EKSTRA
MENÜ

İnternet Kafeler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 631 haberi bulunmuştur.

İnternet Kafeler Haberleri

Son dakika haberi: Bakan Kocadan önemli açıklamalar: Şu ana kadar can kaybımız yok

Son dakika haberi: Bakan Koca'dan önemli açıklamalar: Şu ana kadar can kaybımız yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısın ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Şu ana kadar can kaybı söz konusu olmadı. Bu olmayacağı anlamına gelmez. Bu süreçte solunum sıkıntısı olan hastalarımızın olduğunu söylemek istiyorum" dedi.

16.03.2020Gündem
Koronavirüs Uyarısı: İnternet Kafeler ve Cep Telefonlarına Dikkat

Koronavirüs Uyarısı: İnternet Kafeler ve Cep Telefonlarına Dikkat

Okulların tatil edilmesiyle öğrenciler vakit geçirmek veya online dersleri izleyebilmek amacıyla internet kafelere daha fazla ilgi göstereceklerine dikkat çeken Prof. Dr. H. Tamer Dodurka, “Farklı kişiler tarafından kullanılan bilgisayarlar, hem solunum havasındaki damlacıklar içindeki virüsün hem de ellerdeki virüsün kolayca tutunabileceği eşyalardandır” dedi.

13.03.2020İyi Yaşam
Son dakika haberler: Dışişleri Bakanlığından Moğolistan için bir uyarı daha

Son dakika haberler: Dışişleri Bakanlığı'ndan Moğolistan için bir uyarı daha

Dışişleri Bakanlığı Moğolistan'a gidecek olan Türk vatandaşlarına seyahat uyarısında bulundu.

1.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Dışişleri Bakanlığından Moğolistan için seyahat uyarısı

Son dakika haberler: Dışişleri Bakanlığı'ndan Moğolistan için seyahat uyarısı

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı, Çin ile yoğun ilişkileri nedeniyle 'koronavirüs' salgınını açısından yüksek risk taşıyan Moğolistan'a seyahat planlayan Türk vatandaşlarının, yapılan uyarıları dikkate almaları gerektiğini açıkladı.

31.01.2020Gündem
‘İnternet salonları’ okullardan 100 metre uzaklıkta olacak

‘İnternet salonları’ okullardan 100 metre uzaklıkta olacak

İnternet salonları ile örgün eğitim kurumlarından, özel öğretim kursları, yükseköğretim hariç öğrenci yurtları ile anaokulları arasında en az 100 metre uzaklık bulunacak.

25.01.2020Eğitim
TBMMde Bilişim Teknolojileri Bağımlılığı Çalıştayı düzenlendi

TBMM'de "Bilişim Teknolojileri Bağımlılığı Çalıştayı" düzenlendi

Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tuncay Ayas, dede ve ninelerin torunlarıyla ilgilenmelerinin sağlanmasıyla, çocukların teknoloji bağımlılığının azalacağını belirterek, "Devlet, anne ve babasına bakmakla yükümlü olan ailelere maddi destek sağladığı gibi, torunlarına bakan dede ve ninelere de bakım ücreti verdiği takdirde bu konuda olumlu sonuçlar elde edilecektir." dedi.

14.11.2019Teknoloji
Türkiye’nin Özel Yetenekli Çocukları, T3 Vakfı’nda Geleceğe Hazırlanıyor

Türkiye’nin Özel Yetenekli Çocukları, T3 Vakfı’nda Geleceğe Hazırlanıyor

T3 Vakfı olarak tanınan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, özel yetenekli çocukları geleceğe hazırlanıyor. DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde eğitimlerine devam eden ve 60 binöğrenci içerisinden sınavla seçilen 1500 özel yetenekli ortaokul ve lise öğrencisi, kodlamadan nanoteknolojiye, geleceğin teknolojilerini öğreniyor. Teknoloji üreten Türkiye hedefiyle 2017 yılında yola çıkan T3 Vakfı, Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı ile Türkiye’nin özel yetenekli çocuklarını DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde geleceğe hazırlıyor.

22.04.2019Gündem
Seçim yasakları ne zaman bitiyor, seçim yasakları neler

Seçim yasakları ne zaman bitiyor, seçim yasakları neler?

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin propaganda dönemi 31 Mart saat 18.00'de yayın yasakları başladı. Seçim günü de 18.00 itibariyle radyolarda ve her türlü yayın organlarında sadece YSK tarafından seçimle ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek. Seçim günü saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, gerek görürse yayın yasağını yarın saat 21.00'den önce de kaldırabilecek. Peki, diğer seçim yasakları neler? Seçim yasakları ne zaman bitiyor?

31.03.2019Gündem
E-sporda iş fırsatları artıyor

E-sporda iş fırsatları artıyor

E-spora ilgi Türkiye’de ve tüm dünyada her geçen yıl artıyor. Bu ilginin artmasıyla beraber sektördeki kariyer olanakları da çoğalıyor. E-spor alanında sadece profesyonel sporcu değil aynı zamanda antrenörlük, hakemlik, yayıncılık, analistlik gibi farklı mesleklerden çalışanlara da ihtiyaç duyuluyor.

