EKSTRA
MENÜ

Insan Vücudu

Insan Vücudu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Insan Vücudu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.798 Insan Vücudu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Insan Vücudu Haberleri

Sibernetik Nedir Sibernetik Bilimi Ne İşe Yapar

Sibernetik Nedir? Sibernetik Bilimi Ne İşe Yapar?

Bir sistemdeki bilgi süreçlerinin aktarım mekanizmasını ve aynı zamanda yönetimini dış dünyanın ihtiyacına göre insani müdahaleye gerek duymadan kendi kendini kontrol edebilen sistemleri inceleyen bir bilim dalı olan sibernetik nedir ve sibernetik bilimi ne iş yapar tüm detaylarıyla derledik.

22.07.2021Araştırma
Alerjie Ne İyi Gelir ve Nasıl Geçer Alerji Neden Olur Evde Alerjiye İyi Gelen Bitkisel ve Doğal Yöntemler

Alerjie Ne İyi Gelir ve Nasıl Geçer? Alerji Neden Olur? Evde Alerjiye İyi Gelen Bitkisel ve Doğal Yöntemler

Alerji durumunda vücut bir besine veya maddeye karşı tepki verir. Toplumda pek çok kişi bu sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca besin alerjisinin aynı sıra özellikle mevsim geçişlerinde polen ve bahar alerjisi de görülmektedir. Alerjiye iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemlerle evde çözüm üretilebilir. Peki alerji nasıl geçer? Evde alerjiye ne iyi gelir? İşte alerjinin nedenleri ve evde alerjiye iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemler...

21.07.2021İyi Yaşam
Rüptür nedir Tıpta rüptür ne demek ve ne anlama gelir

Rüptür nedir? Tıpta rüptür ne demek ve ne anlama gelir

Rüptür, insan vücudu içerisinde yer alan herhangi bir organ üzerinde yırtılma görülme durumunu ifade etmektedir. Rüptürün kelime anlamının ne demek olduğunu, rüptür kelimesinin tıp dili içerisindeki anlamının ne olduğunu ve daha fazlasını sizler için derledik.

19.07.2021Araştırma
Demir eksikliğine ne iyi gelir ve nasıl geçer Demir eksikliği neden olur Evde demir eksikliğine iyi gelen besinler, yiyecekler, bitkisel çözümler ve doğal yollar

Demir eksikliğine ne iyi gelir ve nasıl geçer? Demir eksikliği neden olur? Evde demir eksikliğine iyi gelen besinler, yiyecekler, bitkisel çözümler ve doğal yollar

Demir, hücrelerin başta enerji üretiminde olmak üzere birçok enzimin yapısında önemli rol oynar. Demir eksikliği de vücudun ihtiyaç duyduğu demirin karşılanmaması durumunda ortaya çıkar. Bununla birlikte baş ağrısı ve kansızlık gibi sonuçları da olabilir. Demir eksikliğine iyi gelen bitkisel yiyecekler, besinler ve çaylar sayesinde evde doğal yollarla çözüm üretilebilir. Peki demir eksikliği nasıl geçer? Evde demir eksikliğine ne iyi gelir? İşte demir eksikliği nedenleri ve demir eksikliğine iyi gelen bitkisel ve doğal öneriler...

14.07.2021Sağlık
Uzatmalı Covid: İlk deneyler teşhis ve tedavi konusunda umut verici

'Uzatmalı' Covid: İlk deneyler teşhis ve tedavi konusunda umut verici

'Uzatmalı' Covid geçiren yani koronavirüse yakalandıktan sonra uzun süre sağlığına kavuşamayan hastalarla ilgili araştırmalar yürüten bilim insanları, çalışmalarının ilk sonuçlarının, teşhisi sağlayacak bir testin geliştirilebileceği konusunda umut verdiğini söylüyorlar.

12.07.2021Dünya
Kanada ve Sibirya kavruluyor: Küresel ısınma can alıyor

Kanada ve Sibirya kavruluyor: Küresel ısınma can alıyor

Kanada’da hava sıcaklıklarının 50 dereceye dayanması dikkatlerin bir kez daha iklim değişikliğine çevrilmesine neden oldu. Aşırı sıcaklar Kanada’da koronavirüsten daha fazla ölüme neden olurken, iklim değişikliği ABD’de 13 katlı bir apartmanın çökmesinde de rol oynamış olabilir.

