EKSTRA
MENÜ

Internet Bağımlılığı

Internet Bağımlılığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Internet Bağımlılığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 889 Internet Bağımlılığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Internet Bağımlılığı Haberleri

Gençlerin en büyük sorunu: İşsizlik ve eğitim

Gençlerin en büyük sorunu: İşsizlik ve eğitim

Uluslararası Antalya Üniversitesi tarafından TNS ortaklığıyla gerçekleştirilen araştırma gençlerin sorunlarını ortaya koydu. Araştırmada 18-24 yaş arası gençlere sorunları soruldu. Buna göre gençlerin başlıca sorunları işsizlik, eğitim ve ekonomik sıkıntılar. Araştırmada gençlerin sorunları olarak tembel olmaları ve internet bağımlılığı da dikkat çekti.

9.02.2016Eğitim
Ruhsal sorunlar internet bağımlısı yapıyor

Ruhsal sorunlar internet bağımlısı yapıyor

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi, akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve giderek tüm topluma yayılan sosyal medya alışkanlığının bir sonucu olarak psikolojik bozukluklarda önemli bir artış olmuştur. Bu sorunları rahatlatmak için alkol, uyuşturucu, seks, alışveriş, fazla yeme gibi bağımlılıkların yanında internet bağımlığı da hızlı bir şekilde artmıştır.

11.01.2016Sağlık
Sosyal medya bağımlılığı gerçeği

Sosyal medya bağımlılığı gerçeği

Neden bazılarımız gerçek hayatta sıradan bir kişilik sergilerken, sosyal medyada farklı kişilere dönüşüyoruz? İnternette cevval bir ‘klavye kahramanı’na dönüşen o kız, geçen gün haksız yere laf işittiği halde ağzını açıp tek kelime bile edemeyen iş arkadaşınız değil mi?

6.01.2016Hayat
Çocuklara 3 yaşına kadar ekran izni vermeyin

Çocuklara 3 yaşına kadar ekran izni vermeyin

Prof. Dr Aras, "Doğal ortamdaki etkinlikler ve sosyal etkileşimler eksik olduğunda yüz yüze iletişimin sağladığı psiko-sosyal iyilik hali, empati, yaratıcılık, sosyal beceriler ve el becerileri açısından yetersizlikleri olan bireyler yetişmektedir."

19.12.2015Sağlık
Telefonunuza bağımlı mısınız

Telefonunuza bağımlı mısınız?

Akıllı telefonlarla birlikte, telefonlar yalnızca birini aramak ya da mesajlaşmak için kullanılmaktan çoktan çıktı! Telefon elimizde yürüyor, yolda, işte hatta yemekte bile sürekli telefonlarımızla meşgul oluyor ya da onları kontrol ediyoruz. ' Bağımlılığım korkulacak boyutta mı?' sorusunun cevabuı için, aşağıdaki 10 maddeyi okumanızı tavsiye ederiz. Eğer bu 10 özelliğe de sahipseniz, kötü bir haberimiz var:Siz de telefonunuza bağımlısınız.

15.12.2015Hayat
Sosyal medya kişilik bozukluklarına yol açabiliyor

Sosyal medya kişilik bozukluklarına yol açabiliyor!

İnternet ve medyadan uzak kaldığı zaman veya cep telefonlarının şarjı bitince...

10.12.2015Sağlık
Sibercan ile internet eğitimi

Sibercan ile internet eğitimi

GAZİEMİR Belediyesi, ’Sibercan Dijital Vatandaşlık ve Bilinçli İnternet Projesi’yle çocuklara internet ve sosyal medya kullanımı eğitimi verdi.

11.11.2015Ege
Siz de internete bağımlı olabilirsiniz

Siz de internete bağımlı olabilirsiniz

CEP telefonunuzun veya bilgisayarınızın interneti kesildiğinde huzursuzluk, ruhsal çöküntü hatta kızgınlık hissediyorsanız internet bağımlısı olabilirsiniz.

21.10.2015Ege
Sosyal medya değersiz hissetmeye yol açıyor

Sosyal medya değersiz hissetmeye yol açıyor

Sık sık telefona bakma ihtiyacı duyuyor, sürekli ne paylaşım yapacağım diye düşünüyor ve internet olmadığında kaygılanıyorsanız dikkat! Sosyal Medyanın uzun zaman önce hayatlarımıza girmesiyle birlikte kişilerin “kendilik algıları” (bireyin ruhsal ve bedensel açıdan kendisini nasıl algıladığı) da değişmeye başladı.

14.09.2015Sağlık
İnternet daha çok erkekleri esir alıyor

İnternet daha çok erkekleri esir alıyor

Sağlık Bakanlığı ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinin internet bağımlılığına ilişkin yaptığı iki ayrı araştırma, erkeklerin kadınlara oranla sosyal medyada daha çok vakit geçirdiğini, kentlerde bağımlılık düzeyinin kırsala göre daha fazla olduğunu ortaya koydu.

12.08.2015Sağlık
Aile içindeki tehlike

Aile içindeki tehlike

Uzmanlar “Sosyal Engelli” kavramına dikkat çekiyor. Sanal dünyada öyle bir dostluk oluştu ki el sıkışmaya hasret kaldık diyen Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan amacı dışında kullanılan teknolojinin kişilerin günlük yaşam aktivitesini bozduğunu, eşiyle, çocuklarıyla ilgilenmiyen bireyleri ortaya çıkardığını kaydediyor.

7.08.2015Sağlık
Çağın yeni hastalığı: Teknoloji bağımlılığı

Çağın yeni hastalığı: Teknoloji bağımlılığı

BİLGİSAYAR, tablet, internet... Kısaca, teknoloji bağımlılığı çocuk ve ergenlerde akıl almaz boyutlara ulaştı.

2.08.2015Ege
Gençlerde cinsellik ve bağımlılık

Gençlerde cinsellik ve bağımlılık

Cinsel hastalıklara yakalanma ortalaması giderek artıyor.

Londra’nın en çekilmez günleri

Londra’nın en çekilmez günleri

Bu hafta Londra’nın hiç mi hiç tadı yoktu.

10.04.2015Avrupa
Suç bilimleri uzmanından internet uyarısı

Suç bilimleri uzmanından internet uyarısı

Suç Bilimleri Uzmanı polis memuru İsa Altun, sosyal medyada çok sayıda pedofili olduğunu belirterek, "Bunlar içerisinde tahsilli, kariyeri, tanınırlığı olan insanlar da çok. O nedenle çocuklarınızın sosyal medyada tanımadığı kişilerle iletişim kurmasına izin vermeyin" dedi.

20.03.2015Teknoloji
Zekayı köreltiyor, ilişkileri bozuyor

Zekayı köreltiyor, ilişkileri bozuyor

Kullanımı giderek yaygınlaşan akıllı telefonlar ve taşınabilir bilgisayarlardaki oyunların çocuklarda bağımlılığa neden olduğu ve bu bağımlılığın yaratıcı zekayı körelttiği bildirildi.

7.02.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Günümüz bağımlılığı: ‘Sanal tik’

Günümüz bağımlılığı: ‘Sanal tik’

Ebeveynlerin çocukları ile daha fazla vakit geçirmesi bu işin kesin çözümü.

15.12.2015

İnternet Kullanımı ve Oyun Çocuklar İçin Tehdit Oluşturuyor

Ödül-ceza ve yasak kıskacı dijital çağda çözüm değil. Bilakis internet ve oyunun akıllıca kullanılmasından yanayım.

23.03.2015