İşte 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere dair tüm bilmeniz gerekenler...

İşte 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere dair tüm bilmeniz gerekenler...

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gidiyor. Yerel seçimlerde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullanacak. Oy verme saatleri 08.00-17.00 olacak. Bazı illerde ise bu saat 07.00-16.00 olarak belirlendi. İşte seçime dair tüm detaylar ve yasaklar...

25.03.2019Gündem
Seçim günü yasakları ne zaman başlayacak Seçim yasakları neler

Seçim günü yasakları ne zaman başlayacak? Seçim yasakları neler?

YSK'nın Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy verme günü uygulayacağı seçim yasakları Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Oy verme süresince bütün kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı olacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnız yemek verilebilecek. Peki, seçim günü yasakları ne zaman başlayacak? Seçim yasakları neler?

24.03.2019Gündem
Seçim günü düğün yapılabiliyor mu, bir seçim yasağı var mı

Seçim günü düğün yapılabiliyor mu, bir seçim yasağı var mı?

Türkiye, 31 Mart Pazar günü yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gidecek. Havaların ısınması ve yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte düğünler yapılmaya başladı. Evlenmek isteyen vatandaşlar düğün için aldıkları tarihin seçim ile aynı güne denk gelmesiyle, 'Seçim günü düğün yapılır mı?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, seçim günü düğün olur mu?

22.03.2019Gündem
Seçim günü yasakları belli oldu

Seçim günü yasakları belli oldu

Yerel seçimlerde oy verme günü saat 06.00'dan 24.00'e kadar alkollü içki satılamayacak, içkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak, eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek.

8.01.2019Gündem
İşletmeler için yeni gelir modeli

İşletmeler için yeni gelir modeli

Dijital ödeme yöntemi MenaPay, işletmelerin nakit karşılığı MenaCash satışına imkân tanıyan yeni MenaPay Bayi Ağı ile MENA bölgesinin dijital dönüşümüne katkı sağlamayı hedefliyor.

19.12.2018Teknoloji
Yalova 2018 seçim sonuçları hurriyet.com.trden takip edilecek

Yalova 2018 seçim sonuçları hurriyet.com.tr'den takip edilecek

Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 27. dönem milletvekili genel seçimi sonuçları için artık sadece saatler kaldı. 2018 seçim sonuçlarına yönelik tahminler yürüten vatandaşlar bir yandan da sandıkların kaçta açılacağını sorguluyor. Yalova ve tüm illerin 2018 seçim sonuçları hurriyet.com.tr üzerinden anlık olarak yayınlanacak.

22.06.2018Gündem
2018 Rize seçim sonuçları ve oy oranları hurriyet.com.trde olacak

2018 Rize seçim sonuçları ve oy oranları hurriyet.com.tr'de olacak

Türkiye, 24 Haziran’da gerçekleşecek olan cumhurbaşkanı seçimi ve 27. dönem milletvekili genel seçim sonuçlarına kilitlendi. Tüm yurt gibi Rize’de ikamet eden vatandaşlar da 2018 seçim sonuçlarını büyük bir merakla beliyor. Hem cumhurbaşkanı hem de Rize milletvekili seçim sonuçları verileri anlık olarak hurriyet.com.tr’de olacak.

22.06.2018Gündem
Seçim yasakları neler Yasaklar saat kaçta başlayıp bitecek

Seçim yasakları neler? Yasaklar saat kaçta başlayıp bitecek?

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesinde en çok merak edilen konulardan biri de yasaklar oldu. Peki, seçim yasakları neler? Yasaklar ne zaman başlayıp kaçta bitecek?

20.06.2018Gündem
YSKdan seçim günü için çay bahçesi kararı

YSK'dan seçim günü için 'çay bahçesi' kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, çay bahçelerinin oy verme günü kapalı olması gerektiğine karar verdi. Okullardaki kantinler ise oy verme günü açık kalacak.

19.06.2018Gündem
6 bin servis kontrol edildi, 88 şoföre ceza kesildi

6 bin servis kontrol edildi, 88 şoföre ceza kesildi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde okul ve yurtların çevrelerinde gerçekleştirilen uygulamanın sonuçları açıklandı. Uygulamaya 14 bin 993 personel katıldı, 101 bin 605 kişi ve 5 bin 722 okul servis aracı kontrol edildi, kurallara uymayan 88 servis şoförüne ceza kesildi.

2.06.2018Eğitim
Toskana’da kebapçı ve seks shop yasağı

Toskana’da kebapçı ve seks shop yasağı

İtalya'nın Toskana bölgesindeki Ortaçağ kentlerinden Pistoia'da, şehir merkezinin yapısına aykırı olduğu gerekçesiyle yeni kebapçı ve seks shop gibi işletmelerin açılması yasaklandı.

2.05.2018Seyahat
İşte seçim yasakları

İşte seçim yasakları

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) seçim yasakları açıkladı.

