MENÜ

İnşaat

İnşaat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İnşaat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 69.921 İnşaat haberi bulunmuştur.

İnşaat Haberleri

İzmire tramvay müjdesi

İzmir'e tramvay müjdesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının İzmir'de Çiğli tramvay hattı için onay verdiği bildirildi.

19.02.2020Ekonomi
ABde inşaat üretimi azaldı

AB'de inşaat üretimi azaldı

Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi, 2019'un aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 3,1 azaldı.

19.02.2020Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak?

Merkez Bankası faiz kararı, ekonomik göstergelerin vereceği tepkiyi merak eden kişiler tarafından yakından takip ediliyor. Merkez Bankası faiz kararı hakkında detayları merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler

19.02.2020Ekonomi
Borsa İstanbul yükselişe açıldı

Borsa İstanbul yükselişe açıldı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, açılışta yüzde 0,39 artarak 120.036,23 puana yükseldi.

19.02.2020Ekonomi
Ameliyatta gazlı bez nedeniyle hayatını kaybetmişti Flaş karar

Ameliyatta gazlı bez nedeniyle hayatını kaybetmişti! Flaş karar

Antalya'da 65 yaşındaki Mehmet Demirci, 5 yıl önce kalp ameliyatı sırasında gazlı bezin unutulması nedeniyle geçen ay hayatını kaybetti. Demirci'nin ölümüyle ilgili Valilik soruşturma izni vermemişti. Bu karar Bölge İdare Mahkemesi tarafından bozuldu ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli 5 doktor ve diğer sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı.

19.02.2020Gündem
Ev aldılar, zemini kaydı Hem kredi hem kira ödüyorlar

Ev aldılar, zemini kaydı! Hem kredi hem kira ödüyorlar

Samsun’da yapımı 2017 yılında tamamlanan 9 katlı apartmanın 5 ay sonra zemini kaydı. Binadaki herkes tahliye edildi. Banka kredisiyle ev alanlar, şimdi hem yıkılmayı bekleyen evlerinin taksitlerini hem de yeni taşındıkları evlerinin kirasını ödüyor.

19.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Hayali karakterle milyonluk vurgun

Son dakika haberler: Hayali karakterle milyonluk vurgun

Sosyal medyada sahte ve kurgu hesapları deşifre ederek hızla popüler olan ‘rulling’ (@atavrattroll) adlı hesap başta olmak üzere üç hesap üzerinden burs ve yardım bahanesiyle toplanan para ile yasadışı bahis oynandığı iddia ediliyor. Suçlanan S.Ç., 10 gün önce ortadan kaybolurken, hakkında 4 ayrı suç duyurusunda bulunuldu.

19.02.2020Ekonomi
Almanyada istihdam arttı

Almanya'da istihdam arttı

Almanya'da toplam istihdam, geçen yılın dördüncü çeyreğinde yüzde 0,7 artarak 45 milyon 545 bin kişiye ulaştı.

18.02.2020Ekonomi
TOKİ 2020 kura çekilişi 30 Hazirana kadar devam edecek TOKİ kura çekiliş tarihleri tablosu

TOKİ 2020 kura çekilişi 30 Haziran'a kadar devam edecek! TOKİ kura çekiliş tarihleri tablosu!

1 milyon 211 bin 518 bin kişinin başvurduğu ve aileleriyle birlikte 5 milyon kişiyi yakından ilgilendiren TOKİ kura çekilişi için tarih detayları açıklandı. 81 il için ayrı tarihlerde gerçekleştirilecek olan TOKİ kura çekilişi, sonuçları ile TOKİ.gov.tr'de olacak. Peki, 24 Şubat tarihinde başlayacak ve 30 Haziran tarihinde bitecek olan TOKİ kura çekilişi için tüm illerde çekiliş tarihi ne olacak? İşte, 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilecek olan TOKİ konutları için merak edilen bazı bilgiler

18.02.2020Ekonomi
Yenikapıya kruvaziyer gemi limanı yapılacak

Yenikapı'ya kruvaziyer gemi limanı yapılacak

Yıllık 2,7 milyon turisti ağırlayacak olan Yenikapı Kruvaziyer Limanı projesinde süreç başladı.

18.02.2020Ekonomi
Ev alacaklar bunlara dikkat

Ev alacaklar bunlara dikkat!

