler.

23.11.2009Teknoloji
Gelecek temassız kartların olacak

"Gelecek temassız kartların olacak"

Visa Europe Türkiye Direktörü Nur Öztin Kurak, Türkiye'de temassız kart kullanımının giderek yaygınlaştığını belirterek “Şu anda 8 banka ile Visa payWave (temassız kart) uygulamamız bulunuyor. 7 banka ile çalışmalarımız da sürüyor, bu çalışmalar tamamlandığında Visa payWave olarak isimlendirdiğimiz temassız kartların altyapısını kuran ve bu ürünü sunan banka sayısı 15’e çıkacak. 2010 için hedefimiz temassız kart kullanıcı sayısını 1 milyonun üzerine çıkarmak” dedi.

27.10.2009Ekonomi
Windows nasıl virüs yayıyor

Windows nasıl virüs yayıyor?

Bütün Windows'larda olan bir özellik virüs yaymayı sürdürüyor. Nedir, nasıl kapatılır? İşte detaylar...

15.09.2009Teknoloji
Ürkütücü rapor

Ürkütücü rapor

Bilişim suçlarında son zamanlarda büyük artış yaşanıyor. Ağır cezalık olan davalara rağmen özellikle çocukların, kontör çalma, kredi kartı kopyalama ve internet üzerinden dolandırıcılık suçlarına karıştıkları ortaya çıktı.

8.07.2009Ege
Bilişim suçunda çocuklar da tehlikede

Bilişim suçunda çocuklar da tehlikede

İZMİR Cumhuriyet Savcısı Cihat Buldu, bilişim suçlarında son zamanlarda büyük artışlar olduğuna dikkat çekti.

8.07.2009Gündem
Kablosuz ağda büyük tehlike

Kablosuz ağda büyük tehlike

Yapılan bir TÜBİTAK araştırmasına göre kablosuz ADSL modem kullanıcıları büyük tehdit altında.

26.05.2009Teknoloji
Kaldırımda Cumil’e, pastane köşesinde paparazziye yakalanacaksınız, hazır olun

Kaldırımda Cumil’e, pastane köşesinde paparazziye yakalanacaksınız, hazır olun

Slovakya’nın başkenti Bratislava, Prag ve Viyana’nın küçük bir kopyası. Tarihi bölgesi iyi korunmuş. Mozart, Beethoven, Haydn gibi müzikçilerin geçtiği kültür şehri bugün üniversiteleriyle öne çıkıyor. 430 bin nüfusun yüzde 15’i öğrenci. Mimarisi, kültürel dokusu, sokakta ansızın karşınıza çıkan esprili heykelleriyle görülmeye değer.

10.05.2009 Seyahat
İnternet bağımlılığı artıyor

İnternet bağımlılığı artıyor

Bilgi akışını hızlandıran, iletişimi kolaylaştıran sanal alem, yeni psikolojik, sağlık ve sosyal sorunlarını da beraberinde getiriyor.

El Kaide operasyonunda 2 tutuklama

El Kaide operasyonunda 2 tutuklama

İzmir'in Buca ilçesinde düzenlenen operasyonda, terör örgütü El-Kaide'nin “Selefi Düşünce Kanadı” üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişiden ikisi tutuklandı.

20.03.2009Gündem
İzmirde El Kaide operasyonu: 7 gözaltı

İzmir'de El Kaide operasyonu: 7 gözaltı

İzmir'in Buca ilçesinde düzenlenen operasyonda, terör örgütü El-Kaide'nin “Selefi Düşünce Kanadı” üyesi oldukları ileri sürülen 7 kişi yakalandı.

20.03.2009Gündem
Cep telefonunda beyin kanseri riski

Cep telefonunda beyin kanseri riski

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Derneği (T-HASAK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hikmet Pekcan, kanserin genetik özelliklerin yanı sıra çevre koşullarıyla da doğrudan bağlantılı olduğunu belirterek, “Cep telefonu kullananlarda, kullanılan kulakta ve kullanılan taraftaki beyin bölgesinde kanserin daha sık görüldüğü gözlendi” dedi.

5.02.2009Gündem
Adanada hırsızlık zanlısına suçüstü

Adana'da hırsızlık zanlısına suçüstü

Adana'da 5 ayrı hırsızlık olayının zanlısı, suç üstü yakalandı.

28.01.2009Gündem
İnternet bağımlılığı artıyor

İnternet bağımlılığı artıyor

Ankara Numune Hastanesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma ve Tedavi Merkezi (AMATEM) Şefi Doç. Dr. Nesrin Dilbaz, Türkiye'deki internet kullanıcılarının yüzde 1,98'i ile yüzde 3,5'inin internet bağımlısı olduğunu bildirdi.Doç. Dr. Dilbaz, TBMM Sağlık Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda, “Elektronik Bağımlılık ile Elektronik Bağımlılıkla Mücadele ve Önlemleri” konulu bir sunum yaptı.

14.11.2008Gündem
Yasin Hayal yurtdışından ne talimat aldı

Yasin Hayal yurtdışından ne talimat aldı

Başbakanlık Teftiş Kurulu Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili inceleme raporunu tamamladı.

12.11.2008Gündem
Kim kapattı bu siteleri

Kim kapattı bu siteleri

Oxford Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Richard Dawkins’in ve Eğitim-Sen’in internet sitelerine erişim mahkeme kararıyla engellendi.

29.09.2008Gündem
PKKnın bilgisayar korsanlarına 20 yıl hapis istemi

PKK'nın 'bilgisayar korsanlarına' 20 yıl hapis istemi

Terör örgütü PKK adına, birçok kamu kurum ve kuruluş ile vatandaşlara ait 720 web sitesine sanal saldırı düzenledikleri iddia edilen 4'ü tutuklu 5 sanığın 20 yıla kadar hapsi istendi.

15.08.2008Gündem
’Zombi listesi’nde Türkiye ilk üçte

’Zombi listesi’nde Türkiye ilk üçte

Türkiye, YouTube’a erişimi engelleyen birkaç ülkeden biri. İyi ama niye böyle bu?

1.06.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Geleneksele karşı dijital

Sokak oyunlarının yerini dijital oyunlar aldı. Ancak gelenekselciler, çocukların sokağa çıkmasını istiyor. Peki kim haklı?

15.02.2013

‘Ücretsiz’ online oyunda ekstra içerik şoku

Online oyun oynama yaşının okul öncesi çocuklara kayması, oyun geliştirici firmaların iştahını kabartıyor. ‘Ücretsiz’ diye indirilen oyunlarda, avantaj sağlamak için satın alınan silah, zırh, eşya, ev gibi içeriklerin her birine, 20 liraya varan ücret ödeniyor.

12.08.2012
Eğlence yeri açmak kadar işletmek de zor

Eğlence yeri açmak kadar işletmek de zor

ÜLKEMİZDE iş yeri açmak kolay değildir. Birçok değişikliğe rağmen, hala zor bir süreçtir.

20.06.2010

Pilli Tabanca

ESKİDEN evde biriken rakı ve şarap şişelerinin karşılığında tahta mandal alınırdı eskiciden.. Dört gözle beklerdik yeni mandalları..

1.07.2009