2.07.2021Dünya
Cinayetleri köpek ortaya çıkardı

Cinayetleri köpek ortaya çıkardı

SAKARYA’nın Sapanca ilçesi Kırkpınar Mahallesi’nde dün bir köpeğin ağzında insan vücudu parçası görenler durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekiplerince yapılan araştırmada inşaat bölgesine gömülmüş, ancak hayvanlar tarafından bir bölümü toprak üstüne çıkarılmış 2 ceset bulundu.

2.07.2021Gündem
Resim çizerken kullandığı renkler çok önemli... İstismara uğrayan çocuklar bize ne söylemeye çalışıyor

'Resim çizerken kullandığı renkler çok önemli...' İstismara uğrayan çocuklar bize ne söylemeye çalışıyor?

Elmalı davası, çocuk istismarı gerçeğini hepimize tekrar hatırlattı. Çocuklarımızı korumakta zorlandığımız, büyük endişeler taşıdığımız günümüzde 'Bir çocuğun istismara uğradığını nasıl anlarız ve onları nasıl koruruz?' sorularının cevabını aradık

1.07.2021Gündem
Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Düşük Tansiyon Nedenleri Ve Tedavisi

Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Düşük Tansiyon Nedenleri Ve Tedavisi

Düşük tansiyon sıklıkla ortaya çıkabilen durumlardan bir tanesidir. Düşük tansiyon şikayeti yaşayan ya da düşük tansiyon teşhisi konulmuş kişiler bu hastalığın nedenlerini araştırmaktadırlar. Düşük tansiyona iyi gelen pek çok doğal etmen bulunmaktadır. Son günlerde düşük tansiyon ile ilgili pek çok araştırma yapılmıştır. Peki düşük tansiyona ne iyi gelir? Düşük tansiyon nasıl geçer? Düşük tansiyon nedenleri nelerdir? Düşük tansiyon tedavisi nasıl olur? İşte düşük tansiyon ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Omega 3 Nedir Ve Ne İşe Yarar Omega 3 Faydaları Nelerdir Ve Nelerde Bulunur

Omega 3 Nedir Ve Ne İşe Yarar? Omega 3 Faydaları Nelerdir Ve Nelerde Bulunur

Omega 3 yönünden zengin diyetlerin sağlığa yararlı olduğu ve hastalıkları önleyebileceği iyi bilinmektedir. Giderek daha bilgili ve sağlıklı yiyeceklere ilgi duyan tüketiciler, artık diyetlerine dahil etmek için aktif olarak omega 3'leri arıyorlar. Bununla birlikte, omega-3'ler tam olarak nedir, ne tür yiyecekler içindedir ve gerçekten ne kadara ihtiyacımız vardır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Instagramdan gelen bir mesaj hayatını değiştirdi 2 ay boyunca karanlıkta yaşadı

Instagram'dan gelen bir mesaj hayatını değiştirdi! 2 ay boyunca karanlıkta yaşadı

İtalya'daki cıvıl cıvıl memleketinden kalktı dünyanın öbür ucuna buzlarla kaplı bir köye taşındı. Bu hikayeyi okuduktan sonra ona özenir misiniz yoksa akıl fikir mi dilersiniz, size bırakıyoruz...

20.06.2021Dünya
Tırnak sağlığı

Tırnak sağlığı

Sağlıklı bir tırnak genelinde pembe, dibine doğru ise beyazımsı pembe renkte olmalıdır. Eğer tırnaklarınız solgun veya diğer renklerdeyse kalınlaşmış ve yapısı bozulmuşsa sağlığınızla ilgili sinyal veriyorlar demektir.

20.06.2021Sağlık
Biorezonans Nedir, Ne İşe Yarar Biorezonans Nerelerde Var, Nasıl Uygulanır

Biorezonans Nedir, Ne İşe Yarar? Biorezonans Nerelerde Var, Nasıl Uygulanır?