Tapu kaydına bakmadan ipotekli ev alırsanız evinizi kaybedebilirsiniz, imar durumuna bakmazsanız kaçak ve yıkılacak bir eve para ödeyebilirsiniz, hatalı bir evrak imzalarsanız eksik ya da geç teslim edilen konuta karşı tüm haklarınızı kaybedersiniz... Tüm bu kötü senaryolarla karşılaşmamanız için ev alma rehberi hazırladık.

18.02.2020Ekonomi
Tesla fabrikasına çevrecilerden fren

Tesla fabrikasına çevrecilerden fren

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Almanya’nın Brandenburg Eyaleti’nin Grünheide kentinde kurmayı planladığı fabrika için ağaç kesiminin geçici olarak durdurulmasının ardından tartışmalar sürüyor. CDU ve FDP ile ekonomistler, çalışmaların durdurulmasının Almanya’nın imajına zarar vermesinden kaygılı.

17.02.2020Avrupa
Erman Ilıcak kimdir ve nereli Erman Ilıcakın hayatı hakkında bazı bilgiler

Erman Ilıcak kimdir ve nereli? Erman Ilıcak'ın hayatı hakkında bazı bilgiler

2018 vergilendirme dönemine ilişkin Yıllık Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi beyannamelerinin değerlendirilmesi sonucunda Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden 100 mükellef listeleri açıklandı. Listede yer alan isimlerden Erman Ilıcak'ın biyografisi de vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Erman Ilıcak kimdir?

17.02.2020Gündem
Türkler Karadağda 4 binden fazla şirket kurdu

Türkler Karadağ'da 4 binden fazla şirket kurdu

Karadağ Türk İşadamları Derneği Kurucu Başkanı İsmail Oğuz Güvenç "2015 sonunda Türklerin Karadağ'da kurduğu firma sayısı 8'di. Bu rakam, 2019 sonu itibarıyla 4 bini aştı" dedi.

17.02.2020Ekonomi
2020 LGS yerleştirmeleri için ek kapasite oluşturuldu

2020 LGS yerleştirmeleri için ek kapasite oluşturuldu

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Mart ayı itibarıyla, sınavla ve sınavsız öğrenci alacak okullar ve kapasitelerini belirleme çalışmaları tamamlanmış olacak. Tüm süreç planladığımız gibi ilerliyor. Herhangi bir ciddi kapasite sorunu öngörmüyoruz. İller, 2020 LGS kapsamında kapasitelerini belirledi. İllerle tek tek toplantı yapıyoruz ve gerekli gördüğümüz durumlarda ek kapasite oluşturuyoruz. Özellikle illerimizde deprem önlemi kapsamında yıkılacak veya güçlendirilecek okullarımız varsa ilgili süreci de bu kapsamda detaylı bir şekilde yeniden değerlendiriyoruz" dedi.

17.02.2020Eğitim
İklim krizine karşı bugün atılması gereken 3 adım

İklim krizine karşı bugün atılması gereken 3 adım

Sorumluluk sahibi insanlar, doğal olarak, küresel ısınmanın seyrini yavaşlatmak için şu anda ne yapmaları gerektiğini merak etmektedirler. Aslında bu, tüm halkı, ekonomiyi ve teknolojiyi içine alması gereken karmaşık bir süreçtir. Bu noktada, Nobel Ekonomi Ödüllü William Nordhaus’ın da yol göstericiliği ile üzerinde yoğunlaşılması gereken üç madde olduğuna inanıyorum.

17.02.2020Sağlık
AB ve ABDye lobi çıkarması

AB ve ABD'ye lobi çıkarması

DEİK önümüzdeki dönemde etkin lobicilik yapmak için tüm iş dünyasını seferber edecek. DEİK Başkanı Nail Olpak “Lobicilik siyasilere yükleniyor. İş dünyasına da görev düşüyor. Öncelikli hedefimiz ABD, AB ve Rusya ile ticari ilişkileri geliştirmek, yeni ülkelerde de güçlenmek” diyor. Türkiye ekonomisiyle ilgili de, 2020’de yatırımların artacağını söyleyen Olpak, bunun istihdama yansımasının 2022’yi bulacağını vurguluyor.

17.02.2020Ekonomi
Yerli otomobile talibiz

Yerli otomobile talibiz

Axa CEO’su Yavuz Ölken, Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayacak olan yerli otomobil projesini yakından takip ettiklerini belirterek, “Bu önemli yatırımın öncelikle inşaat döneminden işletme dönemine kadar tüm risklere karşı teminat altına alınması gerekiyor. Bu aşamada sigorta çözüm ortağı olarak yer almaya hazırız” dedi.

