EKSTRA
MENÜ

İnsan Kalabalığı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.006 haberi bulunmuştur.

İnsan Kalabalığı Haberleri

İstanbulda kademeli normalleşmeyle trafikte yoğunluk

İstanbul'da kademeli normalleşmeyle trafikte yoğunluk

İstanbul'da, koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamındaki kademeli normalleşme süreciyle haftanın üçüncü iş gününde trafikte yoğunluk yaşanıyor. İBB'nin mobil uygulamasına göre trafik yoğunluğu saat 10.15 itibarıyla yüzde 51 olarak ölçüldü.

9.06.2021Gündem
Harita kırmızıya döndü En çok vaka artışının yaşandığı 3üncü il olan Zonguldakta tedbirler yoğunlaştı

Harita kırmızıya döndü! En çok vaka artışının yaşandığı 3'üncü il olan Zonguldak'ta tedbirler yoğunlaştı

Zonguldak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı haftalık Covid-19 vaka sayısı en çok artan iller arasında 100 binde 300,74'ten 456,36'ya yükselerek 3'üncü sırada yer aldı. Valilik, artan vaka sayıları nedeniyle denetimlerini yoğunlaştırdı.

20.04.2021Gündem
Zonguldakta tedbirler yoğunlaştı

Zonguldak'ta tedbirler yoğunlaştı

Zonguldak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı haftalık Covid-19 vaka sayısı en çok artan iller arasında 100 binde 300,74'ten 456,36'ya yükselerek 3'üncü sırada yer aldı. Valilik, artan vaka sayıları nedeniyle denetimlerini yoğunlaştırdı.

20.04.2021Haber
Denizlide cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu

Denizli'de cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu

TÜRKİYE'nin koronavirüs haritasında şu anda yüksek riskli il kategorisinde turuncu renkte bulunan Denizli'de, bugün sokak ve caddeler doldu.

10.04.2021Gündem
Eskişehir ve Bilecik’te vakalar 1 haftada 2’ye katlandı

Eskişehir ve Bilecik’te vakalar 1 haftada 2’ye katlandı

Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı koronavirüs haritasında ‘çok riskli’ iller arasında yer alan Eskişehir'de vaka sayısı 1 haftada 2’ye katlanarak 118,69 artışla 235,25’e yükselirken, Bilecik’te ise 114,69'dan 227,69’a, Kütahya’da da 41,79 artışla 153,12 seviyesine çıktı. Eskişehir’de artan vaka sayısının ardından İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca, şehir merkezinde halkın yoğun olarak bulunduğu caddelere kısıtlama getirildi. Hamamyolu Caddesi’ndeki oturma alanları güvenlik şeritleri çekilerek kullanıma kapatıldı.

31.03.2021Gündem
Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te vaka sayısı artmaya devam ediyor

Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te vaka sayısı artmaya devam ediyor

Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı koronavirüs haritasında orta riskli iller arasında yer alan Eskişehir'de vaka sayıları 1 haftada 41,97 oranında artış gösterdi. PCR testi pozitif çıkmasına rağmen semptom göstermediği için evinde tedavi edilenlerin sayısı 1516’ya yükselirken, 3 hastanede 7’si entübe 27 hasta yoğum bakımda, 201 hasta da Covid-19 servisinde tedavi görüyor. Ayrıca Kütahya’daki vakalarda 26,19, Bilecik’te ise 32,92 oranında artış görülmesi endişe yarattı.

22.03.2021Gündem
Çok yüksek riskli grubundaki iller arasında Trabzon’da korkutan görüntüler...

'Çok yüksek riskli' grubundaki iller arasında! Trabzon’da korkutan görüntüler...

Türkiye'nin en riskli illeri arasında yer alan Trabzon'dan korkutan görüntüler gelmeye devam ediyor. Trabzon’da, cadde ve sokaklardaki insan yoğunluğu dikkat çekti.

2.03.2021Gündem
Sivasta, sıcak havada insan yoğunluğu

Sivas'ta, sıcak havada insan yoğunluğu

SİVAS'ta hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havayı fırsat bilenler kentin işlek caddelerinde yoğunluk oluşturdu.

12.02.2021Gündem
Diyarbakırda, kısıtlama sonrası yoğunluk

Diyarbakır'da, kısıtlama sonrası yoğunluk

DİYARBAKIR'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının ardından, cadde ve sokaklarda yoğunluk yaşandı.