28.04.2018Gündem
YSK’dan erken seçimle ilgili 4 yeni karar

YSK’dan erken seçimle ilgili 4 yeni karar

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi hakkında 4 yeni kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

28.04.2018Gündem
İtalyan kentinde kebapçı ve seks shop yasağı

İtalyan kentinde kebapçı ve seks shop yasağı

İtalya'nın Toskana bölgesindeki Ortaçağ kentlerinden Pistoia'da, şehir merkezinin yapısına aykırı olduğu gerekçesiyle yeni kebapçı ve seks shop gibi işletmelerin açılması yasaklandı.

25.04.2018Dünya
Seçim günü düğün olur mu

Seçim günü düğün olur mu?

Seçim günü düğün yapılır mı sorusu, erken seçim kararının alınmasıyla birlikte vatandaşların merakla sorguladığı konu oldu. Düğün için aldıkları tarihin seçim ile aynı güne denk gelmesinin ardından akıllardaki soru, 'Seçimde düğün olur mu?' oldu. Peki, YSK'nın mevzuatlarına göre seçim günü düğün olur mu? İşte, YSK'dan seçim günü düğün kararı hakkında detaylı bilgiler

19.04.2018Gündem
Kartınıza sahip çıkın

Kartınıza sahip çıkın

Kart sahtekarlıklarına karşı en başta önlemi alması gereken biz vatandaşlarız. Nakit taşımaya göre çok daha güvenli olan kredi kartımızın bilgilerini veya kişisel bilgilerimizi korumanın sorumluluğu bize de düşüyor. İşte alabileceğiniz kişisel önlemler...

13.04.2018Ekonomi
Suçlu yer bildirecek

Suçlu yer bildirecek

BAŞBAKAN Binali Yıldırım başkanlığındaki Bakanlar Kurulu’nda, cinsel istismara karşı eylem planı ile ilgili detaylı sunum yapıldı.

6.03.2018Gündem
İnternet kafe sahiplerine ders saati uyarısı

İnternet kafe sahiplerine ders saati uyarısı

Mardin’in Midyat ilçesi Kaymakamı Hüseyin Tekin, internet kafe işletmecileriyle yaptığı toplantıda, ders saatlerinde öğrencilerin buralara alınmamasını istedi.

1.03.2018Eğitim
İnternet uyarısı: Zehir evlerin içine yerleşti

İnternet uyarısı: Zehir evlerin içine yerleşti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, internet bağımlılığı konusunda uyarılarda bulunarak, “Artık internetler eve yerleşti. Yani zehir evin içine girmiş vaziyette” dedi.

28.12.2017Gündem
Erdoğan açıkladı: First lady de araya girdi, o ada Türkiyeye tahsis edildi

Erdoğan açıkladı: First lady de araya girdi, o ada Türkiye'ye tahsis edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sudan'a yaptığı resmi ziyarette Sevakin Adası'nın imarı için anlaşmayı sağladı. Erdoğan, "Bize burayı uzun yıllara sarih tahsis ederseniz bu adanın tamamını biz restore edelim. Ülkemden buraya ciddi manada bir turist akını olacağını göreceksiniz ve tarih yeniden ayağa kalkacaktır dedim. Sağolsun kabul ettiler. Bir de tabii orada 'First Lady' de araya girince o da kabul etti" dedi.

28.12.2017Gündem
Aile bağımlıysa çocuk ne yapsın

Aile bağımlıysa çocuk ne yapsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukları teknolojiden uzak tutmaya çalışmak yerine onlara bilinçli kullanmayı öğretmek gerektiğini belirterek, “Annenin-babanın elinden telefonu, tableti bırakmadığı, televizyon başından ayrılmadığı bir evde çocuğa ‘Teknolojiden uzak dur’ demek faydasız bir çaba olur” dedi.

27.11.2017Ekonomi
Okul çevrelerine sıkı denetim

Okul çevrelerine sıkı denetim

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), yurt genelinde 12 bin 55 personelin katılımıyla okul çevrelerinde denetim gerçekleştiriyor.

23.10.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Apartmanda internet kafe nasıl açılır?

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğe göre tapuda işyeri olarak görünen yerlerde, yönetim planında aksine bir hüküm yoksa kat maliklerinin oyçokluğu ile aldığı kararla internet kafe açmak mümkün. ‘Ortak yer’ olan apartman girişine bankamatik konulması için ise tüm kat maliklerinin izni ve kat malikleri kurulunda oybirliğiyle karar alınması gerekiyor.

25.11.2019

Kartınıza sahip çıkın

Kart sahtekârlıklarına karşı en başta önlemi alması gereken biz vatandaşlarız. Nakit taşımaya göre çok daha güvenli olan kredi kartımızın bilgilerini veya kişisel bilgilerimizi korumanın sorumluluğu bize de düşüyor. İşte alabileceğiniz kişisel önlemler...

13.04.2018

Şimdi tam zamanı! Hem vizesiz hem de çok ucuz: Belgrad

Çok şey var bu şehirde beni derinden etkileyen. İçinde o kadar bizden parçalar var ki, bir anda bağlanıyorsun yabancılık çekmeden. Biraz bize benzemesinden, biraz çektiği acılardan, biraz da gururlu ruhu etkiliyor Belgrad’ı gezerken. İşte size Belgrad gezi rehberi...

2.03.2018