Günümüzde teknolojinin gelişimi ile birlikte hastalıklar da kolay bir şekilde tedavi edilebiliyor. Biorezonans tedavisi de çok merak ediliyor. Biorezonans nedir, ne işe yarar? Biorezonans nerelerde var, nasıl uygulanır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

9.06.2021Araştırma
Evde öğrenme

Evde öğrenme

Okul öncesi dönem, bilişsel, sosyal-duygusal, fiziksel, dil gelişimi alanında önemli değişimlerin yaşandığı, gelişimin hızlı ve en yoğun olduğu kritik bir dönemdir. Bu dönemde edinilen temel bilgi, beceri ve alışkanlıkların çocuğun gelecek yaşamını etkileyecek olması nedeniyle bu dönemde gelişimi destekleyici etkinlikler ayrı bir öneme sahip. Okul öncesi dönem çocuklarının çok yönlü ve bütüncül olarak gelişimini besleyen en önemli uğraşı ve gereksinimi oyundur. Çocukların oyunları sırasında kullandıkları materyaller ise öğrenmelerini ve gelişimsel alanlara yönelik becerilerini destekler.

9.06.2021Eğitim
Yüzde Yüz Doğal Bitkisel Yağlar ile Bio Oil Natural Çatlaklara Son Veriyor

Yüzde Yüz Doğal Bitkisel Yağlar ile Bio Oil Natural Çatlaklara Son Veriyor!

Bio-Oil Natural, yüzde 100 doğal içeriğiyle cilde ihtiyacı olan bakımı sunmaya yardımcı oluyor. Klinik olarak da kanıtlanan etkisini içeriğinde yer alan vitaminlere, doğal antioksidanlara, bitki özlerine ve doğal bitkisel yağlara borçlu. Kimyasal ürünlerin vücuda verdiği zararların aksine Bio-Oil Natural’ın formülünde kullandığı bitkisel yağlar, ile ilgili Uzm. Dr. Mehtap Kıdır önemli açıklamalar yapıyor.

Onun adı ceset çiçeği... Koklamak için saatlerce sırada beklediler

Onun adı ceset çiçeği... Koklamak için saatlerce sırada beklediler

Bir fidanlık sahibi, terk edilmiş bir benzin istasyonunda dev çiçeğini komşuları ve diğer meraklılar için sergiledi. Bu bitkiyi görmek için binlerce meraklı benzin istasyonuna akın etti. Peki neden?

31.05.2021Dünya
Nem Nedir Havada Nem Nasıl Oluşur Nem Ve Sıcaklık İlişkisi

Nem Nedir? Havada Nem Nasıl Oluşur? Nem Ve Sıcaklık İlişkisi

Nem kavramı, günlük hayatta insanları duyduğu bir kelime olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların büyük çoğunluğunun nemin ne olduğunu bilmesine karşın konuyla alakalı bilgi sahibi olmayan insanlar bulunmaktadır. Sizin için Nem nedir? Havada nem nasıl oluşur? Nem ve Sıcaklık ilişkisi konularını detayları ile derledik.

27.05.2021Araştırma
Hipoksi nedir ve neden olur Hipoksi (Oksijen eksikliği) belirtileri nelerdir

Hipoksi nedir ve neden olur? Hipoksi (Oksijen eksikliği) belirtileri nelerdir

İnsan vücudu için oksijen oldukça önemlidir. Vücudun ihtiyaç duyduğu oksijen karşılanmadığında vücut bazı tepkimeler gösterir. Hipoksi bu durumla alakalı bir sağlık sorunudur. Hipoksinin neden olduğu ve kimlerde görüldüğü insanların merak ettiği konulardır. Hipoksi nedir ve neden olur? Hipoksi (Oksijen eksikliği) belirtileri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Cins İsim Nedir Özel İsimden Farkı Nedir Türkçede Kullanılan Cins İsim Örnekleri

Cins İsim Nedir? Özel İsimden Farkı Nedir? Türkçe'de Kullanılan Cins İsim Örnekleri

Türkçe dilinde hem cins isimler hem de özel isimler yer almaktadır. Bu isimler; anlamına ve amacına bağlı şekilde farklı olarak ele alınarak kullanılmaktadır. Bu konuda cins adlar değişik örnekler ile ele alınıp değerlendirilmektedir. Peki, cins isim nedir? Özel isimden farkı nedir? Türkçede kullanılan cins isim örnekleri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Antijen nedir Antijen testi ne işe yarar

Antijen nedir? Antijen testi ne işe yarar?