17.02.2020Ekonomi
Göçe hazırlık planı

Göçe hazırlık planı

SURİYE’nin İdlib vilayetinde yaşanan kriz ve burada yaşayanların göç için Türkiye sınırına doğru hareketlenmesi, hükümeti acil önlemler almaya itti.

17.02.2020Dünya
’Türkiyenin Mühendis Kızları’ İstanbulda buluştu

’Türkiye'nin Mühendis Kızları’ İstanbul'da buluştu

Türkiye'de kadın mühendis sayısını artırmak, kadınların iş hayatında daha etkin olması ve karar verici mekanizmalarda yer almasını sağlamak amacıyla başlatılan ’Türkiye'nin Mühendis Kızları Projesindeki bursiyerler, İstanbul'da beşinci kez bir araya geldi.

16.02.2020Ekonomi
THY hava köprüsü kurdu Latin Amerikaya ticaret hacmi arttı

THY hava köprüsü kurdu! Latin Amerika'ya ticaret hacmi arttı

Türk Hava Yolları'nın Latin Amerika ile Türkiye arasında hava köprüsü kurması özellikle ticaret hacmine de yansıdı.Türkiye ile Latin ülkeleri arasında ticaret hacmi artarken, THY bu pazarda 2019 yılında bir önceki yıla göre yüzde 61,5 artış ile 35 bin 415 ton kargo ve posta taşımacılığı yaptı. Bu yıl da artış devam ederken, THY geçtiğimiz ocak ayında yüzde 41,3 artış ile 3 bin 14 ton kargo taşımacılığı yaptı.

16.02.2020Ekonomi
Sivasta 5 metrelik kardan kangal köpeği

Sivas'ta 5 metrelik kardan kangal köpeği!

Sivas'ta da bir baba ve oğlu iş yerlerinin önüne yaklaşık 5 metre uzunluğunda kardan Kangal köpeği yaptı.

15.02.2020Gündem
Kapıkule Sınır Kapısından 7 milyon yolcu geçti

Kapıkule Sınır Kapısı'ndan 7 milyon yolcu geçti

Geçen yıl 3 milyon 693 bin 707 kişinin giriş yaptığı kapıdan 3 milyon 440 bin 423 kişi çıkış yaptı.

15.02.2020Ekonomi
Kazı yapıldı, mafya üyelerinin iskeleti ortaya çıktı

Kazı yapıldı, mafya üyelerinin iskeleti ortaya çıktı!

Rusya’da bir kavşak kazısı sırasında iskeletler ortaya çıktı. İskeletlerin 90’lı yıllarda öldürülen Rus mafyası üyelerine ait olduğu tahmin ediliyor.

15.02.2020Dünya
Son dakika haberler: Tarihi adım atıldı... Şehirlere nefes aldıracak yasa... Silüet müjdesi

Son dakika haberler: Tarihi adım atıldı... Şehirlere nefes aldıracak yasa... Silüet müjdesi

Gökdelenlere olanak sağlayan ‘kat serbest’ hakkı mevzuattan çıkarılırken, kentlerin ‘siluetinin’ korunması yasal hüküm oldu. Belediyeler, mevcut planlarda serbest olarak belirlenmiş yükseklikleri 1 Temmuz 2021’e kadar düzeltecek. Kaçak yapının cezası, değerine göre her bölgede farklı olacak. Bayburt’ta birim başına örneğin 10 lira uygulanan ceza, Maslak’ta aynı birimde 900 liraya çıkacak.

15.02.2020Ekonomi
Tacizci memur kovuldu

Tacizci memur kovuldu

İstanbul Esenyurt’taki bir ilkokulda 4’üncü sınıfa giden Suriyeli S.H., okulda bazı öğrencilere kendisini müdür yardımcısı olarak tanıtan sözleşmeli memur İsmail S.’nin cinsel tacizine uğradı. Milli Eğitim Bakanlığı, tutuklanan İsmail S.’nin işine son verdi.

15.02.2020Gündem
Son dakika... Bakan Pakdemirli açıklamıştı İşte halk sağlığı ile oynayan 74 firma

Son dakika... Bakan Pakdemirli açıklamıştı! İşte halk sağlığı ile oynayan 74 firma

Tarım ve Orman Bakanlığı, laboratuvar incelemesi sonucu taklit ve tağşiş yapıldığı saptanan 74 firmaya ait 99 ürünü ifşa etti.

14.02.2020Gündem
Toplam kredi stoku 2,8 trilyon liraya yaklaştı

Toplam kredi stoku 2,8 trilyon liraya yaklaştı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan ticari krediler 2019'da 2 trilyon 169 milyar lira, bireysel krediler 618 milyar lira oldu.