18.01.2021Gündem
Sivasta kısıtlama sonrası cadde ve sokaklarda yoğunluk

Sivas'ta kısıtlama sonrası cadde ve sokaklarda yoğunluk

SİVAS'ta hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından bugün kentin işlek caddelerinde insan yoğunluğu yaşandı.

7.12.2020Gündem
Eskişehirde 2 günlük kısıtlama sonrası sokaklar doldu

Eskişehir'de 2 günlük kısıtlama sonrası sokaklar doldu

ESKİŞEHİR'de, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının ardından cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu yaşandı.

7.12.2020Gündem
Adanada koronavirüse davetiye çıkaran kalabalık

Adana'da koronavirüse davetiye çıkaran kalabalık

KORONAVİRÜS vaka sayılarının yüzde yüz oranında artış gösterdiği kentlerden biri olan Adana’da bazı sokaklarda ve semt pazarlarında insan kalabalığı oluşurken, maske ve mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü.

3.12.2020Gündem
İstiklal Caddesinden  dikkat çeken kareler

İstiklal Caddesi'nden dikkat çeken kareler

SON dönemde koronavirüs vakalarında artış olmasına rağmen akşam saatlerinde Beyoğlu İstiklal Caddesinde insan kalabalığı dikkat çekti. Birçok insanın maske kuralına uyduğu ancak bazı vatandaşların maske takmadığı ya da maskeyi elinde veya çenesinin altından taşıdığı görüldü.

9.09.2020Gündem
İstiklal Caddesinde dikkat çeken yoğunluk

İstiklal Caddesi'nde dikkat çeken yoğunluk

Son dönemde koronavirüs vakalarında artış olmasına rağmen akşam saatlerinde Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde insan kalabalığı dikkat çekti.

9.09.2020Haber
Son dakika haberler: İstiklal Caddesinde dikkat çeken yoğunluk

Son dakika haberler: İstiklal Caddesi'nde dikkat çeken yoğunluk

Son dönemde koronavirüs vakalarında artış olmasına rağmen akşam saatlerinde Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde insan kalabalığı dikkat çekti.

9.09.2020Gündem
Son dakika... Kurban kesimiyle ilgili önemli karar

Son dakika... Kurban kesimiyle ilgili önemli karar

2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ'e göre, kurban satış yerleri İstanbul'da bayramdan 15 gün, diğer illerde ise 1 ay önce hazır hale getirilecek ve bu tarihten önce kurbanlık hayvan girişine izin verilmeyecek.

26.06.2020Ekonomi
Caner Osmanpaşa: Kimse psikolojik olarak iyi değil...

Caner Osmanpaşa: "Kimse psikolojik olarak iyi değil..."

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor'un savunma oyuncusu Caner Osmanpaşa, Türkiye Futbol Federasyonunun 12 Haziran'da başlatmayı kararlaştırdığı Süper Lig'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını bitmeden oynanacak olmasından endişe duyuyor.

15.05.2020Futbol
Son dakika haberler:Topkapı Sarayında görevliydiler... O ilçeye gönderildiler

Son dakika haberler:Topkapı Sarayı'nda görevliydiler... O ilçeye gönderildiler

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının ikinci gününde İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Atlı Jandarma Birlikleri, Sarıyer Kilyos sahilinde denetim yaptı. Denetimlerde normalde Topkapı Sarayı'nı görev yapan Atlı Jandarma Birlikleri görev aldı.

2.05.2020Gündem
Diyarbakırda koronavirüse karşı yeni önlemler hayata geçirildi

Diyarbakır'da koronavirüse karşı yeni önlemler hayata geçirildi

DİYARBAKIR Hıfzıssıhha Kurulu'nca koronavirüs salgınına yönelik yeni önlemler kapsamında tarihi Suriçi bölgesine araç girişleri kısıtlanırken, kent sakinlerine ücretsiz maske dağıtıldı.

9.04.2020Gündem
Eskişehirde sokaklar uyarı ve çağrılara rağmen doldu

Eskişehir'de sokaklar uyarı ve çağrılara rağmen doldu

ESKİŞEHİR’de koronavirüs tedbirleri kapsamında yaş sınırlamasına ve ‘evde kal’ çağrılarına rağmen sokaklar doldu. Özellikle banka önlerinde uzun kuyruklar oluşurken, sosyal mesafe kuralına da uyulmadığı görüldü.