Tüm dünyayı sarsan ve hala devamlılığını sürdüren pandemik bir salgın olan Covid 19 ile birlikte daha fazla duymaya başladığımız kelimelerden biri de antijen kelimesidir. Antijen nedir? Antijen testi ne işe yarar? İşte antijen ile ilgili bilinmesi gereken bilgiler.

25.05.2021Araştırma
Çinko nedir ve ne işe yarar Çinko nelerde ve nerelerde bulunur

Çinko nedir ve ne işe yarar? Çinko nelerde ve nerelerde bulunur

Çinko; insan vücudunda yer alan ve sayısı 300'ü aşan değişik enzimlerin, ideal bir biçimde işlev göstermesi adına gerekli bir mineral olarak tanımlanabilir. Peki çinko nedir ve ne işe yarar? Çinko nelerde ve nerelerde bulunur? İşte merak edilen tüm detaylar.

23.05.2021Araştırma
Amfetamin nedir ve zararları nelerdir

Amfetamin nedir ve zararları nelerdir?

İnsan vücudu için zararlı olan çok sayıda madde vardır. Bu maddelerin birçoğu ise bağımlılık yaptığı için kullanılması oldukça zararlıdır. Sizler için Amfetamin nedir ve zararları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.05.2021Araştırma
Honor Band 6 incelemesi

Honor Band 6 incelemesi

Teknoloji kutusundan herkese merhaba. Bugünkü videomuzda Honor’un yeni nesil akıllı bilekliği Honor Band 6’yı inceleyeceğiz. Bu cihazı Türkiye’de ilk deneyimleyenlerden biri olmak da ayrıca büyük bir keyif. Şimdi gelin, bu müthiş akıllı bilekliğe yakından bakalım. (Sponsorlu İçerik)

21.05.2021Teknoloji
Çözelti nedir ve özellikleri nelerdir Çözelti nasıl hazırlanır ve örnekleri

Çözelti nedir ve özellikleri nelerdir? Çözelti nasıl hazırlanır ve örnekleri

Daha ilkokul zamanlarında Fen derslerinde daha sonra Kimya ve Biyoloji derslerinde görülen çözelti konusu her zaman merak edilmiştir. Çözelti konusunu ele alarak, hakkında tüm detayları derledik.

21.05.2021Araştırma
Anatomi nedir ve çeşitleri nelerdir Anatomi bilimi neyi inceler ve hangi alanları kapsar

Anatomi nedir ve çeşitleri nelerdir? Anatomi bilimi neyi inceler ve hangi alanları kapsar

Anatomi bilimi her zaman merak edilen konulardan biridir. Özellikle de insan anatomisi hakkında herkesin bilmesi gereken noktalar mevcuttur. Anatominin önemi kavrandığında; her canlının özellikleri de bilimsel olarak anlaşılmaktadır. Anatomiden ve anatominin ne denli önemli olduğuna dair detayları derledik.

20.05.2021Araştırma
Nasıl tedavi edilir

Nasıl tedavi edilir?

‘SARS-CoV-2 Akut Solunum Yolu Hastalığı’ için şu anda kesin bir tedavi yolu mevcut değil. Hastalarda semptomlara dayalı ve etkilenen organa özgü tedavi şekli uygulanmaktadır. Bakteriyel bir durum meydana gelirse, antibiyotik verilir. Gerçekleştirilen tedavi, ateş, kuru öksürük ve nefes darlığı gibi belirtilerin hafifletilmesine odaklanır.

20.05.2021Avrupa
Skandallar, skandallar, skandallar... Bu parlak günler tarih oldu

Skandallar, skandallar, skandallar... Bu parlak günler tarih oldu

70'lerin ortasında genç bir girişimci tarafından kurulan Victoria's Secret, 90'larda ve 2000'lerde bir patlama yaparak dünyanın en tanınan markalarından biri haline geldi. Son 5 yılda yaşadığı skandallar sonucu o günleri mumla arayan Victoria's Secret'ın ilginç hikayesini biliyor musunuz?