14.02.2020Ekonomi
KOSGEB’den yeni iş kuranlara hibe desteği İşte o sektörler

KOSGEB’den yeni iş kuranlara hibe desteği! İşte o sektörler

Sermayesi olmamasına rağmen iş yeri açmak veya iş yerini büyütmek isteyen girişimcilere KOSGEB’den büyük destek müjdesi geldi.  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından girişimcilere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuluyor. KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alan girişimcilere 2020 yılı itibariyle 60.000 TL kadar hibe desteği sağlıyor. Destek, işgücünü ve istihdamı arttırmak için özellikle kadın, engelli, genç girişimcilere, şehit ve gazi yakınlarına avantajlı olarak veriliyor. Peki kimler KOSGEB hibe desteklerinden yararlanabilir? KOSGEB hibe destekleri nelerdir? Şartlar nelerdir? İşte, KOSGEB hibe desteklerine dair merak edilen bütün detaylar…

14.02.2020Gündem
Alman ekonomisi 4üncü çeyrekte sabit kaldı

Alman ekonomisi 4'üncü çeyrekte "sabit kaldı"

Geçen yılın üçüncü çeyreğinde güçlü kalan özel sektör ve kamu harcamalarının son çeyrekte ivme kaybetmesi ise dikkati çekti.

14.02.2020Ekonomi
Ukrayna, Kırımlılar için yeni şehir kuracak

Ukrayna, Kırımlılar için yeni şehir kuracak

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky, Ukrayna'da yaşayan Kırımlılar için yeni bir şehir kurulması talimatı verdi.

14.02.2020Dünya
İTO Başkanı Avdagiç: Ekonomiye güven gittikçe yükseliyor

İTO Başkanı Avdagiç: Ekonomiye güven gittikçe yükseliyor

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, ekonomiye güvenin gittikçe yükseldiğini belirterek, "Diğer taraftan önemli bir gelişme de cari açıkta oldu. Aylardır fazla veren cari işlemler dengesinde yavaş yavaş açık tarafı öne geçmeye başladı. Aslında bu ekonomideki toparlanmayı gösteren bir durum. Çünkü üretimin ihtiyacı olan ham madde ve ara malın alındığını, yatırıma yönelim olduğunu gösteriyor." dedi.

14.02.2020Ekonomi
Şelaleler buz tuttu

Şelaleler buz tuttu!

NİĞDE'nin Ulukışla ilçesine bağlı Horoz köyünde, kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle köy yakınlarında bulunan şelaleler, buz tuttu.

14.02.2020Gündem
Egenin turizm merkezi olacak

Ege'nin turizm merkezi olacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tasarlanan "Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi" kapsamında ilçe turizminin 12 aya yayılması ve 100 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

14.02.2020Seyahat
Son dakika haberler: Okuldaki iğrenç tacizde flaş gelişme

Son dakika haberler: Okuldaki iğrenç tacizde flaş gelişme!

Gelen son dakika haberinde İstanbul'un Esenyurt ilçesindeki bir ilkokulda 4'üncü sınıfa giden Suriyeli S. H., okulda bazı öğrencilere kendisini müdür yardımcısı olarak tanıtan sözleşmeli memur İsmail S.'nın cinsel tacizine uğradı. "Sana kitap vereceğim, bütün Suriyelilere verilecek ancak ilk sana vereceğim" diyerek çocuğu kandırarak okulun deposuna götüren ve 12 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden adamın çocuğun babasının ailesini birlikte yaşamadığını öğrenerek kendisine hedef seçtiği ifade ediliyor.  Suriyeli 12 yaşındaki bir kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddia edilen sözleşmeli memur İsmail S. tutuklandı.

14.02.2020Gündem
15 ay sonra ortaya çıktı Tayin değil FETÖ cinayeti

15 ay sonra ortaya çıktı! Tayin değil FETÖ cinayeti

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi öldüren polis İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun FETÖ üyesi olduğu 15 ay sonra ortaya çıktı. Sarıcaoğlu’nun FETÖ bağlantıları, örgüt imamlarıyla iletişimleri tespit edildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonundaki operasyonda 27 kişiye yakalama kararı çıkartıldı, 20 kişi gözaltına alındı.

14.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Üsküdarda korkutan yangın

Son dakika haberler: Üsküdar'da korkutan yangın

İstanbul Üsküdar'da 6 katlı binanın çatısında yangın çıktı. İzolasyon malzemeleri yandığı belirtilirken olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Binadan yükselen alevler çevredekiler tarafından görüntülendi.