7.04.2020Haber
Eskişehir’de sokaklar uyarı ve çağrılara rağmen doldu

Eskişehir’de sokaklar uyarı ve çağrılara rağmen doldu

ESKİŞEHİR’de koronavirüs tedbirleri kapsamında yaş sınırlamasına ve ‘evde kal’ çağrılarına rağmen sokaklar doldu. Özellikle banka önlerinde uzun kuyruklar oluşurken, sosyal mesafe kuralına da uyulmadığı görüldü.

7.04.2020Gündem
İşte İstanbulda bu sabah metrodaki manzara...

İşte İstanbul'da bu sabah metrodaki manzara...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İETT sefer sayılarını ve metrodaki vagon sayısını 8’den 4’e düşürmesi sonrasında bu sabah saat 07.51'de Yenikapı-Kirazlı Metrosu’nda kalabalık yığınlar görüntülendi.

4.04.2020Gündem
Son dakika haberler:  Bursada çekilen görüntüler pes dedirtti

Son dakika haberler: Bursa'da çekilen görüntüler pes dedirtti!

Bursalıların korona virüs salgını kapsamında yapılan evde kal çağrılarına havaların güzelleşmesiyle uymadığı ortaya çıktı.

31.03.2020Gündem
Elazığın en güvenli binası: Fethi Sekin Şehir Hastanesi

Elazığ'ın en güvenli binası: Fethi Sekin Şehir Hastanesi

ELAZIĞ Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenmeyen ve şehrin en güvenli yapısı sayılabilecek Elazığ Fethi Tekin Şehir Hastanesi'nde, zemininde bulunan 872 deprem izolatörü sayesinde kesintisiz sağlık hizmeti verilebildi. Fethi Tekin Şehir Hastanesi'nin mimarı Ahmet Akyüz, "Depremden 5-10 dakika sonra evimden çıkıp hastane binasına koştum. Elazığ'da şu anda sismik izolatör sistemi ile donatılmış tek yapı burası. Hastanenin ne kadar güvenli ve sağlam olduğunu biliyordum. Geldiğimde buradaki insan kalabalığı dikkatimi çekti. Vatandaşlar da güvenli buldukları için zannediyorum depremden hemen sonraki dakikalarda soluğu burada almışlardı" dedi.

29.01.2020Haber
Elazığın en güvenli binası; Fethi Sekin Şehir Hastanesi

Elazığ'ın en güvenli binası; Fethi Sekin Şehir Hastanesi

ELAZIĞ Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenmeyen ve şehrin en güvenli yapısı sayılabilecek Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde, zemininde bulunan 872 deprem izolatörü sayesinde kesintisiz sağlık hizmeti verilebildi. Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nin mimarı Ahmet Akyüz, "Depremden 5-10 dakika sonra evimden çıkıp hastane binasına koştum. Elazığ'da şu anda sismik izolatör sistemi ile donatılmış tek yapı burası. Hastanenin ne kadar güvenli ve sağlam olduğunu biliyordum. Geldiğimde buradaki insan kalabalığı dikkatimi çekti. Vatandaşlar da güvenli buldukları için zannediyorum depremden hemen sonraki dakikalarda soluğu burada almışlardı" dedi.

29.01.2020Gündem
Elazığda sismik izolatörler sayesinde en güvenli binaydı

Elazığ'da sismik izolatörler sayesinde en güvenli binaydı!

ELAZIĞ Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenmeyen ve şehrin en güvenli yapısı sayılabilecek Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde, zemininde bulunan 872 deprem izolatörü sayesinde kesintisiz sağlık hizmeti verilebildi. Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nin mimarı Ahmet Akyüz, "Depremden 5-10 dakika sonra evimden çıkıp hastane binasına koştum. Elazığ'da şu anda sismik izolatör sistemi ile donatılmış tek yapı burası. Hastanenin ne kadar güvenli ve sağlam olduğunu biliyordum. Geldiğimde buradaki insan kalabalığı dikkatimi çekti. Vatandaşlar da güvenli buldukları için zannediyorum depremden hemen sonraki dakikalarda soluğu burada almışlardı" dedi.

29.01.2020Gündem
Son dakika... 15 Temmuzun çok çarpıcı görüntüleri Halk sokaklara böyle akın etti

Son dakika... 15 Temmuz'un çok çarpıcı görüntüleri! Halk sokaklara böyle akın etti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ihanet girişimini gerçekleştirdiği 15 Temmuz gecesine ait ilk kez ortaya çıkan görüntülerde, metrobüs hattında yaşananlar ve halkın Boğaziçi Köprüsü’ne akın ettiği anlar yer alıyor. Görüntülerde, metrobüs durağındaki bir aracın arkasına sığınan vatandaşların, eli silahlı darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralandığı dakikalar görülüyor. Yaralılara ilk müdahale, çevredeki vatandaşlar tarafından yapılıyor. Daha sonra sedye ile ağır yaralı vatandaşlar, kana bulanan duraktan götürülüyor.