17.05.2021Ekonomi
Magnezyum Eksikliği Belirtileri Nelerdir, Neden Olur Magnezyum İçeren Besinler

Magnezyum Eksikliği Belirtileri Nelerdir, Neden Olur? Magnezyum İçeren Besinler

Magnzuyum, insan vücudu için olumlu etkileri olan bir minarel. Vücuttaki enzimlerin çalışmasında büyük bir rolü olan bu mineralin eksikliğinde çeşitli sağlık problemleri meydana geliyor. Peki magnezyum eksikliği belirtileri nelerdir, neden olur? İşte magnezyum içeren besinler...

17.05.2021İyi Yaşam
Yumurta Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Yumurta Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Yumurta Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Yumurta Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Bazı besinler, insan vücudunda değişik sağlık durumunu etkileyecek veya yaşam kalitesini ciddi derecede düşürecek reaksiyonlara sebep olabilir. Bu alerjik reaksiyonlar özellikle hayvansal gıdalardan olabilir. Bunlardan bir tanesi de yumurtadır. Yumurta alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Yumurta alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri derledik.

16.05.2021Sağlık
Soğan Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Soğan Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Soğan Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Soğan Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İnsan vücudu bazı gıdalara karşı tepki gösterebilir. Bu durum alerji olarak adlandırılır. Soğan alerjisi de bu alerjiler arasında yer alıyor. Soğan alerjisinin belirtileri ve kimlerde olduğu merak edilen bir konudur. Bu konu hakkında pek çok insan internet üzerinden bilgi sahibi olmak istiyor. Soğan alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? İşte, soğan alerjisi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

16.05.2021Sağlık
Penisilin Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Penisilin Antibiyotik Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Penisilin Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Penisilin Antibiyotik Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İnsan vücudu bazı gıdalara, ilaçlara veya maddelere tepkiler gösterebilir. Bu durum alerji olarak adlandırılır. Özellikle ilaçlara karşı pek çok insanın alerjisi bulunur. Bu ilaçlar arasında penisilin de bulunuyor. Kişiler penisilinin neden alerjiye neden olduğunu ve bu durumun nasıl geçeceğini araştırarak bilgi sahibi olmak için çaba gösteriyor. Penisilin alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Penisilin antibiyotik alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında detayları sizler için derledik.

16.05.2021Sağlık
Kedi Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Kedi Tüyü Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Kedi Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Kedi Tüyü Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Hayvanlara karşı alerjisi olan bazı insanlar vardır. Özellikle kediler insanların alerjisi olduğu bir canlıdır. Kedilere alerjisi olan kişiler bu durumun neden olduğunu ve nasıl iyileştirileceğini araştırır. Kedi alerjisinin nasıl geçeceği de merak edilen bir konudur. Kedi alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Kedi tüyü alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında detayları derledik.

15.05.2021Sağlık
Deterjan Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Deterjan Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Deterjan Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Deterjan Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İnsan vücudu bazı şeylere reaksiyon göstererek reaksiyon gösterir. Bu durumlara alerji ismi veriliyor. Her insanın bilmediği bir alerjisi bulunur. Deterjan alerjisi de bu alerjilerden biridir. Deterjan alerjisinin nasıl olduğu ve belirtileri birçok kişinin araştırıp bilgi almak istediği bir konudur. Deterjan alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Deterjan alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında detayları derledik.

15.05.2021Sağlık
Ceviz Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Ceviz Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Ceviz Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Ceviz Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Her insanın farklı bir gıdaya alerjisi olabiliyor. Özellikle bu gıdalar insanlar üzerinde bazı belirtiler gösterebiliyor. Bu alerjiler arasında birçok insanda görülen ceviz alerjisi bulunuyor. Ceviz alerjisinin neden olduğu ve hangi nedenlerden dolayı ortaya çıktığı merak edilen konulardan biridir. Ceviz alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Ceviz alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

15.05.2021Sağlık
Dehidrasyon Nedir Ve Nasıl Oluşur Dehidrasyon Belirtileri Nelerdir

Dehidrasyon Nedir Ve Nasıl Oluşur? Dehidrasyon Belirtileri Nelerdir

Dehidrasyon; ihtiyaçtan daha fazla sıvı alındığında veya kaybedildiğinde, bunun sonucunda vücutta normal işlevlerin yerine getirilmesi konusunda yeterli sıvı ve su olmadığında meydana gelen duruma verilen isimdir. Peki dehidrasyon nedir ve nasıl oluşur? Dehidrasyon belirtileri nelerdir? İşte ayrıntılar.