13.02.2020Gündem
Almanya’da 4 camiye asılsız bomba ihbarı bir camiye de saldırı

Almanya’da 4 camiye asılsız bomba ihbarı bir camiye de saldırı

Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) ait dört camiye bomba ihbarı yapıldı. Cami yönetimlerine elektronik posta yoluyla mektup gönderen kimliği belirsiz kişi veya kişiler “Camileri saat 18.00’de havaya uçuracağız” tehdidinde bulundu. Ancak yapılan aramalar sonucunda ihbar asılsız çıktı. Köln’de de inşaat halindeki Brühl Camisi’nin ise kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından camları kırıldı.

13.02.2020Avrupa
Orduda o binaların yıkımı sürüyor

Ordu'da o binaların yıkımı sürüyor

Ordu'da kıyı kenar çizgisi içinde kaldığı gerekçesiyle mahkeme tarafından yıkım kararı verilen 17'şer katlı 3 binanın yıkımı, bugün de sürdü.

12.02.2020Gündem
Batmanda kaçak inşaat yıkımında zabıtaya saldırı

Batman'da kaçak inşaat yıkımında zabıtaya saldırı

Batman Belediyesi'nce kaçak ve riskli olduğu tespit edilen inşaatın yıkımı sırasında gerginlik çıktı. İnşaat sahipleri ve yakınlarının saldırdığı zabıtalardan biri hafif yaralandı.

12.02.2020Haber
Batmanda kaçak inşaat yıkımında zabıtaya saldırı

Batman'da kaçak inşaat yıkımında zabıtaya saldırı

BATMAN Belediyesi'nce kaçak ve riskli olduğu tespit edilen inşaatın yıkımı sırasında gerginlik çıktı. İnşaat sahipleri ve yakınlarının saldırdığı zabıtalardan biri hafif yaralandı.

12.02.2020Gündem
Batmanda gergin anlar

Batman'da gergin anlar

Batman Belediyesi'nce kaçak ve riskli olduğu tespit edilen inşaatın yıkımı sırasında gerginlik çıktı. İnşaat sahipleri ve yakınlarının saldırdığı zabıtalardan biri hafif yaralandı.

12.02.2020Gündem
TOTAL iş makineleri sektörünün yanında

TOTAL iş makineleri sektörünün yanında

Türkiye'de madeni yağ sektöründe 30 yıldır faaliyet gösteren sektörün lider şirketlerinden TOTAL, İş Makinaları Mühendisleri Birliği üyeleri ile Ankara'da buluştu.

12.02.2020Otomobil

Yazar Sonuçları

Yurt için yine sanayi devi devreye giriyor

Orhangazi’de üniversite binası bilindiği gibi birkaç yıldır hizmet vermeye başladı.

20.02.2020

‘Kentsel dönüşüm önerimdir’

Kentsel dönüşüm sağlıklı ve güvenli evlerde huzur içinde yaşamak için yapılmalı, şehrin yoğunluğunu arttırmamalı ve kişilere rant aracı olmamalı.

20.02.2020

Hafriyatın hesabı mutlaka sorulmalı

ANKARA’dan sonra Antalya’dan gelen hafriyatla ilgili yolsuzluk haberleri bize İstanbul’da yaşananları hatırlattı.

19.02.2020

Komşunuz balkonu izinsiz kapattıysa

Balkon tadilatı yapmak istiyorsanız komşularınızın beşte dördünün ‘yazılı rızasını’ almanız gerekiyor. Bu izin noterde de düzenlenebilir. Aksi halde komşularınızdan biri ‘mimari projeye aykırı’ ve ‘izinsiz’ diye balkondaki değişikliklerin eski haline getirilmesi (yıktırılması) için mahkemeye gidebilir. Para ve emek kaybına uğramamak için tadilatta yasal prosedürlere dikkat.

17.02.2020

Değerli konut vergisinde son durum...

Ciddi oranda daha az vergi ödenecek artık. Konutunun değeri 6 milyon lira olan, 18 bin lira vergi ödeyecekken, son değişiklikten sonra 3 bin liraya düştü ödenecek vergi.

17.02.2020

Beyoğlu’nun kültür sanat hayatı yeniden nasıl canlanır?

Önceki akşam Pera Palas Oteli’nde Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, sanatçılar, gazeteciler ve Beyoğlu’nun kültür sanat hayatı üzerine fikir sunacak kanaat önderi isimlerle buluştu.

14.02.2020