13.07.2019Gündem
Everest’te trafik ‘kazası’: 4 ölü

Everest’te trafik ‘kazası’: 4 ölü

Dünyanın tepesi Everest Dağı’nda tırmanış sezonu ‘ölüm rekoruyla’ açıldı. Dün, zirveye ulaşan onlarca dağcının oluşturduğu ‘sıkışıklık’ nedeniyle geri dönemeyen 4 dağcının donarak ya da aşırı yorgunluktan can vermesiyle, son bir haftada Everest’e tırmanırken hayatını kaybeden dağcı sayısı 8’e yükseldi.

25.05.2019Dünya
Gizemde 5. gece: Kızı bulduk söylentisi ortalığı karıştırdı

Gizemde 5. gece: 'Kızı bulduk' söylentisi ortalığı karıştırdı

Çorum'da bir hafta içinde 5 gece Ulu Mezarlık’a gelerek 1982 yılında vefat eden Fatma Ç.ye ait mezarın başında konuşup, ağladığı iddia edilen gizemli genç kız, kentte merak konusu oldu. Şehirde farklı söylentiler ortaya atılırken, vatandaşlar gece Ulu mezarlığa akın etti. Bazı vatandaşların 'Kızı bulduk' diye bağırmaları üzerine hareketli dakikalar yaşandı.

3.05.2018Gündem
Şile sahilindeki insan kalabalığı havadan görüntülendi

Şile sahilindeki insan kalabalığı havadan görüntülendi

Ramazan Bayramı nedeniyle tatile gidemeyen İstanbullular, havanın da sıcak olmasıyla denize akın etti. Şile sahilindeki insan seli havadan görüntülendi. İSTANBUL (İHA)

25.06.2017Haber
Ekranın en ateşli çiftini canlandırıyorlar ama kendilerini böyle tanımlıyorlar: Biz sevgi pıtırcıklarıyız

Ekranın en ateşli çiftini canlandırıyorlar ama kendilerini böyle tanımlıyorlar: Biz sevgi pıtırcıklarıyız

Biri, Türkiye’nin en havalı kadınlarından... Yeteneği ve güzelliğiyle ekranda adeta parlıyor. Diğeri, hem sinemanın hem de televizyonun aranan yüzü. Yakışıklı, seksi, cool... Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür’le dizileri ‘Fi’ için buluştuk. Hayat hikâyelerini, dünyaya bakışlarını ve aşk hayatlarını konuştuk.

20.05.2017Hayat
Cazın mutfağı

Cazın mutfağı

Bugün Türkiye’de caz yapan pek çok müzisyen adını ilk kez duyurduğu Nardis Genç Vokal Yarışması 13’üncü kez yapıldı. Kimi Kayseri’den, kimi Kazakistan’dan, kimi Ankara’dan, İstanbul’dan. Yaşları 20 ila 27 arasında değişen bu 12 genç kadının ortak noktaları caz tutkusu. Nardis’in mutfağı ise yarışma jürisinin karar vereceği mekân. İşte o mutfağa bu yıl Kanat Atkaya da jüri üyesi olarak girdi...

9.03.2017Kitap Sanat
Yurtta Sulh Harekat Planını 13 Temmuzda öğrendim

'Yurtta Sulh Harekat Planı'nı 13 Temmuz'da öğrendim'

Darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan ve zırhlı birlikleri Boğaziçi ve FSM köprüleri ile Fenerbahçe Orduevi ve Üsküdar Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne gönderen Tuğgeneral Özkan Aydoğdu, ifadesinde “Dolayısıyla biz açık ve net olan emrin gereğini yerine getirmek için polisi dinlemeyip yolumuza devam edecektik. Emrin doğru olduğuna emin olduğumdan ve bu vakte kadar emir gereğini yerine getirmek için yetiştirilmiş olduğumdan, emrin gereğini yerine getirmek için çalıştım” dedi. Köprüye gönderilen tank onbaşı ise "Sabah 06.00’a kadar çatışma oldu. Tanklardan ateş edildi. Askerlerden de ateş edenler vardı. Sonrasında komutanlar ‘Pes ediyoruz’ deyip askerleri tank başına topladı. Oradaki polislere teslim oluyoruz dediler" diye ifade verdi.