10.05.2021Sağlık
Biotin Nedir Ve Ne İşe Yarar Biotin Faydaları Nelerdir

Biotin Nedir Ve Ne İşe Yarar? Biotin Faydaları Nelerdir

Biotin; gıdaların enerjiye dönüştürülmesi konusunda destek olan B kompleks vitaminleri içerisinde yer alır. Saç, tırnak, cilt, karaciğer, göz, sinir sistemi sağlığı adına oldukça yararlıdır. Bunun yanı sıra kan şekerini ve kötü kolesterolü dengeler. Peki Biotin nedir ve ne işe yarar? Biotin faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Sağlık
Horoz İbiği Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Horoz İbiği Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Horoz İbiği Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Horoz İbiği Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Horoz ibiği çiçeği, bir horozun ibiğini andıran nitelikte çiçekler açan bir bitkidir. Bu bakımdan oldukça dikkat çekici bir nitelik ortaya koymaktadır. Çiçek severler için yetiştirilebilecek en güzel çiçek alternatifleri arasında yerini almaktadır. Sizin için Horoz ibiği çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Horoz ibiği çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Menekşe Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Menekşe Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Menekşe Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Menekşe Yağı Faydaları Ve Kullanımı

İnsan vücudu için faydası olan pek çok yağ çeşidi bulunmaktadır. Bitkilerden elde edilen bu yağlar hem bitki çayı yapımında hem de kozmetik sektöründe çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda popüler bir nitelik kazanan yağlar evlerde hoş bir koku oluşturmak için de tercih edilebilmektedir. Bugünkü yazımızda güzel kokusu ve vücut için sağladığı yararlar ile trend bir çıkış yakalayan menekşe yağından bahsedeceğiz. Peki menekşe yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Menekşe yağı faydaları ve kullanımı hakkında detayları derledik.

Uğur hepimizi ikna etti Covid-19a karşı umut olan BioNTech aşısının ortaya çıkış hikayesi

'Uğur hepimizi ikna etti' Covid-19'a karşı umut olan BioNTech aşısının ortaya çıkış hikayesi

Dünyanın Covid-19'a karşı umudu olan Pfizer/BioNTech aşısı, BioNTech CEO'su Uğur Şahin'in kararlılığı ve ikna kabiliyeti olmasa hayatımızda olmayabilirdi. Aşının doğuşunun ilham verici hikayesine hazır mısınız?

23.04.2021Dünya
İnsan Organları neler İnsan Organlarının isimleri, yerleri ve görevleri hakkında bilgi

İnsan Organları neler? İnsan Organlarının isimleri, yerleri ve görevleri hakkında bilgi

İnsan organları neler? İnsan organlarının isimleri, yerleri ve görevleri hakkında bilgileri tüm detayları ile derledik.

15.04.2021Araştırma
Pancar Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Pancar Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Pancar Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Pancar Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Pancarla yapılan birçok ürün sağlıklı olmasıyla birlikte oldukça güzeldir. Pancarın insan vücuduna yararları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bu nedenle insanlar pancarın nasıl yetiştiğini ne kadar sürede hazır hale geldiğini merak etmektedir. Pancar tohumu nasıldır ve hangi işlemlerden geçerek sofraya gelir bütün detaylarını bir araya getirdik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Çinkonun Faydaları Nelerdir İşte Çinko İçeren Besinler

Çinkonun Faydaları Nelerdir? İşte Çinko İçeren Besinler

Mineraller, insan sağlığı için önemli bileşenlerdir ve vücut için önemli rol oynamaktadır. Çinko da bu minerallerden biri. Sindirim sisteminden cilt sağlığına kadar etkileri vardır. Ancak insan vücudu çinkoyu üretmez. Bu nedenle besinler yoluyla alınması gerekir. Peki çinkonun faydaları nelerdir? İşte çinko içeren besinler...

Menopoz nedir, belirtileri nelerdir Menopoz döneminde dikkat edilmesi gerekenler

Menopoz nedir, belirtileri nelerdir? Menopoz döneminde dikkat edilmesi gerekenler

Menopoz, kadınlar için önemli bir dönemdir. Orta yaşlarda meydana gelen bu süreçte çeşitli şikayetlerde ortaya çıkabiliyor. Peki menopoz nedir, belirtileri nelerdir? İşte menopoz döneminde dikkat edilmesi gerekenler...

1.04.2021Sağlık
Arıcılara soğuk hava uyarısı

Arıcılara soğuk hava uyarısı

BOLU Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Ünalan, soğuk havaya karış arıcıları uyardı. Mevsim dengesizlikleri nedeniyle arıların besini olan polenin bulunmadığına dikkat çeken Ünalan, arıcıların kovanları çok fazla açmamalarını tavsiye etti.

29.03.2021Gündem
Magnezyum eksikliği neden olur, nasıl giderilir İşte magnezyum eksikliği belirtileri

Magnezyum eksikliği neden olur, nasıl giderilir? İşte magnezyum eksikliği belirtileri

Magnezyum, vücut için en önemli minerallerden biri. Gebelik, emzirme ve hastalık dönemlerinde magnezyuma daha fazla ihtiyaç olur. Vücuttaki enzimlerin çalışmasında büyük bir rolü olan bu mineralin eksikliği halinde birçok soruna ortaya çıkabilir. Peki magnezyum eksikliği neden olur, nasıl giderilir? İşte magnezyum eksikliği belirtileri...

25.03.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Form tutayım derken kalbe yenik düşmeyin

Henüz 29 yaşında, kariyerinin zirvesinde milyon dolarlık bir futbolcu Eriksen. Şüphesiz sağlıklı besleniyor, iyi yaşıyor, kontrollerini aksatmıyor. Peki ne oldu da böylesi sağlıklı, kontrollü bir yaşam sürerken maçın ortasında kalbi duruverdi? Dahası benzer bir risk evde kendi kendine antrenman yapan biz amatörler için de sözkonusu mu? Cevap maalesef evet. Aman dikkat! Sadece formda futbolcular değil herkes risk altında!

17.06.2021

Giyebilir cihazlar “sağlık” vaat ediyor…

COVID-19, uzaktan sağlık uygulamalarının geniş kitlelerce benimsenmesine neden olarak, sağlık sektöründe dijital dönüşümü tahmin edilemeyecek bir biçimde hızlandırdı. Son dönemlerde, sağlık sektörüne teknolojinin entegrasyonu ile birlikte pek çok yenilik gözlemlemekteyiz. Bunlar arasında, en heyecan verici yeniliklerden biri, sektörde uzun yıllardır tartışılan, ancak bugüne kadar gerçekleştirilemeyen önlemleri de desteklemeye başlayan ve ön sağlık hizmetlerini devrimleştiren giyilebilir sağlık cihazları…

11.05.2021

Çocuklarla ölüm hakkında konuşmak

Ölümcül bir hastalık haberi, ani bir trafik kazası ya da bir yılı aşkın süredir yaşamımızda olan pandemi nedeniyle ölüm haberlerini hem çevremizden hem de en yakınlarımızdan, ailemizden maalesef sık alır olduk. Özellikle çocuk ve gençlerde kaybetme korkusu sebepli psikolojik destek başvuruları arttı. Ebeveynlerin ölümü çocuklarına nasıl anlatmaları gerektiğine dair sorular çokça sorulur oldu.

18.04.2021

HPV virüsü ve rahim ağzı kanseri ilişkisi

Rahim ağzı kanseri ülkemizde ne yazık ki kadın kanserlerinde 4. Sırada yer almaktadır. Rahim ağzı kanserinin dünyadaki görülme sıklığına baktığımızda ise 100.000’de 14 kişide rastlanmaktadır. Başka bir deyişle dünyamızda ortalama 500.000 rahim ağzı kanseri hastası vardır ve maalesef bu vakaların yarısı ölümle sonuçlanmaktadır.

26.03.2021