21.07.2016Gündem
Tankları köprüye ben gönderdim

'Tankları köprüye ben gönderdim'

Darbe girişiminde görev alan ve tutuklanan İstanbul 2. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Özkan Aydoğdu itirafçı oldu. Köprülere tankları nasıl yönlendirdiğini anlatan Aydoğdu, "İnandığım emri uyguladım" dedi.

20.07.2016Gündem
En eğlenceli parti: Rio Karnavalı / Brezilya

En eğlenceli parti: Rio Karnavalı / Brezilya

Brezilya'nın ikinci büyük şehri Rio de Janeiro denince akla gelen ilk şey tabii ki Rio Karnavalı... Her yıl Paskalya dönemi öncesi yapılan ve tarihi 1700'lü yıllara dayanan bu karnaval, Brezilya halkı için büyük önem taşıyor. Ben de sonunda karnaval hayalime kavuştum.

20.05.2016Seyahat
Kordonda hafta sonu keyfi

Kordon'da hafta sonu keyfi

İzmir 1. Kordon güzel bahar havasını bulan İzmirlilerin akınına uğradı. Hem haftanın hemde baharın yorgunluğunu çimlerin üzerine uzanarak atan İzmirlilerin keyfine diyecek yoktu.

30.04.2016Ege

Yazar Sonuçları

Nerede kalmıştık?

Öyle görünüyor ki gelecek kış artık kapanmaların olmayacağı bir dönem yaşayacağız.

24.05.2021

10 soruda ‘tam kapanma’da site yöneticisine yeni görev

İçişleri Bakanlığı, tam kapanma döneminde site ve apartman yöneticilerine koronavirüs tedbirlerinin uygulanmasını sağlama ve özellikle çocukların ve gençlerin ikametlerine dönmeleri konusunda uyarma görevi verdi. Bakanlık genelgeyle bu görevi verebilir mi? Yönetici uyarı görevini nasıl yapacak? Yöneticiye ilk kez verilen ve büyük tartışma yaratan yeni görev ile ilgili tüm merak edilenler bu haftaki yazımda.

3.05.2021

Elektrikli scooter’lar hafta sonu yasaklansa mı?

Özellikle yasak günleri, Martı adı verilen elektrikli scooter’lar her yerde. Yollar boş, sahillerde insan kalabalığı yok ya, fırsat bu fırsat scooter’ı kapan çıkıyor yollara.

9.02.2021

‘Erkek şort giyiyorsa aranıyordur’

Gaye Su Akyol’la bir ay önce konuştuğumuzda söylemişti o cümleyi:

8.06.2020

‘Sıkılmıyor musun?’ diye soranlara ‘Aptallar sıkılır’ diyorum!

‘Pazar Kafası’nda bugün, evlerine mecburen tıkılıp kalmış şehirlileri kendine getirecek biri var: Fem Güçlütürk. Özetle diyor ki Fem: “Şehirde gidecek yerler kapandı diye, evde uzun zaman aynı kişiyle sıkışılıp kalındı diye karalar bağlayanlar burada cinnet getirir. Gelmesinler!”

5.04.2020

Evde Hayat Var

Başta Cumhurbaşkanımız, Sağlık ve İçişleri Bakanımız olmak üzere “Evde Kal. Hayat eve sığar” diyorlar. Da kime söylüyorlar?

27.03.2020

Bundan böyle yapmayacağımız 13 şey

Evet biliyorum listelerden ve bizi kolumuzdan tutup kaldırmaya çalışan ‘kişisel gelişim kitapları’ndan bıktık usandık ama yine de bu liste kaçmaz dedim.

19.11.2018

Küba geçmişle bugünün karmaşası

Seyahat tarzı ne olursa olsun herkesin “bir gün mutlaka gideceğim” dediği bir ülke Küba. Lüks seyahatseverlerin de sırt çantalı gezginlerin de seyahat listesinin en tepelerinde yerini almıştır her zaman. UNESCO'nun yaptığı bir araştırmaya göre dünyada en çok görülmek istenen ülke olmuş Küba. Kristof Kolomb “insan gözünün görebileceği en güzel yer” demiş Havana için. İnsan gözü Havana kadar güzel ya da Havana’dan çok daha güzel yerler de görüyor elbet ancak buradaki güzelliğin tanımı başka... 

23.02.2018

Polis neden vurmadı?

Maçka’da patlayan canlı bombayı durdurmak için korkusuzca üzerine giden, gözlerini kırpmadan hayatlarını hiçe sayan kahraman polislerimizi unutmak mümkün mü?

13.12.2016